Mayflower XC League Meet Date: 10-31-15   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5k Run CC Girls 5k Run CC
Girls 5k Run CC Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:47:59 21:35 23 1 2 5 6 9 10 14
2 2:03:44 24:44 93 3 16 20 26 28 30 31
3 2:04:23 24:52 95 7 13 15 24 36    
4 2:05:24 25:04 102 12 19 21 23 27 38  
5 2:09:13 25:50 114 8 17 25 29 35 39 40
6 2:17:10 27:26 129 4 18 32 34 41 42  
7 2:21:07 28:13 146 11 22 33 37 43    
Girls 5k Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Wyman, Alison SR West Bridgewater 6:32.7 20:20.2 1
2 Allen, Maggie SR West Bridgewater 6:47.3 21:05.6 2
3 Midura, Sydnee SR Diman Regional Voc/Tech 6:52.8 21:22.5 3
4 Mann, Maggie SR Bristol County Agricultural 6:57.4 21:36.9 4
5 McCarthy, Devyn SR West Bridgewater 6:58.4 21:40.0 5
6 Pleach, Kathryn SR West Bridgewater 7:03.7 21:56.7 6
7 White, Melinda SR Sacred Heart 7:16.1 22:35.1 7
8 Hamilton, Meaghan SR Norfolk County Agricultural 7:18.3 22:41.9 8
9 Hurst, Victoria SR West Bridgewater 7:23.3 22:57.4 9
10 Kaprelian, Caitlin SR West Bridgewater 7:26.5 23:07.4 10
11 MacFarlane, Olivia SR Upper Cape Cod RVT 7:27.3 23:09.7 11
12 Headley, Atara SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:27.9 23:11.7 12
13 Carberry, Erin SR Sacred Heart 7:28.2 23:12.6 13
14 DeAngelo, Libby SR West Bridgewater 7:29.2 23:15.7 14
15 Rouse, Jackie SR Sacred Heart 7:35.2 23:34.5 15
16 Jingyi (Elisa), Wu SR Bishop Connolly 7:41.8 23:55.0  
17 McGrath, Caitlin SR West Bridgewater 7:44.4 24:03.1  
18 Malafronte, Holly SR West Bridgewater 7:50.4 24:21.7  
19 Toupin, Ally SR Diman Regional Voc/Tech 7:57.2 24:42.7 16
20 Bedard, Emma SR West Bridgewater 7:58.5 24:46.7  
21 Goodwin, Melissa SR Norfolk County Agricultural 7:59.1 24:48.6 17
22 Biedek, Lauren SR Bristol County Agricultural 8:03.5 25:02.3 18
23 Hill, Sade SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:03.8 25:03.2 19
24 Bastille, Storm SR Diman Regional Voc/Tech 8:04.8 25:06.3 20
25 Bowness, Jenn SR Tri-County RVT 8:06.1 25:10.5  
26 Henrique, Bruna SR Southeastern Reg. Voc/Tec 8:10.0 25:22.6 21
27 Tenney, Lilyan SR Upper Cape Cod RVT 8:10.1 25:22.9 22
28 Murray, Erin SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:12.9 25:31.5 23
29 Hokanson, Elizabeth SR Sacred Heart 8:15.8 25:40.7 24
30 Dudek, Emily SR Norfolk County Agricultural 8:17.4 25:45.4 25
31 Lima, Kayla SR Diman Regional Voc/Tech 8:23.2 26:03.7 26
32 Lopes, Kelly SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:27.1 26:15.7 27
33 Trojano, Gina SR Diman Regional Voc/Tech 8:31.5 26:29.4 28
34 Buzniak, Ashlyn SR Old Colony RVT 8:34.5 26:38.6  
35 Mangano, Gianna SR Norfolk County Agricultural 8:38.9 26:52.5 29
36 Pacheco, Layla SR Diman Regional Voc/Tech 8:42.5 27:03.6 30
