35th Brown University High School Northeast Cross Country Championship Date: 10-14-17   Venue: Goddard Park - Warwick, RI
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5k Run CC Championship Girls 5k Run CC JV D1
Boys 4k Run CC Freshmen Girls 5k Run CC JV D2
Boys 5k Run CC Varsity D2 Girls 5k Run CC Varsity D2
Boys 5k Run CC JV D1 Girls 5k Run CC Varsity D1
Boys 5k Run CC Varsity D1 Girls 4k Run CC Freshmen
Boys 5k Run CC JV D2 Girls 5k Run CC Championship
Girls 5k Run CC JV D1 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:46:20 21:16 24 2 3 4 5 10 13 14
2 Oyster River 1:49:14 21:50 59 6 8 12 16 17 18  
3 1:50:13 22:02 62 1 7 11 20 23 27 32
4 1:55:34 23:06 121 9 19 24 31 38 39 46
5 1:58:28 23:41 144 15 22 25 33 49 55 71
6 Ludlow 2:01:01 24:12 174 29 30 34 40 41 50 61
7 2:01:40 24:20 181 21 28 37 47 48 51 67
8 2:06:41 25:20 231 42 43 44 45 57 58 65
9 2:17:23 27:28 242 26 35 36 72 73    
10 2:16:10 27:14 292 53 54 60 62 63 68  
11 Taconic 2:17:36 27:31 297 52 56 59 64 66 69 70
Girls 5k Run CC JV D1 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Cuthbert, Amber JR Marthas Vineyard 6:48.2 21:08.3  
2 Thermidor-Payne, Ashley SR Milton 6:49.0 21:11.0 1
3 Tulay, Pearl SR Amherst-Pelham 6:49.2 21:11.6 2
4 Narayanan, Neosha SR Amherst-Pelham 6:49.4 21:12.1 3
5 Seterdahl, Trudie JR Amherst-Pelham 6:49.5 21:12.5 4
6 Fitz, McKenzie SR Amherst-Pelham 6:49.7 21:13.0 5
7 Hoppler, Madison SO Oyster River 6:49.8 21:13.4 6
8 Sullivan, Elizabeth SR Milton 6:49.9 21:13.7 7
9 Henry, Grace JR Oyster River 6:50.8 21:16.4 8
10 Clyne, Olivia SR Barrington 6:53.4 21:24.6 9
11 DeSilva-Beal, Lillian SR Amherst-Pelham 6:55.6 21:31.5 10
12 Cakourus, Anna SR Milton 7:01.0 21:48.1 11
13 Yoder, Marlee FR Oyster River 7:02.5 21:52.7 12
14 Valdespino, Camille SR Southampton 7:03.2 21:55.0  
15 Peterson, Annalise JR Amherst-Pelham 7:09.0 22:13.1 13
16 Dougan, Nathalie SR Amherst-Pelham 7:09.2 22:13.5 14
17 Friesen, Sadie SR Hackley School 7:09.7 22:15.3 15
18 Gordon, Laurel JR Oyster River 7:11.7 22:21.5 16
19 Boulanger, Kaleigh FR Oyster River 7:14.7 22:30.8 17
20 Hall, Emma FR Oyster River 7:15.6 22:33.5 18
21 Rickerman, Caroline SR Barrington 7:16.0 22:34.6 19
22 Purcell, Evie SR Southampton 7:18.4 22:42.1  
23 Carroll, Natalie SR Milton 7:19.2 22:44.7 20
24 Zerouali, Saida SR Convent of the Sacred Heart 7:19.4 22:45.4 21
25 McCormick, Kate JR Oliver Ames 7:20.1 22:47.6  
26 Mercer, Riplee SR Southampton 7:22.3 22:54.4  
27 Popova, Anastasia SR Hackley School 7:23.8 22:59.0 22
28 Gonzalez-Roblee, Elena SR Amherst-Pelham 7:25.8 23:05.2  
29 McGillivray, Caroline SR Milton 7:29.2 23:15.7 23
30 Kaplan, Meridith SR Barrington 7:30.1 23:18.7 24
31 Wendt, Veronica SR Marthas Vineyard 7:32.0 23:24.6  
32 Troy, Rachel SR Hackley School 7:33.2 23:28.3 25
33 Kubosiak, Sophia SR Hampshire 7:33.7 23:29.8 26
34 Lockwood, Elizabeth JR North Shore 7:33.9 23:30.5  
35 McLaughlin, Leah SR Milton 7:34.1 23:30.9 27
36 Joyce, Reighan JR Amherst-Pelham 7:34.2 23:31.5  
37 Moraleda, Alejandra JR Convent of the Sacred Heart 7:35.4 23:35.2 28
38 Manuel, Sofia SR Ludlow 7:37.2 23:40.5 29
39 Chasan-Taber, Adina SR Amherst-Pelham 7:37.4 23:41.3  
40 Riordan, Kayla SR Ludlow 7:37.6 23:41.8 30
41 Carroll, Julia SR North Shore 7:39.5 23:47.9  
42 Campomanes, Lucia SR Barrington 7:43.4 24:00.0 31
43 Venkataraman, Shreya JR Amherst-Pelham 7:43.9 24:01.3  
44 Nightingale, Sarah JR Milton 7:44.7 24:03.8 32
45 Ryan, Maggie SR Amherst-Pelham 7:44.9 24:04.5  
46 Weiland, Kendall SR Hackley School 7:45.4 24:06.0 33
47 Bertini, Alora SR Ludlow 7:47.4 24:12.5 34
48 Agouborde, Ita SR Hampshire 7:47.6 24:13.0 35
49 Bulman, Fiona SR Hampshire 7:48.1 24:14.6 36
50 Poma, Laura SR Convent of the Sacred Heart 7:48.4 24:15.5 37
51 Berkery, Annie SR Barrington 7:48.9 24:16.9 38
52 Weisbord, Meiyi JR Amherst-Pelham 7:50.8 24:22.8  
53 Cheng, Janice SR Barrington 7:50.9 24:23.2 39
54 Granatiero, Olivia SR St. Mary Bay View 7:56.6 24:41.0  
55 Chabot, Brianna SR Ludlow 7:56.8 24:41.7 40
56 Oldham-Barca, Angela SR Amherst-Pelham 7:57.3 24:43.1  
57 Jefferson, Amanda SR Ludlow 7:58.0 24:45.3 41
58 Toy, LAuren SR Lynbrook 7:58.7 24:47.5 42
59 Scott, Ceilidh SR Milton 8:00.3 24:52.4  
60 barosso, madison SR Lynbrook 8:01.0 24:54.5 43
61 miele, sophia SR Lynbrook 8:02.3 24:58.8 44
62 Schwam, Alexandra SR Lynbrook 8:05.1 25:07.5 45
63 Zoe, Collins SR Barrington 8:10.6 25:24.5 46
64 Foley, Maeve SR Convent of the Sacred Heart 8:10.8 25:24.9 47
65 Burwell, Claire Convent of the Sacred Hea 8:15.5 25:39.8 48
66 Fan, Kathy SR Hackley School 8:15.7 25:40.3 49
67 Murphy, Jana JR Amherst-Pelham 8:17.5 25:45.7  
68 Wielblad, Maria Ludlow 8:18.8 25:50.0 50
69 Laidler, Carmen SR Convent of the Sacred Heart 8:18.9 25:50.3 51
70 Bailey, Mandisa SR Amherst-Pelham 8:21.8 25:59.2  
71 Bingham-Maas, Katrina SR Middleboro 8:25.7 26:11.3  
72 Brown, Alexandria SR Marymount School 8:26.2 26:13.0  
73 Spagnolo, Elliana SR St. Mary Bay View 8:26.3 26:13.3  
74 Berkeley, Savannah SO Taconic 8:26.4 26:13.7 52
75 Fox, Ellie SR Cold Spring Harbor 8:30.8 26:27.1 53
76 Tuohy, Mary SR Cold Spring Harbor 8:33.5 26:35.6 54
77 Rubin, Grace SR Hackley School 8:34.0 26:37.1 55
78 Welch, Emily SO Taconic 8:39.0 26:52.6 56
79 Ridings, Grace SR Lynbrook 8:39.3 26:53.7 57
80 Ridings, Caroline SR Lynbrook 8:40.5 26:57.2 58
81 Fiorini, Tori JR Taconic 8:42.9 27:04.8 59
82 Kufner, Ileanna SR Cold Spring Harbor 8:44.9 27:11.0 60
83 Fernandes, Rafaela SR Ludlow 8:46.0 27:14.5 61
84 Norris, Lila SR Marthas Vineyard 8:50.3 27:27.9  
85 Brearley, Eve SR Milton 8:51.6 27:31.8  
86 Johnson, Naomi SR Amherst-Pelham 8:51.7 27:32.2  
87 Rai, Ishita SR St. Mary Bay View 8:51.9 27:32.6  
88 Spinnato, Alexa SR Cold Spring Harbor 9:00.0 27:58.1 62
89 Emanuel, Lianne SR Cold Spring Harbor 9:00.4 27:59.1 63
90 Dean, Shannon JR Taconic 9:06.4 28:17.8 64
91 Wehner, Rebecca SR Ludlow 9:07.9 28:22.5  
92 Yamagiwa, Joy SR Amherst-Pelham 9:09.1 28:26.1  
93 hetrick, leah SR Lynbrook 9:11.6 28:33.9 65
94 Mazzeo, Alexis JR Taconic 9:22.5 29:08.0 66
95 Harris, Marianna SR Center Moriches 9:24.5 29:14.2  
96 Conlon, Aimee Convent of the Sacred Hea 9:30.5 29:32.6 67
97 Gerberg, Sophia SR Cold Spring Harbor 9:32.8 29:39.8 68
98 Muise, Kassandra SR Ludlow 9:36.5 29:51.5  
99 Loftus, Joannda JR Taconic 9:43.7 30:13.8 69
100 Fawcett, Ashleigh SR Taconic 9:45.5 30:19.5 70
101 Wang, Christina SR Hackley School 9:53.3 30:43.6 71
102 Minnick, Erin SR Lynbrook 10:06.5 31:24.6  
103 Keller, Marissa SR Lynbrook 10:06.9 31:25.7  
104 Lauzon, Yvette SR Ludlow 10:20.4 32:07.8  
105 Elias-Gillette, Mary SR Hampshire 10:22.1 32:13.0 72
106 Castillo, Keilyn SR Southampton 10:23.1 32:16.3  
107 Labrie, Hannah SR Hampshire 10:41.4 33:13.0 73
108 DiCuffa, Sophia SR Center Moriches 10:42.8 33:17.3  
109 Mahoney, Ruth SR Middleboro 10:48.4 33:34.8  
110 Martins, Stephanie SR Ludlow 10:49.5 33:38.2  
111 Yerrick, Mackenzie SR Taconic 11:07.8 34:35.0  
112 Bretz, Eva SR Hackley School 11:22.4 35:20.4  
113 Cadete, Lara SR Ludlow 12:15.8 38:06.3  
114 Cheria, Emma SR Ludlow 12:16.2 38:07.5  
Girls 5k Run CC JV D2 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:39:07 19:49 15 1 2 3 4 5 6 7
2 Bay Shore 1:46:00 21:12 71 9 10 12 13 27 43  
3 1:47:07 21:25 79 11 14 15 16 23 29 42
4 1:50:00 22:00 120 8 24 26 28 34 55 60
5 1:52:08 22:25 148 18 30 31 32 37 38 39
6 1:52:53 22:34 167 22 25 35 40 45 46 49
7 Colonie 1:52:32 22:30 172 19 20 21 54 58    
8 1:57:09 23:25 221 17 33 41 50 80    
9 1:58:49 23:45 278 36 51 59 64 68 72 82
10 1:59:09 23:49 283 44 52 53 65 69 70 71
11 2:00:52 24:10 307 48 57 61 63 78 85 86
12 2:06:54 25:22 333 47 56 62 76 92 93  
13 2:08:16 25:39 373 66 74 75 77 81 84  
14 2:13:31 26:42 401 67 73 83 88 90 94  
15 Roslyn 2:23:29 28:41 441 79 87 89 91 95 96 97
Girls 5k Run CC JV D2 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Maddalone, Elise SR Shenendehowa 6:17.0 19:31.5 1
2 Ryan, Mackenzie SR Shenendehowa 6:19.3 19:38.5 2
3 McLaughlin, Cassie JR Shenendehowa 6:23.4 19:51.5 3
4 Digman, Lily SR Shenendehowa 6:25.7 19:58.6 4
5 Leggett, Taylor SR Shenendehowa 6:28.6 20:07.5 5
6 DiNallo, Emily SR Shenendehowa 6:30.7 20:14.1 6
7 McClintock, Jen SR Shenendehowa 6:35.7 20:29.5 7
8 Hanagan, Katie SR Shenendehowa 6:36.2 20:31.1  
9 Bedard, Kiara SR Merrimack 6:36.7 20:32.7 8
10 Pirkl, Anna SR Bay Shore 6:36.9 20:33.2 9
11 Curto, Miranda SR Shenendehowa 6:37.3 20:34.5  
12 Feigel, Zoe SR Bay Shore 6:38.8 20:39.0 10
13 Wiedmann, Anna SR Shenendehowa 6:39.7 20:41.8  
14 Nash, Lavinia JR Bedford 6:41.8 20:48.3 11
15 Bouzidi, Thiziri SR Shenendehowa 6:43.8 20:54.7  
16 Nigro, Julie SR Bishop Guertin 6:46.1 21:01.7  
17 Felician, Cheyenne SR Bay Shore 6:48.1 21:08.1 12
18 Rowe, Emma SR Shenendehowa 6:50.0 21:13.8  
19 Simonelli, Sabrina SR Bay Shore 6:52.5 21:21.7 13
20 Souter, Holly JR Bedford 6:53.4 21:24.6 14
21 Russell, Niamh SR Bedford 6:53.6 21:25.2 15
22 O'Neill, Allison SR Bedford 6:54.5 21:27.9 16
23 Pingelski, Emily SR Shenendehowa 6:55.8 21:32.1  
24 Richardson, Anna JR Exeter 6:58.0 21:38.7 17
25 Trott, Caitlin SR Winnacunnet 6:58.4 21:39.9 18
26 Wang, Catherine SR Colonie 6:58.5 21:40.3 19
27 Poslaski, Lindsey SR Colonie 6:59.9 21:44.7 20
28 Fields, Brianna SR Colonie 7:01.5 21:49.6 21
29 Lipton, Marnie SR Northport 7:01.6 21:50.0 22
30 Rainey, Briana SR Bedford 7:05.3 22:01.4 23
31 Girouard, Lexi JR Merrimack 7:07.4 22:08.0 24
32 Maguire, Ellen JR Harborfields 7:07.7 22:08.9  
33 VanDyke, Morgan SR Northport 7:08.7 22:12.2 25
34 Fay, Abby SR Merrimack 7:08.9 22:12.8 26
35 Fowler, Malia SR Bay Shore 7:10.8 22:18.8 27
36 Selby, Catey JR Merrimack 7:12.5 22:24.0 28
37 Kask, Jaime SR Bedford 7:12.7 22:24.4 29
38 Eaton, Emily SR Winnacunnet 7:14.6 22:30.5 30
39 Saltmarsh, Abigail SR Winnacunnet 7:15.9 22:34.4 31
40 Willcox, Eva SR Winnacunnet 7:16.0 22:34.7 32
41 Willard, Victoria SR Shenendehowa 7:16.3 22:35.7  
42 LeClair, Danielle SR Exeter 7:16.6 22:36.6 33
43 Ruffini, Gabrielle SR Harborfields 7:17.4 22:39.2  
44 Gile, Evelyn SR Shenendehowa 7:17.8 22:40.3  
45 Jon-Nwakalo, Deka SR Shenendehowa 7:18.1 22:41.2  
46 Hutchinson, Makayla SR Merrimack 7:18.6 22:43.0 34
47 Kevorkian, Lilit SR Northport 7:18.8 22:43.6 35
48 Magee, Kylie SR West Babylon 7:20.0 22:47.3 36
49 Rummler, Chloe JR Winnacunnet 7:20.5 22:48.9 37
50 Leuven, Kendall JR Winnacunnet 7:20.8 22:49.8 38
51 Whelan, MacKenna SR Winnacunnet 7:20.9 22:50.0 39
52 Mank, Danielle SR Harborfields 7:21.2 22:51.0  
53 Fenton, Julia SR Northport 7:21.3 22:51.2 40
54 Graziano, Maria SR Exeter 7:22.9 22:56.1 41
55 Jones, Daisey JR Plymouth North 7:24.3 23:00.4  
56 Grocott, Emily SR Bedford 7:25.8 23:05.2 42
57 Kaplan, Zoe SR Cumberland 7:26.1 23:06.0  
58 Caligiuri, Erin SR Bay Shore 7:26.6 23:07.8 43
59 Davis, Rachel JR Oliver Ames 7:26.8 23:08.2 44
60 Roberts, Natasha SR Nashua North 7:27.9 23:11.9  
61 Burns, Julianne SR Shenendehowa 7:29.2 23:15.8  
62 Judd, Kiera SR Northport 7:29.6 23:16.9 45
63 Dermody, Courtney SR Bedford 7:29.7 23:17.3  
64 Martinsen, Mikayla JR Northport 7:30.0 23:18.2 46
65 Aparicio, Isabella SR Deer Park 7:31.5 23:22.8 47
66 Zhu, Karen SR McKee/Staten Island Tech 7:31.9 23:24.1 48
67 Hayes, Erin SR Northport 7:32.2 23:25.1 49
68 Jordan, Grace JR Exeter 7:32.5 23:26.0 50
69 Berger, Vivienne SR West Babylon 7:32.6 23:26.4 51
70 Curran, Caroline SR Oliver Ames 7:32.9 23:27.2 52
71 Roy, Jenna SR Oliver Ames 7:33.0 23:27.6 53
72 Osipitan, Tola SR Colonie 7:35.7 23:35.9 54
73 Street, Jenny SR Shenendehowa 7:36.6 23:38.8  
74 Cote, Olivia JR Merrimack 7:36.7 23:39.2 55
75 McCann, Kaitlyn JR Deer Park 7:36.8 23:39.5 56
76 Li, Elaine McKee/Staten Island Tech 7:37.0 23:40.0 57
77 Jacobs, Emeri JR Winnacunnet 7:37.4 23:41.2  
78 Borkowski, Faith SR Colonie 7:37.8 23:42.5 58
79 Pierson, Sarah JR Winnacunnet 7:38.1 23:43.4  
80 Downey, Kayla SR West Babylon 7:38.5 23:44.6 59
81 Dabilis, Lilli JR Merrimack 7:39.8 23:48.9 60
82 Boisvert, Haley SR Merrimack 7:41.2 23:53.1  
83 Zhu, Xin Yan SR McKee/Staten Island Tech 7:41.3 23:53.4 61
84 Skoubas, Alexa SR Deer Park 7:42.5 23:57.1 62
85 Yang, Joanna SR McKee/Staten Island Tech 7:42.7 23:57.7 63
86 Zimmerer, Linda SR West Babylon 7:45.5 24:06.3 64
87 Duvall, Emalyn SR Oliver Ames 7:46.5 24:09.4 65
88 Demotses, Riley JR Winnacunnet 7:46.8 24:10.5  
89 Maloney, Michaela SR Winnacunnet 7:47.6 24:12.9  
90 McGee, Karly Connetquot 7:49.8 24:19.9 66
91 DeGennaro, Emily SR Shenendehowa 7:51.6 24:25.4  
92 VanLaere, Margaret SR Northport 7:51.7 24:25.9  
93 Patel, Priya SR Archbishop Molloy 7:51.9 24:26.3 67
94 Herrick, Sydney SR Shenendehowa 7:53.2 24:30.4  
95 Troy, Michaela SR Shenendehowa 7:53.7 24:31.8  
96 Wall, Riley JR Winnacunnet 7:56.0 24:38.9  
97 Kastens, Marlee SR Nashua North 7:56.8 24:41.7  
98 Elsaid, Alzahraa SR West Babylon 7:58.1 24:45.6 68
99 Breen, Nicole SR Oliver Ames 8:02.0 24:57.7 69
100 Bowden, Milaena SR Winnacunnet 8:02.3 24:58.8  
101 Doanhue, Hope SR Bedford 8:02.9 25:00.4  
102 Ganshirt, Sage SR Oliver Ames 8:03.4 25:02.1 70
103 Pedroza, Esther SR Oliver Ames 8:06.9 25:13.0 71
104 Zito, Kheara SR Cumberland 8:07.3 25:14.2  
105 Ziegler, Alison SR Riverhead 8:10.3 25:23.7  
106 Simpson, Jazmyne SR West Babylon 8:10.4 25:23.9 72
107 Tarasiuk, Nicole SR Riverhead 8:10.5 25:24.2  
