MSTCA Frank Kelley XC Invitational Date: 09-25-21   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Garraway, John SO Bedford 5:20.4 9:57.3 1
2 Smith, Declan FR Bishop Fenwick 5:26.3 10:08.3  
3 Valenta, Carsen SO Weston 5:27.1 10:09.9 2
4 Schiller, Lincoln SO Uxbridge 5:36.8 10:27.9 3
5 Osborn, James SO Weston 5:38.8 10:31.7 4
6 Sears , Caiden FR Seekonk 5:39.4 10:32.8 5
7 Stahl, Jack SO Bromfield School 5:43.1 10:39.6  
8 Ko, Alex SO Weston 5:44.6 10:42.5 6
9 Chisum, Luke FR Wayland 5:45.7 10:44.4  
10 Williams, Owen FR Wayland 5:46.4 10:45.9  
11 Rauch, Carter SO Bedford 5:47.3 10:47.6 7
12 Payne, Caiden FR Pembroke 5:51.0 10:54.4 8
13 Motta, Cassey FR Pembroke 5:56.3 11:04.3 9
14 Perry, Brandon SO Pembroke 5:57.6 11:06.7 10
15 Burns, Jameson SO Wilmington 5:58.0 11:07.4  
16 Lyon, Zach SO Triton 5:58.6 11:08.5  
17 Russo, Ethan FR Bromfield School 6:00.7 11:12.5  
18 Bergman, Tyler SO Uxbridge 6:05.4 11:21.2 11
19 Boxmeyer, William FR Medfield 6:05.5 11:21.5  
20 Blanchard , Owen FR Seekonk 6:07.2 11:24.6 12
21 Unger, Shane FR Medfield 6:08.2 11:26.4  
22 Deary, Maxwell FR Uxbridge 6:08.5 11:26.9 13
23 Duggan, Colin FR Weston 6:11.0 11:31.6 14
24 Sanford, Mason SO Uxbridge 6:11.2 11:32.1 15
25 Twombly, Jack SO Norwell 6:11.3 11:32.3 16
26 Roy, Payson SO Uxbridge 6:11.7 11:33.0 17
27 Brosgol, Oren SO Bedford 6:12.7 11:34.8 18
28 Whitten, Diesel SO Bromfield School 6:13.9 11:37.1  
29 DeChambeau, Colin SO East Bridgewater 6:14.9 11:39.0  
30 Boshart, Evan FR Weston 6:15.5 11:40.0 19
31 Boucher, Wyatt SO Tri-County RVT 6:15.8 11:40.7 20
32 Glass, Parker SO Pembroke 6:16.0 11:41.1 21
33 Kekis, Demetrios SO Bromfield School 6:18.9 11:46.5  
34 Aquino, Jaiden FR Austin Prep 6:19.0 11:46.7 22
35 Simmons , Saul FR Seekonk 6:19.2 11:46.9 23
36 Roberts, Theo FR Newburyport 6:20.9 11:50.1  
37 Pereira, Travis FR Seekonk 6:21.4 11:51.1 24
38 Blackwood, Adrean SO Falmouth 6:22.5 11:53.1 25
39 Santoro, Luke FR Pembroke 6:23.3 11:54.6 26
40 Kearney, Coleman FR Cohasset 6:24.5 11:56.9  
41 Wightman, Michael SO Wayland 6:24.9 11:57.5  
42 Allenby, Carrigan FR Medfield 6:25.0 11:57.9  
43 Fennell, Eamonn SO Archbishop Williams 6:26.6 12:00.9  
44 Tudi, Srivanth SO Lynnfield 6:26.8 12:01.2  
45 McCarthy, Drew FR Medway 6:28.2 12:03.8 27
46 Friel, Gavin SO Falmouth 6:31.3 12:09.5 28
47 Willshire, Matthew SO Pembroke 6:32.7 12:12.2 29
48 D'Angelo, Joe SO Pembroke 6:34.9 12:16.3 30
49 Bradshaw, Benjamin FR Austin Prep 6:39.6 12:25.1 31
50 LaPlante, Jeffrey SO Mahar Regional 6:40.5 12:26.6  
51 O'Brien, Anthony SO Bedford 6:41.1 12:27.9 32
52 Shute, Alex SO Pembroke 6:45.7 12:36.5  
53 Souza, Sean FR Medway 6:47.1 12:39.0 33
54 Dynan, Michael SO Wilmington 6:47.4 12:39.6  
55 Gemelli, Michael SO Mahar Regional 6:47.8 12:40.3  
56 Tymowski, William FR Newburyport 6:49.4 12:43.3  
57 Murphy, Colin FR Pembroke 6:50.0 12:44.4  
58 Morvillo, Lucas FR Bedford 6:51.5 12:47.3 34
59 Hyer, Declan FR Newburyport 6:52.6 12:49.3  
60 Stearns, Harrison SO Bishop Stang 6:52.8 12:49.7  
