Behrend Invitational Date: 09/19-09/20/15   Venue: PSU-Behrend - Erie, PA
Events
Men's Events Women's Events
College Men College Women
College Women Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:39:55 19:59 27 2 4 6 7 8 9 12
2 1:44:54 20:58 101 1 5 18 20 57 86 89
3 1:47:13 21:26 119 11 13 21 24 50 62 63
4 1:48:14 21:38 131 10 23 26 31 41 42 45
5 1:49:28 21:53 147 14 22 33 35 43 64  
6 1:48:57 21:47 147 16 17 28 39 47 61 74
7 1:50:01 22:00 153 19 27 29 34 44 55 56
8 1:52:52 22:34 204 30 36 38 49 51 52 53
9 1:53:58 22:47 226 3 40 48 65 70 79 80
10 1:58:02 23:36 263 15 37 60 66 85    
11 2:04:40 24:56 349 54 59 76 78 82 90  
12 2:09:41 25:56 362 32 73 77 87 93    
13 2:10:07 26:01 371 58 67 71 75 100    
14 2:17:56 27:35 397 46 69 91 94 97 98  
15 2:32:49 30:33 416 25 81 99 105 106    
16 2:21:12 28:14 436 68 83 88 96 101 102 104
17 2:25:52 29:10 446 72 84 92 95 103    
College Women Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Guarnaccia, Katie SO-2 Point Park 6:03.6 18:47.0 1
2 Rohwer, Becky JR-3 John Carroll 6:09.9 19:06.7 2
3 Barrientos, Karen SO-2 Cuyahoga CC 6:13.0 19:16.3 3
4 Modrzynski, Paschasia JR-3 John Carroll 6:29.0 20:05.7 4
5 Maxwell, Emily SO-2 Point Park 6:29.9 20:08.7 5
6 Bucci, Angelica SR-4 John Carroll 6:30.4 20:10.3 6
7 Kiley, Erin SO-2 John Carroll 6:32.2 20:15.7 7
8 Bill, Martha SR-4 John Carroll 6:32.7 20:17.1 8
9 Schillero, Cassie SO-2 John Carroll 6:35.2 20:25.0 9
10 Ramsey, Rachel FR-1 PSU-Behrend 6:35.5 20:26.1 10
11 Bobnar, Kayce FR-1 Clarion 6:36.5 20:29.0 11
12 Sterle, Hanna SR-4 John Carroll 6:37.3 20:31.7 12
13 Vensel, Danielle JR-3 Clarion 6:40.5 20:41.4 13
14 Trikeriotis, Sophie FR-1 Case Western 6:41.7 20:45.2 14
15 Seifert, Molly SR-4 John Carroll 6:41.9 20:45.7  
16 Pearce, Makayla JR-3 PSU-Altoona 6:42.1 20:46.4 15
17 Gornik, Lauren SO-2 John Carroll 6:42.3 20:46.9  
18 Smith, Sharae SR-4 Buffalo State 6:44.9 20:55.0 16
19 Kordrupel, Veronica FR-1 Buffalo State 6:45.1 20:55.7 17
20 Przicina, Madison FR-1 Point Park 6:49.9 21:10.7 18
21 Ritchie, Taylor SR-4 Lake Erie 6:50.9 21:13.6 19
22 Rohlf, Kara FR-1 Point Park 6:51.3 21:14.9 20
23 Donia, Taylor FR-1 Clarion 6:52.9 21:19.7 21
24 Majczyk, Gina FR-1 John Carroll 6:56.3 21:30.4  
25 Zugger, Kellie FR-1 John Carroll 6:56.8 21:32.1  
26 Polivka, Elena SO-2 Case Western 6:58.1 21:36.0 22
27 Gilmore, Abby SR-4 PSU-Behrend 6:58.2 21:36.4 23
28 Murray, Kelsey JR-3 Clarion 6:59.6 21:40.7 24
29 Pucella, Ashley FR-1 Ursuline (Ohio) 6:59.8 21:41.3 25
30 Manno, Katie SR-4 PSU-Behrend 7:00.1 21:42.2 26
31 Volkman, Aleea FR-1 Lake Erie 7:01.8 21:47.4 27
32 Mcnamara, Katlyn SR-4 Buffalo State 7:02.2 21:48.8 28
