MIAMI-DADE COUNTY FAIR & EXPO TRACK & FIELD INVITATIONAL Date: 01-30-16   Venue: Tropical Park - Miami, FL
Boys 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Martinez, Felix 8 Jorge Mas Canosa MS 2:31.42 1
2 12 Bond, Kason 8 Hammocks MS 2:35.57 -
3 13 Ramirez, Victor 8 Doral Academy Middle School 2:36.42 -
4 24 Rodriguez, Randy 7 Ponce de Leon MS 2:45.14 -
5 26 Baker, Christopher 6 North Dade MS 2:57.52 -
6 27 McDowell, Amir 7 Brownsville MS 2:58.16 -
7 28 Obando, Derrick 7 Excelsior Language Academy 2:59.68 -
8 30 DeLaRegata, Javier 8 Carver MS 3:03.39 -
9 31 Morales-Martin, Jonathan 8 Excelsior Language Academy 3:06.94 -
10 32 Perez, Seth 8 Shenandoah MS 3:10.62 -
11 34 Paula, Scott 7 Hialeah Gardens MS 3:35.56 -
12 35 Thomas, Alfonzo 7 Country Club MS 3:46.68 -
13 36 Ramos, Nayid 6 Excelsior Language Academy 4:12.01 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
  Formaso-DeLuca, Mateo 6 South Miami MS DNS -
  Acosta, Jorge 6 Country Club MS DNS -
  Simmons, Maurice 7 South Dade MS DNS -
  Spires, Cole 7 South Dade MS DNS -
  Silverio, Brian 6 South Dade MS DNS -
  Germeus, Matthew 6 Andover MS DNS -
  Sobrino, Alex 7 Hialeah Gardens MS DNS -
  Sierra, Carlos 8 Brownsville MS DNS -
  DelaRosa, Cristopher 8 Brownsville MS DNS -
  Perez, Mateo 7 Hammocks MS DNS -
  Suarez, Jose 8 Jose Marti MS DNS -
  Swasey, Trevon 7 North Dade MS DNS -
  Holmes, Eugene 8 North Dade MS DNS -
  Linarte, Chrsitian 7 Shenandoah MS DNS -
  Torres, Juan 6 Country Club MS DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Garcia, Maximillian 8 Nautilus Middle 2:37.71 -
2 16 Nielsen, Isaiah 8 Nautilus Middle 2:38.71 -
3 18 Magoulas, Adam 6 Belen Jesuit Prep 2:41.12 -
4 20 Ramos, Roberto 7 Conchita Espinosa Academy 2:42.92 -
5 21 Mondesir, Bobby 8 North Miami MS 2:43.02 -
6 22 Quintana, Franco 7 Jorge Mas Canosa MS 2:44.94 -
7 23 Henry, Zachary 7 Highland Oaks MS 2:45.05 -
8 25 Thomas, Malakhi 7 North Miami MS 2:46.91 -
9 29 Pifferrer, Jason 7 Highland Oaks MS 3:00.40 -
10 33 Michel, Christopher 7 Jose Marti MS 3:29.69 -
  Lee, Braxton 7 Highland Oaks MS DNS -
  Lorenzo, Dante 7 Nautilus Middle DNS -
  Hudson, Antron 6 Norland MS DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Castillo, Gabriel 8 Arvida MS 2:12.82 10
2 2 Wilson, Colin 8 Ponce de Leon MS 2:16.38 8
3 3 Brown, Malcom 7 Palmetto MS 2:17.28 6
4 4 Miguelena, Fernando 8 Doral Academy Middle School 2:18.96 5
5 5 Sanchez, Jose 7 Arvida MS 2:24.87 4
6 6 Maldonado, Christopher 8 Allapattah MS 2:25.53 3
7 7 Otero, Cristian 8 Jorge Mas Canosa MS 2:27.31 2
8 9 VEGA, SEBASTIAN 8 Arvida MS 2:32.88 -
9 10 Luo, David 7 Carver MS 2:33.20 -
10 11 Pouza, Rowen 7 Conchita Espinosa Academy 2:33.45 -
11 14 Bryan, Matthew 8 Belen Jesuit Prep 2:36.99 -
12 17 Lawson, Richard 8 North Miami MS 2:40.66 -
13 19 San Juan, Austin 7 Belen Jesuit Prep 2:41.34 -