2018 Massachusetts Vocational Schools XC Championships Date: 11-07-18   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Kimball, James SR Nashoba Valley Technical 5:41.4 17:40.8 1
2 Smith, Ryan SR Shawsheen Valley Tech 5:46.1 17:55.3 1
3 Dandy, Connor SR Montachusett RVT 5:49.7 18:06.7 2
4 Healey, Matthew SO Blackstone Valley Voc/Tech 5:50.4 18:08.8 3
5 Iannalfo, Anthony JR Essex Technical 5:51.1 18:11.0 4
6 Adams, Edward SR Greater Lawrence Tech 5:51.6 18:12.6 5
7 Spring, Camden SR Assabet Valley 5:52.0 18:13.8 6
8 Collins, Max SO Essex Technical 5:56.5 18:27.7 7
9 Floyd, Andrew SR Blackstone Valley Voc/Tech 5:57.4 18:30.7 8
10 Carbone, Patrick SR Essex Technical 5:57.5 18:30.8 9
11 Doyle, Tyler JR Blackstone Valley Voc/Tech 5:59.8 18:37.9 10
12 Constable, Jacob JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:00.8 18:40.9 11
13 Benoit, Andrew JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:01.3 18:42.7 12
14 Bojito, Jacob JR Putnam Voc/Tech 6:02.2 18:45.3 13
15 Rodericks, Tyler SR Greater New Bedford RVT 6:04.8 18:53.4 14
16 Venturi, Jack SO Whittier RVT 6:05.8 18:56.7 15
17 Stebbins, Ethan SO Montachusett RVT 6:07.3 19:01.3 16
18 Landadio, Sam SR Montachusett RVT 6:09.4 19:07.9 17
19 Mbwambo, Johnrich SR Montachusett RVT 6:10.5 19:11.1 18
20 Waltz, Daniil SR Greater New Bedford RVT 6:11.4 19:14.2 19
21 Monast, Camerin SR Greater New Bedford RVT 6:11.5 19:14.4 20
22 Faath, Anthony SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:12.0 19:16.0 21
23 Rodriguez, Randy SR Greater Lawrence Tech 6:14.7 19:24.3 22
24 Belmont, Nathaniel SR Norfolk County Agricultur 6:15.2 19:25.7 2
25 Pechinsky, Eric SR Greater Lawrence Tech 6:15.7 19:27.4 23
26 Garcia, Cedric SR Essex Technical 6:16.9 19:31.1 24
27 Esteves, Jonathan SR Assabet Valley 6:17.1 19:31.7 25
28 Small, Joshua SR Greater Lawrence Tech 6:17.8 19:33.9 26
29 Spangler, Tyler SR Greater New Bedford RVT 6:18.0 19:34.6 27
30 Vincelette, Kaden SO Blackstone Valley Voc/Tech 6:19.2 19:38.2 28
31 Bigelow, Heath SR Bay Path RVT 6:20.0 19:40.7 29
32 Hildago, Alfredo JR Greater Lawrence Tech 6:20.5 19:42.3 30
33 St. Pierre, Mason JR Nashoba Valley Technical 6:20.9 19:43.7 3
34 Randall, Conner SR Tri-County RVT 6:21.7 19:46.1 4
35 Giombetti, Nikolas SR Keefe Technical 6:23.1 19:50.4 5
36 Languasco, Wander SR Greater Lawrence Tech 6:23.3 19:51.1 31
37 Paris, Robert SR Nashoba Valley Technical 6:23.4 19:51.2 6
38 Smith, Alex JR Shawsheen Valley Tech 6:23.6 19:52.0 32
39 Basler, Stephen SR Shawsheen Valley Tech 6:25.8 19:58.8 33
40 hartley, jadon SR McCann Technical 6:26.3 20:00.3 7
41 St. George, Sam SR Keefe Technical 6:27.0 20:02.6 8
42 Talbot, Joseph SR Essex Technical 6:27.5 20:03.9 34
43 Gonzalez, Jeremy SR Greater Lawrence Tech 6:27.7 20:04.7 35
44 Hooper, Azariah SO Whittier RVT 6:28.4 20:06.7 36
45 Hemenway, Matthew JR Shawsheen Valley Tech 6:30.2 20:12.5 37
46 Donovan, Austin SR Diman Regional Voc/Tech 6:30.5 20:13.2  
47 McDonagh, Aidan SO Norfolk County Agricultur 6:31.2 20:15.6 9
48 Sidoti, Sean SR South Shore Vocational 6:31.7 20:17.1 10
49 Holmes, Micheal SO Southeastern Reg. Voc/Tech 6:34.8 20:26.8 38
50 Lisasa, Michael SR Assabet Valley 6:35.5 20:28.8 39
51 Anderson, Ryan SR Shawsheen Valley Tech 6:36.3 20:31.4 40
52 Towers, Edward SR Westfield Technical Acade 6:36.4 20:31.6 11
