2018 Massachusetts Vocational Schools XC Championships Date: 11-07-18   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5k Run CC Girls 5k Run CC
Mixed 5k Run RR Jr. Varsity Team Scores

Division 1

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:09:03 25:48 21 1 2 3     7 8
2 1:39:39 19:55 22 1 3 4     5  
3 2:15:09 27:01 42 4 10 7 11 10 12  
4 2:23:37 28:43 54 6 8 12 13 15 16  

Division 2

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:10:58 26:11 19 2 2 5 4 8 6  
Mixed 5k Run RR Jr. Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Giddens, Aiden JR Greater Lawrence Tech 6:11.4 19:13.9 1
2 Downing, Kevin JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:11.9 19:15.5 2
3 Fumero, Kolbe SR Greater Lawrence Tech 6:18.2 19:35.3 3
4 Torres, Enoc JR Greater Lawrence Tech 6:24.5 19:54.9 4
5 Galicki, Andrew SR Blackstone Valley Voc/Tech 6:27.3 20:03.3 5
6 Manor, Jacob JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:29.4 20:10.1 6
7 Miller, Matthew SR Essex Technical 6:32.4 20:19.2 7
8 Broderick, James JR Essex Technical 6:32.8 20:20.5 8
9 Rodriguez, Iverson JR Greater Lawrence Tech 6:33.6 20:23.0  
10 Nicosia, Kyle SR Greater Lawrence Tech 6:36.6 20:32.2  
11 Carey, Luke SR Blackstone Valley Voc/Tech 6:44.0 20:55.3  
12 Small, Jared JR Greater Lawrence Tech 6:45.7 21:00.6  
13 O'Leary, Thomas SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:47.2 21:05.2  
14 Burke, Aidan JR Essex Technical 6:47.2 21:05.3 9
15 Rich, Cameron JR Shawsheen Valley Tech 6:50.6 21:15.7 10
16 Jeronymo, Adam JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:51.8 21:19.6  
17 Motyka, Braedon SR Blackstone Valley Voc/Tech 6:52.1 21:20.6  
18 Quattrocchi, Sam JR Shawsheen Valley Tech 6:54.0 21:26.3 11
19 Craveiro, Aydan SO Essex Technical 6:55.4 21:30.7  
20 Adams, Griffin JR Essex Technical 6:56.2 21:33.3  
21 Mellen, Robert SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:57.7 21:37.8  
22 Salvi, Logan SR Shawsheen Valley Tech 6:58.7 21:41.2 12
23 Sheehy, Owen JR Keefe Technical 6:59.2 21:42.7 1
24 Cordova, Jayvon SR Smith Vocational 7:00.8 21:47.5 2
25 Trenholm, Matthew JR Blackstone Valley Voc/Tech 7:04.2 21:58.0  
26 Morrison, Zachary SR Blackstone Valley Voc/Tech 7:04.4 21:58.7  
27 Mcgahan, Thomas SO Essex Technical 7:04.5 21:59.0  
28 McCarthy, Brennan SR Blackstone Valley Voc/Tech 7:06.3 22:04.6  
29 Stokes, Andrew SO Shawsheen Valley Tech 7:06.9 22:06.5  
30 Tuccelli, Nick SR Shawsheen Valley Tech 7:07.7 22:08.9  
31 Gallant, Jack SR Bay Path RVT 7:08.9 22:12.8 13
32 Adams, Tucker SR Essex Technical 7:10.0 22:16.0  
33 Flynn, Thomas JR Essex Technical 7:10.7 22:18.4  
34 Rush, Kevin JR Essex Technical 7:13.4 22:26.6  
35 Robles, Jacob JR Greater Lawrence Tech 7:13.6 22:27.5  
36 Biancuzzo, Cody SR Shawsheen Valley Tech 7:15.0 22:31.8  
37 Oulette, Zachary SO Essex Technical 7:16.4 22:36.1  
38 DiCesare, Anthony SR Shawsheen Valley Tech 7:17.0 22:37.7  
39 Comiskey, Kyle SR Montachusett RVT 7:17.0 22:37.8  
40 Bakken, Nikolas SO Assabet Valley 7:18.3 22:42.0 14
41 Mandile, Jake JR Blackstone Valley Voc/Tech 7:18.9 22:43.8  
42 Corbett, Andrew SO Blackstone Valley Voc/Tech 7:20.5 22:48.9  
43 Yannakoureas, Nick JR Whittier RVT 7:20.8 22:49.6  
44 Thomas, Paul SR Bay Path RVT 7:21.4 22:51.5 15
45 Tameirao, Bruno SO Keefe Technical 7:21.5 22:51.9 3
46 Healey, Nicholas JR Blackstone Valley Voc/Tech 7:23.8 22:58.9  
47 Schultz, Ben SR Bay Path RVT 7:25.0 23:02.7 16
48 Doggett, Will SO Tri-County RVT 7:25.7 23:04.8 4
49 Amaral, Nicholas SO Greater New Bedford RVT 7:25.9 23:05.5 17
50 Diaz, John SR Greater Lawrence Tech 7:26.1 23:06.1  
