2019 Oyster River Bobcat X-C Invitational Date: 09-15-19   Venue: DeMeritt Hill Farm, NH
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Donnelly, Colin SR Winnacunnet 5:23.0 16:43.6 1
2 Oberai, Varun SR Phillips Exeter 5:25.8 16:52.2 2
3 Carrico, Myles SR Oyster River 5:28.7 17:01.5 3
4 Fleury, Alex SR Phillips Academy 5:29.7 17:04.6 4
5 O'Brien, Andrew SR Oyster River 5:30.2 17:06.0 5
6 Khalil, Jared SO Sanborn Regional 5:32.6 17:13.5 6
7 Kim, Harrison SR Con-Val 5:35.6 17:22.8 7
8 Chen, Connor SR Phillips Exeter 5:37.5 17:28.6 8
9 Taracena, Noah SR Winnacunnet 5:37.9 17:29.8 9
10 Kang, Jinwoo SR Phillips Exeter 5:39.6 17:35.1 10
11 Fleischer, Owen SR Oyster River 5:41.9 17:42.3 11
12 Taylor, Jack SR Winnacunnet 5:42.3 17:43.7 12
13 Korthals, Caleb SR Milford 5:43.2 17:46.3 13
14 Horrigan, Philip SR Phillips Exeter 5:44.1 17:49.2 14
15 Sheedy, Tyler JR Dover 5:44.2 17:49.5 15
16 Desmaris, Christopher SR Kennett 5:47.3 17:59.1 16
17 St. Laurent, Bradley JR Phillips Exeter 5:47.5 17:59.9 17
18 Duisberg, Henry SR Oyster River 5:47.8 18:00.6 18
19 Mikofsky, Croix SR Phillips Exeter 5:48.5 18:02.8 19
20 McFee, Ethan SR Souhegan 5:48.9 18:04.1 20
21 Capobianco, Samuel SR Phillips Academy 5:49.5 18:06.1 21
22 Anderson, Kariso SO Souhegan 5:53.3 18:17.9 22
23 Kermath, Alex JR Phillips Exeter 5:57.1 18:29.7 23
24 Dodenhoff, Ethan SR Merrimack Valley 5:57.5 18:30.7 24
25 Davis, Cody SR Lebanon 5:57.6 18:31.1 25
26 Labonte, Dillon JR Oyster River 5:58.3 18:33.4 26
27 Eaton, Devin SR Winnacunnet 5:58.9 18:35.0 27
28 Scopelites, Trevor SR Campbell 5:59.4 18:36.7 28
29 Stocker, Owen SR Sanborn Regional 6:00.6 18:40.4 29
30 Mateo, Ellerman SR Phillips Academy 6:01.0 18:41.7 30
31 Veverka, Danny SR Con-Val 6:01.7 18:43.9 31
32 Murdough, Shepyrd SR Hopkinton 6:02.0 18:44.8 32
33 Lambert, Matthew SR Winnacunnet 6:04.6 18:53.0 33
34 Scopelites, Tyler SR Campbell 6:05.7 18:56.3 34
35 Dion, Matthew SR Campbell 6:06.2 18:57.9 35
36 Brown, Rowan SR Oyster River 6:06.6 18:59.2 36
37 Cahilly, Glen SO Phillips Academy 6:08.2 19:04.2 37
38 Post, Ian JR Con-Val 6:08.4 19:04.6 38
39 Chea, Rathanak SR Winnacunnet 6:10.1 19:09.9 39
40 Eggers-Emerson, Michael SR Hopkinton 6:11.2 19:13.5 40
41 Kotula, August SR Con-Val 6:11.7 19:15.0 41
42 Beard, Tyler JR Con-Val 6:11.8 19:15.2 42
43 Walker, Ryan SR Winnacunnet 6:12.9 19:18.7 43
44 Wasson, Joseph SR Kingswood 6:13.9 19:21.8 44
45 Wilson, Harrison SR Phillips Academy 6:14.3 19:23.0 45