37 Treloar, Bree-anna SR Diman Regional Voc/Tech 8:46.5 27:16.1 31
38 Angel, Imogen SR Bishop Connolly 8:51.7 27:32.3  
39 Butler, Tara SR Old Colony RVT 8:57.7 27:50.8  
40 Barros, Lauren SR Old Colony RVT 8:58.7 27:54.0  
41 Smith, Madison SR Bristol County Agricultural 9:01.7 28:03.2 32
42 Monte, Jade SR Upper Cape Cod RVT 9:01.9 28:03.7 33
43 Langello, Hannah SR Bristol County Agricultural 9:13.5 28:39.9 34
44 Jones, Danielle SR Diman Regional Voc/Tech 9:14.5 28:43.1  
45 Sweeney, Julia SR Norfolk County Agricultural 9:21.7 29:05.4 35
46 Moriarty, Joy SR Sacred Heart 9:26.6 29:20.6 36
47 Sequeira, Christine SR Upper Cape Cod RVT 9:31.3 29:35.3 37
48 Lanctot, Michelle SR Bishop Connolly 9:33.3 29:41.4  
49 Monteiro, Andria SR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:45.2 30:18.4 38
50 Yurewicz, Cynthia SR Norfolk County Agricultural 10:11.4 31:39.8 39
51 Kelly, Charlene SR Norfolk County Agricultural 10:21.2 32:10.2 40
52 Teixeira, Kristie-Rose SR Bristol County Agricultural 10:52.7 33:48.0 41
53 Adams, Hannah SR Bristol County Agricultural 10:53.0 33:49.0 42
54 Muller, Talia SR Norfolk County Agricultural 11:05.5 34:28.0  
55 Bevens, Abby SR Upper Cape Cod RVT 11:14.5 34:56.0 43
Boys 5k Run CC Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:34:08 18:49 51 2 7 12 14 16 24 35
2 1:36:02 19:12 77 3 13 15 21 25 29 34
3 1:36:56 19:23 95 6 8 9 28 44 58 60
4 1:40:18 20:03 139 11 17 26 40 45 62  
5 1:42:37 20:31 171 10 20 39 41 61    
6 1:42:56 20:35 179 18 19 30 49 63 72 74
7 1:43:59 20:47 188 4 23 33 59 69 77 78
8 1:42:50 20:34 189 1 42 47 48 51 52 65
9 1:44:37 20:55 200 5 27 43 55 70 71 75
10 Norfolk County Agricultur 1:44:10 20:50 202 22 31 46 50 53 54 56
11 1:44:29 20:53 207 32 36 37 38 64 68 73
12 2:00:29 24:05 345 57 66 67 76 79    
Boys 5k Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Martin, Andrew SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 5:44.6 17:50.7 1
2 Novo, Christopher SR Diman Regional Voc/Tech 5:49.1 18:04.9 2
3 Campbell, Brian SR West Bridgewater 5:52.5 18:15.4 3
4 Cleary, Doug SR Upper Cape Cod RVT 5:55.3 18:24.0 4
5 Martinez, Kyandre SR Southeastern Reg. Voc/Tech 5:56.2 18:26.9 5
6 Pappas, Yanni SR Sacred Heart 5:56.8 18:28.5 6
7 Melo, Zach SR Diman Regional Voc/Tech 5:58.6 18:34.3 7
8 Gren, Chris SR Sacred Heart 6:01.0 18:41.8 8
9 Johnson, Matt SR Sacred Heart 6:01.9 18:44.5 9
10 Diniz, Nathaniel SR Bishop Connolly 6:06.8 18:59.6 10
11 McAndrew, Matt SR South Shore Vocational 6:07.0 19:00.4 11
12 Boardman, Nate SR Diman Regional Voc/Tech 6:07.2 19:00.9 12
13 Spooner, Anthony SR West Bridgewater 6:09.0 19:06.4 13
14 Arruda, Evan SR Diman Regional Voc/Tech 6:09.9 19:09.3 14
15 Savoy, Steven SR West Bridgewater 6:11.5 19:14.5 15
