West Noble Invitational Date: 09-19-15   Venue: West Noble, IN
Events
Men's Events Women's Events
MS Boys Reserve MS Varsity Girls
HS Boys Reserve MS Girls Reserve
HS Varsity Boys HS Varsity Girls
MS Varsity Boys  
MS Boys Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 59:52 11:58 20 2 3 4 5 6 7 8
3 1:03:11 12:38 118 9 10 16 17 66 75 87
4 1:03:41 12:44 127 11 12 31 35 38 39 52
5 1:04:16 12:51 152 13 19 33 40 47 51 55
6 1:04:41 12:56 165 24 25 36 37 43 57 69
7 1:04:59 12:59 175 15 27 28 49 56 59 68
7 1:05:05 13:01 175 18 20 30 45 62 63 64
9 1:07:44 13:32 270 32 46 50 65 77 78 80
10 1:08:12 13:38 295 44 48 60 70 73 76 81
11 1:07:45 13:33 296 1 67 71 74 83 86  
12 1:10:21 14:04 309 41 42 53 85 88 89 90
13 1:09:16 13:51 324 54 58 61 72 79 82 84
MS Boys Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Moyotl, Josť JR Lakeview Middle School 5:50.7 10:53.9 1
2 Miller, Josh SO Maple Creek Middle School 6:22.1 11:52.3 2
3 Badgley, Grant SR Maple Creek Middle School 6:22.9 11:53.9 3
4 Stenger, Jackson JR Maple Creek Middle School 6:27.2 12:02.0 4
5 Karber, Alex SR Maple Creek Middle School 6:27.3 12:02.0 5
6 Fillers, James SO Maple Creek Middle School 6:27.3 12:02.1 6
7 Ashton, Jeremy SR Maple Creek Middle School 6:27.9 12:03.2 7
8 Schneider, Will SR Maple Creek Middle School 6:29.7 12:06.6 8
9 Miller, Jeremy SR Westview Jr. High 6:29.9 12:06.9 9
10 Mason, Allen SR Maple Creek Middle School 6:30.2 12:07.6  
11 Hostetler, Dominic JR Westview Jr. High 6:32.3 12:11.5 10
12 Butler, Jacob JR Maple Creek Middle School 6:32.4 12:11.5  
13 Holzhauser, Nate JR Maple Creek Middle School 6:34.5 12:15.5  
14 Huffman, Kai SR DeKalb Middle School 6:35.3 12:17.0 11
15 Beer, Cale SR DeKalb Middle School 6:37.2 12:20.6 12
16 Sheppard, Luke JR Summit Middle School 6:37.6 12:21.3 13
18 Tranter, Carson SR Woodside Middle School 6:40.8 12:27.2 15
19 Bussen, Cory SR Maple Creek Middle School 6:41.1 12:27.9  
20 Groeling, Micah SR Maple Creek Middle School 6:42.2 12:29.9  
21 Rogers, Isaac SO Westview Jr. High 6:43.0 12:31.4 16
22 Cupp, Andrew JR Westview Jr. High 6:44.1 12:33.4 17
23 Potts, Weslie JR East Noble Middle School 6:45.4 12:35.8 18
24 Zuber, Logan SO Maple Creek Middle School 6:45.7 12:36.4  
25 Colwell, Dawson SO Summit Middle School 6:46.8 12:38.4 19
26 Foster, Keegan SO East Noble Middle School 6:47.0 12:38.8 20
28 Jester, Evan SO Maple Creek Middle School 6:47.4 12:39.6  
31 Iwema, Cam JR NorthWood Middle School 6:48.4 12:41.4 24
32 Hall, Chas JR Maple Creek Middle School 6:50.4 12:45.1  
33 Wolfe, Aidan SO NorthWood Middle School 6:51.4 12:47.1 25
35 Hunter, Isaac SR Woodside Middle School 6:53.2 12:50.4 27
36 Gardner, Jack JR Woodside Middle School 6:53.9 12:51.7 28
37 Miller, Nate SO Maple Creek Middle School 6:54.2 12:52.1  
39 Meza, Leo SR East Noble Middle School 6:56.5 12:56.6 30
40 Thomas, Edwin SR DeKalb Middle School 6:56.6 12:56.7 31
41 Schuman, Israel JR Leo Jr/Sr High School 6:56.9 12:57.2  
42 Campbell, Logan JR Indian Springs Middle School 6:57.3 12:58.0 32
43 Borland, Nathan SO Maple Creek Middle School 6:57.5 12:58.4  
44 Hoff, Spencer SR Summit Middle School 6:57.6 12:58.6 33
46 Miazgowicz, Brendan SR DeKalb Middle School 6:59.3 13:01.7 35
47 Myers, Garrett SR NorthWood Middle School 6:59.7 13:02.5 36
48 Martin, Carson SR NorthWood Middle School 6:59.9 13:02.9 37
49 Barb, Alex JR Maple Creek Middle School 7:00.1 13:03.3  
50 Soe, Austin SR DeKalb Middle School 7:01.6 13:05.9 38
51 Allen, Preston SO DeKalb Middle School 7:01.6 13:06.0 39
52 Sheets, Johnathan JR Summit Middle School 7:02.1 13:06.9 40
53 Stewart, Murphy SR Edgewood Middle School 7:02.1 13:07.0 41
54 Setwart, Mick SR Edgewood Middle School 7:02.1 13:07.0 42
55 Swing, Wayne SO Maple Creek Middle School 7:02.5 13:07.8  
56 Maxwell, Seth JR Maple Creek Middle School 7:02.7 13:08.0  
57 Schlatter, Sam JR NorthWood Middle School 7:02.8 13:08.3 43