33 Volkman, Aneesa FR-1 Lake Erie 7:05.1 21:57.8 29
34 Gallagher, Devon SO-2 Gannon 7:05.4 21:58.7 30
35 Hancock, Katelyn FR-1 PSU-Behrend 7:05.6 21:59.3 31
36 Quast, Emily SR-4 D'Youville 7:06.5 22:02.1 32
37 Lin, Amy FR-1 Case Western 7:07.9 22:06.4 33
38 Messina, Olivia FR-1 John Carroll 7:09.8 22:12.3  
39 Wetzel, Hailey FR-1 Lake Erie 7:10.5 22:14.3 34
40 Erickson, Kate SO-2 Case Western 7:11.1 22:16.3 35
41 Richard, Natalie SR-4 Gannon 7:11.5 22:17.6 36
42 Franks, Alexis SO-2 PSU-Altoona 7:11.7 22:18.1 37
43 Sarah, Maguire JR-3 Gannon 7:11.9 22:18.8 38
44 Wall, Elizabeth JR-3 Buffalo State 7:13.3 22:23.1 39
45 Curren, Maria FR-1 Cuyahoga CC 7:15.0 22:28.5 40
46 Carlsson, Ashlyn FR-1 PSU-Behrend 7:15.9 22:31.1 41
47 Allen, Paige SO-2 PSU-Behrend 7:18.0 22:37.7 42
48 Celich, Taylor Unattached 7:19.5 22:42.3  
49 Plunkett, Claire SO-2 Case Western 7:20.1 22:44.3 43
50 VanHoy, Hailey SO-2 Lake Erie 7:21.4 22:48.3 44
51 Sargent, Courtney FR-1 PSU-Behrend 7:23.1 22:53.4 45
52 Shrader, Lauren SO-2 Mount Aloysius 7:23.3 22:54.1 46
53 Cassidy, Kaylee FR-1 Buffalo State 7:23.7 22:55.2 47
54 Russin, Amy SO-2 Cuyahoga CC 7:23.9 22:55.9 48
55 Keefer, Ashley SO-2 Gannon 7:25.9 23:02.1 49
56 Stoner, Danielle FR-1 Clarion 7:26.3 23:03.3 50
57 Mathis, Alycia SO-2 Lorain County CC 7:28.7 23:10.8  
58 Hansgen, Abby SR-4 Gannon 7:30.1 23:15.2 51
59 Bard, Caroline FR-1 Gannon 7:31.0 23:18.1 52
60 Sekerak, Hannah FR-1 Gannon 7:32.0 23:21.0 53
61 Volpini, Christina SR-4 Medaille 7:32.9 23:24.0 54
62 Beisel, Catherine FR-1 Lake Erie 7:33.1 23:24.5 55
63 Henley, Gina SO-2 Lake Erie 7:34.1 23:27.7 56
64 Elsesser, Madison FR-1 Point Park 7:36.0 23:33.5 57
65 Dolan, Emily FR-1 Gannon 7:36.9 23:36.2  
66 Hajek, Crystal SO-2 John Carroll 7:37.0 23:36.5  
67 Maroni, Ella FR-1 PSU-Behrend 7:37.9 23:39.3  
68 Herriven, Chelsea FR-1 Hilbert 7:38.7 23:41.8 58
69 Maguder, Jessica SO-2 Medaille 7:39.2 23:43.3 59
70 Laubscher, Rachael SO-2 PSU-Altoona 7:39.4 23:44.1 60
71 Tedesco, Jaclyn FR-1 Buffalo State 7:40.4 23:47.0 61
72 Brumbaugh, Rikki SO-2 Clarion 7:44.3 23:59.1 62
73 Adams, Allison FR-1 Clarion 7:45.1 24:01.8 63
74 Morcio, Megan SO-2 John Carroll 7:45.3 24:02.4  
75 Hannah, Merrifield JR-3 Gannon 7:47.0 24:07.6  
76 DeRenzo, Maria FR-1 Case Western 7:49.8 24:16.4 64
77 Ruiz-Bueno, Amber FR-1 Cuyahoga CC 7:51.8 24:22.5 65
78 Weyandt, Casidy FR-1 PSU-Altoona 7:52.3 24:24.0 66
79 Cheatom, Jennifer JR-3 Hilbert 7:53.6 24:28.1 67
80 Luciano, Andrea SO-2 La Roche 7:57.4 24:39.8 68
81 Lapso, Laken FR-1 Mount Aloysius 7:57.5 24:40.0 69
82 Lukonic, Cassandra FR-1 Gannon 8:00.7 24:50.0  
83 Thoss, Hannah FR-1 Lake Erie 8:01.1 24:51.3  
