Jacksonville HS Indoor Class A Date: 03-07-20   Venue: Jacksonville HS - Jacksonville, IL
Men's 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 35 Albritton, Tayte SO Deer Creek-Mackinaw 2:28.26 -
2 46 Simoni, Carlos SR Gibault Catholic 2:34.21 -
3 49 Hogan, Nick SO Virden 2:36.54 -
4 51 Bradbury, Aidan SO Pawnee 2:37.33 -
5 52 Rebbe, Nick SR PORTA 2:37.36 -
6 53 Campbell, Javon FR Madison 2:42.79 -
7 54 DelaCruz, Alex SO Litchfield 2:44.79 -
8 55 Beatte, Zach SR Dupo 2:46.60 -
9 56 Embley, Eli JR Virginia 2:47.31 -
10 58 Stone, Alex SO New Berlin 2:47.94 -
11 59 Helfrich, Andrew SO Pawnee 2:48.59 -
12 60 Peters, Jacob SR Routt 2:50.22 -
13 61 Trask, Ethan FR Heyworth 2:51.20 -
14 62 Kenyon, Aidan FR Cuba 2:57.36 -
15 64 Stead, Mathew JR Cuba 3:24.26 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 11 Anderson, Cannon SR PORTA 2:15.59 -
2 26 Glasgow, Avery FR Williamsville 2:22.66 -
3 27 Richards, Brock FR Maroa-Forsyth 2:22.83 -
4 29 Chaney, Kevin SO Midwest Central 2:24.74 -
5 32 Fluelen, Greg SR Sangamon Valley 2:27.79 -
6 36 Donagher, Clayton FR Steeleville 2:28.92 -
7 37 Cherry, Colt SO Virden 2:29.15 -
8 38 Fansworth, Luke SO Williamsville 2:29.67 -
9 39 Malloy, Brandon FR Litchfield 2:29.86 -
10 40 Hoots, Kohen FR Routt 2:29.97 -
11 41 Hoehn, Eli FR Auburn 2:30.01 -
12 42 Harmon, Camden SR Shiloh 2:30.22 -
13 44 Vonlankin, Tyler FR Shiloh 2:30.48 -
14 47 Coney, Damien SO Okaw Valley 2:34.62 -
15 57 Olive, Kaden JR Springfield Lutheran 2:47.51 -
  Kuhl, Brady SO Wesclin DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 Ozier, Preston JR Okaw Valley 2:16.40 -
2 15 Beck, Breyton SO Shelbyville 2:17.15 -
3 19 Gruenke, Cole FR Wesclin 2:19.63 -
4 20 Muehlher, Jacob SR Gibault Catholic 2:19.77 -
5 24 Frappier, Zeke JR Pleasant Plains 2:21.37 -
6 25 Kernaghan, Cameron FR St. Teresa 2:22.17 -
7 30 Knous, Parker JR Meredosia-Chambersburg 2:26.07 -
8 31 Orwig, Kieth SR Rushville-Industry 2:26.99 -
9 33 Scarbrough, Keyonte JR Dupo 2:27.84 -
10 48 Miller, Will JR Shelbyville 2:35.73 -
11 50 Foster, Elijah SR Auburn 2:36.67 -
12 63 Elam, Gavin SR Hillsboro 3:03.27 -
  Miloser, Dakota JR Maroa-Forsyth DNS -
  Harris, Kevin JR Madison DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Dagner, Ray JR Steeleville 2:12.56 2
2 9 Zirbelbach, Stone SR Pleasant Hill 2:14.94 -
3 10 Morris, Jacob JR Alton Marquette 2:15.25 -
4 14 Kernaghan , Caleb FR St. Teresa 2:16.88 -
5 16 Fox, Tanner JR Father McGivney Catholic 2:18.21 -
6 18 Goodenow, Joe SR Athens 2:19.49 -
7 21 Hoving, Micah FR Tremont 2:19.89 -
8 22 Crook, Dillon JR Rushville-Industry 2:19.91 -
9 23 Stegall, Luke SO St. Joseph-Ogden 2:20.45 -
10 28 Butcher, Reece SO New Berlin 2:23.00 -
11 43 Corrigan, Levi SR Unity (Mendon) 2:30.34 -
12 45 Brisch, Chauncy FR Sangamon Valley 2:30.53 -
  Wolfersberger, Logan JR St. Joseph-Ogden DNS -
  Williams, Cale SR Carlinville DNS -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Sunley, Nick SR Pleasant Plains 2:06.12 10
2 2 Jones, Isaac SO Astoria 2:06.62 8
3 3 Brown, Clayton JR Tremont 2:07.38 6
4 4 Hensley, Christian SR Knoxville 2:09.65 5
5 5 Kirkham, Cole SO Carthage 2:10.94 4
6 6 Creek, Lucas SR Illini Bluffs 2:10.98 3
7 8 Guthrie , Tyler JR Father McGivney Catholic 2:13.92 1
8 12 Rummerfield, Jacob SR Alton Marquette 2:15.64 -
9 17 Presser, Jacob SR Unity (Mendon) 2:18.59 -
10 34 Mudd, Drake FR Carthage 2:28.14 -
  Roper, Briley SR Carlinville DNS -
  Bateman, Will FR Virginia DNS -
  Johnson, Colby SR Deer Creek-Mackinaw DNS -