Crystal Springs Cross Country Invitational Date: 10-14-06   Venue: Crystal Springs Course - Millbrae, CA
Events
Men's Events Women's Events
Boy's Championship Invitational Girl's JV Division
Boy's Sophomore Division Girl's Frosh-Soph Division
Boy's Freshman Division Girl's Varsity Division
Boy's JV Division  
Boy's Open Varsity Division  
Boy's Championship Invitational Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:19:21 15:52 27 3 4 5 6 9 10  
2 1:20:03 16:00 49 1 2 8 18 20 23 28
3 1:23:21 16:40 78 11 12 14 16 25 27  
4 1:24:10 16:50 95 7 13 21 24 30 31 32
5 1:24:23 16:52 99 15 17 19 22 26 29  
Boy's Championship Invitational Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Abdalla, Mohamed SR Willow Glen 5:03.3 14:54.5 1
2 Corona, Marcos SR Willow Glen 5:09.5 15:12.9 2
3 Buscho, David SR San Rafael HS 5:16.7 15:34.1  
4 Palladino, Nick SR Carlmont 5:18.3 15:38.8 3
5 Surh, Brad SR Carlmont 5:19.9 15:43.6 4
6 Pedro, Chris SR Carlmont 5:20.1 15:44.2 5
7 Surh, Greg SR Carlmont 5:25.6 16:00.5 6
8 Stewart, Kyle SR St. Francis High School 5:26.1 16:01.9 7
9 Galato, Eyuel SR Willow Glen 5:30.0 16:13.5 8
10 Moghadam, Omeed SR Carlmont 5:30.4 16:14.6 9
11 Logie, Austin SR Carlmont 5:33.5 16:23.8 10
12 Kelly, Benjamin SR Bellarmine Prep 5:34.0 16:25.3 11
13 Partin, Chris SR Bellarmine Prep 5:36.0 16:31.1 12
14 Pompei, Phil SR St. Francis High School 5:36.4 16:32.2 13
15 Fabian, Andrew SR Bellarmine Prep 5:38.0 16:37.1 14
16 Arms, Oran SR Serra High School 5:38.4 16:38.1 15
17 Tuttle, Kyle SR Bellarmine Prep 5:38.6 16:38.7 16
18 McLeod, Spencer SR Serra High School 5:40.7 16:44.9 17
19 Galato, Samson SR Willow Glen 5:42.2 16:49.4 18
20 Chelini, Dominic SR Serra High School 5:42.6 16:50.6 19
21 Wolde, Nati SR Willow Glen 5:43.5 16:53.2 20
22 Murphy, Kevin SR St. Francis High School 5:44.5 16:56.1 21
23 Swanton, Myles SR Serra High School 5:45.3 16:58.5 22
24 Kamara, Abdul SR Willow Glen 5:46.9 17:03.4 23
25 Conner, Will SR St. Francis High School 5:47.5 17:04.9 24
26 Boj, Julio SR San Rafael HS 5:48.9 17:09.1  
27 Hillebrecht, Kyle SR Bellarmine Prep 5:49.1 17:09.7 25
28 Jones, Cole SR Serra High School 5:49.8 17:11.7 26
29 Sumner, Eric SR Bellarmine Prep 5:50.4 17:13.5 27
30 Vargas, Cristian SR Willow Glen 5:55.5 17:28.5 28
31 Grogan, Jeff SR Serra High School 5:57.1 17:33.3 29
32 Curley, Dan SR St. Francis High School 5:57.8 17:35.5 30
33 Bronstein, Tyler SR San Rafael HS 6:00.7 17:44.0  
34 Ong, Matt SR St. Francis High School 6:02.9 17:50.4 31
35 Nguyen, Bach SR St. Francis High School 6:12.0 18:17.3 32
Boy's Sophomore Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:26:08 17:13 40 1 3 5 15 16 23 43
2 1:29:01 17:48 81 4 12 18 21 26 27 34
3 1:30:05 18:01 93 8 13 19 22 31 33 35
4 1:31:03 18:12 104 2 7 20 29 46 47 48
5 1:31:26 18:17 116 10 11 25 28 42 44 49
6 1:32:40 18:32 119 6 9 24 30 50 53  
7 1:34:21 18:52 157 14 32 36 37 38 40 45
8 1:40:03 20:00 200 17 39 41 51 52 54 55
Boy's Sophomore Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Vera, Matt SR Leland 5:33.4 16:23.6 1
2 Liao, Kevin SR Evergreen Valley 5:38.1 16:37.4 2
3 Gao, Frank SR Leland 5:44.4 16:55.8 3
4 Smith, Lawrence SR Bellarmine Prep 5:44.7 16:56.8 4
5 Ayala, Joel SR Leland 5:45.3 16:58.6 5
6 Santiago, Francisco SR Madera 5:49.3 17:10.5 6
7 Thomas, Ryan SR Evergreen Valley 5:51.3 17:16.2 7
8 Luperine, Mason SR Newark Memorial 5:53.0 17:21.3  
9 Motamed, David SR Serra High School 5:53.8 17:23.7 8
10 Ortega, Jose SR Madera 5:53.9 17:24.0 9
11 Magana, Jose SR Mt. Pleasant 5:54.7 17:26.2  
12 Ladd, John SR Willow Glen 5:55.1 17:27.6 10
13 Julien, Valentino SR Willow Glen 5:55.6 17:28.8 11
14 Anderson, Erik SR Bellarmine Prep 5:57.1 17:33.2 12
15 Gaddis, Andrew SR Serra High School 5:58.3 17:36.8 13
16 Boylan-Cowen, James SR Archbishop Riordan High School 5:59.4 17:40.2 14
17 Kealhofer, David SR san francisco university 6:00.6 17:43.6  
18 Kolte, Braden SR Leland 6:03.9 17:53.3 15
19 Gerbino, Tony SR Leland 6:05.3 17:57.5 16
20 Tran, John SR Silver Creek 6:05.8 17:58.9 17
21 Sullivan, Conor SR Bellarmine Prep 6:06.0 17:59.7 18
22 Murphy, James SR Serra High School 6:06.7 18:01.7 19
23 Vu, Henry SR Evergreen Valley 6:07.8 18:05.0 20
24 Lazarakis, Nick SR Bellarmine Prep 6:08.9 18:08.0 21
25 Costanzo, Kyle SR Serra High School 6:10.0 18:11.5 22
26 Hirahara, Ryan SR Leland 6:10.6 18:13.0 23
27 Aldama, Victor SR Madera 6:13.4 18:21.3 24
28 Oseguera, Ivan SR Willow Glen 6:14.0 18:23.3 25
29 Maietta, Mike SR Bellarmine Prep 6:14.4 18:24.4 26
30 Siko, Brandon SR Bellarmine Prep 6:15.9 18:28.8 27
31 Seleshi, Yonathan SR Willow Glen 6:18.9 18:37.7 28
32 Comparan, Cedrick SR Evergreen Valley 6:20.6 18:42.6 29
33 Mireles, Thomas SR Madera 6:21.4 18:45.1 30
34 Roppiyakuda, Walter SR Newark Memorial 6:22.3 18:47.6  
35 Navarro, Chris SR Serra High School 6:23.7 18:51.8 31
36 Robert, McGuffin SR Vanden High School 6:24.5 18:54.3  
37 Horton, Miles SR san francisco university 6:25.2 18:56.2  
