Arkansas High School Invitational Date: 01-12-19   Venue: Arkansas-Randall Tyson Track - Fayetteville, AR
Boys 200m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|2|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|3|4|5|6|7|8|9

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Miller, Cameron   Unattached 21.15 -
2 2 O'Conner, Ashton SR Wings 21.66 -
3 3 Drayden, Jalen SR MadFrogs 21.96 -
4 4 Gordon, Ryan SR Lucas Lovejoy 22.30 -
5 5 Chamberlin, Jake SR Lucas Lovejoy 23.17 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Miller, Cameron   Unattached 21.11  
2 2 Lewis, Charles SR Unattached 21.15  
3 3 Moore, Marcellus JR Unattached 21.47  
4 4 Lightner, Kennedy   Fellowship of Champions Track 21.48  
5 114 Stanton, Drake SR Unattached 25.30  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 O'Conner, Ashton SR Wings 21.49  
2 6 Bynum, Emmanuel SR Fast and Furious Athletics 21.59  
3 9 Drayden, Jalen SR MadFrogs 21.88  
4 12 Chamberlin, Jake SR Lucas Lovejoy 22.33  
5 123 Patterson, Teylen   Fellowship of Champions Track 26.82  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Fuller, Qua'Jon JR Unattached 21.70  
2 8 Dudley, Deron SR Team Wichita Track Club Inc 21.87  
3 33 Haney, Jakeylen   Fellowship of Champions Track 22.89  
4 44 Jacobs, Holland SR Unattached 23.13  
5 59 Ruff, Calab   Louis Moss Striders Track Club 23.46  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Jefferson, Khullen   Illinois Shockers Track Club 22.39  
2 20 Merutka, Andrew   Hawk Track Club 22.56  
3 22 Smith, Corey   EDA FLYERS YOUTH TRACK TEAM 22.66  
4 28 Bridges, Joshua SR Illinois Shockers Track Club 22.80  
5 119 Johnson, JaDen SR Track Houston 26.07  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Gordon, Ryan SR Lucas Lovejoy 22.15  
2 11 Yancy, Dominick SR Team Xtreme 22.27  
3 30 Stone, Bailey SR Unattached 22.84  
4 92 Pollard, Zion SR Track Houston 24.09  
  Paul, Jaxon   Oklahoma Cheetahs Track Club DQ  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 WIlliams, Quemarii   The Vipers Track Club 22.48  
2 27 Sawchuk, Gavin FR Unattached 22.78  
3 45 Armstead, Joshua SR Team Xtreme 23.14  
  Wilmington, Cameron JR Wings DQ  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Jordan II, Eric SR MadFrogs 22.37  
2 25 Conway, Grant SR Unattached 22.73  
3 62 Echols, Jalen   Illinois Shockers Track Club 23.47  
4 97 terry, divaad   Proskills Track Club 24.41  
Preliminaries: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 21 Jackson, Gage SR Unattached 22.58  
2 23 Banks, Isiah   DALLAS MUSTANG 22.71  
3 68 Blaylock, Omarion   Memphis Mustangs Track Culb 23.58  
4 87 Cooper, Aaron SO Track Houston 23.97  
Preliminaries: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Allen, Jonathan JR Richmond Gold 22.50  
2 29 Roberts, Kavin   DALLAS MUSTANG 22.81  
3 37 Hall, Rodrick SR DALLAS MUSTANG 22.95  
4 42 Williams, Langston SO Unattached 23.05  
5 48 Lanhan, Zanoah SR Team Xtreme 23.30  
Preliminaries: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 14 Dougherty, Devin SR Unattached 22.36  
2 49 McHenry, James JR Unattached 23.34  
3 58 Powell, JaJuan SR Unattached 23.42  
4 101 Cooper II, Peter SR Track Houston 24.62  
  Baines, Devonta   Memphis Jaguars Track Club DQ  
Preliminaries: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 26 White, III, Bruce SR Wings 22.74  
2 38 Ashmore, Andrew SR Unattached 22.96  
  Hill, Jordan   Memphis Mustangs Track Culb DQ  
Preliminaries: Heat #12

Place Overall Name Year Team Time Score
1 32 Kelly, Coby   Westside Baptist Track Club 22.87  
2 39 Bogan, Shaka SR Fast and Furious Athletics 23.01  
3 66 Tookes, Davion SR Track Houston 23.55  
  Turner, Cannon JR Arkadelphia DQ  
  Robinson, Alex JR Unattached DQ  
  Salaam, Dontae SR Unattached DQ  
Preliminaries: Heat #13

Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 Moffett, Christopher SO MadFrogs 22.35  
2 35 Irby, Romerro SR Memphis Jaguars Track Club 22.92  
3 73 Savage, Jack SR Edmond North 23.65  
4 73 Mles, Jarvis SR Track Houston 23.65  
5 76 Lefevre, Jackson SR Unattached 23.72  
Preliminaries: Heat #14

Place Overall Name Year Team Time Score
1 19 Morris, Kalope SR Broken Arrow 22.53  
2 24 Clark, Cade JR Benton 22.73  
3 36 Nixon, Jaden SO Unattached 22.95  
4 75 Martens, Jake JR Holland Hall School 23.71  
5 120 rodgers, keelun   Proskills Track Club 26.15  
  Stiles, Brian   Gateway City United Athletics DQ  
Preliminaries: Heat #15

Place Overall Name Year Team Time Score
1 43 Lerus, Caleb   Illinois Shockers Track Club 23.08  
2 52 Woody, Drake   Iowa Speed Track and Field Clu 23.37  
3 56 Foutz, Haftom SO Jackrabbits Track Club 23.40  
4 63 Vickery, Max SR Greenwood 23.51  
Preliminaries: Heat #16