108 Martel, Brittany SR Cumberland 8:11.9 25:28.5  
109 Connly, Veronica SR Oliver Ames 8:13.3 25:32.9  
110 Perrin, Laurah SR Archbishop Molloy 8:13.8 25:34.3 73
111 Bucio, Abby SR Oliver Ames 8:16.0 25:41.3  
112 McLendon, Mollt Connetquot 8:16.2 25:41.9 74
113 Butt, Chandri Connetquot 8:16.9 25:43.9 75
114 Senecal, Megan SR Merrimack 8:17.0 25:44.3  
115 Capezzuto, Caite SR Winnacunnet 8:19.9 25:53.3  
116 Capezzuto, Meg SR Winnacunnet 8:20.0 25:53.6  
117 Minerva, Gianna SR Deer Park 8:20.5 25:55.3 76
118 Sullivan, Kelsie SR Connetquot 8:20.6 25:55.5 77
119 Ahuantl, Irene SR Chicopee 8:20.8 25:56.0  
120 Yang, Tammy SR McKee/Staten Island Tech 8:21.4 25:58.0 78
121 Walters, Ashley SR Oliver Ames 8:24.1 26:06.4  
122 Gilson, Hailey SR Oliver Ames 8:27.6 26:17.2  
123 Cucuzza, Ava Roslyn 8:29.5 26:23.3 79
124 Borner, Kat SR Riverhead 8:31.8 26:30.4  
125 Edwards, Emma SR Exeter 8:32.6 26:32.8 80
126 DeLuca, Gina Connetquot 8:33.6 26:36.0 81
127 Alexander, Sarah SR Oliver Ames 8:34.6 26:39.1  
128 Lewis, Alexandra SR Plymouth North 8:34.8 26:39.5  
129 Rosario, Amanda SR West Babylon 8:36.1 26:43.6 82
130 Gallagher, Kara SR Archbishop Molloy 8:40.9 26:58.5 83
131 Perez, Taylor SR Oliver Ames 8:43.2 27:05.7  
132 Burgess, Kayla SR Winnacunnet 8:47.1 27:18.0  
133 McLendon, Phoebe Connetquot 8:47.3 27:18.4 84
134 Gilson, Lindsey SR Oliver Ames 8:51.3 27:31.1  
135 LaDuca, Caitlin SR McKee/Staten Island Tech 8:52.2 27:33.6 85
136 Keavey, Brigitte SR Nashua North 8:52.8 27:35.5  
137 Asselin, Ashley SR Chicopee 8:54.9 27:42.3  
138 Lindsay, Emer SR Plymouth North 8:57.5 27:50.3  
139 Dillon, Meghan SR Shenendehowa 8:59.3 27:55.7  
140 McGetrick, Caitlin SR McKee/Staten Island Tech 9:01.2 28:01.8 86
141 Adamowicz, Chloe Roslyn 9:02.2 28:04.7 87
142 Pimienta, Isabella SR Archbishop Molloy 9:04.3 28:11.2 88
143 Nassim, Samantah Roslyn 9:04.8 28:12.9 89
144 Stewart, Kaitlyn JR Winnacunnet 9:07.4 28:21.0  
145 Roche, Fiona SR Archbishop Molloy 9:07.6 28:21.6 90
146 Maynard, Emily SR Shenendehowa 9:10.6 28:31.0  
147 Reuss, Tiffany SR Winnacunnet 9:10.9 28:31.8  
148 Toomey, Kathleen SR Oliver Ames 9:17.3 28:51.7  
149 Nassim, Gabby Roslyn 9:21.0 29:03.2 91
150 Maniscalco, Alexandrea SR Deer Park 9:39.2 29:59.9 92
151 Theiling, Taylor SR Deer Park 9:39.4 30:00.4 93
152 Reid, Sade SR Archbishop Molloy 9:52.0 30:39.7 94
153 Hennessey, Caitlyn SR Shenendehowa 10:06.3 31:23.9  
154 Maloney, Emma SR Shenendehowa 10:08.1 31:29.6  
155 Gould, Lily Roslyn 10:13.3 31:45.9 95
156 Pye, Samantha Roslyn 10:20.8 32:09.2 96
157 Golos, Michal Roslyn 10:56.9 34:01.2 97
Girls 5k Run CC Varsity D2 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Bay Shore 1:36:45 19:21 103 2 13 17 34 37 78 79
2 1:36:50 19:22 119 1 3 26 44 45 60 115
3 1:37:11 19:26 120 4 7 12 40 57 81 108
4 1:38:27 19:41 123 8 19 24 25 47 59 74
5 1:40:14 20:02 200 14 22 46 49 69 95  
6 1:40:22 20:04 207 5 39 42 58 63 71 86
7 1:41:09 20:13 208 27 29 31 51 70 85 88
8 1:40:27 20:05 217 6 30 52 64 65 67 91
9 1:41:16 20:15 253 11 33 61 66 82 87  
10 Kingston 1:42:40 20:32 270 23 36 48 56 107 122 146
11 1:42:13 20:26 299 9 21 75 94 100 109 129
12 1:44:02 20:48 337 20 53 68 80 116    
13 1:44:20 20:52 347 43 50 55 96 103 105 119
14 1:45:18 21:03 353 32 41 72 73 135 144 160
15 1:45:55 21:11 375 15 28 92 98 142    
16 1:44:53 20:58 390 16 84 89 99 102 111 126
17 1:47:20 21:28 393 10 62 76 90 155 156  
18 1:46:36 21:19 422 38 77 83 101 123 127  
19 1:46:54 21:22 444 18 97 106 110 113 117 118
20 1:56:38 23:19 605 35 134 136 143 157 158  
21 1:53:35 22:43 606 93 112 125 137 139 149  
22 1:57:38 23:31 611 54 121 124 151 161    
23 North Brunswick 1:56:57 23:23 665 114 128 138 140 145 148 150
24 1:59:00 23:48 669 104 132 133 141 159    
25 Roslyn 1:57:44 23:32 680 120 130 131 147 152 153 154
Girls 5k Run CC Varsity D2 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Barney, Corinne SR Indian Hills 5:44.0 17:49.0 1
2 Singh, Roshni SR Bay Shore 5:46.0 17:55.0 2
3 Barney, Madeline SR Indian Hills 5:54.2 18:20.6 3
4 Hauff, Tara SR West Babylon 5:57.8 18:31.8 4
5 Rinko, Carly JR Bedford 6:01.1 18:42.0 5
6 Tenney, Kathryn SR Colonie 6:03.2 18:48.5 6
7 Critchley, Josephine JR West Babylon 6:03.7 18:50.0 7
8 Carrillo, Bailey SR Merrimack 6:03.9 18:50.7 8
9 Gregoire, Kalin SR Londonderry 6:04.1 18:51.3 9
10 Marshall, Elizabeth SR Plymouth North 6:05.7 18:56.2 10
11 Shore, Cassandra SR Eastport-South Manor 6:06.7 18:59.5 11
12 Heller, Hannah SR West Babylon 6:07.1 19:00.7 12
13 Carpenter, Sydney SR Bay Shore 6:09.0 19:06.6 13
14 Rose, Danelle SR Miller Place 6:09.2 19:07.3  
15 Yakaboski, Christina SR Riverhead 6:10.6 19:11.5 14
16 Iocca, Katie SR Connetquot 6:13.3 19:19.9 15
17 Peckham, Elizabeth SR Oliver Ames 6:15.4 19:26.6 16
18 Surian, Catherine SR Bay Shore 6:15.6 19:27.0 17
19 Williams, Cassidy SR McKee/Staten Island Tech 6:16.0 19:28.4 18
20 Corbett, Grace SR Merrimack 6:16.5 19:30.0 19
21 Braccio, Arianna SR Nashua North 6:17.1 19:31.9 20
22 Boufford, Caitlin SR Londonderry 6:17.7 19:33.6 21
23 Kielbasa, Megan SR Riverhead 6:18.1 19:35.0 22
24 TerBush, Hailie SR Kingston 6:22.1 19:47.3 23
25 Alexander, Adele JR Merrimack 6:23.0 19:50.1 24
26 House, Rachel SR Merrimack 6:23.9 19:52.9 25
27 Jekic, Scarlett SR Indian Hills 6:25.6 19:58.0 26
28 Eivers, Erin SR Harborfields 6:25.8 19:58.6 27
29 Cottone, Isabella JR Connetquot 6:26.4 20:00.6 28
30 Glackin, Dana SR Harborfields 6:26.6 20:01.2 29
31 Pellegrini, Samantha SR Colonie 6:26.8 20:02.0 30
32 Miller, Leah SR Harborfields 6:27.1 20:02.8 31
33 Clark, Alexarae SR Deer Park 6:27.4 20:03.7  
34 Ciuffetelli, Madison SR Half Hollow Hills East 6:27.6 20:04.3 32
35 Turbush, Allyson SR Eastport-South Manor 6:27.8 20:05.0 33
36 Trifoli, Sophia SR Bay Shore 6:28.4 20:06.7 34
37 Dougall, Tess SR Joel Barlow 6:29.3 20:09.7 35
38 Noe, Maggie SR Kingston 6:29.5 20:10.2 36
39 Zepherin, Keda SR Bay Shore 6:29.6 20:10.7 37
40 Stevens, Jacqueline SR Northport 6:30.3 20:12.6 38
41 Boles, Kaitlyn SR Bedford 6:30.8 20:14.2 39
42 Cozzi, Jamie SR West Babylon 6:31.9 20:17.9 40
43 Grover, Jessica SR Half Hollow Hills East 6:32.4 20:19.2 41
44 Mularien, Riley SR Bedford 6:32.6 20:19.8 42
45 Carlson, Blair SR Winnacunnet 6:32.8 20:20.5 43
46 Sussman, Leah SR Indian Hills 6:33.0 20:21.1 44
47 Zames, Emily SR Indian Hills 6:33.2 20:21.8 45
48 Conroy, Emma SR Riverhead 6:33.7 20:23.2 46
49 Hutchinson, Melanie SR Merrimack 6:33.8 20:23.6 47
50 Sensini, Clara SR Kingston 6:33.9 20:24.0 48
51 Pizzuto, Olivia SR Riverhead 6:34.1 20:24.6 49
52 Binette, Olivia JR Winnacunnet 6:34.3 20:25.2 50
53 McLaughlin, Mary SR Harborfields 6:34.4 20:25.6 51
54 Bisognano, Sophia SR Colonie 6:34.6 20:26.2 52
55 Kaplafka, Jessica SR Nashua North 6:35.1 20:27.6 53
56 Cantela, Cheyenne SR Chicopee Comprehensive 6:35.2 20:28.0 54
57 Long, Jenny SR Winnacunnet 6:35.3 20:28.4 55
58 Juric, Morgan SR Kingston 6:35.5 20:28.8 56
59 Haab, Natalie SR West Babylon 6:36.3 20:31.5 57
60 Mahoney, Alexis JR Bedford 6:36.5 20:32.2 58
61 Kim, Sophie SR Merrimack 6:36.7 20:32.6 59
62 Kissel, Macy SR Indian Hills 6:36.8 20:33.0 60
63 Hill, Karlie SR Eastport-South Manor 6:36.9 20:33.4 61
64 Curtin, Gracie SR Plymouth North 6:37.1 20:33.8 62
65 Flanagan, Delaney SR Bedford 6:37.2 20:34.3 63
66 Stealey, Madison SR Colonie 6:37.5 20:35.2 64
67 DiBernardo, Lexi SR Colonie 6:37.8 20:36.0 65
68 Michelsen, Sara SR Eastport-South Manor 6:37.9 20:36.5 66
69 Wang, Julia SR Colonie 6:38.2 20:37.3 67
70 Kelley, Sarah SR Nashua North 6:38.7 20:38.9 68
71 Deraveniere, Kristina SR Riverhead 6:39.0 20:39.9 69
72 Uresk, Kailey SR Harborfields 6:39.4 20:41.2 70
73 Aparicio, Giselle SR Deer Park 6:40.2 20:43.5  
74 Harnsberger, Anna SR Bedford 6:40.6 20:44.8 71
75 Barry, Katrina SR Half Hollow Hills East 6:41.1 20:46.4 72
76 Russell, Maghan SO Nashua South 6:41.7 20:48.3  
77 Heller, Rachel SR Half Hollow Hills East 6:41.9 20:48.9 73
78 DeMarco, Mia SR Merrimack 6:42.3 20:50.1 74
79 Seeley, Alex SR Londonderry 6:42.6 20:51.1 75
80 Ryder, Kaitlyn SR Plymouth North 6:43.0 20:52.2 76
81 Gasparis, Kallioppi SR Miller Place 6:43.4 20:53.5  
82 Haubrich, Giana SR Northport 6:43.6 20:54.1 77
83 Christie, Brianna SR Bay Shore 6:43.8 20:54.6 78
84 Cameron, Katie SR Bay Shore 6:44.0 20:55.3 79
85 Perault, Nicole SR Nashua North 6:44.6 20:57.3 80
86 Torres, Leslie SR West Babylon 6:46.1 21:01.9 81
87 Mosca, Alexa SR Eastport-South Manor 6:46.3 21:02.5 82
88 Kropp, Amanda SR Northport 6:46.5 21:03.1 83
89 Timbone, Olivia SR Oliver Ames 6:46.8 21:04.2 84
90 Modica, Morgan SR Harborfields 6:48.8 21:10.3 85
91 Fountain, Kimberly SR Bedford 6:49.1 21:11.1 86
92 Hill, Katie SR Eastport-South Manor 6:49.5 21:12.3 87
93 Lawlor, Grace SR Harborfields 6:49.6 21:12.8 88
94 Kikelly, Chloe SR Oliver Ames 6:49.9 21:13.8 89
95 Mento, Ahna SR Plymouth North 6:50.2 21:14.6 90
96 Cogan, Julia SR Colonie 6:51.6 21:18.9 91
97 Hill, Olivia SR Connetquot 6:51.7 21:19.4 92
98 Samuels, Meesha SR Archbishop Molloy 6:52.2 21:20.8 93
99 Rourke, Kaelyn SR Londonderry 6:52.5 21:21.6 94
100 Ruszkowski, Natalia SR Riverhead 6:53.7 21:25.5 95
101 Yeley, Taylor SR Winnacunnet 6:53.9 21:26.2 96
102 Zhu, Xin Yu SR McKee/Staten Island Tech 6:54.1 21:26.9 97
103 Duszak, Marina SR Connetquot 6:54.4 21:27.7 98
104 O'Donnell, Catherine JR Oliver Ames 6:55.0 21:29.4 99
105 Brown, Jasmine SR Londonderry 6:57.1 21:36.2 100
106 Friedman, Julia SR Northport 6:57.4 21:36.9 101
107 MacCuish, Charis SR Oliver Ames 6:58.3 21:39.8 102
108 Gousie, Brooke SR Winnacunnet 6:58.4 21:40.1 103
109 Moreno, Denisha SR Chicopee 7:00.0 21:45.2 104
110 Wall, McKenzy SR Winnacunnet 7:00.7 21:47.1 105
111 Lou, Jessie SR McKee/Staten Island Tech 7:01.4 21:49.3 106
112 Kovaleski, Thea SR Kingston 7:01.8 21:50.8 107
113 Downey, Ellie JR West Babylon 7:02.0 21:51.2 108
114 Borovicka, Cailin SR Londonderry 7:03.1 21:54.7 109
115 Ni, Ning Ting SR McKee/Staten Island Tech 7:03.3 21:55.2 110
116 Duffy, Kate SR Oliver Ames 7:06.0 22:03.6 111
117 McDade, Paige SR Archbishop Molloy 7:06.7 22:05.8 112
118 Maliborska, Michelle SR McKee/Staten Island Tech 7:09.5 22:14.6 113
119 Davies, Julia SR North Brunswick 7:11.0 22:19.3 114
120 Atkinson, Leanne SR Indian Hills 7:11.3 22:20.1 115
121 Phillips, Megan SR Nashua North 7:13.5 22:27.1 116
122 Dillon, Heather SR Deer Park 7:14.2 22:29.1  
123 Chen, Si Ying SR McKee/Staten Island Tech 7:15.6 22:33.7 117
124 Amaratunga, Shakya SR McKee/Staten Island Tech 7:15.8 22:34.3 118
125 Johnston, Isabel SR Winnacunnet 7:17.4 22:39.1 119
126 Goodstadt, Bryann Roslyn 7:17.8 22:40.2 120
127 Foster, Kristen SR Chicopee Comprehensive 7:18.5 22:42.7 121
128 Loughlin, Amelia SR Kingston 7:19.1 22:44.3 122
129 Mincone, Olivia SR Northport 7:20.7 22:49.4 123
130 Costello, Rosemary SR Chicopee Comprehensive 7:20.9 22:50.0 124
131 Gilroy, Kaleigh SR Archbishop Molloy 7:21.4 22:51.7 125
132 Querzoli, Abbey JR Oliver Ames 7:22.7 22:55.6 126
133 Reid, Allison SO Northport 7:22.9 22:56.3 127
134 Vargas, Elena SR North Brunswick 7:27.4 23:10.1 128
135 McDonough, Cailey SR Londonderry 7:27.5 23:10.5 129
136 Broncato, Jennifer Roslyn 7:27.9 23:11.6 130
137 Wagner, Dana Roslyn 7:28.3 23:13.0 131
138 Figueroa, Ana SR Chicopee 7:29.8 23:17.6 132
139 Warzybok, Katherine JR Chicopee 7:30.3 23:19.2 133
140 Katzmann, Samantha SR Joel Barlow 7:30.5 23:19.9 134
141 Daye, Michele SR Half Hollow Hills East 7:30.6 23:20.2 135
142 Speck, Anna SR Joel Barlow 7:31.6 23:23.2 136
143 Karmazinas, Ilona SR Archbishop Molloy 7:35.0 23:33.8 137
144 Bess, Jada SR North Brunswick 7:37.8 23:42.6 138
145 Annich, Charlotte SR Archbishop Molloy 7:38.3 23:44.1 139
146 Drew, Alexis SR North Brunswick 7:38.8 23:45.5 140
147 Chimelis, Ashley SR Chicopee 7:39.4 23:47.5 141
148 Medina, Emily JR Connetquot 7:39.6 23:48.2 142
149 Keyes, Kyleigh SR Joel Barlow 7:40.7 23:51.4 143
150 Lee, Jiachen SR Half Hollow Hills East 7:42.0 23:55.7 144
151 Fritsche, Jessica SR North Brunswick 7:43.3 23:59.7 145
152 Green, Molly SR Kingston 7:43.8 24:01.2 146
153 Tanousis, Paulina Roslyn 7:45.4 24:06.3 147
154 Galindo, Jasmine SR North Brunswick 7:46.9 24:10.9 148
155 Helfer, Kaitlyn SR Archbishop Molloy 7:48.6 24:16.0 149
156 Sarmah, Meghan North Brunswick 7:49.3 24:18.3 150
157 Berroa, Liz SR Chicopee Comprehensive 7:49.6 24:19.3 151
158 Broncato, Lauren Roslyn 7:54.2 24:33.5 152
159 Deng, Sharlene Roslyn 8:02.4 24:59.0 153
160 Cherkadi, Suma SR Nashua South 8:08.3 25:17.3  
161 Furci, Monica Roslyn 8:15.5 25:39.6 154
162 Husband, Ailish SR Plymouth North 8:16.8 25:43.8 155
163 Shannon, Lindsay SR Plymouth North 8:17.9 25:47.0 156
164 DeSpirito, Olivia SR Joel Barlow 8:20.4 25:54.8 157
165 Galban, Veronica SR Joel Barlow 8:20.8 25:56.1 158
166 Mitchell, Gina SR Chicopee 8:38.4 26:50.8 159
167 Pugliese, Ashley SR Half Hollow Hills East 8:43.8 27:07.5 160
168 Wloch, Natalia JR Chicopee Comprehensive 8:47.3 27:18.6 161
Girls 5k Run CC Varsity D1 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:40:35 20:07 93 9 10 18 21 35 39  
2 1:42:15 20:27 133 11 12 24 28 58 59  
3 1:42:14 20:26 143 4 7 14 43 75 91  
4 1:44:49 20:57 183 13 25 32 56 57    
5 1:44:13 20:50 188 2 29 38 48 71 72 73
6 1:45:25 21:05 204 5 8 42 47 102    
7 1:45:46 21:09 205 15 19 34 61 76    
8 1:46:04 21:12 215 6 17 22 69 101 119  
9 1:44:53 20:58 218 1 27 31 78 81 87 100
