MSTCA Frank Kelley XC Invitational Date: 09-30-17   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Kay, Sean SR Arlington Catholic 5:14.6 16:17.6  
2 Mungeam, Trevor SR Douglas 5:16.7 16:24.0  
3 Luongo, Jake SR Stoneham 5:18.0 16:27.9  
4 Churchill, John SR Medfield 5:25.4 16:51.1  
5 Gartner, Caleb JR Falmouth 5:27.0 16:56.0  
6 Corbett, Andrew SR Norwell 5:27.2 16:56.6  
7 Katilus, Bryan SR East Bridgewater 5:29.3 17:03.1  
8 Santos , Roth SR Seekonk 5:31.9 17:11.2  
9 Jordan , Henry SR Seekonk 5:32.5 17:13.2  
10 Peloquin, Patrick SR Douglas 5:33.8 17:17.0  
11 Bolduc, Cole SR Blackstone-Millville 5:34.4 17:19.0  
12 Dooley, Eoin SR Stoneham 5:34.9 17:20.7  
13 Bishop, Clark SR Douglas 5:35.3 17:21.9  
14 Murphy, Jerry SR Melrose 5:37.3 17:28.2  
15 Kazmer, Andrew SR Austin Prep 5:37.4 17:28.4  
16 Clayton, Matthew SR Wayland 5:38.9 17:33.1  
17 Dykens , Sean SR City Wide Cross Country 5:39.0 17:33.3  
18 Laren, Noah SR Blackstone-Millville 5:41.5 17:41.0  
19 Doyle, Andrew SR Arlington Catholic 5:42.5 17:44.3  
20 Baez Jr, Victor SR City Wide Cross Country 5:42.8 17:45.3  
21 Eastwood, James SR Tyngsborough 5:44.0 17:48.7  
22 Tilley, Evan SR Old Rochester 5:44.4 17:50.2  
23 Cenec, Julian SR Plymouth South 5:45.7 17:54.1  
24 Gomes , Brandon SR Seekonk 5:47.8 18:00.8  
25 Studley , Hunter SR Seekonk 5:48.0 18:01.3  
26 Beauregard, William SR Salem 5:48.4 18:02.5  
27 Nicholson, Ryan SR Plymouth South 5:48.5 18:02.9  
28 Iapicca, Ryan SR Lynnfield 5:49.8 18:06.8  
29 Fitzpatrick, Mark SR Medfield 5:50.3 18:08.3  
30 Michael, Reilly SR Stoneham 5:51.5 18:12.3  
31 Krohto, Alec SR Pentucket 5:53.2 18:17.6  
32 Boone, Elias SR Littleton 5:53.7 18:18.9  
33 Alvarado, Douglas SR City Wide Cross Country 5:54.2 18:20.5  
34 Noonan, Geoffrey SR Old Rochester 5:54.5 18:21.5  
35 Tenreiro, James SR Seekonk 5:55.2 18:23.6  
36 Brown, Shawn SR Arlington Catholic 5:55.6 18:25.1  
37 Cann, Patrick SR Stoneham 5:55.7 18:25.3  
38 Barnes, Christopher SR Salem 5:56.2 18:26.9  
39 Hanlon, Will SR Melrose 5:56.6 18:28.0  
40 Green, Flevor SR City Wide Cross Country 5:58.6 18:34.3  
41 Barnes, Colby SR Sturgis West Charter 5:59.5 18:37.0  
42 O'Keefe, Ned SR Arlington Catholic 5:59.7 18:37.7  
43 Fabrizio, Joe SR Lynnfield 6:00.3 18:39.6  
44 Hennedy, Sam SR Douglas 6:00.6 18:40.5  
45 Araujo, MIke SR Seekonk 6:01.0 18:41.6  
46 Paige, Mitchell SR Austin Prep 6:01.1 18:42.0  
47 Kenney, Billy SR Plymouth South 6:04.0 18:50.9  
48 Hickey, Shayne SR Plymouth South 6:04.2 18:51.6  
49 Broderick, Dan SR Melrose 6:04.5 18:52.7  
50 Berard, Emmett SR Douglas 6:04.7 18:53.3  
51 Rowe, Gavin SR Melrose 6:05.5 18:55.7  
52 Morgan, Brian SR Arlington Catholic 6:06.0 18:57.2  