51 Privetera, Cole SR Shawsheen Valley Tech 7:27.6 23:10.8  
52 Moore, Trevont'e JR Smith Vocational 7:27.9 23:11.6 5
53 Hallfelder, Ryan SO Blackstone Valley Voc/Tech 7:28.9 23:14.9  
54 Assarian, Kevin SO Keefe Technical 7:29.3 23:16.2 6
55 St. Onge, Logan SR Diman Regional Voc/Tech 7:30.7 23:20.6  
56 Fiore, Matthew JR Blackstone Valley Voc/Tech 7:31.9 23:24.2  
57 MacDonald, Kyle SR Shawsheen Valley Tech 7:33.5 23:29.2  
58 Distefano, Tyler JR Blackstone Valley Voc/Tech 7:34.3 23:31.8  
59 Schofield, Truman SO Essex Technical 7:35.3 23:34.6  
60 Gyles, Shawn SO Shawsheen Valley Tech 7:35.7 23:35.9  
61 Miller, Matthew. SR Essex Technical 7:37.2 23:40.5  
62 Bido, Steven SO Greater Lawrence Tech 7:38.9 23:45.8  
63 Aguire, Ryan SR Bay Path RVT 7:39.0 23:46.4  
64 Wilson, Rowan SO Norfolk County Agricultur 7:40.5 23:51.0  
65 Santos, Jenante' SO Greater New Bedford RVT 7:41.3 23:53.4 18
66 Desrosiers, Ralph SR Shawsheen Valley Tech 7:42.0 23:55.5  
67 Egan, John SO Keefe Technical 7:43.7 24:00.8  
68 Reed, Ian JR Blackstone Valley Voc/Tech 7:47.4 24:12.5  
69 Waugh, Jeremiah SR Essex Technical 7:48.2 24:14.9  
70 Dimare, Derek SR Whittier RVT 7:48.3 24:15.0  
71 Burpee, Bailey SR Montachusett RVT 7:48.3 24:15.1  
72 Miller, Justin SR Norfolk County Agricultur 7:49.6 24:19.3  
73 Roycewicz, Keith SO Bay Path RVT 7:49.7 24:19.4  
74 Lam, Victor SO Shawsheen Valley Tech 7:51.7 24:25.8  
75 McDonald, Molly JR Essex Technical 7:52.3 24:27.7 1
76 Morse, Chris SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:54.2 24:33.6 19
77 Cunningham, Gordon JR Essex Technical 7:54.5 24:34.6  
78 Souza, Jacob JR Tri-County RVT 7:54.8 24:35.3 7
79 Donoghue, Samantha JR Essex Technical 7:54.9 24:35.7 2
80 Pelletier-Biggs, Grant SO Smith Vocational 7:56.1 24:39.4 8
81 Amato, Mike SO Shawsheen Valley Tech 7:56.7 24:41.3  
82 Iworsley, Ryan SO Greater Lawrence Tech 7:57.2 24:42.7  
83 Teuber, Nick SR Keefe Technical 7:57.7 24:44.4  
84 Leaffer, Joshua JR Greater Lawrence Tech 7:58.3 24:46.2  
85 Muller, Cooper SR Westfield Technical Acade 8:00.1 24:51.7 9
86 Ippolito, Adam SO Shawsheen Valley Tech 8:03.5 25:02.4  
87 Ebers, Dylan JR Assabet Valley 8:05.2 25:07.7 20
88 Reed, Tyler SO Tri-County RVT 8:06.9 25:13.1 10
89 Trishan, Sergei SO Tri-County RVT 8:07.0 25:13.2  
90 Williams, Daniel SO McCann Technical 8:07.6 25:15.2  
91 Archambault, Jeremy JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:07.6 25:15.3 21
92 Yell, Tyler SO Greater New Bedford RVT 8:07.7 25:15.4 22
93 Mederios, Joshua SO Greater New Bedford RVT 8:08.7 25:18.6  
94 DiCenso, Alex SR South Shore Vocational 8:09.6 25:21.4 11
95 Correira, Aaron JR Bay Path RVT 8:11.3 25:26.8  
96 Quackenbush, Dan SR Keefe Technical 8:12.1 25:29.0  
97 Robles, Joshua SR Greater Lawrence Tech 8:12.9 25:31.7  
98 Mullaly, Michael JR Bay Path RVT 8:13.2 25:32.5  
99 Vernes, Spencer SR Keefe Technical 8:13.5 25:33.5  
100 Najarian, Michael SO Keefe Technical 8:13.6 25:33.9  
101 Leoncavallo, PJ JR South Shore Vocational 8:17.4 25:45.6 12
102 Pulsifer, Michael JR Bay Path RVT 8:21.7 25:58.8  
103 Martins, Noel SO Bristol County Agricultural 8:22.5 26:01.5 13
104 Cedano, Chris SR Greater Lawrence Tech 8:28.2 26:19.2  
105 Ponte, Sophia SR Essex Technical 8:28.7 26:20.8 3
106 Costa, Amanda JR Norfolk County Agricultural 8:31.3 26:28.7 1
107 Dionne, Seth SO Westfield Technical Acade 8:35.4 26:41.4 14
108 Asselin, Coby SR Blackstone Valley Voc/Tech 8:36.4 26:44.7  
109 Ponte, Sarah SR Essex Technical 8:37.2 26:47.1  
110 Mrsok, Nolan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:38.5 26:51.1 23
