Tewksbury Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: MIAA Indoor Division 3
MIAA Outdoor East D3
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Achonolu, Elijah SO
Alvarado, Nick SO
Andella, William SR
Arborgast, Alex SO
Auth, Riley SR
Aylward, Shane SR
Azzalina, Soponwit SR
Balboni, Joe SR
Barinelli, Thomas SR
Bennett, Ryan SR
Boudreau, Alex SR
Boudreault, Bricen SR
Boys, Tewksbury SR
Branchaud, Joe SR
Cafferty, Liam SR
Capelo, Antonio SR
Chisholm, Robert SR
Connolly, Zachary SR
Cram, Xavier SR
Cranston, Alek JR
Crisci, David SR
Daigle, Zack SR
Exilhomme, Ethan SR
Feingold, Tyler JR
Flynn, Justin SR
Froio, Andrew SR
Frost, Lucas SR
Gondola, Cam SR
Grace, Cameron SR
Impink, Eric JR
Johnson, Cullain SR
Johnston, Nick SR
Kakeeto, Jeremiah SR
Kelly, Jack SR
Killion, Patrick SR
Kimtis, Robert SR
Kuffoh, Josh SR
Lacerda, Alex SR
Lalonde, Zach SR
Lamousnery, Lovens SR
Lavargna, Richard SR
Linnehan, Josh SR
Mehl, Matthew JR
Mehrabani, Arya SR
Melki, Elias SR
Melo dos Santos, Hugo SR
Mercedes, Neftali SR
Moynihan, Connor SR
Munroe, Derek SR
Nguyen, Christopher SR
Nordstrom, Jacob SR
Olu, Kalu SR
Paulding, Tyler SR
Pelletier, Jake JR
Pelletier, Matt SR
Pena, Isaias JR
Polimeno, Nicholas JR
Powers, Patrick SR
Quintal, Giovanni SR
Quintal, Julian JR
Ripley, Michael SR
Rusch, Colton SR
Ryan, Casey SR
Schifano, Joe SR
Smith, Ryan SR
Tang, Brandon SR
Tewksbury, Boys JR
Tizotti, Gustavo SR
Trodden, Trevor JR
Trodden, Tyler SO
Tyler, Zach SR
Wilson, Colby SR
Woodford, Michael SR
Zackular, Ryan SR
Latest Results
Meet
MIAA Indoor Division 3 Track & Field Championship
MSTCA Last Chance
Merrimack Valley Conference Outdoor T & F Championships
ANDOVER BOOSTERS
MSTCA Small Schools Boys and Girls INVITATIONAL
MSTCA James Kalperis Indoor D-3 Relays
2019 Dartmouth Relays - HIGH SCHOOL
Red Aurebach Freshman Sophomore Small Schools
2018 New England Interscholastic Championships
Merrimack Valley Conference Outdoor
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Arborgast, Alex FR 6.67
300m Indoor Lalonde, Zach SR 36.82
600m Indoor Polimeno, Nicholas SO 1:26.51
1,000m Indoor Andella, William SR 2:48.19
2 Mile Indoor Tizotti, Gustavo SR 9:58.05
55m H Indoor Lalonde, Zach SR 7.58
4 x 200m Relay Indoor   1:34.37
4 x 800m Relay Indoor   9:09.94
High Jump Indoor Barinelli, Thomas SR 5'  10"
Long Jump Indoor Barinelli, Thomas SR 20'  7.25"