Jacksonville HS Indoor Class A Date: 03-07-20   Venue: Jacksonville HS - Jacksonville, IL
Men's 1,600m Run
Finals: Heat #1|2|3|4

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 39 Weimer, Brayden JR Virginia 5:43.40 -
2 43 Shultz, Paden JR Gibault Catholic 5:57.71 -
3 45 Heironimus, Jacob FR New Berlin 6:09.43 -
4 46 Bradbury, Aidan SO Pawnee 6:13.98 -
5 47 Boston, Hunter SR Carthage 6:15.06 -
6 48 Taylor, Peter FR Dupo 6:15.17 -
7 49 Hudson, Trevor FR Virginia 6:15.27 -
8 51 Promssrinimit, Moss JR Gibault Catholic 6:21.47 -
9 52 Miller , Owen FR Okaw Valley 6:25.42 -
10 53 Boensel, Ayden FR PORTA 6:26.04 -
11 54 Peterson, Connor SO PORTA 6:28.70 -
12 55 Moore, Alexander SO Cuba 6:32.10 -
13 56 Birdsell, Jason SR Routt 6:32.72 -
14 57 Powell, Cole SO Cuba 6:37.97 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Zirbelbach, Stone SR Pleasant Hill 5:05.02 -
2 28 Kreipe, Colin SO Carlinville 5:19.11 -
3 29 Klug, Elijah FR Springfield Lutheran 5:20.57 -
4 32 Velchek, Martin FR St. Teresa 5:26.88 -
5 33 Chaney, Kevin SO Midwest Central 5:28.11 -
6 35 Davis, Brayden SO Litchfield 5:30.69 -
7 36 Rivas, Juan JR Dupo 5:33.07 -
8 40 Rybak, Evan FR Father McGivney Catholic 5:53.96 -
9 41 Stienkamp, Zach SO Unity (Mendon) 5:55.79 -
10 44 Fluelen, Greg SR Sangamon Valley 6:07.37 -
11 50 Olive, Kaden JR Springfield Lutheran 6:20.28 -
  Campbell, Javon FR Madison DNS -
  Ingles, Hunter SR Rushville-Industry DNS -
  Ufkes, Ethan FR Warsaw DNS -
  Divjak, Jacob SO Auburn DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 Morris, Jacob JR Alton Marquette 5:06.08 -
2 18 Dagner, Ray JR Steeleville 5:08.04 -
3 19 Moore, Logan SR Heyworth 5:09.76 -
4 20 Goodenow, Joe SR Athens 5:10.81 -
5 22 Flannigan, Riley SO Pleasant Plains 5:12.16 -
6 23 Seaver, Nick JR Rushville-Industry 5:12.75 -
7 24 Giacomini, Daniel FR Williamsville 5:13.01 -
8 25 Biesenthal, Robby FR New Berlin 5:13.34 -
9 26 Petty, Ross JR Shiloh 5:14.00 -
10 30 Miller, Grant JR Wesclin 5:24.84 -
11 31 Ozier, Preston JR Okaw Valley 5:25.03 -
12 34 Rigsby, Eithan SR Litchfield 5:28.95 -
13 37 Knous, Parker JR Meredosia-Chambersburg 5:33.83 -
14 38 Donagher, Clayton FR Steeleville 5:33.86 -
15 42 Weihe, Justin SO Wesclin 5:56.20 -
  Nix, Sam SR Routt DNS -
  Boggs, Devin SR Lewistown DNS -
  Owens, Karsten SR Sangamon Valley DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 McIntyre, Noah SR Athens 4:35.19 10
2 2 Sheppard, Miles SO Warsaw 4:37.77 8
3 3 Mattsey, Brandon JR St. Joseph-Ogden 4:44.04 6
4 4 Sumer, Leland SR Tremont 4:50.05 5
5 5 Moore, Braden SR Pleasant Plains 4:54.71 4
6 6 Firnhaber, Phoenix SO Shelbyville 4:54.89 3
7 7 Arhing , Brandon JR Father McGivney Catholic 4:54.93 2
8 8 Newton, Eli JR Carthage 4:55.32 1
9 9 Penry, Noah JR Heyworth 4:55.55 -
10 10 Creek, Lucas SR Illini Bluffs 4:55.86 -
11 11 Sanders, Ben JR Deer Creek-Mackinaw 4:56.01 -
12 12 Ohl, Tyler SR St. Teresa 4:57.12 -
13 13 Poe, Eric SR St. Joseph-Ogden 5:02.23 -
14 14 Voss, Zach JR Tremont 5:03.06 -
15 16 Wilkins, Kolin JR Deer Creek-Mackinaw 5:05.07 -
16 21 Rohdemann, Cody SR Shelbyville 5:11.99 -
17 27 Horn, Evan SR Williamsville 5:17.53 -
  Presser, Jacob SR Unity (Mendon) DNS -