North Andover Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 2
MIAA Outdoor East D2
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Abreu, Nathanial SO
Allard, James JR
Altunkilic, Kerem JR
Apperti, Evan SR
Arakelian, Benjamin JR
Babsail, Solyman FR
Barnett, Aiden SR
Belongia, Ethan SO
Bernat, Adam FR
Bicksler, Tucker JR
Bosco, Jonathan JR
Bosco, Jonathan JR
Brimmer, Cole SO
Bullock, Chris JR
Bussell, Tyler SR
Butterfield, Aiden SR
Caldwell, Ryan SO
Carriere, Jeremy SR
Cettie, Christ SR
Chittick, Sam SO
Clunie, Justin JR
Clunie, Justine JR
Connolly, Ryan JR
Conrad, Marc JR
Cote, Dylan SO
Cox, Charles JR
Dacey, Matthew SR
Dee, Brandon FR
Delaney, Owen SO
Delatorre, Owen FR
Determan, Jack SR
DiBiase, Sam JR
Donnelly, Brendan SR
Dussault, Nate SR
Ellsey, Derek JR
Federico, James JR
Finnimore, Adam JR
Flynn, Aidan FR
Foley, Michael FR
Frodelius, Michael JR
Garcia, Javier JR
Gildea, Keegan FR
Giles, Cole JR
Gosselin, Keenan JR
Gray, Jonathan SR
Gray, Michael FR
Ham, Aidan SR
Hawley, Jack JR
Hillary, Asten SR
Jacques, Nathan JR
Johnson, David SO
Kasireddy, Vivek SR
Katsev, Ben SO
Katsev, Daniel SR
Kean, Trey FR
Keeton, Jackson FR
Kooken, Matthew SR
Kutz, Matthew SR
LaRochelle, Adam FR
LaRochelle, Ean JR
LaRosa, Emmett FR
Lawrence, AJ SR
Lembo, Jamison FR
Lynch, Thomas SO
Lynch, Thomas FR
Lynch, Thomas FR
MacDonald, Andrew FR
Makkenna, Soham FR
Manzi, Albert JR
Manzi, Luke SO
Matzouranis, Andrew SR
McDevitt, Matthew SR
McGarry, Ronan SR
McGillivray, Luke SO
Mistry, Gyan SO
Moev, Alexander JR
Muir, David SO
Muiruri, Mark SO
Murphy, Finn JR
Murray, Logan SO
Nachamie, Leo JR
Nath, Soham SO
Nguyen, Jimmy JR
Niejadlik, Alexander SR
North Andover, Boys SR
North Andover, Boys B SR
OCearuil, Ronan SO
Ottaviani, Jake SR
Pacioss, Andrew SO
Pal, Krish FR
Parampalli, Rahul SR
Patel, Keith JR
Peguero, Araldo SR
Pelletier, Josh FR
Phelan, Owen SR
Polonsky, Gabe FR
Polonsky, Max FR
Potter, Aiden SO
Reed, Daniel JR
Reed, John SR
Reiland, Camden JR
Restrepo, Niklas JR
Roche, Gregory SO
Rosa, Joshua JR
Rossi, Gabriel JR
Rossi, Robert SO
Roy, Matthew JR
Roy, Patrick JR
Sanchez, Wyatt SO
Sciaudone, Peter JR
Shea, Kyler JR
Siddiqui, Siam SR
Simoneau, Jared SO
Sorokin, Andrey SR
Stad, Luke JR
Takesian, Paul FR
Thorn, Zack JR
Thurber, Eric FR
Toland, Liam FR
Traficante, Zachary JR
Ursu, Rhett SO
Valentin, Sebastian FR
Valentin, Sebastian FR
Valentino, Michael SO
Veasy, Thomas SR
Vissering, Phillip SR
Wan, Jacky JR
Watter, Brian FR
Watters, Brian JR
Wessel, Matthew SR
Wessel, Nate FR
Williams, Nate SR
Wilmot, Nathan FR
Winn, Colby SR
Wlodyka, Trevor FR
Xenakis, George SR
Yonchak, James FR
Zimmer, Aiden SO
Latest Results
Meet
MSTCA Northeast Invitational
MSTCA Distance Classic
MSTCA Winter Festival Invitational Large Schools
MIAA North DI Outdoor Track & Field Champion
MIAA Indoor Division 2 Track & Field Championship
MSTCA Last Chance
Merrimack Valley Conference Outdoor T & F Championships
ANDOVER BOOSTERS
John Ottaviani Haverhill Track & Field Invitational
MSTCA Large Schools Boys and Girls INVITATIONAL
Upcoming Meets
Date Meet
01-29-22 MSTCA Coaches Invitational Large Schools
02-12-22 MSTCA Last Chance to Qualify
02-15-22 1st Annual Rising Championship
02-20-22 MIAA Division 2 Indoor Track & Field Championship
02/28-03/01/22 MSTCA Boys & Girls Pentathlon
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Gonzalez, Angel SR 6.94
200m Indoor Cross, Lamond SR 24.92
300m Indoor Martel, Peter JR 36.07
400m Indoor Martel, Peter JR 51.12
600m Indoor Chicko, Matthew SR 1:24.79
1,000m Indoor Sciaudone, Lucas SR 2:44.95
1 Mile Indoor Reiland, Camden FR 4:42.14
2 Mile Indoor Brady, Christopher SR 10:13.72
55m H Indoor McGarry, Connor JR 8.12
4 x 200m Relay Indoor   1:32.48
4 x 400m Relay Indoor   3:29.69
4 x 800m Relay Indoor   8:05.58
High Jump Indoor Palmisano, Matthew JR 6'  0"
Shot Put Indoor DiBiase, Peter JR 40'  7"