Mayflower Athletic Conference XC Championships Date: 10-29-13   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Welch, Nick SR West Bridgewater 6:38.1 20:37.1 1
1 Solimini, Megan SR West Bridgewater 7:33.2 23:28.3 1
2 Petti, Nina SR West Bridgewater 7:35.9 23:36.5 2
2 Sheedy, Brendan SR West Bridgewater 6:47.8 21:07.1 2
3 Malafronte, Holly SR West Bridgewater 7:37.0 23:40.1 3
3 Schmeer, Ben SR West Bridgewater 6:50.2 21:14.7 3
4 DeAngelo, Libby SR West Bridgewater 7:49.0 24:17.2  
4 Victor, Jason SR West Bridgewater 6:50.6 21:15.9  
5 Forbes, Quinn SR Tri-County RVT 6:56.5 21:34.3 4
5 Savoy, Sarah SR West Bridgewater 7:53.1 24:30.2  
6 Hurst, Victoria SR West Bridgewater 7:54.6 24:34.8  
6 Smith, Josh SR West Bridgewater 6:58.7 21:41.0  
7 Gallo, Andrew SR Tri-County RVT 6:59.5 21:43.6 5
7 Hurst, Vanessa SR West Bridgewater 7:58.8 24:47.7  
8 Eddy, Liz SR West Bridgewater 8:01.2 24:55.3  
8 Machinski, Alex SR West Bridgewater 7:10.3 22:17.2  
9 Wu, Lucas SR Bishop Connolly 7:13.6 22:27.2  
9 Hurst, Valerie SR West Bridgewater 8:02.7 25:00.0  
10 Stratoti, Mike SR West Bridgewater 7:14.6 22:30.4  
10 Creighton, Olivia SR West Bridgewater 8:11.0 25:25.7  
11 Gene, Hansen SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:15.2 22:32.3 6
11 Spooner, Emma SR West Bridgewater 8:27.0 26:15.5  
12 Davenport, Halie SR West Bridgewater 8:33.5 26:35.6  
12 May, Jordan SR West Bridgewater 7:15.3 22:32.6  
13 Luther, Duncan SR Tri-County RVT 7:16.9 22:37.5 7
13 Asker, Sophie SR West Bridgewater 8:39.2 26:53.4  
14 Goncalo, Owen SR Diman Regional Voc/Tech 7:17.0 22:37.8 8
14 McNulty, Jane SR West Bridgewater 8:40.2 26:56.4  
15 McCarthy, Kerryn SR West Bridgewater 8:50.6 27:28.7  
15 Kenney, Joe SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:17.7 22:39.9  
16 Briones, Kalahan SR Diman Regional Voc/Tech 8:50.8 27:29.5  
16 Winship, Tim SR Tri-County RVT 7:17.7 22:40.2  
17 McCarron, Meghan SR West Bridgewater 8:50.9 27:29.8  
17 Griffin, Forrest SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:21.3 22:51.2 9
18 Nolan, Brad SR West Bridgewater 7:21.7 22:52.6  
18 Jabbour, Cerina SR West Bridgewater 9:02.2 28:04.9  
19 Sweeney, Jack SR Norfolk County Agricultur 7:30.3 23:19.2 10
19 Pinetti, Federica SR Sacred Heart 9:14.4 28:42.7  
20 Carlos, Lori SR Bristol County Agricultural 9:31.4 29:35.5  
20 Williams, Chris SR West Bridgewater 7:38.9 23:45.9  
21 Toupin, Ally SR Diman Regional Voc/Tech 9:35.1 29:47.0  
21 Bancroft, George SR Bristol County Agricultural 7:42.4 23:56.9  
22 Sikora, Lucas SR West Bridgewater 7:45.4 24:06.0  
22 Bussey, Alyssa SR West Bridgewater 9:41.3 30:06.2  
23 Westcoat, Ethan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:48.1 24:14.6  
23 Olsen, Caroline SR West Bridgewater 9:41.7 30:07.6  
24 Eldayha, Evona SR West Bridgewater 9:42.5 30:09.9  
24 Unknown, Unknown Norfolk County Agricultur 7:49.2 24:17.8 11
25 Fitzpatrick, Alisha SR Norfolk County Agricultural 9:57.6 30:56.9  
