O'Fallon Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: IHSA Class AA
IL Top Times-Class 3A
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Allard, Joseph SO
Allard, Matthew SO
Atkinson, Brody SO
Beauchamp, Jordan JR
Benson, Cody JR
Benson, Cole JR
Beverly, Marlon SO
Bills, Tashawn JR
Bisesi, Leo JR
Bivines, Tamarion SR
Blackburn, William SR
Boston, Nathaniel SR
Brady, Chris SR
Brown, Julius JR
Butterfield, Harrison JR
Carter, Jamal SR
Collins, John SO
Connor, Evan SR
Darough, Ben SR
Doss, Aaron JR
Doss, Andrew SR
Eaton, Riley JR
Eckell, Benjamin SR
English, Maddox SO
Estrada, Thomas SR
Faver, Lucas JR
Gomez, Luis SO
Graham, Hunter SR
Green, Kylan JR
Greenstreet, Eli JR
Hardnett, Jeremiah SR
Hartmann-Rivera, Matthew SR
Harvey, Thomas SO
Hinton, Cy SO
Hopkins, Dallas SR
Johnson, Julian SR
Johnson, Maverik SO
Joiner, Christian SR
Jones, Robert SO
Josato, Jordan JR
Kanizar, Keagan SR
Klein, Paul JR
Lehman, Tucker SR
Lewis, Lorezo JR
Lunning, Tyler SR
Manges, Vincent JR
May, Devin SO
McCollum, Adam SR
Mihalik, Landon JR
Mims, Omar SO
Mister, Tyce SO
Mueller, Peyton SR
Nieroda, Ethan SR
Parent, Cooper SO
Pekala, Jacob SR
Pittson, Thatcher SO
Reed, Douglas JR
Richardson, Kaiden SO
Ryan, Jacob SO
Santos, Jared SR
Schexnayder, Donavan SR
Schexnayder, Donovan SR
Schram, Brody JR
Sheppard, Michael SO
Smith, JD SR
Stephenson, John JR
Suggs, Jordan JR
Thoman, Zach SO
Turner, Xavier SO
Vorce, Benjamin JR
Wade, Mihret JR
West, Trystn SR
Westrater, Blake SR
Whitfield, Donavan SR
Wocking, Robert SO
Ybarra, Dylan JR
Latest Results
Meet
Collinsville Invitational
Triad Knight Invitational
St. Clair County Meet- Boys
Winston Brown Invitational
Highland Fr/So Boys Invitational
Belleville West Norm Armstrong Invitational
Edwardsville Fr/So Tiger Invite
SWIL Relays
2022 Tiger Indoor
SWC Boys Conference
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Bivines, Tamarion SR 7.02
200m Indoor Bivines, Tamarion SR 23.03
400m Indoor Schram, Brody SO 57.84
800m Indoor Greenstreet, Eli SO 2:07.34
1,600m Indoor Ybarra, Dylan SO 4:32.79
60m H Indoor Schexnayder, Donovan SR 9.72
4 x 200m Relay Indoor   1:42.96
4 x 800m Relay Indoor   8:42.10
High Jump Indoor West, Trystn JR 1.73m
Long Jump Indoor Carter, Jamal SR 5.42m
Triple Jump Indoor Carter, Jamal SR 10.77m
Shot Put Indoor Eckell, Benjamin SR 12.63m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2014