Twilight XC Invitational Div 1 [10/20] & Div 2 [10/19] Date: 10/19-10/20/18   Venue: Cape Cod Fairgrounds, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Pigott, Matthew JR Sandwich 5:30.0 17:05.3  
2 Porterfield, Nathaniel SO Marthas Vineyard 5:42.4 17:44.0  
3 Bennett, Danny SR Dover-Sherborn 5:42.5 17:44.3  
4 Tolay, Borja FR Marthas Vineyard 5:43.6 17:47.8  
5 Podgorni, Aaron JR Parker Charter Essential 5:47.3 17:59.2  
6 Rebello, Ethan FR Somerset-Berkley 5:49.9 18:07.4  
7 Willis, Oliver JR Parker Charter Essential 5:53.3 18:17.8  
8 Levorce, Darren JR Sandwich 5:54.5 18:21.6  
9 Bleakley, Martin SR Dover-Sherborn 5:55.5 18:24.7  
10 Quigley, Aidan SO Somerset-Berkley 5:56.8 18:28.6  
11 Etheridge, Max JR Sturgis East Charter 6:01.2 18:42.2  
12 Araujo, MIke SR Seekonk 6:01.5 18:43.3  
13 Montag, Aidan FR Somerset-Berkley 6:01.7 18:43.9  
14 Andre, Drew JR Sturgis West Charter 6:02.6 18:46.6  
15 DeMeis-Duella, Kiernan JR Parker Charter Essential 6:03.3 18:48.8  
16 Sykes, Tom JR Marthas Vineyard 6:03.4 18:49.3  
17 Ryan, Aiden FR Abington 6:03.7 18:50.1  
18 Sullivan, Ronan JR Plymouth South 6:04.4 18:52.3  
19 Brown , Colon SR Seekonk 6:05.0 18:54.0  
20 Leslie, Tucker JR Hanover 6:05.2 18:54.6  
21 Bonneau, Joseph JR Marthas Vineyard 6:05.4 18:55.4  
22 Curtis, Ricky JR Dighton-Rehoboth 6:06.2 18:57.8  
23 Karpicz, Aidan SO Somerset-Berkley 6:07.9 19:03.0  
24 D'Itria, Anthony 8 Saint Mary's (Lynn) 6:07.9 19:03.1  
25 Collins, Joseph JR Dover-Sherborn 6:09.9 19:09.3  
26 Frankel, Ryan SR Scituate 6:10.2 19:10.2  
27 Nunes, Lucas SR Dennis-Yarmouth 6:10.4 19:11.0  
28 Kwiatek, Kyle 7 Saint Mary's (Lynn) 6:10.9 19:12.5  
29 Kennedy, Sean SO Somerset-Berkley 6:12.3 19:16.7  
30 Hicks, Blake JR Parker Charter Essential 6:12.7 19:18.0  
31 Hargrave, Isaac JR Dover-Sherborn 6:14.6 19:23.9  
32 Sahr, Brandon SO Medfield 6:14.6 19:24.0  
33 Barnum, Simon SR Norwell 6:15.0 19:25.3  
34 Egarr-Harris, Jayden SO Sandwich 6:15.7 19:27.3  
35 Summersby, Jack SR Melrose 6:17.0 19:31.5  
36 Parkman, Jacob JR Foxborough 6:17.5 19:33.0  
37 Hoskins , Marcus JR Seekonk 6:17.9 19:34.2  
38 Connelly, Colby JR Norwell 6:18.8 19:37.1  
39 Dougherty, Andy JR Dover-Sherborn 6:18.9 19:37.2  
40 Daniello, Ben SR Dighton-Rehoboth 6:20.6 19:42.5  
41 Denham , Nick SR Norton 6:20.6 19:42.6  
42 Frawley, Matt SO Melrose 6:20.7 19:42.9  
43 Graf, Nick SO Abington 6:21.1 19:44.1  
44 Perreira, Jonathan SO Old Rochester 6:21.2 19:44.4  
45 Carr, Daniel JR Norwood 6:21.3 19:44.7  
46 Glynn, Connor JR Dighton-Rehoboth 6:21.7 19:46.2  
47 Williams, Evan SR Dennis-Yarmouth 6:22.0 19:47.0  
48 Dufault, Will JR Sturgis East Charter 6:22.3 19:47.8  
49 Bilski, Stephen JR Sturgis West Charter 6:22.4 19:48.2  