53 Marshall, Ryan SR Bay Path RVT 6:38.7 20:38.8 41
54 Brides, Zacharie JR Bristol County Agricultural 6:39.1 20:40.2 12
55 Geneus, Ryan SR Whittier RVT 6:39.2 20:40.5 42
56 Lawrence, Robert SR Whittier RVT 6:39.5 20:41.5 43
57 Bukow, Berin JR Assabet Valley 6:40.9 20:45.8 44
58 Stevens, Harry SR Keefe Technical 6:41.2 20:46.6 13
59 Smagala, David SO Essex Technical 6:41.2 20:46.7 45
60 Cote, Ezra SO Diman Regional Voc/Tech 6:41.2 20:46.7  
61 Miller, Peter JR Keefe Technical 6:41.7 20:48.1 14
62 Daub, John SR McCann Technical 6:44.8 20:57.9 15
63 Lee, Dan JR Shawsheen Valley Tech 6:45.8 21:01.0 46
64 Kelleher, Thomas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:46.1 21:01.9 47
65 Delmolino, Breadon SR McCann Technical 6:46.8 21:04.0 16
66 Paradis, Addison SR Bay Path RVT 6:48.1 21:07.9 48
67 Griffin, Josh SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:48.6 21:09.7 49
68 Dooley, Keegan SR Essex Technical 6:48.6 21:09.7 50
69 Rosa, Pedro SR Greater New Bedford RVT 6:49.0 21:10.8 51
70 Cooper, Martin SR Northeast Metro Reg. Voc 6:49.1 21:11.3 52
71 Field, Hayden SR Whittier RVT 6:49.5 21:12.3 53
72 Berrios, Frankie SR Putnam Voc/Tech 6:49.7 21:13.0 54
73 Achin, Sean SO Norfolk County Agricultur 6:49.7 21:13.1 17
74 Abusheery, Jared SR Keefe Technical 6:50.0 21:14.1 18
75 Kane, Damon SO Montachusett RVT 6:50.1 21:14.2 55
76 Burdick, Robert JR Bristol County Agricultural 6:50.4 21:15.3 19
77 McCutcheon, Rory JR Upper Cape Cod RVT 6:51.4 21:18.2 20
78 Quail, David JR Old Colony RVT 6:51.7 21:19.4 21
79 Plante, Jaryd SR Whittier RVT 6:52.5 21:21.6 56
80 Giombetti, Nathan SO Keefe Technical 6:52.8 21:22.6 22
81 Czernak, Zachery JR Westfield Technical Acade 6:53.2 21:24.0 23
82 Leung, Ben SR Northeast Metro Reg. Voc 6:53.5 21:24.7 57
83 Ryan, Matt SR South Shore Vocational 6:54.3 21:27.2 24
84 Monahan, Jakob SR Norfolk County Agricultur 6:54.6 21:28.2 25
85 O'Brien, Matty SO Upper Cape Cod RVT 6:55.6 21:31.2 26
86 Pilla, Jonny SR Shawsheen Valley Tech 6:56.3 21:33.6 58
87 Braga, Austin JR Diman Regional Voc/Tech 6:56.9 21:35.5  
88 Spalti, Jonathan SR Keefe Technical 6:57.0 21:35.7 27
89 MacMillian, Luke JR Bristol County Agricultural 6:59.3 21:43.0 28
90 Sullivan, Ryan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:00.6 21:46.8 59
91 Fisher, Trevor SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:01.0 21:48.1 60
92 Thayer, Matthew JR Westfield Technical Acade 7:01.7 21:50.4 29
93 Kubasti, Adam SR Nashoba Valley Technical 7:02.4 21:52.6 30
94 Santomassino, John JR Whittier RVT 7:03.0 21:54.4 61
95 Brown, Deason SR Upper Cape Cod RVT 7:03.8 21:57.0 31
96 Arroyo, Alex JR Putnam Voc/Tech 7:03.9 21:57.2 62
97 Maher, Matthew SO Northeast Metro Reg. Voc 7:04.7 21:59.5 63
98 Roycewicz, Kyle JR Bay Path RVT 7:06.8 22:06.0 64
99 Kaddy, Austin SR Montachusett RVT 7:06.8 22:06.1 65
100 Alford, Jeff SR Upper Cape Cod RVT 7:07.4 22:08.0 32
101 Donovan, Colin SR Bay Path RVT 7:08.3 22:10.8 66
102 Trishan, Alexander SR Tri-County RVT 7:08.5 22:11.4 33
103 Desilva, Jake SR Nashoba Valley Technical 7:08.6 22:11.9 34
104 Allen, Avery SR Bristol County Agricultural 7:11.0 22:19.1 35
105 Beaney, Jeremy SR McCann Technical 7:11.6 22:21.1 36
106 Moore, Sean JR Putnam Voc/Tech 7:12.9 22:25.1 67
107 Martin, Jason JR Montachusett RVT 7:13.0 22:25.3 68
