MIAA Central MA XC Divisional Championship Date: 11-10-18   Venue: Gardner Municipal Golf Club - Gardner, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Thumann, Joseph JR Whitinsville Christian 5:09.6 16:02.1  
2 Olson , Michael SR Sutton 5:16.5 16:23.6  
3 Mula, Adam SR Parker Charter Essential 5:24.9 16:49.5 1
4 Marion, Hunter SR Narragansett 5:25.1 16:50.1  
5 Schilp, Will SR Ayer Shirley 5:25.4 16:51.1  
6 Bolduc, Cole SR Blackstone-Millville 5:26.4 16:54.1  
7 DeZutter, Daniel SR Nipmuc 5:27.0 16:56.0  
8 Squire, Will SR Bromfield School 5:27.2 16:56.5  
9 Korhonen, Joe SO Parker Charter Essential 5:28.6 17:01.0 2
10 Maloney, Dana SR Ayer Shirley 5:28.8 17:01.7  
11 Marchionni, Matthew SR Hopedale 5:31.5 17:10.0 3
12 Brownson, Asher SR Parker Charter Essential 5:31.7 17:10.7 4
13 O'Sullivan, Brian SR Narragansett 5:31.8 17:11.1  
14 Bissoondial, Avinash SR Millbury 5:32.0 17:11.6  
15 Caso, Colin JR Uxbridge 5:32.6 17:13.3 5
16 Semle, Ryan SR Uxbridge 5:33.3 17:15.6 6
17 Kreuger, James JR Parker Charter Essential 5:36.1 17:24.4 7
18 Gleason, Keegan JR Millbury 5:36.3 17:24.9 8
19 Spring, Camden SR Assabet Valley 5:37.4 17:28.5 9
20 Graves, Hunter SR Gardner 5:37.7 17:29.3 10
21 Alleva, Mike SO Lunenburg 5:38.8 17:32.8 11
22 Young, Matt JR Adv. Math and Science Academy 5:39.0 17:33.5 12
23 Sanches, Stephen JR Uxbridge 5:39.5 17:34.8 13
24 Floyd, Andrew SR Blackstone Valley Voc/Tech 5:39.5 17:34.8 14
25 Dobbs, Michael SR Hopedale 5:39.8 17:35.8 15
26 Parker, Andrew SR Tyngsborough 5:40.2 17:37.0 16
27 Davis, Cameron SR Gardner 5:40.4 17:37.8 17
28 Hearn, Jack JR Whitinsville Christian 5:41.2 17:40.1 18
29 Murray, Kyle JR Hopedale 5:43.0 17:45.8 19
30 Delongchamp, Ryan SR Sutton 5:43.5 17:47.2 20
31 Gorman, AJ SO Whitinsville Christian 5:43.9 17:48.5 21
32 Hatlevig, Ike JR Parker Charter Essential 5:44.2 17:49.5 22
33 Kraskouskas, Malakai SR Quabbin 5:45.0 17:52.0 23
34 Brockett, Tomas JR Nipmuc 5:45.3 17:53.0 24
35 Hodgens, Francis SR Hopedale 5:46.0 17:55.0 25
36 Ross, Aidan FR Uxbridge 5:46.1 17:55.5 26
37 Walsh, Elliot SR Quabbin 5:46.2 17:55.6 27
38 Hennedy, Sam SR Douglas 5:46.2 17:55.8  
39 Turenne, Joseph JR Hopedale 5:46.5 17:56.7 28
40 Langevin, Christopher SR Tahanto 5:47.7 18:00.5 29
41 Rieden, Garret SO Littleton 5:48.0 18:01.3 30
42 Hatlevig, Caleb 8 Parker Charter Essential 5:48.0 18:01.4 31
43 Cortese, Alexander SR Douglas 5:48.1 18:01.5  
44 Tassinari, Nick SR Tyngsborough 5:49.4 18:05.8 32
45 Moody, Ethan SR Parker Charter Essential 5:49.6 18:06.2 33
46 Constable, Jacob JR Blackstone Valley Voc/Tech 5:50.1 18:07.9 34
47 Giombetti, Nikolas SR Keefe Technical 5:50.4 18:08.9 35
48 Kelly, Sean SR Oakmont 5:50.5 18:09.1 36
49 Johnson, Alex SR Littleton 5:50.5 18:09.2 37
50 Morana, Michael SO Littleton 5:51.1 18:10.9 38
51 Burke, Thomas SR Uxbridge 5:51.2 18:11.2 39
52 Dandy, Connor SR Montachusett RVT 5:51.5 18:12.1 40
53 Donarumo, Nico SR Narragansett 5:53.3 18:17.6  