10 1:49:23 21:52 286 46 50 52 55 83 106 114
11 Taconic 1:49:34 21:54 290 16 60 64 66 84 92 110
12 1:51:45 22:21 339 20 40 82 88 109 112 120
12 2:02:17 24:27 339 3 30 85 90 131    
14 1:54:59 22:59 346 37 41 51 93 124    
15 1:52:17 22:27 349 36 45 74 86 108 123  
16 1:52:00 22:24 350 62 65 67 77 79 122 130
17 Ludlow 1:52:52 22:34 357 44 54 70 94 95 97 104
18 Middle Country SD 1:53:52 22:46 371 49 53 63 99 107 115 118
19 2:00:31 24:06 418 26 33 113 121 125 128  
20 1:56:27 23:17 423 23 89 96 98 117 126 127
21 1:58:01 23:36 467 68 80 103 105 111 116 129
Girls 5k Run CC Varsity D1 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Heskin, Lauryn JR Marymount School 5:55.8 18:25.4 1
2 Larson, Julia SR Convent of the Sacred Heart 6:01.7 18:44.0 2
3 Campbell, Sophia SR Tyngsboro 6:07.3 19:01.4  
4 Gallagher, Lindsey SR Shelter Island 6:08.4 19:04.6 3
5 Schneider, Nicole SR North Shore 6:09.8 19:09.1 4
6 Stevenson, Caroline SR Hackley School 6:10.2 19:10.3 5
7 Haegeland, Fiona SR Cold Spring Harbor 6:11.4 19:14.1 6
8 Rosencrans, Sophie JR North Shore 6:13.4 19:20.2 7
9 Spencer, Eve SO Hackley School 6:18.7 19:36.8 8
10 Hopley, Julia SR Amherst-Pelham 6:19.2 19:38.3 9
11 Forde, Zada SR Amherst-Pelham 6:19.7 19:39.7 10
12 Tarbet, Isabella JR East Hampton 6:19.8 19:40.1  
13 Shaw, Emma SR St. Mary Bay View 6:20.0 19:40.8 11
14 Engstrom, Ava JR East Hampton 6:21.8 19:46.3  
15 Cruz, Clara SR St. Mary Bay View 6:22.8 19:49.6 12
16 Panneton, Lindsey SR Tyngsboro 6:23.0 19:50.2  
17 Prouty, Sophia SR Hampshire 6:24.6 19:55.1 13
18 Cherry, Catherine SR Marthas Vineyard 6:25.3 19:57.3  
19 Strajanekova, Isabella SR North Shore 6:26.8 20:01.9 14
20 Duffy, Cara SR Island Trees 6:27.1 20:03.0 15
21 Hayes, Mary SR Taconic 6:27.6 20:04.2 16
22 Reim, Samantha SR Cold Spring Harbor 6:28.1 20:05.9 17
23 Fricke, Augusta SR Amherst-Pelham 6:28.8 20:08.2 18
24 Maguire, Erin SR Island Trees 6:29.9 20:11.6 19
25 Buchala, Caitlin SR Lynbrook 6:31.0 20:15.0 20
26 Shea, Maddie JR Amherst-Pelham 6:31.1 20:15.3 21
27 Giuffrida, Annalise SR Cold Spring Harbor 6:31.5 20:16.5 22
28 Cosma, Cassandra SR Center Moriches 6:32.6 20:19.9 23
29 Barrows, Aliya SR St. Mary Bay View 6:32.7 20:20.3 24
30 Hakkarainen, Lily SR Hampshire 6:32.8 20:20.6 25
31 Green, Penelope JR Pierson 6:33.4 20:22.4 26
32 Gagliardo, Michelle SR Southampton 6:33.5 20:22.7  
33 Franzoi, Adrian SR Marymount School 6:33.8 20:23.7 27
34 O'Connor, Hanna SR St. Mary Bay View 6:35.8 20:29.9 28
35 Laverty, Eileen SR Convent of the Sacred Heart 6:36.9 20:33.2 29
36 Cirito, Danielle SR Miller Place 6:38.4 20:37.9  
37 Gallagher, Emma SR Shelter Island 6:38.5 20:38.3 30
38 Standora, Fernanda SR Marymount School 6:41.6 20:47.8 31
39 Adams, Amanda SR Hampshire 6:41.7 20:48.1 32
40 Jungck, Caroline SR Pierson 6:42.5 20:50.7 33
41 Murphy, Marisa SR Island Trees 6:42.7 20:51.4 34
42 Piessens, Larissa JR Windham 6:43.6 20:53.9  
43 Jacobs-Townsley, Vivian JR Amherst-Pelham 6:43.7 20:54.3 35
44 Noecker, Stella SR Mount St. Charles 6:46.6 21:03.5  
45 Coulton, Christina SR Hampton Bays 6:46.7 21:03.8 36
46 Hayes, Grace SR Mercy 6:47.0 21:04.7 37
47 Conte, Mia JR Convent of the Sacred Heart 6:47.2 21:05.2 38
48 Larson, Catherine SR Amherst-Pelham 6:47.5 21:06.2 39
49 vogt, gaby SR Lynbrook 6:47.8 21:07.2 40
50 Dern, Sarah SR Mercy 6:48.1 21:08.2 41
51 Schaeffler, Frances SR Hackley School 6:48.3 21:08.6 42
52 Bradford, Hannah SR North Shore 6:49.8 21:13.3 43
53 Vermette, Kendyl SR Ludlow 6:50.5 21:15.5 44
54 Troyan, Hailey SR Hampton Bays 6:50.6 21:15.8 45
55 McKee, Kate SR Kents Hill School 6:51.8 21:19.5 46
56 Stewart-Wood, Julia SR Hackley School 6:52.6 21:22.1 47
57 Neumann, Amelia JR Convent of the Sacred Heart 6:53.7 21:25.5 48
58 Degni, Marissa SO Middle Country SD 6:55.9 21:32.4 49
59 Hudson, Cara SR Kents Hill School 6:58.3 21:39.8 50
60 Anderson, Lola JR Mercy 6:58.6 21:40.8 51
61 Laxton, Karina SR Kents Hill School 6:59.6 21:43.9 52
62 Kallon, Nevaeh SO Middle Country SD 7:01.1 21:48.3 53
63 Kane, Taylor SR Windham 7:01.6 21:50.0  
64 charow, savanna SR Ludlow 7:01.7 21:50.4 54
65 Murray, Lauren SR Kents Hill School 7:01.8 21:50.8 55
66 Marek, Delaney JR Hampshire 7:02.1 21:51.6 56
67 Reynolds, Charlotte SR Hampshire 7:03.1 21:54.6 57
68 Murphy, Caitlyn SR St. Mary Bay View 7:03.4 21:55.5 58
69 DiGregorio, Sofia SR St. Mary Bay View 7:04.8 21:59.9 59
70 Skilling, Jenna SR Windham 7:05.5 22:02.3  
71 Schretzmayer, Aileen SR Port Jefferson 7:06.2 22:04.2  
72 Parent, Jenna SR Tyngsboro 7:06.6 22:05.5  
73 Lazits, Aubrey SR Taconic 7:06.7 22:06.0 60
74 Donahue, Tara SR Island Trees 7:07.4 22:08.1 61
75 Pace, Eve SR Oyster Bay 7:08.1 22:10.1 62
76 Barnett, Annabel SR Packer Collegiate Institu 7:08.3 22:10.8  
77 McCusker, Camila SR Middle Country SD 7:09.2 22:13.5 63
78 Decelles, Mary SR Taconic 7:09.7 22:15.3 64
79 Lachman, Gisele SR Oyster Bay 7:10.2 22:16.6 65
80 Mooney, Abby SR Taconic 7:10.7 22:18.3 66
81 Michela, Rutigliano SR Oyster Bay 7:11.2 22:19.9 67
82 Kolsch, Hannah SR Mineola 7:11.3 22:20.2 68
83 Emanuel, Alexandra SR Cold Spring Harbor 7:11.8 22:21.7 69
84 charow, brianna SR Ludlow 7:12.1 22:22.7 70
85 Chun, Caroline JR Convent of the Sacred Heart 7:13.0 22:25.5 71
86 Manteau, Antoinette JR Convent of the Sacred Heart 7:13.3 22:26.5 72
87 Truesdell, Olivia SR Convent of the Sacred Heart 7:13.4 22:26.8 73
88 O'Connell, Mary Rose SR Hampton Bays 7:13.6 22:27.4 74
89 Doyle, Carolyn SR North Shore 7:14.6 22:30.3 75
90 Cardillo, Gabrelle SR Island Trees 7:15.4 22:32.8 76
91 Lopes, Hannah SR Oyster Bay 7:16.5 22:36.3 77
92 Guitierrez, Sofia JR Marymount School 7:16.7 22:37.1 78
93 Covelli, Mikah SR Oyster Bay 7:17.0 22:37.8 79
94 Koo, Kelly SR Mineola 7:17.2 22:38.4 80
95 Baker, Arabella SR Marymount School 7:17.6 22:39.8 81
96 Murphy, Elizabeth SR Lynbrook 7:19.6 22:46.1 82
97 Jackson, Jillian JR Kents Hill School 7:20.8 22:49.6 83
98 Supranowicz, Hannah JR Taconic 7:21.1 22:50.7 84
99 Miekley, Caroline SR Miller Place 7:21.6 22:52.1  
100 Karen, Justine SR Shelter Island 7:24.1 22:59.9 85
101 Rivera, Kimberly SR Hampton Bays 7:26.2 23:06.5 86
102 Fay, Amelia SR Marymount School 7:27.6 23:11.0 87
103 Vivar, Erika SR Lynbrook 7:28.2 23:12.6 88
104 Noonan, Megan SR Center Moriches 7:30.4 23:19.4 89
105 Frasco, Francesca SR Shelter Island 7:31.9 23:24.1 90
106 DePietro, Madeleine SR North Shore 7:32.0 23:24.4 91
107 Mercier, Veronica JR Taconic 7:32.3 23:25.4 92
108 Valle, Olivia SR Mercy 7:35.1 23:34.1 93
109 Walczak, Gabrielle SR Ludlow 7:36.8 23:39.3 94
110 Szmyt, Karoline SR Ludlow 7:38.4 23:44.4 95
111 Waybrecht, Kyra SR Center Moriches 7:39.6 23:48.1 96
112 Abanador, Gizzelle SR Ludlow 7:40.4 23:50.5 97
113 McNamara, Alexa SR Center Moriches 7:41.4 23:53.6 98
114 Halkas, Izabella SO Middle Country SD 7:41.6 23:54.5 99
115 Murry, Olivia SR Marymount School 7:43.4 24:00.0 100
116 Marino, Kristina SR Cold Spring Harbor 7:45.5 24:06.5 101
117 Watson, Maya SR Hackley School 7:46.0 24:07.9 102
118 Kelley-Renda, Marina SR Port Jefferson 7:47.3 24:12.2  
119 Cunha, Taylor SR Mineola 7:48.1 24:14.5 103
120 Murphy, Bridget SR Ludlow 7:49.0 24:17.5 104
121 Narvekar, Maya SR Mineola 7:49.1 24:17.7 105
122 Saucier, Gabrielle SR Kents Hill School 7:50.2 24:21.0 106
123 Czawursky, Chelsea SO Middle Country SD 7:51.1 24:23.7 107
124 Dominguez, Annabelle SR Hampton Bays 7:51.3 24:24.5 108
125 Hoeflinger, Jane SR Lynbrook 7:51.4 24:24.7 109
126 Decelles, Carly JR Taconic 7:51.8 24:26.1 110
127 Kubat, Joanne SR Mineola 7:53.2 24:30.5 111
128 beck, brook SR Lynbrook 7:53.3 24:30.8 112
129 Browngardt, Carly SR Pierson 7:54.7 24:34.9 113
130 Gray, Maggie SR Kents Hill School 7:55.3 24:36.8 114
131 Egbuziem, Munachi JR Middle Country SD 7:57.7 24:44.4 115
132 Patel, Ziya SR Mineola 8:00.0 24:51.5 116
133 Kenny, Samantha SR Miller Place 8:02.6 24:59.6  
134 Lingg, Alexandria SR Center Moriches 8:04.8 25:06.4 117
135 Salamy, Sydney SR East Hampton 8:07.5 25:14.7  
136 Reitano, Juliet FR Middle Country SD 8:08.2 25:16.8 118
137 Emanuel, Dayna SR Cold Spring Harbor 8:11.7 25:27.9 119
138 Schully, Sabrina SR Port Jefferson 8:14.4 25:36.2  
139 Juran, Kayla SR Middle Country SD 8:18.6 25:49.3  
140 Garcia, Kaitlynn SR Middle Country SD 8:20.4 25:54.9  
141 almonte, angelica SR Lynbrook 8:27.3 26:16.2 120
142 Horan, Grace SR Pierson 8:36.5 26:45.0 121
143 Claudio, Joliz SR MartinLuther 8:37.5 26:48.0  
144 Schully, Ava SR Port Jefferson 8:38.5 26:51.2  
145 Ranaldo, Giovanna SR Oyster Bay 8:49.0 27:23.8 122
146 Griffin, Lilly SR Hampton Bays 8:50.6 27:28.6 123
147 Falco, Anna SR Mercy 8:51.8 27:32.5 124
148 Scalia, Jenna JR East Hampton 8:57.0 27:48.8  
149 Capalbo, Haley SR Pierson 9:00.2 27:58.5 125
150 Maag, Samantha SR Center Moriches 9:07.1 28:19.9 126
151 Stewart, Emily SR Center Moriches 9:18.4 28:55.1 127
152 Arkinson, Phoebe SR Pierson 9:41.0 30:05.5 128
153 O'Connell, Emily SR Mineola 9:41.6 30:07.2 129
154 Suttenberg, Allison SR Oyster Bay 10:14.2 31:48.5 130
155 Martinez Majdisova, Emma SO Shelter Island 11:38.6 36:10.8 131
Boys 5k Run CC Championship Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:19:05 15:49 57 2 5 12 15 23 26 31
2 1:19:17 15:51 66 3 8 17 18 20 47 55
3 1:20:10 16:02 84 9 10 14 24 27 32 37
4 1:20:14 16:02 99 1 7 11 36 44 60 61
5 1:21:43 16:20 151 4 30 34 41 42 51 52
5 1:21:51 16:22 151 19 22 29 33 48 57 66
7 1:21:49 16:21 157 16 28 35 38 40 46 54
8 Northampton 1:22:14 16:26 161 13 21 39 43 45 50 56
9 1:25:46 17:09 209 6 25 53 62 63 67  
10 1:30:00 18:00 295 49 58 59 64 65 68 69
Boys 5k Run CC Championship Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Kigen, Ronald SR St. Benedicts 4:56.6 15:21.5 1
2 MacKenzie, Forest SR Concord 4:59.0 15:29.1 2
3 Claiborne, Isaiah SR Northport 5:00.0 15:32.1 3
4 Tanguay, Evan SR Coe-Brown 5:00.1 15:32.4 4
5 Boesch Dining, Eli SR Concord 5:00.8 15:34.7 5
6 Motastitla, Gustavo SR Southampton 5:01.8 15:37.8  
7 Murphy, Conor SR Classical 5:02.0 15:38.2 6
8 Jordan, Jaron St. Benedicts 5:03.0 15:41.4 7
9 O'Connor, Dan SR Northport 5:03.4 15:42.7 8
10 Cipolla, Nick SR Smithtown 5:05.9 15:50.5 9
11 DeFelice, Nicholas SR Smithtown 5:06.2 15:51.4 10
12 Chawonza, Alfred St. Benedicts 5:06.6 15:52.6 11
13 Spencer, Oliver SR Concord 5:06.7 15:53.0 12
14 Gordon-Sniffen, Benjamin SR Northampton 5:07.3 15:54.7 13
15 Spreizer, Steven SR Smithtown 5:07.4 15:55.2 14
16 O'Brien, Matthew SR Concord 5:07.7 15:55.9 15
17 Heenan, William JR Londonderry 5:07.7 15:56.2 16
18 Fodor, Thomas SR Northport 5:07.9 15:56.5 17
19 Claiborne, Elijah SR Northport 5:09.5 16:01.8 18
20 Carrico, Myles SR Oyster River 5:09.7 16:02.2 19
21 Ryan, Sean SR Northport 5:10.3 16:04.3 20
22 Hempstead, Philip SR Northampton 5:10.4 16:04.6 21
23 O'Brien, Andrew JR Oyster River 5:11.3 16:07.3 22
24 McClure, Andrew SR Burrillville 5:11.7 16:08.5  
25 Cook, David SR Concord 5:13.1 16:12.8 23
26 Cuff, John SR Smithtown 5:13.5 16:14.1 24
27 Allen, Jeffrey SR Campbell 5:14.2 16:16.1  
28 O'Rourke, Joe SR Classical 5:14.2 16:16.3 25
29 Kearns, Brayden JR Concord 5:14.8 16:18.0 26
30 Martin, Alex SR Smithtown 5:15.2 16:19.5 27
31 Young, Ryan JR Londonderry 5:15.6 16:20.7 28
32 Fleischer, Owen JR Oyster River 5:15.8 16:21.1 29
33 Tkaczyk, Luke JR Coe-Brown 5:16.0 16:21.7 30
34 Devine, Ryan SR Concord 5:16.6 16:23.7 31
35 Kennedy, Aidan SR Smithtown 5:16.7 16:24.0 32
36 Stenslie, Max SR Oyster River 5:17.2 16:25.7 33
37 Mackey, Wyatt JR Coe-Brown 5:17.4 16:26.1 34
38 Donnelly, Jake SR Londonderry 5:17.7 16:27.0 35
39 Ngwenya, Lewis St. Benedicts 5:18.0 16:28.1 36
40 Cabello, David SR Smithtown 5:18.1 16:28.3 37
41 Seeley, Nathan SR Londonderry 5:18.4 16:29.2 38
42 Jacques, Timothy SR Northampton 5:19.8 16:33.6 39
43 Griffin, Matthew JR Londonderry 5:20.7 16:36.4 40
44 Dubois, Dawson SR Coe-Brown 5:21.8 16:40.0 41
45 Lewis, Gavyn SR Coe-Brown 5:22.8 16:43.1 42
46 Innes-Gold, Bobby SR Northampton 5:25.0 16:49.9 43
47 Burnett, Jackson St. Benedicts 5:25.5 16:51.3 44
48 Dean, Michael SR Northampton 5:25.6 16:51.8 45
49 Daley, Kerry SR Londonderry 5:26.4 16:54.1 46
50 Gibbons, Jason SR Northport 5:26.7 16:55.2 47
51 Stone, Ben SR Oyster River 5:26.9 16:55.6 48
52 Donegan, Michael SR Center Moriches 5:28.7 17:01.4 49
53 Dean, Jonathan SR Northampton 5:30.8 17:07.8 50
54 Patteson, Sam SR Coe-Brown 5:30.9 17:08.3 51
55 Deely, Gabe SR Coe-Brown 5:31.5 17:10.2 52
56 Martinez, Guillermo SR Classical 5:32.8 17:14.0 53
57 Cieslikowski, Jeff SR Londonderry 5:33.5 17:16.2 54
58 Corbeuax, Julian SR Northport 5:33.7 17:16.8 55
59 Peterson, Nick SR Northampton 5:33.8 17:17.2 56
60 Spinney, Parker SR Oyster River 5:37.4 17:28.4 57
61 Luongo, Joseph SR Center Moriches 5:43.4 17:46.9 58
62 Mintell, James SO Center Moriches 5:44.3 17:49.8 59
63 Varela, Jevon St. Benedicts 5:45.0 17:52.1 60
64 Lopez, Claudio St. Benedicts 5:45.6 17:54.0 61
65 Reyes, Andrew SR Classical 5:49.0 18:04.4 62
66 Itkin, Ethan SR Classical 5:58.5 18:33.9 63
67 Pettit, William SR Center Moriches 5:59.5 18:37.1 64
68 Koscinski, Michael SR Center Moriches 6:02.4 18:46.0 65
69 Lyons, Patrick SR Oyster River 6:03.2 18:48.5 66
70 Michaud, Henry SR Classical 6:06.5 18:58.9 67
71 Gmelin, Kevin SR Center Moriches 6:14.4 19:23.3 68
72 Murray, Patrick SR Center Moriches 6:14.5 19:23.6 69
Boys 4k Run CC Freshmen Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:11:38 14:19 72 7 8 13 19 25 41  
