Wellesley Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 2
MIAA Outdoor East D1
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Abichandani, Rahul SO
Adams, Zach JR
Ahern, Connor SR
Althoff, Brendan JR
Althoff, Christopher SR
Anderson , Samuel SR
Applebaum , Jacob SR
Arroyo, D'Milo SR
Assaad, Johnathan SR
Austin, Mark SR
Barry, Zachary SR
Bergstrom, Charles SO
Blake , Noah SR
Braccia, Hugh SR
Brooks, Cameron SR
Brown, Duncan SR
Buckley, Ben SR
Busny, Sawyer SR
Cadet, Wedner SR
Campbell , Alasdair SR
Carlson, Jack SR
Carlson, Leo SR
Carr-Locke, Alexander SR
Carroll, Jack SR
Cellucci, Andrew SR
Chalmers, Derek SR
Chang, Kevin JR
Choi, Mason SO
Cohen-Abeles, Luke SR
Collins , Grady JR
Collins, Luke SR
Conti, Luke SR
Covert, Cam SR
Cristoforo, Anthony SR
Czerniach, Jadon JR
Dolan, James SR
Donahue, David SR
Dougherty, Will SR
Dravenstott, Tyler SO
Fay, Louis JR
Foody, Sean SR
Ford, Noah SR
Fouda, Henri SR
Fouda, Ottou JR
Gao, Ethan SR
Gareau , Matthew JR
Ginsberg, Eli JR
Green, Logan SR
Guillaume, Dymari SR
Harding, Christopher SR
Hart, William SR
Heath, Henry SR
Hickey, Michael SR
Horner, Harrison JR
Howell, Brady SR
Huang, Alden JR
Iorio, James SO
Jimenez, Derek SO
Kim, Alex SR
Kochling, Alexander SR
Kohnen, Nathaniel SR
Lawlor, William SR
Lee, Nicholas SR
Leibowitz, Zach SR
Lin, Maxwell SO
Lothian, Blake SR
Luzaitis , George SR
Lynch , Andrew JR
Lynch, Robert SR
MacDougall, Bennett SR
Mann, Kamar SO
Maragos , Evan SR
Maragos, Jack JR
Marcoux, Maddox SO
Marcoux, Xander SR
Mark, Nolan SR
Maroon, Trey JR
Matejka, Owen SR
Mccarron, Jack SR
McKeever, Dylan SO
Meara, Nick JR
Merritt , Jake SR
Messore, Anthony SR
Mirsky, Alexander SR
Mitchell, Samuel SR
Morris, Matthew SR
Mosley, Alex SR
Nadeau, Matthew SR
Natoli, Jonathan JR
Norris, Jason SR
O'Toole, Jackson SR
Olson, David (DJ) SR
Ouellette, Andrew SR
Papa, Sebastian SO
Passaro Kiehl, Lucas SR
Perez, Anthony SR
Pritchard, Jahmir SR
Reed, Ryan SR
Renzella, Griffin SR
Rezania, Darian SR
Rodriguez, Jorge SR
Rushford, Matthew SR
Sawyer, Scott SR
Scherrer, Daniel SR
Seaborn, Rudy JR
Segel, Matthew SR
Siddiqui, Wali SR
Soliva, Joseph SO
Stakun-Pickering, Colby SR
Stakun-Pickering, Max JR
Steen, Jack SR
Stemple, Chase SR
Stern, Dylan SO
Stoudemire, Samuel SR
Stought, Oliver SR
Sullivan, Aidan SR
Sutherland, Sam JR
Taplin, Andrew SR
Tejeda, Wilkin SR
Thomas, Jack SR
Tracey, Leo SR
Trenk, Eddie SR
Turco, Chris SR
Voci, Brendan SR
Wadja, Eric SR
Wagner, Benjamin SR
Weiss , Drew SR
Wellesley, Boys SR
Wellesley, Boys SR
White, Shiloh SR
Williams, Corey SR
Winkelman, Adam SR
Young, Brigham SR
Zaorski, Brett SR
Zarle, Colby SR
Latest Results
Meet
MIAA Indoor Division 2 Track & Field Championship
Bay State Conference Track & Field Championship
MIAA East Outdoor Division 1 Championships
South Shore Principals Twilight Meet
Bay State Conf Championship
MSTCA Large Schools Boys and Girls INVITATIONAL
MSTCA James Kalperis Indoor D-2 Relays
Red Aurebach Freshman Sophomore Large Schools
South Shore Twilight Invitational
MIAA Div 2 Indoor Track & Field Championships
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Reed, Ryan JR 6.68
300m Indoor Chalmers, Derek SR 34.60
600m Indoor Tejeda, Wilkin SR 1:29.46
1,000m Indoor O'Toole, Jackson SR 2:31.62
1 Mile Indoor Barry, Zachary SR 4:23.55
2 Mile Indoor Donahue, David JR 9:46.57
55m H Indoor Stakun-Pickering, Max SO 7.97
4 x 200m Relay Indoor   1:31.85
4 x 400m Relay Indoor   3:39.32
4 x 800m Relay Indoor   8:02.09
High Jump Indoor Stakun-Pickering, Max SO 5'  10"
Long Jump Indoor Chalmers, Derek SR 22'  5.5"
Shot Put Indoor Steen, Jack SR 36'  10.25"