53 Moura-Cook, Thomas SR Pentucket 6:06.8 18:59.8  
54 Ahearne, David SR Wayland 6:07.2 19:00.9  
55 Pothier, Jahn SR Old Rochester 6:07.8 19:02.9  
56 Pozzi, Connor SR Seekonk 6:08.7 19:05.6  
57 Clohisy, Jack SR Pentucket 6:08.7 19:05.7  
58 Goulart, Chandler SR Old Rochester 6:09.3 19:07.6  
59 Dussault, Jack SR Wayland 6:10.1 19:09.9  
60 Johnson, Alex SR Littleton 6:10.1 19:09.9  
61 St.Aubin, Ethan SR Plymouth South 6:10.9 19:12.6  
62 McBirney, Kevin JR East Bridgewater 6:12.0 19:15.8  
63 Roberts, Jonathan SR Austin Prep 6:12.6 19:17.8  
64 Toran, Calvin SR Falmouth 6:12.7 19:18.1  
65 Hodgson, Patrick SR Falmouth 6:13.1 19:19.3  
66 Karle, Matthew SR Wayland 6:13.6 19:20.9  
67 Lahousse, Damien SR Blackstone-Millville 6:14.0 19:22.0  
68 Kazmer, Josh SR Austin Prep 6:14.0 19:22.0  
69 Cappobianco, Mario SR Pentucket 6:15.1 19:25.6  
70 Rose, Wesley SR Dennis-Yarmouth 6:15.4 19:26.3  
71 Dwyer, Stephen SR Lynnfield 6:15.8 19:27.8  
72 Cole, Luke SR Pentucket 6:15.9 19:27.9  
73 Brown , Colon SR Seekonk 6:16.1 19:28.6  
74 Hamilton, Connor SR Arlington Catholic 6:16.8 19:30.7  
75 Patel, Jai SR Dennis-Yarmouth 6:16.8 19:30.9  
76 Infantino, Kyle SR Medfield 6:17.0 19:31.4  
77 Costello, Kyle SR Pentucket 6:17.8 19:34.1  
78 Shone, Zach SR Lynnfield 6:18.8 19:37.2  
79 Aronis, Marc SR Stoneham 6:19.0 19:37.5  
80 Troost, Evan SR Wayland 6:19.5 19:39.2  
81 Jackson , Veasey SR Pentucket 6:19.7 19:39.7  
82 Novelle-Ruddy, Gustavo SR City Wide Cross Country 6:20.6 19:42.5  
83 Etheridge, Max SR Sturgis East 6:21.3 19:44.7  
84 Andre, Drew SR Sturgis West Charter 6:21.8 19:46.5  
85 Shaughnessy, Owen SR Old Rochester 6:21.9 19:46.7  
86 Gausland , Jake SR Seekonk 6:24.8 19:55.8  
87 Palacios, Bryan SR Salem 6:25.4 19:57.5  
88 Chan, Jett SR Wayland 6:26.1 19:59.7  
89 Rich, Aidan SR Pentucket 6:26.4 20:00.6  
90 Gleason, Liam SR Ayer Shirley 6:27.0 20:02.5  
91 Alexandris, Leonidas SR Austin Prep 6:27.5 20:04.2  
92 Smith, George SR Plymouth South 6:27.7 20:04.7  
93 Mullane, Colin SR Melrose 6:27.9 20:05.3  
94 MacFarland, Kamrin SR Plymouth South 6:29.0 20:08.7  
95 Bundock, Anthony SR Austin Prep 6:29.6 20:10.5  
96 Glynn, Brenden SR Sturgis West Charter 6:29.8 20:11.3  
97 Benagh, Andrew SR Melrose 6:30.0 20:11.8  
98 Chase, Trevor SR Wayland 6:31.3 20:15.7  
99 Thompson, Kyle SR Melrose 6:32.7 20:20.3  
100 Rosales, Yosther SR City Wide Cross Country 6:34.0 20:24.4  
101 Hawley, Michael SR Medfield 6:34.7 20:26.4  
102 Davis, Ben SR Sturgis East 6:37.7 20:35.9  
103 Oesh-Emmel, Dylan SR Stoneham 6:38.2 20:37.2  
104 Trask, Joe SR East Bridgewater 6:39.1 20:40.0  
105 Henriques, David SR Lynnfield 6:39.8 20:42.3  