58 Roberts, Evan SO Maple Creek Middle School 7:03.1 13:08.9  
59 Monroe, Chris JR Fairfield 7:03.5 13:09.5 44
60 Schowe, Ian SR East Noble Middle School 7:04.4 13:11.3 45
61 Korus, Andrew JR Indian Springs Middle School 7:04.5 13:11.4 46
62 Baitz, Ethan SO Summit Middle School 7:04.6 13:11.6 47
63 Lehman, Christopher SR Fairfield 7:07.7 13:17.4 48
64 Fisher, Seth SO Maple Creek Middle School 7:08.2 13:18.4  
65 Vandenbergh, Ben SR Woodside Middle School 7:09.1 13:20.0 49
66 Johnson, Michael SR Indian Springs Middle School 7:10.1 13:21.9 50
67 Mast, Blake SR Summit Middle School 7:11.7 13:25.0 51
68 LaRowe, Lucas SO DeKalb Middle School 7:13.4 13:28.1 52
69 Taylor, Nathaniel JR Edgewood Middle School 7:13.5 13:28.2 53
70 Kreps-Long, Samuel SO Goshen Middle School 7:13.9 13:28.9 54
71 Crawford, Kaleb JR Summit Middle School 7:14.0 13:29.1 55
72 Veit, Nick SO Woodside Middle School 7:14.9 13:30.9 56
73 Reser, Cole JR NorthWood Middle School 7:16.4 13:33.5 57
74 Graber, Levi SR Goshen Middle School 7:16.9 13:34.5 58
75 McGrath, Jacob SO Maple Creek Middle School 7:16.9 13:34.5  
76 Adams, Merrick JR Maple Creek Middle School 7:17.2 13:35.1  
77 Johnson, Noah JR Woodside Middle School 7:17.6 13:35.9 59
78 Green, Isaac JR DeKalb Middle School 7:17.7 13:36.1  
79 Owen, John JR Maple Creek Middle School 7:18.3 13:37.2  
80 Miller, Dylan JR Fairfield 7:18.5 13:37.6 60
81 Eckman, Vincente JR Goshen Middle School 7:18.6 13:37.7 61
82 Schlutz, Nathan JR Summit Middle School 7:20.9 13:42.0  
83 Yahne, Dillon SO East Noble Middle School 7:21.5 13:43.1 62
84 Wagner, Aaron SR East Noble Middle School 7:22.2 13:44.4 63
85 Mullett, Brendan SO Maple Creek Middle School 7:22.3 13:44.7  
86 Million, Jackson SO Maple Creek Middle School 7:22.5 13:45.0  
87 Parker, Logan SR Maple Creek Middle School 7:22.9 13:45.7  
88 Williams, Ayden JR Maple Creek Middle School 7:22.9 13:45.7  
89 Grate, Chase SR East Noble Middle School 7:23.6 13:47.0 64
90 Eggering, Evan SO East Noble Middle School 7:23.8 13:47.4  
91 Trier, Logan SO Indian Springs Middle School 7:24.4 13:48.5 65
92 Bennett, Landon SO Westview Jr. High 7:24.4 13:48.5 66
93 Sibert, Sam SR East Noble Middle School 7:27.0 13:53.4  
94 Mitchell, Parker JR Summit Middle School 7:28.2 13:55.6  
95 Cruz, Francisco SR Lakeview Middle School 7:28.4 13:56.0 67
96 Slone, Kayden SO DeKalb Middle School 7:28.6 13:56.4  
97 Veit, Tyler JR Summit Middle School 7:29.0 13:57.1  
98 Wagner, Aaron SO Woodside Middle School 7:29.3 13:57.6 68
99 Hochstetler, Eric JR NorthWood Middle School 7:29.3 13:57.8 69
100 Cooper, Owen JR DeKalb Middle School 7:29.8 13:58.6  
101 Flores, Diego SO West Noble Middle School 7:30.2 13:59.4  
102 Schreiber, Buddy SO Woodside Middle School 7:31.0 14:00.9  
103 Alasal, Mohamed SR East Noble Middle School 7:31.6 14:02.0  
104 Cosby, Landon SO Fairfield 7:31.6 14:02.0 70
105 Garcia, Adrian SO West Noble Middle School 7:32.6 14:03.8  
106 Rhodes, Cole JR Lakeview Middle School 7:32.7 14:04.0 71
107 Fisher, Wyatt SR Goshen Middle School 7:33.4 14:05.3 72
108 Yoder, Hayden SO Fairfield 7:34.2 14:06.7 73
109 Reyes, Ryan SR West Noble Middle School 7:34.6 14:07.5  
111 Bennett, Brody JR Lakeview Middle School 7:34.9 14:08.2 74
112 Tracy, Eric SO Northfield 7:35.5 14:09.2  
113 Guillen, Sebastian JR NorthWood Middle School 7:36.0 14:10.3  
114 Engelhart, Justin JR Woodside Middle School 7:36.3 14:10.7  
115 Fortman, Austin SR East Noble Middle School 7:36.3 14:10.8  
116 Yoder, Zach SR NorthWood Middle School 7:36.5 14:11.2  
118 Swift, Peter JR Maple Creek Middle School 7:37.7 14:13.4  
120 Grunden, Coby JR New Haven Middle School 7:39.1 14:16.0  
121 Fleck, Owen SO East Noble Middle School 7:40.2 14:18.1  
122 Niccum, Isaac SO Westview Jr. High 7:41.9 14:21.2 75
123 Clark, Josh SR Woodside Middle School 7:42.0 14:21.3  
125 Custer, Austin SO Fairfield 7:43.5 14:24.2 76
