34th Brown University High School Championship XC Meet Date: 10-15-16   Venue: Goddard Park - Warwick, RI
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Higgins, Liam SR Goshen 5:03.8 15:44.0 1
2 Boccia, Dom St. Peter's 5:04.4 15:46.0 2
3 Rainsby, Graham SR Packer Collegiate Institute 5:05.4 15:48.9  
4 Tierney, Ryan St. Peter's 5:06.6 15:52.7 3
5 Lewis, Kal SR Shelter Island 5:07.3 15:54.9 4
6 Motastitla, Gustavo SR Southampton 5:10.2 16:03.9 5
7 Martello, Nick St. Peter's 5:11.0 16:06.3 6
8 Murphy, Brendan SR Miller Place 5:13.4 16:13.6 7
9 Schott, Tom SR Miller Place 5:15.0 16:18.8 8
10 Carrera, Marc St. Peter's 5:16.5 16:23.5 9
11 Green, Joshua SR Shelter Island 5:16.9 16:24.6 10
12 Simmons, Derrick SR Poly Prep Country Day 5:17.0 16:24.9 11
13 Donegan, Michael SR Center Moriches 5:17.1 16:25.2 12
14 Hinz, Julien SR Poly Prep Country Day 5:17.2 16:25.5 13
15 Greco, Louis SR Goshen 5:17.9 16:27.6 14
16 Mehra, Aditya SR Miller Place 5:18.1 16:28.4 15
17 Cirrito, Tom SR Miller Place 5:18.6 16:30.0 16
18 Crough, Spencer SR Southampton 5:18.8 16:30.5 17
19 Cannavo, Gabriel SR Poly Prep Country Day 5:19.0 16:31.1 18
20 Crainer, William SR Hackley School 5:21.0 16:37.4 19
21 Todd, Warshawsky SR Roslyn 5:21.4 16:38.6 20
22 Cosma, Tyler SR Center Moriches 5:22.0 16:40.4 21
23 Kiernan, Jackson SR Bishop Guertin 5:22.2 16:41.0 22
24 Enright, Aidan SR Lincoln High 5:22.3 16:41.6 23
25 Sullivan, Aidan SR Bishop Guertin 5:23.3 16:44.5 24
26 Nash, James SR Bedford 5:23.5 16:45.1 25
27 Klipstein, Owen SR Southold 5:24.3 16:47.8 26
28 Krause, Joe SR Shoreham-Wading River 5:24.7 16:48.9 27
29 Medina, Joseph SR Goshen 5:24.9 16:49.5 28
30 Fournier, Greg Pittsfield 5:25.2 16:50.4 29
31 Paneto, Nicolas SR Goshen 5:25.6 16:51.7 30
32 Godwim, Lucas Pittsfield 5:25.8 16:52.2 31
33 Devine, Alec SR Smithfield 5:26.8 16:55.4 32
34 Giraldi, Michael SR Bedford 5:27.0 16:56.1 33
35 Hurley, Justin SR Packer Collegiate Institute 5:27.2 16:56.6  
36 McEachan, Kellan SR South Kingstown 5:28.2 16:59.7 34
37 French, Laird SR South Kingstown 5:28.3 17:00.1 35
38 Martinez, Christian St. Peter's 5:28.4 17:00.5 36
39 Peraza, Anthony SR Shoreham-Wading River 5:28.7 17:01.2 37
40 Thompson, Evan SR Lincoln High 5:28.8 17:01.6 38
41 Gross, Daniel SR Center Moriches 5:28.9 17:02.0 39
42 Morrier, Simon SR Bishop Guertin 5:29.1 17:02.5 40
43 Long, Kevin SR Goshen 5:30.8 17:07.8 41
44 Anderson, Chris SR Smithfield 5:31.4 17:09.6 42
45 Bottomley, Carson SR Bishop Guertin 5:31.5 17:10.2 43
