Mayflower League XC Championship Date: 10-28-17   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Spooner, Anthony SR West Bridgewater 5:47.3 17:59.0 1
2 DeFaria, Jamison SR Bishop Connolly 5:51.4 18:11.9 2
3 Arruda, Evan SR Diman Regional Voc/Tech 5:58.9 18:35.3 3
4 Boardman, Nate SR Diman Regional Voc/Tech 6:04.2 18:51.5 4
5 Varros, Gavin SR West Bridgewater 6:09.1 19:06.9 5
6 Potts, Kyle SR South Shore Vocational 6:10.9 19:12.5 6
7 Anderson, Madsen SO West Bridgewater 6:13.1 19:19.4 7
8 Williams, Chris SR West Bridgewater 6:16.1 19:28.7 8
9 Bennett, Collyn SR Diman Regional Voc/Tech 6:16.1 19:28.8 9
10 Pleach, Daniel SR West Bridgewater 6:18.6 19:36.5 10
11 Sidoti, Sean SR South Shore Vocational 6:19.0 19:37.8 11
12 Pratt, Chris JR West Bridgewater 6:24.0 19:53.3 12
13 Platt, Cameron SR Bristol County Agricultural 6:25.6 19:58.1 13
14 Humphrey, Mateo JR Bishop Connolly 6:26.5 20:00.8 14
15 Donovan, Austin SR Diman Regional Voc/Tech 6:28.0 20:05.6 15
16 Gouveia, Aaron SR Diman Regional Voc/Tech 6:29.5 20:10.3 16
17 Hatch, Matthew SR West Bridgewater 6:30.3 20:12.7 17
18 Belmont, Nathaniel SR Norfolk County Agricultur 6:30.7 20:14.1  
19 Coletti, Ian SR Sacred Heart 6:31.3 20:15.7 18
20 Rego, Chris SR West Bridgewater 6:32.7 20:20.1  
21 Vazquez, Luis SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:37.2 20:34.3 19
22 Dezotell, Jake SR Tri-County RVT 6:39.6 20:41.6 20
23 Alford, Jeff SR Upper Cape Cod RVT 6:40.6 20:44.8  
24 Ames, Eric SO West Bridgewater 6:40.8 20:45.5  
25 Benevides, Noah SR Bishop Connolly 6:41.1 20:46.2 21
26 Myron, Matthew JR Bishop Connolly 6:43.6 20:54.2 22
27 Gokey, Teaghan SR Sacred Heart 6:44.0 20:55.2 23
28 Shiner, Kyle SR South Shore Vocational 6:44.9 20:58.0 24
29 Morrissey, Joseph SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:47.2 21:05.2 25
30 Foster, David SR Tri-County RVT 6:48.8 21:10.4 26
31 Moreno, Gabriel SR Bristol County Agricultural 6:48.9 21:10.6 27
32 Monahan, Jakob SR Norfolk County Agricultur 6:50.6 21:16.0  
33 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:51.8 21:19.6 28
34 Brown, Deason SR Upper Cape Cod RVT 6:51.9 21:20.0  
35 Ahern, Austin SR Bristol County Agricultural 6:52.3 21:21.2 29
36 Alfieri, Paul SR West Bridgewater 6:52.5 21:21.8  
37 Burdick, Robert JR Bristol County Agricultural 6:54.9 21:29.1 30
38 St. Onge, Logan SR Diman Regional Voc/Tech 6:54.9 21:29.3 31
39 Brides, Zacharie JR Bristol County Agricultural 6:57.5 21:37.3 32
40 Bringarden, Jack JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:59.3 21:43.0 33
41 Stiles, Eli SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:00.2 21:45.5 34
42 Sequeira, Xavier SR Upper Cape Cod RVT 7:01.4 21:49.3  
43 Conroy, Kaiden JR Bristol County Agricultural 7:03.9 21:57.2 35
44 Visconti, James JR Diman Regional Voc/Tech 7:05.2 22:01.3 36
45 O'Leary, Ashton SR Bishop Connolly 7:08.2 22:10.5 37
46 Leitch, Jeffrey SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:08.8 22:12.4 38
47 Rouse, Zachary JR Sacred Heart 7:10.8 22:18.7 39
48 DeCosta, Samuel JR Bishop Connolly 7:11.4 22:20.5 40
49 Randall, Conner SR Tri-County RVT 7:11.8 22:21.7 41
50 Allen, Avery SR Bristol County Agricultural 7:12.3 22:23.2 42
51 Sullivan, Ryan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:13.5 22:27.0 43
52 Warden, Cameron SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:13.5 22:27.1 44
53 Fisher, Trevor SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:14.3 22:29.5 45
54 Powers, Jackson SR South Shore Vocational 7:14.3 22:29.5 46
55 Simmons, Aiden SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:17.6 22:39.9 47
56 Dalzell, Bryce JR Tri-County RVT 7:18.1 22:41.4 48
57 Capelo, Kyle SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:18.5 22:42.5  
58 Kelleher, Thomas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:19.0 22:44.0  
59 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 7:22.7 22:55.7  
60 Dignee, Cian SR Old Colony RVT 7:24.8 23:02.1  
61 Fallon, Ryan SR South Shore Vocational 7:31.0 23:21.4 49
62 Graham, Duncan SR Tri-County RVT 7:33.4 23:29.0 50
63 Reavey, Conor SR Bishop Connolly 7:34.2 23:31.2 51
64 Devon, O'Garro SR Holbrook 7:35.7 23:35.9 52
65 LoPorto, Sean JR South Shore Vocational 7:41.0 23:52.3 53
66 Stapel, Jim SR Upper Cape Cod RVT 7:42.4 23:56.9  
67 Rajani, Jason SR Diman Regional Voc/Tech 7:46.5 24:09.5  
68 Aiden, Hainey SR Holbrook 7:47.2 24:11.8 54
69 Honeycutt, Travis Diman Regional Voc/Tech 7:47.4 24:12.4  
70 Trudeau, Ryan SR Bishop Connolly 7:51.0 24:23.5  
71 Newman, Jackson SR Tri-County RVT 7:57.0 24:42.2 55
72 Barnes, John SR Old Colony RVT 7:58.7 24:47.4  
73 Tucker, Timothy SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:59.9 24:51.3 56
74 Andrade, Tim SR Diman Regional Voc/Tech 8:06.0 25:10.3  
75 Ben, Trovato JR Sacred Heart 8:10.5 25:24.0 57
76 Etim, Gabriel SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:12.0 25:28.9 58
77 Brenden, Hoffmann JR Holbrook 8:12.4 25:30.0 59
78 Reiber, John JR Sacred Heart 8:32.4 26:32.1 60
79 Safford, Tanner SR Old Colony RVT 8:46.3 27:15.4  
80 Graham, Ryan SR Sacred Heart 9:35.9 29:49.4 61
81 Harrenstein, Luke JR Sacred Heart 9:39.7 30:01.4 62
82 Gonsalves, Matthew SR Norfolk County Agricultur 9:49.7 30:32.4  
83 Cavino, Chris 8 Holbrook 10:09.9 31:35.1 63
84 Cioffi, Nicholas SO Holbrook 10:25.0 32:22.2 64
85 Kelly, Aiden SR Holbrook 10:41.3 33:12.8 65
86 Nihtila, Thomas 8 Holbrook 10:47.8 33:32.9 66
87 Greeley, Chris SR Holbrook 11:00.3 34:11.8  
88 Paul, Anthony SR Holbrook 11:12.6 34:50.0