38 Wong, Justin SR Archbishop Riordan High School 6:25.7 18:57.9 32
39 Corley, Kevin SR Serra High School 6:25.9 18:58.3 33
40 Pandori, Will SR Bellarmine Prep 6:26.7 19:00.5 34
41 Council, Mitchell SR Serra High School 6:28.3 19:05.5 35
42 Oliva, Anthony SR Archbishop Riordan High School 6:29.4 19:08.6 36
43 Schneider, Sam SR Serra High School 6:29.5 19:09.0  
44 Albach, Connor SR Archbishop Riordan High School 6:31.9 19:16.0 37
45 Barri, Danny SR Serra High School 6:32.0 19:16.4  
46 Ramirez, Omar SR Mt. Pleasant 6:32.5 19:17.9  
47 Foote, Sean SR Bellarmine Prep 6:32.8 19:18.7  
48 Hinojosa, Marcos SR Bellarmine Prep 6:33.0 19:19.1  
49 Patino, Vicente SR Archbishop Riordan High School 6:33.1 19:19.6 38
50 VALENCIA, DAVID SR Silver Creek 6:33.5 19:20.6 39
51 Thompson, Aaron SR Archbishop Riordan High School 6:34.0 19:22.3 40
52 LE, SONNY SR Silver Creek 6:34.2 19:22.7 41
53 Tolleth, Robert SR Serra High School 6:35.2 19:25.8  
54 Garcia, Enrique SR Willow Glen 6:36.3 19:29.1 42
55 Spanjaart, Guido SR Leland 6:37.2 19:31.7 43
56 Derenzis, Greg SR Bellarmine Prep 6:39.0 19:36.9  
57 Goodley-Espinosa, Bobby SR Bellarmine Prep 6:39.2 19:37.5  
58 LaRochelle, Matt SR Leland 6:43.1 19:49.0  
59 Xu, Daniel SR Leland 6:43.6 19:50.6  
60 Villapando, Richard SR Willow Glen 6:45.3 19:55.7 44
61 Moore, Kevin SR Serra High School 6:45.6 19:56.3  
62 linn, ryan SR Archbishop Riordan High School 6:45.8 19:57.0 45
63 Koch, Charlie SR san francisco university 6:45.9 19:57.2  
64 Vasquez, Jose SR North Monterey County 6:46.1 19:57.8  
65 Huerta, Adolfo SR North Monterey County 6:46.4 19:58.8  
66 Cressman, Bruce SR North Monterey County 6:47.6 20:02.3  
67 Montoya, Josh SR Serra High School 6:50.4 20:10.6  
68 Whitney, Peter SR Serra High School 6:51.5 20:13.7  
69 Tom, Alex SR Leland 6:52.0 20:15.4  
70 Carlton, Louis SR Leland 6:53.9 20:21.0  
71 Hall, Royce SR Bellarmine Prep 6:54.2 20:21.7  
72 Nguyen, Steven SR Evergreen Valley 6:54.3 20:22.2 46
73 Bergantz, Robbie SR Bellarmine Prep 6:54.9 20:23.8  
74 Yen, Andrew SR Leland 6:55.6 20:25.9  
75 Ahanez, Alberto SR Overfelt 6:56.3 20:28.1  
76 Davis, Louis SR Galileo Lions 6:56.6 20:28.8  
77 Abely, Matt SR Bellarmine Prep 6:56.7 20:29.2  
78 Giampaoli, Nicholas SR Leland 6:56.9 20:29.7  
79 Morrisey, Kyle SR Serra High School 6:57.0 20:30.2  
80 Vazquez, Homer PATTERSON 6:57.5 20:31.5  
81 Gotti, Anthony SR St Francis Central Coast 6:58.5 20:34.5  
82 Orantia, Miles SR Bellarmine Prep 6:59.2 20:36.6  
83 Sridhar, Rohit SR Evergreen Valley 6:59.6 20:37.6 47
84 Dinh, Jimmy SR Evergreen Valley 6:59.9 20:38.6 48
85 Santomauro, Ryan SR Willow Glen 7:00.1 20:39.2 49
86 Chu, Kevin SR Archbishop Riordan High School 7:02.1 20:45.1  
87 Edwards, Greg SR Bellarmine Prep 7:06.8 20:58.9  
88 Hernandez, Ricardo SR Madera 7:07.2 21:00.2 50
89 Pham, Anthony SR Evergreen Valley 7:12.6 21:16.2  
90 Woo, Denny SR Archbishop Riordan High School 7:13.7 21:19.4  
91 YU, MICHAEL SR Silver Creek 7:19.8 21:37.3 51
92 Go, Joshua SR Overfelt 7:21.4 21:42.0  
93 Kelly, Ddevin SR Bellarmine Prep 7:21.6 21:42.7  
94 Bartolome, Ryan SR Silver Creek 7:22.1 21:44.2 52
95 Silverman, Andrew SR Leland 7:24.3 21:50.7  
96 Martinez, Rudy SR Bellarmine Prep 7:25.6 21:54.5  
97 Pegosro, Kyle SR Yerba Buena 7:26.6 21:57.4  
98 Smith, Geoff SR St Francis Central Coast 7:26.8 21:58.1  
99 Chih, Chris SR Leland 7:28.1 22:01.8  
100 Tao, Dustin SR Leland 7:33.8 22:18.7  
101 Samran, Harveer SR Madera 7:34.9 22:21.9 53
102 Moron, Eric SR Evergreen Valley 7:41.7 22:41.8  
103 Phan, Justin SR Newark Memorial 7:43.5 22:47.2  
104 cen, stanley SR Archbishop Riordan High School 7:54.8 23:20.5  
105 Saucedo, Brent SR North Monterey County 7:55.6 23:22.8  
106 Sanchez, Humberto SR Yerba Buena 8:19.8 24:34.2  
107 Martinez, Rafael PATTERSON 8:38.7 25:30.1  
108 Ramirez, Alphonso SR Silver Creek 8:54.1 26:15.6 54
109 LE, VINCENT SR Silver Creek 10:17.9 30:22.7 55
Boy's Freshman Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:29:32 17:54 42 1 2 9 14 16 22  
2 1:30:59 18:11 52 3 7 12 13 17 43 51
3 1:33:52 18:46 103 11 18 19 24 31 49 58
4 1:33:49 18:45 106 4 5 23 34 40 41 56
5 1:33:58 18:47 106 6 15 20 29 36 44 53
6 1:35:24 19:04 137 8 25 30 35 39 55  
7 1:35:41 19:08 143 21 26 27 32 37 38 46
8 1:38:21 19:40 179 10 28 42 47 52 60 61
9 1:41:52 20:22 230 33 45 48 50 54 57 59
Boy's Freshman Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Michon, James SR Carlmont 5:47.6 17:05.2 1
2 Lee, Nathan SR Carlmont 5:51.6 17:17.2 2
3 Young, Michael SR St Francis Central Coast 5:57.3 17:33.9  
4 Valenzuela, David SR Madera 5:59.8 17:41.4 3
5 Sullivan, Kevin SR Serra High School 6:04.0 17:53.6 4
6 Lucha, Andrew SR Serra High School 6:04.9 17:56.4 5
7 Abadilla, Chris SR Evergreen Valley 6:06.8 18:02.0 6
8 Poytress, Kevin SR Madera 6:08.6 18:07.2 7
9 Herrera, Simon SR Willow Glen 6:10.9 18:14.0 8