46 Deschenes, Haven SR Con-Val 6:14.6 19:23.9 46
47 Dreher, Abe JR Con-Val 6:15.6 19:27.0 47
48 Mollano, Theodore SR Hopkinton 6:16.2 19:28.9 48
49 Sassaman, Trevor SR Oyster River 6:17.2 19:32.0 49
50 Minickiello, Anthony SR Phillips Academy 6:18.5 19:36.1 50
51 Mercier, Mark SO Merrimack Valley 6:19.5 19:39.1 51
52 Headington, Thomas SR Souhegan 6:20.0 19:40.7 52
53 Simpkins, Nick SR Hopkinton 6:21.2 19:44.6 53
54 Cavallo, Noah JR Sanborn Regional 6:21.4 19:45.2 54
55 Arsenault, Casey SO Kingswood 6:21.6 19:45.6 55
56 DiMaria, Donovan SR Dover 6:23.5 19:51.6 56
57 Badger, Keith SR Kennett 6:24.2 19:53.7 57
58 Strauss, Andrew JR Souhegan 6:25.1 19:56.5 58
59 Klementovich, Ben SR Kennett 6:26.7 20:01.6 59
60 Arseneau, Mason SR Milford 6:29.1 20:09.0 60
61 Headington, Peter JR Souhegan 6:30.2 20:12.4 61
62 Nelson-Marois, Zac SR Dover 6:30.2 20:12.6 62
63 Hall, Chase SO Goffstown 6:30.9 20:14.6 63
64 Biche, Ben SO Kennett 6:31.5 20:16.5 64
65 Oglesby, Christian SR Merrimack Valley 6:33.5 20:22.9 65
66 Perkins, Matthew JR Kingswood 6:34.1 20:24.5 66
67 Dickinson, Nolan JR Souhegan 6:34.2 20:25.0 67
68 Linscott, Isaac JR Merrimack Valley 6:34.9 20:26.9 68
69 Wuellenweber, Parker JR Hopkinton 6:35.4 20:28.8 69
70 Kennelly, Carlos SO Lebanon 6:36.2 20:31.2 70
71 Genkinger, Nick SR St. Thomas Aquinas 6:38.5 20:38.2 71
72 Pugh, Andrew JR Sanborn Regional 6:38.9 20:39.4 72
73 Lawton, George JR Dover 6:40.6 20:44.7 73
74 Eckland, David SR Newmarket 6:41.0 20:45.9 74
75 Sears, Ben SO Dover 6:42.3 20:49.9 75
76 Arinello, Louis JR Kingswood 6:42.4 20:50.5 76
77 Apple, Drew JR Souhegan 6:42.7 20:51.3 77
78 Hodgman, Zachary JR Epping 6:43.6 20:54.0 78
79 Bohonek, Matous SR Goffstown 6:44.7 20:57.4 79
80 Pelletier, Zach JR Dover 6:45.8 21:00.9 80
81 Lencki, Devin SO Campbell 6:46.3 21:02.4 81
82 Phaneuf, Jason SO Sanborn Regional 6:46.7 21:03.8 82
83 Reynolds, Keegan JR Campbell 6:47.3 21:05.7 83
84 Marsh, JJ SR St. Thomas Aquinas 6:48.5 21:09.4 84
85 Fortunato, Caeleb SR Milford 6:49.4 21:12.0 85
86 Eshbaugh, Ethan JR Lebanon 6:49.4 21:12.3 86
87 Carey-Matthews, Marshall SO Merrimack Valley 6:50.6 21:15.8 87
88 Collopy, Jason JR Spaulding 6:51.1 21:17.5 88
89 Smith, Tristen JR Kennett 6:52.5 21:21.9 89
90 Tedford, Jake SR Sanborn Regional 6:52.6 21:22.1 90
91 Frede, Sam SR Newmarket 6:53.2 21:24.1 91
92 Tanaka, Riku SR Phillips Academy 6:57.1 21:36.0 92
93 O'Connor, Dillon SR St. Thomas Aquinas 6:57.4 21:37.1 93
