Omega Sports HS Invitational Date: 01-11-20   Venue: JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
Men's 1,000m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 44 Freeman, Devin JR Hoke 3:00.95 -
2 45 Mungin, Douglas SR North Mecklenburg 3:01.68 -
3 49 Harbrecht, Grant JR Charlotte Country Da 3:06.05 -
4 50 Natan, Pusztafalvi SR Franklinton 3:07.10 -
5 51 Yuhas, Owen SO Charlotte Country Da 3:11.48 -
6 52 West, Lionel FR Charlotte Country Da 3:12.14 -
7 53 King, Nathan   Southeast Guilford 3:12.15 -
8 55 Garcia-Benavides, Jesus FR Parkland 3:13.93 -
9 56 Benton, Henry FR Leesville Road 3:14.07 -
10 57 Aguilar, Alexander SO Richlands 3:14.37 -
11 58 Davis, Holden SO Concord 3:16.98 -
12 59 Streppa, Owen   Patton 3:17.13 -
  Goodwin, Evan FR Ledford DNF -
  Firebaugh, Nathan FR Wakefield DNS -
  Pimentel, AJ JR Highlands Tech DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 11 Nicholaus, Cleveland SR Independence 2:46.59 -
2 18 WILLER, Zachary SO Unattached 2:50.36 -
3 20 Veronee, Charlie SR Charlotte Country Da 2:50.75 -
4 25 Wiltshire, Ryan SR Lincoln Charter 2:52.98 -
5 27 Fredericks, William SR Northern Guilford 2:53.97 -
6 30 Woodbury, Christian SO Southwest Guilford 2:55.77 -
7 35 Mohamed, Mohamed SO Southwest Guilford 2:57.40 -
8 36 Zavala, Nathan SO Unattached 2:57.62 -
9 38 Reyna, Isaac SO Ledford 2:58.75 -
10 40 Barclay, Drake SR West Rowan 2:59.47 -
11 41 Herbert, Nile JR North Mecklenburg 2:59.82 -
12 42 Harris II, Tony SO Unattached 2:59.95 -
13 48 Prat, Briggs FR Wakefield 3:05.23 -
14 54 Garrett, Shawn SO Hoke 3:13.34 -
  Fitts, Korbyn SR Highlands Tech DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 14 De Lisa, Mateo JR Northern Guilford 2:48.44 -
2 16 Law, Cutter JR Lincoln Charter 2:49.08 -
3 17 Fulcher, Garreth SO Reagan 2:49.76 -
4 23 Barrett, Mac SO Mount Tabor 2:52.28 -
5 26 Hernandez, Michael SR Cary 2:53.83 -
6 29 Hofland, Evan SR Providence 2:55.77 -
7 32 Hoops, Thompsen SR Charlotte Country Da 2:57.19 -
8 34 Norman, Myles JR Myers Park 2:57.37 -
9 37 Trimble, Carter JR Providence 2:58.15 -
10 46 Rudel, Mason JR Atkins 3:02.63 -
  Groom, Austin JR Leesville Road DNS -
  Coble, Jadon JR Southeast Guilford DNS -
  Harris, William SR Charlotte Country Da DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Donovan, Keagan JR Apex Friendship 2:44.36 -
2 12 Moore, Zachary SR Unattached 2:48.03 -
3 13 Mayer, Bradley SR Mount Tabor 2:48.10 -
4 15 Suester, Erik SR Myers Park 2:48.97 -
5 19 Rice, Garrett JR Providence 2:50.72 -
6 21 Kleiderer, Connor SO Charlotte Country Da 2:52.13 -
7 22 Welch, Spody SR Southeast Guilford 2:52.16 -
8 28 Keeley, Jay SO Reagan 2:55.54 -
9 31 Theard, Jean-Luc SR Mount Tabor 2:55.94 -
10 33 O'Donnell, Liam SO Cardinal Gibbons 2:57.34 -
11 39 O'Donnell, Aidan SO Cardinal Gibbons 2:58.87 -
12 43 Guffey, Jonas SR Lincoln Charter 3:00.32 -
13 47 Gesford, Jared JR Hoke 3:04.12 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Sellers, Walter JR Atkins 2:35.37 -
2 2 Idhammar, Victor JR Cary 2:38.05 -
3 3 Baldwin, Spencer JR Reagan 2:38.70 -
4 4 Padiak, Evan JR Cary 2:39.25 -
5 5 Tsegay, Aman JR Southwest Guilford 2:41.05 -
6 6 Serrano, Casper SR Panther Creek 2:42.15 -
7 7 Hayes, Justin JR Panther Creek 2:43.01 -
8 9 Carlson, Josh SR Apex Friendship 2:45.84 -
9 10 Wick, Tristan SR Myers Park 2:46.05 -
10 24 Gonzalez, Damien SR Mooresville 2:52.31 -