16 Brockman, Josh SR Diman Regional Voc/Tech 6:13.2 19:19.5 16
17 Potts, Kyle SR South Shore Vocational 6:14.1 19:22.4 17
18 Gaughran, Brian SR Tri-County RVT 6:15.7 19:27.2 18
19 Roy, C J SR Tri-County RVT 6:16.4 19:29.5 19
20 Carter, Mitchell SR Bishop Connolly 6:18.1 19:35.0 20
21 Holmes, Cory SR West Bridgewater 6:18.6 19:36.5 21
22 Hailey, Justin SR Norfolk County Agricultur 6:20.4 19:41.9 22
23 DiCarlo, Nick SR Upper Cape Cod RVT 6:20.4 19:41.9 23
24 Vasconcellos, Evan SR Diman Regional Voc/Tech 6:21.1 19:44.3 24
25 Varros, Gavin SR West Bridgewater 6:23.1 19:50.2 25
26 Glynn, Ryan SR South Shore Vocational 6:23.3 19:51.0 26
27 Robert, DeAndrade SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:24.2 19:53.8 27
28 Simpson, Loren SR Sacred Heart 6:24.3 19:54.0 28
29 Mason, Jackson SR West Bridgewater 6:25.1 19:56.6 29
30 Vagnini, Thomas SR Tri-County RVT 6:25.7 19:58.6 30
31 Sweeney, Jack SR Norfolk County Agricultur 6:28.5 20:07.3 31
32 Bagden, Sam SR Bristol County Agricultural 6:28.6 20:07.6 32
33 Schofield, Kade SR Upper Cape Cod RVT 6:30.1 20:12.0 33
34 Gillis, Matt SR West Bridgewater 6:31.5 20:16.6 34
35 Gouveia, Aaron SR Diman Regional Voc/Tech 6:31.8 20:17.3 35
36 Platt, Cameron SR Bristol County Agricultural 6:35.3 20:28.3 36
37 Teixeira, Jordan SR Bristol County Agricultural 6:38.6 20:38.7 37
38 Danton, Sam SR Bristol County Agricultural 6:39.3 20:40.9 38
39 Medeiros, Chico SR Diman Regional Voc/Tech 6:40.0 20:43.0  
40 Pawlak, Elliott SR Bishop Connolly 6:42.7 20:51.3 39
41 McPherson, Alex SR South Shore Vocational 6:43.4 20:53.5 40
42 Benevides, Noah SR Bishop Connolly 6:43.9 20:55.1 41
43 Bradford, Darian SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:44.1 20:55.7 42
44 Keeling, Aaron SR West Bridgewater 6:44.7 20:57.6  
45 DeAndrade, Derrick SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:45.8 21:00.8 43
46 Cronin, Derek SR Sacred Heart 6:48.0 21:07.6 44
47 Brady, Shane SR South Shore Vocational 6:49.2 21:11.5 45
48 Nihtila, Brian SR Norfolk County Agricultur 6:50.2 21:14.6 46
49 Capelo, Kyle SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:50.3 21:14.8 47
50 Warden, Cameron SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:50.9 21:16.8 48
51 Hernandez, Rory SR Tri-County RVT 6:55.0 21:29.6 49
52 Tenore, Richie SR Norfolk County Agricultur 6:56.0 21:32.6 50
53 Geller, Nick SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:56.1 21:33.0 51
54 Francis, Chris SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:56.2 21:33.3 52
55 Dias, Peter SR Norfolk County Agricultur 6:56.4 21:33.9 53
56 Howe, Alex SR Norfolk County Agricultur 6:56.4 21:33.9 54
57 Desir, Randly SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:59.1 21:42.2 55
58 Rizzo, John SR Norfolk County Agricultur 7:00.0 21:45.1 56
