MSTCA Frank Kelley XC Invitational Date: 09-30-17   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Shelgren, Tristan SR Saint John's Prep 4:57.6 15:24.6 1
2 Mah, Andrew SR Newton North 5:04.6 15:46.4 2
3 McNamee, Nick SR Plymouth North 5:09.2 16:00.8 3
4 Horsbugh, Ian SR Newton North 5:10.2 16:03.7 4
5 Matthews, Ethan SR Ayer Shirley 5:10.8 16:05.8 5
6 Rocha, Claudio SR Peabody 5:12.3 16:10.3 6
7 Dolan, Jason SR Westford Academy 5:12.9 16:12.1 7
8 Conant, Zach SR Westwood 5:13.7 16:14.7 8
9 Isles, Anshel SR Woburn 5:13.9 16:15.3 9
10 Gordon-Sniffen, Benjamin SR Northampton 5:16.6 16:23.6 10
11 Ryder, Bryan SR Plymouth North 5:17.4 16:26.2 11
12 Greatorex, Matt SR Wakefield 5:18.3 16:28.9 12
13 Lopata, Peter SR Pentucket 5:18.7 16:30.3 13
14 Prakash, Rishabh SR Burlington 5:19.0 16:31.2 14
15 Murphy, Nick SR Pentucket 5:20.1 16:34.7 15
16 Singhvi, Rohan SR Wakefield 5:20.4 16:35.5 16
17 O'Driscoll, Steven SR Norwell 5:21.2 16:37.9  
18 Alperen, Marc SR Peabody 5:22.2 16:41.0 17
19 Lucey, Tommy SR Wakefield 5:22.4 16:41.9 18
20 Doherty, Sean SR Westford Academy 5:23.2 16:44.3 19
21 Leone, Conner SR Southington 5:23.9 16:46.4 20
22 St. Onge, Jacob SR Methuen 5:24.2 16:47.3 21
23 Dwortz, Jack SR Saint John's Prep 5:24.2 16:47.4 22
24 Meehan, Chris SR Duxbury 5:24.6 16:48.5 23
25 Cook, Samuel SR Methuen 5:25.2 16:50.5 24
26 Jaques , Tim SR Northampton 5:27.4 16:57.3 25
27 Leone, Shane SR Southington 5:27.7 16:58.4 26
28 Bittrich, Will SR Duxbury 5:28.6 17:00.9 27
29 Aylward, William SR Peabody 5:28.6 17:01.0 28
30 Sylvia, Adam SR Old Rochester 5:28.9 17:02.0  
31 Hempstead, Philip SR Northampton 5:29.1 17:02.5 29
32 Silagi, Joe SR Newton North 5:30.3 17:06.4 30
33 Carey, Carsten SR Frontier 5:30.4 17:06.6 31
34 Salvo, Eric SR Methuen 5:30.9 17:08.1 32
35 Woomer, Patrick SR Plymouth North 5:31.0 17:08.5 33
36 Coppola, Will SR Pentucket 5:31.1 17:08.9 34
37 Glass, Oliver SR Marblehead 5:31.3 17:09.4 35
38 Roberto, Matt SR Wakefield 5:31.4 17:09.9 36
39 Gelb-Bicknell, Corey SR Newton North 5:31.8 17:10.9 37
40 Brackett, Casey SR Wakefield 5:32.1 17:11.9 38
41 Gangemi, David SR Pentucket 5:32.3 17:12.5 39
42 Cook, Alan SR Methuen 5:32.7 17:13.6 40
43 Cabral, Cameron SR Durfee 5:33.1 17:14.9  
44 Stys, Sam SR Pentucket 5:33.1 17:15.1 41
45 Sharp, Alex SR Frontier 5:33.7 17:17.0 42
46 Rusinak, Peter SR Duxbury 5:33.9 17:17.4 43
47 Innes-Gold, Bobby SR Northampton 5:34.4 17:19.2 44
48 Bicksler, Jack JR North Andover 5:34.8 17:20.4 45
49 Penna, Matt SR Southington 5:35.2 17:21.6 46
50 Kelly, Chris SR Westwood 5:35.5 17:22.6 47
51 Brackett, Riley SR Wakefield 5:36.1 17:24.3 48
52 Germann, Tom SR Westford Academy 5:36.3 17:24.9 49
53 Dean, Johnathan SR Northampton 5:36.8 17:26.4 50
54 Ellis, Alexander SR Methuen 5:37.0 17:27.1 51
55 Ouellette, Andrew SR Wellesley 5:37.3 17:28.0  
56 Fields, Trevor SR Ayer Shirley 5:38.0 17:30.3 52
57 Jellison, Tanner SR Wakefield 5:38.3 17:31.0 53
58 Werenski, Joseph SR South Hadley 5:38.3 17:31.2 54
59 Lundy, Finn SR Plymouth North 5:39.0 17:33.2 55
60 Lanza, Henry SR Duxbury 5:39.4 17:34.6 56
61 Slesinski, Ryan SR Southington 5:39.4 17:34.7 57
62 McGinn, Colin SR Westford Academy 5:39.8 17:35.8 58
63 Bowen, Ryan SR Westford Academy 5:40.1 17:36.9 59
64 Young, Sean SR Southington 5:40.4 17:37.6 60
65 Hannigan, Jeffrey SR Southington 5:40.4 17:37.7 61
66 Dean, Michael SR Northampton 5:40.4 17:37.8 62
67 Accardi, Anthony SR Pentucket 5:41.6 17:41.5 63
68 Schilp, Will SR Ayer Shirley 5:41.9 17:42.3 64
