Shelbyville Open Date: 05-11-19   Venue: Shelbyville - Shelbyville, IL
Boys 800m Run
Finals: Heat #1|2|3

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 23 Hood, Zach SO Shelbyville 2:20.49 -
2 24 Hill, Gideon SO Macon Meridian 2:20.74 -
3 30 McElroy, Lucas SR Central A & M 2:26.08 -
4 31 McElravy, Elijah FR Cumberland 2:26.43 -
5 32 Cordero, Brayden FR Pana 2:28.14 -
6 33 Freese, Dakota FR Sullivan 2:29.30 -
7 34 Ruffner, Jerod SO Altamont 2:30.33 -
8 35 Roeder, Hayden FR Pana 2:31.08 -
9 36 Daniels, Jacob SO Central A & M 2:31.58 -
10 38 Coney, Damien FR Okaw Valley 2:39.10 -
11 39 Gruel, Morgan SO Stewardson-Strasburg 2:49.30 -
12 40 Kraemer, Ryan FR Neoga 3:02.33 -
  Miller , Kaleb FR Villa Grove NT -
  Hawkins, Griffin JR Warrensburg-Latham NT -
  Morrison, Grayson SR Palestine NT -
  Barrett, Kale SO Villa Grove NT -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 Miller, Will SO Shelbyville 2:12.47 -
2 14 Crane, Ben JR Arcola 2:15.34 -
3 15 Koslofski, Kolby FR Mt. Zion 2:15.89 -
4 16 McClure, Chase SO Sullivan 2:17.76 -
5 17 Kelley, Christian SR Marshall 2:18.55 -
6 18 Rodriguez, Alex FR Newton 2:18.84 -
7 19 Kelly, Matt JR Cowden-Herrick 2:19.20 -
8 20 Jackson, Corey SO Altamont 2:19.42 -
9 21 Burress, Wilson SR Marshall 2:19.80 -
10 22 Probst, Cole SO Teutopolis 2:20.37 -
11 25 Miller, Harley SR Stewardson-Strasburg 2:21.53 -
12 26 Ozier, Preston SO Okaw Valley 2:21.88 -
13 27 Petty, Ross SO Shiloh 2:22.15 -
14 28 Lemus, Moises SR St. Anthony 2:22.39 -
15 37 Fluelen, Greg JR Sangamon Valley 2:32.65 -
  Martinez, Emilio SO Arcola NT -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Stewart, Boston SR St. Teresa 1:56.47 10
2 2 Bogard, Negus JR Robinson 1:56.85 8
3 3 Romine, Austin SR Arthur 2:02.00 6
4 4 Dust, Brian SO St. Anthony 2:05.83 5
5 5 Cox, Braden SO Neoga 2:06.23 4
6 6 Baker, Cade SO Mt. Zion 2:07.31 3
7 7 Ohl, Tyler JR St. Teresa 2:07.89 2
8 8 Zike, Rayce SO Cumberland 2:09.25 1
9 9 Taylor, Dylan JR Cowden-Herrick 2:09.64 -
10 10 More, Nathan SR Palestine 2:10.02 -
11 11 Alvarez, Lucas SR Shiloh 2:10.72 -
12 12 Weidner, Ethan SO Teutopolis 2:11.89 -
13 29 Schaadt, Sam SO Sangamon Valley 2:23.19 -
  Terneus, Owen SR Warrensburg-Latham NT -
  Klein, Sam JR Brownstown NT -