126 Pope, Peyton SO Indian Springs Middle School 7:43.7 14:24.5 77
129 Johnson, Khale SR Indian Springs Middle School 7:45.0 14:27.0 78
130 Deetz, Michael SO East Noble Middle School 7:46.3 14:29.4  
131 Peterson-Veatch, Arthur SR Goshen Middle School 7:46.5 14:29.8 79
132 Clark, Josh SO Maple Creek Middle School 7:46.6 14:29.9  
133 Graf, Hudson SO Woodside Middle School 7:47.1 14:30.8  
134 Wirick, Devin SO Indian Springs Middle School 7:47.3 14:31.2 80
135 Kuras, Thomas SO Woodside Middle School 7:47.6 14:31.8  
136 McCoy, Andrew JR NorthWood Middle School 7:48.9 14:34.3  
137 Trammell, Ethan SR Fairfield 7:49.4 14:35.2 81
138 Burchfield, Courtland SR Leo Jr/Sr High School 7:49.6 14:35.5  
139 Mason, Traverse SO DeKalb Middle School 7:51.8 14:39.7  
140 Liechty, Conrad SR Goshen Middle School 7:51.8 14:39.7 82
141 Miller, Weston JR NorthWood Middle School 7:52.6 14:41.0  
143 Smith, Jackson SO Indian Springs Middle School 7:52.9 14:41.6  
144 Archer, Carson SR Lakeview Middle School 7:54.0 14:43.7 83
145 Miller, Jacob SO DeKalb Middle School 7:54.4 14:44.6  
146 Wiese, Tyler SO Goshen Middle School 7:55.0 14:45.6 84
147 Slone, Jesse SO Indian Springs Middle School 7:55.5 14:46.4  
148 McCrory, Alex JR DeKalb Middle School 7:56.5 14:48.4  
149 Huynh, Tom SO Maple Creek Middle School 7:57.6 14:50.4  
150 Birk, Cam JR NorthWood Middle School 8:02.3 14:59.2  
151 Johnson, Ben SO Summit Middle School 8:02.6 14:59.8  
152 Riveria, Jaime JR Goshen Middle School 8:02.9 15:00.3  
153 Brinkerhuff, Jonah JR Edgewood Middle School 8:03.0 15:00.6 85
154 Kiplinger, Nicholas SO Maple Creek Middle School 8:03.4 15:01.3  
155 Houser, Aidan SO Summit Middle School 8:03.9 15:02.1  
156 Bashford, Jacob SO Summit Middle School 8:04.5 15:03.3  
157 Rogers, Ellis SR Summit Middle School 8:05.2 15:04.6  
158 Eads, Colten SO DeKalb Middle School 8:05.8 15:05.7  
159 Kelly, Jacob SR DeKalb Middle School 8:06.1 15:06.3  
160 Wright, Alex SO Woodside Middle School 8:07.4 15:08.7  
162 Maag, Carson JR East Noble Middle School 8:09.0 15:11.7  
163 Stutsman, Titus SO NorthWood Middle School 8:09.8 15:13.3  
164 Argueta, Cesar JR East Noble Middle School 8:10.1 15:13.8  
165 Lewis, Quintin SO Maple Creek Middle School 8:10.2 15:14.0  
166 Miller, Dawson SO Blackhawk Christian School 8:11.0 15:15.5  
167 Brown, Aydon SO Summit Middle School 8:11.3 15:16.1  
168 Williamson, Cade JR DeKalb Middle School 8:12.7 15:18.7  
169 Dauterman, Johnathan SR Woodside Middle School 8:12.9 15:18.9  
171 Boggs, Jagger SO Maple Creek Middle School 8:14.9 15:22.6  
172 Zamarripa, Santos JR Lakeview Middle School 8:15.0 15:23.0 86
173 Karst, Evan SO Woodside Middle School 8:15.2 15:23.2  
174 Nuttle, Brenden SO Summit Middle School 8:15.4 15:23.7  
176 Hunter, Sam SO Indian Springs Middle School 8:16.5 15:25.6  
177 McNair, Elijah SO Summit Middle School 8:17.0 15:26.6  
178 Belhumeur, Jalen SO East Noble Middle School 8:17.3 15:27.2  
179 McEntarfer, Aiden SO Fremont Middle School 8:18.0 15:28.4  
181 Mireles, Christian JR Woodside Middle School 8:19.1 15:30.5  
182 Schuler, Matt JR Woodside Middle School 8:19.1 15:30.6  
183 Vliet, Riley SO Westview Jr. High 8:19.3 15:30.9 87
185 Green, Alex SO Maple Creek Middle School 8:22.1 15:36.0  
186 Evans, Parker SO Maple Creek Middle School 8:22.6 15:37.1  
187 Mack, Nathan SO Maple Creek Middle School 8:22.8 15:37.5  
188 Aguirre, Edwin SO East Noble Middle School 8:23.1 15:37.9  
189 Zogbi, Daniel JR Edgewood Middle School 8:23.4 15:38.5 88
190 Lane, Chase SO Summit Middle School 8:23.4 15:38.5  
191 Peloza, Ian JR Edgewood Middle School 8:23.6 15:38.9 89
192 Parker, Colin SO Maple Creek Middle School 8:24.0 15:39.7  
193 Dale, Quentin SO Northfield 8:24.1 15:39.8  
194 Jauregui, Ryan SO DeKalb Middle School 8:24.5 15:40.6  
195 Rivera, Brandon SO Goshen Middle School 8:24.9 15:41.4  