10 DeSouza, Alberto SR Carlmont 6:11.1 18:14.7 9
11 Hu, Ben SR Leland 6:11.6 18:16.1 10
12 Newmeyer, Seth SR St. Francis High School 6:12.2 18:18.0 11
13 Garcia, Juan SR Madera 6:12.7 18:19.3 12
14 Staab, Michael SR Madera 6:13.4 18:21.3 13
15 Louie, Adam SR Carlmont 6:14.8 18:25.6 14
16 Borceguin, Pablo SR Evergreen Valley 6:16.0 18:29.2 15
17 Heck, Benjamin SR Carlmont 6:16.2 18:29.7 16
18 Garnica, Luis SR Madera 6:16.3 18:30.1 17
19 Wright, Colton SR St. Francis High School 6:17.5 18:33.5 18
20 Anderberg, Kyle SR St. Francis High School 6:22.3 18:47.6 19
21 Larot, Gabriel SR Evergreen Valley 6:23.9 18:52.3 20
22 Richards, Matt SR Bellarmine Prep 6:24.7 18:54.8 21
23 Jacobson, Jeff SR Carlmont 6:25.7 18:57.6 22
24 TA, BRIAN SR Silver Creek 6:25.9 18:58.3  
25 Schwenk, Casey SR Serra High School 6:26.0 18:58.7 23
26 Midiere, Ian SR St. Francis High School 6:26.7 19:00.6 24
27 Ortiz, David SR Willow Glen 6:26.9 19:01.2 25
28 Durstenfeld, Jonathan SR Bellarmine Prep 6:27.2 19:02.2 26
29 Baker, Jacob SR Bellarmine Prep 6:28.5 19:06.0 27
30 O'Malley, Sean SR Leland 6:29.9 19:10.2 28
31 Long, Patrick SR Yerba Buena 6:30.2 19:11.0  
32 Barnes, Brandon SR Evergreen Valley 6:30.4 19:11.4 29
33 Salgado, Luis SR Willow Glen 6:30.7 19:12.6 30
34 Leeds, Dashiell SR St. Francis High School 6:30.9 19:13.0 31
35 Carroll, Michael SR Bellarmine Prep 6:31.4 19:14.4 32
36 Zery, Awet SR Archbishop Riordan High School 6:33.3 19:20.1 33
37 Gutierrez, Federico SR Serra High School 6:33.7 19:21.3 34
38 Ramos, Eric SR Willow Glen 6:34.3 19:23.1 35
39 Esquivel, Emilio SR Evergreen Valley 6:34.5 19:23.7 36
40 Cabebe, Stephan SR Bellarmine Prep 6:34.6 19:24.0 37
41 Chapman, Eric SR Bellarmine Prep 6:36.6 19:29.7 38
42 McCormick, Kevin SR Willow Glen 6:37.9 19:33.7 39
43 Nielson, Kevin SR Serra High School 6:39.9 19:39.5 40
44 Norwood, Brandon SR Serra High School 6:41.7 19:44.8 41
45 Wang, Ingar SR Leland 6:42.1 19:46.0 42
46 Lomeli, Fernando SR Madera 6:48.3 20:04.3 43
47 Chadda, Nikhil SR Evergreen Valley 6:49.7 20:08.6 44
48 Brown, Patric SR Archbishop Riordan High School 6:50.5 20:11.0 45
49 Yang, Andrew SR Bellarmine Prep 6:52.8 20:17.6 46
50 Pandey, Sameer SR Leland 6:53.9 20:20.8 47
51 Hayes, Sam SR Bellarmine Prep 6:54.9 20:23.8  
52 Vaughn, Aaron SR North Monterey County 6:55.0 20:24.2  
53 Martin, Kurt SR Bellarmine Prep 6:56.5 20:28.6  
54 Mcmanis, Gavin SR Archbishop Riordan High School 6:57.8 20:32.5 48
55 Gallivan, Riley SR St. Francis High School 6:58.0 20:33.1 49
56 Cristofi, Michael SR Bellarmine Prep 6:59.3 20:36.8  
57 Herman, Michael SR Archbishop Riordan High School 7:02.3 20:45.6 50
58 Hutchings, Nolan SR Madera 7:03.1 20:47.9 51
59 Tan, Dexter SR Leland 7:03.3 20:48.7 52
60 Clasara, Wison SR Bellarmine Prep 7:03.5 20:49.3  
61 Torcuato, Marc SR Evergreen Valley 7:04.3 20:51.7 53
62 Duong, Stephan SR Evergreen Valley 7:07.9 21:02.3  
63 Im, Perry SR Archbishop Riordan High School 7:08.5 21:03.9 54
64 Musielek, James SR Willow Glen 7:08.7 21:04.5 55
65 Mendoza, Joshua SR North Monterey County 7:08.9 21:05.2  
66 Wong, Aaron SR Serra High School 7:09.2 21:06.1 56
67 Belisle, Austin SR Evergreen Valley 7:11.0 21:11.4  
68 Young, Tyler SR Bellarmine Prep 7:12.1 21:14.7  
69 Li, Felix SR Bellarmine Prep 7:13.5 21:18.8  
70 Bendana, Fabio SR Archbishop Riordan High School 7:14.8 21:22.4 57
71 Smikle, Duncan SR san francisco university 7:15.0 21:23.1  
72 McPeek, Nolan SR Serra High School 7:15.3 21:24.0  
73 Liang, Kevin SR Galileo Lions 7:16.5 21:27.7  
74 Humrich, Branden SR Serra High School 7:19.0 21:35.0  
75 Chin, Jonatham SR san francisco university 7:22.0 21:43.7  
76 Penalosa, Patrick SR Bellarmine Prep 7:23.3 21:47.6  
77 Vu, John SR Bellarmine Prep 7:26.3 21:56.6  
78 THACH, MASON SR Silver Creek 7:27.8 22:00.9  
79 Saunders, James SR Vanden High School 7:28.5 22:03.0  
80 Condon, Michael SR St. Francis High School 7:29.5 22:05.9 58
81 Singleton, William SR Bellarmine Prep 7:31.7 22:12.5  
82 Self, Austin SR North Monterey County 7:32.0 22:13.3  
83 CHEN, KEVIN SR Silver Creek 7:32.8 22:15.7  
84 Delbyck, Cole SR san francisco university 7:38.2 22:31.6  
85 Gould, Andrew SR Archbishop Riordan High School 7:39.8 22:36.4 59
86 Chou, Jeremy SR Bellarmine Prep 7:40.2 22:37.6  
87 Gupta, Ravi SR Leland 7:42.7 22:45.0 60
88 Quach, Kevin SR Evergreen Valley 7:43.9 22:48.4  
89 Concepcion, Zac SR Archbishop Riordan High School 7:47.6 22:59.4  
90 Cadigan, Sean SR Archbishop Riordan High School 7:55.1 23:21.6  
91 Choi, Chris SR Bellarmine Prep 7:59.7 23:35.1  
92 Berkeley, Ray SR Bellarmine Prep 8:04.5 23:49.2  
93 Noda, Aidan SR Archbishop Riordan High School 8:05.1 23:50.9  
94 Ehler, Alex SR Leland 8:11.6 24:10.0 61
95 Castro, Francisco SR North Monterey County 8:15.4 24:21.4  
96 NG, Stephan SR Leland 8:18.6 24:30.9  
97 Medlin, Paul SR Leland 8:19.3 24:32.8  
98 Miller, Logan SR Serra High School 8:20.1 24:35.3  
99 Seebach, Sean SR Bellarmine Prep 8:37.4 25:26.1  
