Hillsborough County Performance List Sport: Track and Field   


Sport: 
Gender Event Type
Display Team Athlete Name

 

Conversion Symbols:
HT Converted From Hand Time
   Use the filters above to customize the list. To select 2 or more teams to view, hold the "Ctrl" key down while clicking your mouse.
100m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Wilson, Tavis SR Wharton 10.69 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Stokes, Kye JR Armwood 10.80 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  3 Bennett, Montrael SR Plant City 10.82 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Gant, Elijah SR Lennard 10.84 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  5 Jones, J'Kobe JR Seffner Christian 10.94 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  6 Yunusha, Zack SR Wharton 10.95 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  7 Demps, Jacoryus JR Gaither 10.96 Freedom,King,Gaither Tri... 02/26/21
  7 Hineline, William Sophomore Wharton 10.96 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  9 Drayton, Paul SR East Bay 11.02 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  9 Girard, Jadyn JR Jesuit (Tampa) 11.02 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  11 Ford, Ja'von SR Hillsborough 11.03 Jesuit Quad Meet 3 03/03/21
  12 Jones, Romello JR Plant City 11.06 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  13 Donatien, Giscard JR Jesuit (Tampa) 11.08 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  14 Ousley, Richard SR Armwood 11.12 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  14 Snyder, Demond SR Tampa Catholic 11.12 Mustang Invitational 03/11/21
  14 Terry, Donovan Freshman Jesuit (Tampa) 11.12 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  17 Choyce, Quinton JR Lennard 11.13 Mustang Invitational 03/11/21
  18 Bailey, Jordaan JR Hillsborough 11.14 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  18 Williams, Cameron SR Middleton 11.14 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  20 Townsend, Xavier JR Berkeley Prep 11.18 Berkeley Track and Field... 02/20/21
  21 Jones, Jamal SR Armwood 11.19 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  21 Peacock, Jaquez Middleton 11.19 Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  21 Snider, Preston SR Cambridge Christian 11.19 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  24 Gilbert, Andre Sophomore Jesuit (Tampa) 11.20 Jesuit Quad Meet 2 02/24/21
  25 Callwood, DeJuan SR Leto 11.21 March 5th 2021 Leto 03/05/21
  26 Lewis, Unique SR Bloomingdale 11.23 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  27 Gassett, Jamari SR Tampa Bay Tech 11.24 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  28 Croichy, Travis JR Alonso 11.25 Leto 2-26-2021 02/26/21
  29 Edwards, Ajani JR Jesuit (Tampa) 11.29 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  29 Jamison, Antonio SR Chamberlain 11.29 Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
200m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Gant, Elijah SR Lennard 21.54 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  2 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 21.79 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  3 Stokes, Kye JR Armwood 21.97 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  4 Demps, Jacoryus JR Gaither 22.00 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  5 Yunusha, Zack SR Wharton 22.01 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Wilson, Tavis SR Wharton 22.03 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  7 Davila , Keshawn JR Hillsborough 22.12 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  7 Jones, J'Kobe JR Seffner Christian 22.12 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  9 Girard, Jadyn JR Jesuit (Tampa) 22.18 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  10 Jamison, Antonio SR Chamberlain 22.20 Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
  11 Hineline, William Sophomore Wharton 22.27 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  12 Terry, Donovan Freshman Jesuit (Tampa) 22.30 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  13 Drayton, Paul SR East Bay 22.50 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  14 Sawyer, Jariyah JR Plant City 22.51 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  15 McGee, Michael Sophomore Bloomingdale 22.52 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  16 Snyder, Demond SR Tampa Catholic 22.65 DiMaggio Invitational 03/27/21
  17 Arnone, John SR Newsome 22.73 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  17 Ousley, Richard SR Armwood 22.73 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  19 Gardiner, Jaylon SR Gaither 22.74 DiMaggio Invitational 03/27/21
  20 Bennett, Montrael SR Plant City 22.85 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  20 Wilson, Eugene Sophomore Gaither 22.85 DiMaggio Invitational 03/27/21
  22 Frederick, Lamar SR Newsome 22.86 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  22 Jones, Romello JR Plant City 22.86 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  22 Thompson, J.T. Sophomore Sickles 22.86 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  25 Hunter, Tahj SR Sickles 22.88 Leto 2-26-2021 02/26/21
  26 Callwood, DeJuan SR Leto 22.89 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  27 Austin, Amiir JR Newsome 22.92 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  28 Choyce, Quinton JR Lennard 22.93 Larry Richardson Memoria... 03/05/21
  29 Monroe, Hakeem JR Lennard 22.96 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  30 Townsend, Xavier JR Berkeley Prep 22.97 Calvary Christian Warri... 02/26/21
400m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Gant, Elijah SR Lennard 48.78 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Gardiner, Jaylon SR Gaither 49.38 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  3 Terry, Donovan Freshman Jesuit (Tampa) 49.64 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  4 Snyder, Demond SR Tampa Catholic 49.89 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  4 Thomas, Curtis SR Bloomingdale 49.89 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Buie, Jarriet Sophomore Jesuit (Tampa) 49.98 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  7 Lende, Nicolas SR King 50.25 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  8 Sawyer, Jariyah JR Plant City 50.69 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  9 Dunbar , Joshua SR Blake 50.73 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  10 Larkins, Calvin SR Riverview 50.79 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  11 Stephens, Jamal JR Armwood 50.99 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  12 Arnone, John SR Newsome 51.07 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  13 Mendoza-Bayron, Angel SR Hillsborough 51.18 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  14 Ruiz, Tristan JR Tampa Prep 51.24 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  15 Jeffers, Talik SR Wharton 51.35 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  16 Choe, Jacob SR Gaither 51.36 Freedom,King,Gaither Tri... 02/26/21
  17 Morris, Gerrald JR Seffner Christian 51.41 Mustang Invitational 03/11/21
  18 Bigos, Elijah SR Riverview 51.46 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  19 Pizzio, Coltin JR Leto 51.54 March 5th 2021 Leto 03/05/21
  20 Lee, Ayden Sophomore Jesuit (Tampa) 51.58 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  21 Ludlam, Ian Sophomore Alonso 51.73 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  22 Hunter, Tahj SR Sickles 51.84 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  23 Mateo, Anthony SR Bloomingdale 51.86 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  24 Jones, J'Kobe JR Seffner Christian 51.90 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  25 Hodges, Jessaun SR Middleton 52.08 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  26 Birks, Ethan JR Seffner Christian 52.13 Mustang Invitational 03/11/21
  27 Thompson, J.T. Sophomore Sickles 52.33 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  28 Nelson, Alijah JR Newsome 52.34 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  29 Hammill, Jared SR Wharton 52.36 Wharton Tri Meet 04/07/21
  30 Davis, Jockyll SR Chamberlain 52.37 Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
800m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Anunobi, Chigo JR Armwood 1:55.60 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  2 Mitchell, Jr, Dalin SR Seffner Christian 1:55.97 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  3 Dimmick, Vance SR Plant 1:56.69 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Hammill, Jared SR Wharton 1:57.71 Mount Dora Christian Inv... 04/03/21
  5 Tawil-Brown, Albert Sophomore Plant 1:57.85 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  6 Hopkins, Raekwon JR Alonso 1:58.11 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  7 Davis, Jockyll SR Chamberlain 1:59.59 DiMaggio Invitational 03/27/21
  8 Lipham, Ethan JR Berkeley Prep 1:59.75 Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  9 Tellander, Caden SR Lennard 1:59.90 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  10 Dreyer, Taylor JR Riverview 1:59.97 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  11 Nipper, Adam SR Seffner Christian 2:00.47 Mustang Invitational 03/11/21
  12 Weber, Wolfgang JR Berkeley Prep 2:00.80 Mustang Invitational 03/11/21
  13 Legg, Braxton Sophomore Cambridge Christian 2:00.85 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  14 Berg, William Freshman Newsome 2:01.02 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  15 Karver, Kirin Sophomore Berkeley Prep 2:01.12 Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  16 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 2:01.26 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  17 Thomas, Wynne SR Plant 2:01.47 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  18 Summers, Tyler JR Gaither 2:01.56 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  19 Doyle, Mason JR Berkeley Prep 2:03.03 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  20 Tompkins, Chris SR Middleton 2:03.11 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  21 McBride, Frank Sophomore George Steinbrenner 2:03.18 Eagle Twilight 03/25/21
  22 Ortigoza-Rodriguez, Jimmy JR Chamberlain 2:03.40 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  23 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 2:03.41 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  24 Calhoun, Elijah JR Bloomingdale 2:03.44 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  25 Velazquez, Kevin JR Alonso 2:03.50 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  26 Maney, Ryan JR Plant 2:03.58 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  27 Escribano , Dominic JR Cambridge Christian 2:03.77 The Bulldog Classic 03/05/21
  28 Summers, Ryan SR Newsome 2:03.78 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  29 Ludlam, Ian Sophomore Alonso 2:04.05 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  30 Stevens, Devin Sophomore Jesuit (Tampa) 2:04.18 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
1,600m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Hammill, Jared SR Wharton 4:16.97 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  2 Lipham, Ethan JR Berkeley Prep 4:24.55 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  3 Wright, Macarius SR Newsome 4:26.63 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Karver, Kirin Sophomore Berkeley Prep 4:27.18 Mustang Invitational 03/11/21
  5 Hopkins, Raekwon JR Alonso 4:27.34 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Maney, Ryan JR Plant 4:28.34 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  7 Martinez, Seth SR Lennard 4:28.47 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  8 Tawil-Brown, Albert Sophomore Plant 4:28.61 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  9 Mitchell, Jr, Dalin SR Seffner Christian 4:29.48 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  10 Legg, Braxton Sophomore Cambridge Christian 4:29.65 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  11 Nipper, Adam SR Seffner Christian 4:29.69 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  12 Thomas, Wynne SR Plant 4:31.45 The Bulldog Classic 03/05/21