196 Brennan, Spencer SO Maple Creek Middle School 8:25.5 15:42.6  
198 Saylor, Jose SR New Haven Middle School 8:26.0 15:43.3  
199 Kissling, Jacob JR Edgewood Middle School 8:26.1 15:43.6 90
200 Davis, Bennett JR NorthWood Middle School 8:29.4 15:49.8  
201 Silveus, Keegan JR NorthWood Middle School 8:29.6 15:50.1  
202 Neff, Ethan JR NorthWood Middle School 8:30.0 15:50.9  
203 Buermeister, Zach SO Woodside Middle School 8:30.1 15:51.1  
204 Ley, Jacob SO DeKalb Middle School 8:31.0 15:52.6  
205 Utnage, Adam SR DeKalb Middle School 8:32.3 15:55.1  
206 Tackett, Logan SO Indian Springs Middle School 8:32.8 15:56.1  
207 Hanes, Jacob JR DeKalb Middle School 8:33.0 15:56.5  
208 Garcia, Josh SO Goshen Middle School 8:33.3 15:57.0  
209 Moreland, Josh SO Fairfield 8:33.5 15:57.3  
210 Mount, Caleb JR Edgewood Middle School 8:34.3 15:58.8  
211 Balderas, Miguel SO Woodside Middle School 8:36.0 16:02.0  
212 Nunemaker, Reid JR NorthWood Middle School 8:36.5 16:03.0  
213 McCullough, Daniel JR Indian Springs Middle School 8:36.8 16:03.5  
214 Chavis, Augustus SO Summit Middle School 8:38.5 16:06.6  
215 Mahoney, Jack JR DeKalb Middle School 8:38.9 16:07.4  
216 Harter, Caleb SO Woodside Middle School 8:39.5 16:08.6  
217 Reisgies, Tyler JR Leo Jr/Sr High School 8:39.8 16:09.0  
218 Wargo, Patrick SO Maple Creek Middle School 8:39.9 16:09.3  
219 Bailey, Andrew JR NorthWood Middle School 8:40.6 16:10.6  
220 Guzman, Noah SO Woodside Middle School 8:43.8 16:16.7  
221 Copeland, Corbin SO Indian Springs Middle School 8:46.0 16:20.7  
222 Sagstetter, Carson SO Woodside Middle School 8:46.0 16:20.7  
223 Vinogradov, Jesse SO Churubusco jr high 8:46.7 16:22.0  
224 Crawford, Jaxon SO Indian Springs Middle School 8:48.5 16:25.4  
225 Shaw, Wesley SO West Noble Middle School 8:49.0 16:26.2  
226 Middleton, Laine SR Garrett Middle School 8:50.0 16:28.1  
227 Goeglein, Kyle SO Maple Creek Middle School 8:50.9 16:29.8  
228 McDougall, Austin JR East Noble Middle School 8:53.1 16:33.8  
229 Borntrager, Joseph SO NorthWood Middle School 8:57.3 16:41.7  
230 Koepp, Zach SO Blackhawk Christian School 8:57.6 16:42.3  
231 Wymer, Garrett SO Churubusco jr high 8:59.4 16:45.7  
232 Harrold, Ian SO Indian Springs Middle School 9:05.7 16:57.4  
233 Days, Lucas SO DeKalb Middle School 9:07.2 17:00.2  
234 Raju, Kathan SO Woodside Middle School 9:08.9 17:03.4  
235 Carpenter, Simon SO Maple Creek Middle School 9:09.0 17:03.6  
236 Brinkman, Landon SO East Noble Middle School 9:10.1 17:05.6  
237 Perkins, Noah SO East Noble Middle School 9:10.5 17:06.3  
238 Clingan, Reece JR Garrett Middle School 9:13.1 17:11.3  
241 Schrock, Braden SO NorthWood Middle School 9:16.5 17:17.6  
242 McDougall, Kayden SO East Noble Middle School 9:16.6 17:17.7  
243 Coyle, Kason JR Indian Springs Middle School 9:16.8 17:18.2  
244 Roberts, Isaac SO NorthWood Middle School 9:17.6 17:19.7  
245 Toscos, Nick SO Maple Creek Middle School 9:17.7 17:19.7  
247 Didion, Lucas SR New Haven Middle School 9:21.4 17:26.8  
248 Miller, Austin SO NorthWood Middle School 9:23.5 17:30.7  
249 Tener, Dillan SO NorthWood Middle School 9:29.9 17:42.5  
250 Martin, Clayton SO NorthWood Middle School 9:34.6 17:51.3  
251 Gerhardt, Adrian SO Maple Creek Middle School 9:37.8 17:57.3  
253 Waldorf, Philip SR Summit Middle School 9:44.5 18:09.7  
254 Meyer, Jack SO East Noble Middle School 9:46.9 18:14.2  
255 Gottfried, Noah JR Woodside Middle School 9:50.2 18:20.3  
256 Fenker, Dillon JR Indian Springs Middle School 9:50.2 18:20.5  
257 Tobierre, Gabe SO DeKalb Middle School 9:54.9 18:29.1  
258 Toman, Jonathon SO Central Noble Junior High 10:28.7 19:32.1  
259 Stammen-Walters, Conner JR Woodside Middle School 10:33.4 19:41.0  
261 Anderson, Charles SO NorthWood Middle School 10:39.1 19:51.6  
262 Squires, Zack SO DeKalb Middle School 10:41.8 19:56.5  
263 Buszuwski, Aidan SO Summit Middle School 10:53.1 20:17.8  
