Brookline Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 1
MIAA Outdoor East D1
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Aschkenesay, Altamo SO
Auditore, Dagne SR
Auditore, Greg SR
Bailey, Hunter JR
Baissac, Ander SO
Baliamoune, Zyad JR
Bamberg, Andrew JR
Barbier-Salah, Gabriel SR
Barnes, Clyde JR
Blaidze, Nikoloz JR
Bogart, Calvin SO
Braun, Nicolas SR
Burke, Mackie SO
Cherkasky, Andrew SR
Chiou, Terry JR
Ciatto, Kailas JR
Dahlborg, Lucas SR
Drinkwater, Caetano SR
Drinkwater, Anthony SO
Duclos, Abram JR
Duffield, Lysander SO
Ericksen Sosa, Ian SO
Feng, Lloyd SO
Garnier, Jayson SO
Gatlin, Gregory SR
Givens, Jesse SO
Gomoli, Toby SO
Guo, Max SO
Haber, Sam SO
Jocelyn, Bradley SR
Kasen, Ben JR
Kassir, Jad SR
Kelley-Nielsen, Luca SR
Kessler, Theo SO
Keynan, Daniel JR
Kleinbaum, Ezra SO
Kleiner, Noah SR
Luszcynski-Williams, Ilan SO
Man, Edward SO
Moody, Cole SR
Mulligan, Declan SR
Mund, Jake SO
Navarette, Max JR
O'Leary, Sean SR
O'Riain, Niall SO
Pertel, Elliot SR
Petersen, Alex SR
Powell, Henry SO
Protopapadakis, Argi JR
Rebello, Rahul JR
Saran, Neil SO
Schroder, Mike JR
Scippa, Enzo JR
Shende-Ruiz, Emeri JR
Shende-Ruiz, Mouri SO
Situ, Eric SO
Solomon, Zach SR
Taback, Sammy SO
Tajuddin, Adal SR
Tejedor Meyers, Pablo JR
Tringas, Mark JR
Vickers, James SR
Walter, Cam JR
Wang, Nick SR
Woodman, Finn JR
Latest Results
Meet
MIAA Division 1 Track & Field Championship
MSTCA South Shore Twilight Invitational
Bay State Championship
MSTCA Coaches Invitational
MSTCA Coaches Twilight Invitational
Weston Twilight Invitational 2022
MSTCA Lou Tozzi Freshman Sophomore Invitational
MSTCA Division 1 Relays
BSC Relays
MIAA Division 1 Indoor Track & Field Championship
Upcoming Meets
Date Meet
12-11-22 MSTCA Winter Festival Large School
12-15-22 BSC Roster Entry
12-17-22 MSTCA Speed Classic Large School
02-17-23 MIAA Division 1 Track & Field Championship
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Hark, Josh SR 7.26
300m Indoor Hark, Josh SR 41.43
600m Indoor Ibrahim, James JR 1:22.71
1,000m Indoor Liss-Riordan, Myles JR 2:33.67
1 Mile Indoor Bailey, Spenser JR 4:30.87
2 Mile Indoor Seeger, Adrian JR 9:48.41
55m H Indoor Domerson, Damani SR 9.06
4 x 400m Relay Indoor   3:50.48
4 x 800m Relay Indoor   8:10.23
High Jump Indoor Auditore, Dagne SO 5'  4"
Long Jump Indoor Domerson, Damani SR 20'  5.5"