50 Brown, Patrick SR Hanover 6:22.5 19:48.5  
51 Bailey, Leighton SO Melrose 6:23.2 19:50.7  
52 Laprise, Jake SR Hanover 6:23.3 19:51.1  
53 Christy, Dash JR Marthas Vineyard 6:23.7 19:52.3  
54 Balasubramanyam, Kailas FR Parker Charter Essential 6:24.1 19:53.3  
55 D'Andrea, Matthew SO Marthas Vineyard 6:24.9 19:55.9  
56 moniz, Dylan JR Somerset-Berkley 6:25.1 19:56.7  
57 Adams, Zack 7 Rising Tide 6:25.6 19:58.0  
58 Tiedtke, Dan SR Hanover 6:26.1 19:59.8  
59 Shah, Hassan FR Blackstone-Millville 6:26.4 20:00.7  
60 Poirier, David SO Blackstone-Millville 6:26.7 20:01.7  
61 Gallitano, Matt JR Dover-Sherborn 6:26.8 20:01.8  
62 Green, Jack JR Dover-Sherborn 6:26.9 20:02.2  
63 Roberts, Jefferson JR West Bridgewater 6:27.0 20:02.5  
64 Matt, Loynd SR Sandwich 6:27.1 20:02.9  
65 Litle, Sam JR Dover-Sherborn 6:27.2 20:03.2  
66 Kulak, Tyler SR Old Rochester 6:28.6 20:07.5  
67 Youkilis, Ben SR Bellingham 6:30.2 20:12.5  
68 Little, Ernie FR Austin Prep 6:30.4 20:13.2  
69 Byrnes, Luke SR Foxborough 6:30.6 20:13.6  
70 Julier-Albert, Sawyer SO Canton 6:30.9 20:14.7  
71 Smith, Sean JR Hanover 6:31.5 20:16.5  
72 Edwards, Jacob JR Somerset-Berkley 6:32.0 20:18.1  
73 Femino, Ryan JR Bromfield School 6:32.5 20:19.5  
74 Li, Josh JR Weston 6:32.8 20:20.4  
75 Lennon, Riley JR Innovation Academy 6:33.5 20:22.7  
76 Clark, George SR Norwell 6:34.9 20:26.9  
77 Gaydos, Matty SR Riverview 6:35.0 20:27.5  
78 McDonough, Colm JR Hanover 6:35.2 20:27.9  
79 Costello, Murphy JR Norwell 6:35.5 20:29.0  
80 Provost, Callum SR Scituate 6:36.5 20:32.0  
81 Apte, Sohil JR Canton 6:36.8 20:33.0  
82 Muldoon, Mark SR Old Rochester 6:37.2 20:34.1  
83 Askew, Ben SR Scituate 6:38.0 20:36.8  
84 Springer, Sam JR Scituate 6:38.5 20:38.1  
85 Creato, Ethan SO Marthas Vineyard 6:38.8 20:39.1  
86 Linton, Derik JR Innovation Academy 6:39.2 20:40.3  
87 Cully, Ryan SR Hanover 6:39.7 20:42.0  
88 Fernandez, Max SR Weston 6:39.8 20:42.3  
89 Gupta, Arnav JR Dover-Sherborn 6:39.9 20:42.7  
90 Fitzgerald, Matt JR Bellingham 6:40.2 20:43.6  
91 Waryas, Jakob SR Foxborough 6:41.1 20:46.5  
92 Blake, Christopher FR Austin Prep 6:41.4 20:47.2  
93 McCall, Liam JR Melrose 6:41.7 20:48.3  
94 Sadek, Liam SR Hanover 6:42.4 20:50.5  
95 Duggan, Ben SO Weston 6:42.8 20:51.7  
96 Pepin , Mathew SR Norton 6:43.7 20:54.4  
97 Sjostedt, Gunnar SR Scituate 6:44.4 20:56.4  
98 Shah, Mohsin SO Blackstone-Millville 6:44.5 20:56.8  
99 Anderson , Matt SR Norton 6:45.3 20:59.4  
100 Gormley, Brett JR West Bridgewater 6:45.4 20:59.6  
101 Caldwell, Caleb SR Nauset 6:45.7 21:00.5  
102 Morton, Cam SR Foxborough 6:46.0 21:01.5  
103 Sirhal, Ethan SR Sturgis East Charter 6:47.6 21:06.7  