264 Hensley, Draven JR East Noble Middle School 11:14.2 20:57.1  
265 Hood, Tristen SO East Noble Middle School 11:45.0 21:54.4  
266 Voirol, Jarrett SO New Haven Middle School 11:47.6 21:59.2  
267 Duke, Joshua SO DeKalb Middle School 12:33.0 23:23.9  
268 Stephens, Hayden SO East Noble Middle School 12:43.3 23:43.1  
269 Prater, Josh SO East Noble Middle School 13:22.1 24:55.5  
MS Varsity Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 58:35 11:43 28 1 2 7 8 10 16 21
2 1:01:57 12:23 92 4 5 19 26 38 63 71
3 1:01:54 12:22 95 3 13 14 31 34 45 48
4 1:04:40 12:56 186 15 32 41 46 52 65 188
5 1:05:00 13:00 205 18 30 33 60 64 67 116
6 1:05:44 13:08 224 35 36 49 50 54 94 115
7 1:05:14 13:02 226 6 37 53 61 69 73 119
8 1:05:46 13:09 249 12 22 47 76 92 97 140
9 1:06:26 13:17 291 9 28 72 86 96 130 135
10 1:07:13 13:26 322 23 24 74 95 106 147 149
10 1:07:17 13:27 322 20 29 58 104 111 136 148
13 1:08:13 13:38 370 25 44 70 114 117 134 142
14 1:08:29 13:41 386 27 57 84 87 131 164 174
15 1:10:02 14:00 417 11 39 40 162 165 177 182
16 1:09:19 13:51 420 43 59 101 105 112 118 155
17 1:09:58 13:59 459 66 80 91 98 124 126 154
18 1:09:58 13:59 461 62 75 90 109 125 161 172
19 1:10:04 14:00 466 68 89 99 103 107 110 113
20 1:10:30 14:06 490 51 79 82 133 145 152  
21 1:12:00 14:24 567 77 78 132 139 141 150 159
22 1:13:12 14:38 623 108 123 127 128 137 163 178
23 1:16:41 15:20 682 42 129 151 176 184 185  
24 1:19:39 15:55 692 55 93 169 186 189 190  
25 1:16:40 15:20 733 81 153 158 170 171 180 187
26 1:20:27 16:05 759 85 144 157 181 192 193  
27 1:20:22 16:04 762 83 138 167 183 191    
28 1:17:16 15:27 766 122 143 156 166 179    
29 1:17:55 15:35 782 120 146 168 173 175    
MS Varsity Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Duffus, Zoe JR Maple Creek Middle School 5:49.9 10:52.3 1
2 Christman, Shelby JR Maple Creek Middle School 6:03.4 11:17.6 2
3 Walther, Katie SR Woodside Middle School 6:14.9 11:38.9 3
4 Early, Jasmine SR Indian Springs Middle School 6:20.7 11:49.9 4
5 Oddou, Lilly SR Indian Springs Middle School 6:22.9 11:53.9 5
6 Murillo, Yarency SR West Noble Middle School 6:25.7 11:59.1 6
7 Fruchey, Rayna SR Maple Creek Middle School 6:29.3 12:05.7 7
8 Tippey, Raegan SR Maple Creek Middle School 6:30.6 12:08.3 8
9 Yoder, Christine SO Westview Jr. High 6:32.2 12:11.2 9
10 Brown, Courtney SR Maple Creek Middle School 6:32.6 12:11.9 10
11 Schmucker, Grace SR Fremont Middle School 6:33.5 12:13.6 11
12 Norris, Eden SO Leo Jr/Sr High School 6:34.8 12:16.0 12
13 Kiess, Skylar SR Woodside Middle School 6:35.7 12:17.8 13
14 White, Amelia SO Woodside Middle School 6:35.9 12:18.1 14
15 Delaney, Aileen JR St. Charles/St. Jude 6:35.9 12:18.1 15
16 Clements, Mallory SR Maple Creek Middle School 6:36.2 12:18.7 16
18 McArdle, Mary SO Summit Middle School 6:40.5 12:26.7 18
19 Oddou, Eden SR Indian Springs Middle School 6:43.2 12:31.7 19
20 Runkel, Torina JR Manchester 6:44.1 12:33.3 20
21 Fisher, Caitlyn SR Maple Creek Middle School 6:44.8 12:34.8 21
22 Fuchs, Megan SR Leo Jr/Sr High School 6:45.3 12:35.6 22
23 Haldeman, Carol SR Fairfield 6:46.2 12:37.4 23
24 Yoder, Maddy JR Fairfield 6:47.6 12:39.9 24
25 Winebrenner, Riley JR DeKalb Middle School 6:47.7 12:40.2 25
26 Cook, Jaslyn SR Indian Springs Middle School 6:48.0 12:40.7 26
27 Pizana, Valeria SR Wawasee Middle School 6:48.2 12:41.0 27
28 Stutzman, Katherine JR Westview Jr. High 6:49.3 12:43.2 28
29 Cashdollar, Kambree SO Manchester 6:50.7 12:45.6 29
30 Faber, Mia SO Summit Middle School 6:51.1 12:46.4 30
31 Kloster, Mollie SR Woodside Middle School 6:51.1 12:46.4 31
32 Vogan, Natalie JR St. Charles/St. Jude 6:52.0 12:48.2 32
33 Jone, Rhyah SR Summit Middle School 6:54.7 12:53.2 33
34 Anderson, Kyra SR Woodside Middle School 6:54.8 12:53.4 34
35 Howett, Amslie SR Edgewood Middle School 6:56.0 12:55.5 35
36 Metzger, Megan SR Edgewood Middle School 6:56.8 12:57.0 36
