2019 Jacksonville HS Indoor Class A Date: 03-02-19   Venue: Jacksonville HS - Jacksonville, IL
Men's 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 26 Miloser, Dakota SO Maroa-Forsyth 2:24.10 -
2 31 Rigsby, Ethan JR Litchfield 2:31.84 -
3 35 Helfrich, Andrew FR Pawnee 2:39.40 -
4 36 Horn, Collin FR Virden 2:40.31 -
5 37 Mays, Jerry JR First Baptist Academy 2:40.84 -
6 41 Ingles, Hunter JR Rushville-Industry 2:52.82 -
7 42 Manka, Jonathan JR Warsaw 2:53.83 -
8 43 Hutton, Jonah SO Routt 3:01.10 -
9 44 Wells, Brandon SR North Greene 3:04.90 -
10 45 Peters, Charlie SO Routt 3:26.19 -
11 46 Zerphey, Jacob SO Cuba 3:37.53 -
  Orwig, Kieth JR Rushville-Industry DNS -
  Angelo, Tristan JR Cuba DNS -
  Curtis, Chase SO Pawnee DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Kupferschmid, Harlan SR Maroa-Forsyth 2:13.33 -
2 16 Goodenow, Joe JR Athens 2:21.82 -
3 18 Burge, Tyler SO Auburn 2:22.57 -
4 19 Butcher, Reece FR New Berlin 2:22.84 -
5 23 Frappier, Zeke SO Pleasant Plains 2:23.72 -
6 25 In't Veld, Rogier SR Heyworth 2:24.08 -
7 27 Broyles, Wyatt JR First Baptist Academy 2:25.11 -
8 29 Muehlher, Jacob JR Gibault Catholic 2:26.02 -
9 32 McCullough, David SO Sangamon Valley 2:34.06 -
10 33 Fansworth, Luke FR Williamsville 2:34.94 -
11 39 Burrows, Grant SR Heyworth 2:47.49 -
12 40 Bennett, Mac SO Auburn 2:52.31 -
  Tate, Mason SR Liberty DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 11 Zirbelbach, Stone JR Pleasant Hill 2:14.20 -
2 12 Ohl, Tyler JR St. Teresa 2:14.97 -
3 14 Rummerfield, Jacob JR Alton Marquette 2:17.99 -
4 17 Schaadt, Sam SO Sangamon Valley 2:22.22 -
5 20 Knous, Parker SO Meredosia-Chambersburg 2:22.94 -
6 22 Scarbrough, Keyonte SO Dupo 2:23.38 -
7 24 Buettner, Rasmus JR North Greene 2:23.82 -
8 28 Capito, Tommy SO Warsaw 2:25.94 -
9 30 Kerwin, Justin FR Springfield Lutheran 2:29.00 -
10 34 Sturgeon, Jake SR Athens 2:36.90 -
11 38 Price, Taggert SO Virden 2:41.54 -
  Lemons, Dawson SR Virginia DNS -
  Gallengos, Hugo SR Virginia DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Landon, Jacob SR Carlinville 2:01.51 10
2 2 Stewart, Jackson SR St. Teresa 2:01.69 8
3 3 Carnicle, John SR Deer Creek-Mackinaw 2:05.50 6
4 4 Melin, Steven SR Pleasant Plains 2:08.09 5
5 5 Sumer, Leland JR Tremont 2:09.31 4
6 6 Henderson, Jacob SR Deer Creek-Mackinaw 2:09.97 3
7 7 Cation, Andrew SR Farmington 2:12.24 2
8 8 Hill, Keaton JR Williamsville 2:12.40 1
9 9 Newton, Eli SO Carthage 2:12.54 -
10 13 Creek, Lucas JR Illini Bluffs 2:15.88 -
11 15 Scherff, Elgin SR Gibault Catholic 2:18.90 -
12 21 Fales, Zach SO Springfield Lutheran 2:23.01 -
  Petro, Dalton SR Tremont DNF -