59 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 7:03.3 21:55.2 57
60 Daigle, Nick SR Diman Regional Voc/Tech 7:05.6 22:02.5  
61 Monahan, Jakob SR Norfolk County Agricultur 7:07.2 22:07.6  
62 Gokey, Teaghan SR Sacred Heart 7:07.4 22:08.0 58
63 Stapel, Jim SR Upper Cape Cod RVT 7:09.0 22:12.9 59
64 Ferhm, Kevin SR Sacred Heart 7:10.1 22:16.4 60
65 O'Leary, Ashton SR Bishop Connolly 7:10.2 22:16.7 61
66 Dacosta, Sergio SR Diman Regional Voc/Tech 7:10.3 22:17.1  
67 McQueeney, Chandler SR South Shore Vocational 7:11.8 22:21.7 62
68 Knowles, Peter SR Tri-County RVT 7:14.9 22:31.5 63
69 Higgins, Eric SR Norfolk County Agricultur 7:15.1 22:32.0  
70 Bancroft, George SR Bristol County Agricultural 7:15.9 22:34.3 64
71 Robbins, Jake SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:21.9 22:53.0 65
72 Dignee, Cian SR Old Colony RVT 7:23.5 22:58.2 66
73 Jope, Benjamin SR Old Colony RVT 7:24.7 23:01.8 67
74 Novak, Ben SR Sacred Heart 7:26.2 23:06.4  
75 Rebello, Cory SR Bristol County Agricultural 7:31.6 23:23.2 68
76 O'Brien , Ben SR Upper Cape Cod RVT 7:33.5 23:29.1 69
77 Gene, Hansen SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:35.1 23:34.2 70
78 Segal, Cameron SR Norfolk County Agricultur 7:35.8 23:36.4  
79 Tucker, Timothy SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:36.2 23:37.6 71
80 Toubeau, Sean SR Tri-County RVT 7:36.4 23:38.0 72
81 Ahern, Austin SR Bristol County Agricultural 7:37.7 23:42.2 73
82 Dezotell, Jake SR Tri-County RVT 7:41.8 23:54.8 74
83 Heller, Matt SR Bristol County Agricultural 7:44.1 24:02.2  
84 Kelly, Aiden SR Holbrook 7:50.1 24:20.8  
85 Guimmeres, Joao Lucas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:52.8 24:29.1  
86 Dimock, Kevin SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:55.7 24:38.1 75
87 Vallon, Jeremy SR Old Colony RVT 8:08.0 25:16.4 76
88 Greeley, Chris SR Holbrook 8:24.0 26:06.2  
89 Tamburri, Bruno SR Upper Cape Cod RVT 8:24.9 26:08.7 77
90 Boccuzzi, Nick SR Upper Cape Cod RVT 8:39.0 26:52.8 78
91 Safford, Tanner SR Old Colony RVT 8:47.3 27:18.5 79
92 Gomes, Ben SR Bristol County Agricultural 9:03.3 28:08.1  
93 Richardson, Bryan SR Upper Cape Cod RVT 9:04.9 28:13.1  
Mixed 5k Run CC JV Team Scores
Mixed 5k Run CC JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Alfieri, Paul SR West Bridgewater 7:01.2 21:48.7  
2 Bennett, Collyn SR Diman Regional Voc/Tech 7:03.7 21:56.7  
3 Hatch, Matthew SR West Bridgewater 7:11.3 22:20.2  
4 Leduc, Matthew SR Diman Regional Voc/Tech 7:15.1 22:31.9  
5 Wang, Zhe SR Sacred Heart 7:15.3 22:32.7  
6 Quinn, Alex SR West Bridgewater 7:15.8 22:34.1  
7 Chen, Eric SR Sacred Heart 7:19.7 22:46.1  
8 Williams, Chris SR West Bridgewater 7:26.7 23:07.9  