100 Mavor, Greg SR Bellarmine Prep 8:39.3 25:31.9  
101 Shan, Yang SR Bellarmine Prep 8:57.3 26:25.1  
102 Nguyen, Brian SR Bellarmine Prep 9:03.1 26:42.1  
103 Tiffany, Forrest SR St. Francis High School 9:18.2 27:26.4  
104 Flores, Vince SR Yerba Buena 9:28.1 27:55.8  
105 Carreon, Joshua SR Leland 10:01.1 29:33.1  
Girl's JV Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:47:35 21:31 36 4 5 6 8 13 15  
2 1:52:03 22:24 49 2 7 10 12 18 31  
3 1:53:18 22:39 56 1 3 11 19 22    
4 2:00:33 24:06 87 9 14 16 23 25 34  
5 2:10:18 26:03 125 17 21 26 29 32    
6 2:09:39 25:55 129 20 24 27 28 30 33 35
Girl's JV Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Warmack, Rebeccah SR Irvington High School 6:50.3 20:10.4 1
2 Harnoto, Monica SR St. Francis High School 6:54.8 20:23.6 2
3 Bates, Sam SR Santa Catalina 6:55.0 20:24.1  
4 Tran, Renee SR Irvington High School 6:57.8 20:32.3 3
5 Boothe, Nicole SR Carlmont 6:57.9 20:32.8 4
6 Perez, Alexis 11 ST. FRANCIS HIGH SCHOO 6:58.1 20:33.2  
7 Biser, Sara SR Newark Memorial 6:58.3 20:33.9  
8 Chun, Erica SR Carlmont 7:04.9 20:53.4 5
9 Cohan, Kelsey SR Carlmont 7:10.5 21:09.9 6
10 Camerio, Erica SR St. Francis High School 7:16.4 21:27.2 7
11 Chuter, Claire SR Sacred Heart Prep 7:21.0 21:40.9  
12 Yandell, Kaitlynn SR Carlmont 7:25.8 21:54.9 8
13 Loya, Maria SR Willow Glen 7:35.2 22:22.7 9
14 velazquez, setzabel SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:37.2 22:28.7  
15 Frymire, Eleanor SR St. Francis High School 7:44.5 22:50.1 10
16 Kaushik, Meena SR Irvington High School 7:47.1 22:57.8 11
17 McHugh, Lindsay SR Sacred Heart Prep 7:47.4 22:58.7  
18 Kocmond, Audrey SR St. Francis High School 7:47.8 22:59.8 12
19 Cottong, Georgia SR Carlmont 7:49.4 23:04.7 13
20 De La Cruz, Ken SR Willow Glen 7:52.9 23:15.0 14
21 Roake, Julia SR Carlmont 7:54.4 23:19.5 15
22 Logue, Alexandra SR Leland 7:57.9 23:29.8  
23 Munoz, Elizabeth SR Willow Glen 7:58.8 23:32.3 16
24 Sanchez, Alejandra SR Overfelt 7:59.1 23:33.1  
25 Vu, Ashley SR Evergreen Valley 8:02.4 23:43.1  
26 Neapolitan, Emily SR Mercy High School Burlingame 8:14.9 24:20.0 17
27 Carlson, Christina SR St. Francis High School 8:16.0 24:23.1 18
28 Kumar, Lavanya SR Irvington High School 8:18.4 24:30.2 19
29 ebert, ellen SR Notre Dame Belmont 8:22.4 24:42.1 20
30 Oropeza, Angelica SR Mercy High School Burlingame 8:26.1 24:52.9 21
31 Sen-Gupta, Gianna SR Leland 8:27.5 24:56.9  
32 Ravipati, Sri SR Irvington High School 8:31.3 25:08.1 22
33 Menjivar, Caroline RESEDA HIGH SCHOOL 8:34.5 25:17.8  
34 Hermosillo, Sandra SR Willow Glen 8:35.7 25:21.3 23
35 lazzara, jen SR Notre Dame Belmont 8:37.3 25:25.9 24
36 aguilar, brianda SR RESEDA HIGH SCHOOL 8:43.3 25:43.6  
37 Colin, America SR Overfelt 8:46.1 25:52.0  
38 Garcia, Vianni SR Willow Glen 8:49.7 26:02.6 25
39 Tsiang, Hailen SR Galileo Lions 8:50.8 26:05.7  
40 Harris, Tracy SR Mercy High School Burlingame 8:51.1 26:06.7 26
41 badduke, alex SR Notre Dame Belmont 8:53.0 26:12.4 27
42 Aguillon, Mia SR Notre Dame Belmont 8:53.4 26:13.6 28
43 Lonergan, Kate SR Sacred Heart Prep 8:55.8 26:20.7  
44 Oropeza, Erica SR Mercy High School Burlingame 8:58.6 26:28.7 29
45 Lagana, Michelle SR Santa Catalina 9:10.1 27:02.7  
46 bumbaca, andrea SR Notre Dame Belmont 9:11.2 27:05.8 30
47 Caruso, Erica SR St. Francis High School 9:13.7 27:13.4 31
48 Louie, Clare SR Mercy High School Burlingame 9:39.8 28:30.3 32
49 mcdermott, allie SR Notre Dame Belmont 9:44.9 28:45.3 33
50 Enriquez, Marianel SR Overfelt 9:54.2 29:12.8  
51 Valenzuela, Crishanda SR Willow Glen 9:58.8 29:26.4 34
52 sparks, stacy SR Notre Dame Belmont 10:27.0 30:49.7 35
53 deSouza, Heidi SR Santa Catalina 10:30.7 31:00.6  
54 Poda, Margaret SR Sacred Heart Prep 10:37.0 31:19.1  
55 sester, veronica SR Notre Dame Belmont 10:47.8 31:51.0  
56 Merino, Carlota SR Overfelt 11:29.3 33:53.4  
57 Arikaki-Barbanica, Erika SR Notre Dame Belmont 11:56.6 35:13.8  
Boy's JV Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:28:13 17:38 44 5 6 7 12 14 17 32
2 1:29:23 17:52 76 2 3 9 28 34    
3 1:30:30 18:06 91 13 15 16 20 27 33 57
4 1:31:28 18:17 114 4 25 26 29 30 45 55
5 1:32:39 18:31 135 18 19 21 35 42 71  
6 1:33:13 18:38 144 10 11 39 40 44 48 50
7 1:34:00 18:48 160 8 22 38 41 51 60 62
8 1:35:41 19:08 193 31 36 37 43 46 58 70
9 1:39:51 19:58 227 1 52 54 59 61 63 64
10 1:45:40 21:08 248 23 24 66 67 68 69  
11 1:42:27 20:29 270 47 49 53 56 65    
Boy's JV Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Cambra, Will SR Sobrato 5:46.2 17:01.0 1
2 Chow, Chris SR Carlmont 5:49.5 17:10.8 2
3 Callahan, Sean SR Carlmont 5:51.2 17:15.9 3
4 Borjon, Augustin SR Newark Memorial 5:52.9 17:20.9 4
5 Dwyer, Sam SR Bellarmine Prep 5:54.6 17:25.8 5
6 Finney, Bryan SR Bellarmine Prep 5:55.1 17:27.6 6
7 Phipps, Jack SR Bellarmine Prep 5:55.3 17:28.0 7
8 Mestas, Jesus SR Willow Glen 5:56.9 17:32.9 8
9 Young, Jeff SR Carlmont 5:57.3 17:33.9 9