2 1:11:40 14:20 78 2 9 10 26 31    
3 1:12:38 14:31 95 11 12 21 23 28 43 111
4 1:12:29 14:29 97 5 14 15 29 34 35 70
5 1:12:17 14:27 99 3 4 6 36 50 81 112
6 Xaverian Bros. HS 1:16:11 15:14 185 22 24 37 44 58 65 83
7 1:16:04 15:12 191 17 27 47 49 51 66 74
8 1:19:11 15:50 282 20 53 56 76 77 91 100
9 1:24:11 16:50 300 30 33 46 72 119    
10 1:20:22 16:04 313 18 67 69 79 80 84 94
11 Taconic 1:20:44 16:08 320 38 40 68 86 88 101 115
11 1:20:47 16:09 320 48 55 62 63 92 104  
13 Tyngsboro 1:20:32 16:06 323 52 54 59 73 85 90 116
14 1:21:11 16:14 338 1 71 78 89 99    
15 1:22:10 16:26 342 16 57 64 96 109 113 114
16 McKee State Island Tech 1:23:23 16:40 378 32 61 82 98 105    
16 1:23:53 16:46 378 39 45 87 97 110    
18 Amherst-Pelham 1:26:15 17:15 432 42 75 102 106 107 118 120
19 1:26:53 17:22 459 60 93 95 103 108 117 121
Boys 4k Run CC Freshmen Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Reynolds, Evan JR Prout School 5:23.3 13:23.7 1
2 Maidhof, George JR Smithtown 5:31.6 13:44.2 2
3 Mobius, Zac JR Southampton 5:32.7 13:47.1 3
4 William, Malone SO Southampton 5:33.8 13:49.8 4
5 Maione, Ethan JR Smithfield 5:35.5 13:54.0 5
6 Affanato, Stephen JR Milton 5:35.8 13:54.7  
7 Shannon, Kolbe JR Plymouth North 5:36.7 13:56.9  
8 Marro, Luke JR Southampton 5:36.8 13:57.2 6
9 Goodwin, William JR Collegiate School 5:36.9 13:57.5 7
10 Bowers, James JR Collegiate School 5:38.7 14:01.9 8
11 Zimbler, Joseph JR Smithtown 5:39.2 14:03.1 9
12 Triolo, Alex JR Smithtown 5:39.6 14:04.3 10
13 Heinzman, Dillon JR Northport 5:40.0 14:05.1 11
14 Cotter, Tyler JR Northport 5:40.9 14:07.5 12
15 Jain, Divij JR Collegiate School 5:41.9 14:09.9 13
16 Olean, Chris JR Smithfield 5:43.8 14:14.6 14
17 Isble, Zach JR Smithfield 5:45.8 14:19.6 15
18 Languirand, Peter JR Barrington 5:46.3 14:20.9 16
19 Mullally, Kealan JR Garden City 5:46.6 14:21.6 17
20 Foley, Connor JR Milton 5:47.9 14:24.9  
21 Anich, Thomas JR Archbishop Molloy 5:53.2 14:38.0 18
22 Sohn, Andrew JR Collegiate School 5:53.7 14:39.2 19
23 Rosencrans, Sam JR North Shore 5:53.9 14:39.6 20
24 Serra, Thomas JR Northport 5:55.1 14:42.8 21
25 Harding, Kevin SR Xaverian Bros. HS 5:55.8 14:44.4 22
26 Fodor, Liam JR Northport 5:56.7 14:46.6 23
27 Wilson, Noah SR Xaverian Bros. HS 5:57.9 14:49.7 24
28 Hunt Thomas, Jasper JR Collegiate School 5:58.1 14:50.2 25
29 Nichols, Benjamin JR Smithtown 5:58.3 14:50.6 26
30 Mejia, Alexander JR Garden City 5:59.7 14:54.2 27
31 Shoff, Nikita JR Cold Spring Harbor 6:00.0 14:54.9  
32 Keifer, Eric JR Northport 6:00.6 14:56.5 28
33 Antunes, Matthew JR Smithfield 6:01.1 14:57.5 29
34 Miele, Dominic JR Lynbrook 6:01.2 14:57.9 30
35 Adler, David JR Smithtown 6:01.3 14:58.2 31
36 Liu, Iram FR McKee State Island Tech 6:02.6 15:01.5 32
37 Callahan, Jeremy JR Lynbrook 6:03.5 15:03.5 33
38 Sayles, Aidan JR Smithfield 6:03.6 15:03.9 34
39 Gardiner, Benjamin JR Smithfield 6:03.8 15:04.2 35
40 Porterfield, Nathaniel JR Marthas Vineyard 6:03.9 15:04.5  
41 Owen, Koszalka JR Southampton 6:04.8 15:06.7 36
42 Yerkes, Matt JR Oyster Bay 6:05.0 15:07.4  
43 Miles, Noah JR Middleboro 6:06.9 15:12.1  
44 McGuire, Noah SR Xaverian Bros. HS 6:07.2 15:12.8 37
45 Smith, Nolan Taconic 6:08.6 15:16.2 38
46 Green, William JR Riverhead 6:09.3 15:18.0 39
47 McNeil, Owen Taconic 6:09.8 15:19.2 40
48 Rosado , Lucas JR Eastport-South Manor 6:10.2 15:20.2  
49 Yellen, Simon JR Collegiate School 6:10.8 15:21.7 41
50 Silver, Izzy JR Oyster Bay 6:11.1 15:22.4  
51 Stoodt, Arlo JR Milton 6:11.7 15:23.9  
52 Jones, Griffin SR Amherst-Pelham 6:12.5 15:25.9 42
53 Reid, Ryan JR Northport 6:13.6 15:28.6 43
54 Kurka, Williamn Bay Shore 6:14.4 15:30.7  
55 Rameshj, Neeraj SR Xaverian Bros. HS 6:14.8 15:31.8 44
56 Catanzaro, Ben JR Riverhead 6:15.0 15:32.2 45
57 Pencinger, Ben JR Merrimack 6:15.2 15:32.8  
58 Beck, Daniel JR Lynbrook 6:15.4 15:33.3 46
59 Ferris, Simon JR Garden City 6:15.7 15:33.8 47
60 Wojnowski, Jackson JR Marthas Vineyard 6:15.9 15:34.4  
61 Malatesta, Jack JR Bedford 6:16.1 15:35.0 48
62 Ragas, Nicolas JR Garden City 6:16.5 15:36.0 49
63 Cotton, Preston Bay Shore 6:16.8 15:36.6  
64 Arnold, Saintino SO Southampton 6:17.0 15:37.2 50
65 Ferreira, Yeager JR Milton 6:17.4 15:38.3  
66 Ardito, Matthew JR Garden City 6:17.8 15:39.0 51
67 Andre, Nick SR Tyngsboro 6:17.9 15:39.5 52
68 Casey, Tom JR North Shore 6:18.1 15:39.9 53
69 O'Neill, Joseph JR Center Moriches 6:19.0 15:42.1  
70 Gregoire, Max SR Tyngsboro 6:19.6 15:43.6 54
71 Heroux, Joseph JR Lincoln High 6:20.3 15:45.3  
72 Catania, Brycen JR Bedford 6:20.9 15:46.9 55
73 Heffernan, Michael JR North Shore 6:21.2 15:47.7 56
74 Copple, Adam JR Barrington 6:21.7 15:48.9 57
75 Sullivan, Sam SR Xaverian Bros. HS 6:23.4 15:53.1 58
76 Kourkoulakos, Luke SR Tyngsboro 6:23.8 15:54.0 59
77 Nickla, Drew JR Oliver Ames 6:24.1 15:54.7 60
78 Feng, Nick FR McKee State Island Tech 6:24.3 15:55.3 61
79 Redman, Garrett SR Bedford 6:28.1 16:04.8 62
80 Pederson, Robert Bay Shore 6:28.4 16:05.6  
81 Pantos, Juan-Carlos JR Bedford 6:28.6 16:06.1 63
82 Montour, Jackson JR Barrington 6:29.4 16:07.9 64
83 Simon, John JR Eastport-South Manor 6:29.6 16:08.4  
84 sencia, anthony JR Mercy 6:29.8 16:08.9  
85 Mooney, Conor SR Pittsfield 6:29.9 16:09.2  
86 Lorthe, Nikolas SR Xaverian Bros. HS 6:30.0 16:09.5 65
87 Lance, Miles JR Hampshire 6:30.4 16:10.4  
88 Patano, Frank JR Garden City 6:30.8 16:11.5 66
89 Paolo, Matthew JR Archbishop Molloy 6:31.1 16:12.3 67
90 Trapani, Nick Taconic 6:31.4 16:12.8 68
91 Satin, Mitchell JR Archbishop Molloy 6:31.9 16:14.2 69
92 Brenner, Alex JR Smithfield 6:32.2 16:14.9 70
93 Martin, Eliot JR Merrimack 6:32.3 16:15.3  
94 Pari, Matthew JR Prout School 6:32.5 16:15.6 71
95 Miele, Lucas JR Lynbrook 6:35.1 16:22.2 72
96 Dowling, Evan SR Tyngsboro 6:35.4 16:22.8 73
97 Santos, Miguel JR Garden City 6:35.9 16:24.1 74
98 D'Errico, Stephen JR Middleboro 6:36.8 16:26.3  
99 Furtado, Dylan JR Middleboro 6:37.0 16:26.9  
100 Treyz, Erci SR Amherst-Pelham 6:37.7 16:28.6 75
101 Drexel, Robert JR North Shore 6:37.9 16:29.2 76
102 Loring, Caleb JR North Shore 6:40.6 16:35.8 77
103 Garman, Michael JR Prout School 6:41.2 16:37.3 78
104 Sweeney, Ben JR Archbishop Molloy 6:41.7 16:38.6 79
105 Leslie, Colin SO Center Moriches 6:42.0 16:39.3  
106 Rodriguez, Nicholas JR Archbishop Molloy 6:42.3 16:40.0 80
107 Reese, Nugent JR Southampton 6:42.4 16:40.4 81
108 Buckley, William JR Plymouth North 6:43.9 16:44.0  
109 Dahhan, JohnLouis SR McKee State Island Tech 6:44.3 16:44.9 82
110 Barton, Andrrew SR Xaverian Bros. HS 6:44.9 16:46.5 83
111 Bien-Aime, Christiaqn SR Archbishop Molloy 6:46.4 16:50.2 84
112 Pitts, Gabe SR Tyngsboro 6:47.5 16:52.9 85
113 Idler, Brendan JR Eastport-South Manor 6:48.1 16:54.3  
114 Schettini, Owen Taconic 6:48.2 16:54.7 86
115 Concannon, Aidan SR Riverhead 6:49.8 16:58.6 87
116 Stannard, Brendan Taconic 6:50.9 17:01.5 88
117 Graham, Henry JR Prout School 6:52.2 17:04.6 89
118 Barton, Ian SR Tyngsboro 6:52.7 17:05.8 90
119 Nerud, Dylan JR North Shore 6:55.4 17:12.6 91
120 Silver, Bradley SR Bedford 6:56.5 17:15.4 92
121 Condon, Evan JR Oliver Ames 6:57.0 17:16.7 93
122 Creato, Eathan JR Marthas Vineyard 6:57.4 17:17.6  
123 Schrauben, Connor JR Hampshire 6:58.4 17:20.2  
124 Napolitano, Anthony SR Archbishop Molloy 7:00.6 17:25.4 94
125 Keffer, Riley JR Oyster Bay 7:01.0 17:26.4  
126 McCarthy, Jack JR Oliver Ames 7:01.3 17:27.2 95
127 Halse, Danile SR Pittsfield 7:02.1 17:29.4  
128 Geiser, Alex JR Barrington 7:02.4 17:30.1 96
129 Brennan, Connor SR Riverhead 7:03.1 17:31.8 97
130 Wilson, Matt FR McKee State Island Tech 7:03.3 17:32.3 98
131 Rodriguez, Mauricio JR Archbishop Molloy 7:04.6 17:35.5  
132 Amalfetano , Nathan JR Prout School 7:10.6 17:50.3 99
133 Doyle, Daeglan JR North Shore 7:10.8 17:50.8 100
134 DeJesus, Jorgie Taconic 7:11.8 17:53.5 101
135 Abdel-Maksoud, Mohamed SR Amherst-Pelham 7:12.1 17:54.1 102
136 Moro, Cameron JR Oliver Ames 7:13.9 17:58.6 103
137 Oligino, Aiden JR Hampshire 7:16.0 18:03.7  
138 Ludwig, Lukas SR Bedford 7:18.1 18:09.1 104
139 Raymond, Yu FR McKee State Island Tech 7:18.3 18:09.5 105
140 Giavalisco, Claudio SR Amherst-Pelham 7:19.3 18:12.0 106
141 Wilkinson, Ethan SR Amherst-Pelham 7:20.5 18:15.1 107
142 Acker, William JR Oliver Ames 7:21.1 18:16.6 108
143 Schmitt, Nicholas JR Merrimack 7:21.3 18:16.9  
144 Freij, Jordan JR Barrington 7:23.6 18:22.8 109
145 Quizhpolena, Steve SR Archbishop Molloy 7:25.4 18:27.3  
146 Yakaboski, Matthew JR Riverhead 7:27.9 18:33.3 110
147 Steenkamp, Owen JR Marthas Vineyard 7:30.1 18:39.0  
148 Peltz, Jeremy JR North Shore 7:30.3 18:39.4  
149 Grillo, Jake JR Northport 7:30.6 18:40.1 111
150 O'Neill, Aiden JR Center Moriches 7:37.7 18:57.9  
151 Caceres, Marcus SR Archbishop Molloy 7:40.4 19:04.4  
152 Griffen, Wei JR Southampton 7:40.6 19:05.1 112
153 Mohlman, Trevor JR Barrington 7:45.8 19:18.0 113
154 Dubel, Doug JR Barrington 7:59.3 19:51.4 114
155 Aidyn, Frye FR Taconic 8:02.0 19:58.1 115
156 Braun, Nick North Shore 8:02.1 19:58.5  
157 Imperial, Alexander JR Garden City 8:04.5 20:04.3  
158 Zemsky, Jake JR Cold Spring Harbor 8:08.8 20:15.0  
159 Perlinger, Tommy SR Tyngsboro 8:10.4 20:19.1 116
160 Wagner, Billy North Shore 8:15.9 20:32.8  
161 Oumyskov, Denis JR Barrington 8:16.5 20:34.2  
162 Mahoney, Colin SR Oliver Ames 8:28.5 21:04.2 117
163 Heuck, Maximo SR Amherst-Pelham 8:39.0 21:30.2 118
164 Babineau, David SR Pittsfield 8:56.8 22:14.4  
165 Marrione, Ryan JR Lynbrook 8:56.9 22:14.7 119
166 Siege, Owen SR Amherst-Pelham 9:06.9 22:39.5 120
167 St. Jock, Jeremiah SR Pittsfield 9:29.1 23:34.7  
168 Franzoni, Jackson SR Oliver Ames 11:42.7 29:06.8 121
Boys 5k Run CC Varsity D2 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:22:06 16:25 128 1 15 28 40 44 74 87
2 1:22:12 16:26 135 2 11 32 39 51 76 93
3 1:22:54 16:34 141 21 22 24 31 43 45 57
4 1:23:48 16:45 195 16 30 34 55 60 62 85
5 1:23:16 16:39 230 4 6 9 97 114 133 134
6 Bay Shore 1:24:41 16:56 232 29 36 50 54 63 71 90
7 1:24:36 16:55 234 18 33 49 65 69 95 116
8 Xaverian Bros. HS 1:24:15 16:51 241 8 23 56 75 79 80 126
9 Kingston 1:24:54 16:58 272 10 37 38 91 96 109 124
10 1:25:15 17:03 281 17 41 52 83 88 94 118
11 1:25:04 17:00 284 7 47 68 73 89 130  
12 1:24:52 16:58 306 5 12 72 106 111 123 132
13 1:25:53 17:10 311 26 42 58 64 121 125 136
13 1:25:20 17:04 311 3 48 53 78 129 139 154
15 1:26:39 17:19 385 14 19 115 117 120 140 148
16 1:27:04 17:24 394 25 27 101 119 122 149 150
17 1:27:19 17:27 408 46 67 84 103 108 144 152
18 1:27:34 17:30 429 13 35 113 131 137 141 142
19 1:27:37 17:31 432 20 70 105 110 127    
20 McKee State Island Tech 1:27:46 17:33 437 61 86 92 98 100 135 138
21 1:27:57 17:35 449 59 77 102 104 107 143  
22 1:29:47 17:57 536 81 82 99 128 146 151 155
23 1:33:00 18:36 623 66 112 145 147 153 156 157
Boys 5k Run CC Varsity D2 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Woodward, Ben SR Highland Regional 5:01.5 15:36.7 1
2 McNamee, Nick SR Plymouth North 5:01.7 15:37.5 2
3 Winslow, Jake SR Exeter 5:02.1 15:38.7 3
4 Fiumefreddo, Steve SR Indian Hills 5:04.8 15:47.1 4
5 Windvogel, Jason SR Oliver Ames 5:05.7 15:49.8 5
6 Leymeister, Chris SR Indian Hills 5:06.3 15:51.8 6
7 Laidlaw, Eliot SR Barrington 5:07.5 15:55.3 7
8 Mariano, John SR Xaverian Bros. HS 5:07.8 15:56.4 8
9 Oehrlein, Bobby SR Indian Hills 5:08.8 15:59.6 9
10 Becker, Robert SR Kingston 5:09.1 16:00.4 10
11 Ryder, Bryan SR Plymouth North 5:09.2 16:00.9 11
12 Reservitz, Zane SR Oliver Ames 5:09.3 16:01.2 12
13 Sawyer, Spenser SR Windham 5:10.7 16:05.2 13
14 Loeffel, James SR Archbishop Molloy 5:11.5 16:07.9 14
15 Hawkins, Yarayah SR Highland Regional 5:12.2 16:10.1 15
16 Silveri, Michael JR Eastport-South Manor 5:12.3 16:10.3 16
17 Pleasants, Richard SR Half Hollow Hills East 5:15.4 16:19.9 17
18 Donnelly, Colin SR Winnacunnet 5:16.1 16:22.1 18
19 Ostling, John SR Archbishop Molloy 5:16.2 16:22.5 19
20 Carrick, Ryan SR Riverhead 5:16.4 16:23.2 20
21 Cruz, Johan SR Holyoke 5:16.6 16:23.8 21
22 Kennedy, Justin SR Holyoke 5:17.0 16:25.1 22
23 Raimondi, Dylan SR Xaverian Bros. HS 5:17.1 16:25.4 23
24 Torres, Carlos SR Holyoke 5:19.2 16:31.7 24
25 Collard, Daniel SR Cumberland 5:19.3 16:32.1 25
26 Rebele, Andrew SR North Brunswick 5:19.5 16:32.7 26
27 Rogers, Nathan SR Cumberland 5:19.7 16:33.5 27
28 Wise, Nuriddin SR Highland Regional 5:20.1 16:34.7 28
29 Keach, Brian Bay Shore 5:21.0 16:37.4 29
30 Boncore, Nick SR Eastport-South Manor 5:22.1 16:40.9 30
31 Lugo, Izaien SR Holyoke 5:22.3 16:41.5 31
32 Woomer, Patrick SR Plymouth North 5:23.0 16:43.7 32
33 Taracena, Noah SR Winnacunnet 5:23.1 16:44.0 33
34 Cassar, Thomas SR Eastport-South Manor 5:23.6 16:45.5 34
35 St. Laurent, Robby SR Windham 5:23.8 16:46.2 35
36 O'Donovan, Daniel Bay Shore 5:24.0 16:46.8 36
37 Ryan, Bailey SR Kingston 5:24.2 16:47.4 37
38 Hack, Bradley SR Kingston 5:24.7 16:48.9 38
39 Lundy, Finn SR Plymouth North 5:24.8 16:49.1 39
40 Corsaro, Chris SR Highland Regional 5:25.1 16:50.0 40
41 Ramin, Herath SR Half Hollow Hills East 5:25.6 16:51.8 41
42 Kuchler, Paul SR North Brunswick 5:25.8 16:52.2 42
43 Kro, Donovan SR Holyoke 5:26.0 16:53.0 43
44 Jeremiah, Clark SR Highland Regional 5:26.6 16:54.8 44
45 Dupont, Ethan SR Holyoke 5:26.9 16:55.6 45
46 Peyton, Andrew SR Merrimack 5:27.2 16:56.8 46