46 DeBassio, Evan SR Smithfield 5:32.0 17:11.5 44
47 McCabe, Ryan SR Southampton 5:33.7 17:16.9 45
48 Dusling, Keith SR Roslyn 5:34.2 17:18.5 46
49 Hunt, Prince-Aziz SR Cardinal Hayes 5:34.4 17:19.0 47
50 Godfrey, Joe SR Shoreham-Wading River 5:34.7 17:20.0 48
51 Sherwin, Philip SR Bedford 5:35.4 17:22.1 49
52 DeBassio, Ethan SR Smithfield 5:36.4 17:25.2 50
53 Holland, Ryan St. Peter's 5:36.9 17:26.9 51
54 Garrison, Will SR Shelter Island 5:37.0 17:27.3 52
55 Alex, Singer SR Roslyn 5:37.6 17:29.0 53
56 Popov, Alex SR Hackley School 5:37.8 17:29.6 54
57 Chianese, Joe SR Shoreham-Wading River 5:37.9 17:30.1 55
58 Foster, Boyd SR Lincoln High 5:38.1 17:30.4 56
59 Cucuzza, Preston SR Roslyn 5:38.2 17:30.8 57
60 Senica, Michael SR Mercy 5:38.5 17:31.8  
61 Rockwell, Harold SR Poly Prep Country Day 5:38.6 17:32.2 58
62 DiLisio, Eric SR Shoreham-Wading River 5:39.0 17:33.4 59
63 Wales, Paul Pittsfield 5:39.7 17:35.4 60
64 French, Broc SR South Kingstown 5:39.9 17:36.2 61
65 Kalikas, Sean St. Peter's 5:40.1 17:36.8 62
66 Noon, Joe SR Bishop Guertin 5:40.3 17:37.4 63
67 Levin, Fletcher SR Hackley School 5:40.6 17:38.4 64
68 Festa, Liam SR HS for Math/Sci/Eng 5:40.8 17:38.9 65
69 Drogin, Abraham SR HS for Math/Sci/Eng 5:41.0 17:39.5 66
70 Torres, Ivan SR Goshen 5:41.1 17:40.0 67
71 Williams, Jett SR Poly Prep Country Day 5:41.3 17:40.5 68
72 Gavalas, Artemi SR Southampton 5:41.5 17:41.0 69
73 Koscinski, Michael SR Center Moriches 5:41.9 17:42.4 70
74 Spiller, Aidan SR Center Moriches 5:42.1 17:43.0 71
75 Pelkey, Trevor SR Taconic 5:42.3 17:43.6 72
76 Waldman, Jack SR Roslyn 5:43.3 17:46.6 73
77 Davis, Austin SR HS for Math/Sci/Eng 5:44.0 17:48.7 74
78 Rainey, Anthony SR Bedford 5:44.4 17:50.0 75
79 Mobius, Zac SR Southampton 5:44.5 17:50.5 76
80 Collins, Alex SR Smithfield 5:45.4 17:53.4 77
81 Sheehy, Tim SR South Kingstown 5:45.8 17:54.6 78
82 Jenkins, Trevon SR Southampton 5:46.0 17:55.2 79
83 Hirdt, Tim SR Miller Place 5:46.2 17:55.7 80
84 Maguire, Tom SR Westhampton Beach 5:46.3 17:56.2 81
85 Slon, Nigel HS for Math/Sci/Eng 5:47.0 17:58.2 82
86 Williams, Zedekiah SR Cardinal Hayes 5:47.2 17:59.0 83
87 Tagleri, Steve Pittsfield 5:47.5 17:59.9 84
88 Moskow, Ben SR Hackley School 5:47.7 18:00.3 85
89 Carandini, Nicolo SR Poly Prep Country Day 5:47.8 18:00.8 86
90 Pelkey, Brandon SR Taconic 5:48.1 18:01.6 87
91 Sheridan, Jack SR Hampton Bays 5:48.2 18:02.1 88
92 Gamelin, Shaun SR South Kingstown 5:48.5 18:03.0 89