  13 Stowe, Andrew JR Seffner Christian 4:32.17 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  14 Harrigan, Zachary SR George Steinbrenner 4:33.06 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  15 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 4:34.83 Kincaid Classic 2021 02/15/21
  16 Swartzlander, Jason JR Newsome 4:36.48 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  17 Anunobi, Chigo JR Armwood 4:36.72 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  18 Giller, Christian JR Bloomingdale 4:37.31 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  19 Jordan, Liam 8 Berkeley Prep 4:37.38 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  20 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 4:37.52 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  21 Walter, Thomas SR Wharton 4:37.75 Wharton Tri Meet 04/07/21
  22 Weber, Storm 8 Berkeley Prep 4:38.39 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  23 Meriga, Alan JR Wharton 4:38.67 Wharton Tri Meet 04/07/21
  24 Gonzalez, Michael JR Plant 4:38.68 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  25 LaRue, Wade JR Newsome 4:38.83 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  26 Davis, Jockyll SR Chamberlain 4:38.92 Jesuit Quad Meet 2 02/24/21
  27 McBride, Frank Sophomore George Steinbrenner 4:39.06 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  28 Stringer, Ashton JR Plant 4:39.31 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  29 Clontz, Tyler JR Sickles 4:39.44 Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
  30 Dieck, Adam SR Jesuit (Tampa) 4:39.64 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
3,200m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Thomas, Wynne SR Plant 9:09.15 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  2 Martinez, Seth SR Lennard 9:09.37 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  3 Lipham, Ethan JR Berkeley Prep 9:23.82 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  4 Karver, Kirin Sophomore Berkeley Prep 9:27.85 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  5 Nipper, Adam SR Seffner Christian 9:29.96 The Bulldog Classic 03/05/21
  6 Stowe, Andrew JR Seffner Christian 9:40.08 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  7 Bhatt, Ethan SR George Steinbrenner 9:42.40 George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  8 Hammill, Jared SR Wharton 9:44.49 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  9 Giller, Christian JR Bloomingdale 9:47.08 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  10 Jones, Drew JR Riverview 9:49.27 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  11 Hopkins, Raekwon JR Alonso 9:54.04 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  12 Jordan, Liam 8 Berkeley Prep 9:55.38 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  13 Meriga, Alan JR Wharton 9:55.80 Mount Dora Christian Inv... 04/03/21
  14 Walter, Thomas SR Wharton 9:56.95 Mount Dora Christian Inv... 04/03/21
  15 Gonzalez, Michael JR Plant 9:57.51 The Bulldog Classic 03/05/21
  16 Dieck, Adam SR Jesuit (Tampa) 9:58.04 Jesuit Tri Meet 02/16/21
  17 Stringer, Ashton JR Plant 9:58.25 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  18 LaRue, Wade JR Newsome 10:02.41 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  19 Beck-Perez, Kevin SR Jesuit (Tampa) 10:06.63 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  20 Cano, Ryan Freshman Cambridge Christian 10:14.84 The Bulldog Classic 03/05/21
  21 Doyle, Luke SR Berkeley Prep 10:14.85 Warhawk Invitational 03/05/21
  22 Perkins, Liam Sophomore Seffner Christian 10:16.61 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  23 Mitchell, Jr, Dalin SR Seffner Christian 10:19.81 Berkeley Track and Field... 02/20/21
  24 Fredericks, Andrew Sophomore Jesuit (Tampa) 10:20.59 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  25 Patrick, Haydon SR Durant 10:21.30 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  26 Montero, Roman Freshman Robinson 10:21.49 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  27 Simpson, Jaden JR George Steinbrenner 10:21.71 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  28 Fogg, Harrison SR Chamberlain 10:21.91 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  29 Krueger, Bryce SR George Steinbrenner 10:22.49 George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  30 Aeschleman, Ronald JR George Steinbrenner 10:26.42 George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
110m H (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Taylor, Brandon SR Newsome 14.98 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Jackson, Jamaul SR Brandon 15.09 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  3 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 15.58 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  4 Adusumalli, Arjun JR Wharton 15.61 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  5 Littles, Tavares SR Plant City 15.89 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  6 Jung, Daniel SR Jesuit (Tampa) 15.91 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  7 Gadson, Jaylen JR Plant City 15.96 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Migliarese, Nicholas JR Riverview 16.01 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  9 Jackson, Jevon SR Wharton 16.05 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  10 Pflasterer, Nick Sophomore Newsome 16.28 Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  11 Rhone, Aramoni SR Plant City 16.32 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  12 Bavaro, Antonio SR Plant 16.53 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  13 Adebonojo, Sam Sophomore Berkeley Prep 16.72 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  14 Chernin, Devin SR Carrollwood 16.82 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  15 Kennedy, Charlie SR Jesuit (Tampa) 16.86 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  16 McKeehan, Benjamin JR Seffner Christian 16.87 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  17 Jackson, Illya SR Wharton 16.91 Wharton Tri Meet 04/07/21
  18 Lee, Jimmy JR Armwood 16.98 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  19 Rivas, Brandon JR Hillsborough 16.99 Hillsborough,Sickles,Gai... 03/31/21
  20 Murray, Connor SR Alonso 17.21 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  21 Crumpton, Michael SR Leto 17.35 Leto 4/9/2021 04/09/21
  22 Brooks, Anthony JR Newsome 17.45 Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  23 Alvarado-Borjas, Gabriel Sophomore Jesuit (Tampa) 17.70 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  24 Patterson, Jakari Sophomore Cambridge Christian 17.88 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  25 Floyd, Emery SR Wharton 17.96 Wharton Tri Meet 04/07/21
  26 Plennert, Jacob SR George Steinbrenner 17.97 George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  27 Lucius, Corey Sophomore Tampa Catholic 18.14 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  28 Brost, Dominic SR East Bay 18.17 East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  29 LIttlefield, Jaiden Sophomore Durant 18.22 Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  30 Perkins, Xavier Sophomore Berkeley Prep 18.35 Tampa Bay Private School... 03/19/21
300m H (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Taylor, Brandon SR Newsome 39.96 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Adusumalli, Arjun JR Wharton 40.21 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  3 Jackson, Jamaul SR Brandon 40.71 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  4 Jackson, Jevon SR Wharton 40.86 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  5 Lee, Jimmy JR Armwood 41.99 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Ray, Bryce SR Riverview 42.28 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  7 Gadson, Jaylen JR Plant City 42.34 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Bavaro, Antonio SR Plant 42.44 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  9 Jung, Daniel Jesuit (Tampa) 42.47 Jesuit Tri Meet 02/16/21
  10 Restrepo, Cayden Sophomore George Steinbrenner 42.65 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  11 Littles, Tavares SR Plant City 42.66 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  12 Chernin, Devin SR Carrollwood 42.68 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  13 Jackson, Quincy SR Middleton 42.69 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  14 Oberting, Seth SR Seffner Christian 43.05 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  15 Floyd, Emery SR Wharton 43.10 Wharton Tri Meet 04/07/21
  16 Nowell , Matthew JR East Bay 43.29 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  17 Stavrou, Alex SR Sickles 43.42 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  17 Thomas, Isaiah SR Alonso 43.42 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  19 Kennedy, Charlie SR Jesuit (Tampa) 43.69 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  20 Rivas, Brandon JR Hillsborough 43.85 Hillsborough,Sickles,Gai... 03/31/21
  21 Alvarado-Borjas, Gabriel Sophomore Jesuit (Tampa) 44.09 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  22 Murray, Connor SR Alonso 44.18 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  23 McKeehan, Benjamin JR Seffner Christian 44.54 Mustang Invitational 03/11/21
  24 Hodges, Jessaun Middleton 44.57 Lennard Home Meet 02/17/21
  25 Pflasterer, Nick Sophomore Newsome 44.65 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  26 Pham, Nathan JR Robinson 44.98 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  27 Alexis, Adarrien JR Lennard 44.99 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  28 Adebonojo, Sam Sophomore Berkeley Prep 45.05 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  29 Johnson, Chris Sophomore Lennard 45.19 Mustang Invitational 03/11/21
  30 Preston-McCluster, Windell Sophomore Blake 45.37 FHSAA 3A District 8 04/22/21
4 x 100m Relay (Men)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Bloomingdale 42.29 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  2 Plant City 42.30 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  2 Jesuit (Tampa) 42.30 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Wharton 42.58 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  5 Middleton 42.77 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  6 Armwood 42.98 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  7 Jefferson 43.02 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  8 Newsome 43.05 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  9 Lennard 43.38 Larry Richardson Memoria... 03/05/21
  10 Hillsborough 43.44 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  11 Sickles 43.72 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  12 George Steinbrenner 43.96 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  13 Berkeley Prep 44.22 Warhawk Invitational 03/05/21
  14 Robinson 44.27 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  15 Tampa Bay Tech 44.33 Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  16 Alonso 44.35 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  17 Plant 44.88 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  18 Riverview 44.93 Sumner Tri Meet #4 03/10/21
  19 Seffner Christian 45.05 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  19 East Bay 45.05 Spoto Tri-Meet #1 03/24/21
  21 Strawberry Crest 45.13 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  22 King 45.17 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  23 Leto 45.22 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  24 Brandon 45.93 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  25 Durant 46.20 Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  26 Freedom (Tampa) 46.38 Freedom,King,Gaither Tri... 02/26/21