47 Wicker, George SR Barrington 5:27.4 16:57.3 47
48 VanDerslice, Thomas SR Exeter 5:27.5 16:57.6 48
49 Denis, Austin SR Winnacunnet 5:27.6 16:57.9 49
50 Rohr, Zach Bay Shore 5:28.3 17:00.1 50
51 Doherty, James SR Plymouth North 5:28.8 17:01.6 51
52 Sam, Christian SR Half Hollow Hills East 5:29.0 17:02.2 52
53 Sullivan, James JR Exeter 5:29.3 17:03.0 53
54 Balsamo, Perry Bay Shore 5:29.5 17:03.7 54
55 Frevert, Grant SR Eastport-South Manor 5:29.6 17:04.1 55
56 Sullivan, Sean SR Xaverian Bros. HS 5:29.9 17:05.1 56
57 Shea, Jack SR Holyoke 5:30.3 17:06.4 57
58 Rebele, Connor SR North Brunswick 5:30.5 17:06.9 58
59 Garriga, Luis SR Chicopee Comprehensive 5:30.6 17:07.2 59
60 Carballo, Kevin SR Eastport-South Manor 5:30.8 17:07.9 60
61 Wang, Andy JR McKee State Island Tech 5:31.1 17:08.7 61
62 Fasano, Thomas SR Eastport-South Manor 5:32.5 17:13.0 62
63 Cofield, Darin Bay Shore 5:32.7 17:13.7 63
64 Shtrahman, Matthew SR North Brunswick 5:32.8 17:14.1 64
65 Taylor, Jack SR Winnacunnet 5:33.1 17:15.0 65
66 Nash, James SR Bedford 5:33.3 17:15.6 66
67 Peyton, Scott SR Merrimack 5:33.5 17:16.3 67
68 Donahue, Brian SR Barrington 5:33.7 17:16.8 68
69 Valhouli, Tanner SR Winnacunnet 5:33.9 17:17.5 69
70 Majewski, Anton SR Riverhead 5:34.0 17:17.9 70
71 Kata, Nolan Bay Shore 5:34.1 17:18.2 71
72 Reservitz, Nate JR Oliver Ames 5:34.2 17:18.6 72
73 Portelli, Dominic SR Barrington 5:34.6 17:19.6 73
74 Palacios, Juan SR Highland Regional 5:35.1 17:21.4 74
75 McCormick, Shamus SR Xaverian Bros. HS 5:35.8 17:23.3 75
76 Clark, Hunter SR Plymouth North 5:36.0 17:24.0 76
77 Andino, Ihsaak SR Chicopee Comprehensive 5:36.1 17:24.3 77
78 Brock, Gregory SR Exeter 5:36.2 17:24.6 78
79 Hayes, Matthew SR Xaverian Bros. HS 5:36.3 17:25.1 79
80 Hogan, Scott SR Xaverian Bros. HS 5:36.5 17:25.7 80
81 Chen, Ryan SR Roslyn 5:36.6 17:26.0 81
82 Yeroushalmi, Elijah JR Roslyn 5:36.8 17:26.5 82
83 Keilitz, Ryan SR Half Hollow Hills East 5:37.1 17:27.3 83
84 Felo, Joshua JR Merrimack 5:37.2 17:27.7 84
85 Pfeffer, Joe SR Eastport-South Manor 5:37.7 17:29.2 85
86 Chan, Kurtis SR McKee State Island Tech 5:39.2 17:33.9 86
87 McCarville, Christian SR Highland Regional 5:39.4 17:34.5 87
88 Serure, Josh SR Half Hollow Hills East 5:39.6 17:35.1 88
89 Pitts, Anthony SR Barrington 5:39.7 17:35.6 89
90 Rabin, Jake Bay Shore 5:39.9 17:36.0 90
91 Keck, Colin SR Kingston 5:40.2 17:37.0 91
92 Lynch, Oadhan SR McKee State Island Tech 5:40.5 17:38.0 92
93 Reynolds, Colin SR Plymouth North 5:40.7 17:38.7 93
94 Taufman, James SR Half Hollow Hills East 5:40.9 17:39.2 94
95 O'Hara, Hayden SR Winnacunnet 5:41.0 17:39.5 95
96 Meclhionne, Gio SR Kingston 5:41.6 17:41.5 96
97 Kelly, Jason SR Indian Hills 5:41.7 17:41.8 97
98 Melnick, Mark SR McKee State Island Tech 5:41.8 17:42.1 98
99 Gallardo, Michael SR Roslyn 5:42.0 17:42.6 99
100 Weiler, Casey JR McKee State Island Tech 5:42.4 17:43.9 100
101 Swerdlow, Michael SR Cumberland 5:42.5 17:44.1 101
102 Terkelsen, Matthew SR Chicopee Comprehensive 5:43.5 17:47.2 102
103 Crowley, Devin SR Merrimack 5:43.7 17:47.9 103
104 Stallman, Shane JR Chicopee Comprehensive 5:43.8 17:48.2 104
105 Keane, Ryan SR Riverhead 5:43.9 17:48.5 105
106 Bellido, Zachary SR Oliver Ames 5:44.3 17:49.7 106
107 Richards, Dylan SR Chicopee Comprehensive 5:44.5 17:50.5 107
108 Frothingham, Andrew SR Merrimack 5:44.7 17:51.0 108
109 Zajac, Eddy SR Kingston 5:45.1 17:52.2 109
110 Allen, Sean SR Riverhead 5:45.3 17:52.9 110
111 Osowski, Kevin Oliver Ames 5:45.5 17:53.6 111
112 Gamache, Zack JR Bedford 5:45.7 17:54.2 112
113 Kuczynski, Jacob SR Windham 5:46.4 17:56.2 113
114 Ritacco, Matt SR Indian Hills 5:46.5 17:56.6 114
115 Tracy, Chris SR Archbishop Molloy 5:46.7 17:57.3 115
116 Baker, Tommy SR Winnacunnet 5:48.0 18:01.4 116
117 Hawthorne, Kamau SR Archbishop Molloy 5:48.9 18:04.1 117
118 Akerele, Duardo SR Half Hollow Hills East 5:49.4 18:05.6 118
119 Marcet, Evan SR Cumberland 5:49.5 18:06.0 119
120 Smith, Kiernan SR Archbishop Molloy 5:50.0 18:07.7 120
121 Ahuja, Shivaen SR North Brunswick 5:50.1 18:08.0 121
122 Sisson, Keith SR Cumberland 5:50.5 18:09.2 122
123 MacInnis, Robert SR Oliver Ames 5:51.0 18:10.5 123
124 Loughlin, Trevor SR Kingston 5:51.4 18:12.0 124
125 Cordies-Maso, Raul SR North Brunswick 5:51.6 18:12.6 125
126 Pignato, John SR Xaverian Bros. HS 5:52.0 18:13.6 126
127 Cunningham, Michael SR Riverhead 5:52.4 18:15.0 127
128 Balakhanei, Sean SR Roslyn 5:52.5 18:15.4 128
129 Cieplik, Gavin JR Exeter 5:52.9 18:16.5 129
130 Cooke, Andrew SR Barrington 5:53.1 18:17.1 130
131 Bartley, Christian SR Windham 5:53.2 18:17.3 131
132 Foote, Alexander SR Oliver Ames 5:53.3 18:17.7 132
133 Khanlian, Arthur JR Indian Hills 5:53.4 18:18.0 133
134 Leymeister, Matt SR Indian Hills 5:55.3 18:24.0 134
135 Rojas, Caleb JR McKee State Island Tech 5:55.4 18:24.3 135
136 Sridharan, Raghhav SR North Brunswick 5:56.8 18:28.6 136
137 Kuczynski, Matt SR Windham 5:57.2 18:29.9 137
138 Lucido, Cesare JR McKee State Island Tech 5:58.6 18:34.3 138
139 Quitkin, Sam SR Exeter 5:59.9 18:38.2 139
140 Loeffel, John SR Archbishop Molloy 6:00.9 18:41.3 140
141 Piessens, Mikey SR Windham 6:01.2 18:42.3 141
142 Donabedian, Dan SR Windham 6:01.4 18:43.0 142
143 Provenzano, Cameron JR Chicopee Comprehensive 6:01.6 18:43.6 143
144 Provencher, Jordan SR Merrimack 6:03.2 18:48.6 144
145 Senat, Giovanni SR Bedford 6:04.2 18:51.7 145
146 Diamond, Taylor SR Roslyn 6:05.9 18:56.9 146
147 Faxon, Brian SR Bedford 6:07.5 19:02.0 147
148 Terlik, Hunter JR Chicopee 6:07.7 19:02.6  
149 Kirk, Kennedy SR Archbishop Molloy 6:08.0 19:03.6 148
150 Mardo, John SR Cumberland 6:08.2 19:04.2 149
151 Calitri, Scott SR Cumberland 6:10.7 19:11.9 150
152 Liotta, Chris SR Roslyn 6:13.6 19:20.8 151
153 Provencher, Jason SR Merrimack 6:19.5 19:39.2 152
154 Skilton, Eric SR Bedford 6:25.2 19:57.0 153
155 Murphy, Jonathan SR Exeter 6:28.0 20:05.7 154
156 Baran, Mike SR Chicopee 6:28.2 20:06.3  
157 Rutcofsky, Daniel SR Roslyn 6:29.6 20:10.6 155
158 Nakos, Nicholas SR Bedford 6:33.0 20:21.1 156
159 Knedeisen, Luke SR Bedford 6:36.4 20:31.7 157
Girls 4k Run CC Freshmen Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:24:26 16:53 47 6 8 10 11 12 13 15
2 1:24:01 16:48 53 1 3 7 19 23 39 41
3 1:27:55 17:35 78 2 5 9 28 34    
4 Tyngsboro 1:31:28 18:17 103 4 14 22 31 32 37 40
5 1:32:07 18:25 121 16 17 20 26 42    
6 1:36:30 19:18 140 18 21 25 33 43    
7 1:43:36 20:43 169 24 27 29 44 45 47 48
8 1:45:26 21:05 185 30 35 36 38 46 49  
Girls 4k Run CC Freshmen Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Belt, Olivia JR Cumberland 6:14.0 15:29.7 1
2 Gagliano, Tess JR Barrington 6:17.6 15:38.6 2
3 Stromski, Madison JR Riverhead 6:18.8 15:41.6  
4 Pomraniceva, Linda JR Riverhead 6:21.8 15:49.0  
5 Haushalter, Savannah JR Eastport-South Manor 6:26.2 16:00.1  
6 Brown, Bailee JR Cumberland 6:32.8 16:16.4 3
7 Campbell, Ella SR Tyngsboro 6:34.1 16:19.6 4
8 Zitzmann, Meg JR Barrington 6:37.0 16:26.9 5
9 Gallagher, Shaelyn JR Middleboro 6:37.2 16:27.5  
10 Flanagan, Greta JR Oyster Bay 6:37.5 16:28.1  
11 Gable, Charlotte FR Shenendehowa 6:42.7 16:41.1 6
12 Pickering, Elizabeth JR Cumberland 6:43.1 16:42.1 7
13 McLaughlin, Brenna FR Shenendehowa 6:43.5 16:43.1 8
14 Turgeon, Lindsey JR Barrington 6:44.6 16:45.7 9
15 Wynne, Emily JR Eastport-South Manor 6:45.9 16:49.0  
16 Roy, Helena SO Center Moriches 6:48.2 16:54.8  
17 Kondracki, Alyssa JR Shenendehowa 6:49.7 16:58.5 10
18 Colon, Sophia FR Shenendehowa 6:50.1 16:59.5 11
19 Chan, Elisabeth JR Joel Barlow 6:50.7 17:00.9  
20 Harlow, Madison JR Shenendehowa 6:52.3 17:04.9 12
21 Glackin, Brynn SO Shenendehowa 6:54.6 17:10.7 13
22 Flanagan, Mollie SR Tyngsboro 6:54.9 17:11.4 14
23 Ensminger, Lilly JR Shenendehowa 6:56.6 17:15.6 15
24 O'Brien, Shannon JR Riverhead 6:57.2 17:17.1  
25 Weddleton, Amanda JR Bedford 6:57.5 17:17.8 16
26 Russell, Roisin JR Bedford 6:57.6 17:18.2 17
27 Lafleche, Grace JR Shenendehowa 6:58.4 17:20.1  
28 Pellegrini, Caitlyn JR Hampshire 6:58.7 17:20.8 18
29 Klingbeil, Yeva JR Shenendehowa 6:58.8 17:21.1  
30 Price, Sydney SO Center Moriches 7:00.0 17:24.0  
31 Lanzi, Sarah JR Cumberland 7:00.6 17:25.5 19
32 Chisholm, Emma JR Bedford 7:01.8 17:28.5 20
33 Ferrara, Anne JR Milton 7:07.6 17:42.9  
34 Mitchell, Maggie JR Milton 7:08.1 17:44.2  
35 Jenkins, Madeline JR Hampshire 7:08.3 17:44.6 21
36 Varao, Jessie JR Plymouth North 7:14.2 17:59.5  
37 Sweet, Hannah SO Shenendehowa 7:14.7 18:00.5  
38 Lemieur, Kaylie FR Shenendehowa 7:16.2 18:04.3  
39 Vincent, Julie SR Tyngsboro 7:17.3 18:06.9 22
40 Conklin, Casey JR Cumberland 7:17.6 18:07.8 23
41 Gonzalez, Abbey JR Shenendehowa 7:18.3 18:09.4  
42 DeSantis, Isabella SR Archbishop Molloy 7:19.2 18:11.8 24
43 Espana, Dafne JR Riverhead 7:24.1 18:24.0  
44 Reynolds, Eliza JR Hampshire 7:24.4 18:24.6 25
45 Haughney, Fynn SR Bay Shore 7:29.3 18:36.9  
46 Cotes, Samantha JR Middle Country SD 7:30.3 18:39.3  
47 Benderskaya, Sasha JR Shenendehowa 7:30.4 18:39.6  
48 Gibson, Lauren JR Bedford 7:30.6 18:40.0 26
49 Champoux, Callie FR Taconic 7:30.7 18:40.4  
50 swanson, jillian JR Lynbrook 7:32.7 18:45.4  
51 Gilroy, Casey SR Archbishop Molloy 7:32.9 18:45.8 27
52 Berryhill, Katherine JR Barrington 7:33.5 18:47.4 28
53 Saquer, Dania JR Nashua North 7:35.1 18:51.4  
54 Contursi, Sofia FR Shenendehowa 7:38.0 18:58.5  
55 Canto, Samantha JR Nashua North 7:40.2 19:03.9  
56 benvenuto, mason JR Lynbrook 7:42.0 19:08.5  
57 Gonzalez, Ruth SR Bay Shore 7:42.2 19:09.0  
58 Keller, Olivia JR Shenendehowa 7:43.4 19:11.9  
59 Dobens, Caroline JR Nashua North 7:48.1 19:23.7  
60 Rodriguez, Claudia JR Island Trees 7:49.4 19:27.0  
61 ash, ella JR Lynbrook 7:51.6 19:32.4  
62 Szczerbiak, Annabella JR Cold Spring Harbor 7:53.7 19:37.5  
63 Kruel, Olivia JR Island Trees 7:55.1 19:40.9  
64 Valenti, Ava JR Eastport-South Manor 7:56.4 19:44.3  
65 Dendy, Tyler SR Archbishop Molloy 7:58.3 19:49.0 29
66 Flanagan, Julia JR Oliver Ames 7:58.4 19:49.4 30
67 Hartigan, Emma SR Tyngsboro 7:58.7 19:49.9 31
68 DiBona, Anna JR Middleboro 8:00.2 19:53.7  
69 McCarthy, Maya SR Tyngsboro 8:03.1 20:01.0 32
70 Smith, Summer JR Joel Barlow 8:04.6 20:04.6  
71 Lustenberger, Madelyn JR Hampshire 8:04.9 20:05.3 33
72 Wambold, Cecily JR Milton 8:05.2 20:06.1  
73 McCann, Rachel JR Shenendehowa 8:09.5 20:16.9  
74 Owens, Cassidy JR Barrington 8:09.8 20:17.7 34
75 roberts, logan JR Lynbrook 8:10.0 20:18.1  
76 Bock, Katie JR Oliver Ames 8:13.5 20:26.9 35
77 Newburg, Brooke JR St. Mary Bay View 8:14.4 20:29.1  
78 Walton, Josie JR Oliver Ames 8:14.9 20:30.3 36
79 Weaver, Julia SO Shenendehowa 8:15.3 20:31.4  
80 Benowitz, Ciara SR Middle Country SD 8:16.1 20:33.3  
81 Kahler , Kalista FR Mercy 8:16.4 20:34.0  
82 Marion, Alli JR Shenendehowa 8:16.7 20:34.7  
83 Nessralla, Lauren JR Plymouth North 8:20.8 20:45.0  
84 Duarte, Emma SR Tyngsboro 8:21.0 20:45.4 37
85 Beck, Megan JR Shenendehowa 8:21.1 20:45.7  
86 McCormick, Kate JR Oliver Ames 8:21.8 20:47.3 38
87 Lam, Juliet JR Joel Barlow 8:24.9 20:55.0  
88 Labbe, Paige JR Cumberland 8:25.3 20:56.0 39
89 Frisch, Ryli JR Joel Barlow 8:25.6 20:56.8  
90 O'Malley, Shannah SR Tyngsboro 8:25.9 20:57.6 40
91 Sykes, Margaret JR Marthas Vineyard 8:26.4 20:58.8  
92 Paris, Felicity JR Cumberland 8:27.6 21:01.9 41
93 Curtin, Natalie JR Plymouth North 8:29.2 21:05.9  
94 Hogan, Anna JR Shenendehowa 8:33.9 21:17.4  
95 Healey, Kennedy SR Bedford 8:36.0 21:22.8 42
96 Hinde, Emy SR Tyngsboro 8:44.6 21:44.1  
97 Coveney, Madison JR Plymouth North 9:11.2 22:50.2  
98 Paradis, Jessie JR Hampshire 9:13.3 22:55.4 43
99 Dudzinski, Jessica SR Archbishop Molloy 9:24.9 23:24.2 44
100 Larrea, Ashley SR Archbishop Molloy 9:25.6 23:26.0 45
101 Martirosian, Ella JR Cold Spring Harbor 9:32.6 23:43.5  
102 Hammerstone, Jessica SR Tyngsboro 9:34.0 23:47.0  
103 Smith, Rachel FR Taconic 9:36.1 23:52.0  
104 Kelly, Meghan SR Oliver Ames 9:36.2 23:52.4 46
105 Fernandez, Madison SR Archbishop Molloy 9:38.6 23:58.4 47
106 Wojyedowski, Emilia SR Archbishop Molloy 9:43.5 24:10.6 48
107 Eidelman, Jane JR Oliver Ames 9:45.0 24:14.1 49
108 Ludszaca, Vicky SR Archbishop Molloy 9:45.2 24:14.8  
109 Gomes, Cassie JR Cumberland 11:28.8 28:32.2  
Boys 5k Run CC JV D1 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:29:24 17:52 44 1 2 4 11 26 50 91
2 1:32:53 18:34 78 9 10 13 14 32 38 39
3 1:33:06 18:37 88 3 8 21 27 29 53 75
4 1:35:08 19:01 133 17 22 25 34 35 44 52
5 1:34:46 18:57 139 7 12 23 33 64 76 79
6 Amherst-Pelham 1:35:53 19:10 159 16 18 36 40 49 51 66
7 Bishop Guertin-NH 1:38:46 19:45 247 30 46 56 57 58 62 73
8 1:40:32 20:06 259 15 20 28 89 107 108  
9 Ludlow 1:40:13 20:02 295 45 55 59 67 69 80 84
10 Pittsfield 1:40:49 20:09 297 24 37 61 85 90 92 93
11 1:41:50 20:22 311 19 43 54 97 98 104 106
12 1:42:51 20:34 324 31 41 47 102 103 112  
13 Taconic 1:45:18 21:03 365 6 63 82 105 109 110 111
14 1:47:59 21:35 371 42 48 72 94 115 118  
15 1:47:26 21:29 375 5 74 86 96 114 117  
16 1:45:09 21:01 411 70 71 87 88 95 99 100
17 1:48:59 21:47 417 65 77 78 81 116    
18 1:48:51 21:46 425 60 68 83 101 113    
Boys 5k Run CC JV D1 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Harvey, Kevin SR Seton Hall 5:21.6 16:39.1 1
2 Constable, Louis SR Seton Hall 5:36.3 17:24.9 2
3 Drexel, William SR North Shore 5:43.3 17:46.6 3