111 Sanabria, Christopher JR Putnam Voc/Tech 8:38.6 26:51.6  
112 Stewart, Madison JR Essex Technical 8:39.0 26:52.6  
113 Sibert, Dan SO Bay Path RVT 8:39.3 26:53.5  
114 Garcia, Christian SR Keefe Technical 8:40.7 26:57.9  
115 Tousignant, Alexander JR Bristol County Agricultural 8:41.2 26:59.6 15
116 Barrette, Dylan JR Bay Path RVT 8:41.7 27:01.1  
117 Fiore, Tyler SO Tri-County RVT 8:46.0 27:14.3  
118 Myers, Annie SR Shawsheen Valley Tech 8:50.6 27:28.6 4
119 Manning, Benjamin JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:53.9 27:39.1  
120 Souza, Jared JR Bristol County Agricultural 8:57.6 27:50.6 16
121 Ryan, Thomas SO Southeastern Reg. Voc/Tech 9:00.5 27:59.5  
122 hurtado, jahir SO Greater Lawrence Tech 9:01.2 28:01.5  
123 Coach, James SO Westfield Technical Acade 9:07.2 28:20.4 17
124 Alfonso, Paul SO Assabet Valley 9:07.3 28:20.5 24
125 Scalise, Carson SR McCann Technical 9:08.1 28:23.2  
126 Burgos, Jacob SR Bay Path RVT 9:08.2 28:23.4  
127 Racine, Autumn SO Greater New Bedford RVT 9:08.3 28:23.9  
128 Batista, Luis SO Keefe Technical 9:09.9 28:28.6  
129 Ssebbowa, Melinda SO Keefe Technical 9:17.4 28:52.0  
130 Cuzzi, Nathan SO Greater Lawrence Tech 9:19.4 28:58.3  
131 Kelley, Katherine SR Essex Technical 9:20.0 29:00.0  
132 Perez, Aileen SO Essex Technical 9:21.0 29:03.3  
133 Cordon, Aaliyah SO Greater Lawrence Tech 9:26.7 29:20.9 5
134 Barbosa, Bruno SO Keefe Technical 9:29.2 29:28.6  
135 Fistori, John SR Upper Cape Cod RVT 9:31.6 29:36.1 18
136 Tot-Lupien, Adriana SO Smith Vocational 9:32.3 29:38.3 2
137 Schwab, Colin SR Tri-County RVT 9:36.3 29:50.8  
138 Mc Nulty, John JR Tri-County RVT 9:36.5 29:51.5  
139 Parker, Christine JR Tri-County RVT 9:36.6 29:51.7  
140 Reid, Jack SR South Shore Vocational 9:36.7 29:51.9 19
141 Westmoreland, Alexis SO Bay Path RVT 9:40.8 30:04.8 6
142 Toerne, Samuel SO Essex Technical 9:45.0 30:17.7  
143 Ostromecki, Owen JR Bay Path RVT 9:46.0 30:20.8  
144 Servais, Evan SO Tri-County RVT 9:46.1 30:21.2  
145 Lacaire, Nolan SR Bay Path RVT 9:46.6 30:22.9  
146 Russo, Brianna SR Norfolk County Agricultural 9:52.0 30:39.6 3
147 Genereux, Madison SO Bristol County Agricultural 9:58.5 30:59.7  
148 Stuto, Samantha SR Essex Technical 10:00.2 31:04.9  
149 De Leon, Ebelin SR Keefe Technical 10:00.9 31:07.2  
150 Stanquist, Connor JR Nashoba Valley Technical 10:02.6 31:12.3  
151 Ekborg, Regan SR Essex Technical 10:02.7 31:12.7  
152 Matul, Emily SO Essex Technical 10:05.7 31:22.2  
153 Chaffee, Sarah JR Shawsheen Valley Tech 10:06.3 31:24.0 7
154 Mitchell, Aaron SO Bay Path RVT 10:09.4 31:33.8  
155 Ellinger, Jordan SR Smith Vocational 10:12.1 31:41.9 4
156 Plonka, Suzanne SO Old Colony RVT 10:14.4 31:49.1  
157 Browne, Connor JR Bay Path RVT 10:16.4 31:55.5  
158 Cafua, Jeremy SR Upper Cape Cod RVT 10:16.5 31:55.6 20
159 Kelly, Charlene SR Norfolk County Agricultural 10:20.5 32:08.1 5
160 Johnson, Ryan SO Shawsheen Valley Tech 10:24.9 32:21.7  
161 Moore, Jessica SR Essex Technical 10:26.5 32:26.8  
162 Costa, Kaela SR Smith Vocational 10:29.2 32:35.0 6
163 DeSilva, Ben JR Nashoba Valley Technical 10:31.8 32:43.3  
164 Barry, Meghan SR Bay Path RVT 10:34.9 32:52.8 8
165 Tucker, Jared SO Bay Path RVT 10:35.0 32:53.2  
166 Delacruz, Yenelsi SO Greater Lawrence Tech 10:35.2 32:53.8 9
167 Davis-Barkan, Kyle SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 10:40.2 33:09.2  
168 Swinamer, Holly JR Tri-County RVT 10:40.9 33:11.5  
169 Collamati, Isabella SR Norfolk County Agricultural 10:47.9 33:33.3  
170 Comeau, Sarah JR Shawsheen Valley Tech 10:48.5 33:35.2 10
