Plymouth North Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 2
MIAA Outdoor East D2
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
An, Christian SR
Ball, Davis JR
Ball, Tyson SR
Boys, Plymouth North SR
Buckley, William SR
Christensen, Ray SR
Covel, Shaun SR
Dearing, Dylan JR
Doherty, James SR
Drake, Harry SR
Durmis, James SR
Durocher, Nick SR
Dwyer, Jake SR
Enos, Cole SR
Enos, Scott SR
Falkowski, Derek SR
Feingold, Josh SR
Feingold, Josh SR
Ferris, Andrew SR
Fillippini, Johnell SR
Flaherty, Abigail SR
Flattery, Colleen SR
Flattery, John SR
Fleet, Nathan SR
Folloni, Avery SR
Folloni, Avery SR
Ford, Joe SR
Freyermuth, Justin SR
George, Nick SR
Glaude, Miele SR
Goodall, Parker SR
Greeley, Zack SR
Guiliani, Cole SO
Gwynne, Nathaniel SR
Hagan, TJ SR
Halnen, Josh SR
Harlow, Dawson SR
Harlow, Ellis SR
Healy, Ryan JR
Hennings, Mitch SR
Hoch, Russell SR
Hoch, Russell SR
Hogan, Chris SR
Hohulin, Christian SR
Holmes, Ben SR
Holmes, Cooper JR
Hovey, Nic SR
Hovey, Vaughn SR
Jenkins, Matt SR
Jennings, Braeden SR
Johnson, Gavin SR
Keane, Brett SR
Kenney, Jack SR
Larareo, Michael SR
Leroy, Olivier SR
Letendre, Cace SR
Losordo, Riley SR
Lotrionte, Michael SR
Maguire, Brendan SR
Maguire, Brendan SR
Maguire, Ian SR
Mallia, Cameron SR
Mammone, Nick SR
Marinos, Nick SR
Martel, Bryan SR
Martin, Keenan SR
Martinelli, Bruno SR
Massie, Richard SR
Mazzilli, Elisha JR
McGettrick, Ashley SR
McLoud, Ryan SR
McNamee, Nick SR
McRae, Jimmy SR
Mento, Brock SR
Mikulic, Adian SR
Milbry, Kenny SR
Monsini, Angelo SR
Montolio, Caleb SR
Moriarty, Collin SR
Muir, Braeden SO
Murphy, Patrick SR
Murray, Aiden JR
Naidoo, Robert SR
Nelson, Cole SR
Newton, Jerrianne SR
Nguyen, Tommy SR
Nguyen, Tyler SR
Nickerson, Shane SR
O'Brien, Luke JR
O'Brien, Luke JR
O'Neil, Bailey SR
Odoms, Sean SR
Offutt, Marquis JR
Paganis, Tony SR
Payton, Jack SR
Pereira, Brock SR
Pestana, Josh SR
Peterson, Rachael SR
Plant, Kyle SR
Plymouth North, Boys SR
Quinn, Liam SR
Rebelo, Zack SR
Reifeiss, Payton SR
Richard, Connor SR
Riley, James SR
Riley, Josh SR
Riley, Kevin SO
Riordan, Dan SR
Riordan, Matt SR
Roderick, Mark SR
Ryder, Bryan SR
Santos, Lucas SR
Savage, Trevor SR
Schena, Josh SR
Schranze, Greg SR
Shannon, Kolbe SR
Shannon, Kolbe SR
Shannon, Nate SR
Shea, Seth SR
Sheppard, Curtis SR
Showstead, Thomas JR
Simpson, Eric SR
Smith, Aidan SR
Soilson, Noah SR
Sorensen, Brady SR
South, Sean SR
Stewart, Timothee SR
Stott, Abigail SR
Stutzman, Barrett SR
Sullivan, Aiden JR
Sullivan, Jason SR
Swenson, Eric SR
Takahashi, John SR
Tamulionis, John SR
Tavares, Manuel SR
Thayer, Hunter SR
Theo, Anninos SR
Thomas, Dylan SR
Tocci, Michael SR
Toland, Will SR
Toledo, Francis SO
Tripp, Maxwell SR
Turner, Dan SR
Villano, Mark SR
Wager, Jillian SR
Walsh, Zach SR
Ward, Myles SR
Wedge, Tom SR
Werneck, Lara SR
Wheeler, Brandon SR
White, Caleb JR
Willis, Aaron SR
Wodsinski, Skyler JR
Woomer, Patrick SR
Yang, Jeff SR
Zacchini, Anthony SR
Latest Results
Meet
MIAA Indoor Division 2 Track & Field Championship
MSTCA Last Chance
South Shore Principals Twilight Meet
MSTCA Large Schools Boys and Girls INVITATIONAL
Red Aurebach Freshman Sophomore Large Schools
MIAA EMASS Division 2 TF Championship
13th Annual Last Chance to Qualify Meet
South Shore Twilight Invitational
MIAA Div 2 Indoor Track & Field Championships
MSTCA Boys Girls Large Schools INVITATIONAL
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Sorensen, Brady SR 6.67
200m Indoor Sorensen, Brady SR 23.26
300m Indoor Yang, Jeff SR 35.31
400m Indoor Yang, Jeff SR 50.21
600m Indoor Guiliani, Cole FR 1:32.21
1,000m Indoor Doherty, James SR 2:39.94
1 Mile Indoor Covel, Shaun SR 5:00.57
2 Mile Indoor Buckley, William JR 10:26.64
55m H Indoor Showstead, Thomas SO 8.98
4 x 200m Relay Indoor   1:33.19
High Jump Indoor Hohulin, Christian JR 5'  8"
Long Jump Indoor Sorensen, Brady SR 22'  7"
Shot Put Indoor Stutzman, Barrett SR 40'  8"