10 Gates, Tim SR St. Francis High School 5:59.6 17:40.8 10
11 Foster, Steven SR St. Francis High School 6:02.2 17:48.3 11
12 Adamski, Sean SR Bellarmine Prep 6:04.5 17:55.1 12
13 Sullivan, Patrick SR Serra High School 6:04.8 17:56.2 13
14 Williams, Eliot SR Bellarmine Prep 6:05.2 17:57.1 14
15 McKay, Brian SR Serra High School 6:05.9 17:59.3 15
16 Schwenk, Andy SR Serra High School 6:06.1 18:00.0 16
17 Cameron, Alan SR Bellarmine Prep 6:06.9 18:02.1 17
18 Gallegos, Jerry SR Madera 6:07.7 18:04.7 18
19 Sanchez, Sergio SR Madera 6:08.8 18:07.8 19
20 Bell, Walter SR Serra High School 6:09.0 18:08.3 20
21 Rodriguez, Santino SR Madera 6:09.6 18:10.2 21
22 Owens, Danny SR Willow Glen 6:11.4 18:15.5 22
23 Mittal, Rajan SR Irvington High School 6:12.3 18:18.2 23
24 Meyers, Robert SR Irvington High School 6:13.6 18:22.2 24
25 Mendonca, Brian SR Newark Memorial 6:14.6 18:24.9 25
26 Przepioski, Andrew SR Newark Memorial 6:15.3 18:27.0 26
27 Valle, Michael SR Serra High School 6:15.4 18:27.4 27
28 Albrecht, Spencer SR Carlmont 6:15.6 18:27.8 28
29 Akre, Andrew SR Newark Memorial 6:18.2 18:35.6 29
30 Lopez, Greg SR Newark Memorial 6:19.9 18:40.6 30
31 Tapia, Manuel SR North Monterey County 6:20.3 18:41.6 31
32 Yung, Aaron SR Bellarmine Prep 6:20.7 18:43.1 32
33 Ilg, Brooks SR Serra High School 6:23.4 18:51.0 33
34 Allen, Mitchell SR Carlmont 6:25.0 18:55.7 34
35 Perez, Miguel SR Madera 6:26.2 18:59.2 35
36 Wason, Jared SR North Monterey County 6:26.4 18:59.7 36
37 Prieto, Paul SR North Monterey County 6:27.5 19:03.2 37
38 Saavedra, Joshua SR Willow Glen 6:28.3 19:05.5 38
39 Devlin, Alex SR St. Francis High School 6:28.9 19:07.1 39
40 Welch, Brendan SR St. Francis High School 6:30.0 19:10.5 40
41 Garcia, Justin SR Willow Glen 6:31.0 19:13.4 41
42 Maltbaek, Thomas SR Bellarmine Prep 6:31.4 19:14.5  
43 Powell, Alex SR Leland 6:31.5 19:14.9  
44 Herrera, Catalino SR Madera 6:32.4 19:17.6 42
45 Delgado, Omar SR North Monterey County 6:34.7 19:24.3 43
46 Lee, Chris SR St. Francis High School 6:35.5 19:26.6 44
47 Eshaq, Sadiq SR Newark Memorial 6:36.8 19:30.4 45
48 Moreno, Francisco SR North Monterey County 6:37.6 19:32.7 46
49 Meza, Andres SR Evergreen Valley 6:37.8 19:33.4 47
50 Glenday, David SR St. Francis High School 6:39.5 19:38.5 48
51 Khare, Raj SR Evergreen Valley 6:44.0 19:51.7 49
52 Sapera, Collin SR St. Francis High School 6:44.5 19:53.2 50
53 Ortiz, Edgar SR Willow Glen 6:44.6 19:53.5 51
54 Schenkelberg, Mitch SR Sobrato 6:46.5 19:59.1 52
55 Bustillo, Richard SR Evergreen Valley 6:50.6 20:11.3 53
56 Nediyanchath, Sachin SR Sobrato 6:53.0 20:18.3 54
57 Iremonger, Jake SR Newark Memorial 6:53.1 20:18.7 55
58 Chowdhury, Wahid SR Evergreen Valley 6:56.4 20:28.2 56
59 Chandler, Nick SR Newark Memorial 6:56.7 20:29.3  
60 McCrea, Mike SR Valley Christian High School 6:59.3 20:36.7  
61 Glikbarg, Thomas SR Serra High School 6:59.7 20:38.1 57
62 Hanakahi, Alex SR North Monterey County 7:04.1 20:51.0 58
63 Stallman, David SR St. Francis High School 7:05.6 20:55.5  
64 Menard, Matt SR Bellarmine Prep 7:07.9 21:02.3  
65 Bentajado, Justin SR Bellarmine Prep 7:08.1 21:02.9  
66 Weightman, Travis SR Sobrato 7:08.3 21:03.3 59
67 Meyer, Matthew SR Valley Christian High School 7:13.4 21:18.4  
68 Ceballos, Marcos SR Yerba Buena 7:15.7 21:25.2  
69 Toral, J.R. SR Willow Glen 7:17.1 21:29.4 60
70 Kind, Will SR Sobrato 7:17.4 21:30.1 61
71 Li, Kenny SR Willow Glen 7:20.6 21:39.6 62
72 Yamashita, Musashi SR St Francis Central Coast 7:24.4 21:51.0  
73 Bennion, Sean SR St. Francis High School 7:25.5 21:54.1  
74 Curley, Bobby SR Bellarmine Prep 7:26.7 21:57.6  
75 Meier, Henry SR Sobrato 7:26.8 21:58.0 63
76 Sandberg, Ian SR Sobrato 7:28.1 22:01.7 64
77 Coutinho, Chris SR Leland 7:34.3 22:20.1  
78 Gupta, Nishal SR Evergreen Valley 7:35.3 22:23.1 65
79 Chiou, Charles SR Irvington High School 7:36.8 22:27.6 66
80 Hubble, Richard SR Sobrato 7:37.0 22:28.0  
81 Nguyen, Alan SR Irvington High School 7:50.8 23:08.7 67
82 Shanker, Ashwin SR Irvington High School 7:56.1 23:24.5 68
83 Milstein, Brian SR Pinewood School 8:04.4 23:49.0  
84 Low, Billy SR Pinewood School 8:06.0 23:53.6  
85 Hayslip, Bryan SR Sobrato 8:06.1 23:54.0  
86 Thomas, Jared SR Sobrato 8:06.6 23:55.5  
87 Patel, Ronak SR Irvington High School 8:35.4 25:20.5 69
88 Xiang, Richard SR Sacred Heart Prep 8:56.5 26:22.7  
89 Salazar, Juan SR North Monterey County 9:08.4 26:57.8 70
90 Lopez, Luis SR Madera 9:15.5 27:18.8 71
91 Plascencia, Luis SR Sacred Heart Prep 11:34.2 34:07.8  
Boy's Open Varsity Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:25:47 17:09 63 1 5 13 21 23 33 38
2 1:28:20 17:40 86 15 16 17 18 20 22 39
3 1:30:06 18:01 134 3 25 26 35 45 54 57
4 1:30:44 18:08 134 6 14 24 41 49    
5 1:30:35 18:07 135 10 11 29 34 51 60 63
6 1:33:36 18:43 155 4 9 30 44 68    
7 1:32:55 18:35 172 7 27 32 47 59 66  
8 1:32:32 18:30 173 2 8 50 55 58 61  
9 1:33:53 18:46 192 12 28 43 53 56 67  