171 Day, Kennedy SR Blackstone Valley Voc/Tech 10:52.5 33:47.6  
172 Costa, Juliana JR Norfolk County Agricultural 10:54.9 33:55.0  
173 Shaw, Dominick SO Tri-County RVT 10:58.2 34:05.1  
174 Sousa, Lacey JR Greater Lawrence Tech 11:03.7 34:22.5 11
175 McMillon, Maya SO Greater Lawrence Tech 11:04.0 34:23.4  
176 Egan, Claire JR Essex Technical 11:07.2 34:33.3  
177 DeMichele, Adrian SR Bay Path RVT 11:17.1 35:04.1  
178 Pangraze, Olivia SR Shawsheen Valley Tech 11:19.8 35:12.3  
179 Prescott, Dylan JR Bristol County Agricultural 11:25.5 35:30.2  
180 Robinson, McKenzie JR Bay Path RVT 11:27.3 35:35.7 12
181 Medeiros, Cheryl JR Diman Regional Voc/Tech 11:29.5 35:42.7  
182 Tamburrini, Vincent SO Upper Cape Cod RVT 11:37.4 36:07.1 21
183 Beaulieu, Lauren SO Westfield Technical Academy 11:43.5 36:26.1  
184 Sencion, Felipe SR Greater Lawrence Tech 12:09.9 37:47.9  
185 Comacho, Alannis JR Westfield Technical Academy 12:10.6 37:50.2  
186 Inangelo, Ian SR Bay Path RVT 12:27.8 38:43.7  
187 Hamilton, Kendall SO Whittier RVT 12:41.3 39:25.6  
188 Lyons, Natasha SR Greater Lawrence Tech 12:42.6 39:29.6  
189 Frias, Hildaliz SR Greater Lawrence Tech 13:18.8 41:22.1  
Girls 5k Run CC Team Scores

Division 2

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:09:33 25:54 22 1 2 5 6 8 10 17
2 2:17:02 27:24 46 3 4 7 13 19    
3 2:26:57 29:23 71 9 11 12 18 21 23  
4 2:32:51 30:34 87 14 15 16 20 22    

Division 1

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:59:27 23:53 46 1 4 12 14 15 17 28
2 2:00:26 24:05 47 3 5 6 13 20 23 24
3 2:06:01 25:12 77 7 8 18 19 25 35 41
4 2:08:26 25:41 88 2 9 10 33 34    
5 2:18:54 27:46 137 16 21 31 32 37 38  
6 2:20:13 28:02 140 11 26 27 36 40 43  
7 2:24:39 28:55 162 22 29 30 39 42 44  
Girls 5k Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Davison, Amanda SR Essex Technical 7:00.6 21:47.0 1
2 Capelo, Kaitlyn JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:05.4 22:01.8 2
3 Wiskey, Ivana SR Shawsheen Valley Tech 7:18.9 22:43.8 3
4 Ernst, Emily SO Essex Technical 7:23.1 22:56.7 4
5 Halas, Rachael JR Shawsheen Valley Tech 7:27.3 23:10.0 5
6 Mello, Sadie JR Greater New Bedford RVT 7:30.3 23:19.2  
7 DiPerri, Alex SR Shawsheen Valley Tech 7:35.0 23:33.8 6
8 Andino, Nixvelisse SR Greater Lawrence Tech 7:35.5 23:35.3 7
9 Mentzer, Brianna SR Greater New Bedford RVT 7:35.6 23:35.6  
10 Germain, Amelia SO Norfolk County Agricultural 7:36.6 23:38.7 1
11 Wahlgren, Christina SR Greater Lawrence Tech 7:46.5 24:09.6 8
12 Duarte, Jaycee SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:47.4 24:12.4 9
13 Andrade, Kiara SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:47.7 24:13.4 10
14 Clark, Lauren SR Northeast Metro Reg. Voc 7:56.2 24:39.8 11
15 Vigneaux, Makayla SO Essex Technical 7:58.1 24:45.7 12
16 Reynolds, Ella SR Norfolk County Agricultural 7:58.7 24:47.6 2
17 Rapoza, Hannah SO Bristol County Agricultural 8:00.0 24:51.4 3
18 Stevens, Jess SR Shawsheen Valley Tech 8:01.9 24:57.3 13
19 Tgettis, Bella JR Essex Technical 8:02.2 24:58.3 14
20 Harring, Laraine SR Essex Technical 8:02.6 24:59.6 15
21 Hughes, Briae SR Keefe Technical 8:03.0 25:00.9  
22 Bilodeau, Kaitlin SR Whittier RVT 8:06.1 25:10.3 16
23 Gonsalves, Victoria SR Bristol County Agricultural 8:07.1 25:13.5 4
24 Graham, Emily SO Essex Technical 8:09.7 25:21.5 17
25 Leonardo, Nya SO Greater Lawrence Tech 8:11.3 25:26.6 18
26 perez, Ivana SR Greater Lawrence Tech 8:12.4 25:30.0 19
27 Marquette, Serina SR Bay Path RVT 8:16.5 25:42.8  
28 DeLosh, Kelley JR Shawsheen Valley Tech 8:22.6 26:01.6 20
29 DiCarlo, Heather SO Upper Cape Cod RVT 8:24.6 26:08.1  