  27 Spoto 47.11 Spoto Tri-Meet #1 03/24/21
  28 Carrollwood 47.38 Mustang Invitational 03/11/21
  29 Cambridge Christian 48.52 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  30 Tampa Catholic 53.78 FHSAA 2A District 11 04/22/21
4 x 400m Relay (Men)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Gaither 3:24.89 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  2 Newsome 3:26.31 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  3 Armwood 3:26.62 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Plant City 3:26.98 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  5 Middleton 3:27.15 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  6 Jesuit (Tampa) 3:27.92 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  7 Wharton 3:28.69 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Tampa Catholic 3:29.20 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  9 Seffner Christian 3:29.74 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  10 Sickles 3:31.36 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  11 Lennard 3:32.27 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  12 Riverview 3:32.73 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  13 Bloomingdale 3:33.90 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  14 Robinson 3:33.97 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  15 Carrollwood 3:34.62 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  16 Berkeley Prep 3:34.74 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  17 Chamberlain 3:36.69 DiMaggio Invitational 03/27/21
  18 Alonso 3:36.71 Raven Trifecta 03/31/21
  19 Cambridge Christian 3:37.04 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  20 King 3:39.30 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  21 George Steinbrenner 3:40.22 George Steinbrenner Tri ... 03/10/21
  22 Plant 3:40.23 Jesuit Tri Meet 02/16/21
  23 Hillsborough 3:40.73 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  24 Tampa Prep 3:41.52 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  25 Freedom (Tampa) 3:45.17 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  26 Bell Creek 3:46.84 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  27 Durant 3:47.37 Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  28 Strawberry Crest 3:47.81 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  29 Spoto 3:48.27 Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  30 Brandon 3:49.80 Wharton Tri Meet 04/07/21
4 x 800m Relay (Men)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Plant 7:57.38 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Berkeley Prep 8:00.95 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  3 Lennard 8:10.68 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Seffner Christian 8:11.35 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  5 Newsome 8:13.24 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Cambridge Christian 8:17.22 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  7 Chamberlain 8:20.59 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  8 Jesuit (Tampa) 8:21.46 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  9 Middleton 8:24.75 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  10 Alonso 8:25.11 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  11 Wharton 8:30.33 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  12 Tampa Prep 8:30.49 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  13 Bloomingdale 8:31.91 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  14 George Steinbrenner 8:33.74 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  15 Bell Creek 8:38.71 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  16 Durant 8:41.63 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  17 Gaither 8:43.86 Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  18 Robinson 8:46.26 DiMaggio Invitational 03/27/21
  19 Riverview 8:47.83 East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  20 Spoto 8:52.67 Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  21 Hillsborough 9:01.06 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  22 East Bay 9:13.92 Sumner Tri Meet #3 03/03/21
  23 Carrollwood 9:14.00 Mustang Invitational 03/11/21
  24 Plant City 9:15.93 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  25 Brandon 9:21.92 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  26 Tampa Catholic 9:23.15 Chamberlain - King - TC 03/22/21
  27 Freedom (Tampa) 9:30.00 Lennard Home Meet 02/17/21
  28 Strawberry Crest 9:33.68 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  29 Sickles 9:40.01 Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
  30 Armwood 9:47.21 FHSAA 4A District 7 04/20/21
High Jump (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Frederick, Lamar SR Newsome 6' 7.5" 2.02m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  2 Dunbar , Joshua SR Blake 6' 4" 1.93m Leto March 31 2021 3-Way 03/31/21
  3 Boyles, Justin SR George Steinbrenner 6' 3.5" 1.92m FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  4 Morris, Gerrald JR Seffner Christian 6' 2" 1.88m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  4 Williams, Frank SR Jefferson 6' 2" 1.88m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  6 Hobbs, Quamar Sophomore Leto 6' 0" 1.83m Leto 4/9/2021 04/09/21
  6 Jung, Daniel SR Jesuit (Tampa) 6' 0" 1.83m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  6 Litschgi, Brett SR Jesuit (Tampa) 6' 0" 1.83m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  9 Jackson, Jamaul SR Brandon 5' 11.5" 1.82m FHSAA 3A District 7 04/17/21
  9 Willis, Greg JR Berkeley Prep 5' 11.5" 1.82m Calvary Christian Invita... 04/09/21
  11 Judah, Alex SR Newsome 5' 10.75" 1.80m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  12 Copeland, MacQuannae JR Hillsborough 5' 10" 1.78m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  12 Gentle, Jeremyah JR Lennard 5' 10" 1.78m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  12 Snyder, Demond SR Tampa Catholic 5' 10" 1.78m Chamberlain - King - TC 03/22/21
  15 Gardiner, Jaylon SR Gaither 5' 9.75" 1.77m Kincaid Classic 2021 02/15/21
  15 Haroun, Amir Sophomore Newsome 5' 9.75" 1.77m Jenkins Classic 2021 03/20/21
  15 Hineline, William Sophomore Wharton 5' 9.75" 1.77m George Jenkins Invite 20... 02/20/21
  15 Mitchell, Javoni SR Plant City 5' 9.75" 1.77m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  15 Paris-Simmons, Dorrian SR Lennard 5' 9.75" 1.77m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  15 Park, Loi JR Berkeley Prep 5' 9.75" 1.77m Lipham Relays 02/12/21
  15 Williams, Eden Sophomore Plant City 5' 9.75" 1.77m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  15 Young, Collin Sophomore George Steinbrenner 5' 9.75" 1.77m Eagle Twilight 03/25/21
  23 Williams, Matthew SR Wharton 5' 8.75" 1.75m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  24 Skidds, Giovanni SR Riverview 5' 8" 1.73m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  24 Yema, Patrick JR Lennard 5' 8" 1.73m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  26 Basdeo, Vade Sophomore Berkeley Prep 5' 7.75" 1.72m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  26 Blalock, Dylan Sophomore Tampa Catholic 5' 7.75" 1.72m Calvary Christian Invita... 04/09/21
  26 Lucius, Corey Sophomore Tampa Catholic 5' 7.75" 1.72m Calvary Christian Invita... 04/09/21
  26 Mattson Laurent, Quintin SR Newsome 5' 7.75" 1.72m George Jenkins Invite 20... 02/20/21
  26 Medero, Elijah JR Bloomingdale 5' 7.75" 1.72m FHSAA 4A District 7 04/20/21
Pole Vault (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Jackson, Illya SR Wharton 12' 11.5" 3.95m Spring Break Invite at I... 03/20/21
  2 Migliarese, Nicholas JR Riverview 12' 3.5" 3.75m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  3 Johnson, Andrew JR Newsome 12' 0" 3.66m Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  4 Gorman, Raymond SR Newsome 11' 9.75" 3.60m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Louk, Oskar Sophomore Jesuit (Tampa) 11' 9.75" 3.60m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  6 Plennert, Jacob SR George Steinbrenner 11' 3.75" 3.45m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  7 Hayes, James Sophomore George Steinbrenner 10' 11.75" 3.35m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  8 Bishop, Nathan JR Berkeley Prep 10' 10" 3.30m FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  8 Derigo, Samuel Sophomore Wharton 10' 10" 3.30m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  8 Konopka, Gavin SR East Bay 10' 10" 3.30m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  11 Bennett, Adam JR Berkeley Prep 10' 6" 3.20m Mustang Invitational 03/11/21
  12 Jeffers, Talik SR Wharton 10' 4" 3.15m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  13 James, Tyrus JR Jesuit (Tampa) 10' 0" 3.05m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  14 Overstreet, Ryan Jesuit (Tampa) 9' 11.75" 3.04m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  15 Carter, Christopher JR Robinson 9' 10" 3.00m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  15 Young, Collin Sophomore George Steinbrenner 9' 10" 3.00m Kincaid Classic 2021 02/15/21
  17 Janish, Grant Sophomore Berkeley Prep 9' 6.25" 2.90m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  17 Reddish, Max JR Gaither 9' 6.25" 2.90m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  17 Serrano, Zeke Sophomore Newsome 9' 6.25" 2.90m Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  17 Troupe, Victor JR Spoto 9' 6.25" 2.90m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  21 Boyles, Joshua Sophomore George Steinbrenner 9' 5.75" 2.89m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  21 De Castro, Nicholas Freshman George Steinbrenner 9' 5.75" 2.89m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  23 McCorvey, Aidan Freshman George Steinbrenner 8' 10.25" 2.70m George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  24 Patchen, Connor Jesuit (Tampa) 8' 6" 2.59m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  25 Puddicombe, Nathaniel Sophomore Robinson 8' 0" 2.44m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  26 Mele, Joseph JR Jesuit (Tampa) 7' 11.5" 2.43m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  27 Filoa, Sasha Sophomore Jesuit (Tampa) 7' 5.75" 2.28m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  27 Mitchell, Owen Jesuit (Tampa) 7' 5.75" 2.28m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  29 Elijah, Doerr SR East Bay 6' 11.75" 2.13m East Bay Tri-Meet 03/10/21
  30 Heeps, John Sophomore Newsome 6' 7" 2.01m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
Long Jump (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Austin, Amiir JR Newsome 22' 7.75" 6.90m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  2 Rhone, Aramoni SR Plant City 22' 3" 6.78m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  3 Dunbar , Joshua SR Blake 21' 9" 6.63m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Jackson, Quincy Middleton 21' 8.75" 6.62m Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  4 Jolly, Ian JR Plant City 21' 8.75" 6.62m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Williams, Frank SR Jefferson 21' 7.25" 6.58m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  7 Gilbert, Andre Sophomore Jesuit (Tampa) 21' 2.75" 6.47m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  7 Judah, Alex SR Newsome 21' 2.75" 6.47m Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  9 Callwood, DeJuan SR Leto 21' 1.25" 6.43m Leto March 31 2021 3-Way 03/31/21
  10 Bennett, Montrael SR Plant City 21' 0.5" 6.41m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  11 Drayton, Paul SR East Bay 21' 0" 6.40m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  11 Hartman, Chase Freshman Sickles 21' 0" 6.40m Leto 4/9/2021 04/09/21
  11 Williams, Matthew SR Wharton 21' 0" 6.40m Eagle Twilight 03/25/21