Place Overall Name Year Team Time Score
1 34 Young, Bryan SR White Station 22.91  
2 54 Ramos, Guy   LHS ELITE track club 23.38  
3 65 Ross Jr, Billy SR OKC Lightning 23.54  
4 91 Ried, Colby JR Unattached 24.08  
5 107 Williams, Jaydon SO Wings 24.80  
  Kriesel, Alec SR Har-Ber DQ  
Preliminaries: Heat #17

Place Overall Name Year Team Time Score
1 40 Marks, Byron SR Unattached 23.03  
2 67 Elliott, Cooper SR Unattached 23.57  
3 78 Staples, Donovan JR Richmond Gold 23.82  
4 104 Chapman, Jamauri JR Unattached 24.67  
5 122 Jones, Zion   Louis Moss Striders Track Club 26.67  
  Marshall, Devon   LHS ELITE track club DQ  
Preliminaries: Heat #18

Place Overall Name Year Team Time Score
1 60 Gerard, Nick   Iowa Speed Track and Field Clu 23.46  
2 70 Cathy, Johnny   Fast and Furious Athletics 23.58  
3 83 Dekanich, Grayson JR Edmond North 23.89  
  Lomax, Kevin   St. Louis Express DQ  
Preliminaries: Heat #19

Place Overall Name Year Team Time Score
1 46 Thompson II, Julius FR Jackrabbits Track Club 23.28  
2 49 Ibarra, Jeremiah JR Wings 23.34  
3 53 Hunter, Jalen SR Illinois Shockers Track Club 23.38  
4 64 Star, Ryan   Desoto Nitro 23.52  
5 93 Sanders, Omari SR Wings 24.17  
  Holmes, Aaron   Gateway City United Athletics DQ  
Preliminaries: Heat #20

Place Overall Name Year Team Time Score
1 55 Thurmond, Joshua   Westside Baptist Track Club 23.39  
2 60 Francis, Noah SR Wings 23.46  
3 109 Taylor Jr., Cameron M. SO Track Houston 24.87  
4 116 Smith, Jentezen SO Edmond Memorial High Scho 25.36  
Preliminaries: Heat #21

Place Overall Name Year Team Time Score
1 86 Truong, Khang   Iowa Speed Track and Field Clu 23.95  
2 103 Wilson, Curtis SO Wings 24.65  
3 113 Fotso, Lorel SO Wings 25.17  
4 115 Archer, Leighton JR Lucas Lovejoy 25.34  
Preliminaries: Heat #22

Place Overall Name Year Team Time Score
1 47 Workman, Josh SO Rogers 23.30  
2 71 Good, Diallo   Desoto Nitro 23.60  
3 89 Young, Logan SR Edmond North 24.02  
4 112 Barnett, Jayden SR Wings 25.07  
Preliminaries: Heat #23

Place Overall Name Year Team Time Score
1 72 Ester, Marquez JR De Queen 23.64  
2 82 Saleem, Jadon   Memphis Mustangs Track Culb 23.86  
3 88 Leslie, Elijah   Westside Baptist Track Club 23.99  
4 90 Ward , Tanner SR Unattached 24.03  
5 106 Loera, Orlando FR Track Houston 24.71  
  Knowlton, Evan   Youth Track and Field of Memph DQ  
Preliminaries: Heat #24

Place Overall Name Year Team Time Score
1 68 Machekanyang, Nashe   Westside Baptist Track Club 23.58  
2 96 Tran, Vinh   Westside Baptist Track Club 24.38  
3 102 Overshown, Tyrese JR Track Houston 24.63  
4 108 Wangui, Edwin   Gateway City United Athletics 24.83  
  Rachel, Kyle JR Unattached DQ  
Preliminaries: Heat #25

Place Overall Name Year Team Time Score
1 41 Christian, Ethan SR Team Xtreme 23.05  
2 51 Blackshire , Nathan JR Rogers 23.35  
3 99 Smith, Hunter SO Lucas Lovejoy 24.58  
4 105 Cecil, Nick SO Unattached 24.70  
5 118 Thuo, Joe   Gateway City United Athletics 25.45  
Preliminaries: Heat #26

Place Overall Name Year Team Time Score
1 57 Graham II, Davon JR Team Xtreme 23.40  
2 80 Smith, Dylan SR Bentonville 23.83  
3 81 Turner, Daryl (DJ) JR Northeast Texas Track 23.84  
4 94 Moss, AJ SO Unattached 24.23  
  Tetrick, Ty JR Holland Hall School DQ  
  Brown, Caleb JR Unattached DQ  
Preliminaries: Heat #27

Place Overall Name Year Team Time Score
1 79 Clay, Sam SO Lucas Lovejoy 23.82  
2 98 Barnes, Ethan FR Edmond North 24.55  
3 100 Hassell, Diego SO Edmond North 24.61  
4 109 Birdsong, Trey SO Unattached 24.87  
5 121 Abani, Parth   The Vipers Track Club 26.37  
Preliminaries: Heat #28

Place Overall Name Year Team Time Score
1 83 Rueben, Breyon   Wings 23.89  
2 85 Knowlton, Jerry   Youth Track and Field of Memph 23.95  
3 95 Gardner, Cade   Eagle Elite Track Club 24.31  
4 111 Manzo, Derek   Personal Touch Athletics 24.94  
5 117 Mueth, Allen   Lebanon Project 25.36  
  Jones, Lebron FR Edmond North DQ  
Preliminaries: Heat #29

Place Overall Name Year Team Time Score
1 31 GILMORE, IAN JR Track Houston 22.86  
2 77 Moss, David   The Vipers Track Club 23.72  
  Polk, Jimmy   Arkansas Heat DQ