Mayflower League XC Championship Date: 10-29-16   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Arruda, Evan SR Diman Regional Voc/Tech 5:50.8 18:10.0 1
2 Boardman, Nate SR Diman Regional Voc/Tech 5:55.7 18:25.3 2
3 Glynn, Ryan SR South Shore Vocational 5:59.4 18:36.7 3
4 Spooner, Anthony SR West Bridgewater 6:00.6 18:40.5 4
5 Martinez, Kyandre SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:02.2 18:45.3 5
6 Pappas, Yanni SR Sacred Heart 6:05.8 18:56.6 6
7 Sweeney, Jack SR Norfolk County Agricultur 6:07.2 19:00.9 7
8 Potts, Kyle SR South Shore Vocational 6:09.1 19:06.7 8
9 Platt, Cameron SR Bristol County Agricultural 6:09.7 19:08.6 9
10 Roy, C J (Christo SR Tri-county 6:11.3 19:13.6 10
11 Vasconcellos, Evan SR Diman Regional Voc/Tech 6:12.0 19:16.0 11
12 McAndrew, Matt SR South Shore Vocational 6:13.8 19:21.4 12
13 Bennett, Collyn SR Diman Regional Voc/Tech 6:15.6 19:27.2 13
14 Varros, Gavin SR West Bridgewater 6:16.8 19:30.8 14
15 Whitford, Claton SR Bristol County Agricultural 6:19.7 19:39.8 15
16 Gouveia, Aaron SR Diman Regional Voc/Tech 6:19.7 19:39.9 16
17 Coletti, Ian SR Sacred Heart 6:25.7 19:58.6 17
18 Kelleher, Thomas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:26.1 19:59.7 18
19 Alfieri, Paul SR West Bridgewater 6:29.8 20:11.2 19
20 Bradford, Darian SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:32.5 20:19.6 20
21 Williams, Chris SR West Bridgewater 6:33.3 20:22.2 21
22 Vazquez, Luis SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:33.5 20:22.6 22
23 Simpson, Loren SR Sacred Heart 6:35.4 20:28.5 23
24 McPherson, Alex SR South Shore Vocational 6:36.0 20:30.5 24
25 Pratt, Chris JR West Bridgewater 6:37.2 20:34.1 25
26 DeFaria, Jamison SR Bishop Connolly 6:38.9 20:39.4 26
27 Brown, Deason SR Upper Cape Cod RVT 6:39.0 20:39.9 27
28 Desir, Randly SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:39.1 20:40.0 28
29 DiCarlo, Nick SR Upper Cape Cod RVT 6:40.3 20:43.7 29
30 Green, Noah SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:41.8 20:48.4 30
31 Warden, Cameron SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:42.3 20:50.0 31
32 Monahan, Jakob SR Norfolk County Agricultur 6:42.8 20:51.6 32
33 Lacen, Derek SR Bristol County Agricultural 6:43.9 20:54.9 33
34 Schofield, Kade SR Upper Cape Cod RVT 6:43.9 20:55.1 34
35 Sidoti, Sean SR South Shore Vocational 6:44.6 20:57.3 35
36 Ahern, Austin SR Bristol County Agricultural 6:47.1 21:05.0 36
37 Cronin, Derek SR Sacred Heart 6:48.3 21:08.6 37
38 Foster, David JR Tri-county 6:49.5 21:12.5 38
39 Gokey, Teaghan SR Sacred Heart 6:50.6 21:15.8 39
40 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 6:51.0 21:16.9  
41 Hatch, Matthew SR West Bridgewater 6:51.0 21:17.1 40
42 Gillis, Tyler SR Diman Regional Voc/Tech 6:51.1 21:17.5 41
43 Donovan, Austin SR Diman Regional Voc/Tech 6:52.0 21:20.2 42
44 Moreno, Gabriel SR Bristol County Agricultural 6:53.0 21:23.2 43
45 Capelo, Kyle SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:53.1 21:23.7 44