54 Capps, Andrew SO Narragansett 5:53.6 18:18.7  
55 Manuel, Justin SR Murdock 5:54.6 18:21.7 41
56 Lordan, Connor SR Oakmont 5:54.8 18:22.5 42
57 Laren, Noah SR Blackstone-Millville 5:55.2 18:23.7 43
58 Benoit, Andrew JR Blackstone Valley Voc/Tech 5:55.7 18:25.3 44
59 Gregoire, Max SO Tyngsborough 5:55.9 18:25.7 45
60 Gilmartin, Ryan SR Tahanto 5:56.2 18:26.8 46
61 Allen , Finn JR Sutton 5:56.4 18:27.4 47
62 Doyle, Tyler JR Blackstone Valley Voc/Tech 5:56.8 18:28.8 48
63 Reyes, Ricardo SR Saint Peter-Marian 5:57.0 18:29.4 49
64 Lam, Peter SR Tyngsborough 5:57.1 18:29.6 50
65 Tamulan, Logan SR Oakmont 5:57.4 18:30.5 51
66 Healey, Matthew SO Blackstone Valley Voc/Tech 5:57.6 18:31.0 52
67 Bache, Lucas SR Hopedale 5:57.8 18:31.6 53
68 Burke, Patrick SR Uxbridge 5:58.1 18:32.7 54
69 Hood, Benjamin JR Quabbin 5:58.2 18:33.0 55
70 Stillman, Andrew JR Narragansett 5:58.3 18:33.4  
71 Barber, Cameron SR Tahanto 5:58.4 18:33.6 56
72 Esteves, Jonathan SR Assabet Valley 5:58.5 18:33.8 57
73 Stebbins, Ethan SO Montachusett RVT 5:58.9 18:35.1 58
74 Wong, Adam SR Oakmont 5:59.2 18:36.2 59
75 Gilbert, Anthony JR Whitinsville Christian 5:59.3 18:36.3 60
76 Metcalf, Bailey JR Quabbin 5:59.4 18:36.8 61
77 Vincelette, Kaden SO Blackstone Valley Voc/Tech 5:59.7 18:37.8 62
78 Capuano, John Paul SR Sutton 6:00.8 18:41.2 63
79 Dodge, Kyle SR Sutton 6:01.2 18:42.4 64
80 Hearn, Samuel SR Whitinsville Christian 6:01.4 18:43.0 65
81 Williams, Jonathan SR Adv. Math and Science Academy 6:01.5 18:43.3 66
82 Neal, Tyler SR Tyngsborough 6:01.7 18:43.9 67
83 Marsh, Tim SR Oakmont 6:01.8 18:44.2 68
84 Jovik, Tyler JR Quaboag 6:01.9 18:44.4 69
85 Skowyra, Tucker SR Quabbin 6:02.1 18:45.0 70
86 Tamulan, Aiden JR Oakmont 6:02.5 18:46.3 71
87 Fuller, Aaron JR Saint Peter-Marian 6:03.8 18:50.5 72
88 Thornton, Malcolm SO Bromfield School 6:04.2 18:51.8 73
89 Gallawan, Carl FR Uxbridge 6:04.7 18:53.3 74
90 Szalay, Cameron SR Auburn 6:05.7 18:56.2 75
91 Piett, Ben JR Whitinsville Christian 6:06.4 18:58.5 76
92 Stoffel, Jack JR Tahanto 6:06.5 18:58.7 77
93 Andre, Nick JR Tyngsborough 6:06.6 18:59.1 78
94 McDermott, Jack JR Gardner 6:06.6 18:59.1 79
95 Stokes, Mitchell SR Saint Peter-Marian 6:07.7 19:02.4 80
96 Beyer, Dominic SR Millbury 6:08.3 19:04.5 81
97 Azzoui, Noah JR Bartlett 6:08.6 19:05.3 82
98 Leroux, Robert SR Quabbin 6:09.1 19:07.0 83
99 Lepore, Connor JR Adv. Math and Science Academy 6:09.1 19:07.0 84
100 Landadio, Sam SR Montachusett RVT 6:09.7 19:08.6 85
101 Faath, Anthony SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:09.9 19:09.4 86
102 Patel, Devin SR Bromfield School 6:10.0 19:09.7 87
103 McDonald, Joseph SO Maynard 6:10.3 19:10.5 88
104 Lupien, Dylan SR Murdock 6:10.8 19:12.1 89
105 Riley, Colin FR Tyngsborough 6:11.0 19:12.6 90
106 Gleason, Liam SR Ayer Shirley 6:11.0 19:12.8 91
107 Steucek, Martin JR Oakmont 6:12.8 19:18.2 92
108 Hochman, Daniel SR Adv. Math and Science Academy 6:15.5 19:26.9 93
109 Callaluca, Caleb SR Ayer Shirley 6:17.6 19:33.2 94
