Champion Fast Track HS Invitational Date: 01-18-20   Venue: JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
Men's 1,600m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 34 Cumbow, Sawyer SO Enka 4:56.62 -
2 38 Lanning, Andrew JR Mooresville 4:57.87 -
3 54 Mohamed, Mohamed SO Southwest Guilford 5:06.38 -
4 56 Grottenthaler, Luke SR Garinger 5:07.68 -
5 57 Mankus, Bradley FR Lake Norman 5:10.26 -
6 58 Guzman, Elijah SR Independence 5:11.61 -
7 59 Warren, Justice JR Western Guilford 5:14.51 -
8 60 Chewning, Donovan SO West Carteret 5:14.67 -
9 61 Pignetti, Pete FR Charlotte Country Day 5:19.09 -
10 62 Nutt, George JR Pine Forest 5:19.42 -
11 63 McGehee, Nolan SO Croatan 5:20.42 -
  Leavens, Jahleel SR Southeast Guilford DNF -
  Ledford, Caleb SO St. Stephens DNF -
  Thanos, Logan FR Garner DNF -
  Jackson, Kenneth SO Charlotte Country Day DNF -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Villarreal, Max JR Southwest Guilford 4:48.37 -
2 29 Young, Luke FR Unattached 4:54.15 -
3 36 Jacobs, Adrien FR Durham School of the Arts 4:57.00 -
4 37 Longrie, Daniel SO Unattached 4:57.56 -
5 41 Boyd, Matthew JR Reynolds, R. J. 4:58.35 -
6 44 Doty, Brandt FR West Forsyth 4:58.75 -
7 46 Jackson, Alex SR Charlotte Country Day 4:58.88 -
8 47 Young, Liam FR Unattached 5:01.16 -
9 48 Scott, Sam FR Unattached 5:01.23 -
10 49 Woodbury, Christian SO Southwest Guilford 5:02.84 -
11 50 Marson, Josh JR West Carteret 5:03.74 -
12 51 Stoudt, Matthew SO Aycock, C. B. 5:04.24 -
13 53 Gardner, Todd SO Aycock, C. B. 5:04.52 -
  McPherson, Dyllan SO West Forsyth DNS -
  Barnes, Stephenson SR Olympic DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 Guzi, Jacob JR Myers Park 4:47.63 -
2 19 Braxton, Shane JR Grimsley 4:49.26 -
3 20 Waller, Richard FR East Mecklenburg 4:49.29 -
4 23 Connick, Spencer JR Unattached 4:51.10 -
5 25 Lackey, Jackson SO Atkins 4:53.34 -
6 26 Broud, Michael SR Providence 4:53.55 -
7 27 Broud, David SR Providence 4:53.77 -
8 30 Fuhrer, Jack SR Unattached 4:55.61 -
9 31 Haggstrom, Wesley FR West Forsyth 4:55.66 -
10 35 Fernandez, Noah JR Grimsley 4:56.85 -
11 39 Bocchino, Taylor SR Unattached 4:57.95 -
12 40 Matagolia, Danny SO West Carteret 4:58.31 -
13 43 Wetherington, David JR Roberson, T. C. 4:58.51 -
14 45 Norman, Myles JR Myers Park 4:58.79 -
  Nuenschwander, Skyler FR Providence DQ -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Mattioli, Ryker JR Durham School of the Arts 4:37.20 -
2 11 Nicholson, David JR Reynolds, R. J. 4:41.20 -
3 14 Trantham, Blake SR Enka 4:44.15 -
4 15 Weaver, Oliver JR Durham School of the Arts 4:44.72 -
5 16 Conroy, Dominic SO Porter Ridge 4:45.20 -
6 21 Holdstock, Ryan SO Green Level 4:49.69 -
7 22 Fernandez, Alex FR Green Level 4:49.70 -
8 24 Packer, Josh SO Unattached 4:53.31 -
9 28 Chardiet, AJ JR Unattached 4:53.86 -
10 32 Hood, David SR Myers Park 4:55.98 -
11 33 Bolinger, John SO Unattached 4:56.56 -
12 42 Black, Jackson SO St. Stephens 4:58.48 -
13 55 Go, David SR Cary Academy 5:07.42 -
  Nicholaus, Cleveland SR Independence DNS -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Blizzard, James JR Unattached 4:28.53 -
2 2 Christensen, Tyler SR St. Stephens 4:29.55 -
3 3 Mohamad, Jamal SR Unattached 4:32.61 -
4 4 Laney, Jacob FR Porter Ridge 4:32.96 -
5 5 Hamilton, William JR Unattached 4:33.40 -
6 6 Gonzalez, Damien SR Mooresville 4:34.28 -
7 7 Macemore, Andrew SR Unattached 4:36.65 -
8 9 Bolin, Kevin SO Unattached 4:38.86 -
9 10 King, Daniel JR Southern Alamance 4:40.42 -
10 12 Shanahan, Jay JR Unattached 4:41.92 -
11 13 Mann, Gabriel SO Unattached 4:43.53 -
12 52 Coble, Jadon JR Southeast Guilford 5:04.27 -