61 Levesque, Connor FR Bishop Stang 6:54.0 12:51.9  
62 Lantum, Njila FR Tewksbury 6:55.1 12:54.0 35
63 Remignanti, Jonah FR Triton 6:55.3 12:54.3  
64 Prendergast, John SO Triton 6:55.4 12:54.5  
65 Baker, Dalton FR Bishop Stang 6:55.7 12:55.0  
66 Caine , Braedyn FR Seekonk 6:56.0 12:55.6 36
67 Aquino, Kendryk FR Austin Prep 6:57.3 12:57.9 37
68 Simon, Brady SO East Bridgewater 6:58.6 13:00.5  
69 Sadd, Bradley SO Uxbridge 7:01.9 13:06.6 38
70 Rosenfeld, Nathan SO Weston 7:03.5 13:09.6 39
71 Bruni, Connor SO Sandwich 7:03.9 13:10.3  
72 Logan, Ryan FR Medway 7:04.3 13:11.0 40
73 Bakstran, Connor FR Keefe Technical 7:05.1 13:12.5  
74 Sanders, Cole FR Triton 7:05.1 13:12.6  
75 Shakes, King SO Tewksbury 7:05.7 13:13.7 41
76 Copps, Lowell FR Bishop Stang 7:11.4 13:24.2  
77 Jagiello, Eddie FR Archbishop Williams 7:11.7 13:24.8  
78 Alessandri, Jackson SO Medway 7:13.9 13:28.9 42
79 Hennessey, Patrick SO East Bridgewater 7:13.9 13:29.0  
80 Campbell, Fin SO Weston 7:14.0 13:29.1 43
81 Travers, Noah SO Falmouth 7:14.4 13:30.0 44
82 Murray, Tyler 8 Academy of Notre Dame 7:14.7 13:30.4  
83 Perez, Maxwell SO Norwell 7:16.1 13:33.0 45
84 Kan, Andrew FR Weston 7:19.5 13:39.3  
85 Hershmann, Zachary FR Keefe Technical 7:19.7 13:39.8  
86 ANDERSON, RYAN FR Norwell 7:21.0 13:42.3 46
87 Echeverria, Alex SO Tri-County RVT 7:21.2 13:42.5 47
88 Tinkler, Elliott SO Austin Prep 7:21.9 13:43.8 48
89 Cook , Evan FR Seekonk 7:25.3 13:50.3 49
90 Furey, Conor FR Falmouth 7:29.6 13:58.2 50
91 Barry, Jeremy SO Newburyport 7:29.7 13:58.5  
92 Wellmann, Max SO Cohasset 7:30.8 14:00.5  
93 Festa, Evan FR Tewksbury 7:33.0 14:04.6 51
94 Montana, Matt FR Medway 7:35.1 14:08.4 52
95 Molettieri, Ethan FR Austin Prep 7:35.4 14:09.0 53
96 Leber, Devin SO Tri-County RVT 7:37.5 14:12.9 54
97 Sok, Edison FR Tewksbury 7:42.7 14:22.6 55
98 Caralis, Aaden FR Austin Prep 7:44.7 14:26.4 56
99 Jones , Van FR Falmouth 7:48.4 14:33.3 57
100 Ricci, Deven FR Tewksbury 7:48.9 14:34.2 58
101 Zorio, Tyler 8 Arlington Catholic 7:50.3 14:36.9  
102 Laime, Kenly SO West Bridgewater 7:54.6 14:44.9  
103 IANNACONE, CHRISTIANO SO Norwell 7:56.7 14:48.7 59
104 Dauley, Brandon FR Tri-County RVT 7:57.3 14:49.8 60
105 Hart, Dylan SO Academy of Notre Dame 8:03.0 15:00.5  
106 Lewis, Evan FR Keefe Technical 8:03.1 15:00.6  
107 Callahan, Patrick FR Austin Prep 8:03.8 15:02.0 61
108 Isaacs, Harley SO Tri-County RVT 8:05.4 15:04.9 62
109 Handley, Ethan FR Weston 8:06.1 15:06.2  
110 Dalton, John FR Bishop Fenwick 8:15.5 15:23.8  
111 Dyer, Chris 8 Academy of Notre Dame 8:20.9 15:33.9  
112 Inbar, Jacob FR Weston 8:21.0 15:34.2  
113 Klaucke, Tyler FR Rising Tide 8:28.6 15:48.2  
114 Airasian, Andrew FR Arlington Catholic 8:28.9 15:48.8  
115 Chessler, Tristan FR Weston 8:33.0 15:56.5  
116 Bacchas, Ethan FR Medway 8:38.9 16:07.4 63
117 Wilanson, Hunter FR Tri-County RVT 8:55.6 16:38.6 64
118 BARTLEY, BENJAMIN SO Norwell 8:57.4 16:41.9 65
119 Holmes, Jack FR Sturgis Charter School West 9:40.3 18:01.9  
120 SURESHKUMAR, EASHAN FR Norwell 11:29.5 21:25.5 66