110 Day , Cormac SR Bromfield School 6:18.0 19:34.7 95
111 Brown, Tyler SR Nipmuc 6:18.3 19:35.3 96
112 Crowley, Jack FR Whitinsville Christian 6:18.6 19:36.5 97
113 Whitney, Morgan SR Quabbin 6:18.7 19:36.6 98
114 Madison, Tucker FR Bromfield School 6:19.9 19:40.4 99
115 Russo, Nicholas SO Bromfield School 6:20.0 19:40.8 100
116 Hunt, Austin SO Adv. Math and Science Academy 6:20.9 19:43.4 101
117 Quinn, Timmy SR Murdock 6:21.0 19:43.9 102
118 Briggs-Adams, Dallas JR Bromfield School 6:21.7 19:45.9 103
119 Lahousse, Damien SR Blackstone-Millville 6:21.9 19:46.7 104
120 Ingman, Jason FR Murdock 6:21.9 19:46.7 105
121 Candito, Zachary SR Bartlett 6:23.3 19:50.9 106
122 Russo , Kevin SR Sutton 6:24.2 19:53.7 107
123 Wilson, Johnathan SR Bartlett 6:24.3 19:54.1 108
124 Lisasa, Michael SR Assabet Valley 6:25.1 19:56.7 109
125 Symock, Kosmo SR Saint Peter-Marian 6:25.5 19:57.9 110
126 Foley, Ryan JR Millbury 6:25.6 19:58.2 111
127 Gour, Brandon SO Clinton 6:26.2 19:59.9  
128 Stevens, Harry SR Keefe Technical 6:26.4 20:00.7 112
129 Boulanger, Lucas SR Millbury 6:26.8 20:01.8 113
130 Friedman, Daniel SO Maynard 6:27.0 20:02.4 114
131 Ronan, Mike FR Holy Name Central Catholic 6:27.1 20:02.9  
132 Botsais, Ryan SR Tahanto 6:27.3 20:03.4 115
133 Race, Andrew JR Murdock 6:28.0 20:05.5 116
134 Rieden, Adam SO Littleton 6:29.0 20:08.7 117
135 Giombetti, Nathan SO Keefe Technical 6:29.2 20:09.2 118
136 Schaffer, Neil SR Tahanto 6:29.3 20:09.7 119
137 St. George, Sam SR Keefe Technical 6:29.4 20:10.1 120
138 Morales, Brandon SR Ayer Shirley 6:29.5 20:10.4 121
139 McLeod, Cam SO Littleton 6:30.2 20:12.3 122
140 Hasz, Ethan SR Ayer Shirley 6:30.4 20:13.0 123
141 Roy, Roman SO Sizer School 6:33.3 20:22.1 124
142 Smith, Keegan SR Abby Kelley Foster 6:34.2 20:25.0  
143 Nowlan, Lucas JR Adv. Math and Science Academy 6:35.0 20:27.4 125
144 Sweet, Benjamin SO Lunenburg 6:35.1 20:27.7 126
145 DiMuccio, Kyle SR Gardner 6:35.4 20:28.6 127
146 Black, Colin SR Hopedale 6:35.8 20:29.8 128
147 Brigham, Owen JR Nipmuc 6:36.0 20:30.4 129
148 Miller, Peter JR Keefe Technical 6:36.2 20:31.2 130
149 Williams, Seth JR Holy Name Central Catholic 6:36.9 20:33.3  
150 Fuller, Quinn SR Saint Peter-Marian 6:37.7 20:35.8 131
151 Cherico, Jared JR Ayer Shirley 6:37.8 20:36.0 132
152 Hackenson, Bret SR Nipmuc 6:37.9 20:36.5 133
153 Kane, Damon SO Montachusett RVT 6:38.1 20:36.9 134
154 Babaian, Thomas SR Maynard 6:38.3 20:37.5 135
155 Smothers, Nicholas SR Gardner 6:38.6 20:38.5 136
156 Shah, Hassan SO Blackstone-Millville 6:39.3 20:40.7 137
157 Abusheery, Jared SR Keefe Technical 6:40.3 20:43.9 138
158 Pratt, Tyler SO Gardner 6:41.0 20:46.1 139
159 Matthew, Donahue 8 Holy Name Central Catholic 6:41.2 20:46.5  
160 Roy, Christopher FR Lunenburg 6:43.1 20:52.7 140
161 Antonio, Matt SR Maynard 6:43.5 20:53.9 141
162 Neuhauser, Luke SO Adv. Math and Science Academy 6:43.8 20:54.6 142
163 De Valle, Julio SR Saint Peter-Marian 6:44.2 20:56.1 143
