Lake Michigan Invitational Date: 03/15-03/16/19   Venue: Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
Men's 800m Run Invite
Finals: Heat #1|2|3|4|5

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
  Conde, Giacomo JR Evanston Township DNS -
  Riss, Connor SR Grayslake North DNS -
3 Bosley, Drew SR Homestead 1:58.99 10
4 Peterson, Max JR Evanston Township 1:59.16 8
5 Erwin, Jack SR Lakes 2:01.62 6
6 Natindim, Patric JR St. Viator 2:02.21 5
7 Browne, Mark JR Brookfield East 2:02.42 4
8 Pasha, Griffin SO Warren 2:04.00 3
9 Schorr, Carter JR Mundelein 2:04.89 2
10 Knauf, Talon JR Lakes 2:06.18 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Volkmar, Mike SR Antioch 2:05.67 1
2 Fundator, A.J. SR Jones 2:06.20 -
3 Wiser, John JR Warren 2:06.22 -
4 Hou, Aaron SO Jones 2:07.92 -
5 Fuehrer, Max JR Homestead 2:08.25 -
6 Hemmer, JJ SO Brookfield East 2:08.42 -
7 Williams, Ian SR Waterford 2:08.85 -
8 Salgado, Elian SO Mundelein 2:09.07 -
9 Villa, Michael SR Jones 2:09.84 -
10 Hipps, Logan SR Menomonee Falls 2:10.25 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Doland Jr, Jason SR St. Viator 2:06.90 -
2 Brooks, Andrew FR Libertyville 2:07.06 -
3 Sauers, Maxwell SR Libertyville 2:08.66 -
4 Kohr, Jonathan SR Marquette University 2:09.45 -
5 Tovar, Roman SR Grayslake Central 2:09.91 -
6 Spaulding, Logan JR Grayslake Central 2:10.64 -
7 Voge, Nathan SR Union Grove 2:11.51 -
8 Nuzzo, Luke SR Kenosha St. Joseph 2:13.69 -
9 Linck, Josh JR Antioch 2:14.46 -
10 White, Ryne SR East Alton-Wood River 2:14.94 -
11 Miller, Cooper SR Libertyville 2:15.52 -
12 Guo, Jacky JR Grayslake North 2:15.56 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Bishop, Ryan JR Grant 2:15.98 -
2 Quiroz, Christian SR Waukegan 2:16.71 -
3 Deacon, Zach SO Grant 2:16.93 -
4 Arroyo, Daniel SR Waukegan 2:19.91 -
5 Estrada, Chris SR Waterford 2:21.70 -
6 Witusik, Adam SR Ridgewood 2:22.13 -
7 Franklin, Ben JR Kenosha St. Joseph 2:22.91 -
8 Durand, Michael JR Waterford 2:23.08 -
9 Kounga, Maxwell JR New Berlin Eisenhower 2:24.31 -
10 Gutierrez, Mario SR Zion-Benton 2:24.32 -
11 Fitzgerald, Tristan SR Zion-Benton 2:25.78 -
12 Anderson, Jake SR Union Grove 2:29.72 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
  White, Andrew JR Carmel DNS -
  Sargent, Jonathan SR Marquette University DNS -
  Mezatis, Brett FR Kenosha Christian Life DNS -
4 Lesher, Brant SO Marengo 2:20.48 -
5 Kubiak, Andrew FR New Berlin Eisenhower 2:21.16 -
6 Zoladz, Jacob FR Ridgewood 2:25.96 -
7 Schmierer, Luke SO Racine Lutheran 2:31.25 -
8 Keene, Kai FR Wauconda 2:32.20 -
9 Ardon, Andrew FR Johnsburg 2:33.31 -
10 Jasinski, Matthew SO Wauconda 2:36.06 -
11 Germann, Grady SO Johnsburg 2:39.18 -
12 Flones, Alex SO Racine Lutheran 3:18.59 -