4 Gonzalez, Diego SR Seton Hall 5:44.9 17:51.6 4
5 Payano, Brandon JR Shelter Island 5:46.3 17:55.9 5
6 Carrington, Gabe Taconic 5:49.3 18:05.4 6
7 Magoon, Zachary SR Lincoln High 5:49.4 18:05.7 7
8 Alberts, Elia SR North Shore 5:52.9 18:16.7 8
9 Ben-Ezra, David SR Hackley School 5:53.9 18:19.6 9
10 Spencer, James JR Hackley School 5:55.1 18:23.3 10
11 Phillips, Bryan SR Seton Hall 5:55.3 18:24.1 11
12 Lineker, Dimitry SR Lincoln High 5:55.4 18:24.4 12
13 Rifkin, Will JR Hackley School 5:56.3 18:27.0 13
14 Davis, Andrew JR Hackley School 5:57.6 18:31.3 14
15 Cowger, Jonathan SR Prout School 5:59.8 18:38.0 15
16 Kyritsis, Alec SR Packer Collegiate Institute 6:00.2 18:39.3  
17 Cairn, James SR Amherst-Pelham 6:00.6 18:40.4 16
18 Friedman, Jack SR HS for American Studies 6:01.0 18:41.8 17
19 Johansson, Noah SR Amherst-Pelham 6:01.4 18:42.9 18
20 Menoudakos , Alex SR Garden City 6:01.9 18:44.4 19
21 Caruolo, Nick SR Prout School 6:03.9 18:50.8 20
22 Vizza, James SR North Shore 6:04.1 18:51.4 21
23 Trebach, Julian HS for American Studies 6:04.4 18:52.4 22
24 Roy, Brian SR Lincoln High 6:04.6 18:52.9 23
25 LaBelle, Justin SR Pittsfield 6:06.0 18:57.3 24
26 Dorr, Harrison SR Marthas Vineyard 6:06.4 18:58.4  
27 Novaar, Julian SR HS for American Studies 6:07.5 19:01.9 25
28 Lynch, Rob SR Seton Hall 6:08.4 19:04.8 26
29 Gerard, Andrew SR North Shore 6:08.6 19:05.3 27
30 psilos, bobby SR Prout School 6:09.0 19:06.6 28
31 Esposito, Eamon SR North Shore 6:09.2 19:07.1 29
32 Wizboski, Eric SR Bishop Guertin-NH 6:09.5 19:08.0 30
33 Giovanoni, Paul SR Middleboro 6:10.6 19:11.5 31
34 Larson, Connor SR Hackley School 6:10.9 19:12.4 32
35 Henke, Colin SR Marthas Vineyard 6:11.2 19:13.3  
36 Beauregard, Joshua SR Lincoln High 6:11.7 19:15.1 33
37 Pechter , Noam SR HS for American Studies 6:12.0 19:15.8 34
38 Temerian, Max HS for American Studies 6:12.2 19:16.5 35
39 Greenfield, Itamar SR Packer Collegiate Institute 6:13.1 19:19.3  
40 Flores, Emilio SR East Hampton 6:13.2 19:19.7  
41 Liu, Nicholas SR Amherst-Pelham 6:13.5 19:20.4 36
42 Brophy, Bryan SR Pittsfield 6:13.6 19:20.9 37
43 Chapman, Mason JR Hackley School 6:13.9 19:21.7 38
44 Wenstrup, Alex SR Hackley School 6:14.1 19:22.3 39
45 Wind, Charlie JR Hackley School 6:14.4 19:23.2  
46 Breen, Eoin SR Hackley School 6:14.9 19:25.0  
47 Borrell, Will SR Amherst-Pelham 6:15.2 19:25.9 40
48 O'Shaugnessy, Michael SR Middleboro 6:15.8 19:27.8 41
49 Marra, Benjamin SR Hackley School 6:16.3 19:29.3  
50 Kaplan, Adam SR Packer Collegiate Institute 6:16.5 19:29.9  
51 Kearney, James SR Southampton 6:17.0 19:31.4 42
52 LaSalla, Jack SR Garden City 6:17.7 19:33.5 43
53 Bruno, Nicholas HS for American Studies 6:17.8 19:34.0 44
54 Kopec, Christian SR Ludlow 6:18.1 19:35.0 45
55 Susswein, Ben SR Hackley School 6:18.4 19:35.7  
56 Wizboski, Jack SR Bishop Guertin-NH 6:20.2 19:41.5 46
57 Carveiro, Jayden SR Middleboro 6:20.6 19:42.8 47
58 Halsey, Elijah SR Southampton 6:20.8 19:43.1 48
59 Saar, Henry SR East Hampton 6:20.9 19:43.5  
60 Yu, Eric SR Amherst-Pelham 6:21.2 19:44.4 49
61 Williams, Matt SR Seton Hall 6:21.9 19:46.6 50
62 Klein, Eric SR Amherst-Pelham 6:22.1 19:47.3 51
63 Hinton, Alex HS for American Studies 6:22.3 19:47.9 52
64 Danseglio, Katon SR North Shore 6:22.7 19:49.1 53
65 Ali, Austin SR Archbishop Molloy 6:23.2 19:50.5  
66 Batra, Kishan SR Garden City 6:23.6 19:51.8 54
67 Kombiyil , Adi SR HS for American Studies 6:25.2 19:56.9  
68 Russell, Colin SR Ludlow 6:25.4 19:57.6 55
69 Meaney, Aidan SR Bishop Guertin-NH 6:25.6 19:58.0 56
70 Paul, Andrew SR Bishop Guertin-NH 6:25.7 19:58.6 57
71 Jauregui Morris, Ethan SR Bishop Guertin-NH 6:26.5 20:00.9 58
72 Keroack, David SR Ludlow 6:26.9 20:02.2 59
73 Nilsen, Andrew SR Milton 6:27.1 20:02.7  
74 Arnold, Christopher SR Hackley School 6:27.2 20:03.0  
75 Adams, Neil SR Hampshire 6:27.3 20:03.4 60
76 Brazeau, Jacob SR Pittsfield 6:27.4 20:03.8 61
77 Jenkins, Josh SR Bishop Guertin-NH 6:27.5 20:04.2 62
78 Capone, Will JR Oyster Bay 6:27.8 20:05.1  
79 Corsier, Jeff Taconic 6:28.6 20:07.4 63
80 Tracey, Jacob SR Lincoln High 6:29.0 20:08.6 64
81 Corey, Griffen SR Center Moriches 6:29.1 20:09.1 65
82 Griffen, Winslow JR Hackley School 6:30.4 20:13.0  
83 Wilkinson, Josh SR Amherst-Pelham 6:31.0 20:14.8 66
84 Wehner, Adam SR Ludlow 6:32.1 20:18.2 67
85 Ragaishis, Brian HS for American Studies 6:32.3 20:19.0  
86 Braastad, Aiden SR Hampshire 6:32.7 20:20.2 68
87 Casagrande, Patrick SR Ludlow 6:32.9 20:20.9 69
88 Maloney, Conall SR Lynbrook 6:33.4 20:22.5 70
89 Paladino, Nick SR Lynbrook 6:35.0 20:27.5 71
90 Reyes, Josh SR Southampton 6:36.8 20:33.1 72
91 Goldman, Alex JR Hackley School 6:37.3 20:34.4  
92 Pacheco, Jacob SR Bishop Guertin-NH 6:37.5 20:35.2 73
93 Morales, Alberto SR Shelter Island 6:37.6 20:35.5 74
94 Purcell, Henry SR North Shore 6:37.7 20:35.9 75
95 L'Eperence, Brendan SR Lincoln High 6:39.5 20:41.4 76
96 O'Neill, John SR Center Moriches 6:40.6 20:44.7 77
97 Kelly, Jack SR Center Moriches 6:40.8 20:45.4 78
98 Saxenian, Ethan SR Amherst-Pelham 6:41.1 20:46.3  
99 Calitri, Dan SR Lincoln High 6:41.3 20:46.9 79
100 Dias, Justin SR Ludlow 6:41.6 20:48.0 80
101 Jones, Chappy JR Hackley School 6:41.8 20:48.6  
102 Lyons, Joseph SR Center Moriches 6:42.7 20:51.2 81
103 Geffert, Henry SR Amherst-Pelham 6:42.8 20:51.6  
104 Pizzolato, Anthony JR Hackley School 6:43.2 20:52.8  
105 Miller, Stephen SR Bishop Guertin-NH 6:43.9 20:54.9  
106 Torrey, Ethan Taconic 6:44.0 20:55.3 82
107 Ratliff, Ishaan JR Hackley School 6:44.2 20:55.8  
108 Plantier, Eric SR Hampshire 6:44.9 20:58.0 83
109 Latham, Kai SR Amherst-Pelham 6:45.2 20:59.0  
110 Elliott, James SR Ludlow 6:45.8 21:00.8 84
111 Swanson, Matthew SR Pittsfield 6:46.0 21:01.4 85
112 Sweeney, Ben JR Archbishop Molloy 6:46.2 21:02.1  
113 Baron, Ethan SR North Shore 6:46.3 21:02.5  
114 Green, Jason JR Shelter Island 6:46.5 21:03.0 86
115 Aaker, Ethan SR Milton 6:49.3 21:11.8  
116 Liu, Alston SR Hackley School 6:49.5 21:12.4  
117 Sitt, Jason SR Lynbrook 6:50.3 21:15.0 87
118 Wren, William SR Lynbrook 6:51.2 21:17.6 88
119 lehrach, calum SR Prout School 6:53.0 21:23.4 89
120 Kroboth, Logan SR Pittsfield 6:54.1 21:26.7 90
121 Thomas, Dwight SR Seton Hall 6:54.3 21:27.2 91
122 Mooney, Stephen SR Pittsfield 6:55.4 21:30.8 92
123 Tyrrell, Luke SR East Hampton 6:56.0 21:32.7  
124 Bose, Alok SR Lincoln High 6:56.6 21:34.4  
125 Brazeau, Zachary SR Pittsfield 7:00.0 21:44.9 93
126 Corwith, Jordan SR Southampton 7:00.1 21:45.3 94
127 Hagan, Hunter SR Seton Hall 7:00.3 21:45.9  
128 Staszak, Tyler JR Lynbrook 7:00.8 21:47.4 95
129 Cronin, Pacey SO Shelter Island 7:00.9 21:47.8 96
130 Leuchs-Curtis, Jamie SR Amherst-Pelham 7:01.0 21:48.2  
131 Ryan, Timothy SR Garden City 7:01.6 21:49.9 97
132 Karcher, Jack SR Garden City 7:02.0 21:51.3 98
133 Duran, Marlon SR Lynbrook 7:04.4 21:58.9 99
134 Curley, Sean SR Lynbrook 7:04.9 22:00.3 100
135 Daley, Michael SR Milton 7:05.3 22:01.5  
136 Dias, Jacob SR Ludlow 7:05.6 22:02.3  
137 Chauvette, Ryan JR Mount St. Charles 7:05.9 22:03.3  
138 Wiele, Matthew SR Hackley School 7:06.8 22:06.1  
139 Cleary, Matt SR Lynbrook 7:07.3 22:07.7  
140 Webster, Ryan SR Hampshire 7:07.6 22:08.5 101
141 Davenport, Mason SR Middleboro 7:08.9 22:12.6 102
142 Baldwin, Eric SR Middleboro 7:10.4 22:17.4 103
143 Maillet, Daniel SR Pittsfield 7:10.6 22:17.9  
144 Bissell, George SR Pittsfield 7:10.8 22:18.6  
145 Baksh, Adam SR Garden City 7:11.0 22:19.3 104
146 Wiater, Richard SR Lynbrook 7:11.5 22:20.8  
147 Strack, Mitch Taconic 7:12.6 22:24.2 105
148 Montgomery-Gehr, Ian SR Amherst-Pelham 7:12.9 22:25.1  
149 Loring, Nate SR North Shore 7:13.1 22:25.7  
150 Karcher, Willam SR Garden City 7:13.7 22:27.5 106
151 Wong, Ian SR Hackley School 7:14.3 22:29.6  
152 conforti, will SR Prout School 7:15.7 22:33.7 107
153 North, Matthew SR Pittsfield 7:16.5 22:36.4  
154 Petrie, Sean SR Prout School 7:25.9 23:05.6 108
155 Knapp, Henry JR Hackley School 7:26.1 23:06.2  
156 Petersen, Aubrey JR East Hampton 7:27.5 23:10.6  
157 Hassan, Faizan SR Amherst-Pelham 7:29.8 23:17.7  
158 Murphy, Matt SR Oyster Bay 7:32.1 23:24.9  
159 Cancio-Bello, Ernnie SR Amherst-Pelham 7:33.7 23:29.6  
160 Wright, Spencer SR Bishop Guertin-NH 7:33.9 23:30.4  
161 Eveleigh, Doug SR Amherst-Pelham 7:34.2 23:31.3  
162 Cartagena, Julian SR Amherst-Pelham 7:34.3 23:31.6  
163 Glennon, Mason SR Amherst-Pelham 7:34.5 23:32.2  
164 Foley, Peter Taconic 7:39.0 23:46.3 109
165 Young, Nor SR Amherst-Pelham 7:41.8 23:55.0  
166 Jaworski, Johnny SR Ludlow 7:44.6 24:03.8  
167 Wong, Terry SR Bishop Guertin-NH 7:45.0 24:04.9  
168 Robbins, Ryan Taconic 7:48.0 24:14.3 110
169 Lin, Ethan JR Hackley School 7:48.5 24:15.7  
170 Myers, Carter SR Hackley School 7:50.1 24:20.7  
171 Moylan, Ryan SR Ludlow 7:50.5 24:22.0  
172 Fawcett, Evan Taconic 7:51.4 24:24.6 111
173 Suasti, Paul Taconic 7:52.5 24:28.2  
174 Stromgren, Merrick SR Amherst-Pelham 7:53.1 24:30.1  
175 Oliva, Milo SR Middleboro 7:56.0 24:39.2 112
176 Perlman, Sam SR Hackley School 7:59.4 24:49.5  
177 Larson, Eric SR Hampshire 8:09.6 25:21.3 113
178 Chauvette, Kyle JR Mount St. Charles 8:10.8 25:25.0  
179 Rindfuss, Thomas SR Pittsfield 8:18.6 25:49.4  
180 Strauss, Matthew JR Shelter Island 8:23.6 26:04.7 114
181 Kevin, Nguyen SR Southampton 8:30.6 26:26.5 115
182 Leone, Robert SR Center Moriches 8:31.4 26:29.0 116
183 Olinkiewicz, Theo JR Shelter Island 8:31.5 26:29.5 117
184 Landau, Jacob SR North Shore 8:32.9 26:33.6  
185 Sean, Emmons SR Southampton 8:33.2 26:34.8 118
186 Garcia, Edwin SR Hackley School 8:35.9 26:43.0  
187 Forrestq, Justin Taconic 8:54.7 27:41.6  
188 Collins, Aidan SR Ludlow 8:59.7 27:57.0  
189 Sherwood, Derek SR Amherst-Pelham 10:09.2 31:32.9  
190 Tayi, Josh Taconic 11:49.9 36:46.0  
Boys 5k Run CC Varsity D1 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:21:59 16:23 80 2 3 4 26 45 51 55
2 1:23:22 16:40 87 7 15 17 18 30 37 106
3 1:24:47 16:57 140 6 22 27 39 46 49 90
4 1:25:02 17:00 141 9 16 19 40 57 89 159
5 1:26:38 17:19 200 20 25 35 54 66 70 97
6 1:25:25 17:05 232 1 5 59 72 95 100 112
7 1:27:02 17:24 249 10 21 36 81 101 128 149
8 Bishop Guertin-NH 1:27:46 17:33 253 33 43 53 61 63 93 109
9 Taconic 1:27:50 17:34 263 14 48 65 67 69 78 119
10 Tyngsboro 1:27:45 17:33 279 13 44 47 60 115 168  
11 1:27:57 17:35 299 23 28 34 94 120 131 160
12 Pittsfield 1:28:05 17:37 304 11 24 71 75 123 137 153
13 1:28:56 17:47 323 32 58 64 73 96 103  
14 1:29:29 17:53 349 42 74 76 77 80 92 129
15 1:29:12 17:50 381 12 50 83 111 125 138 139
16 1:30:00 18:00 411 29 56 102 110 114 121 127
17 Miller Place 1:31:02 18:12 470 62 87 91 113 117 151 163
18 1:32:40 18:32 486 31 52 84 155 164 167 170
19 1:31:19 18:15 503 38 104 107 122 132 144  
20 1:32:27 18:29 526 8 88 124 145 161    
21 Amherst-Pelham 1:32:04 18:24 543 85 99 105 118 136 143 156
22 1:32:33 18:30 555 79 86 116 126 148 150 158
23 Ludlow 1:32:49 18:33 573 68 98 133 134 140 142 162
24 1:33:48 18:45 618 82 108 135 146 147 166 169
24 1:33:57 18:47 618 41 130 141 152 154 157 165
Boys 5k Run CC Varsity D1 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Lewis, Kal SR Shelter Island 4:58.4 15:27.3 1
2 Gizzo, Dan SR Seton Hall 5:01.5 15:36.9 2
3 DiDonato, Mike SR Seton Hall 5:08.1 15:57.3 3
4 Orr, Nolan SR Seton Hall 5:08.2 15:57.7 4
5 Green, Joshua SR Shelter Island 5:09.7 16:02.4 5
6 Gorevic, Jonah JR Hackley School 5:10.1 16:03.5 6
7 Rosencrans, Jack SR North Shore 5:11.9 16:09.3 7
8 Carew, Bobby SR Milton 5:18.5 16:29.8 8
9 Barber, Jacob SR Collegiate School 5:18.6 16:30.1 9
10 Espinoza, Emilo SR East Hampton 5:19.3 16:32.0 10
11 Purry, Amin SR Pittsfield 5:19.8 16:33.6 11
12 Henneberger, Scott SR Garden City 5:19.9 16:34.0 12
13 O'Neill, Corey SR Tyngsboro 5:20.0 16:34.4 13
14 Paris, Jake Taconic 5:20.4 16:35.6 14
15 O'Sullivan, Colin SR North Shore 5:21.1 16:37.7 15
16 Gavalas, Artemi SR Southampton 5:21.5 16:39.0  
17 Hard, Clay SR Collegiate School 5:21.8 16:39.8 16
18 Lorring, Ethan SR North Shore 5:22.7 16:42.8 17
19 Varella, Oscar SR North Shore 5:24.1 16:47.0 18
20 Kenet, Adam SR Collegiate School 5:25.1 16:50.1 19
21 Thompson, Evan SR Lincoln High 5:26.0 16:52.8 20
22 Fowkes, Ryan SR East Hampton 5:26.6 16:54.7 21
23 Dioguardi, Matthew SR Hackley School 5:26.7 16:55.0 22
24 Robertson, Davis SR Packer Collegiate Institute 5:27.7 16:58.3 23
25 Wales, Paul SR Pittsfield 5:27.8 16:58.7 24
26 Gaitanis, Nicholas SR Lincoln High 5:28.0 16:59.1 25
27 Schweitzer, Colin SR Seton Hall 5:28.3 17:00.2 26
28 Crainer, William SR Hackley School 5:29.0 17:02.3 27
29 Weaver, Carter SR Packer Collegiate Institute 5:29.3 17:03.1 28
30 Brody, Sam SR HS for American Studies 5:29.7 17:04.5 29
31 Burfield, Thomas SR North Shore 5:30.3 17:06.3 30
32 Silva, Gabe SR Mineola 5:30.7 17:07.6 31
33 Burke, Peter SR Marthas Vineyard 5:31.2 17:09.2 32
34 Morrier, Simon SR Bishop Guertin-NH 5:31.3 17:09.4 33
35 Cembalest, Peter SR Packer Collegiate Institute 5:31.5 17:09.9 34
36 Jenkins, Trevon SR Southampton 5:31.6 17:10.4  
37 Thakur, Kiran SR Lincoln High 5:32.5 17:13.1 35
38 McCormac, Ethan SR East Hampton 5:33.0 17:14.6 36
39 Lacomba, Nick SR North Shore 5:33.2 17:15.4 37
40 Vayda, Chris SR Hampshire 5:34.1 17:18.1 38
41 Levin, Fletcher SR Hackley School 5:34.2 17:18.4 39