25 Dacosta, Sergio SR Diman Regional Voc/Tech 7:50.9 24:23.2 12
26 DeLuca, Marissa SR West Bridgewater 10:32.0 32:43.9  
26 Smith, Joel SR West Bridgewater 7:54.2 24:33.6  
27 Terra, Taylor SR South Shore Vocational 10:32.9 32:46.7  
27 Foy, Nolan SR West Bridgewater 7:55.9 24:38.7  
28 Eolin, Conner SR Diman Regional Voc/Tech 7:57.3 24:43.1 13
28 Nickerson, Susana SR West Bridgewater 10:33.7 32:49.2  
29 Gustas, Charles SR West Bridgewater 7:57.7 24:44.3  
29 Jones, Stephanie SR South Shore Vocational 10:37.8 33:01.9  
30 Brennan, Christina SR South Shore Vocational 10:48.0 33:33.5  
30 Leonard, Ryan SR South Shore Vocational 7:58.6 24:47.1  
31 Boyle, Caitlin SR South Shore Vocational 11:03.1 34:20.4  
31 Long, Cory SR South Shore Vocational 8:00.9 24:54.4  
32 Ingemi-Jolie, Colby SR South Shore Vocational 8:01.1 24:54.9  
33 Pina, Jakob SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:02.5 24:59.3 14
34 Dimock, Kevin SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:03.5 25:02.2  
35 Storer, John SR Sacred Heart 8:05.5 25:08.7 15
36 Kapple, Gus SR Sacred Heart 8:09.1 25:19.7 16
37 Goncalo, Ian SR Diman Regional Voc/Tech 8:09.2 25:20.0  
38 Hong, Monorom SR Diman Regional Voc/Tech 8:11.1 25:26.1  
39 Hauptman, Chad SR Norfolk County Agricultur 8:18.3 25:48.5 17
40 Burns, Tyler SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:19.5 25:52.1  
41 Wong, Adrian SR Sacred Heart 8:24.8 26:08.7 18
42 O'Brien, Robert SR Norfolk County Agricultur 8:28.8 26:20.9  
43 Howe, Alex SR Norfolk County Agricultur 8:30.8 26:27.3  
44 Desir, Randly SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:37.2 26:47.0  
45 Alfieri, Paul SR West Bridgewater 8:37.3 26:47.6  
46 Duncan, Ben SR South Shore Vocational 8:37.6 26:48.4  
47 Marino, Justin SR Sacred Heart 8:38.3 26:50.4  
48 Nelson, Austin SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:47.7 27:19.6  
49 Bellavance, Dan SR Bristol County Agricultural 8:53.6 27:37.9  
50 Corey, Aidan SR Bishop Connolly 8:59.4 27:56.0  
51 St George, Devan SR Tri-County RVT 9:00.7 28:00.1  
52 Keith, Branden SR Upper Cape Cod RVT 9:03.3 28:08.1 19
53 L'Heureux, Norman SR Old Colony RVT 9:03.8 28:09.8 20
54 Rada, Christian SR West Bridgewater 9:12.7 28:37.6  
55 Mischley, Mike SR West Bridgewater 9:16.1 28:48.0  
56 Conlon, Drew SR Norfolk County Agricultur 9:19.8 28:59.5  
57 Hammel, Chase SR West Bridgewater 9:24.8 29:15.1  
58 Gourdin, Brandon SR Norfolk County Agricultur 9:34.0 29:43.5  
59 Phaneuf, Evan SR Old Colony RVT 9:36.7 29:52.1 21
60 Perez, Sam SR West Bridgewater 9:55.9 30:51.5  
61 Fisher, Nick SR West Bridgewater 10:09.3 31:33.3  
62 Gemma, Matt SR South Shore Vocational 11:03.2 34:20.7  
63 Nicolosi, Nate SR Old Colony RVT 11:11.5 34:46.7 22
64 Lyons, Teddy SR Upper Cape Cod RVT 11:13.6 34:53.2 23
65 Rabelo, Jonathan SR Old Colony RVT 11:24.0 35:25.4  
66 Gonzalez, Gabe SR Upper Cape Cod RVT 11:32.8 35:52.8 24