9 Foy, Nolan SR West Bridgewater 7:28.3 23:13.0  
10 Polen, Josh SR West Bridgewater 7:32.9 23:27.3  
11 Pleach, Daniel SR West Bridgewater 7:36.9 23:39.7  
12 Laboy, Michael SR Diman Regional Voc/Tech 7:36.9 23:39.9  
13 Proctor, Douglas SR Tri-County RVT 7:39.6 23:48.0  
14 Rada, Christian SR West Bridgewater 7:39.9 23:49.1  
15 Guo, Feiyou SR Sacred Heart 7:40.3 23:50.2  
16 Seamen, Jarrett SR South Shore Vocational 7:40.5 23:50.9  
17 Leonard, Ryan SR South Shore Vocational 7:41.3 23:53.3  
18 Munier, Richard SR Tri-County RVT 7:41.8 23:55.0  
19 Kapple, Gus SR Sacred Heart 7:42.3 23:56.5  
20 Gorsuch, Tyrus SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:43.3 23:59.6  
21 Hurst, Vanessa SR West Bridgewater 7:43.4 23:59.8  
22 Etim, Gabriel SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:43.4 24:00.0  
23 Velho, Shayne SR Bishop Connolly 7:44.9 24:04.6  
24 Roberts, Jefferson SR West Bridgewater 7:45.2 24:05.6  
25 Minior, Gage SR Diman Regional Voc/Tech 7:47.0 24:11.1  
26 Radlinski, Emma SR West Bridgewater 7:47.4 24:12.2  
27 Smith, Matthew SR West Bridgewater 7:50.7 24:22.5  
28 Manchester, Griffin SR Diman Regional Voc/Tech 7:51.1 24:24.0  
29 Barnes, John SR Old Colony RVT 7:52.6 24:28.6  
30 Kennon, Joie SR West Bridgewater 7:53.4 24:31.1  
31 Spooner, Emma SR West Bridgewater 7:54.4 24:34.1  
32 Adorno, Sean SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:54.7 24:34.9  
33 Gormley, Brett SR West Bridgewater 7:54.7 24:35.1  
34 Bain, Chance JR West Bridgewater 8:04.2 25:04.4  
35 Smith, CJ JR West Bridgewater 8:05.8 25:09.4  
36 Harrington, Joey SR West Bridgewater 8:05.9 25:10.0  
37 Higgins, Cooper SR West Bridgewater 8:07.7 25:15.5  
38 Stessman, Josiah SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:11.3 25:26.7  
39 Petti, Nina SR West Bridgewater 8:13.7 25:34.2  
40 Guadaloupe, Cam SR Diman Regional Voc/Tech 8:16.2 25:41.9  
41 Bain, Caleigh SR West Bridgewater 8:16.9 25:43.9  
42 Mason, Tristan SR West Bridgewater 8:17.4 25:45.5  
43 Gale, Casie SR West Bridgewater 8:20.7 25:55.7  
44 Reiber, John JR Sacred Heart 8:20.8 25:56.1  
45 Gear, Alex SR South Shore Vocational 8:22.1 26:00.1  
46 McNulty, Abby SR West Bridgewater 8:27.1 26:15.6  
47 Drake, Mikaela SR South Shore Vocational 8:28.4 26:19.8  
48 Shea, Liam SR Diman Regional Voc/Tech 8:31.4 26:29.1  
49 Fisher, Nick SR West Bridgewater 8:32.8 26:33.6  
50 Wilson, Amy SR West Bridgewater 8:33.8 26:36.7  
51 Perrault, Cole SR West Bridgewater 8:34.9 26:39.9  
52 Campbell, Maura SR West Bridgewater 8:35.4 26:41.5  
53 Caceres, Gus SR West Bridgewater 8:36.8 26:46.0  
54 Furtado, Eduardo SR Diman Regional Voc/Tech 8:37.4 26:47.7  
55 Gale, Katie SR West Bridgewater 8:39.0 26:52.6  
