Leicester Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 5
MIAA Outdoor C/W D2
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Alfonso, Rigoberto SR
Andino, Daniel SR
Ayarza, Anzel SR
Ayarza, Anzel SR
Barbato, Joseph SR
Barbato, Michael JR
Bard, Gage SR
Benoit, Evan JR
Benoit, Garry JR
Boudreau, Ben SR
Braley, Andrew SR
Brown, Matthew SR
Brown, Sean SR
Butkiewusciz, Devyn SR
Butler, Ryan SR
Carpenter, Adam SR
Carroll, Brett JR
Ceely, Malachi SR
Choz, Sergy SR
Christopher, Angelo SR
Cleveland, Jacob SR
Collette, Owen FR
Connoly, Michael FR
Coovert, Jacob SR
Cosper, James SO
Delage, Cole SO
Delage, Dylan 8
Delage, Ryan 8
Fling, Devon SR
Garcia, Josh JR
George, Kyle SR
Griffiths, Danny SR
Guenette, Edward SR
Guinee, Thomas SR
Harrington, Donald SR
Harris, Koran SR
Harris, Koran SR
Herbst, David SR
Herron, Tyler SO
Horne, Chandler SR
Jackson, Dan SR
Jorristma, Brian SR
Keevan, Nathan FR
Kinsumba, Jesse JR
Kinsumba, Symphony SR
Kparyea, Isiah JR
LaBombard, Adam SR
Laviolette, Sam SR
McGrath, Evann SR
McKeough, Quintan SR
McLeod, Justin SR
McLeod, Justin SR
Milgate, Jason SO
Miller, Jacob SR
Miller, Theodore JR
Miller, Theodore JR
Miranda, Bryan SR
Morales, Zavier JR
Morris, Joseph SR
Nguyen, Coddan 8
O'Connor, Seamus SR
Ortiz, Eric FR
Panepinto, Will FR
Parke, Connor FR
Porcaro, Christopher SR
Reynolds, Zachary SR
Rosario, Xavien JR
Sheldon, Isaac SR
Soucie, Jack SR
Soucie, Shawn SR
Soucie, Shawn SR
Spring, Camden SR
St. John, Timothy JR
Stapel, Kyle JR
Stevens, Eric SR
Stockwell, David SR
Sullivan, Adam SR
Swansey, Kamdyn SR
Torres, Domingo JR
White, Brady JR
White, Cooper 8
Whitla, Jared SR
Latest Results
Meet
MIAA Indoor Division 5 Track & Field Championship
MSTCA Last Chance
Division II - Forty Second Annual Gerry Frew
Southern Worcester County League Indoor Track
2019 DISTRICT E WEIGHT PENTATHLON
District E Pentathlon & Decathlon
South Shore Principals Twilight Meet
Southern Worcester County League
58th Annual Fred Warren District E
MIAA Div 5 Indoor Track & Field Championships
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Brown, Matthew JR 7.81
300m Outdoor Miller, Theodore SO 39.81
300m Indoor Miller, Theodore SO 38.73
600m Outdoor Alfonso, Rigoberto SR 1:31.18
600m Indoor Alfonso, Rigoberto SR 1:28.05
1,000m Outdoor Delage, Dylan 7 3:25.68
1 Mile Outdoor Herron, Tyler FR 5:53.86
2 Mile Outdoor Collette, Owen 8 11:59.61
4 x 200m Relay Outdoor   2:18.74
4 x 400m Relay Outdoor   4:25.26
Long Jump Indoor Miller, Theodore SO 20'  0.25"
Shot Put Outdoor Miller, Theodore SO 35'  5"
Shot Put Indoor Miller, Theodore SO 2'  0"