104 Deboer, Zach SR Hanover 6:47.7 21:06.8  
105 Coughlin, Trevor 8 Austin Prep 6:48.1 21:07.9  
106 Colosimo, Luca SR Norwood 6:48.4 21:08.9  
107 McCarthy, Andrew SR Uxbridge 6:48.5 21:09.2  
108 Osbahr, Sean FR Saint Mary's (Lynn) 6:48.6 21:09.6  
109 Sylvestre, Jackson JR Foxborough 6:48.7 21:10.0  
110 Dziedizina, Noah SR Nauset 6:49.0 21:10.7  
111 Lord, James JR Nauset 6:49.0 21:10.8  
112 DelGuidice, Michael SR Hull/Cohasset 6:49.2 21:11.6  
113 Danielian, David SR Watertown 6:49.3 21:11.7  
114 Eggleston, Matt JR Bellingham 6:49.3 21:11.9  
115 Lassige, Harry JR Plymouth South 6:50.0 21:14.0  
116 Chaplin, Jacob JR Blackstone-Millville 6:50.8 21:16.5  
117 Bodner, Joe JR Somerset-Berkley 6:51.1 21:17.2  
118 Bakken, Nikolas FR Assabet Valley 6:51.6 21:18.9  
119 Brogioli, Luke JR Old Rochester 6:51.9 21:19.7  
120 Dunton, Jacob JR Blackstone-Millville 6:52.2 21:20.8  
121 Hamaty, Brendan SR Nauset 6:52.3 21:21.0  
122 Cote, Isaac JR West Bridgewater 6:52.3 21:21.2  
123 Cole, Spencer JR Medfield 6:52.5 21:21.7  
124 McDonough, Aidan JR Blackstone-Millville 6:52.7 21:22.4  
125 Needham, Joseph JR Norwood 6:52.8 21:22.7  
126 Lawson, Wes FR Medfield 6:53.1 21:23.5  
127 Brooke, Francis SR Medfield 6:54.6 21:28.3  
128 Keenan, Aidan FR Assabet Valley 6:55.4 21:30.6  
129 McCracken, Nathan JR Sutton 6:55.8 21:31.9  
130 Swist , Tristen JR Seekonk 6:55.9 21:32.3  
131 Queally, Keith JR Sutton 6:56.3 21:33.5  
132 Beer, Christian SR Nauset 6:56.7 21:34.6  
133 Mirasola, Nick SR Hanover 6:57.3 21:36.7  
134 Nip, Ryan SR Weston 6:57.6 21:37.5  
135 Tolan, Brian SO Abington 6:58.1 21:39.2  
136 Harvey, Ian JR Adv. Math and Science Academy 6:58.5 21:40.4  
137 Oostman, Rowan 7 Austin Prep 6:58.8 21:41.2  
138 Bentz, Logan SR Nauset 6:59.1 21:42.4  
139 Garron, Alex 6 Rising Tide 6:59.5 21:43.4  
140 Spite, Miles SR Hanover 6:59.8 21:44.5  
141 Merryman, Omri 8 Saint Mary's (Lynn) 7:01.5 21:49.6  
142 Lisasa, Michael JR Assabet Valley 7:02.2 21:51.8  
143 Coco, Jonathan SR Norwell 7:02.2 21:52.0  
144 McDonough, Dominick SO Austin Prep 7:02.8 21:53.6  
145 Keiran, Patrick SR Bromfield School 7:03.3 21:55.3  
146 Aiello, Jonathan JR Abington 7:03.4 21:55.7  
147 Pesa, Joe JR Somerset-Berkley 7:03.6 21:56.3  
148 Gallant, Eli SR Dover-Sherborn 7:03.7 21:56.6  
149 Swanson, Gage JR Sandwich 7:03.9 21:57.2  
150 Kennedy, Joshua SR Carver 7:04.4 21:58.8  
151 Polen, Josh JR West Bridgewater 7:05.0 22:00.5  
152 Gellar, Alex JR Plymouth South 7:06.5 22:05.2  
153 Maxwell, Ethan SO Hull/Cohasset 7:06.8 22:06.2  
154 Granlund, Spencer JR Nauset 7:07.7 22:09.0  
155 Surette, Cam JR Plymouth South 7:08.1 22:10.3  
156 Godshall, Sam JR Medfield 7:08.5 22:11.6  
157 Taylor, Ethan SO Bromfield School 7:08.7 22:12.0  
