Danvers Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 3
MIAA Outdoor East D3
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Abboud, Emad JR
Biersteker, Donovan JR
Canning, Paul JR
Carroll, Harrison SO
Celikovic, Dino FR
Cotter, Alex SO
D'Alessandro, Dylan JR
D'Alessandro, Jason SR
Danvers, Boys SR
Donahue, Timothy SO
Dowling, Matthew FR
Drislane, Aidan JR
Dumont, Will FR
Elhadidy, Ali JR
Ellington, Adam SO
Eon, Mekonnen JR
Ferran, Prince SO
Flynn, Jack SO
Gaff, Nate SO
Gettings, Jude JR
Giordano, Anthony SO
Glowik, TJ SR
Golden, Taylor JR
Goodwin, Nick JR
Hnatowicz, Dan FR
Homze, Nicholas JR
Huynh, Daniel JR
Joseph, Julien FR
Kasprzak, Michael FR
Kassiotis, Bryce FR
Kassiotis, Chase JR
Kelter, Colin JR
Laws, Evan JR
Leon, Mike JR
Leventhal, Johnathan SR
Llewellyn, Luke JR
MacDonald, Brendan SR
MacFarlane, Dan SO
Marmen, Sean SO
Martins, Will SO
McElroy, Nate JR
McGuinness, Tyler JR
McHale, Ryan SR
Moore, Sean FR
Ouellette, Sean JR
Perez, Dorian JR
Perez, Hansel SO
Perez, Hansel SO
Pousard, Richard SR
Prouty, Chance SO
Prouty, Chance SO
Raesly, Caleb JR
Reardon, Jacob SR
Rideout, Nick SR
Rogers, Kevin JR
Rooney, Jack JR
Ryan, Jake JR
Selamani, Malik SO
Sheehan, William SR
Smith, Aidan JR
Smith, Aidan SO
Spignese, Jake JR
Sydlowski, Kevin JR
Vatousios, Dan SO
Volpe, Michael JR
Wade, Noah FR
Westcott, Jacob SO
Zoladz, Zach SO
Latest Results
Meet
M.I.A.A. North 2 Track & Field Championship
Northeast Conference
MIAA Indoor Division 3 Track & Field Championship
MSTCA Last Chance
Northeast Conference
Northeast Conference
MSTCA Small Schools Boys and Girls INVITATIONAL
MSTCA James Kalperis Indoor D-3 Relays
Red Aurebach Freshman Sophomore Small Schools
Northeast Conference Sprint Speed Classic
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Reardon, Jacob JR 7.07
200m Indoor Reardon, Jacob JR 24.14
300m Indoor Kelter, JP SR 38.40
600m Indoor Sheehan, William JR 1:29.92
1,000m Indoor Llewellyn, Luke SO 2:41.72
1 Mile Indoor Eon, Mekonnen SO 4:41.39
2 Mile Indoor Glowik, TJ JR 9:59.88
55m H Indoor McHale, Ryan JR 8.90
4 x 200m Relay Indoor   1:38.05
4 x 400m Relay Indoor   3:44.01
4 x 800m Relay Indoor   9:18.64
High Jump Indoor Pousard, Richard JR 5'  8"
Long Jump Indoor Kelter, JP SR 16'  10"
Shot Put Indoor Walfield, Thomas SR 40'  6.75"