  14 Bailey, Jordaan JR Hillsborough 20' 10" 6.35m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  15 Cross, Jaquarious JR Middleton 20' 9.25" 6.33m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  16 Bates, Travis JR Berkeley Prep 20' 9" 6.32m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  16 Townsend, Xavier JR Berkeley Prep 20' 9" 6.32m Calvary Christian Warri... 02/26/21
  18 Taylor , Gabriel SR Strawberry Crest 20' 8" 6.30m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  19 Ivey, Kiaame Sophomore Armwood 20' 6.25" 6.25m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  20 Ray, Bryce Sophomore Riverview 20' 5.75" 6.24m Sumner Tri Meet #4 03/10/21
  20 Skidds, Giovanni SR Riverview 20' 5.75" 6.24m Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  22 Crumpton, Michael SR Leto 20' 5.25" 6.23m 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  23 Deluna, Devin SR George Steinbrenner 20' 3.75" 6.19m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  23 Jones, Romello JR Plant City 20' 3.75" 6.19m Plant City Field Meet 04/06/21
  23 Vickers , Adrian SR Brandon 20' 3.75" 6.19m Sumner Tri Meet #2 02/24/21
  26 Asson, Ellis SR Middleton 20' 3" 6.17m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  27 Hineline, William Sophomore Wharton 20' 0.25" 6.10m Eagle Twilight 03/25/21
  28 Gant, Elijah SR Lennard 19' 11" 6.07m Lennard Home Meet 02/17/21
  28 Monroe, Hakeem JR Lennard 19' 11" 6.07m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  30 Wilson, Tavis SR Wharton 19' 10.75" 6.06m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
Triple Jump (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Rhone, Aramoni SR Plant City 45' 9.75" 13.96m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Ivey, Kiaame Sophomore Armwood 43' 6" 13.26m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  3 Asson, Ellis SR Middleton 43' 4.25" 13.21m FHSAA Class 3A Track & F... 05/07/21
  4 Smith , Gregory Freshman Carrollwood 43' 1" 13.13m FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  5 Gadson, Jaylen JR Plant City 42' 11.5" 13.09m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Judah, Alex SR Newsome 42' 6.25" 12.96m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  7 Vickers , Adrian SR Brandon 42' 6" 12.95m Wharton Tri Meet 04/07/21
  8 Jackson, Jamaul SR Brandon 42' 5.25" 12.93m FHSAA 3A District 7 04/17/21
  9 Kirkland, Aashton SR Durant 41' 3.25" 12.58m Bloomingdale Tri Meet 03/11/21
  10 Jackson, Quincy SR Middleton 41' 2.5" 12.56m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  11 Bogan, Xavier Freshman Hillsborough 41' 1.75" 12.54m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  12 Hopkins, Demarion SR Armwood 40' 11" 12.47m Raven Trifecta 03/31/21
  13 Mach, Chase JR Bloomingdale 40' 10.25" 12.45m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  14 Jackson, Jevon SR Wharton 40' 7.75" 12.39m Eagle Twilight 03/25/21
  14 Jones , Miles JR Strawberry Crest 40' 7.75" 12.39m Armwood High School Quad... 04/06/21
  16 Bennett, Adam JR Berkeley Prep 40' 5" 12.32m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  17 Haroun, Amir Sophomore Newsome 40' 4" 12.29m George Jenkins Invite 20... 02/20/21
  18 Andrews-Moreno, Javier SR George Steinbrenner 40' 2.25" 12.25m George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  19 Williams, Matthew SR Wharton 40' 0.75" 12.21m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  20 Skidds, Giovanni SR Riverview 39' 8" 12.09m Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  21 Chernin, Devin SR Carrollwood 39' 5.75" 12.03m FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  22 Restrepo, Cayden Sophomore George Steinbrenner 39' 3.25" 11.97m The Bob English 2021 03/06/21
  23 Demard , Rodrigue Sophomore Robinson 39' 2.5" 11.95m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  24 Hinds, Losbury SR Alonso 39' 2.25" 11.94m Raven Trifecta 03/31/21
  25 Deluna, Devin SR George Steinbrenner 38' 11.5" 11.87m The Bob English 2021 03/06/21
  26 Taylor , Gabriel SR Strawberry Crest 38' 6.75" 11.75m St. Cloud Track Invitati... 02/27/21
  27 Rodriguez JR, Jose SR Plant City 38' 6" 11.73m Hernando High School Kiw... 03/10/21
  28 Nowell , Matthew JR East Bay 38' 1.25" 11.61m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  29 Mattson Laurent, Quintin SR Newsome 38' 0" 11.58m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  30 West, Ashahi Sophomore Bloomingdale 37' 10.75" 11.55m FHSAA 4A District 7 04/20/21
Shot Put (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Wilcox, Gage SR Jefferson 49' 2.5" 15.00m FHSAA Class 3A Track & F... 05/07/21
  2 Miles, Noah JR Jefferson 46' 4.25" 14.13m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  3 Menard, Zach JR Hillsborough 46' 3.25" 14.10m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Israel, Yoseph Middleton 46' 1.25" 14.05m Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  5 Jefferson, Nik Freshman Berkeley Prep 45' 10.5" 13.98m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  6 James, Michael JR Wharton 45' 5.75" 13.86m Wharton Tri Meet 04/07/21
  7 Brennan, Nathan SR Durant 45' 5.25" 13.85m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  8 Rosario, Kenric SR Brandon 45' 3.5" 13.80m Wharton Tri Meet 04/07/21
  9 Evans IV, James JR Tampa Bay Tech 44' 10.75" 13.68m DiMaggio Invitational 03/27/21
  10 Scott, Eric SR Riverview 43' 0.25" 13.11m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  11 Battle, Michael SR Jesuit (Tampa) 42' 4" 12.90m Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  12 Serrano, Matthew JR Chamberlain 42' 0.5" 12.81m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  13 Robinson, Lanness JR Wharton 41' 8.5" 12.71m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  14 Williams, Earnest JR Jefferson 41' 7.75" 12.69m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  15 King, Charles JR Sickles 41' 6" 12.65m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  16 Uzdavinis, Thomas SR Jesuit (Tampa) 41' 1" 12.52m Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  17 Armstrong, Nehemiah Sophomore Gaither 40' 9" 12.42m Hillsborough,Sickles,Gai... 03/31/21
  18 Walters, Connor JR Alonso 40' 8.75" 12.41m Eagle Twilight 03/25/21
  19 Ransom, Cam'Ron SR Armwood 40' 7.5" 12.38m Hernando High School Kiw... 03/10/21
  20 Church, Jayden JR Tampa Bay Tech 40' 0.75" 12.21m Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  21 Hartman, Jaden Sophomore Sickles 39' 7.25" 12.07m Leto 4/9/2021 04/09/21
  21 Mizell, Kaden JR Plant City 39' 7.25" 12.07m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  23 Mathis, Jamerean Freshman Wharton 39' 4.5" 12.00m Wharton Tri Meet 04/07/21
  23 Williams, Laregos SR Hillsborough 39' 4.5" 12.00m Sumner Tri Meet #1 02/16/21
  25 Jones, Aaron JR Spoto 39' 3" 11.96m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  25 More, James Sophomore Leto 39' 3" 11.96m Leto March 10th 2021 03/10/21
  27 Brown, Marshall SR Lennard 39' 0.5" 11.90m Home tri meet 03/31/21
  28 Miller, Ross SR Berkeley Prep 38' 9.5" 11.82m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  29 Green, Cornell Sophomore Wharton 38' 8.75" 11.80m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  30 Duncan, Eric SR Bloomingdale 38' 8.25" 11.79m Bloomingdale Tri Meet 03/04/21
Discus Throw (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Evans IV, James JR Tampa Bay Tech 137' 1" 41.79m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  2 Torres, Jovani JR Plant City 135' 4" 41.26m Spoto Tri-Meet #1 03/24/21
  3 James, Michael JR Wharton 132' 3" 40.30m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  4 Brennan, Nathan SR Durant 131' 2" 39.99m Bloomingdale Tri Meet 03/11/21
  5 Migliarese, Nicholas JR Riverview 129' 9" 39.56m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  6 Israel, Yoseph SR Middleton 125' 6" 38.26m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  7 Trezevant, James SR Plant 123' 9" 37.73m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Scott, Eric SR Riverview 121' 5" 37.02m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  9 Walters, Connor JR Alonso 120' 8" 36.78m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  10 Miller, Ross SR Berkeley Prep 120' 1" 36.60m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  11 Anderson, Malik SR Gaither 119' 1" 36.31m Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  12 O'Brien, Charles Sophomore Bloomingdale 118' 2" 36.02m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  13 Wilcox, Gage SR Jefferson 116' 7" 35.54m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  14 Garzaro, Humberto SR Robinson 113' 6" 34.59m DiMaggio Invitational 03/27/21
  15 Hiestand, Edward Sophomore Robinson 113' 2" 34.50m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  16 Patterson, Jakari Sophomore Cambridge Christian 112' 11" 34.43m FHSAA 1A District 9 04/22/21
  17 Armstrong, Nehemiah Sophomore Gaither 112' 11" 34.41m Hillsborough,Sickles,Gai... 03/31/21
  18 Jefferson, Nik Freshman Berkeley Prep 111' 3" 33.91m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  19 Smith, Judson Sophomore Plant City 111' 0" 33.83m Plant City Field Meet 04/06/21
  20 Green, Cornell Sophomore Wharton 109' 3" 33.30m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  21 Rosario, Kenric SR Brandon 109' 2" 33.28m Wharton Tri Meet 04/07/21
  22 Robinson, Lanness JR Wharton 108' 5" 33.05m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  23 Church, Jayden JR Tampa Bay Tech 108' 4" 33.03m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  24 Staley, Chad JR Berkeley Prep 108' 4" 33.01m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  25 Hayden, Tahj SR Robinson 108' 2" 32.96m DiMaggio Invitational 03/27/21
  26 Cleophat, Marcus JR Riverview 107' 11" 32.89m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  27 Fuller, Maxwell JR Robinson 107' 0" 32.61m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  28 Crawford, Shane SR Jesuit (Tampa) 106' 7" 32.49m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  29 Cafaro, Rocco JR Newsome 106' 4" 32.42m Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  30 Uzdavinis, Thomas SR Jesuit (Tampa) 104' 11" 31.97m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
Javelin (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Knotts, Jackson SR Plant City 187' 9" 57.23m The Bob English 2021 03/06/21
  2 Miller, Ross SR Berkeley Prep 164' 4" 50.09m FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  3 Mizell, Kaden JR Plant City 162' 5" 49.51m Spring Break Invite at I... 03/20/21
  4 Austin, Amiir JR Newsome 157' 1" 47.87m Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  5 Derigo, Thomas JR Wharton 144' 0" 43.89m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Walker, Joseph JR Newsome 141' 0" 42.99m Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  7 Craig, Logan SR Seffner Christian 140' 9" 42.90m FHSAA 1A District 10 04/16/21
  8 Brennan, Nathan SR Durant 139' 4" 42.48m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  9 Grygiel, Gatlin JR Newsome 138' 11" 42.34m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  10 Crawford, Shane SR Jesuit (Tampa) 136' 4" 41.55m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  11 Evans IV, James JR Tampa Bay Tech 135' 2" 41.21m DiMaggio Invitational 03/27/21
  12 Curtis, Kaelin JR Riverview 134' 6" 41.00m Sumner Tri Meet #4 03/10/21
  13 Konopka, Gavin SR East Bay 131' 11" 40.20m East Bay Tri-Meet 03/10/21
  14 Mlsna, Tristan Sophomore Newsome 130' 9" 39.86m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  15 Gerhardt , Christian Sophomore George Steinbrenner 129' 11" 39.60m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  16 James, Michael JR Wharton 129' 10" 39.57m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  17 Pierce, Caleb JR Hillsborough 129' 7" 39.50m Jesuit Quad Meet 3 03/03/21
  18 Isbister, Nathaniel Sophomore George Steinbrenner 129' 1" 39.35m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  19 Dillon, Landon Sophomore George Steinbrenner 128' 10" 39.26m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  20 Anglin, Khari JR Newsome 127' 9" 38.94m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  21 Dias, Francis SR Strawberry Crest 127' 0" 38.72m St. Cloud Track Invitati... 02/27/21