37 Shoemaker, Erin JR West Noble Middle School 6:57.9 12:59.2 37
38 Shelton, Caroline JR Indian Springs Middle School 6:59.4 13:01.9 38
39 Meier, Trista JR Fremont Middle School 7:00.0 13:03.0 39
40 Rhonehouse, Jada SO Fremont Middle School 7:00.4 13:03.8 40
41 Eckrich, Julia SR St. Charles/St. Jude 7:01.0 13:04.9 41
42 Gentz, Abby JR Woodlan 7:01.3 13:05.5 42
43 Becker, Anna JR East Noble Middle School 7:01.8 13:06.3 43
44 Haley, Rhiannon SR DeKalb Middle School 7:01.8 13:06.4 44
45 Dvorak, Julia SR Woodside Middle School 7:02.2 13:07.2 45
46 Broerman, Julia JR St. Charles/St. Jude 7:04.1 13:10.7 46
47 Kissner, Lily JR Leo Jr/Sr High School 7:04.6 13:11.6 47
48 Moellering, Lauren SR Woodside Middle School 7:04.8 13:12.0 48
49 Bloemendaal, Hanna SR Lakeview Middle School 7:05.9 13:14.1  
50 Beckham, Adree JR Edgewood Middle School 7:06.5 13:15.2 49
51 Jolloff, Chloe JR Lakewood Park Christian School 7:06.8 13:15.8  
52 Reinholt, Leah SR Edgewood Middle School 7:07.5 13:17.1 50
53 Armstrong, Nataley SO Garrett Middle School 7:07.7 13:17.5 51
54 Nix, Katie SR St. Charles/St. Jude 7:08.3 13:18.5 52
55 Wallen, Megan JR West Noble Middle School 7:08.5 13:18.9 53
56 Turley, Audrey SR Edgewood Middle School 7:09.0 13:19.9 54
57 Walters, Sarah SR Whitko Middle School 7:09.1 13:20.1 55
59 Hiner, Breanna SO Wawasee Middle School 7:11.1 13:23.7 57
60 Markham, Anna JR Manchester 7:11.8 13:25.1 58
61 Larson, Emma JR East Noble Middle School 7:12.0 13:25.3 59
62 Cash, Macie JR Summit Middle School 7:12.5 13:26.4 60
63 Parson, Thalia JR West Noble Middle School 7:13.1 13:27.5 61
64 Rosen, Addy SO Northfield 7:13.1 13:27.6 62
65 Shearer, Olivia SR Indian Springs Middle School 7:13.2 13:27.6 63
66 Rondot, Annie Rose JR Summit Middle School 7:13.2 13:27.7 64
67 Ewing, Karly SO St. Charles/St. Jude 7:13.2 13:27.7 65
68 Allshouse, Kiana JR Prairie Heights Middle School 7:13.3 13:27.8 66
69 Cook, Shelby JR Summit Middle School 7:14.4 13:29.9 67
70 Runge, Ariana SR NorthWood Middle School 7:14.7 13:30.4 68
71 Smith, Taylor SR West Noble Middle School 7:14.7 13:30.5 69
72 Swift, Penelope JR DeKalb Middle School 7:14.9 13:30.8 70
73 Mabie, Carly SR Indian Springs Middle School 7:15.9 13:32.6 71
74 Stoltzfus, Lindsay SR Westview Jr. High 7:15.9 13:32.7 72
75 Macias, Neyda SO West Noble Middle School 7:16.7 13:34.3 73
76 Yoder, Emily SR Fairfield 7:16.8 13:34.4 74
77 McKillip, Alyssa SR Northfield 7:17.6 13:35.9 75
78 Stine , Taylor SO Leo Jr/Sr High School 7:19.2 13:38.9 76
79 Graft, Katie SO Churubusco jr high 7:20.2 13:40.7 77
80 Rettig, Brooklynn SO Lakeland Lakers 7:20.2 13:40.8  
81 Burita, Maggie SR Churubusco jr high 7:20.7 13:41.7 78
82 Placencia, Valencia JR Garrett Middle School 7:20.8 13:41.8 79
83 Steele, Allison SO Prairie Heights Middle School 7:21.1 13:42.3 80
84 McCagg, Rebekah SR New Haven Middle School 7:21.8 13:43.7 81
85 Spiece, Tia JR Garrett Middle School 7:22.9 13:45.8 82
86 Mast, Adrienne JR Central Noble Junior High 7:23.3 13:46.6 83
87 Gregory, Lila SR Wawasee Middle School 7:23.7 13:47.2 84
88 Carnahan, Kristen SR Eastside 7:25.2 13:50.0  
89 Lind, Clara SR Bethany Christian Middle Schoo 7:26.1 13:51.8 85
90 Miller, Hailey SO Westview Jr. High 7:27.3 13:53.9 86
91 Yankosky, Casey JR Wawasee Middle School 7:27.6 13:54.5 87
93 Miller, Megan SR NorthWood Middle School 7:28.8 13:56.7 89
94 Krom, Jenna JR Northfield 7:28.9 13:56.9 90
95 Miller, Bailey JR Prairie Heights Middle School 7:31.1 14:01.1 91
96 Robinson, Elisabeth SR Leo Jr/Sr High School 7:32.8 14:04.2 92
97 Leppek, Amanda SR Whitko Middle School 7:33.1 14:04.8 93
98 Duncan, Brittany JR Edgewood Middle School 7:33.4 14:05.4 94
99 Stutsman, Mackayla JR Fairfield 7:33.7 14:05.8 95
100 Eash, Lanita SR Westview Jr. High 7:33.9 14:06.2 96
101 Stuckey, Morgan SR Leo Jr/Sr High School 7:34.6 14:07.5 97
102 Roberts, Samantha JR Prairie Heights Middle School 7:34.9 14:08.1 98