46 Stroud, John SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:53.9 21:26.0 45
47 Foy, Nolan SR West Bridgewater 6:54.2 21:27.2 46
48 Manchester, Griffin SR Diman Regional Voc/Tech 6:55.1 21:29.8  
49 DiGangi, Ben SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:55.3 21:30.4 47
50 Smith, CJ JR West Bridgewater 6:56.1 21:33.0  
51 Rizzo, John SR Norfolk County Agricultur 6:56.7 21:34.9 48
52 Howe, Alex SR Norfolk County Agricultur 6:57.3 21:36.5 49
53 Cuddeback, Jaxon FR Tri-county 6:58.2 21:39.5 50
54 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:59.8 21:44.5 51
55 Sequeira, Xavier SR Upper Cape Cod RVT 7:00.3 21:45.9 52
56 Higgins, Eric SR Norfolk County Agricultur 7:00.8 21:47.5 53
57 Dezotell, Jacob JR Tri-county 7:01.4 21:49.5 54
58 Johnson, Jeremiah SR South Shore Vocational 7:05.7 22:02.7 55
59 Seaman, Jarrett SR South Shore Vocational 7:07.0 22:06.7 56
60 Laboy, Michael SR Diman Regional Voc/Tech 7:07.2 22:07.5  
61 Dignee, Cian SR Old Colony RVT 7:10.1 22:16.4  
62 Graham, Harrison SR Old Colony RVT 7:11.8 22:21.9  
63 Nihtila, Brian SR Norfolk County Agricultur 7:11.9 22:22.2 57
64 Segal, Cameron SR Norfolk County Agricultur 7:12.0 22:22.3 58
65 Brady, Shane SR South Shore Vocational 7:13.1 22:25.7  
66 Meikle, Connor JR Sacred Heart 7:13.3 22:26.3 59
67 Dickinson, Zachary JR West Bridgewater 7:13.4 22:26.6  
68 Allen, Avery SR Bristol County Agricultural 7:13.9 22:28.4 60
69 Tenore, Richie SR Norfolk County Agricultur 7:18.4 22:42.2  
70 DaCosta, Sergio SR Diman Regional Voc/Tech 7:19.5 22:45.8  
71 Randall, Conner FR Tri-county 7:22.7 22:55.5 61
72 Anzalone, Shawn SR Norfolk County Agricultur 7:22.8 22:55.8  
73 Leitch, Jeffrey SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:24.3 23:00.7 62
74 Bancroft, George SR Bristol County Agricultural 7:24.5 23:01.2 63
75 Hillier, Gaige SR Upper Cape Cod RVT 7:30.1 23:18.7 64
76 Fisher, Trevor SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:32.5 23:26.0  
77 Waterman, Baily SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:34.7 23:33.0  
78 Kelly, Aiden SR Holbrook 7:35.2 23:34.3  
79 Trudeau, Ryan SR Bishop Connolly 7:37.6 23:41.8 65
80 Wang, Zhe SR Sacred Heart 7:37.8 23:42.7 66
81 Reavey, Conor SR Bishop Connolly 7:41.6 23:54.4 67
82 McQueeney, Chandler SR South Shore Vocational 7:43.9 24:01.6  
83 Cannata, Jacob SR Upper Cape Cod RVT 7:44.0 24:01.7 68
84 Barnes, John SR Old Colony RVT 7:47.9 24:13.9  
85 Mattloff, Joshua SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:51.7 24:25.8 69
86 Greeley, Chris SR Holbrook 8:06.5 25:11.7  
87 Corey, Aidan SR Bishop Connolly 8:08.5 25:18.0 70
88 Lounge, Wayne SR Holbrook 8:08.8 25:18.7  
89 Guimmeres, Joao Lucas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:09.4 25:20.8  
90 Tucker, Timothy SR Southeastern Reg. Voc/Tech 8:09.5 25:21.1 71
91 Rego, Wyatt SR Bristol County Agricultural 8:23.3 26:03.8  
92 O'Brien , Ben SR Upper Cape Cod RVT 8:24.8 26:08.7 72
93 Garant, Nicholas SR Bishop Connolly 8:24.9 26:08.8 73