10 PATTERSON 1:34:42 18:56 198 19 31 40 46 62 64  
11 1:35:26 19:05 215 36 37 42 48 52 65  
Boy's Open Varsity Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Friese, Mark SR san francisco university 5:23.0 15:52.8 1
2 Straube, Kramer SR Sacred Heart Prep 5:26.1 16:01.8 2
3 Capizzi, Damien SR Evergreen Valley 5:34.3 16:26.0  
4 Lopez, Eduardo SR Piedmont Hills 5:35.3 16:29.0 3
5 McCarthy, Keanen SR Vanden High School 5:38.1 16:37.4  
6 Duran, Cameron SR Evergreen Valley 5:38.7 16:39.2  
7 HOANG, PETER SR Silver Creek 5:39.2 16:40.5 4
8 Steyer, Gus SR san francisco university 5:44.1 16:54.9 5
9 Valdes, Antonio SR Vanden High School 5:44.3 16:55.6  
10 Bedolla, Jose SR Yerba Buena 5:46.1 17:01.0 6
11 Galdin, Matt SR Irvington High School 5:46.5 17:02.1 7
12 Navarro, Alex SR Sacred Heart Prep 5:46.9 17:03.4 8
13 TRAN, KEVIN SR Silver Creek 5:47.2 17:04.0 9
14 santiago, eduardo SR RESEDA HIGH SCHOOL 5:47.8 17:05.8 10
15 din, zabi SR RESEDA HIGH SCHOOL 5:48.2 17:07.1 11
16 Earl, Ken SR Pioneer 5:49.7 17:11.4  
17 Willers, Benny SR Archbishop Riordan High School 5:50.5 17:13.9 12
18 Kealhofer, Robert SR san francisco university 5:51.2 17:16.1 13
19 Sanchez, Mike SR Mt. Pleasant 5:51.5 17:16.7  
20 Dimas, Jose SR Yerba Buena 5:51.7 17:17.4 14
21 Romero, Alexis SR North Monterey County 5:56.0 17:30.2 15
22 Kaufmann, Aaron SR North Monterey County 5:56.5 17:31.6 16
23 Pierce, Andrew SR North Monterey County 6:00.0 17:42.0 17
24 Cortez, Luis SR North Monterey County 6:01.7 17:47.0 18
25 Ham, Tyler PATTERSON 6:02.7 17:50.0 19
26 Munoz, Andres SR North Monterey County 6:02.9 17:50.4 20
27 Clock, Henry SR san francisco university 6:03.2 17:51.3 21
28 Huerta, Jose SR North Monterey County 6:03.3 17:51.7 22
29 Mead, Weishen SR san francisco university 6:03.6 17:52.6 23
30 Felix, Rene SR Yerba Buena 6:03.9 17:53.4 24
31 Farquha, James D. SR Piedmont Hills 6:04.5 17:55.1 25
32 Cruz, Christian SR Piedmont Hills 6:05.6 17:58.3 26
33 Martin, David SR Irvington High School 6:06.0 17:59.6 27
34 Ferrey, Christain SR Archbishop Riordan High School 6:06.3 18:00.4 28
35 Montes de Oca, Jadiel SR Overfelt 6:06.4 18:00.8  
36 Yamaichi, Brett SR Evergreen Valley 6:07.0 18:02.5  
37 cruz, david SR RESEDA HIGH SCHOOL 6:10.2 18:12.0 29
38 GARCIA, CHRIS SR Silver Creek 6:10.6 18:13.2 30
39 Vazquez, Jorge PATTERSON 6:11.4 18:15.4 31
40 Eng, Kevin SR Galileo Lions 6:13.0 18:20.3  
41 Gustas, Robert SR Irvington High School 6:13.1 18:20.7 32
42 Yopes, Tom SR san francisco university 6:14.5 18:24.7 33
43 munson, scott SR RESEDA HIGH SCHOOL 6:16.1 18:29.5 34
44 Arce, Justin SR Piedmont Hills 6:17.4 18:33.3 35
45 Karlssen, Ian SR Valley Christian High School 6:17.6 18:33.9 36
46 Osuna, Jordan SR Valley Christian High School 6:18.7 18:37.2 37
47 McClure, Max SR san francisco university 6:19.1 18:38.3 38
48 Ravel, Ryan SR Pioneer 6:19.4 18:39.0  
49 Samuels, Ian SR North Monterey County 6:19.7 18:40.1 39
50 Parson, Trey PATTERSON 6:23.4 18:50.8 40
51 Trinidade, Chris SR Evergreen Valley 6:24.3 18:53.5  
52 Casas, Ruben SR Yerba Buena 6:24.5 18:54.3 41
53 Joy, Andrew SR Valley Christian High School 6:25.6 18:57.5 42
54 Conti, Robert SR Archbishop Riordan High School 6:27.6 19:03.3 43
55 Cook, Sloane SR Lincoln (SF) 6:29.0 19:07.5  
56 SANCHEZ, ALBERT SR Silver Creek 6:30.0 19:10.3 44
57 Sandoval, Daniel SR Piedmont Hills 6:30.1 19:10.7 45
58 Dimter, James PATTERSON 6:32.9 19:18.8 46
59 McClelland, Darius SR Pinewood School 6:34.0 19:22.1  
60 Lomker, Jared SR Irvington High School 6:36.0 19:28.2 47
61 Pacheco, Sean SR Pioneer 6:37.5 19:32.5  
62 Merrick, Ford SR Valley Christian High School 6:38.9 19:36.7 48
63 Alvarado, Miguel SR Yerba Buena 6:39.7 19:38.9 49
64 Lamkin, Chris SR Sacred Heart Prep 6:40.1 19:40.1 50
65 munoz, andy SR RESEDA HIGH SCHOOL 6:40.4 19:41.1 51
66 Barron, Dean SR Valley Christian High School 6:40.6 19:41.5 52
67 Meyer, Matt SR Archbishop Riordan High School 6:40.8 19:42.2 53
68 Dao, Joesph SR Piedmont Hills 6:40.9 19:42.6 54
69 Hutton, Cam SR Sacred Heart Prep 6:42.7 19:47.9 55
70 Conti, Michael SR Archbishop Riordan High School 6:44.7 19:53.8 56
71 Terry, Darius SR Piedmont Hills 6:45.3 19:55.6 57
72 Knox, Jeffrey SR Sacred Heart Prep 6:46.8 20:00.0 58
73 Clark, Andrew SR Irvington High School 6:48.4 20:04.8 59
74 castaneda, nicholas SR RESEDA HIGH SCHOOL 6:50.0 20:09.4 60
75 Fredrick, Matt SR Sacred Heart Prep 6:52.9 20:18.0 61
76 Zuniga, Gabriel SR Overfelt 6:56.0 20:27.2  
77 Bachelder, Even PATTERSON 6:56.2 20:27.6 62
78 trujillo, welner SR RESEDA HIGH SCHOOL 6:59.2 20:36.7 63
79 Hoxie, Art PATTERSON 7:00.8 20:41.2 64
80 Portela, Paul SR Overfelt 7:01.6 20:43.5  
81 Kennedy, Sean SR Valley Christian High School 7:01.7 20:44.0 65
82 Jayakar, Rohit SR Pinewood School 7:04.3 20:51.6  
83 Barber, Chris SR Galileo Lions 7:05.0 20:53.8  
84 Blizel, James SR Irvington High School 7:07.2 21:00.2 66
85 Cowels, Kevin SR Pioneer 7:08.4 21:03.5  