42 Crystal, William SR Collegiate School 5:35.0 17:20.8 40
43 Nembach, Shane SR Lynbrook 5:35.0 17:21.1 41
44 DiSilvestro, Lucas SR Prout School 5:35.6 17:22.7 42
45 Noon, Joe SR Bishop Guertin-NH 5:37.0 17:27.2 43
46 Tassinari, Nick SR Tyngsboro 5:37.1 17:27.6 44
47 Martins, Matt SR Seton Hall 5:37.3 17:28.0 45
48 Distefano, Brendan SO Hackley School 5:37.5 17:28.6 46
49 Eastwood, James SR Tyngsboro 5:37.6 17:29.0 47
50 Adams, chris Taconic 5:37.7 17:29.4 48
51 Moskow, Ben SR Hackley School 5:38.0 17:30.1 49
52 Krawiec, Grant SR Garden City 5:38.2 17:31.0 50
53 Gizzo, Chris JR Seton Hall 5:38.3 17:31.3 51
54 DeMagistris, Ryan SR Mineola 5:38.5 17:31.9 52
55 Bottomley, Carson SR Bishop Guertin-NH 5:39.5 17:34.8 53
56 Foster, Boyd SR Lincoln High 5:41.2 17:40.0 54
57 Ribeiro, Cristiano SR Seton Hall 5:41.4 17:40.8 55
58 Gordon, Riley SR HS for American Studies 5:41.8 17:42.1 56
59 van der Goes, Hank SR Collegiate School 5:41.9 17:42.4 57
60 Porterfield, Owen SR Marthas Vineyard 5:42.0 17:42.8 58
61 Kinsey, Jonas SR Shelter Island 5:42.6 17:44.5 59
62 Nelson, Jake SR Tyngsboro 5:42.9 17:45.3 60
63 Danielson, Ben SR Bishop Guertin-NH 5:43.3 17:46.6 61
64 Buscemi, Blake SR Miller Place 5:43.7 17:47.9 62
65 Johnson, Aidan SR Bishop Guertin-NH 5:43.8 17:48.3 63
66 Osmers, Otto SR Marthas Vineyard 5:44.8 17:51.2 64
67 Lafreneire, Mike Taconic 5:45.1 17:52.4 65
68 Halloran, Jack SR Lincoln High 5:45.6 17:53.7 66
69 Pelkey, Brandon Taconic 5:46.2 17:55.7 67
70 Beem, Brian SR Ludlow 5:46.3 17:55.9 68
71 Powell, Zabion Taconic 5:46.9 17:58.0 69
72 O'Hern, Kyle SR Lincoln High 5:47.0 17:58.3 70
73 Shepardson, Adam SR Pittsfield 5:47.1 17:58.6 71
74 Gil, Domingo JR Shelter Island 5:47.3 17:59.0 72
75 Richards, Isaac JR Marthas Vineyard 5:47.4 17:59.3 73
76 mahar, nick SR Prout School 5:47.5 17:59.7 74
77 Taglieri, Stephen SR Pittsfield 5:47.7 18:00.3 75
78 McConnell, Nathan SR Prout School 5:48.0 18:01.3 76
79 sancomb, forrest SR Prout School 5:48.4 18:02.5 77
80 Cicchetti, Sean Taconic 5:48.6 18:03.2 78
81 Casey, Brian SR Oyster Bay 5:48.7 18:03.6 79
82 Caruolo, Zack SR Prout School 5:48.9 18:04.0 80
83 Bellucci, Frank SR East Hampton 5:49.0 18:04.4 81
84 Laquerre, Cee-Jay JR Mount St. Charles 5:49.1 18:04.7 82
85 Gong, Brandon SR Garden City 5:49.2 18:05.1 83
86 Mueller, Joseph SR Mineola 5:49.3 18:05.4 84
87 Dole, Bryan SR Amherst-Pelham 5:49.6 18:06.4 85
88 Cameron, Terrance SR Oyster Bay 5:49.7 18:06.7 86
89 Bova, Andrew SR Miller Place 5:50.0 18:07.5 87
90 Lalley, Fritz SR Milton 5:50.1 18:08.0 88
91 Mogul, Jack SR Collegiate School 5:50.3 18:08.6 89
92 Wyman, Mac SO Hackley School 5:50.4 18:08.8 90
93 Miekley, David SR Miller Place 5:50.5 18:09.1 91
94 Chausse, Jack SR Prout School 5:50.8 18:10.1 92
95 Stawasz, Ben SR Bishop Guertin-NH 5:51.4 18:11.9 93
96 Jelveh, Aidan SR Packer Collegiate Institute 5:51.6 18:12.5 94
97 Gulluscio, Tyler JR Shelter Island 5:51.7 18:12.9 95
98 Atkins, Owen JR Marthas Vineyard 5:52.3 18:14.6 96
99 Lezon, Chris SR Lincoln High 5:52.6 18:15.5 97
100 Gregoire, Nicholas SR Ludlow 5:52.7 18:16.0 98
101 Goff, Willem SR Amherst-Pelham 5:52.9 18:16.4 99
102 Lang, Jack SR Shelter Island 5:53.1 18:17.0 100
103 Weiss, Robert SR East Hampton 5:53.2 18:17.4 101
104 Denham, Liam SR HS for American Studies 5:53.4 18:18.1 102
105 Whalen, Charlie SR Marthas Vineyard 5:53.5 18:18.5 103
106 Eline, Nick SR Hampshire 5:53.8 18:19.4 104
107 Randall, Avi SR Amherst-Pelham 5:53.9 18:19.6 105
108 Bazan, Jared SR North Shore 5:54.4 18:21.1 106
109 Bell, Ryan SR Hampshire 5:54.7 18:22.2 107
110 Ferrer, Angel SR Cardinal Hayes 5:54.9 18:22.9  
111 Misto, Everett SR Mount St. Charles 5:55.1 18:23.4 108
112 Rioux, Zach SR Bishop Guertin-NH 5:56.0 18:26.1 109
113 Haimowitz , Nathan SR HS for American Studies 5:56.2 18:26.9 110
114 Bensen, Alex SR Garden City 5:56.4 18:27.3 111
115 Payano, Michael SR Shelter Island 5:56.7 18:28.2 112
116 Tarsia, Adam SR Miller Place 5:56.8 18:28.5 113
117 Shapiro, Max HS for American Studies 5:56.9 18:28.8 114
118 Wennerstrom, Jake SR Tyngsboro 5:57.0 18:29.2 115
119 Chao, Eric SR Oyster Bay 5:57.1 18:29.6 116
120 Hewson, Jack SR Miller Place 5:57.2 18:30.0 117
121 Tebbetts, Walter SR Amherst-Pelham 5:57.7 18:31.4 118
122 Rabasco, Thomas Taconic 5:57.9 18:32.1 119
123 Shotts, Owen SR Packer Collegiate Institute 5:58.4 18:33.6 120
124 Wang, Kwang SR HS for American Studies 5:58.5 18:34.0 121
125 Williams, River SR Hampshire 5:58.7 18:34.7 122
126 Curcio, Anthony SR Pittsfield 5:58.8 18:34.9 123
127 Pillivan, Isaac SR Milton 5:58.9 18:35.2 124
128 Tang, Andrew SR Garden City 5:59.1 18:35.7 125
129 Arenella, Zack SR Oyster Bay 5:59.2 18:36.0 126
130 Moreno, Denzel SR Cardinal Hayes 5:59.3 18:36.3  
131 Trottenberg , Sam SR HS for American Studies 5:59.6 18:37.4 127
132 Villenti, Nicolas SR East Hampton 5:59.9 18:38.3 128
133 hall, kane SR Prout School 6:00.1 18:39.0 129
134 Paskoff, Walter SR Lynbrook 6:00.3 18:39.4 130
135 Molestina, Alex SR Packer Collegiate Institute 6:01.8 18:44.2 131
136 MacFadzen, Max SR Hampshire 6:02.2 18:45.5 132
137 Batista, Jacob SR Ludlow 6:02.7 18:47.1 133
138 Peabody, Darren SR Ludlow 6:03.2 18:48.6 134
139 Noecker, Owen JR Mount St. Charles 6:03.3 18:48.8 135
140 Arkinson, Michael SR Southampton 6:03.7 18:50.2  
141 Wright, Willy SR Amherst-Pelham 6:03.9 18:50.6 136
142 Polastri, Ryan SR Pittsfield 6:06.1 18:57.4 137
143 McShane, Jack SR Garden City 6:06.2 18:57.8 138
144 miller, john anthony SR Mercy 6:06.6 18:59.0  
145 Bensen, John SR Garden City 6:07.5 19:01.8 139
146 Sotomayor, Kermit SR Ludlow 6:07.6 19:02.3 140
147 Donovan, William SR Lynbrook 6:08.0 19:03.4 141
148 Bender, Konrad SR Kents Hill School 6:08.1 19:03.7  
149 Dacruz, Adam SR Ludlow 6:08.2 19:04.1 142
150 Dowe, Karrington SR Amherst-Pelham 6:08.3 19:04.4 143
151 Norris, Gregory SR Hampshire 6:11.2 19:13.5 144
152 Smith, Hudson SR Milton 6:11.4 19:14.0 145
153 Goyette, Andrew SR Mount St. Charles 6:11.6 19:14.6 146
154 Happenny, Ben JR Mount St. Charles 6:12.5 19:17.4 147
155 Luckman, Isaac SR Oyster Bay 6:12.7 19:18.1 148
156 Martinsen, Avery SR East Hampton 6:13.2 19:19.6 149
157 Sweeney, Nolan SR Oyster Bay 6:14.3 19:22.9 150
158 Catanzaro, Giovanni SR Miller Place 6:14.5 19:23.6 151
159 Skoblow, Jack SR Lynbrook 6:15.0 19:25.3 152
160 Brown, Emanuel SR Pittsfield 6:15.5 19:26.7 153
161 Shea, Brian SR Lynbrook 6:16.2 19:28.9 154
162 Dublynn, John SR Mineola 6:18.4 19:35.7 155
163 Feliciano, Joel SR Southampton 6:18.8 19:36.9  
164 Jackson, Ben SR Kents Hill School 6:19.9 19:40.3  
165 Plotkin, Jesse Barker SR Amherst-Pelham 6:20.7 19:42.8 156
166 Callahan, Joseph SR Lynbrook 6:20.8 19:43.2 157
167 Koc, Ibrahim SR Kents Hill School 6:21.9 19:46.7  
168 McGee, Ken SR Oyster Bay 6:22.1 19:47.3 158
169 Kam, Richard SR Collegiate School 6:23.0 19:50.2 159
170 Judge, Alexi SR Packer Collegiate Institute 6:24.4 19:54.5 160
171 Kennedy, Patrick SR Milton 6:26.3 20:00.3 161
172 Collins, John Paul SR Ludlow 6:28.2 20:06.2 162
173 Starr, Jackson SR Miller Place 6:29.8 20:11.3 163
174 Kern, Nicholas SR Mineola 6:32.6 20:19.9 164
175 Fuchs, Nicholas SR Lynbrook 6:32.8 20:20.4 165
176 Rosa, Noah Cardinal Hayes 6:33.6 20:22.9  
177 McWilliams, Evan SR Mount St. Charles 6:34.6 20:26.2 166
178 Marino, Philip SR Mercy 6:35.4 20:28.5  
179 Shulze, David Paul SR MartinLuther 6:38.1 20:36.9  
180 Dewitt, Robert SR Mercy 6:39.8 20:42.3  
181 Shao, Jason SR Lynbrook 6:42.4 20:50.2  
182 Chen, Andy SR Mineola 6:44.8 20:57.7 167
183 Hall, Andrew SR Tyngsboro 6:45.0 20:58.3 168
184 Kilburn, Tom SR Mount St. Charles 6:45.0 20:58.6 169
185 Jidaan, Taeen SR Cardinal Hayes 6:50.9 21:16.7  
186 Brown, Malik SR MartinLuther 6:51.9 21:19.7  
187 Bennardo, Zack SR Cold Spring Harbor 6:59.6 21:43.9  
188 Gerberg, Ari SR Cold Spring Harbor 7:09.9 22:16.0  
189 Yankey, George JR MartinLuther 7:30.6 23:20.2  
190 Penn, Robert SR Mercy 7:50.1 24:20.8  
191 Fare, Thomas SR Cold Spring Harbor 7:51.8 24:26.1  
192 Tavares, Nicholas SR Mineola 8:01.9 24:57.4 170
Girls 5k Run CC Championship Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:31:02 18:12 55 3 5 9 10 28 30 35
2 1:34:26 18:53 107 12 13 17 25 40 50  
3 1:34:13 18:50 114 2 11 23 33 45 64 71
4 1:34:57 18:59 123 8 24 26 31 34 43 74
5 1:36:08 19:13 139 6 20 22 42 49 52 54
6 1:37:06 19:25 153 7 15 18 55 58 60 61
7 Oyster River 1:37:29 19:29 170 16 27 32 47 48 68 73
8 1:38:03 19:36 176 14 19 36 51 56 66 72
9 1:37:00 19:24 181 1 29 41 53 57 62  
10 Nashua South 1:37:42 19:32 183 4 37 38 39 65    
11 Northampton 1:44:52 20:58 292 44 46 63 69 70    
12 1:47:33 21:30 298 21 59 67 75 76 77 78
Girls 5k Run CC Championship Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gaughan, Jacqueline SR Exeter 5:24.5 16:48.3 1
2 Mitchell, Bridget SR Milton 5:38.8 17:32.7 2
3 Reale, Hannah SR Shenendehowa 5:39.5 17:34.9 3
4 Jacobs-Townsley, Sophia SR Amherst-Pelham 5:41.8 17:42.1  
5 Coffin, Cali FR Nashua South 5:44.2 17:49.6 4
6 Lomoscolo, Olivia SR Shenendehowa 5:47.8 18:00.6 5
7 Cox, Addison JR Coe-Brown 5:49.7 18:06.5 6
8 Towle, Caroline SR Bishop Guertin 5:49.9 18:07.3 7
9 Cross, Meghan SR Pinkerton 5:50.3 18:08.4 8
10 Belleville, Hannah SR Shenendehowa 5:50.4 18:08.9 9
11 Hartman, Charlotte SR Shenendehowa 5:50.7 18:09.8 10
12 O'Leary, Elise SR Milton 5:52.4 18:15.1 11
13 Dinneen, Sierra SR Notre Dame Academy 5:53.3 18:17.7 12
14 Mitchell, Keiana SR Notre Dame Academy 5:58.0 18:32.4 13
15 Zitzmann, Kate SR Barrington 6:01.3 18:42.5 14
16 Schmitt, Haley SR Bishop Guertin 6:02.7 18:46.9 15
17 Slavin, Danielle SR Oyster River 6:02.9 18:47.7 16
18 Comerford, Giavanna JR Notre Dame Academy 6:03.3 18:48.9 17
19 Messer, Kate JR Bishop Guertin 6:04.4 18:52.4 18
20 Livingston, Caroline SR Barrington 6:04.6 18:52.8 19
21 O'Connor, Abigail SR Coe-Brown 6:05.8 18:56.7 20
22 Henson, Grace SR Cumberland 6:07.2 19:00.9 21
23 McDonough, Eleanor SR Coe-Brown 6:07.3 19:01.4 22
24 Affanato, Ella SR Milton 6:08.0 19:03.6 23
25 Vaillancourt, Jordan SR Pinkerton 6:08.3 19:04.5 24
26 Field, Lindsey SR Notre Dame Academy 6:08.5 19:05.1 25
27 D'Amelio, Maison SR Pinkerton 6:09.2 19:07.2 26
28 Lenk, Olivia SO Oyster River 6:09.5 19:08.1 27
29 Hotaling, Luccabella SO Shenendehowa 6:09.7 19:08.6 28
30 Kelley, Allison SR Exeter 6:10.2 19:10.4 29
31 Dennis, Jada SR Shenendehowa 6:11.2 19:13.5 30
32 April, Ciara SR Pinkerton 6:11.8 19:15.3 31
33 Sullivan, Sophie FR Oyster River 6:12.1 19:16.2 32
34 Connelly, Genevieve SR Milton 6:12.7 19:18.0 33
35 Johnson, Britney SR Pinkerton 6:14.0 19:22.2 34
36 Dennis, Jade SR Shenendehowa 6:15.0 19:25.1 35
37 Chun, Stephanie SR Barrington 6:15.2 19:25.7 36
38 Mathson, Lydia JR Nashua South 6:15.4 19:26.5 37
39 Conmy, Jaimee SO Nashua South 6:18.3 19:35.5 38
40 Krishman, Maya SO Nashua South 6:19.7 19:39.7 39
41 Thompson, Jacqueline SR Notre Dame Academy 6:20.7 19:43.0 40
42 Foley, Kelley SR Exeter 6:22.2 19:47.5 41
43 Malone, Ella JR Coe-Brown 6:23.7 19:52.1 42
44 McGaffigan, Molly JR Pinkerton 6:24.9 19:55.9 43
45 Yount, Emma SR Northampton 6:25.9 19:59.2 44
46 Sullivan, Grace SR Milton 6:27.5 20:04.1 45
47 Ingmann, Rosie SR Northampton 6:27.8 20:04.9 46
48 Doody, Lily SO Oyster River 6:28.8 20:08.1 47
49 Murphy, Kadence SO Oyster River 6:29.2 20:09.3 48
50 Dupuis, Sarah SR Coe-Brown 6:30.1 20:12.2 49
51 Franzreb, Casey SR Notre Dame Academy 6:31.4 20:16.2 50
52 Sefrenak, Lily SR Barrington 6:34.5 20:25.9 51
53 Graham, Autumn SR Coe-Brown 6:35.4 20:28.7 52
54 Rowell, Kayla SR Exeter 6:36.3 20:31.3 53
55 Barnes, Raven SR Coe-Brown 6:37.3 20:34.7 54
56 Ntengeri, Rebecca SR Bishop Guertin 6:37.8 20:36.1 55
57 Boothman, Gianna SR Barrington 6:38.0 20:36.8 56
58 Raymond, Hadley SR Exeter 6:40.0 20:43.1 57
59 O'Hara, Allie JR Bishop Guertin - MA 6:40.4 20:44.0 58
60 Anderson, Adah SR Cumberland 6:41.1 20:46.4 59
61 Grise, Katelyn JR Bishop Guertin - MA 6:43.2 20:53.0 60
62 Jones, Grace JR Bishop Guertin 6:45.9 21:01.2 61
63 Donovan, Maeve JR Exeter 6:47.8 21:07.3 62
64 Forman, Saraphina SR Northampton 6:48.0 21:07.8 63
65 Schewe, Emme SR Milton 6:48.3 21:08.6 64
66 Keefe, Madeleine JR Nashua South 6:49.2 21:11.6 65
67 Kloc, Riley SR Barrington 6:49.6 21:12.8 66
68 Gaudreau, Emma SR Cumberland 6:53.3 21:24.3 67
69 Allyson, Emily SR Oyster River 6:53.6 21:25.1 68
70 Reade, Maggie SR Northampton 7:01.5 21:49.8 69
71 Andrew, Naomi SR Northampton 7:02.0 21:51.2 70
72 Osazee, Naomi JR Milton 7:03.5 21:56.0 71
73 Bishoop, Tea SR Barrington 7:04.0 21:57.6 72
74 Keenan, Maggie SO Oyster River 7:05.3 22:01.6 73
75 Ahern, Ashley Pinkerton 7:13.4 22:26.8 74
76 Abramek, Gabrielle SR Cumberland 7:15.8 22:34.2 75
77 Piņa , Alexandra SR Cumberland 7:39.5 23:47.7 76
78 Barboza, Olivia SR Cumberland 7:43.7 24:00.8 77
79 Nigri, Lauren SR Cumberland 7:44.0 24:01.7 78
Boys 5k Run CC JV D2 Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:24:02 16:48 37 1 4 6 8 18 28 35
2 1:24:22 16:52 52 2 3 5 19 23 50 68
3 1:26:33 17:18 90 9 11 13 27 30 51 65
4 1:27:38 17:31 140 7 17 29 38 49 66 87
5 1:28:04 17:36 145 16 21 25 39 44 48  
6 1:27:54 17:34 149 20 26 32 34 37 56 58
7 1:29:11 17:50 190 10 15 33 57 75 77  
8 1:29:47 17:57 209 14 24 46 53 72 106  
9 Xaverian Bros. HS 1:30:38 18:07 250 31 36 54 60 69 80 82
10 1:30:59 18:11 256 12 40 42 74 88    
11 Bay Shore 1:32:57 18:35 332 22 41 76 81 112 113 121