94 Violette, Logan SR Kennett 6:58.1 21:39.2 94
95 Dodenhoff, Elisha SR Merrimack Valley 6:58.5 21:40.4 95
96 Stenard, Mark SR Kingswood 6:59.1 21:42.3 96
97 Burrell, Owen SR Spaulding 7:01.2 21:48.8 97
98 Dugas, Ben SO Pembroke 7:02.9 21:54.2 98
99 Bernier, Cooper SO Epping 7:07.6 22:08.6 99
100 Hyatt, Peter JR St. Thomas Aquinas 7:08.5 22:11.4 100
101 Hansen, Ethan SO Goffstown 7:09.0 22:13.1 101
102 Hagner, Caleb JR Goffstown 7:09.5 22:14.5 102
103 Marsh, Ian SR Sanborn Regional 7:09.7 22:15.1 103
104 Cormier, Colby SR Spaulding 7:10.5 22:17.7 104
105 Brigham, Gabriel JR Goffstown 7:13.2 22:26.0 105
106 Sheahan, Oleg SR Kingswood 7:13.5 22:27.1 106
107 Goyette, Hayden SR Pembroke 7:14.3 22:29.5 107
108 Shipman, Sam JR Lebanon 7:16.0 22:34.7 108
109 Gamache, Oscar SR Pembroke 7:16.5 22:36.2 109
110 Hunt, Gavin SR Kennett 7:16.5 22:36.5 110
111 Reidy, Patrick SR St. Thomas Aquinas 7:17.0 22:37.9 111
112 Tremblay, Shawn SR Pembroke 7:17.1 22:38.3 112
113 Chiavaras, Alex SR Pembroke 7:18.8 22:43.5 113
114 Lamontagne, Nicholas SO Lebanon 7:20.2 22:47.9 114
115 Colvin, Jack SO Merrimack Valley 7:20.8 22:49.6 115
116 Vallari, Jack SR Hopkinton 7:21.0 22:50.3 116
117 Huckman, Tim JR Kingswood 7:26.0 23:05.9 117
118 Stailey, Ryan SO St. Thomas Aquinas 7:31.7 23:23.6 118
119 Ezequelle, Caleb JR Goffstown 7:34.4 23:32.0 119
120 Berkeley, Isaiah SO Pembroke 7:34.7 23:32.8 120
121 Robie, Aidan JR Milford 7:35.9 23:36.5 121
122 Arseneault, James JR Milford 7:35.9 23:36.7 122
123 Braley, Even JR Newmarket 7:36.1 23:37.2 123
124 Schultz, Peter SR St. Thomas Aquinas 7:39.3 23:47.3 124
125 Pantano, Alex JR Hopkinton 7:41.7 23:54.5 125
126 LaBranche, Gabriel SR Newmarket 7:43.0 23:58.8 126
127 Lancey, Isaac SR Spaulding 7:43.1 23:59.0 127
128 Hauschel, Herrick JR Newmarket 7:44.2 24:02.3 128
129 Freischlag, Hunter SR Wilton-Lyndeborough 7:45.5 24:06.4  
130 McTague, Peter SR Epping 7:48.4 24:15.3 129
131 Ozols, Mikhail JR Epping 7:52.8 24:29.2 130
132 Zhe, Tyler JR Newmarket 7:56.7 24:41.2 131
133 Fielder , Matthew SR Goffstown 7:57.4 24:43.3 132
134 Moulton, Ryan SR Epping 7:59.5 24:50.1 133
135 Martel, Owen JR Spaulding 8:03.1 25:01.2 134
136 Stanley, Ben SR Spaulding 8:05.0 25:06.9 135
137 Schmitt, Colby SR Campbell 8:20.7 25:55.7 136
138 Shuman, Casey JR Pembroke 8:30.1 26:25.0 137
139 Mosher, Zach SR Newmarket 8:39.2 26:53.4 138
140 McTague, Patrick JR Epping 9:09.0 28:26.0 139