  22 Frazier, Beau SR Seffner Christian 127' 0" 38.70m Plant Tri Meet 03/30/21
  23 Mullen, Titus SR Seffner Christian 124' 2" 37.86m FHSAA 1A District 10 04/16/21
  24 Staley, Chad JR Berkeley Prep 123' 6" 37.64m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  25 Manz, Brock JR Berkeley Prep 121' 9" 37.10m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  26 Ponce-Vega, Gabriel Freshman Newsome 120' 6" 36.72m Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  27 Henley, Jeremiah JR George Steinbrenner 119' 9" 36.50m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  28 Garcia, Sergio JR Alonso 119' 7" 36.45m George Jenkins Invite 20... 02/20/21
  29 O'Brien, Charles Sophomore Bloomingdale 118' 11" 36.25m Bloomingdale Tri Meet 03/26/21
  30 Plennert, Jacob SR George Steinbrenner 118' 6" 36.12m The Bob English 2021 03/06/21
100m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 12.24 Eagle Twilight 03/25/21
  2 Wingfield, Jadaah Sophomore King 12.28 Freedom,King,Gaither Tri... 02/26/21
  3 Elston, Iyana JR Blake 12.37 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  4 Snow, Zekira Sophomore Bloomingdale 12.47 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  5 Murphy, Justyce JR Hillsborough 12.48 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  5 Wilson, Chaze SR Hillsborough 12.48 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  7 ROBERSON, JA'MYA Freshman Hillsborough 12.53 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  8 Lassiter, Paige SR Alonso 12.55 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  9 Garanton, Camila JR Carrollwood 12.56 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  10 Kemp, Jayda JR Freedom (Tampa) 12.57 Freedom,King,Gaither Tri... 02/26/21
  10 Segarra, Za'Kylah Freshman Jefferson 12.57 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  12 Kulp, Diandra SR Spoto 12.64 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  13 Findlay, Anaya Sophomore King 12.65 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  14 Watson, Kenya JR King 12.78 Freedom,King,Gaither Tri... 02/26/21
  15 Sims, Nyela JR Blake 12.81 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  16 Martinez, Venessa Sophomore Tampa Bay Tech 12.84 Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  17 Evans, Autumn Freshman Tampa Bay Tech 12.87 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  17 Williams, Adriana Sophomore Robinson 12.87 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  19 Pinder, Jayda Sophomore Holy Names 12.88 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  20 Peterson, Janiya SR Lennard 12.90 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  21 Gordon, Nyajah Freshman Wharton 12.91 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  21 Rojas, Mariah SR Blake 12.91 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  23 Jackson, Meah Freshman Wharton 12.92 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  24 Segarra, Za'Kylah Freshman Jefferson 12.95 Spoto Tri-meet #2 03/31/21
  25 Gordon, Nyajah Freshman Wharton 12.96 Wharton Tri Meet 04/07/21
  26 Patterson, Kyra Freshman George Steinbrenner 13.00 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  27 Murrell, Halei JR Lennard 13.01 Lennard Home Meet 02/17/21
  28 Holmes, Makayla Freshman Plant City 13.02 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  29 Martin, Kaycee SR Newsome 13.03 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  29 Randell, Nia Sophomore Hillsborough 13.03 48th RAM Invite 2021 02/27/21
200m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Wilson, Chaze SR Hillsborough 25.27 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  2 Brazell, Serenity Sophomore Wharton 25.34 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  3 Kulp, Diandra SR Spoto 25.37 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  4 Findlay, Anaya Sophomore King 25.61 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  5 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 25.67 Eagle Twilight 03/25/21
  6 Garanton, Camila JR Carrollwood 25.69 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  7 Elston, Iyana JR Blake 25.74 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  8 Miller, Cache JR Jefferson 25.76 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  9 Wingfield, Jadaah Sophomore King 25.82 Leto March 10th 2021 03/10/21
  10 Rolack, Christal JR Robinson 26.02 DiMaggio Invitational 03/27/21
  11 Murphy, Justyce JR Hillsborough 26.10 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  12 Snow, Zekira Sophomore Bloomingdale 26.11 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  13 ROBERSON, JA'MYA Freshman Hillsborough 26.22 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  14 Randell, Nia Sophomore Hillsborough 26.31 Spring Break Invite at I... 03/20/21
  15 Evans, Autumn Freshman Tampa Bay Tech 26.38 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  16 Patterson, Kyra Freshman George Steinbrenner 26.40 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  17 Collins, Morgan JR Blake 26.71 Robinson, Blake, Chamber... 02/17/21
  18 Martinez, Venessa Sophomore Tampa Bay Tech 26.74 DiMaggio Invitational 03/27/21
  19 Rojas, Mariah SR Blake 26.81 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  20 Martz, Carsyn JR Berkeley Prep 26.89 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  21 Martin, Kaycee SR Newsome 26.91 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  21 Pinder, Jayda Sophomore Holy Names 26.91 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  23 Peterson, Janiya SR Lennard 26.96 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  24 Love, Kayla SR George Steinbrenner 26.97 The Bob English 2021 03/06/21
  25 Woodall, Shawna SR Hillsborough 27.11 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  26 Thompson, Jade Freshman Tampa Bay Tech 27.12 Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  27 Wilson, Chian SR Hillsborough 27.13 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  28 Gordon, Nyajah Freshman Wharton 27.14 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  29 Jerson, Tamala Freshman Robinson 27.15 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  30 Hamilton, La'nia Freshman Armwood 27.29 FHSAA 4A District 7 04/20/21
400m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Kulp, Diandra SR Spoto 56.66 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  2 Brazell, Serenity Sophomore Wharton 56.78 Wharton Tri Meet 04/07/21
  3 Martz, Carsyn JR Berkeley Prep 57.22 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  4 Scallon, Keleigh SR Newsome 58.65 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  5 Hughes, Kendall JR Newsome 59.58 Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  6 Pinder, Jayda Sophomore Holy Names 59.65 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  7 Reif, Brooke JR Wharton 59.89 Wharton Tri Meet 04/07/21
  8 Wilson, Chian SR Hillsborough 59.95 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  9 Lewis, Rayna Sophomore Blake 59.98 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  10 Collins, Morgan JR Blake 1:00.18 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  11 Miller, Cache JR Jefferson 1:00.33 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  12 Randell, Nia Sophomore Hillsborough 1:00.42 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  13 Butler, Bella Sophomore Bell Creek 1:00.50 FHSAA Class 1A Track & F... 05/07/21
  14 Cura, Victoria SR Plant 1:00.66 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  15 Love, Tonija SR Armwood 1:00.88 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  16 Byrd, Britton JR Holy Names 1:00.99 Jesuit Quad Meet 2 02/24/21
  16 Murphy, Justyce JR Hillsborough 1:00.99 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  18 Marlow, Deborah SR George Steinbrenner 1:01.09 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  19 Rolack, Christal JR Robinson 1:01.72 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  20 Rohm, Natalie JR Riverview 1:01.84 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  21 Phillips, Victoria SR Bloomingdale 1:01.89 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  22 Wingfield, Jadaah Sophomore King 1:01.96 March 5th 2021 Leto 03/05/21
  23 Gonzalez, Catalina JR Holy Names 1:02.04 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  24 Raquet, Alexandra Sophomore Sickles 1:02.25 Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
  25 Hammill, Olivia Sophomore Wharton 1:02.46 Eagle Twilight 03/25/21
  26 Gutcher, Carley SR Gaither 1:02.60 Sumner Tri Meet #4 03/10/21
  26 Wright, Breyanna Sophomore Tampa Bay Tech 1:02.60 FHSAA 3A District 7 04/17/21
  28 Elston, Iyana JR Blake 1:02.76 Robinson, Blake, Chamber... 02/17/21
  29 Morris , Quewana SR Middleton 1:02.82 Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  30 Jones, Chloe Sophomore Hillsborough 1:02.84 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
800m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Scallon, Keleigh SR Newsome 2:11.88 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  2 Eudaly, Mary Ellen JR Cambridge Christian 2:13.71 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  3 Lehman, Caroline JR Cambridge Christian 2:15.22 South Sumter High School... 04/01/21
  4 Raquet, Alexandra Sophomore Sickles 2:16.29 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  5 Hughes, Kendall JR Newsome 2:16.63 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  6 Reif, Brooke JR Wharton 2:17.75 Eagle Twilight 03/25/21
  7 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 2:18.10 The Bob English 2021 03/06/21
  8 Morris , Quewana SR Middleton 2:19.06 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  9 Hammill, Olivia Sophomore Wharton 2:21.74 Wharton Tri Meet 04/07/21
  10 Suggs, Tabitha SR Alonso 2:23.07 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  11 Byrd, Britton JR Holy Names 2:23.36 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  12 Black , Elli 7 Cambridge Christian 2:23.54 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  13 Breede , Anna JR George Steinbrenner 2:24.87 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  14 Wells, Megan JR Newsome 2:25.52 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  15 Martz, Carsyn JR Berkeley Prep 2:25.86 Warhawk Invitational 03/05/21
  16 Simpson, Reyna Sophomore George Steinbrenner 2:26.80 The Bob English 2021 03/06/21
  17 Friedman, Moriah JR Cambridge Christian 2:27.11 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  18 Rohm, Natalie JR Riverview 2:27.40 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  19 Gillett, Skyler Sophomore Alonso 2:27.78 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  20 Rubin, Arlie JR Plant 2:28.01 George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  21 Frye, Alexandria JR Wharton 2:28.76 Monday Morning Madness 2... 03/08/21
  22 McDermott, Anna JR Berkeley Prep 2:29.37 Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  23 Brazell, Serenity Sophomore Wharton 2:29.72 Wharton High Tri Meet 02/12/21
  24 Mallo, Nathalia Sophomore Alonso 2:29.80 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  25 Stephens, Kylie Sophomore Berkeley Prep 2:30.04 Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  26 Warren, Kourtney SR King 2:30.08 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  27 Butler, Bella Sophomore Bell Creek 2:30.11 The Villages Buffalo Inv... 03/27/21
  28 Mckee, Ella JR Sickles 2:30.46 Leto 4/9/2021 04/09/21
  29 Flowers, Emma Sophomore Berkeley Prep 2:30.78 Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  30 Carson, Chloe Freshman Holy Names 2:30.98 Jesuit Quad Meet 2 02/24/21
1,600m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Eudaly, Mary Ellen JR Cambridge Christian 4:44.80 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  2 Lehman, Caroline JR Cambridge Christian 4:46.03 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  3 Reif, Brooke JR Wharton 4:57.58 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  4 Black , Elli 7 Cambridge Christian 4:58.64 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  5 Scallon, Keleigh SR Newsome 4:59.69 Kowboy Invitational 03/12/21