158 Tierney, Ryan FR Medfield 7:09.1 22:13.2  
159 Slater, Colin SO Hull/Cohasset 7:09.9 22:15.8  
160 Millman, Jared JR Carver 7:10.6 22:17.9  
161 Carey, Nick JR Dennis-Yarmouth 7:10.6 22:18.1  
162 Ding, Alex JR Weston 7:11.8 22:21.8  
163 Hunter, Robert SO Hull/Cohasset 7:12.1 22:22.6  
164 Alves, Kevin SR Uxbridge 7:12.6 22:24.2  
165 Barletta, Adam JR Melrose 7:13.2 22:26.0  
166 De Leon, Alex JR Keefe Technical 7:13.6 22:27.3  
167 Brunelli, Cole SR Medfield 7:14.9 22:31.5  
168 Peruzzi, Robert SO Millis 7:15.9 22:34.4  
169 Flamos, Nick SR Hanover 7:16.8 22:37.3  
170 Bruzzese, Mathew JR Rockland 7:17.3 22:38.9  
171 Petrocelli, Joe SR Hanover 7:17.7 22:40.1  
172 Frattarolli, Calder SO Hull/Cohasset 7:18.8 22:43.3  
173 Ross, Sam SO Weston 7:19.9 22:47.0  
174 Panjiwani, Krish SO Abington 7:20.9 22:49.9  
175 Meuse, Jeremy SR Melrose 7:23.0 22:56.5  
176 Barrick, Andrew JR Norton 7:23.4 22:57.7  
177 Ellis, Benjamin JR Nauset 7:23.8 22:58.9  
178 Bugaoan, Lance JR Norwell 7:25.5 23:04.4  
179 Olsen, Nicolai FR Hull/Cohasset 7:25.6 23:04.6  
180 Beaton, Jack JR Plymouth South 7:26.9 23:08.7  
181 Hurney, Ben SO Millis 7:26.9 23:08.8  
182 Zia, Ammar SR Foxborough 7:27.3 23:09.9  
183 Teuber, Nick JR Keefe Technical 7:28.0 23:12.2  
184 Morrissey, Sean SR Uxbridge 7:28.8 23:14.5  
185 Bellis, Matthew FR Austin Prep 7:29.8 23:17.7  
186 Boyns, Owen JR Sutton 7:30.3 23:19.3  
187 Palmer, Nick JR Sutton 7:30.8 23:20.8  
188 Woods, Rowan SR Sutton 7:32.9 23:27.2  
189 Lucey, Jack SR Riverview 7:33.7 23:29.7  
190 MacMartin, Cameron SR Nauset 7:34.0 23:30.7  
191 Almy, Daniel JR Riverview 7:34.3 23:31.8  
192 Parrent, Sean SO Sturgis East Charter 7:35.4 23:35.0  
193 Hennessey, Ike SO Bromfield School 7:35.7 23:36.0  
194 Horgan, Jacob JR Riverview 7:36.0 23:37.0  
195 Giordano, Zach JR Bellingham 7:36.4 23:38.1  
196 Brown, Benjamin SO Bromfield School 7:37.0 23:40.1  
197 Sullivan , Eric SR Norton 7:40.2 23:49.9  
198 Morrison , John SR Norton 7:41.1 23:52.6  
199 Perrault, Cole JR West Bridgewater 7:42.1 23:56.0  
200 Ebers, Dylan SO Assabet Valley 7:42.2 23:56.2  
201 Frank, Ryan SR Hanover 7:42.7 23:57.8  
202 McGowan, Thomas SR Medfield 7:43.4 24:00.0  
203 Lee, Colby JR Hanover 7:50.6 24:22.3  
204 Howley, Carter SR Millis 7:52.2 24:27.2  
205 Duff, John JR Hanover 7:56.7 24:41.3  
206 Rodriguez, Alex SO Somerset-Berkley 7:58.1 24:45.7  
207 Liang, Leo JR Saint Mary's (Lynn) 7:59.8 24:50.9  
208 Fournier , Brady SR Seekonk 8:06.8 25:12.6  
209 Mohammad, Saleem SR Hanover 8:10.3 25:23.4  
210 Wang, Barone JR Saint Mary's (Lynn) 8:13.0 25:31.8  
211 Alfonso, Paul FR Assabet Valley 8:15.8 25:40.5  
212 Dowd, JT SO Millis 8:16.9 25:44.0