84 McQuate, Emma SO-2 Cuyahoga CC 8:02.3 24:55.1 70
85 Chatt, Paige JR-3 Hilbert 8:04.5 25:02.0 71
86 Pell, Rachel SO-2 PSU-Behrend 8:06.5 25:08.0  
87 Dillon, Ashley JR-3 Hiram 8:07.5 25:11.1 72
88 Seitz, Maura SO-2 D'Youville 8:08.3 25:13.8 73
89 Bystrak, Kayleigh SO-2 Buffalo State 8:11.1 25:22.4 74
90 Bugenhagen, Samantha SO-2 Hilbert 8:11.3 25:22.9 75
91 Wiedema, Ashley SR-4 Medaille 8:15.1 25:34.6 76
92 Cohen, Samantha SO-2 D'Youville 8:16.0 25:37.3 77
93 Murzynowski, Alyssa FR-1 Medaille 8:20.2 25:50.4 78
94 SCHROCK, OLIVIA Pitt.-Bradford 8:21.2 25:53.6  
95 Haverly, Alexa SO-2 PSU-Behrend 8:22.1 25:56.4  
96 Craig, Courtney FR-1 Cuyahoga CC 8:25.1 26:05.6 79
97 Davis, Dayanna SO-2 Cuyahoga CC 8:25.2 26:06.1 80
98 Mgdobille, Adaobi JR-3 Ursuline (Ohio) 8:26.0 26:08.5 81
99 Ellis, Lindsey SO-2 Medaille 8:26.2 26:09.0 82
100 Kotfis, Emily SR-4 Lake Erie 8:28.5 26:16.3  
101 Palmer, RaeAnn JR-3 La Roche 8:34.2 26:33.9 83
102 Licate, Abbigail FR-1 Hiram 8:34.4 26:34.4 84
103 Leamer, Sara SO-2 Cuyahoga CC 8:37.8 26:45.2  
104 Yoder, Latasha SO-2 PSU-Altoona 8:39.3 26:49.7 85
105 Hinojosa, Rachel SR-4 Point Park 8:40.5 26:53.6 86
106 Forget, Melanie SR-4 Lake Erie 8:41.7 26:57.2  
107 Bartholomew, Brianna FR-1 D'Youville 8:44.6 27:06.1 87
108 Craig, Brittany FR-1 La Roche 8:54.6 27:37.1 88
109 Olugbakinro, Kemi FR-1 Point Park 8:59.2 27:51.5 89
110 Beitz, Beth SO-2 Medaille 9:09.9 28:24.5 90
111 Lewis, Emily SO-2 Mount Aloysius 9:33.7 29:38.2 91
112 Zwanger, Jenna SO-2 Hiram 9:34.6 29:41.2 92
113 Smith, Callan FR-1 D'Youville 9:34.9 29:42.0 93
114 Donna, Alexis JR-3 Mount Aloysius 9:38.3 29:52.7 94
115 Barr, Paige FR-1 Hiram 9:38.6 29:53.4 95
116 DeIuliis, Amanda JR-3 La Roche 9:48.2 30:23.2 96
117 Yothers, Bridget JR-3 Mount Aloysius 9:57.2 30:51.2 97
118 Maniet, Brittany SO-2 Point Park 10:00.0 30:59.7  
119 DeRepentigny, Leslie FR-1 Mount Aloysius 10:07.3 31:22.5 98
120 Hills, Katie John Carroll 10:08.8 31:27.1  
121 Roberts, Diona SR-4 Ursuline (Ohio) 10:08.9 31:27.6 99
122 Goerke, Paige JR-3 Hilbert 10:10.7 31:33.0 100
123 Churilla, Morgan JR-3 La Roche 10:18.9 31:58.6 101
124 Sauer, Jodie SO-2 La Roche 10:42.5 33:11.8 102
125 Robinson, Mykahlai SO-2 Hiram 11:08.6 34:32.6 103
126 Mock, Kaitlin FR-1 Pitt.-Bradford 11:10.1 34:37.3  
127 Carling, Anastasia JR-3 La Roche 11:21.9 35:13.8 104
128 LaFrance, Hailey FR-1 Ursuline (Ohio) 11:51.6 36:46.0 105
129 Samuels, Constance SR-4 Ursuline (Ohio) 11:51.9 36:46.7 106
130 Blair, Allie FR-1 Pitt.-Bradford 13:23.4 41:30.3  
College Men Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:13:51 26:46 21 1 2 4 6 8 9 14
