Stagg Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: IHSA Class AA
IL Top Times-Class 3A
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Abdulhai, Mohammed JR
Abubakier, Bilal SO
Abuhashish, Ahmad SO
Ahluwalia, Walker SR
Ahmed, Ahmed JR
Ahmed, Warif SR
Ahmed, Yusuf JR
Al-Juneidi, Labeeb SR
Alcala, Trevor SO
Alhaj, Azmi SO
Alharbi, Mohammad SO
Almasri, Hashem SR
Almasri, Mohammad SO
Alrifaiy, Tamim JR
Alwad, Omar JR
Alyafai, Mohamed SO
Araiza, Jacob SR
Arroyo, Nathen SO
Barnes, Elijah SO
Beaver, DaLon SR
Boleaga, Brian SR
Brown, Kam JR
Brown, Tre JR
Bulthuis, Ethan JR
Conroy, Aidan JR
Conroy, Brendan SR
Conroy, Devin JR
Cooper, Ryan SR
Corona, Andre JR
Day, Frank SR
Deluna, Benjamin SR
Dlugopolski, Andrzej SR
Dorado, Ivan JR
Doyle, Tom SR
Elbia, Hossam JR
Enoch, Elijah JR
Enriquez, Immanuel SR
Farley, John JR
Fiotakis, Spyridon SR
Frohlich, Joshua SO
Gambotz, Christian SR
Gambotz, Christian SR
Gardner, Charles SR
Gardner, Charles SR
Gedmin, Connor JR
Gharib, Ramy SR
Giffin, Anthony JR
Gregory, Joseph SR
Hansen, Nathan SO
Hassan, Mohammad SO
Herbert, Harrison SO
Hobart, Colin SR
Howley, Calen SR
Ibarra, Christian SO
Ibarra, Manuel SR
Iringan, Luisse SR
Jankus, Justin JR
Jennings, Christian JR
Jubran, Yousef SO
Kasem, Mohamed SR
Korakis, Ioannis SR
Korakis, Ioannis SR
Kowalik, Marcin SR
Krzysztofek, Adam SO
Krzywosz, Zachary SO
Latwis, Mike SO
Lawson, Jacob SR
Liqa, Mahmoud SR
Lubon, Jacob SO
Malgioglio, Dario SO
Malgioglio, Lucas SR
Mcauliffe, John SR
McClafferty, James SR
Mohamed, Abdulrahman SO
Mohammed, Ammar JR
Mohan, Malachy SO
Mohan, Thomas SR
Mohsin, Adam SO
Mrowca, Bartek SR
Mullan, Robert SR
O'Leary, Aidan SR
Ornelas, Juan SO
Ors, Atahan JR
Ozgul, Sadri SO
Padilla, Carlos SR
Patel, Manav SR
Prokop, Kamil JR
Prokop, Kamil JR
Quiroz, Richard SO
Ramos, Christian SO
Rendon, Steven SR
Rigoni, Noah SO
Rojas, Jonathon SO
Rusnak, Kamil JR
Salgado, Alex SO
Schab, Nicolas SR
Schuntz, Grant SR
Severin, Brandon JR
Skweres, Nicholas JR
Sojka, Adrian SO
Sojka, Damian SO
Streba, Alex JR
Swatowski, Lucas SO
Szezycki, Joseph SO
Taha, Omar SR
Tsiones, Nicholas SR
Verdin, Julian SR
Wolf, Dylan SR
Wrzesinski, Alan SO
Latest Results
Meet
3A High School Meet Hosted by Lincoln Way East
Argo Boys Track Quad 2-14-20
Gus Scott Invitational
2019 PE Midwest Classic
Greg Foster Indoor Invitational
Argo Boys Track Quad 2-7-19
SWSC Boys conference
Boys Eagle Classic
Terry Englund Relays
2018 PE Midwest Classic
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Day, Frank JR 6.93
60m Indoor Day, Frank JR 7.16
200m Indoor Day, Frank JR 24.74
400m Indoor Day, Frank JR 55.75
600m Indoor Mohan, Malachy FR 1:40.48
800m Indoor Gambotz, Christian SR 2:03.58
1,600m Indoor O'Leary, Aidan SR 4:41.66
3,200m Indoor Tsiones, Nicholas SR 10:58.01
55m H Indoor Ahluwalia, Walker JR 9.07
60m H Indoor Enriquez, Immanuel JR 10.60
4 x 200m Relay Indoor   1:44.25
4 x 400m Relay Indoor   3:53.61
4 x 800m Relay Indoor   9:34.49
High Jump Indoor Mohan, Thomas JR 1.60m
Long Jump Indoor Ahluwalia, Walker JR 5.73m
Triple Jump Indoor Ahluwalia, Walker JR 12.35m
Shot Put Indoor Doyle, Tom SR 13.03m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014