  6 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 5:01.29 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  7 Suggs, Tabitha SR Alonso 5:13.44 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  8 Raquet, Alexandra Sophomore Sickles 5:16.18 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  9 Flowers, Emma Sophomore Berkeley Prep 5:19.28 Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  10 Wells, Megan JR Newsome 5:20.91 Kowboy Invitational 03/12/21
  11 Friedman, Moriah JR Cambridge Christian 5:21.07 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  12 Rubin, Arlie JR Plant 5:23.46 Monday Morning Madness 2... 03/08/21
  13 Frye, Alexandria JR Wharton 5:26.21 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  14 Malizia, Margaret JR Plant 5:26.77 Monday Morning Madness 2... 03/08/21
  15 Gillett, Skyler Sophomore Alonso 5:27.07 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  16 Hammill, Olivia Sophomore Wharton 5:27.26 Mount Dora Christian Inv... 04/03/21
  17 Hughes, Kendall JR Newsome 5:27.39 Kowboy Invitational 03/12/21
  18 Mckee, Ella JR Sickles 5:27.54 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  19 Tine, Alexia 8 Bell Creek 5:28.24 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  20 Markowski, Penelope JR Plant 5:28.76 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  21 Carson, Chloe Freshman Holy Names 5:33.75 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  22 Rubin, Anderson 6 Tampa Prep 5:34.00 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  23 Stephens, Kylie Sophomore Berkeley Prep 5:35.69 Mustang Invitational 03/11/21
  24 Simpson, Reyna Sophomore George Steinbrenner 5:36.12 George Steinbrenner Tri ... 03/10/21
  25 Breede , Anna JR George Steinbrenner 5:37.57 George Steinbrenner Tri ... 03/10/21
  26 McDermott, Emily Freshman Berkeley Prep 5:38.09 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  27 McDermott, Anna JR Berkeley Prep 5:38.52 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  28 Spadaro, Madelyn Sophomore Cambridge Christian 5:38.70 South Sumter High School... 04/01/21
  29 Shah, Anika JR Newsome 5:39.32 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  30 Mintz, Rachel SR Berkeley Prep 5:39.46 Mustang Invitational 03/11/21
3,200m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Lehman, Caroline JR Cambridge Christian 10:18.20 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  2 Eudaly, Mary Ellen JR Cambridge Christian 10:42.72 East Lake Early Bird Inv... 02/18/21
  3 Reif, Brooke JR Wharton 10:49.47 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  4 Suggs, Tabitha SR Alonso 10:51.27 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  5 Black , Elli 7 Cambridge Christian 10:57.10 East Lake Early Bird Inv... 02/18/21
  6 Abanses, Jacquelyn SR George Steinbrenner 10:58.93 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  7 Wells, Megan JR Newsome 11:16.22 FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  8 Flowers, Emma Sophomore Berkeley Prep 11:22.22 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  9 McDermott, Anna JR Berkeley Prep 11:35.57 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  10 Friedman, Moriah JR Cambridge Christian 11:40.61 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  11 Malizia, Margaret JR Plant 11:55.08 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  12 Markowski, Penelope JR Plant 11:57.00 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  13 Stephens, Kylie Sophomore Berkeley Prep 12:04.51 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  14 Mckee, Ella JR Sickles 12:05.55 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  15 Frye, Alexandria JR Wharton 12:07.66 Wharton High Tri Meet 02/12/21
  16 Mintz, Rachel SR Berkeley Prep 12:08.30 Warhawk Invitational 03/05/21
  17 McDermott, Emily Freshman Berkeley Prep 12:08.82 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  18 Tine, Alexia 8 Bell Creek 12:09.62 North Port Invite 2021 03/12/21
  19 Rainey, Ashton Sophomore Robinson 12:18.91 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  20 Rubin, Arlie JR Plant 12:20.18 Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  21 Gagnier, Helena Sophomore Robinson 12:20.34 Leto March 10th 2021 03/10/21
  22 Friedman, Micah 8 Cambridge Christian 12:22.07 East Lake Early Bird Inv... 02/18/21
  23 Workman, Elena Freshman Newsome 12:35.76 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  24 Carson, Chloe Freshman Holy Names 12:37.23 DiMaggio Invitational 03/27/21
  25 Rodriguez, Madeline SR Holy Names 12:42.65 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  26 Palacios, Gianna Sophomore Riverview 12:42.68 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  27 Chudzinski, Abigail Sophomore Holy Names 12:43.75 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  28 Kropp, Kiana JR Plant City 12:44.09 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  29 Brickhaus, Jessica Freshman Newsome 12:45.65 Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  30 Hammill, Olivia Sophomore Wharton 12:50.86 Wharton High Tri Meet 02/12/21
100m H (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Wajd, Jazmyn JR Hillsborough 14.93 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  2 Parks, Angel SR Bell Creek 14.98 FHSAA Class 1A Track & F... 05/07/21
  3 Martin, Kaycee SR Newsome 15.15 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  4 Weekley, Ellis Sophomore Berkeley Prep 15.28 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  5 Barcenas, Carolina Sophomore Berkeley Prep 15.96 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  6 Rodriguez, Paige JR Tampa Prep 16.05 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  7 Clark, Kylie SR Newsome 16.13 Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  8 Cesar, Janiya Sophomore Riverview 16.19 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  9 Cox, Savannah JR Lennard 16.37 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  10 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 16.38 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  11 Shelton, Margaux SR Plant 16.42 Jesuit Tri Meet 02/16/21
  11 Smith, Syndi SR Spoto 16.42 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  13 Lydon, Elizabeth SR Gaither 16.79 Kincaid Classic 2021 02/15/21
  14 Barrett, Grace JR Berkeley Prep 17.00 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  15 Ayeni, Kehinde Freshman George Steinbrenner 17.03 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  16 Price, Julian SR George Steinbrenner 17.29 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  17 Yepez, Isabella JR Holy Names 17.48 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  18 Gant, Amari SR Lennard 17.63 East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  19 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 17.70 George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  20 Odom, Maddie Sophomore Berkeley Prep 17.82 Tampa Bay Private School... 03/19/21
  21 Patten, Taylor SR Seffner Christian 17.84 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  22 Bradford, Carolyn SR Newsome 17.96 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  23 Humphrey, Shamiya JR Lennard 18.00 Mustang Invitational 03/11/21
  24 Botero, Sarah Sophomore Sickles 18.47 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  25 Roberts, Haley SR Bloomingdale 18.57 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  26 Garanton, Camila JR Carrollwood 18.63 Mustang Invitational 03/11/21
  27 Mussenden, Adriana SR Seffner Christian 18.69 Mustang Invitational 03/11/21
  28 Zung, Jessica JR Sickles 18.70 Hillsborough,Sickles,Gai... 03/31/21
  29 Bana, Alizeh JR Sickles 18.90 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  30 Cole, Jaidyn SR East Bay 18.94 Spoto Tri-Meet #1 03/24/21
300m H (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Garanton, Camila JR Carrollwood 44.33 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  2 Parks, Angel SR Bell Creek 45.62 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  3 Massilion, Sarah JR Middleton 47.66 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Weekley, Ellis Sophomore Berkeley Prep 47.74 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  5 Rodriguez, Paige JR Tampa Prep 47.88 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  6 Barcenas, Carolina Sophomore Berkeley Prep 48.00 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  7 Cox, Savannah JR Lennard 48.10 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Smith, Syndi SR Spoto 48.66 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  9 Odom, Maddie Sophomore Berkeley Prep 49.75 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  10 Butler, Bella Sophomore Bell Creek 49.86 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  11 Woodall, Shawna SR Hillsborough 49.89 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  12 Martin, Kaycee SR Newsome 50.08 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  13 Lockner, Sydney JR Newsome 50.20 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  14 Cobb, Amayah SR George Steinbrenner 50.52 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  15 Potter, Jaime JR Holy Names 50.85 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  16 Botero, Sarah Sophomore Sickles 50.95 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  17 Yepez, Isabella JR Holy Names 51.28 Jesuit Quad Meet 4 03/24/21
  18 Patten, Taylor SR Seffner Christian 51.37 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  19 Zung, Jessica JR Sickles 51.38 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  20 Reyes, Anayah Freshman Robinson 52.20 Jenkins Classic 2021 03/20/21
  21 MacLaren, Aubrie 7 Berkeley Prep 52.39 Calvary Christian Invita... 04/09/21
  22 Roberts, Haley SR Bloomingdale 52.61 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  23 Barrett, Grace JR Berkeley Prep 52.67 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  24 Mussenden, Adriana SR Seffner Christian 52.73 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  25 Tyler, Lauryn SR Plant City 53.27 The Bob English 2021 03/06/21
  26 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 53.29 Tohopekaliga Invitationa... 03/27/21
  27 Howell, Makenna Sophomore Alonso 53.30 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  28 Lydon, Elizabeth SR Gaither 53.40 George Jenkins Invite 20... 02/20/21
  29 West, Angela Freshman Riverview 53.57 Jesuit Quad Meet 2 02/24/21
  30 Blacketer, Danae Freshman George Steinbrenner 53.80 Eagle Twilight 03/25/21
4 x 100m Relay (Women)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Hillsborough 47.82 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  2 Tampa Bay Tech 49.47 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  3 Bloomingdale 50.03 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Robinson 50.10 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  5 Plant 50.17 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  6 Berkeley Prep 50.26 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  7 Lennard 50.29 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Plant City 51.09 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  9 Jefferson 51.11 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  10 Alonso 51.15 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  11 King 51.34 Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  12 Middleton 51.42 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  13 Blake 51.85 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  14 George Steinbrenner 51.95 The Bob English 2021 03/06/21
  15 Holy Names 52.29 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  16 Wharton 52.43 Wharton Tri Meet 04/07/21
  17 Armwood 52.69 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  18 Freedom (Tampa) 52.77 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  19 Newsome 53.21 Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  20 Durant 53.39 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  21 Seffner Christian 53.98 Calvary Christian Warri... 02/26/21