106 Zisserson, Theodore JR Rising Tide 6:40.5 20:44.3  
107 Matta, Michael SR Wayland 6:40.9 20:45.6  
108 Tremblay, Evan SR Arlington Catholic 6:41.1 20:46.2  
109 Lally, Sean JR Old Rochester 6:41.4 20:47.3  
110 Colby, Joseph SR Sturgis East 6:41.6 20:47.8  
111 Drummey, Mason SR Falmouth 6:42.3 20:50.1  
112 Shinnick, Declan SR Sturgis East 6:42.6 20:51.1  
113 Pak, Vincent SR Wayland 6:44.7 20:57.4  
114 Millman, Jared SR Carver 6:45.8 21:01.0  
115 Sharpless, Jated SR Dennis-Yarmouth 6:46.1 21:01.8  
116 Connor, Babcock SR East Bridgewater 6:49.1 21:11.3  
117 Otter, Zane SR Falmouth 6:49.2 21:11.4  
118 Parrent, Holden SR Sturgis East 6:49.9 21:13.5  
119 Callaluca, Caleb SR Ayer Shirley 6:50.5 21:15.6  
120 Piers, Ben SR Sturgis West Charter 6:51.9 21:20.0  
121 Stromski, Steve SR Melrose 6:52.2 21:21.0  
122 Gray, William SR Melrose 6:52.3 21:21.0  
123 Dalone, Jared SR Stoneham 6:52.4 21:21.3  
124 Pauleus, Roberto SR Salem 6:53.4 21:24.6  
125 Manchester, Timothy SR Ayer Shirley 6:54.1 21:26.8  
126 Otter, Troy SR Falmouth 6:56.0 21:32.7  
127 Cherico, Jared JR Ayer Shirley 6:56.1 21:32.8  
128 Roper, Cormac SO East Bridgewater 6:58.2 21:39.3  
129 Sandland, Ted SR Sturgis East 6:58.9 21:41.7  
130 Daley, Thomas SR Wayland 6:59.7 21:44.1  
131 Fellman, Jonathan SR Douglas 7:00.0 21:44.9  
132 Evora-Rosa, Naython SO East Bridgewater 7:00.4 21:46.3  
133 Dufault, Will SR Sturgis East 7:00.9 21:47.7  
134 Long, Will SO East Bridgewater 7:02.6 21:53.3  
135 Clifford, Cody SR Gloucester 7:03.8 21:56.8  
136 Duffy, William SR Melrose 7:04.1 21:57.7  
137 Sirhal, Ethan SR Sturgis East 7:04.1 21:57.8  
138 Hasz, Ethan SR Ayer Shirley 7:04.1 21:57.9  
139 Roberts, Matt SR Carver 7:04.2 21:58.2  
140 Papsadore, Maximus SR Sturgis West Charter 7:04.7 21:59.5  
141 White, Aiden SR Sturgis West Charter 7:08.5 22:11.4  
142 Freed, Ryan SR Rising Tide 7:08.8 22:12.5  
143 Pastor, Daniel SR Douglas 7:09.2 22:13.6  
144 Hulsebosch, Stefan JR Old Rochester 7:11.3 22:20.3  
145 O'Donnell, Declan SR Old Rochester 7:13.2 22:26.0  
146 Austin, Gareth SR Ayer Shirley 7:13.8 22:28.0  
147 Brogioli, Luke SR Old Rochester 7:13.9 22:28.4  
148 Perreira, Jonathan JR Old Rochester 7:14.3 22:29.6  
149 Muldoon, Mark SR Old Rochester 7:14.6 22:30.4  
150 Kulak, Colin JR Old Rochester 7:15.6 22:33.6  
151 Chaplin, Jacob SR Blackstone-Millville 7:17.3 22:38.9  
152 Swamy, Sudhi SR Austin Prep 7:18.0 22:41.1  
153 Shah, Mohsin JR Blackstone-Millville 7:19.1 22:44.6  
154 Gravelle, Eric SR Ayer Shirley 7:20.8 22:49.5  
155 Steele, Anthony JR Old Rochester 7:21.1 22:50.7  
156 Ouellette, Michael SR Salem 7:21.4 22:51.6  
157 Miller, Nathan SR Carver 7:28.9 23:14.9