93 Ha, Spencer SR HS for Math/Sci/Eng 5:49.3 18:05.5 90
94 Dioguardi, Matthew SR Hackley School 5:49.8 18:07.0 91
95 Sheehan, Comeragh SR Westhampton Beach 5:50.0 18:07.5 92
96 Lane, Ryan SR Smithfield 5:50.2 18:08.0 93
97 Powell, Zabion SR Taconic 5:50.7 18:09.6 94
98 Campos, Chris SR Wahconah 5:50.9 18:10.4 95
99 Tardiff, Noah SR Bishop Guertin 5:51.1 18:10.9 96
100 Kinsey, Jonas SR Shelter Island 5:51.2 18:11.3 97
101 Danielson, Ben SR Bishop Guertin 5:51.9 18:13.4 98
102 Rodriguez, Sabastian SR Shoreham-Wading River 5:52.1 18:14.0 99
103 LaPorte, Ray SR Shoreham-Wading River 5:52.3 18:14.6 100
104 Luongo, Joseph SR Center Moriches 5:53.5 18:18.3 101
105 Pettit, William SR Center Moriches 5:55.5 18:24.6 102
106 Gianfortone, Anthony SR Miller Place 5:56.1 18:26.5 103
107 Shepardson, Adam Pittsfield 5:56.4 18:27.3 104
108 Fajardo, Brandon SR HS for Math/Sci/Eng 5:57.6 18:31.1 105
109 Fessenden, Drew SR Bedford 5:58.3 18:33.4 106
110 Moreno, Denzel SR Cardinal Hayes 5:58.9 18:35.2 107
111 Lang, Jack SR Shelter Island 5:59.3 18:36.3 108
112 Daddona, Michael SR Southold 5:59.7 18:37.7 109
113 Greenblatt, Miles SR HS for Math/Sci/Eng 6:00.2 18:39.3 110
114 Nakos, Nicholas SR Bedford 6:00.5 18:40.2 111
115 Konstantinidis, Zak SR Goshen 6:00.9 18:41.5 112
116 Lyons, Chris SR South Kingstown 6:02.5 18:46.4 113
117 Simeone, Luca SR South Kingstown 6:02.9 18:47.6 114
118 Kimbal-Dimbitze, Noah Pittsfield 6:03.1 18:48.1 115
119 Wenstrup, Alex SR Hackley School 6:03.2 18:48.5 116
120 Chieffo, Tyler SR Westhampton Beach 6:03.4 18:49.1 117
121 Giambruno, Patrick SR Elwood/John Glenn 6:03.5 18:49.4 118
122 Morris, Jakob SR Lincoln High 6:04.8 18:53.6 119
123 O'Hern, Kyle SR Lincoln High 6:05.1 18:54.4 120
124 Jennings, Ted SR Southampton 6:05.4 18:55.3 121
125 Merkel, Gabe SR Saint Anns School 6:05.7 18:56.5  
126 Beauregard, Joshua SR Lincoln High 6:05.9 18:57.0 122
127 Cirrito, Mike SR Miller Place 6:06.3 18:58.3 123
128 Mooney, Liam Pittsfield 6:06.5 18:58.9 124
129 Carrington, Gabe SR Taconic 6:06.7 18:59.6 125
130 Hardy, Qai SR Elwood/John Glenn 6:08.0 19:03.3 126
131 Mendoza, Nelson SR Cardinal Hayes 6:08.5 19:05.0 127
132 O'Connor, Evan SR Trevor Day School 6:10.1 19:09.9 128
133 Muoio, Eric Poly Prep Country Day 6:10.6 19:11.6 129
134 Ferguson, John SR Hampton Bays 6:11.4 19:14.1 130
135 Brainerd, Dan SR Wahconah 6:11.6 19:14.6 131
136 Pyser, Sam SR Wahconah 6:11.8 19:15.4 132
137 Siddiqui, Zakir SR Elwood/John Glenn 6:13.9 19:21.8 133