2 2:18:27 27:41 84 7 12 16 19 30 31 37
3 2:19:22 27:52 91 3 10 24 25 29 32 33
4 2:20:41 28:08 108 11 21 23 26 27 34 35
5 2:21:02 28:12 116 5 17 20 36 38 39 44
6 2:29:42 29:56 178 13 22 42 45 56    
8 2:34:22 30:52 222 28 41 47 52 54 58  
9 2:45:52 33:10 283 46 53 59 61 64 71  
10 2:53:43 34:44 318 50 55 57 68 88 93  
11 2:59:49 35:57 348 63 66 69 70 80 91 94
12 3:03:42 36:44 364 65 67 72 78 82 90 97
13 3:05:57 37:11 374 60 74 76 81 83 89 96
14 3:09:22 37:52 381 51 73 79 86 92    
15 3:09:01 37:48 383 62 75 77 84 85 95  
College Men Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Thorkelson, Elliot SO-2 John Carroll 5:18.8 26:27.6 1
2 O'Brien, Pat SR-4 John Carroll 5:20.9 26:37.8 2
3 Graham, Dalton SO-2 Lake Erie 5:21.7 26:41.9 3
4 Oswald, Matt JR-3 John Carroll 5:22.1 26:44.1 4
5 Moore, Brian FR-1 Point Park 5:22.5 26:45.9 5
6 Snyder, Andrew SR-4 John Carroll 5:25.0 26:58.3 6
7 Buffington, Dylan SO-2 PSU-Behrend 5:25.8 27:02.3 7
8 Andrews, Matt SO-2 John Carroll 5:26.1 27:04.0 8
9 Kazek, Gus JR-3 John Carroll 5:27.9 27:12.8 9
10 Horning, Vince JR-3 Lake Erie 5:29.2 27:19.0 10
11 Kennedy, Sean SR-4 Case Western 5:30.0 27:23.1 11
12 Beggs, Devin SR-4 PSU-Behrend 5:30.4 27:25.4 12
13 Foust, Brad FR-1 PSU-Altoona 5:32.0 27:32.9 13
14 Monahan, Kyle FR-1 John Carroll 5:32.2 27:34.1 14
15 Martin, Ross SO-2 John Carroll 5:32.3 27:34.4  
16 Robson, Matt Unattached 5:32.5 27:35.7 15
17 Cornell, Cody SR-4 PSU-Behrend 5:32.9 27:37.6 16
18 Olson, Gary FR-1 Point Park 5:33.8 27:42.1 17
19 Parsons, Jake SO-2 PSU-Behrend 5:34.9 27:47.7 19
20 Wright, Connor FR-1 Point Park 5:37.2 27:58.9 20
21 Roshon, Zach SO-2 Case Western 5:37.2 27:59.2 21
22 Cremi, David JR-3 John Carroll 5:37.5 28:00.6  
23 Hurley, Mike SR-4 John Carroll 5:38.6 28:06.2  
24 Frandanisa, Steve JR-3 John Carroll 5:38.8 28:07.2  
25 White, Jimmy SO-2 John Carroll 5:40.6 28:16.0  
26 Ganly, Johnathon FR-1 PSU-Altoona 5:41.0 28:18.2 22
27 McLeod, Gabe SR-4 Case Western 5:41.9 28:22.5 23
28 Green, Brandon FR-1 Lake Erie 5:42.2 28:23.8 24
29 Pritchard, Jordan FR-1 Lake Erie 5:42.3 28:24.4 25
30 Kelly, Bryan JR-3 Case Western 5:42.9 28:27.6 26
31 Volpe, Joseph SO-2 Case Western 5:43.2 28:29.0 27
32 Becker, Austin SR-4 Buffalo State 5:44.1 28:33.5 28
33 Lesnak, George FR-1 Lake Erie 5:44.2 28:33.7 29
34 Ryan, Alex FR-1 John Carroll 5:44.2 28:34.0  
35 Natalie, Josh SR-4 PSU-Behrend 5:44.4 28:35.1 30
36 Grifith, Ian SO-2 PSU-Behrend 5:46.2 28:43.9 31
37 Ebersole, Logan FR-1 Lake Erie 5:47.7 28:51.2 32
38 Elmore, Wade FR-1 Lake Erie 5:47.7 28:51.6 33
39 Jones, Austin FR-1 Lake Erie 5:48.1 28:53.2  
40 Scheanon, Phillip SR-4 Case Western 5:49.9 29:02.3 34