69 Carlson, Jack SR Wellesley 5:42.3 17:43.6  
70 Conrad, John SR North Andover 5:42.4 17:44.0 65
71 Metivier, Xavier SR Methuen 5:42.5 17:44.1 66
72 Koorapaty, Raj SR North Andover 5:42.6 17:44.5 67
73 Snook, Ethan SR Marblehead 5:43.0 17:45.6 68
74 Farhat, Jacob SR Peabody 5:43.6 17:47.8 69
75 Worley, Sam SR Duxbury 5:43.7 17:47.8 70
76 L'Esperance, Tobias SR Northampton 5:44.4 17:50.0 71
77 Steudel, Simon SR Newton North 5:44.7 17:51.0 72
78 Brown, Patrick SR Malden Catholic 5:44.7 17:51.2  
79 Doherty, James SR Plymouth North 5:44.8 17:51.3 73
80 Moskal, Ted SR Saint John's Prep 5:46.0 17:55.2 74
81 Palladino, Ben SR Southington 5:46.2 17:55.6 75
82 Wong, Kevin SR North Andover 5:46.2 17:55.6 76
83 Voke, Brian SR North Andover 5:46.2 17:55.8 77
84 Carey, Peter JR Frontier 5:46.5 17:56.7 78
85 Turner, Ben SR Woburn 5:46.8 17:57.5 79
86 Reynolds, Colin SR Plymouth North 5:46.9 17:57.8 80
87 Giogas, Ryan SR Burlington 5:47.9 18:01.1 81
88 DiBartolo, Harry SR Marblehead 5:48.0 18:01.2 82
89 Doherty, Brian SR Woburn 5:48.0 18:01.3 83
90 O'Brien, Matt SR South Hadley 5:49.7 18:06.7 84
91 Comeau, Keegan SR Pentucket 5:50.6 18:09.3 85
92 Buchanan, Ryan SR Peabody 5:50.8 18:09.9 86
93 Mullen, Adam SR Westford Academy 5:50.9 18:10.3 87
94 Garratt, Patrick SR Westwood 5:51.4 18:11.9 88
95 Jampel, Jacob SR Newton North 5:51.5 18:12.2 89
96 Poss, Will SR Marblehead 5:51.9 18:13.5 90
97 Faucher, Tom SR North Andover 5:53.0 18:16.7 91
98 McBride, Matt SR Woburn 5:55.1 18:23.4 92
99 Collins, Ben SR Duxbury 5:56.1 18:26.5 93
100 Bobby, Brian SR Newton North 5:57.2 18:29.9 94
101 Vining, Daniel SR Woburn 5:58.4 18:33.6 95
102 DeOliveira, Guilherme SR Woburn 5:59.1 18:35.7 96
103 Tortora, Matthew SR Westford Academy 5:59.3 18:36.3 97
104 Bettencourt, Anthony SR Saint John's Prep 5:59.6 18:37.4 98
105 Bligh, Phil SR Westwood 6:00.9 18:41.5 99
106 Humphreys, Steven SR Burlington 6:01.4 18:42.9 100
107 Anderson, Matt SR Plymouth North 6:01.6 18:43.6 101
108 Deehan, Jack SR Westwood 6:01.7 18:43.9 102
109 DeAngelis, Matt SR Westwood 6:02.2 18:45.6 103
110 Johnson, James JR Burlington 6:02.7 18:47.0 104
111 Showan, Christopher SR Carver 6:03.2 18:48.5  
112 Wargo, Kevin SR Duxbury 6:03.8 18:50.4 105
113 Conrad, Mathias SR North Andover 6:04.3 18:52.0 106
114 Hunt, Adam SR Saint John's Prep 6:04.4 18:52.3 107
115 Maloney, Dana SR Ayer Shirley 6:04.4 18:52.4 108
116 Wikar, Haden SR Marblehead 6:04.9 18:53.8 109
117 Adams, Richard SR Westwood 6:07.5 19:01.8 110
118 Langlais, Jason SR Ayer Shirley 6:10.9 19:12.4 111
119 Lauder, Nick SR South Hadley 6:11.0 19:12.6 112
120 Ghazi, Matt SR Woburn 6:11.0 19:12.8 113
121 Litskoski, Ben SR Frontier 6:11.1 19:13.2 114
122 Moroney, Dylan SR Burlington 6:14.3 19:23.0 115
123 Lacombe, Casey SR South Hadley 6:17.7 19:33.7 116
124 Cilluffo, Tyler SR Gloucester 6:18.1 19:34.8  
125 McKinnon, Liam SR Malden Catholic 6:18.5 19:36.0  
126 Ernst, Edward SR Ayer Shirley 6:18.9 19:37.4 117
127 Poirier, Jacob SR South Hadley 6:19.4 19:38.8 118
128 Adam, Grant SR Marblehead 6:20.3 19:41.7 119
129 Robinson, Brandyn SR Frontier 6:22.7 19:49.2 120
130 Knight, Isisah SR Peabody 6:28.1 20:05.8 121
131 Balis, George SR Frontier 6:28.4 20:06.9 122
132 Broyles, Jacob SO South Hadley 6:42.9 20:51.8 123
133 Roberts, Ben SR Frontier 6:48.1 21:08.1 124
134 Kennedy, Joshua SR Carver 6:50.8 21:16.5  
135 Warden, Cameron SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:01.5 21:49.8