Deerfield Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: IHSA Class AA
IL Top Times-Class 3A
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Amstutz, Carson JR
Ariano, Joe SR
Avenaim, Andrew JR
Avenaim, Jacob SR
Beamer, Brendan SR
Becerra, Israel SR
Becerra, Julian SR
Bernstein, Cole JR
Bernstein, Ryan JR
Birg, Jacob SR
Black, Declan SR
Blaustein, Noah SR
Boudreau, Henry SR
Brodsky, Bradley SR
Brody, Stone SR
Brubaker, Martin JR
Burns, Kelan SR
Butler, Matt SR
Chinne, Eleazar SR
Cohan, Alex SR
Cooley, Mac SR
Culver, Alex SR
Dahlberg, Jason SR
Dolnick, Zach SR
Dowell, Will SR
Dumitru, Teddy JR
Erdman, Matthew JR
Espinosa, Javier SR
Farhi, Barak SR
Fisher, Grant SR
Fisher, Jack SR
Fogel, Ryan SR
Foufas, TC JR
Frydman, Jonah SR
Futrell, Deuce SR
Getty, Robert JR
Gold, Matt SR
Gomez, Ricardo SR
Gorden, Andrew SR
Gorden, Justin SR
Greco, Zach SR
Gurvey, Sam SR
Haley, Jake SR
Harris, Adam SR
Hart, Charlie SR
He, Sammy JR
Healy, Joe SR
Hu, Thomas SR
Kamen, Matt SR
Kanter, Jake SR
Kaplan, Jonah SR
Katz, Hayden SR
Kellow, Cole SR
Kraemer, Ben SR
Krengel, Matt SR
Kroscher, Matthew SR
Kuzhiyil, Tony SR
Lakemaker, Eric JR
Levin, Josh SR
Lew, Eric SR
Lewis, Mason SR
Liokumovich, Sam SR
Lukaszczyk, Jason SO
Lukaszczyk, Jason SO
Luke, Zach SR
Luo, Alex JR
Mahoney, Mark SR
Marcus, Adam SR
Meilman, Brent SR
Miller, Wes SR
Mizen, Matthew JR
Montano, JP SR
Morrison, Aiden SR
Moskovitz, Lucas JR
Needelman, Brett SR
Newman, Matthew SR
Nitsun, Jacob SR
Oldham, Evan SR
Osborn, AJ SR
Park, Ian SR
Penar, Sawyer SR
Plofsky, Jeremy SR
Plofsky, Micah SR
Pottinger, Justin SR
Powen, Adam SR
Puyear, Josh SR
Pye, Devon SR
Reich, Brian SR
Richardson, Colin JR
Rock, Luke SR
Rosen, Ben SR
Ruskin, Dylan SR
Sabath, Camden SR
Sardi, Thomas SR
Satyr, Jonah JR
Schneider, Brett SR
Schurgin, Sam SR
Seed, Ben SR
Segal, Coby SR
Shapira, Richie SR
Shore, Adam SR
Shore, Drew SR
Shore, Henry SR
Shrago, Jason SR
Smith, Mickael SR
Spector, Elai SR
Stepen, Ben SR
Strimling, Sam SR
Strotman, Matthias SR
Tang, Josh SR
Tatham, Jude SR
Tatham, Rhone JR
Tynan, Jason SR
Vaananen, Ian SR
Vajdic, Luke SR
Valkanas, Alexander SR
Varnado, Warner SR
Varon, David SR
Verde, Joe SR
Voicu, Matt SR
Voigt, Sam SR
Wallk, Jonathan SR
Wathen, Lucas SR
Westphal, Hunter JR
Wheatley, Dylan SR
Whiteman, Ben JR
Wilde, Ryan SR
Wilhelm, Max SR
Winter, Robby SR
Wolfe, Ben SR
Wolfe, Nick SR
Wolski, Anthony SR
Yucknut, Henry SR
Zamler, Ben SR
Zamler, Ben SR
Latest Results
Meet
3A High School Meet Hosted by Lincoln Way East
Jerry Lowe Invitational
2019 Ted Haydon Holiday Classic
2019 Gene Armer Track & Field Invitational
ONU High School Classic
Jerry Lowe Invitational
Dan Horyn Invite
Illinois Top Times Championships (3A)
2018 Urbana HS Gene Armer Track & Field Invitational
ONU High School Classic
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Richardson, Colin SO 7.39
200m Indoor Newman, Matthew SR 24.25
400m Indoor Ariano, Joe SR 55.64
600m Indoor Plofsky, Jeremy SR 1:33.27
800m Indoor Zamler, Ben JR 2:04.35
1,600m Indoor Kraemer, Ben SR 4:38.05
3,200m Indoor Puyear, Josh JR 9:50.96
60m H Indoor Wilhelm, Max JR 9.52
4 x 200m Relay Indoor   1:38.30
4 x 400m Relay Indoor   3:44.65
4 x 800m Relay Indoor   8:41.47
High Jump Indoor Erdman, Matthew SO 1.60m
Pole Vault Indoor Luke, Zach JR 3.30m
Long Jump Indoor Varnado, Warner JR 6.09m
Triple Jump Indoor Erdman, Matthew SO 11.25m
Shot Put Indoor Wolfe, Nick SR 15.42m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014