41 Pamer, Chris FR-1 John Carroll 5:50.9 29:07.1  
42 Cabral, Joseph FR-1 Case Western 5:51.5 29:10.5 35
43 Kravec, Zane SR-4 Point Park 5:51.6 29:10.9 36
44 Kolbin, Victor SO-2 PSU-Behrend 5:53.0 29:17.6 37
45 Calleja, Bradley FR-1 Point Park 5:54.4 29:24.6 38
46 St.Clair, Chris FR-1 Lake Erie 5:55.9 29:32.3  
47 Peters, Aaron JR-3 PSU-Behrend 5:56.9 29:36.9  
48 Honens, Ryan SO-2 Case Western 5:57.2 29:38.9  
49 Irye, Robert FR-1 Case Western 5:59.7 29:50.9  
50 Hunt, Chris SO-2 Point Park 5:59.8 29:51.4 39
51 Baller, Mitch Unattached 6:02.2 30:03.3 40
52 Large, Corey SO-2 John Carroll 6:02.2 30:03.6  
53 Lipsy, Jarrod FR-1 PSU-Behrend 6:02.8 30:06.6  
54 Rabold, Mitchell SO-2 Buffalo State 6:02.9 30:07.0 41
55 Wilson, Nick FR-1 Lake Erie 6:02.9 30:07.3  
56 MacMahon, Shane FR-1 PSU-Behrend 6:03.0 30:07.7  
57 White, Nate SO-2 PSU-Altoona 6:03.2 30:08.3 42
58 Street, Bryce FR-1 Lake Erie 6:05.0 30:17.3  
59 Yocca, Alan Unattached 6:05.1 30:17.9 43
60 Engel, Eric SR-4 Point Park 6:05.3 30:19.1 44
61 Seballos, Ryan JR-3 Case Western 6:08.0 30:32.3  
62 Wagner, Michael FR-1 PSU-Altoona 6:10.8 30:46.2 45
63 Marrow, Desmond FR-1 Point Park 6:11.4 30:49.2  
64 Cancilla, Luke FR-1 John Carroll 6:13.2 30:58.2  
65 Buttaggi, Brian SO-2 D'Youville 6:13.8 31:01.2 46
66 Giuga, Phil FR-1 Buffalo State 6:14.5 31:04.7 47
67 Morris, Tyler FR-1 Point Park 6:14.5 31:04.9  
68 Geibel, Jeromee JR-3 PSU-Behrend 6:16.3 31:13.8  
69 Martone, Phil SR-4 PSU-Behrend 6:17.2 31:18.5  
70 Bryan, Brandon FR-1 Lake Erie 6:18.5 31:24.6  
71 Henley, Neil Unattached 6:20.3 31:33.9 48
72 Modzelewski, Zack FR-1 John Carroll 6:21.8 31:41.0  
73 Seibert, Ryan Unattached 6:24.0 31:52.0 49
74 Nicolaou, Alexanros FR-1 Lorain County CC 6:24.1 31:52.7 50
75 SHOCK, CODY Pitt.-Bradford 6:25.7 32:00.7  
76 Kraft, Mike FR-1 John Carroll 6:26.7 32:05.4  
77 Grubaugh, Eric FR-1 Lake Erie 6:27.1 32:07.7  
78 Kerrigan, Anthony JR-3 Hiram 6:27.2 32:08.2 51
79 Lane, Robert FR-1 Point Park 6:27.4 32:09.2  
80 Avila-Shah, Greg FR-1 Buffalo State 6:28.2 32:13.0 52
81 Cerbone, Dalton SO-2 D'Youville 6:28.4 32:14.2 53
82 Thomas, Cody JR-3 PSU-Behrend 6:29.4 32:19.1  
83 Daniels, Benaleo FR-1 Buffalo State 6:30.6 32:24.8 54
84 Kilbane, Brendan FR-1 Lorain County CC 6:34.0 32:41.7 55
85 Orr, James SR-4 PSU-Altoona 6:36.0 32:57.1 56
86 Tucker, Keith FR-1 Point Park 6:38.4 33:03.6  
87 Osbourne, Austin FR-1 Lorain County CC 6:40.0 33:12.0 57
88 Schrekengost, John SO-2 PSU-Behrend 6:42.5 33:24.1  
89 Krause, Evan FR-1 PSU-Behrend 6:43.2 33:27.7  
90 Gomaa, Mohamed FR-1 Buffalo State 6:44.7 33:35.0 58
91 Braun, David FR-1 D'Youville 6:44.9 33:36.0 59
