Newton South Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 1
MIAA Outdoor East D1
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Anigbogu, Emenike SR
Asghar, Ammar Ali JR
Beaver, Owen SR
Beshir, Zezo SO
Bornstein, Drew JR
Boschetti, Daniel JR
Boyd, Lucas SR
Bulis, Yono SR
Burns, Alex SR
Calderone, Dante JR
Capodilupo, Harry JR
Capodilupo, Peter SR
Chan, Justin JR
Chitty, Ryan SO
Clemons, AJ JR
Cohen, Joey SR
Collins, Danny SR
Diamond, Daniel SO
Dioun, Camron SR
Ezrach, Ofek SO
Falade, Oladele SR
Firmo, Diego SO
Flynn, Potter SR
Foong, Justin SR
Friedman, Jaden SR
Gage, Jackson JR
Garrison, William SR
Gelbert, Daniel SO
Gelman, Nathan SR
Gelman, Zach SO
Gerard, Ari SR
Giesser, Aidan JR
Giesser, Ben SR
Glickman, Daniel SR
Goetzler, Mark JR
Goldberg, Andy SR
Goldblatt, Ben SO
Gonzalez, matt SR
Greenbaum, Doug SO
Gu, Franklin SO
Guan, Royce SO
Harris, Aaron SO
Hayden, Zach SR
Hayward, Ethan SR
Heff, Ari SR
Helenius, Eero SR
Holland, Owen SR
Holt, Aidan SR
Ikini, Matthew JR
Inbar, Roy SR
Jackson, Joshua JR
Jacunski, Ethan SR
Jacunski, Garrett JR
Kahn, Charlie JR
Kamberidis, Peter SR
Kamberidis, Thomas SR
Kaminski, Austin SR
Kaufman, Brandon SO
Kelley, Jack SO
Kim, John JR
Knight, William SR
Kodish, Miller SR
Kuperwasser, Marcelo SO
LaCamera, Will SR
LaVelle, Dale SR
Lavey, Will SR
Lee, David SO
Lee, Kenny SO
Lee, Ryan JR
Lenson, Fredy SR
Levy, Justin JR
Lewis, Theo SO
Lieberman, Aidan SO
MacDonald, Jack JR
Maregni, Tony SR
Marshak, Daniel SO
McChesney, Steven SO
Merkowitz, Alex SR
Mi, Michael SR
Mileguir, Yehonatan SR
Miller, Brett SR
Nagar, Ofir SO
Nashat, Dariush JR
Newton South, Boys SR
Orelowitz, Jonathan SR
Parsons, Cam SR
Patel, Sheen SR
Perry-Prunier, Hayden SO
Phirke, Aysuh SO
Pistiner, Ben SO
Rogovin, Felix SO
Sakuma, Hiro JR
Segura, Diego SR
Shapiro, Skyler SR
Shimoni, Tom SO
Siracusa, Alex JR
Skali, Hedi SR
Slater, Jackson SR
Spigelman, Ido SO
Stephens, Daniel JR
Sullivan, Braiden JR
Sullivan, Patrick JR
Tam, Connor JR
Taube-Perrotta, Noah SO
Tom, Aden SO
Truncer, Will SO
Veiga, Pedro SR
Washington, Raekwon SR
Weissel, Brendan JR
Whitney, Michael JR
Yee, Dylan SO
Zhang, Andy SO
Zhang, Robby SO
Zheng, Zhimin JR
Latest Results
Meet
MIAA Indoor Division 1 Track & Field Championship
Dual County League Indoor TF Championship
Dual County League Meet#5
Dual County League meet #4
Dual County League Meet #3
Dual County League Meet #2
Dual County League Meet #1
MIAA East Outdoor Division 1 Championships
ANDOVER BOOSTERS
MIAA Div 1 Indoor Track & Field Championships
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Ikini, Matthew SO 6.99
300m Indoor Levy, Justin SO 36.29
600m Indoor Levy, Justin SO 1:21.38
1,000m Indoor Helenius, Eero JR 2:36.40
1 Mile Indoor Jacunski, Ethan SR 4:28.17
2 Mile Indoor Lavey, Will JR 9:47.97
55m H Indoor Glickman, Daniel JR 8.71
4 x 200m Relay Indoor   1:35.27
4 x 400m Relay Indoor   3:31.77
4 x 800m Relay Indoor   8:23.99
High Jump Indoor Collins, Danny SR 6'  3"
Long Jump Indoor Taube-Perrotta, Noah FR 20'  1"
Shot Put Indoor Anigbogu, Emenike SR 45'  0"