Richards (Oak Lawn) Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: IHSA Class AA
IL Top Times-Class 3A
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Alba, Jordan JR
Alvarado, Gabriel JR
Anderson, Raymion SO
Attig, Blake SR
Awaidah, Ahmad SR
Bell, Marion SR
Bonds, Eric SR
Brown, Darrion SR
Burford, James SR
Cain, Benjamen SR
Cardwall, Jordan SR
Cook, Ryan SR
Dinwiddie, Semaj SR
Enriquez, Zergio JR
Enriquez, Zergio JR
Eskridge, Terangie SR
Fletcher , Jeremiah SR
Forberg, Owen JR
Garmon, Travis SR
Gary, Mychale SR
Gill, Christian SR
Gilmore, Amari SR
Gizma, Nolan SR
Gorman, Shawn SR
Granz, William SR
Green, Jayon SR
Green, Jayon JR
Harris, Larkise SR
Jaber, Muhanned JR
Jackson, Christian SR
Jackson, Christon SR
Jefferson, Andre SR
Johnson, Jeremiah SR
Kelly, Ladarius SR
Knight, Omari SR
Leahy, Louie SR
Little, Ivan JR
Lott, Trishawn SR
Loveless, Tyler JR
Lurquin, Mitch SR
Maldonado, Julian SR
Marquez, Sebastion JR
Marquez, Sebastion JR
Mattei, Dylan JR
Maura, Micheal JR
Moore, Kaylon JR
Newman, Dijon SO
O, Tayo SR
Oatis, Avery SR
Ogunleye, Adedolapo SR
Ogunleye, Babatunda SR
Olmos, David SR
Owens, Eric SR
Perry, Anthony SR
Rico, Alex JR
Robinson, Adonis SR
Russell, Damian SR
Shaughnessy, Ian SO
Shaw, Jamai SR
Smith, Josh JR
Strong, Tyrese SR
Sulivan, Elijah JR
Sumreen, Adham SR
Tate, Lawrence SR
Taylor, Chris JR
Turman, Demarco JR
Vana, Luke SR
Walker, Deshun SR
Washington, Emari JR
Washington, Emari JR
Washington, Mustafa SR
Weiland, Jack SR
Wise, Aidan SR
Woods, Terrance SR
Latest Results
Meet
SSC Red Conference Championship
Argo-Richards Dual 5-19-21
Argo Boys Track Quad 3-5-20
3A High School Meet Hosted by Lincoln Way East
SSC Red Indoor Championships
Argo Boys Track Indoor Invitational
Argo Boys Track Quad 2-28-19
SSC Red Conference Championship Varsity
Terry Englund Relays
Spartan Invite
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Gilmore, Amari SO 7.07
200m Indoor Gilmore, Amari SO 24.53
400m Indoor Brown, Darrion SR 58.53
800m Indoor Russell, Damian JR 2:03.38
1,600m Indoor Weiland, Jack SO 4:45.69
3,200m Indoor Olmos, David JR 10:02.40
55m H Indoor Brown, Darrion SR 10.21
4 x 400m Relay Indoor   4:37.16
High Jump Indoor Garmon, Travis SO 1.67m
Long Jump Indoor Gilmore, Amari SO 5.47m
Shot Put Indoor Jefferson, Andre SR 12.10m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014