Newton North Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 1
MIAA Outdoor East D1
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Acuna, Diego SO
Altindag, Oliver JR
Arrecis, Anthony SO
Aryan, Aaditya SO
Ashton, Mateo JR
Badman, Euan FR
Badman, Milo SO
Badri, Maxence FR
Barbaro, Lee FR
Boekemper, Oliver SO
Borten, Shime SR
Bozeman Jr, Patrick FR
Campbell, Aidan JR
Carmichael, Liam FR
Casajuana, Pol SR
Choi, Isaac SR
Chura, Joesph SO
Connors, Reese SO
Cox, Owen JR
Day, Nate JR
Deng, Johnny SO
Derby, Reeve JR
Dietz, Luke SR
Driscoll, Keondre FR
Elvin, Alex SR
Estabil, David SR
Fabrizio, Leo JR
Finkel, Jacob SO
Galdston, Eli JR
Gee, Louis JR
Gidden, Jamie FR
Gleason, Alex SO
Gleason, Nick SO
Golden, Michael JR
Gonzales, Arthur SO
Goodwin, Kyle SR
Gordon, Avery SR
Grove, Gabe JR
Harvey, Donnell JR
Haughton, Tyler JR
Helman, Jonas JR
Henry, Patrick JR
Hill, Nate SO
Hofmann, Alex SO
Horwitz, Theo FR
Hrycyszyn, Alex SR
Ibokete, Isang SR
James-Ghachem, Faisal SO
Kane, Mitchell SO
Kharfen, Ben SR
Kirby, Graham SO
Kuai, Alex FR
Le, Albert JR
Li, Raylen FR
Li, Ricky FR
Low, James SO
Magni, Jesse JR
Magre, Erik SR
Magre, Owen SR
Maiocca, Dominic SO
Mantell, Jack SR
Mantell, Luke FR
McNew, Brad SR
Michos, Peter SO
Milliken, Paul FR
Monti Guarnieri, Alessandro SR
Moon, Jun JR
Morgan, Avery SR
Muir, Everton SR
Murray, Edward FR
Nash, Felix SO
Nash, Otis SR
Newton North, Boys SR
NewtonNorth, Boys SR
Nilson, George SR
O'Guin, Brendan SR
O'Malley, Quin SO
Olhava, Peter SO
Outar, Benjamin SR
Papakonstantino, Alex SO
Papathanasiou, Niko SO
Papathanasiou, Niko SO
Papathansiou, Pavlos JR
Paquette, Matthew SR
Perron, Sam JR
Peters, Rohan JR
Pfannl, Nick SO
Pinto, David SR
Randall, Matthew SR
Robinson, Dane SO
Ruane, Thomas SO
Rumkin, George FR
Rutan, Dale SO
Salmon-Hanson, Asher SO
Saouli, Nadim SR
Schneider, Milo FR
Schultz, Leon SO
Scott, Myles SR
Scott, Quincy SR
Snyder, Kaj SO
Soebagjo, Darren JR
Spinelli, Nicholas SO
Sterling, Chris FR
Tallisayon, Juan SO
Teszler, Theo JR
Theriault, Jackson SO
Thompson, Chris SR
Thompson, Sam SO
Tiemann, Grey JR
Tsai, Jack SR
Tubman, Tyler SR
Vincenzino, Anthony SO
Wallask, Knox SO
Walter, Liam JR
Youman, Daniel SR
Youngberg, Max SO
Zakrzewski, William SO
Zalis, Jacob SR
Zeng, Stanley JR
Zhao, Duco FR
Latest Results
Meet
Bay State Conf - Block #5
MSTCA Division 1 James Kalperis Relays
MSTCA Northeast Invitational
Bay State Conf - Block #4
Auerbach Freshman Sophomore Large School Championships
Bay State Conf - Block #3
MSTCA Boston Holiday Challenge
Bay State Conf - Block #2
Bay State Conference - #1
MSTCA Winter Festival Large School
Upcoming Meets
Date Meet
02-01-23 Bay State Conf - Open
02-11-23 MSTCA Last Chance
02-14-23 MSTCA Rising Championships
02-17-23 MIAA Division 1 Track & Field Championship
02-25-23 MIAA Meet of Champions
02-28-23 MSTCA Girls Indoor Pentathalon
03-01-23 MSTCA Boys Indoor Pentathlon
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Mangada, Marlow SR 6.87
300m Indoor Sherman, Alexander JR 35.75
600m Indoor Kadambi, Raghav SR 1:24.29
1,000m Indoor Dallaire, Robert SR 2:47.39
1 Mile Indoor Ivanov, Alexander SR 4:25.37
2 Mile Indoor Horsburgh, Ian SR 9:32.48
55m H Indoor Love, Otis SR 7.62
4 x 200m Relay Indoor   1:32.61
4 x 400m Relay Indoor   3:25.60
4 x 800m Relay Indoor   8:09.26
High Jump Indoor Ormes, Owen SO 5'  6"
Long Jump Indoor Love, Otis SR 20'  10"
Shot Put Indoor Klein, Max SO 51'  5"