138 Balakhanei, Sean SR Roslyn 6:14.1 19:22.5 134
139 Chacon, Michael SR Southold 6:14.3 19:23.1 135
140 Liu, Matthew SR Elwood/John Glenn 6:14.5 19:23.7 136
141 Gulluscio, Tyler JR Shelter Island 6:15.1 19:25.6 137
142 Cerrato, Matthew SR Elwood/John Glenn 6:16.5 19:30.0 138
143 Brooks, Carlton SR Wahconah 6:17.0 19:31.4 139
144 Dyrvik, Christian SR Bedford 6:17.5 19:32.8 140
145 Payano, Michael SR Shelter Island 6:18.8 19:37.2 141
146 Connolly, Patrick SR Southold 6:19.1 19:37.9 142
147 Ferrer, Angel SR Cardinal Hayes 6:20.6 19:42.8 143
148 Spencer, James JR Hackley School 6:20.9 19:43.4 144
149 Mignone, Anakin SR Southold 6:21.6 19:45.8 145
150 Ortiz, Tyler SO Martin Luther 6:23.5 19:51.5 146
151 Murphy, Sean SR Elwood/John Glenn 6:23.7 19:52.3 147
152 Slavinskas, John SR Elwood/John Glenn 6:26.5 20:00.9 148
153 Fleming, Conor SR Hampton Bays 6:28.1 20:05.8 149
154 Hermanns, Michael SR Elwood/John Glenn 6:33.5 20:22.8  
155 Shimer, Austin SR Hampton Bays 6:34.7 20:26.5 150
156 Banson, Elijah SR Cardinal Hayes 6:34.9 20:27.1 151
157 Nass, Scott SR Trevor Day School 6:36.8 20:32.9 152
158 halverson, robert SR Mercy 6:38.5 20:38.3  
159 Niflis, George SR Westhampton Beach 6:41.3 20:46.9 153
160 Edens, Quentin SR Trevor Day School 6:41.7 20:48.1 154
161 Moran, James SR Westhampton Beach 6:41.9 20:48.9 155
162 Tetrault, Gary SR Hampton Bays 6:42.1 20:49.5 156
163 Terry, Nick SR Hampton Bays 6:50.8 21:16.5 157
164 Patterson-Cuevas, Edgar SR Trevor Day School 6:55.7 21:31.6 158
165 Washington, Marcus SO Martin Luther 6:58.3 21:39.8 159
166 McCain, Zack SR Wahconah 6:58.8 21:41.3 160
167 Kalinowsky, Eric SR Taconic 6:59.4 21:43.1 161
168 Cicchetti, Sean SR Taconic 7:01.2 21:48.7 162
169 Pensa III, Domenico SR Hampton Bays 7:07.2 22:07.3 163
170 Segura-Rovelo, Alejandro SR Trevor Day School 7:10.3 22:17.0 164
171 Marino, Philip SR Mercy 7:10.7 22:18.2  
172 Yankey, George SO Martin Luther 7:14.5 22:30.0 165
173 Truinfiel, Nathaniel JR Martin Luther 7:20.3 22:48.2 166
174 Wu, Preston SR Martin Luther 7:21.4 22:51.5 167
175 Penn, Robert SR Mercy 7:22.2 22:53.9  
176 Melwani, Tyler SR Trevor Day School 7:27.7 23:11.1 168
177 Brown, Malik SR Martin Luther 7:28.5 23:13.6 169
178 Lopes, Matt SR Lincoln High 7:28.7 23:14.1 170
179 Ortiz, William SR Martin Luther 7:34.1 23:30.9 171
180 Taylor, Jaheem SR Cardinal Hayes 7:42.9 23:58.4 172
181 Brooks, Will SR Trevor Day School 8:08.4 25:17.5 173
182 Belfield, Jordan SR Trevor Day School 10:23.4 32:17.0