86 Ruiz, Eddie SR Newark Memorial 7:12.4 21:15.5  
87 Weisinger, Tim SR Pinewood School 7:15.1 21:23.4  
88 Congedo, Stefano SR Archbishop Riordan High School 7:19.7 21:37.0 67
89 Arciniega, Alfredo SR Overfelt 7:27.4 21:59.9  
90 Kruep, Andrew SR Pinewood School 7:33.7 22:18.3  
91 MEZA, VICTOR SR Silver Creek 7:37.1 22:28.4 68
Girl's Frosh-Soph Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:54:42 22:56 73 8 12 14 19 20 23 24
2 2:00:09 24:01 96 1 3 21 31 40 41 42
3 2:01:25 24:17 108 4 10 27 30 37 38  
4 2:02:23 24:28 108 6 7 18 34 43 45  
5 2:03:55 24:47 108 5 15 16 26 46    
6 2:01:09 24:13 109 11 13 17 33 35    
7 2:04:32 24:54 130 9 25 28 32 36    
8 2:08:38 25:43 136 2 22 29 39 44 47  
Girl's Frosh-Soph Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Delucchi, Gianna SR Mercy High School Burlingame 7:02.7 20:47.0 1
2 Eisenberg, Erika SR Leland 7:10.8 21:10.6 2
3 Gonzalez, Cassandra SR Mercy High School Burlingame 7:16.7 21:28.2 3
4 Wehner, Margaret SR san francisco university 7:16.8 21:28.6 4
5 Campos, April SR Santa Catalina 7:20.9 21:40.5 5
6 Katzman, Shanelle SR Evergreen Valley 7:25.1 21:52.9 6
7 Reyes, Nicole SR Evergreen Valley 7:25.3 21:53.5 7
8 Richards, Shannon SR St. Francis High School 7:25.7 21:54.6 8
9 Smith, Jackie SR Newark Memorial 7:26.5 21:57.0 9
10 Fair, Katherine SR san francisco university 7:34.0 22:19.1 10
11 Dickerson, Sarah SR Vanden High School 7:34.8 22:21.6  
12 Burciaga, Valerie SR Mt. Pleasant 7:35.1 22:22.4 11
13 mack, Caroline SR St. Francis High School 7:35.3 22:23.1 12
14 Boxton, Camylle SR Mt. Pleasant 7:38.1 22:31.3 13
15 Smith, Catherine SR St. Francis High School 7:41.5 22:41.4 14
16 Aranda, Melissa SR Silver Creek 7:44.2 22:49.4  
17 Lu, Marisa SR Overfelt 7:46.1 22:54.8  
18 Cessa, Dixie SR Santa Catalina 7:58.6 23:31.8 15
19 Gaston, Calyx SR Santa Catalina 7:59.2 23:33.5 16
20 Garcia, Daisy SR Mt. Pleasant 8:01.4 23:40.0 17
21 Spring, Alina SR Evergreen Valley 8:01.8 23:41.3 18
22 Kozlovsky, Kirsten SR St. Francis High School 8:04.1 23:48.1 19
23 Dong, Kathy SR St. Francis High School 8:06.7 23:55.6 20
24 Murphy, Emily SR Mercy High School Burlingame 8:12.8 24:13.5 21
25 Keith, Brooke SR Vanden High School 8:14.0 24:17.3  
26 Cheng, Jessica SR Leland 8:15.8 24:22.6 22
27 Yrosthozo, Jasmine SR Overfelt 8:17.5 24:27.7  
28 Gajare, pooja SR St. Francis High School 8:17.9 24:28.8 23
29 Sapera, Nicole SR St. Francis High School 8:22.9 24:43.5 24
30 Adame, Amanda SR Newark Memorial 8:23.3 24:44.7 25
31 Wright, Kate SR Santa Catalina 8:25.5 24:51.0 26
32 Laurentine, Emma SR san francisco university 8:25.8 24:51.9 27
33 Rivas, Vanessa SR Newark Memorial 8:27.0 24:55.6 28
34 Alvarez, Denise SR St Francis Central Coast 8:36.1 25:22.3  
35 Hsia, Jocelyn SR Leland 8:38.9 25:30.7 29
36 Feldman, Hannah SR san francisco university 8:39.8 25:33.5 30
37 Mandell, Chelsea SR Mercy High School Burlingame 8:40.4 25:35.0 31
38 Sanchez, Justine SR Newark Memorial 8:47.0 25:54.6 32
39 Garagozzo, Mindy SR St. Francis High School 8:50.3 26:04.4  
40 Magana, Angelica SR Mt. Pleasant 8:52.2 26:09.8 33
41 Belvin, Rebecca SR Vanden High School 8:52.9 26:12.0  
42 Shah, Neema SR Evergreen Valley 8:53.9 26:14.9 34
43 Rodriguez, Yvette SR Mt. Pleasant 8:57.7 26:26.1 35
44 McElhiney, Shannon SR Newark Memorial 9:09.6 27:01.3 36
45 Pezzini, Julia SR St Francis Central Coast 9:12.7 27:10.3  
46 Gould, Vera SR san francisco university 9:13.5 27:12.8 37
47 Hufford, Justine SR san francisco university 9:13.8 27:13.5 38
48 Lue, Joyce SR Leland 9:18.5 27:27.4 39
49 Gregg, Heather SR Mercy High School Burlingame 9:31.4 28:05.6 40
50 Greenwald, Katie SR Mercy High School Burlingame 9:34.2 28:13.8 41
51 Manese, Jolyesa SR Mercy High School Burlingame 9:34.6 28:15.0 42
52 Yang, Amanda SR Mercy High School Burlingame 9:35.4 28:17.4  
53 Dones, Megan SR Mercy High School Burlingame 9:37.3 28:23.0  
54 Rose, Monique SR Evergreen Valley 9:43.4 28:40.8 43
55 Brown, Brenna SR Mercy High School Burlingame 9:51.4 29:04.6  
56 Hwang, Geraldine SR Leland 10:12.8 30:07.8 44
57 Van, Cassandra SR Evergreen Valley 10:13.2 30:08.9 45
58 Chin, Yvonne SR Santa Catalina 10:16.7 30:19.2 46
59 Juarez, Raquel SR Yerba Buena 11:20.8 33:28.2  
60 Schmal, Kendra SR Leland 13:48.2 40:43.0 47
Girl's Varsity Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:35:30 19:06 38 2 3 6 8 19    
2 1:38:51 19:46 59 7 9 13 14 16 26 51
3 1:39:30 19:54 75 1 5 17 21 31 40 46
4 1:43:27 20:41 114 4 23 25 28 34 38  
5 1:43:35 20:43 117 10 11 20 29 47    
6 1:44:52 20:58 129 12 22 27 32 36    
7 1:46:30 21:18 148 18 24 30 35 41 52 58
8 1:50:31 22:06 208 15 44 45 50 54 55  
9 1:50:34 22:06 209 33 37 42 48 49 53 56
10 1:57:40 23:32 279 39 57 60 61 62 66 68
11 2:00:45 24:09 294 43 59 63 64 65 67  
Girl's Varsity Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Barnett, Stephanie SR Leland 6:03.4 17:52.0 1
2 Fedronic, Justine SR Carlmont 6:10.6 18:13.0 2