30 Davis, Hannah SR Tri-County RVT 8:32.7 26:33.1  
31 Balabanis, Addie SR Norfolk County Agricultural 8:33.6 26:35.9 5
32 Gallagher, Allison JR Whittier RVT 8:34.4 26:38.3 21
33 Smith, Liannah JR Putnam Voc/Tech 8:35.4 26:41.5 22
34 Bastille, Storm SR Diman Regional Voc/Tech 8:40.7 26:58.0  
35 Antocci, Julia SR Bay Path RVT 8:41.5 27:00.6  
36 Larrabee, Molly JR Norfolk County Agricultural 8:43.6 27:07.1 6
37 Alves, Kennedy SR Bristol County Agricultural 8:44.1 27:08.4 7
38 Gillis, Susanna JR Shawsheen Valley Tech 8:45.0 27:11.4 23
39 Baptist, Molly SO Upper Cape Cod RVT 8:45.1 27:11.6  
40 Perry, Hayleigh SR Shawsheen Valley Tech 8:46.7 27:16.6 24
41 Gomez, Alba JR Greater Lawrence Tech 8:47.8 27:20.0 25
42 Desmond, Emily SR Norfolk County Agricultural 8:49.2 27:24.4 8
43 Tetlow, Aubrey SR McCann Technical 8:49.3 27:24.8 9
44 Bukirch, Angelea SR Northeast Metro Reg. Voc 8:50.0 27:26.9 26
45 Leonard, Emily SR Norfolk County Agricultural 8:52.5 27:34.6 10
46 Hill, Sade SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:55.2 27:43.1  
47 Baker, Brook SR Nashoba Valley Technical 8:58.6 27:53.6  
48 Spraggins, Angel SO Northeast Metro Reg. Voc 9:02.7 28:06.2 27
49 Nelson, Sherwine SR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:04.6 28:12.2  
50 Bacci, Sarah JR Essex Technical 9:05.1 28:13.8 28
51 Pearson, Petrina JR Putnam Voc/Tech 9:07.1 28:20.0 29
52 Burston, D'Adriana JR Putnam Voc/Tech 9:09.4 28:27.1 30
53 Ashley, Katherine SR Old Colony RVT 9:09.8 28:28.5  
54 Orellana, Jamie SR Whittier RVT 9:11.0 28:32.3 31
55 Hathaway, Vanessa SR Whittier RVT 9:13.3 28:39.1 32
56 Goodell, Madison JR McCann Technical 9:16.3 28:48.6 11
57 Marceau, Lily SO McCann Technical 9:18.4 28:55.3 12
58 Melendez, Brianna SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 9:18.8 28:56.3 33
59 Herlihy, Emily SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 9:21.0 29:03.1 34
60 Kublin, Alexis SR Bristol County Agricultural 9:22.2 29:06.8 13
61 Zinchenko, Kseina SO Westfield Technical Academy 9:26.9 29:21.5 14
62 Jackson, Breanna SR Greater Lawrence Tech 9:27.9 29:24.6 35
63 Metcalf, Ashley SO Westfield Technical Academy 9:29.9 29:30.9 15
64 Bromley, Emma JR Westfield Technical Academy 9:32.2 29:38.1 16
65 Buckley, Trinity SO Southeastern Reg. Voc/Tech 9:34.7 29:45.9  
66 Dudek, Emily SR Norfolk County Agricultural 9:35.0 29:46.8 17
67 Ham, Anny SR Northeast Metro Reg. Voc 9:35.2 29:47.4 36
68 Verrette, Nicole SR Whittier RVT 9:37.7 29:55.0 37
69 DeRosa, Julia SR Whittier RVT 9:39.4 30:00.2 38
70 Nunnally-Bess, Teyonce JR Putnam Voc/Tech 9:43.1 30:12.0 39
71 Rosado, Valentina SR Northeast Metro Reg. Voc 9:43.6 30:13.4 40
72 Scalise, Emily SO McCann Technical 9:48.8 30:29.7 18
73 Teixeira, Kristie-Rose SR Bristol County Agricultural 9:52.8 30:42.1 19
74 Healy, Shannon SR Greater Lawrence Tech 9:52.9 30:42.3 41
75 Seabrooks, Syonah JR Putnam Voc/Tech 9:58.4 30:59.5 42
76 Merrick, Nicole SO Westfield Technical Academy 9:59.2 31:01.8 20
77 Hurley, Dakota SR McCann Technical 10:04.9 31:19.7 21
78 Sineus, Herlande SR Southeastern Reg. Voc/Tech 10:15.3 31:52.1  
79 England, Rylie SO Old Colony RVT 10:15.6 31:52.8  
80 Montavoni, Ava SO Westfield Technical Academy 10:43.4 33:19.4 22
81 Canas, Joanna SR Northeast Metro Reg. Voc 10:44.7 33:23.3 43
82 Scalise, Darcy SR McCann Technical 10:51.6 33:44.7 23
83 Rivera, Lexani SO Putnam Voc/Tech 10:55.6 33:57.0 44
Boys 5k Run CC Team Scores

Division 2

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:42:41 20:32 58 5 8 13 14 18 22 27
2 1:41:20 20:16 74 1 3 6 30 34 37 47
3 Norfolk County Agricultur 1:45:11 21:02 92 2 9 17 25 39 42 58