56 Hubble, Hailey SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:41.4 27:00.1  
57 Fistori, John SR Upper Cape Cod RVT 8:42.6 27:03.9  
58 Spooner, Nick JR West Bridgewater 8:45.9 27:14.1  
59 Peacock, Brittany SR South Shore Vocational 8:48.0 27:20.7  
60 Carey, Luke SR Sacred Heart 8:49.4 27:24.9  
61 Davenport, Halie SR West Bridgewater 8:49.9 27:26.7  
62 Flanagan, Shaina SR Tri-County RVT 8:50.3 27:27.8  
63 Flynn, Elizabeth SR South Shore Vocational 8:51.5 27:31.4  
64 Gage, Gabriel SR Tri-County RVT 8:59.1 27:55.1  
65 Eaton, Sydney SR West Bridgewater 9:04.1 28:10.6  
66 Rotundo, Joey SR Upper Cape Cod RVT 9:04.9 28:13.1  
67 Bussey, Alyssa SR West Bridgewater 9:11.6 28:33.9  
68 Hurst, Valerie SR West Bridgewater 9:16.7 28:49.9  
69 Creighton, Olivia SR West Bridgewater 9:22.5 29:07.8  
70 Gemma, Matt SR South Shore Vocational 9:25.2 29:16.2  
71 Mitcheson, Lauren JR West Bridgewater 9:26.8 29:21.2  
72 Cashman, Elizabeth JR West Bridgewater 9:27.1 29:22.2  
73 L'Heureux, Hannah SR Old Colony RVT 9:34.0 29:43.5  
74 Lyons, Teddy SR Upper Cape Cod RVT 9:35.3 29:47.7  
75 Ostergren, Alexandra SR Tri-County RVT 9:36.0 29:49.7  
76 Barratt, Ashley SR Tri-County RVT 9:42.5 30:09.9  
77 Olden, Katie SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 9:42.8 30:10.9  
78 Jabbour, Cerina SR West Bridgewater 9:44.8 30:17.1  
79 Ryan, CJ SR West Bridgewater 9:50.2 30:33.8  
80 Lopotite, Renee SR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:53.7 30:44.8  
81 Amaral, Ian SR Diman Regional Voc/Tech 9:54.7 30:48.0  
82 Studer, Leah SR Old Colony RVT 9:55.6 30:50.8  
83 Yuchen (Tiffany), Wang SR Bishop Connolly 9:57.7 30:57.3  
84 Campbell, Allura SR South Shore Vocational 10:00.8 31:06.8  
85 McGunigle, Bridget SR South Shore Vocational 10:00.9 31:07.2  
86 Jingyi (Elisa), Wu SR Bishop Connolly 10:01.3 31:08.4  
87 Jiladi, Radhay SR Bishop Connolly 10:04.3 31:17.7  
88 Comperchio, Max SR West Bridgewater 10:05.1 31:20.2  
89 Nicolosi, Nate SR Old Colony RVT 10:08.3 31:30.2  
90 Alsip, Victoria SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 10:22.0 32:12.9  
91 Carter, Julia SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 10:27.6 32:30.2  
92 Soderberg, Cade SR Old Colony RVT 10:40.4 33:09.9  
93 Alexis, Tiara SR Southeastern Reg. Voc/Tech 10:57.3 34:02.4  
94 Dias, Shayne SR Bishop Connolly 11:03.1 34:20.4  
95 Zhangyi (Meeko), Gu SR Bishop Connolly 11:03.4 34:21.5  
96 Eaton, Jacob SR West Bridgewater 11:16.5 35:02.2  
97 Aguiar, Mya SR Diman Regional Voc/Tech 11:19.7 35:12.1  
98 Marini, Kaitlyn SR South Shore Vocational 11:30.9 35:46.8  
99 Kardel, Ashlee SR Diman Regional Voc/Tech 11:40.0 36:15.0  
100 Hathaway, Derek SR Bishop Connolly 11:52.8 36:55.0  
101 Cafua, Felicia SR Upper Cape Cod RVT 13:58.9 43:26.7