Braintree Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 2
MIAA Outdoor East D1
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Abraham, Bashar SR
Adams, Justin SR
Baggett, Ryan SR
Baszkiewicz, Brendan SR
Braintree, Boys SR
Brooks, Bobby SR
Brown, Connor SR
Cabral, Kevin SR
Collins, Jack SR
Corcoran, Cole SR
Cusack, Dan SR
Devine, Jack SR
Donahue, Paulie SR
Downing, Declan SR
Emerson, Cooper JR
Farrington, Nick SR
Flanagan, Christian SR
Galvin, John SR
Garrity, Cameron JR
Gates, Joe SR
Gates, Joe SR
Griffith, Christian SR
Guzman, Steven SR
Hansen, Ben JR
Ho, Christian SR
Hume, Noel SR
Kam, Nick SR
Kastner, Liam SR
Kelliher, Sean SR
Kennedy, John JR
Kiser, Jeff SR
Kosta, Theo SR
Kwong, Roger SR
Lane, Calvin SR
Le, Michael SR
Lee, Brendan SR
Lydon Shay, Colton SR
MacCormack, Ian SR
Mach, Rodney SR
Martin, Nick SR
McClean, John SR
McDevitt, Aidan SR
McDonough, Pat SR
McGlaughlin, Kyle SR
McGuire, Matt SR
McGurn, Ryan JR
McPhail, Zach SR
Mitchell, Jack JR
Moran, Luke SR
Murphy, John SR
Nguyen, Darren SR
Norton, Thomas SR
O'Toole, Liam SR
Ong, Kendrick SR
Paiva, Calvin SR
Pettinato, Dante SR
Prasad, Rohan SR
Quinn, Logan JR
Rege, Carl SR
Reyno, Cameron SR
Richards, Tom SR
Roberts, Arthur SR
Sidor, Brian SR
Smith, Corey SR
Smith, Dominic JR
Solomine, Jonathan SR
Stypulkowski, Marcel SR
Swenson, Matt SR
Turner, Jacob JR
Valicenti, Mike SR
Van Alfen, Josh SR
Williams, Jasper SR
Wood, Greg SR
Yan, Brian SR
Latest Results
Meet
MIAA Indoor Division 2 Track & Field Championship
Bay State Conference Track & Field Championship
MIAA East Outdoor Division 1 Championships
South Shore Principals Twilight Meet
Bay State Conf Championship
MSTCA Large Schools Boys and Girls INVITATIONAL
MSTCA James Kalperis Indoor D-2 Relays
Red Aurebach Freshman Sophomore Large Schools
South Shore Twilight Invitational
8th Annual Sunset T&F Invitational
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Norton, Thomas JR 6.97
600m Indoor Kennedy, John SO 1:47.75
1,000m Indoor McClean, John SR 2:45.96
1 Mile Indoor Kiser, Jeff JR 4:46.08
55m H Indoor Kosta, Theo JR 9.87
4 x 200m Relay Indoor   1:39.65
4 x 400m Relay Indoor   4:02.61
4 x 800m Relay Indoor   9:00.09
High Jump Indoor Norton, Thomas JR 5'  8"
Long Jump Indoor Roberts, Arthur JR 19'  4.5"
Shot Put Indoor McGurn, Ryan SO 37'  2.5"