108 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:13.1 22:25.7 69
109 Stankiewicz, Austin SR Nashoba Valley Technical 7:13.2 22:26.0 37
110 Strummer, Joshua SO Westfield Technical Acade 7:17.2 22:38.6 38
111 St. Cyr, Conner SR Bay Path RVT 7:17.5 22:39.3 70
112 Rossi, Jordan JR Putnam Voc/Tech 7:18.3 22:41.9 71
113 Dalbec, John SR Bay Path RVT 7:18.3 22:42.0 72
114 Aguilar, Nathan SR Northeast Metro Reg. Voc 7:18.3 22:42.1 73
115 Pontes, Trevor JR Greater New Bedford RVT 7:19.1 22:44.5 74
116 Boudreau, Maverick SO Norfolk County Agricultur 7:20.7 22:49.5 39
117 Keenan, Aidan SO Assabet Valley 7:23.2 22:57.1 75
118 Holloway, Colin SO Southeastern Reg. Voc/Tech 7:24.7 23:01.7 76
119 Fallon, Ryan SR South Shore Vocational 7:26.7 23:08.1 40
120 Darjee, Raj JR Putnam Voc/Tech 7:27.6 23:10.7 77
121 Silvia, Lucas JR Greater New Bedford RVT 7:32.0 23:24.4 78
122 Rogers, Jaiden SO South Shore Vocational 7:33.1 23:28.0 41
123 Prince, Aiden SO Norfolk County Agricultur 7:36.7 23:39.1 42
124 Czernak, Nikolas SO Westfield Technical Acade 7:37.8 23:42.4 43
125 Dignee, Cian SR Old Colony RVT 7:40.2 23:49.8 44
126 Durkee, Dakota SO Westfield Technical Acade 7:40.8 23:51.8 45
127 Seestad, Charles JR Tri-County RVT 7:41.8 23:55.1 46
128 O'Hagan, Sam JR Nashoba Valley Technical 7:45.1 24:05.3 47
129 Gomes, Ben SR Bristol County Agricultural 7:46.5 24:09.6 48
130 Durkee, Micheal SR Westfield Technical Acade 7:46.5 24:09.6 49
131 Chantre, Jake SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:47.1 24:11.4 79
132 Jean Jacques, Max SR Northeast Metro Reg. Voc 7:47.3 24:12.0 80
133 raschdorf, avery SR McCann Technical 7:47.7 24:13.2 50
134 Kaplan, Griffin SO Tri-County RVT 7:47.9 24:14.0 51
135 Mulvaney, Sean SR Assabet Valley 7:48.6 24:16.2 81
136 Tommy, Trabulsie JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:49.1 24:17.6 82
137 Elwood, Ashton JR Upper Cape Cod RVT 7:49.9 24:20.0 52
138 Almeida, Xavion JR Bristol County Agricultural 7:50.2 24:20.9 53
139 Lazo, Arnol SO Northeast Metro Reg. Voc 7:50.6 24:22.1 83
140 Farrington, Matthew JR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:51.9 24:26.3 84
141 Fisher, Max JR South Shore Vocational 7:52.7 24:28.8 54
142 Krutiak, Adam JR McCann Technical 7:53.3 24:30.6 55
143 Jackson, Nasir SO Putnam Voc/Tech 7:55.1 24:36.2 85
144 Woloski, Tyler SR Northeast Metro Reg. Voc 7:58.3 24:46.1 86
145 Darling, Christopher JR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:01.4 24:56.0 87
146 Correa, Julius SO Bristol County Agricultural 8:04.7 25:06.1 56
147 Albertini, Evan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:12.9 25:31.7 88
148 Alves, Joseph SO Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:13.5 25:33.6 89
149 Rotundo, Joey SR Upper Cape Cod RVT 8:29.5 26:23.2 57
150 Gonsalves, Matthew SR Norfolk County Agricultur 8:31.3 26:28.9 58
151 Newman, Jackson SR Tri-County RVT 8:37.5 26:48.1 59
152 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 9:01.1 28:01.3 60
153 Harris, Seth JR Old Colony RVT 9:03.8 28:09.7 61
154 Lombard, Charlie SO Old Colony RVT 9:03.8 28:09.8 62
155 Dooley, Paul SO Southeastern Reg. Voc/Tech 9:23.1 29:09.8 90
156 Nieves, Chritian SR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:25.7 29:17.8  
157 Stessman, Josiah SR Southeastern Reg. Voc/Tech 10:46.1 33:27.5