Downers South Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: IHSA Class AA
IL Top Times-Class 3A
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Acik, Arda SO
Addotey, Theo SR
Alvarez, Marc SR
Andrews, Sean SR
Atlas, Josh SR
Baah, Richmond SR
Barcenas, Carl SR
Barr, Dylan JR
Bennett, Kurt SR
Bleau, Tyler SR
Blecke, Jaelyn SR
Bullard, Jacob SR
Burrow, Kendall SR
Casella, Griffin SR
Ciraulo, Anthony SR
Connolly, Grant SR
Contrares, Efran SR
Creamer, Kenny SO
D'Urso, Jordan SO
DeBoer, Caleb JR
Del Cotto, Robert SO
Deshazer, Jayden SR
Deshazer, William SR
Diamantos, Josh SR
Dorner, Joseph SO
Doyle, Brendan SR
Dreyer, Rylan SR
Dunn, Colin SR
Dziedzic, Nick SR
Eaton, Jerry SO
Eaton, Jerry SO
Esposito, Justin SR
Eterno, Joey SR
Foster, Max SR
Freko, Blake SR
Fudaz, Steven JR
Gage, Ryan SR
Galindo, Anthony SR
Galvan, Angel JR
Ghosh, Akhil SR
Gibbons, Sean SR
Grammich, Anthony SR
Griffin, Nazarus SO
Ha, James JR
Halpin, Peter JR
Heneghan, John SR
Hodonou, Fumi SO
Hudec, Sam JR
Huerta, Axel JR
Hyman, Matt SO
Johnson, Kenton SR
Jones, Galvin SR
Joseph, Michael SO
Khalil, Robert SR
Kirk, Sam SR
Lagunas, Jose SR
LaLonde, Luke SR
Lambert, Jayden SR
Latham, Jamari SR
Laurich, Michael SR
Lee, David SR
Lee, Shawn SR
Legge, Felix JR
Luczak, Nathan SR
Macas, Tom JR
Marchioretto, Jacob SR
Martinescu, Greyson JR
McDaniels, Jordan SR
McGrew, Dre JR
Mears, Jayson SR
Mears, Nick SR
Mendez, Carlos SR
Meyer, Colin JR
Meyer, Jack SR
Molex, Sharrod SR
Montgomery, Jaylen SO
Moore, DJ JR
Mora, Henry SR
Motuelle, Jake SR
Motuelle, Nicholas SO
Mrozek, Mike SR
Murff, Rashon JR
Neer, John SR
Nelson, Andrew SR
Neumann, Chris SO
Neumann, Tim SO
Norris, John SR
Novotny, Nicholas JR
Novotny, Nick JR
Okunev, Philip SO
Olcese, David JR
Osbourne, Qeveon SR
O’Neil , Patrick SO
Patel, David SR
Peloso, Matt SR
Pipilas, Stephen SR
Poellintz, Cameron SR
Pogorelic, Chris JR
Provenzano, Vinny SR
Puccillo, Joseph SO
Quintana, Norberto SO
Quintana, Norberto SO
Radcliff, Caleb SR
Rasnic, Nick SR
Reed, Elijah SO
Reed, LaQuette SR
Rhodes, DJ JR
Royle, Brock SR
Saucedo, Miguel SR
Sbragia, Matt JR
Shaughnessy, Patrick SR
Sigale, Danny SR
Simb, Qasim JR
Siuda, Edwin SR
Skibbe, Ben SR
Stage, Canyon SR
Szmanda, Paul SR
Tunney, Ben JR
Vaitkevicius, Karolis SR
Vergara, Alex SO
Vergara, Alex SO
Wascher, Max SR
Wascher, Zack SR
Weigel, James SR
Westbrook, Kyeon SO
Willer, George SR
Witt, Nolan JR
Latest Results
Meet
2019 HC Sophomore Invitational
Greg Foster Indoor Invitational
Wanner Invite
Boys Eagle Classic
2018 WSC Gold Boys Conference
2018 PW 53rd Annual Boys Invite
2018 Greg Foster Indoor Invitational
2017 PW 52nd Annual Boys Invite
2017 Greg Foster Indoor Invitational
WSC Gold Boys Conference Championship
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Creamer, Kenny FR 6.92
200m Indoor Creamer, Kenny FR 24.24
400m Indoor Mora, Henry SR 56.44
800m Indoor Skibbe, Ben JR 2:07.20
1,600m Indoor Norris, John JR 4:29.15
3,200m Indoor Stage, Canyon JR 9:39.95
55m H Indoor Meyer, Jack JR 8.26
4 x 200m Relay Indoor   1:35.95
4 x 400m Relay Indoor   3:32.22
4 x 800m Relay Indoor   8:18.78
High Jump Indoor Legge, Felix SO 1.88m
Pole Vault Indoor Ciraulo, Anthony SR 10'  6"
Long Jump Indoor Murff, Rashon SO 20'  2"
Triple Jump Indoor Lambert, Jayden JR 14.45m
Shot Put Indoor Lee, Shawn JR 16.94m
Available Years (top times):
Current

2018

2017

2016

2015