103 Barhydt, Reese JR NorthWood Middle School 7:35.4 14:09.0 99
105 Jordan, Ashton JR East Noble Middle School 7:35.7 14:09.6 101
107 Fielstra, Karlie SR NorthWood Middle School 7:36.4 14:11.0 103
108 West, Ainsley SO Manchester 7:36.4 14:11.0 104
109 Mynhier, Kyndal SO East Noble Middle School 7:37.1 14:12.3 105
110 Miller, Kiley SR Fairfield 7:39.2 14:16.2 106
111 Bley, Olivia JR NorthWood Middle School 7:39.7 14:17.1 107
112 Whitehead, Julieta SR Goshen Middle School 7:39.8 14:17.2 108
113 Clark, Maddie SR Northfield 7:41.0 14:19.5 109
114 Burden, Kaitlin SO NorthWood Middle School 7:42.0 14:21.4 110
115 Evans, Maddy SR Manchester 7:42.4 14:22.2 111
116 Ochoa, Daniela SR Lakeview Middle School 7:42.7 14:22.7  
117 Payne, Hannah SR East Noble Middle School 7:44.4 14:25.9 112
118 Allen, Emilie SO NorthWood Middle School 7:44.6 14:26.2 113
119 Reese, Ashlyn SR DeKalb Middle School 7:44.7 14:26.5 114
120 Duncan, Baylee JR Edgewood Middle School 7:45.3 14:27.5 115
121 Jones, Rhylee SR Summit Middle School 7:45.8 14:28.4 116
122 Filtuze, Anna SO DeKalb Middle School 7:46.5 14:29.8 117
123 Maley, Mariah JR East Noble Middle School 7:46.6 14:30.0 118
124 Harper, Hannah SR West Noble Middle School 7:47.7 14:31.9 119
125 Russell, Adaline SO Elkhart Christian Academy 7:49.2 14:34.8 120
127 Hicks, Tiana SO Blackhawk Christian School 7:50.6 14:37.5 122
128 Snyder, Makayla SR Goshen Middle School 7:51.4 14:38.8 123
129 Walter, Breanna JR Prairie Heights Middle School 7:51.4 14:38.9 124
130 Dale, Ainsley SO Northfield 7:51.4 14:38.9 125
131 Hicks, Angel JR Prairie Heights Middle School 7:51.8 14:39.6 126
132 Krebs, Kacilyn SO Goshen Middle School 7:52.2 14:40.4 127
133 Kauffman, Lauren SO Goshen Middle School 7:52.5 14:41.0 128
134 VanHorn, Ashleigh JR Woodlan 7:53.1 14:42.0 129
135 Fry, Deann JR Westview Jr. High 7:53.4 14:42.6 130
136 Scott, Laura SR Wawasee Middle School 7:53.5 14:42.8 131
137 Zeigler, Audrey JR Churubusco jr high 7:54.9 14:45.5 132
138 Aburto, Stephanie SR Garrett Middle School 7:55.7 14:46.9 133
139 Collins, Jala JR DeKalb Middle School 7:57.5 14:50.2 134
140 Eash, Lilly SO Westview Jr. High 7:57.8 14:50.8 135
141 Diefenbaugh, Sydney SR Manchester 7:59.4 14:53.7 136
142 Bestul, Kassidy JR Goshen Middle School 8:00.0 14:54.9 137
143 Stump, Viktorija SO Central Noble Junior High 8:00.6 14:56.0 138
144 Basinger, Allie JR Churubusco jr high 8:00.7 14:56.2 139
145 Newhard, Omi SR Leo Jr/Sr High School 8:01.1 14:57.0 140
146 Geiger, Molly JR Churubusco jr high 8:01.2 14:57.1 141
147 Runge, Autumn SR DeKalb Middle School 8:01.6 14:57.8 142
148 Norton, Abby SR Blackhawk Christian School 8:01.9 14:58.4 143
149 Dyck, Sasha SR Bethany Christian Middle Schoo 8:02.0 14:58.6 144
150 Dewitt, Samantha SR Garrett Middle School 8:02.0 14:58.6 145
151 Cox, Keely SR Elkhart Christian Academy 8:02.5 14:59.5 146
152 Simmons, Paige JR Fairfield 8:02.6 14:59.8 147
153 Auler, Olivia SO Manchester 8:03.9 15:02.1 148
154 Musselman, Alexis JR Fairfield 8:06.3 15:06.7 149
155 Schuman, Katelynn JR Churubusco jr high 8:07.6 15:09.1 150
156 Koos, Ellie SO Woodlan 8:07.7 15:09.2 151
157 Malcolm, Madilyn JR Garrett Middle School 8:10.0 15:13.6 152
158 Hammond, Madison JR New Haven Middle School 8:10.8 15:15.1 153
159 Rosales, Giselle SR Lakeview Middle School 8:11.6 15:16.5  
160 Tuckerman, DeeDee SO Prairie Heights Middle School 8:11.6 15:16.6 154
161 Stier, Mikayla JR East Noble Middle School 8:11.9 15:17.2 155
162 Kline, Aubree SR Blackhawk Christian School 8:13.7 15:20.6 156
163 Bohn, Risa SO Bethany Christian Middle Schoo 8:17.4 15:27.4 157
164 Jarrett, Juliana JR New Haven Middle School 8:17.6 15:27.8 158
165 Gaerte, Kaitlynne SR Churubusco jr high 8:21.6 15:35.1 159
167 Hoover, Emma JR Northfield 8:24.5 15:40.6 161
168 McCracken, Lexy SR Fremont Middle School 8:26.7 15:44.6 162
169 Orr, Morgan SO Goshen Middle School 8:26.9 15:45.0 163