4 1:48:36 21:43 124 7 15 16 36 50 55  
5 1:50:06 22:01 142 12 19 28 35 48 53 56
6 Westfield Technical Acade 1:50:06 22:01 144 11 23 29 38 43 45 49
7 1:51:14 22:14 161 20 26 31 32 52 57  
8 1:52:49 22:33 169 10 24 40 41 54    
9 1:56:54 23:22 193 4 33 46 51 59    
10 2:09:29 25:53 248 21 44 60 61 62    

Division 1

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:32:40 18:32 44 3 8 10 11 12 21 28
2 1:34:44 18:56 78 4 7 9 24 34 45 50
3 1:36:20 19:16 106 5 22 23 26 30 31 35
4 1:36:40 19:20 108 2 16 17 18 55 65 68
5 1:38:07 19:37 131 14 19 20 27 51 74 78
6 1:38:29 19:41 143 1 32 33 37 40 46 58
7 1:41:37 20:19 189 15 36 42 43 53 56 61
7 1:41:57 20:23 189 6 25 39 44 75 81  
9 1:45:44 21:08 248 29 41 48 64 66 70 72
10 1:47:02 21:24 267 13 54 62 67 71 77 85
11 1:51:29 22:17 316 38 49 69 76 84 87 90
12 1:51:29 22:17 325 52 57 63 73 80 83 86
13 1:53:05 22:37 327 47 59 60 79 82 88 89
Boys 5k Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Kimball, James SR Nashoba Valley Technical 5:41.4 17:40.8 1
2 Smith, Ryan SR Shawsheen Valley Tech 5:46.1 17:55.3 1
3 Dandy, Connor SR Montachusett RVT 5:49.7 18:06.7 2
4 Healey, Matthew SO Blackstone Valley Voc/Tech 5:50.4 18:08.8 3
5 Iannalfo, Anthony JR Essex Technical 5:51.1 18:11.0 4
6 Adams, Edward SR Greater Lawrence Tech 5:51.6 18:12.6 5
7 Spring, Camden SR Assabet Valley 5:52.0 18:13.8 6
8 Collins, Max SO Essex Technical 5:56.5 18:27.7 7
9 Floyd, Andrew SR Blackstone Valley Voc/Tech 5:57.4 18:30.7 8
10 Carbone, Patrick SR Essex Technical 5:57.5 18:30.8 9
11 Doyle, Tyler JR Blackstone Valley Voc/Tech 5:59.8 18:37.9 10
12 Constable, Jacob JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:00.8 18:40.9 11
13 Benoit, Andrew JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:01.3 18:42.7 12
14 Bojito, Jacob JR Putnam Voc/Tech 6:02.2 18:45.3 13
15 Rodericks, Tyler SR Greater New Bedford RVT 6:04.8 18:53.4 14
16 Venturi, Jack SO Whittier RVT 6:05.8 18:56.7 15
17 Stebbins, Ethan SO Montachusett RVT 6:07.3 19:01.3 16
18 Landadio, Sam SR Montachusett RVT 6:09.4 19:07.9 17
19 Mbwambo, Johnrich SR Montachusett RVT 6:10.5 19:11.1 18
20 Waltz, Daniil SR Greater New Bedford RVT 6:11.4 19:14.2 19
21 Monast, Camerin SR Greater New Bedford RVT 6:11.5 19:14.4 20
22 Faath, Anthony SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:12.0 19:16.0 21
23 Rodriguez, Randy SR Greater Lawrence Tech 6:14.7 19:24.3 22
24 Belmont, Nathaniel SR Norfolk County Agricultur 6:15.2 19:25.7 2
25 Pechinsky, Eric SR Greater Lawrence Tech 6:15.7 19:27.4 23
26 Garcia, Cedric SR Essex Technical 6:16.9 19:31.1 24
27 Esteves, Jonathan SR Assabet Valley 6:17.1 19:31.7 25
28 Small, Joshua SR Greater Lawrence Tech 6:17.8 19:33.9 26
29 Spangler, Tyler SR Greater New Bedford RVT 6:18.0 19:34.6 27
30 Vincelette, Kaden SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:19.2 19:38.2 28
31 Bigelow, Heath SR Bay Path RVT 6:20.0 19:40.7 29
32 Hildago, Alfredo JR Greater Lawrence Tech 6:20.5 19:42.3 30
33 St. Pierre, Mason JR Nashoba Valley Technical 6:20.9 19:43.7 3
34 Randall, Conner SR Tri-County RVT 6:21.7 19:46.1 4
35 Giombetti, Nikolas SR Keefe Technical 6:23.1 19:50.4 5
36 Languasco, Wander SR Greater Lawrence Tech 6:23.3 19:51.1 31
37 Paris, Robert SR Nashoba Valley Technical 6:23.4 19:51.2 6
38 Smith, Alex JR Shawsheen Valley Tech 6:23.6 19:52.0 32
39 Basler, Stephen SR Shawsheen Valley Tech 6:25.8 19:58.8 33
40 hartley, jadon SR McCann Technical 6:26.3 20:00.3 7
41 St. George, Sam SR Keefe Technical 6:27.0 20:02.6 8
42 Talbot, Joseph SR Essex Technical 6:27.5 20:03.9 34