12 1:33:46 18:45 369 59 62 63 84 101 110 119
13 1:33:47 18:45 374 43 45 89 98 99 105 111
14 1:35:26 19:05 436 47 55 102 107 125 131 149
15 McKee State Island Tech 1:36:10 19:14 445 52 71 79 109 134 135 140
16 1:36:22 19:16 464 61 70 92 117 124 144 148
17 1:36:57 19:23 474 64 67 90 126 127 132 137
18 1:36:43 19:20 492 86 91 96 104 115 118 129
19 1:36:34 19:18 493 93 95 97 100 108 114 116
20 1:38:49 19:45 524 78 83 94 133 136 147 151
21 1:38:57 19:47 525 73 85 103 123 141    
22 1:45:31 21:06 667 122 128 130 142 145    
23 1:47:43 21:32 686 120 138 139 143 146 150  
Boys 5k Run CC JV D2 Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Muellers, Nicholas SR Smithtown 5:15.5 16:20.4 1
2 Bragg, Eben SR Concord 5:16.3 16:22.8 2
3 Duncan, Alex SR Concord 5:17.7 16:27.3 3
4 Danzi, Michael SR Smithtown 5:19.7 16:33.4 4
5 O'Hern, Aidan SR Concord 5:22.8 16:42.9 5
6 Smith, Robert SR Smithtown 5:25.0 16:49.8 6
7 Grillo, Will SR Northport 5:25.3 16:50.7 7
8 Maidhof, Matthew SR Smithtown 5:27.9 16:58.7 8
9 Appiah, James JR Lowell 5:28.1 16:59.4 9
10 Hoglund, Kyle SR Londonderry 5:29.9 17:05.1 10
11 Fernandez, Chris JR Lowell 5:31.8 17:11.1 11
12 Fonseca, Anthony SR Eastport-South Manor 5:32.3 17:12.5 12
13 DeFronzo, Evan SR Lowell 5:32.6 17:13.4 13
14 Kashem, Abdullah SR Highland Regional 5:32.9 17:14.5 14
15 Olivero, Jalen SR Holyoke 5:33.4 17:15.8  
16 Nowak, Eric SR Londonderry 5:33.8 17:17.1 15
17 Millien, Warren SR Deer Park 5:34.2 17:18.4 16
18 Donohue, Ben SR Northport 5:34.5 17:19.4 17
19 Grasing, Patrick SR Smithtown 5:34.9 17:20.7 18
20 Comrie, Curtis SR Concord 5:35.5 17:22.6 19
21 Domingos, Evan SR Winnacunnet 5:35.8 17:23.5 20
22 Brooks, Ryan SR Deer Park 5:36.6 17:25.7 21
23 Rooney, Aidan Bay Shore 5:36.7 17:26.2 22
24 Riley, Shane SR Concord 5:37.0 17:27.3 23
25 Swack, Chris SR Highland Regional 5:37.2 17:27.8 24
26 Calogaines, Matt SR Deer Park 5:37.5 17:28.6 25
27 Eaton, Devin SR Winnacunnet 5:37.6 17:29.1 26
28 Coughlin, Patrick SR Lowell 5:38.6 17:32.0 27
29 Muratore, Luke SR Smithtown 5:38.8 17:32.7 28
30 Cuadros, Anthony SR Northport 5:39.4 17:34.6 29
31 Black, Cavan SR Lowell 5:40.4 17:37.7 30
32 Roy, Emmet SR Xaverian Bros. HS 5:40.8 17:39.0 31
33 Lambert, Matthew SR Winnacunnet 5:41.1 17:39.8 32
34 Hotter, Dylan SR Londonderry 5:41.2 17:40.3 33
35 Fiorentini, Matthew SR Winnacunnet 5:41.3 17:40.6 34
36 Talay, Christian SR Smithtown 5:41.5 17:41.2 35
37 Hogan, Sam SR Xaverian Bros. HS 5:41.8 17:41.9 36
38 Beal, Nicholas SR Winnacunnet 5:41.9 17:42.2 37
39 Morrison, Pat SR Holyoke 5:43.0 17:45.8  
40 Weaver, Kieran SR Northport 5:43.1 17:46.1 38
41 Tuzun, Tahir SR Deer Park 5:44.9 17:51.5 39
42 Glaser, Tyler JR Eastport-South Manor 5:45.2 17:52.7 40
43 Goode, William Bay Shore 5:45.3 17:53.0 41
44 Mcgevna , Liam SR Eastport-South Manor 5:45.9 17:54.7 42
45 Vassilas, Brayden SR Smithtown 5:46.5 17:56.5  
46 Acevedo, Abdiel SR Holyoke 5:46.7 17:57.3  
47 Villegas, Brandon SR North Brunswick 5:46.8 17:57.6 43
48 Neilson, Tyler SR Deer Park 5:47.6 18:00.0 44
49 Spinella, Bryan SR Smithtown 5:47.9 18:01.1  
50 Kuchler, John SR North Brunswick 5:48.1 18:01.5 45
51 Vella, Brandon SR Smithtown 5:49.1 18:04.8  
52 Minchak, Mike SR Highland Regional 5:49.2 18:05.1 46
53 Sawdey, Robert SR Merrimack 5:49.4 18:05.7 47
54 Vassallo, Anthony SR Deer Park 5:50.0 18:07.5 48
55 Senior, James SR Northport 5:50.2 18:08.0 49
56 Ciesluk, Ryan JR Concord 5:50.3 18:08.6 50
57 Grimes, Sammy SR Lowell 5:51.1 18:10.9 51
58 Qadri, Muhammed JR McKee State Island Tech 5:51.2 18:11.2 52
59 Drago, Jack SR Smithtown 5:51.4 18:11.9  
60 McGlinn, Ed SR Highland Regional 5:51.6 18:12.5 53
61 Chirokas, Peter SR Xaverian Bros. HS 5:52.1 18:14.1 54
62 Fischer, Ryan JR Merrimack 5:52.6 18:15.5 55
63 McCann, Jared SR Winnacunnet 5:53.1 18:17.1 56
64 Smith, Christian SR Londonderry 5:53.2 18:17.6 57
65 Merrick, Ben JR Winnacunnet 5:53.4 18:18.2 58
66 DaSilva, Rey SR Plymouth North 5:53.9 18:19.6 59
67 Bisson, Spencer SR Xaverian Bros. HS 5:55.4 18:24.3 60
68 Downward, Jonathan SR Archbishop Molloy 5:55.9 18:26.0 61
69 Wong, Calvin SR Smithtown 5:56.2 18:26.7  
70 Vassapollo, Dylan SR Smithtown 5:56.4 18:27.6  
71 Rai, Rohan JR Windham 5:56.6 18:28.1  
72 Webb-McClain, Ben JR Winnacunnet 5:56.9 18:28.8  
73 Easter, Jack SR Plymouth North 5:57.2 18:29.9 62
74 Mallia, Cameron SR Plymouth North 5:57.5 18:30.9 63
75 Joachim-Delpoio, Walter SR Barrington 5:57.7 18:31.3 64
76 Flenniken, Cole JR Windham 5:57.8 18:31.7  
77 Kotsifas, Andrew SR Lowell 5:58.9 18:35.1 65
78 Howlin, Ryan SR Smithtown 5:59.5 18:36.9  
79 Crothers-Maida, Damond SR Northport 5:59.5 18:37.2 66
80 Hunt, Dylan SR Barrington 5:59.9 18:38.2 67
81 Conery, Liam SR Concord 6:00.2 18:39.2 68
82 Babicz, Luke SR Xaverian Bros. HS 6:00.3 18:39.5 69
83 Tomas, Lucas SR Concord 6:01.2 18:42.2  
84 Stravalle, Charles SR Archbishop Molloy 6:01.3 18:42.7 70
85 Njovbu, Don SR Lowell 6:01.5 18:43.1  
86 Liu, Wenpai JR McKee State Island Tech 6:01.6 18:43.6 71
87 Harris, Landon JR Winnacunnet 6:01.7 18:44.0  
88 Yackle, Connor SR Highland Regional 6:02.9 18:47.6 72
89 Theberge, Garret JR Chicopee Comprehensive 6:03.3 18:49.0 73
90 Goldstein, Harrison SR Smithtown 6:03.4 18:49.3  
91 Ocasio, Derick JR Lowell 6:03.6 18:49.7  
92 Szajkowski, Tom SR Eastport-South Manor 6:04.2 18:51.7 74
93 Feig, Harrison SR Londonderry 6:04.3 18:52.0 75
94 deCteau, Joshua Bay Shore 6:04.7 18:53.3 76
95 Robbins, Cameron Londonderry 6:05.3 18:55.2 77
96 Gleason, Aidan JR Concord 6:05.5 18:55.6  
97 Cerasuolo, Connor JR Oliver Ames 6:05.9 18:57.1 78
98 Diaz, Gabriel SR Holyoke 6:06.2 18:58.0  
99 Gathecha, Jesse SR Lowell 6:06.3 18:58.2  
100 Castillo, Ludvig JR McKee State Island Tech 6:06.4 18:58.6 79
101 Hayes, Mike SR Xaverian Bros. HS 6:06.5 18:58.9 80
102 Kata, Brian Bay Shore 6:07.0 19:00.2 81
103 O'Brien, Joseph SR Concord 6:07.3 19:01.2  
104 Fitzgibbons, Mike SR Xaverian Bros. HS 6:07.6 19:02.2 82
105 Fernandez, Julian Oliver Ames 6:07.8 19:02.7 83
106 Doherty, Sean SR Xaverian Bros. HS 6:07.9 19:03.2  
107 Costa, Andrew SR Plymouth North 6:08.1 19:03.9 84
108 Pelton, Kyle SR Xaverian Bros. HS 6:08.4 19:04.8  
109 Smith, Daniel JR Chicopee Comprehensive 6:08.6 19:05.2 85
110 Silver, Justin SR Bedford 6:08.8 19:06.0 86
111 Reis, Carter SR Smithtown 6:09.0 19:06.6  
112 Stehlik, Eric SR Northport 6:09.2 19:07.3 87
113 Horosweski, Jacob SR Eastport-South Manor 6:09.3 19:07.6 88
114 Germonsen, Lexington SR North Brunswick 6:09.5 19:08.0 89
115 Ingham, Dylan SR Barrington 6:09.7 19:08.6 90
116 Coulter, Toren JR Bedford 6:09.7 19:08.9 91
117 McDade, Jack SR Archbishop Molloy 6:09.9 19:09.2 92
118 Cardoso, Atticus SR Cumberland 6:10.0 19:09.6 93
119 Greene, Chris SR Xaverian Bros. HS 6:10.3 19:10.5  
120 Tomas, Antonio SR Concord 6:10.5 19:11.3  
121 Ramirez, Alex JR Oliver Ames 6:10.9 19:12.6 94
122 Gallego, Alejandro SR Cumberland 6:11.2 19:13.5 95
123 Leon, Mike SR Xaverian Bros. HS 6:11.4 19:13.9  
124 Pagliarulo, William JR Bedford 6:11.5 19:14.4 96
125 Bourassa, Corey SR Cumberland 6:13.0 19:18.9 97
126 Chea, Rathanak SR Winnacunnet 6:13.1 19:19.3  
127 Sidotti, Anthony SR North Brunswick 6:13.4 19:20.3 98
128 Rajani, Kunal SR North Brunswick 6:13.5 19:20.6 99
129 DeGroot, Alex SR Cumberland 6:13.6 19:20.8 100
130 Men, Chris SR Lowell 6:13.9 19:21.6  
131 Frary, Silas SR Concord 6:14.0 19:22.0  
132 Jenkins, Matthew SR Plymouth North 6:14.2 19:22.6 101
133 Safstrom, Connor SR Merrimack 6:14.3 19:23.1 102
134 Whitney, Johnathan SR Concord 6:14.5 19:23.6  
135 Murphy, Nicholas SR Chicopee Comprehensive 6:14.8 19:24.6 103
136 Doughty, Drew JR Bedford 6:15.0 19:25.1 104
137 Ettadlaoui, Badr SR North Brunswick 6:15.5 19:26.7 105
138 Samalonis, Will SR Highland Regional 6:15.8 19:27.8 106
139 Mutambarika, Farai SR Merrimack 6:16.0 19:28.3 107
140 Enestvedt, Owen SR Cumberland 6:17.1 19:31.7 108
141 Priebe, Will SR Smithtown 6:17.2 19:32.0  
142 Chen, Zirong JR McKee State Island Tech 6:17.4 19:32.6 109
143 Payton, Jack SR Plymouth North 6:17.6 19:33.3 110
144 Perez, Joel JR Lowell 6:17.7 19:33.6  
145 Hill, Benjamin SR North Brunswick 6:20.0 19:40.6 111
146 Williams, Hunter JR Lowell 6:20.2 19:41.5  
147 Mitchell, Jaydon SR Lowell 6:20.4 19:42.0  
148 Gartland, Alex Bay Shore 6:21.5 19:45.3 112
149 Kirby, Michael JR Winnacunnet 6:21.6 19:45.7  
150 Cincotta, Christian Bay Shore 6:21.8 19:46.3 113
151 Ciolino, Stephen SR Cumberland 6:22.3 19:47.8 114
152 Driscoll, Dylan SR Bedford 6:22.8 19:49.4 115
153 Samek, Kevin SR Cumberland 6:23.1 19:50.5 116
154 Ali, Austin SR Archbishop Molloy 6:23.3 19:51.0 117
155 McSherry, Michael JR Bedford 6:23.8 19:52.6 118
156 Descheneaux, Tucker SR Lowell 6:24.7 19:55.4  
157 Pieroni, Kyle SR Plymouth North 6:24.9 19:55.8 119
158 Sbordon, Ryan SR Xaverian Bros. HS 6:25.4 19:57.5  
159 Ackermann, Peter SR Roslyn 6:25.5 19:57.8 120
160 Murphy, John SR Cumberland 6:26.8 20:01.8  
161 House, Sean SR Winnacunnet 6:27.1 20:02.7  
162 Hernandez, Moises Bay Shore 6:27.9 20:05.3 121
163 Mai, Curtis SR Lowell 6:28.1 20:05.8  
164 Hardardt, Ethan SR Winnacunnet 6:28.4 20:06.8  
165 Morales, Nicholas SR Exeter 6:29.1 20:09.0 122
166 O'Brien , Samuel SR Chicopee Comprehensive 6:29.2 20:09.3 123
167 Losordo, Riley SR Plymouth North 6:29.7 20:10.8  
168 Ligas, James SR Archbishop Molloy 6:30.7 20:14.0 124
169 Gaumont, Elijah SR Merrimack 6:30.8 20:14.4 125
170 Perugini, Jack SR Barrington 6:31.4 20:16.2 126
171 Masse, Nicholas SR Cumberland 6:33.2 20:21.9  
172 Burgess, Peter SR Barrington 6:33.8 20:23.6 127
173 Dixon, Ben SR Exeter 6:34.3 20:25.2 128
174 Conery, Colin SR Concord 6:35.2 20:28.1  
175 Cooper, Cole JR Winnacunnet 6:36.6 20:32.3  
176 Rodriguez, Carlos JR Lowell 6:37.1 20:33.8  
177 Kemp, Andrew SR Bedford 6:37.4 20:34.8 129
178 Schranze, Greg SR Plymouth North 6:38.5 20:38.2  
179 Schmidt, Chris SR Riverhead 6:38.8 20:39.2  
180 Devereoux, Cole SR Riverhead 6:39.0 20:39.8  
181 Andronaco, Addison SR Winnacunnet 6:39.1 20:40.0  
182 Baker, Will SR Exeter 6:39.6 20:41.5 130
183 Dagan, Matt SR Merrimack 6:39.7 20:41.9 131
184 McGartoll, Conor SR Barrington 6:39.9 20:42.7 132
185 Hamlin, Evan SR Oliver Ames 6:40.3 20:43.9 133
186 Rodgers, Clayton JR Winnacunnet 6:40.5 20:44.3  
187 Zhu, David JR McKee State Island Tech 6:40.6 20:44.8 134
188 Valhouli, Zachary JR Winnacunnet 6:40.8 20:45.3  
189 Tyrrell, Shannon JR Concord 6:41.2 20:46.7  
190 Sakelarios, Jacob JR Winnacunnet 6:41.6 20:48.0  
191 Marks, Brandon JR McKee State Island Tech 6:42.4 20:50.2 135
192 Wilson, Luke SR Oliver Ames 6:43.5 20:53.7 136
193 Bazyk, Ben SR Barrington 6:46.0 21:01.5 137
194 Tougas, Christian SR Cumberland 6:48.5 21:09.2  
195 Borges, William SR Roslyn 6:48.8 21:10.3 138
196 Dansereau, Jake SR Cumberland 6:49.6 21:12.6  
197 Cardoza, Luis SR Roslyn 6:50.5 21:15.4 139
198 Nheb, Andrew JR Lowell 6:52.9 21:23.0  
199 Nuccio, Nick SR McKee State Island Tech 6:53.3 21:24.3 140
200 Walsh, Liam JR McKee State Island Tech 6:53.4 21:24.6  
201 Milord, Malcolm SR Lowell 6:53.8 21:25.9  
202 Gordon, Theodore JR Chicopee Comprehensive 6:55.1 21:29.8 141
203 Duggan, Eli SR Concord 6:55.6 21:31.5  
204 Sullivan, Matt SR Exeter 6:57.3 21:36.6 142
205 Peetz, Vincent SR McKee State Island Tech 6:58.4 21:40.1  
206 Singh, Amandeep JR McKee State Island Tech 6:58.5 21:40.3  
207 Lotrionte, Michael SR Plymouth North 7:00.0 21:45.1  
208 Covell, Shaun SR Plymouth North 7:00.3 21:46.1  
209 O'neill, Aidan SR Barrington 7:02.0 21:51.4  
210 Benaharon, Matthew JR Roslyn 7:03.3 21:55.2 143
211 Haywood Minery, Carter JR Concord 7:04.0 21:57.5  
212 Heaney, Liam SR Cumberland 7:05.5 22:02.2  
213 Sidhu, Ranvir SR Archbishop Molloy 7:06.0 22:03.8 144
214 Desilva, Dilhara FR McKee State Island Tech 7:06.1 22:04.2  
215 Cavalcanti, John SR Lowell 7:08.8 22:12.5  
216 Leonard, Andrew SR Concord 7:09.0 22:12.9  
217 Guang, Richard JR McKee State Island Tech 7:11.0 22:19.2  
218 Gelman, Alex SO McKee State Island Tech 7:15.6 22:33.6  
219 Aldred, Sam SR Exeter 7:17.6 22:39.6 145
220 Kelly, Bernie SO McKee State Island Tech 7:17.8 22:40.3  
221 Woodhouse, Matt SO McKee State Island Tech 7:17.9 22:40.6  
222 Rockwell, Theodore JR Winnacunnet 7:18.1 22:41.3  
223 Flores, Matt JR Lowell 7:19.3 22:44.9  
224 O'Keefe, Aiden SR Winnacunnet 7:19.4 22:45.5  
225 Ryan, Joshua SR Winnacunnet 7:22.2 22:54.2  
226 Baker, MacLean SR Winnacunnet 7:24.8 23:02.2  
227 Dempsey, Josh SR Cumberland 7:25.5 23:04.4  
228 Andritsakis, David JR Concord 7:26.7 23:08.0  
229 Mammina, Nicholas SR Riverhead 7:31.9 23:24.2  
230 Cardoza, Devin JR Roslyn 7:32.1 23:24.7 146
231 Hill, Demario Bay Shore 7:41.4 23:53.8  
232 Evans, Billy SR Oliver Ames 7:41.8 23:54.9 147
233 Hunt, Aidan SR Cumberland 7:42.1 23:55.9  
234 Chase, Garrett SR Cumberland 7:48.3 24:15.2  
235 Huang, Jonathan JR McKee State Island Tech 7:48.4 24:15.5  
236 Sary, Tim JR McKee State Island Tech 7:51.9 24:26.2  
237 Boateng, Jonathan SR Archbishop Molloy 7:52.9 24:29.3 148
238 Radu, Tudor SR Archbishop Molloy 7:54.0 24:32.7  
239 Pecho, Gilbert SR McKee State Island Tech 7:54.8 24:35.4  
240 Faust, Harrison SR Merrimack 8:00.4 24:52.8 149
241 Mayourian, Jacob JR Roslyn 8:11.1 25:25.9 150
242 Kraus, Matthew JR Concord 8:31.8 26:30.4  
243 Phelps, Hunter SR Oliver Ames 9:26.9 29:21.5 151