92 Frank, Nick SR-4 Mount Aloysius 6:46.3 33:43.2 60
93 Garbini, Alex JR-3 Point Park 6:47.7 33:50.0  
94 Fogle, Alex FR-1 D'Youville 6:52.2 34:12.7 61
95 Medley, James SO-2 Medaille 6:54.3 34:23.0 62
96 Lee, Nathan FR-1 Pitt.-Bradford 6:54.4 34:23.6  
97 Nicholson, John SO-2 La Roche 6:55.6 34:29.5 63
98 Rumpl, Christopher JR-3 D'Youville 6:59.4 34:48.3 64
99 Zielinski, Ryan FR-1 Hilbert 7:00.5 34:54.1 65
100 Sharma, Hemang FR-1 La Roche 7:00.7 34:54.9 66
101 Droz, Adam FR-1 Hilbert 7:01.6 34:59.2 67
102 Suttles, Matt FR-1 Point Park 7:05.4 35:18.1  
103 Maddox, Saafir SR-4 Point Park 7:05.5 35:18.9  
104 Wolf, Brandon JR-3 John Carroll 7:06.4 35:23.0  
105 Hass, Joshua FR-1 Lorain County CC 7:07.3 35:27.8 68
106 Shafer, James SO-2 PSU-Behrend 7:07.5 35:28.7  
107 Jamison, Tyler FR-1 La Roche 7:13.3 35:57.4 69
108 Hartz, Brandon JR-3 La Roche 7:15.0 36:05.9 70
109 Johnson, Jordan JR-3 D'Youville 7:15.1 36:06.8 71
110 Bentivegna, Nicholas SO-2 Hilbert 7:24.0 36:50.9 72
111 Jenkins, Austin JR-3 Hiram 7:24.3 36:52.6 73
112 McHugh, Chris SO-2 Mount Aloysius 7:25.6 36:59.1 74
113 Lancaster, Mark SO-2 Medaille 7:26.1 37:01.2 75
114 Campion, Patrick FR-1 Mount Aloysius 7:32.4 37:33.0 76
115 Redlein, Ryan FR-1 Medaille 7:36.8 37:54.5 77
116 Stockman, Grant SO-2 Hilbert 7:38.6 38:03.4 78
117 Smith, Josh FR-1 Hiram 7:41.9 38:20.0 79
118 Kelsch, Joseph FR-1 La Roche 7:42.2 38:21.5 80
119 Sculthorpe, Matthew FR-1 Mount Aloysius 7:44.2 38:31.7 81
120 Olivieri, Jakob FR-1 Hilbert 7:49.0 38:55.7 82
121 Kestermont, Tim JR-3 Mount Aloysius 7:52.1 39:10.9 83
122 SHENK, ADAM Pitt.-Bradford 7:57.3 39:36.9  
123 Lopez, Miguel FR-1 Medaille 7:58.6 39:43.4 84
124 Lewis, Avery SO-2 Medaille 8:02.0 40:00.0 85
125 Sangthong, Top FR-1 PSU-Behrend 8:02.5 40:02.9  
126 Tran, Theyn FR-1 Hiram 8:03.4 40:07.1 86
127 Haid, Luke FR-1 Point Park 8:04.0 40:10.1  
128 Smolinski, Michael Unattached 8:04.8 40:14.0 87
129 Santiago, Isaiah FR-1 Lorain County CC 8:08.0 40:30.0 88
130 Smith, Bailey SO-2 Mount Aloysius 8:09.6 40:38.1 89
131 Harmon, Chase SO-2 Hilbert 8:09.8 40:38.9 90
132 Gatto, Bryan FR-1 La Roche 8:10.6 40:43.1 91
133 SOURBEER, JOSH Pitt.-Bradford 8:12.1 40:50.3  
134 Hamza, Raja SO-2 Hiram 8:25.0 41:54.7 92
135 Cassity, Ryan SO-2 Lorain County CC 8:26.9 42:04.1 93
136 Williams, Nosakhere FR-1 La Roche 8:36.9 42:54.0 94
137 Clark, Alex SO-2 Medaille 8:42.0 43:19.6 95
138 Harteis, Daniel FR-1 Mount Aloysius 8:45.9 43:38.9 96
139 Sculthorpe, Trevor FR-1 Mount Aloysius 8:46.3 43:40.9  
140 Haluska, Michael FR-1 Mount Aloysius 9:05.1 45:14.4  
141 Ebbert, Chris FR-1 La Roche 9:21.7 46:37.3  
142 Szymura, Steve FR-1 Hilbert 9:21.8 46:37.3 97