164 Lewis, Jack SO Clinton 6:44.4 20:56.5  
165 Dunton, Jacob SR Blackstone-Millville 6:45.2 20:59.0 144
166 Ryzi, Alex SR Littleton 6:45.3 20:59.3 145
167 Paquin, Aran SO Millbury 6:45.4 20:59.7 146
168 Cloutier, Mathew SO Maynard 6:45.5 21:00.0 147
169 McGinn, Charles SR Clinton 6:46.4 21:02.7  
170 Medina, Rex JR Bartlett 6:46.4 21:02.8 148
171 Aubin, Vincent SR Leicester 6:46.9 21:04.3 149
172 Spalti, Jonathan SR Keefe Technical 6:46.9 21:04.5 150
173 Aroian, Gabe FR Maynard 6:47.7 21:06.8 151
174 McGurrin, Jonathan SO Littleton 6:48.1 21:08.1 152
175 LaPlaca, Nickolas FR Murdock 6:48.7 21:10.0 153
176 Cieslak, Calvin SR Quaboag 6:49.5 21:12.3 154
177 Wilson, Robert SR Quaboag 6:49.5 21:12.5 155
178 Bisceglia, Alexander JR Auburn 6:50.0 21:14.0 156
179 Bukow, Berin JR Assabet Valley 6:50.6 21:15.8 157
180 Raye, Ethan SR Nipmuc 6:51.9 21:20.0 158
181 Poirier, David JR Blackstone-Millville 6:56.8 21:35.2 159
182 DelSignore, Jon SR Sutton 6:56.9 21:35.5 160
183 Berube, Matthew SO Leicester 6:57.0 21:35.8 161
184 DiVito, Gino SO Gardner 6:57.1 21:35.9 162
185 Dimacale, RJ JR Sizer School 6:58.3 21:39.9 163
186 O'Connor, Seamus SO Leicester 7:00.2 21:45.6 164
187 Anderson, Caleb SO Lunenburg 7:01.0 21:48.2 165
188 Goodlett, Gregor JR Sizer School 7:01.5 21:49.8 166
189 Keenan, Aidan SO Assabet Valley 7:01.8 21:50.5 167
190 Nauseda, Conner 8 Maynard 7:02.5 21:53.0 168
191 Wuorinen, Calvin SO Lunenburg 7:04.3 21:58.3 169
192 Neri, Luke JR Saint Peter-Marian 7:04.9 22:00.2 170
193 McDonough, Aidan SR Blackstone-Millville 7:05.5 22:02.1 171
194 Garcia, Josh SO Leicester 7:09.4 22:14.3 172
195 Danis, Mitchell SR Tahanto 7:13.2 22:26.1 173
196 Mulrenan, Ben SR Sizer School 7:13.5 22:27.1 174
197 Burdick, Emory SO Auburn 7:14.7 22:30.7 175
198 Slomski, Brendan JR Auburn 7:18.2 22:41.6 176
199 Mojica, Daniel SR Auburn 7:18.5 22:42.5 177
200 Penfield, Walker JR Nipmuc 7:22.8 22:55.8 178
201 Squire, Andrew SO Douglas 7:26.9 23:08.8  
202 Devin, Benoit SR Holy Name Central Catholic 7:30.6 23:20.2  
203 Maguadog, Kage FR Sizer School 7:33.4 23:28.7 179
204 James, Braydon SO Lunenburg 7:34.8 23:33.2 180
205 Walker, Hunter JR Bartlett 7:35.3 23:34.9 181
206 Murphy, Aidan 8 Abby Kelley Foster 7:35.6 23:35.6  
207 Martin, Jason JR Montachusett RVT 7:37.7 23:42.3 182
208 Quinn, Philip JR Murdock 7:41.5 23:54.0 183
209 McLeod, Justin SR Leicester 7:44.1 24:02.1 184
210 Courtney, Cadel FR Quaboag 7:48.9 24:16.9 185
211 Briesacher, Kael SR Auburn 7:48.9 24:16.9 186
212 Wilson, Ryan FR Quaboag 7:49.0 24:17.2 187
213 Ebers, Dylan JR Assabet Valley 8:05.0 25:07.0 188
214 Stickney, Connor FR Douglas 8:06.4 25:11.4  
215 Warren, Alex FR Sizer School 8:13.4 25:33.1 189
216 Hross, Matthew SR Clinton 8:18.5 25:48.8  
217 Stupski, Drew FR Quaboag 8:21.8 25:59.3 190
218 Elwell, Samuel SR Auburn 8:24.5 26:07.8 191
219 St. John, Tim SO Leicester 8:37.7 26:48.8 192
220 White, Brady` SO Leicester 8:41.6 27:00.8 193
221 Gagner, Austin SO Quaboag 10:20.5 32:08.0 194