43 Gonzalez, Jeremy SR Greater Lawrence Tech 6:27.7 20:04.7 35
44 Hooper, Azariah SO Whittier RVT 6:28.4 20:06.7 36
45 Hemenway, Matthew JR Shawsheen Valley Tech 6:30.2 20:12.5 37
46 Donovan, Austin SR Diman Regional Voc/Tech 6:30.5 20:13.2  
47 McDonagh, Aidan SO Norfolk County Agricultur 6:31.2 20:15.6 9
48 Sidoti, Sean SR South Shore Vocational 6:31.7 20:17.1 10
49 Holmes, Micheal SO Southeastern Reg. Voc/Tech 6:34.8 20:26.8 38
50 Lisasa, Michael SR Assabet Valley 6:35.5 20:28.8 39
51 Anderson, Ryan SR Shawsheen Valley Tech 6:36.3 20:31.4 40
52 Towers, Edward SR Westfield Technical Acade 6:36.4 20:31.6 11
53 Marshall, Ryan SR Bay Path RVT 6:38.7 20:38.8 41
54 Brides, Zacharie JR Bristol County Agricultural 6:39.1 20:40.2 12
55 Geneus, Ryan SR Whittier RVT 6:39.2 20:40.5 42
56 Lawrence, Robert SR Whittier RVT 6:39.5 20:41.5 43
57 Bukow, Berin JR Assabet Valley 6:40.9 20:45.8 44
58 Stevens, Harry SR Keefe Technical 6:41.2 20:46.6 13
59 Smagala, David SO Essex Technical 6:41.2 20:46.7 45
60 Cote, Ezra SO Diman Regional Voc/Tech 6:41.2 20:46.7  
61 Miller, Peter JR Keefe Technical 6:41.7 20:48.1 14
62 Daub, John SR McCann Technical 6:44.8 20:57.9 15
63 Lee, Dan JR Shawsheen Valley Tech 6:45.8 21:01.0 46
64 Kelleher, Thomas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:46.1 21:01.9 47
65 Delmolino, Breadon SR McCann Technical 6:46.8 21:04.0 16
66 Paradis, Addison SR Bay Path RVT 6:48.1 21:07.9 48
67 Griffin, Josh SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:48.6 21:09.7 49
68 Dooley, Keegan SR Essex Technical 6:48.6 21:09.7 50
69 Rosa, Pedro SR Greater New Bedford RVT 6:49.0 21:10.8 51
70 Cooper, Martin SR Northeast Metro Reg. Voc 6:49.1 21:11.3 52
71 Field, Hayden SR Whittier RVT 6:49.5 21:12.3 53
72 Berrios, Frankie SR Putnam Voc/Tech 6:49.7 21:13.0 54
73 Achin, Sean SO Norfolk County Agricultur 6:49.7 21:13.1 17
74 Abusheery, Jared SR Keefe Technical 6:50.0 21:14.1 18
75 Kane, Damon SO Montachusett RVT 6:50.1 21:14.2 55
76 Burdick, Robert JR Bristol County Agricultural 6:50.4 21:15.3 19
77 McCutcheon, Rory JR Upper Cape Cod RVT 6:51.4 21:18.2 20
78 Quail, David JR Old Colony RVT 6:51.7 21:19.4 21
79 Plante, Jaryd SR Whittier RVT 6:52.5 21:21.6 56
80 Giombetti, Nathan SO Keefe Technical 6:52.8 21:22.6 22
81 Czernak, Zachery JR Westfield Technical Acade 6:53.2 21:24.0 23
82 Leung, Ben SR Northeast Metro Reg. Voc 6:53.5 21:24.7 57
83 Ryan, Matt SR South Shore Vocational 6:54.3 21:27.2 24
84 Monahan, Jakob SR Norfolk County Agricultur 6:54.6 21:28.2 25
85 O'Brien, Matty SO Upper Cape Cod RVT 6:55.6 21:31.2 26
86 Pilla, Jonny SR Shawsheen Valley Tech 6:56.3 21:33.6 58
87 Braga, Austin JR Diman Regional Voc/Tech 6:56.9 21:35.5  
88 Spalti, Jonathan SR Keefe Technical 6:57.0 21:35.7 27
89 MacMillian, Luke JR Bristol County Agricultural 6:59.3 21:43.0 28
90 Sullivan, Ryan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:00.6 21:46.8 59
91 Fisher, Trevor SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:01.0 21:48.1 60
92 Thayer, Matthew JR Westfield Technical Acade 7:01.7 21:50.4 29
93 Kubasti, Adam SR Nashoba Valley Technical 7:02.4 21:52.6 30
94 Santomassino, John JR Whittier RVT 7:03.0 21:54.4 61
95 Brown, Deason SR Upper Cape Cod RVT 7:03.8 21:57.0 31
96 Arroyo, Alex JR Putnam Voc/Tech 7:03.9 21:57.2 62
97 Maher, Matthew SO Northeast Metro Reg. Voc 7:04.7 21:59.5 63
98 Roycewicz, Kyle JR Bay Path RVT 7:06.8 22:06.0 64
99 Kaddy, Austin SR Montachusett RVT 7:06.8 22:06.1 65
100 Alford, Jeff SR Upper Cape Cod RVT 7:07.4 22:08.0 32
101 Donovan, Colin SR Bay Path RVT 7:08.3 22:10.8 66
102 Trishan, Alexander SR Tri-County RVT 7:08.5 22:11.4 33