  22 Strawberry Crest 54.47 St. Cloud Track Invitati... 02/27/21
  23 Leto 54.64 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  24 Spoto 54.76 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  25 Carrollwood 56.16 FHSAA 1A District 9 04/22/21
  26 Bell Creek 57.46 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  27 East Bay 57.77 Spoto Tri-Meet #1 03/24/21
  28 Riverview 57.82 Sumner Tri Meet #4 03/10/21
  29 Tampa Catholic 59.65 DiMaggio Invitational 03/27/21
4 x 400m Relay (Women)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Hillsborough 3:58.68 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  2 Holy Names 3:59.26 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  3 Berkeley Prep 4:03.99 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  4 Blake 4:09.05 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  5 King 4:10.99 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  6 Tampa Bay Tech 4:11.77 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  7 Bloomingdale 4:13.73 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  8 Tampa Prep 4:14.10 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  9 Alonso 4:17.89 FHSAA 4A District 6 04/17/21
  10 Cambridge Christian 4:17.90 South Sumter High School... 04/01/21
  11 Middleton 4:19.07 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  12 Sickles 4:20.48 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  13 Newsome 4:21.36 Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  14 George Steinbrenner 4:23.27 The Bob English 2021 03/06/21
  15 Strawberry Crest 4:26.44 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  16 Leto 4:34.56 March 5th 2021 Leto 03/05/21
  17 Lennard 4:35.00 Lennard Home Meet 02/17/21
  18 Wharton 4:36.82 Eagle Twilight 03/25/21
  19 Plant 4:37.41 George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  20 Carrollwood 4:39.62 Mustang Invitational 03/11/21
  21 Bell Creek 4:39.75 North Port Invite 2021 03/12/21
  22 Riverview 4:39.96 FHSAA 4A District 7 04/20/21
  23 Spoto 4:42.21 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  24 Plant City 4:45.99 Hernando High School Kiw... 03/10/21
  25 Robinson 4:46.26 Leto March 10th 2021 03/10/21
  26 East Bay 4:50.45 East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  27 Armwood 4:51.53 Armwood High School Quad... 04/06/21
  28 Jefferson 4:57.37 Spoto Tri-meet #2 03/31/21
  29 Seffner Christian 5:10.43 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  30 Tampa Catholic 5:16.97 Chamberlain - King - TC 03/22/21
4 x 800m Relay (Women)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
  1 Cambridge Christian 9:26.12 FHSAA Class 1A Track & F... 05/07/21
  2 Newsome 9:29.02 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  3 Wharton 9:29.15 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Plant 9:53.25 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  5 Berkeley Prep 9:54.52 FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  6 Holy Names 10:00.01 FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  7 George Steinbrenner 10:02.91 East Lake Early Bird Inv... 02/18/21
  8 Bell Creek 10:21.90 FHSAA Class 1A Track & F... 05/07/21
  9 Tampa Prep 10:23.51 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  10 Alonso 10:27.50 Raven Trifecta 03/31/21
  11 Hillsborough 10:45.62 FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  12 Bloomingdale 10:48.85 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  13 Robinson 10:53.23 Raven Rundown, Finale 04/07/21
  14 Plant City 11:27.02 FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  15 Strawberry Crest 11:31.24 St. Cloud Track Invitati... 02/27/21
  16 Riverview 11:32.39 Last Chance to go the Di... 04/10/21
  17 Carrollwood 11:51.15 FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  18 Freedom (Tampa) 11:56.53 FHSAA 3A District 8 04/22/21
  19 Sickles 12:19.04 Leto 2-26-2021 02/26/21
  20 Tampa Catholic 12:22.47 FHSAA 2A District 11 04/22/21
  21 Seffner Christian 12:55.54 FHSAA 1A District 10 04/16/21
  22 Lennard 13:37.88 FHSAA 4A District 7 04/20/21
High Jump (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Weekley, Ellis Sophomore Berkeley Prep 5' 5.75" 1.67m Calvary Christian Invita... 04/09/21
  2 Shelton, Margaux SR Plant 5' 4.25" 1.63m Blake/Plant/ Robinson Tr... 03/05/21
  3 Wajd, Jazmyn JR Hillsborough 5' 3.75" 1.62m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Kulp, Diandra SR Spoto 5' 1.75" 1.57m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Lewis, Rayna Sophomore Blake 5' 1.75" 1.57m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  4 Lockner, Sydney JR Newsome 5' 1.75" 1.57m Jenkins Classic 2021 03/20/21
  7 Wilkins, Denver SR Newsome 5' 1" 1.55m Kowboy Invitational 03/12/21
  8 Ayeni, Kehinde Freshman George Steinbrenner 4' 11.75" 1.52m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  8 Cesar, Janiya Sophomore Riverview 4' 11.75" 1.52m Sumner Tri Meet #4 03/10/21
  8 Parson, Ryan SR George Steinbrenner 4' 11.75" 1.52m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  11 Bach, Rebecca SR George Steinbrenner 4' 9.75" 1.47m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  11 Decossas, Olivia JR Berkeley Prep 4' 9.75" 1.47m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  11 Hill, Mattilynn SR Plant City 4' 9.75" 1.47m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  11 Jackson, Meah Freshman Wharton 4' 9.75" 1.47m Eagle Twilight 03/25/21
  11 Laartz, Emily Sophomore Tampa Prep 4' 9.75" 1.47m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  11 Ledwon, Jillian JR Holy Names 4' 9.75" 1.47m Jesuit Tri Meet 02/16/21
  17 Hall, Maiyah Sophomore Tampa Prep 4' 8.25" 1.43m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  18 Blacketer, Danae Freshman George Steinbrenner 4' 7.75" 1.42m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  18 Jaime, Emely SR Sickles 4' 7.75" 1.42m Sickles, Freedom, Chambe... 03/04/21
  18 Luke, Shanya SR Lennard 4' 7.75" 1.42m Larry Richardson Memoria... 03/05/21
  18 McClendon, Camille Sophomore Holy Names 4' 7.75" 1.42m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  18 Phillips, Victoria SR Bloomingdale 4' 7.75" 1.42m Bloomingdale Tri Meet 03/11/21
  23 Cox, Savannah JR Lennard 4' 7" 1.40m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  24 Jackson, Meah Freshman Wharton 4' 6.75" 1.39m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  25 Dizon, Aryana SR Carrollwood 4' 6.25" 1.38m FHSAA 1A District 9 04/22/21
  26 Barnes, Lillian SR Alonso 4' 6" 1.37m Leto 2-26-2021 02/26/21
  26 Humphrey, Shamiya JR Lennard 4' 6" 1.37m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  26 Mumby, Alyssa SR Spoto 4' 6" 1.37m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  26 Smith, Syndi SR Spoto 4' 6" 1.37m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  26 Stephens, Haillie SR Newsome 4' 6" 1.37m FHSAA 4A District 7 04/20/21
Pole Vault (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Lydon, Elizabeth SR Gaither 12' 6" 3.81m Mount Dora Christian Inv... 04/09/21
  2 Clark, Kylie SR Newsome 12' 4" 3.76m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  3 Zavala, Natalya SR Hillsborough 11' 3.75" 3.45m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  4 Boutin, Brylee SR Newsome 10' 7" 3.23m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  5 Brightful, D'Nysha SR King 9' 10" 3.00m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  6 McElroy, Ryleigh SR George Steinbrenner 9' 4.5" 2.86m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  7 Nicolasora, Katrina SR George Steinbrenner 9' 4.25" 2.85m George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  8 Seide, Juliana JR Tampa Catholic 9' 2.25" 2.80m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  9 Babich, Carsen JR George Steinbrenner 8' 10.25" 2.70m George Steinbrenner Tri ... 02/23/21
  10 Martz, Carsyn JR Berkeley Prep 8' 8.25" 2.65m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  11 Dominguez, Maria SR Newsome 8' 7" 2.62m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  12 Leavy, Emma Sophomore Holy Names 8' 4.25" 2.55m FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  13 Otterbacher, Reagan Freshman Newsome 7' 11.5" 2.43m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  13 Sussman, Anna Freshman George Steinbrenner 7' 11.5" 2.43m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  15 Hallenbeck, Sophia JR George Steinbrenner 7' 7.75" 2.33m Eagle Twilight 03/25/21
  16 Williams, Bailey JR Robinson 7' 6" 2.29m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  17 Bolender, Cheyenne SR Newsome 7' 4.5" 2.25m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  18 Algood, Gaby Sophomore Berkeley Prep 7' 2.5" 2.20m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  19 Martinez, Gabriella Sophomore Holy Names 7' 1" 2.16m DiMaggio Invitational 03/27/21
  20 Walters, Olivia Freshman Berkeley Prep 7' 0.5" 2.15m Calvary Christian Warri... 02/26/21
  20 Weekley, Ellis Sophomore Berkeley Prep 7' 0.5" 2.15m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  22 Puddicombe, Samantha JR Robinson 6' 11.75" 2.13m Blake/Plant/ Robinson Tr... 03/05/21
  22 Teplin, Sela Sophomore Robinson 6' 11.75" 2.13m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  24 Morales, Nevaeh Sophomore Berkeley Prep 6' 8.75" 2.05m Warhawk Invitational 03/05/21
  25 Horner, Payton Sophomore Sickles 6' 6" 1.98m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  25 Miller, Kiera Freshman George Steinbrenner 6' 6" 1.98m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  27 Williams, Mya Freshman Wharton 6' 4.75" 1.95m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  28 Schmidt, Alexis Sophomore Newsome 6' 0.75" 1.85m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  28 Taulbee, Miles Sophomore Holy Names 6' 0.75" 1.85m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  30 Lax, Savannah Freshman Robinson 6' 0" 1.83m Raven Rundown, Finale 04/07/21
Long Jump (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Lewis, Rayna Sophomore Blake 17' 8.75" 5.40m 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  2 Wajd, Jazmyn JR Hillsborough 17' 4" 5.28m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  3 Weekley, Ellis Sophomore Berkeley Prep 17' 0.5" 5.19m Lipham Relays 02/12/21
  4 Luke, Shanya SR Lennard 16' 10.75" 5.15m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  5 McClendon, Camille Sophomore Holy Names 16' 9.75" 5.12m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  6 Lockner, Sydney JR Newsome 16' 8.5" 5.09m Kowboy Invitational 03/12/21
  7 Thomas, Tiana SR Blake 16' 7.25" 5.06m 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  8 Moses, AhNejah Brandon 16' 6" 5.03m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  8 Parks, Angel SR Bell Creek 16' 6" 5.03m FHSAA 1A District 10 04/16/21
  8 Snow, Zekira Sophomore Bloomingdale 16' 6" 5.03m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  11 Love, Kayla SR George Steinbrenner 16' 5.75" 5.02m George Steinbrenner Tri ... 03/10/21
  12 Davis, Ariana Freshman Carrollwood 16' 3.75" 4.97m FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  13 Narvaez, Emma JR Strawberry Crest 16' 3.25" 4.96m Armwood High School Quad... 04/06/21
  14 Love, Tonija SR Armwood 16' 3" 4.95m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  15 Marchman, Siniah JR Bloomingdale 16' 2.25" 4.93m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  16 Thompson, Jade Freshman Tampa Bay Tech 16' 1" 4.90m Leto March 31 2021 3-Way 03/31/21
  17 Jackson, Meah Freshman Wharton 16' 0.5" 4.89m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  17 Sincere, Jackson SR Middleton 16' 0.5" 4.89m Lennard Home Meet 02/17/21
  19 Wilson, Chian SR Hillsborough 16' 0.25" 4.88m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  20 Rojas, Mariah SR Blake 15' 11.75" 4.87m Leto March 31 2021 3-Way 03/31/21