3 Pascale, Hayley SR Carlmont 6:16.8 18:31.4 3
4 Imhof, Andrea SR san francisco university 6:21.0 18:43.8 4
5 Barnett, Claudia SR Leland 6:23.1 18:50.0 5
6 Marquez, Arely SR Yerba Buena 6:25.7 18:57.7  
7 Rhoades, Mary SR Carlmont 6:26.6 19:00.5 6
8 Velazquez, Nancy SR Willow Glen 6:28.3 19:05.5 7
9 Abinader, Tamara SR Carlmont 6:29.3 19:08.5 8
10 Bergman, Jennifer SR Valley Christian High School 6:32.5 19:17.8  
11 Server, Kari SR Willow Glen 6:34.6 19:24.0 9
12 Gonzales, Jessica SR Evergreen Valley 6:35.6 19:27.0 10
13 Straetker, Riyana SR Evergreen Valley 6:37.2 19:31.6 11
14 Ripp, Kelsey SR San Rafael HS 6:39.0 19:36.9 12
15 Moran, Michelle SR Willow Glen 6:39.7 19:38.9 13
16 Celaya, Morgan SR Valley Christian High School 6:46.0 19:57.5  
17 Anderson, Jaclyn SR Willow Glen 6:52.4 20:16.4 14
18 Crinigan, Catherine SR Irvington High School 6:52.5 20:16.9 15
19 Tharp, Hayley SR Willow Glen 6:55.8 20:26.6 16
20 Hsieh, Michelle SR Leland 6:56.6 20:29.0 17
21 Llorin, Kristina SR Piedmont Hills 6:57.0 20:30.1 18
22 Luoma, Kelsey SR Valley Christian High School 6:58.6 20:34.8  
23 Cottong, Ali SR Carlmont 6:59.5 20:37.5 19
24 Payne, Renee SR Evergreen Valley 7:02.0 20:44.7 20
25 Nguyen, Ashley SR Leland 7:02.8 20:47.3 21
26 Killion, Kimberly SR San Rafael HS 7:03.5 20:49.2 22
27 Pham, Vivian SR Silver Creek 7:04.0 20:50.8  
28 KIngsley-Ma, Hannah SR san francisco university 7:04.2 20:51.3 23
29 Diaz, Tiffany SR Piedmont Hills 7:05.6 20:55.3 24
30 Lemieux, Danielle SR san francisco university 7:05.8 20:56.1 25
31 Rivera, Kristina SR Willow Glen 7:09.6 21:07.3 26
32 Davis, Mickey SR San Rafael HS 7:10.1 21:08.7 27
33 Pham, Lilian SR Silver Creek 7:10.6 21:10.2  
34 Steyer, Evi SR san francisco university 7:13.0 21:17.1 28
35 Pope, Michelle SR Mt. Pleasant 7:14.8 21:22.4  
36 Gragert, Talia SR Evergreen Valley 7:16.9 21:28.8 29
37 Yamashita, Traci SR Piedmont Hills 7:17.1 21:29.3 30
38 Chin, Lauren SR Leland 7:18.1 21:32.3 31
39 Franklin, Allison SR San Rafael HS 7:19.5 21:36.4 32
40 pineda, tiffany SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:19.8 21:37.4 33
41 O'Connor, Morgan SR san francisco university 7:20.6 21:39.5 34
42 Reyes, Joanna SR Piedmont Hills 7:21.0 21:40.7 35
43 Urroz, Nathalie SR San Rafael HS 7:21.2 21:41.6 36
44 de la puente, janelly SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:21.4 21:42.1 37
45 Dorey, Allison SR san francisco university 7:22.7 21:46.0 38
46 Mellis, Katherine SR Pinewood School 7:23.1 21:47.0 39
47 Vega, Melissa PATTERSON 7:23.3 21:47.5  
48 Fkiaras, Kikita SR Leland 7:25.0 21:52.7 40
49 Zhang, Ashley SR Piedmont Hills 7:25.8 21:55.0 41
50 rosales, ana SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:30.7 22:09.6 42
51 Tapia, Emilse SR North Monterey County 7:33.3 22:17.2 43
52 DeLang, Katie SR Irvington High School 7:34.5 22:20.7 44
53 Gupta, Kriti SR Irvington High School 7:35.0 22:22.1 45
54 Hunter, Alexa SR Leland 7:35.1 22:22.5 46
55 Kishimoto, Rebecca SR Evergreen Valley 7:35.4 22:23.2 47
56 rodriguez, silvia SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:37.4 22:29.3 48
57 germanozashvili, nato SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:39.9 22:36.6 49
58 Mitchell, Jennifer SR Irvington High School 7:40.1 22:37.1 50
59 Sosa, Sandra SR Willow Glen 7:40.6 22:38.5 51
60 Ho, Monique SR Piedmont Hills 7:41.2 22:40.3 52
61 rivas-guillen, jennifer SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:42.6 22:44.6 53
62 Taylor, Ellen SR Irvington High School 7:46.0 22:54.5 54
63 Mauserat, Nicole SR Valley Christian High School 7:46.4 22:55.8  
64 Tavares, Whitney SR Irvington High School 7:47.9 23:00.1 55
65 Field, Heather SR Vanden High School 7:48.9 23:03.1  
66 mena, jessica SR RESEDA HIGH SCHOOL 7:51.4 23:10.5 56
67 Marcovici, Annabelle SR Pinewood School 7:55.0 23:21.2 57
68 Ou, Patty SR Piedmont Hills 7:57.4 23:28.2 58
69 White, Katie SR North Monterey County 7:59.2 23:33.4 59
70 Brooks, Sarah SR Yerba Buena 8:02.1 23:42.2  
71 Hirsch, Madisen SR Pinewood School 8:09.6 24:04.4 60
72 McLarnan, Olivia SR Pinewood School 8:11.8 24:10.7 61
73 Andriacchi, Katie SR Pinewood School 8:14.2 24:17.9 62
74 Rendon, Emily SR North Monterey County 8:20.5 24:36.5 63
75 Alvarez, Elizabeth SR North Monterey County 8:22.9 24:43.4 64
76 Karnilowitz, Helena Rose SR Immaculate Conception Academy 8:27.3 24:56.5  
77 Arizmendez, Veronica SR North Monterey County 8:40.4 25:35.1 65
78 Kramer, Kaelee PATTERSON 8:58.6 26:28.9  
79 Endersby, Trisha SR Pinewood School 8:59.4 26:31.0 66
80 Gamez, Lorena SR Silver Creek 9:05.6 26:49.5  
81 Ferguson, Jennifer SR North Monterey County 9:17.8 27:25.3 67
82 Manning, Morgan SR Immaculate Conception Academy 9:47.1 28:52.0  
83 Pronio, Natalye SR Immaculate Conception Academy 10:20.1 30:29.3  
84 Mastro, Gabriela SR Immaculate Conception Academy 10:20.8 30:31.4  
85 Adem, Eliz SR Pinewood School 10:30.2 30:59.1 68