103 Desilva, Jake SR Nashoba Valley Technical 7:08.6 22:11.9 34
104 Allen, Avery SR Bristol County Agricultural 7:11.0 22:19.1 35
105 Beaney, Jeremy SR McCann Technical 7:11.6 22:21.1 36
106 Moore, Sean JR Putnam Voc/Tech 7:12.9 22:25.1 67
107 Martin, Jason JR Montachusett RVT 7:13.0 22:25.3 68
108 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:13.1 22:25.7 69
109 Stankiewicz, Austin SR Nashoba Valley Technical 7:13.2 22:26.0 37
110 Strummer, Joshua SO Westfield Technical Acade 7:17.2 22:38.6 38
111 St. Cyr, Conner SR Bay Path RVT 7:17.5 22:39.3 70
112 Rossi, Jordan JR Putnam Voc/Tech 7:18.3 22:41.9 71
113 Dalbec, John SR Bay Path RVT 7:18.3 22:42.0 72
114 Aguilar, Nathan SR Northeast Metro Reg. Voc 7:18.3 22:42.1 73
115 Pontes, Trevor JR Greater New Bedford RVT 7:19.1 22:44.5 74
116 Boudreau, Maverick SO Norfolk County Agricultur 7:20.7 22:49.5 39
117 Keenan, Aidan SO Assabet Valley 7:23.2 22:57.1 75
118 Holloway, Colin SO Southeastern Reg. Voc/Tech 7:24.7 23:01.7 76
119 Fallon, Ryan SR South Shore Vocational 7:26.7 23:08.1 40
120 Darjee, Raj JR Putnam Voc/Tech 7:27.6 23:10.7 77
121 Silvia, Lucas JR Greater New Bedford RVT 7:32.0 23:24.4 78
122 Rogers, Jaiden SO South Shore Vocational 7:33.1 23:28.0 41
123 Prince, Aiden SO Norfolk County Agricultur 7:36.7 23:39.1 42
124 Czernak, Nikolas SO Westfield Technical Acade 7:37.8 23:42.4 43
125 Dignee, Cian SR Old Colony RVT 7:40.2 23:49.8 44
126 Durkee, Dakota SO Westfield Technical Acade 7:40.8 23:51.8 45
127 Seestad, Charles JR Tri-County RVT 7:41.8 23:55.1 46
128 O'Hagan, Sam JR Nashoba Valley Technical 7:45.1 24:05.3 47
129 Gomes, Ben SR Bristol County Agricultural 7:46.5 24:09.6 48
130 Durkee, Micheal SR Westfield Technical Acade 7:46.5 24:09.6 49
131 Chantre, Jake SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:47.1 24:11.4 79
132 Jean Jacques, Max SR Northeast Metro Reg. Voc 7:47.3 24:12.0 80
133 raschdorf, avery SR McCann Technical 7:47.7 24:13.2 50
134 Kaplan, Griffin SO Tri-County RVT 7:47.9 24:14.0 51
135 Mulvaney, Sean SR Assabet Valley 7:48.6 24:16.2 81
136 Tommy, Trabulsie JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:49.1 24:17.6 82
137 Elwood, Ashton JR Upper Cape Cod RVT 7:49.9 24:20.0 52
138 Almeida, Xavion JR Bristol County Agricultural 7:50.2 24:20.9 53
139 Lazo, Arnol SO Northeast Metro Reg. Voc 7:50.6 24:22.1 83
140 Farrington, Matthew JR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:51.9 24:26.3 84
141 Fisher, Max JR South Shore Vocational 7:52.7 24:28.8 54
142 Krutiak, Adam JR McCann Technical 7:53.3 24:30.6 55
143 Jackson, Nasir SO Putnam Voc/Tech 7:55.1 24:36.2 85
144 Woloski, Tyler SR Northeast Metro Reg. Voc 7:58.3 24:46.1 86
145 Darling, Christopher JR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:01.4 24:56.0 87
146 Correa, Julius SO Bristol County Agricultural 8:04.7 25:06.1 56
147 Albertini, Evan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:12.9 25:31.7 88
148 Alves, Joseph SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:13.5 25:33.6 89
149 Rotundo, Joey SR Upper Cape Cod RVT 8:29.5 26:23.2 57
150 Gonsalves, Matthew SR Norfolk County Agricultur 8:31.3 26:28.9 58
151 Newman, Jackson SR Tri-County RVT 8:37.5 26:48.1 59
152 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 9:01.1 28:01.3 60
153 Harris, Seth JR Old Colony RVT 9:03.8 28:09.7 61
154 Lombard, Charlie SO Old Colony RVT 9:03.8 28:09.8 62
155 Dooley, Paul SO Southeastern Reg. Voc/Tech 9:23.1 29:09.8 90
156 Nieves, Chritian SR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:25.7 29:17.8  
157 Stessman, Josiah SR Southeastern Reg. Voc/Tech 10:46.1 33:27.5