  21 Jaime, Emely SR Sickles 15' 11" 4.85m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  22 Barcenas, Carolina Sophomore Berkeley Prep 15' 10.5" 4.84m Calvary Christian Warri... 02/26/21
  22 Rohm, Natalie JR Riverview 15' 10.5" 4.84m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  24 Sims, Nyela JR Blake 15' 9.5" 4.81m Leto March 31 2021 3-Way 03/31/21
  24 Zavala, Natalya SR Hillsborough 15' 9.5" 4.81m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  26 Decossas, Olivia JR Berkeley Prep 15' 9" 4.80m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  26 Lassiter, Paige SR Alonso 15' 9" 4.80m Kowboy Invitational 03/12/21
  28 MacLaren, Aubrie 7 Berkeley Prep 15' 8.75" 4.79m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  29 Nicholas, Alexandra Freshman Holy Names 15' 6.25" 4.73m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  29 Whitehead, Jevone Leto 15' 6.25" 4.73m March 5th 2021 Leto 03/05/21
Triple Jump (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Wajd, Jazmyn JR Hillsborough 36' 8.5" 11.19m FHSAA Class 3A Track & F... 05/07/21
  2 Thomas, Tiana SR Blake 36' 1.25" 11.00m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  3 Love, Kayla SR George Steinbrenner 36' 0" 10.97m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  4 Bono, Natalie SR Berkeley Prep 35' 9.5" 10.91m FHSAA Class 2A/Para-Athl... 05/08/21
  5 Jones, Chloe Sophomore Hillsborough 35' 9.25" 10.90m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  6 Ayeni, Kehinde Freshman George Steinbrenner 34' 6.75" 10.53m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  7 Luke, Shanya SR Lennard 34' 4.75" 10.48m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  8 Bach, Rebecca SR George Steinbrenner 33' 8.5" 10.27m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  9 Hill, Mattilynn SR Plant City 33' 7.5" 10.25m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  10 Grey, Tara Sophomore Sickles 33' 1" 10.08m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  11 Parks, Angel SR Bell Creek 33' 0.5" 10.07m FHSAA 1A District 10 04/16/21
  11 Siler-Nixon, Cameron JR George Steinbrenner 33' 0.5" 10.07m George Steinbrenner Tri ... 03/10/21
  13 Patterson, Kyra Freshman George Steinbrenner 32' 7.5" 9.94m The Bob English 2021 03/06/21
  14 Jaime, Emely SR Sickles 32' 7" 9.93m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  15 Irigoyen, Angeles JR Strawberry Crest 32' 2.75" 9.82m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  16 Sheppard, Camryn JR Carrollwood 32' 1" 9.78m FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  17 Ohme, Caroline Freshman Newsome 31' 10.75" 9.72m Tohopekaliga Invitationa... 03/27/21
  18 Beljic, Sofia SR Berkeley Prep 31' 6.75" 9.62m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  18 Bell, Maya SR Newsome 31' 6.75" 9.62m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  20 Barrett, Grace JR Berkeley Prep 31' 3" 9.52m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  21 Lassiter, Paige SR Alonso 30' 11.25" 9.43m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  22 Gant, Amari SR Lennard 30' 10.5" 9.41m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  22 Moses, AhNejah Brandon 30' 10.5" 9.41m FHSAA 3A District 7 04/17/21
  24 Llano, Kaitlyn Sophomore Holy Names 30' 9.75" 9.39m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  25 Walters, Olivia Freshman Berkeley Prep 30' 2.25" 9.20m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  26 Martinez, Trinity SR George Steinbrenner 29' 9.5" 9.08m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  27 Rogas, Andrea JR Holy Names 29' 4" 8.94m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  28 Overstreet, Teairra Sophomore Spoto 29' 3.75" 8.93m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  29 Castellano, Lily Sophomore Holy Names 29' 3.25" 8.92m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  30 Barnes, Lillian SR Alonso 29' 1.25" 8.87m Monday Morning Madness 2... 03/08/21
Shot Put (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Cesar, Janiya Sophomore Riverview 40' 7.5" 12.38m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  2 Isaac, Akari JR Tampa Bay Tech 39' 7.25" 12.07m Robinson/TBT/Gaither Tri... 03/23/21
  3 TROUPE, JAYLA SR Hillsborough 34' 8.25" 10.57m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  4 Washington, Jayla Sophomore Lennard 33' 1.75" 10.10m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  5 Farfante, Silvia JR Plant 32' 0.25" 9.76m Plant Tri Meet 03/30/21
  6 Gainer, Kaliyah JR Spoto 31' 7.5" 9.64m East Bay Tri-Meet 03/10/21
  7 Bonga, Isansa JR Alonso 31' 4.75" 9.57m Eagle Twilight 03/25/21
  7 Herbin, Aniya Freshman Jefferson 31' 4.75" 9.57m Spoto Tri-meet #2 03/31/21
  9 Diaz, Dania JR Riverview 31' 4" 9.55m East Bay Tri-Meet 2 04/07/21
  10 Herbin, Aniya Freshman Jefferson 31' 2" 9.50m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  11 Fielder, Jasaira Freshman Lennard 31' 1.75" 9.49m Lennard Home Meet 02/17/21
  11 Stone, Emma Sophomore Freedom (Tampa) 31' 1.75" 9.49m Lennard Home Meet 02/17/21
  13 Foucault, Zarah JR Wharton 30' 11" 9.42m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  14 Boyd, Madison JR Wharton 30' 8.25" 9.35m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  15 Reid, Joliene JR Lennard 30' 7.75" 9.34m Lennard Home Meet 02/17/21
  16 Hartsfield, Aniyla Sophomore Jefferson 29' 10.25" 9.10m Spoto Tri-meet #2 03/31/21
  17 Wilkinson, Ally Sophomore George Steinbrenner 29' 9.5" 9.08m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  18 Gay, Victoria SR Durant 29' 6" 8.99m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  19 Lockner, Sydney JR Newsome 29' 5.25" 8.97m East Bay Tri-Meet 03/10/21
  20 Browne, Keyana SR Lennard 29' 4" 8.94m Lennard Home Meet 02/17/21
  21 Young, Angelique JR Chamberlain 29' 3.75" 8.93m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  22 Purce, Divine Freshman Leto 29' 2.75" 8.91m Leto 4/9/2021 04/09/21
  23 Jackson, Katelyn 8 Seffner Christian 29' 2" 8.89m FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  24 Kelley, Caroline Freshman Berkeley Prep 28' 10.25" 8.79m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  25 Fielder, Jlynn JR Lennard 28' 7.75" 8.73m Lennard Home Meet 02/17/21
  26 Beggs, Delaney Sophomore George Steinbrenner 28' 6.5" 8.70m East Lake Early Bird Inv... 02/18/21
  27 Bascom, Jada Freshman Armwood 28' 5.5" 8.67m Raven Trifecta 03/31/21
  27 Scoggins, Cameron JR George Steinbrenner 28' 5.5" 8.67m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  29 Carr, Lailah Sophomore Hillsborough 28' 2.75" 8.60m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  30 Hulton, Loriann JR Alonso 27' 9.5" 8.47m Raven Trifecta 03/31/21
Discus Throw (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Isaac, Akari JR Tampa Bay Tech 139' 6" 42.53m DiMaggio Invitational 03/27/21
  2 Boyd, Madison JR Wharton 111' 5" 33.97m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  3 Foucault, Zarah JR Wharton 105' 8" 32.22m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  4 Garrison, Rachel SR George Steinbrenner 104' 11" 31.99m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  5 Hanley, Leighann Freshman Carrollwood 103' 4" 31.50m FHSAA Class 1A Track & F... 05/07/21
  6 Hahn, Kaylee SR Plant City 102' 9" 31.33m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  7 Cesar, Janiya Sophomore Riverview 100' 7" 30.67m Bloomingdale Tri Meet 03/26/21
  8 Gainer, Kaliyah JR Spoto 96' 1" 29.30m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  9 Washington, Jayla Sophomore Lennard 94' 10" 28.90m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  10 Fischel, Rachel Sophomore George Steinbrenner 88' 4" 26.93m FHSAA 4A District 6 04/17/21
  11 TROUPE, JAYLA SR Hillsborough 88' 0" 26.82m 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  12 Moore, Airin Leto 87' 7" 26.70m March 5th 2021 Leto 03/05/21
  13 Campbell, Katya SR Bloomingdale 84' 7" 25.78m Sumner Tri Meet #5 03/31/21
  14 Kanas, Danielle Sophomore George Steinbrenner 83' 2" 25.35m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  15 Bonga, Isansa JR Alonso 82' 8" 25.20m Raven Rundown, Finale 04/07/21
  16 Jenkins, Myka SR Spoto 82' 5" 25.12m Sumner Tri Meet #6 04/07/21
  17 Doenges, Marielle SR Plant 82' 1" 25.02m Plant Tri Meet 03/30/21
  18 Burgess, Lexington Sophomore Robinson 81' 9" 24.91m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  19 Carr, Lailah Sophomore Hillsborough 80' 8" 24.60m 2021 Leto 4/7/2021 04/07/21
  20 Farfante, Silvia JR Plant 77' 11" 23.75m Monday Morning Madness 2... 03/08/21
  21 Vasiloudes, Sophia JR Berkeley Prep 77' 5" 23.60m Indian Rocks Spike Night... 03/29/21
  22 McGuane, Mary JR Holy Names 77' 4" 23.57m FHSAA 2A District 11 04/22/21
  23 Wilkinson, Ally Sophomore George Steinbrenner 76' 10" 23.43m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  24 Morrison, Gabrielle JR Holy Names 76' 9" 23.39m Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  25 Fielder, Jlynn JR Lennard 75' 10" 23.12m Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  26 Hanna, Sarah SR Berkeley Prep 75' 9" 23.10m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  27 Beljic, Sofia SR Berkeley Prep 74' 2" 22.60m Tampa Bay Private School... 03/19/21
  28 Ayers, Madison Sophomore Newsome 73' 9" 22.49m Newsome Tri Meet 1 02/18/21
  29 Stead, Emily JR Newsome 73' 9" 22.48m Newsome Tri Meet 3 04/08/21
  30 Gay, Victoria SR Durant 73' 2" 22.30m Bloomingdale Tri Meet 03/11/21
Javelin (Women)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
  1 Hahn, Kaylee SR Plant City 114' 2" 34.80m FHSAA Class 4A Track & F... 05/08/21
  2 Isaac, Akari JR Tampa Bay Tech 107' 10" 32.86m Calvary Christian Warri... 02/26/21
  3 Beljic, Sofia SR Berkeley Prep 102' 7" 31.27m FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  4 Garcia, Kathyria JR Jefferson 100' 1" 30.50m FHSAA 3A Region 2 05/01/21
  5 Jenkins, Myka SR Spoto 96' 0" 29.26m FHSAA 3A District 8 04/22/21
  6 Scoggins, Cameron JR George Steinbrenner 95' 9" 29.18m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  7 Boyd, Paige Freshman Wharton 93' 6" 28.49m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  8 Fischel, Rachel Sophomore George Steinbrenner 92' 0" 28.04m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  9 Bono, Natalie SR Berkeley Prep 89' 3" 27.21m FHSAA 2A Region 3 05/01/21
  10 Dillon , Sommer SR George Steinbrenner 88' 8" 27.04m FHSAA 4A Region 2 05/01/21
  11 Clark, Kylie SR Newsome 86' 10" 26.48m East Bay Tri-Meet 03/10/21
  12 Campbell, Katya SR Bloomingdale 86' 1" 26.25m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  13 Carr, Lailah Sophomore Hillsborough 85' 7" 26.08m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  14 Garrison, Rachel SR George Steinbrenner 84' 11" 25.88m 48th RAM Invite 2021 02/27/21
  15 Stiens, Autumn JR Newsome 84' 8" 25.80m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  16 Blanton, Bailey JR Plant City 82' 6" 25.15m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  17 Molonari, Isabella JR Wharton 82' 3" 25.06m Spring Break Invite at I... 03/20/21
  18 Gonzalez, Catalina JR Holy Names 81' 8" 24.90m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  19 McGuane, Mary JR Holy Names 81' 3" 24.78m Jesuit Quad Meet 5 03/30/21
  20 Mitchell, River JR Seffner Christian 81' 1" 24.72m FHSAA 1A Region 3 05/01/21
  21 Jackson, Jazmine SR Wharton 80' 6" 24.53m Monday Morning Madness 2... 03/08/21
  22 Kanas, Danielle Sophomore George Steinbrenner 79' 0" 24.07m George Steinbrenner Tri ... 03/31/21
  23 Wilkinson, Ally Sophomore George Steinbrenner 78' 4" 23.87m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  24 Jackson, Jazmine SR Wharton 78' 2" 23.84m Spring Break Invite at I... 03/20/21
  25 Lockner, Sydney JR Newsome 78' 1" 23.81m Newsome Tri Meet 2 03/24/21
  26 Vasiloudes, Sophia JR Berkeley Prep 77' 10" 23.72m Berkeley Track and Field... 02/20/21
  27 Gay, Victoria SR Durant 76' 10" 23.43m FHSAA 4A District 7 04/20/21
  28 Doenges, Marielle SR Plant 76' 0" 23.17m Jesuit Quad Meet 6 04/07/21
  29 Garcia, Kathyria JR Jefferson 74' 11" 22.83m FHSAA Class 3A Track & F... 05/07/21
  30 Morrison, Gabrielle JR Holy Names 74' 8" 22.75m Jesuit Quad Meet 3 03/03/21