170 Kryder, Cammy SO Wawasee Middle School 8:27.3 15:45.9 164
171 Chilenski, Autumn SO Fremont Middle School 8:33.6 15:57.5 165
172 Miller, Sammy SR Blackhawk Christian School 8:33.9 15:58.1 166
173 Price, Angela SO Central Noble Junior High 8:34.6 15:59.5 167
174 Gruet, Emma SO Elkhart Christian Academy 8:34.8 15:59.8 168
175 Spurlin, Lilly SO Whitko Middle School 8:37.4 16:04.6 169
176 Rowland, Kylie SO New Haven Middle School 8:38.4 16:06.6 170
177 Dockery, Diamond SR New Haven Middle School 8:38.7 16:07.1 171
178 Custer, Autumn SO Northfield 8:39.4 16:08.3 172
179 Deardorff, Brooklynn JR Elkhart Christian Academy 8:39.6 16:08.8 173
180 Gibbs, Jordan SO Wawasee Middle School 8:41.0 16:11.3 174
181 Hazen, Kyndal SO Elkhart Christian Academy 8:41.6 16:12.4 175
182 Zent, Riley SO Woodlan 8:42.6 16:14.3 176
183 Radcliffe, Julia JR Fremont Middle School 8:42.9 16:14.9 177
184 Whitehead, Ruth SR Goshen Middle School 8:46.6 16:21.8 178
185 Welty, Tia SR Blackhawk Christian School 8:46.7 16:22.1 179
186 Minton, Yazmeine JR New Haven Middle School 8:49.5 16:27.1 180
187 Nolt, Esther JR Bethany Christian Middle Schoo 8:52.8 16:33.4 181
188 Kuespert, Ellise SO Fremont Middle School 8:53.0 16:33.7 182
189 Zumbrun, Kylie SR Central Noble Junior High 9:02.1 16:50.7 183
190 Davis, Jaedyn SR Woodlan 9:23.5 17:30.5 184
191 Wilkinson, Rileigh SO Woodlan 9:24.0 17:31.5 185
192 Miller, Stephanie SO Whitko Middle School 9:29.4 17:41.5 186
193 Police, Sophia SO New Haven Middle School 9:30.1 17:43.0 187
194 Baum, Kristina SR St. Charles/St. Jude 9:43.8 18:08.4 188
195 Jackson, Laura SO Whitko Middle School 9:54.8 18:28.9 189
196 Wright, Bailey SR Whitko Middle School 9:57.4 18:33.8 190
197 Grimm, Rebeka SR Lakewood Park Christian School 10:04.0 18:46.1  
198 Bingham, Kylie JR Central Noble Junior High 10:06.2 18:50.3 191
199 Borden, Estella JR Bethany Christian Middle Schoo 10:31.1 19:36.6 192
200 Liechty, Hope SR Lakewood Park Christian School 10:40.9 19:54.9  
201 Bhagat, Reesha SO Bethany Christian Middle Schoo 11:37.3 21:40.1 193
HS Boys Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:31:33 18:18 23 1 2 3 8 9 12 15
2 1:35:15 19:03 53 5 6 11 14 17 26 30
3 1:35:27 19:05 64 4 7 13 18 22 34 38
4 1:37:12 19:26 100 10 16 20 25 29 36 37
5 1:38:12 19:38 123 19 21 24 27 32 35 39
6 1:41:54 20:22 196 31 33 41 43 48 50 51
7 1:43:33 20:42 207 23 42 44 45 53 64 65
8 1:43:41 20:44 215 28 40 46 49 52 54 59
9 1:52:08 22:25 287 47 56 57 61 66    
10 1:52:20 22:28 298 55 58 60 62 63 67  
HS Boys Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Brokaw, Jack SR Ft. Wayne Northrop 5:35.6 17:22.8 1
2 Williams, Skye SR Ft. Wayne Northrop 5:47.5 17:59.6 2
3 Cisco, Landon SR Ft. Wayne Northrop 5:51.2 18:11.3 3
4 Teagan, Stutsman SR NorthWood 5:53.7 18:19.1 4
5 Raines, Chris SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:57.8 18:31.7 5
6 Myers, Andy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:03.9 18:50.7 6
7 Zach, Ferreira SR NorthWood 6:05.7 18:56.4 7
8 Auer, Tristan SR Ft. Wayne Northrop 6:06.9 18:59.9 8
9 Elward, Ryan SR Ft. Wayne Northrop 6:06.9 19:00.0 9
10 Culp, Sergei SR Goshen 6:07.6 19:02.2 10
11 Straley, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:09.8 19:08.9 11
12 White, Tychicus SR Ft. Wayne Northrop 6:11.5 19:14.3 12
13 Evers, Tyler SR NorthWood 6:11.6 19:14.8 13
14 Broerman, Keaton SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:13.7 19:21.0 14
15 Garcia, Aran SR Ft. Wayne Northrop 6:14.0 19:22.0 15
16 Snyder, Jonathon SR Goshen 6:14.0 19:22.2 16
17 Thelen, Nick SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:14.4 19:23.5 17
18 Kendrick, Steensma SR NorthWood 6:14.5 19:23.7 18
19 Burton, Reed SR Homestead 6:16.7 19:30.3 19
20 Guterrez, Diego SR Goshen 6:16.7 19:30.6 20
21 Luc, Nick SR Ft. Wayne Northrop 6:17.2 19:32.0  
22 Schoff, Jack SR Homestead 6:17.4 19:32.5 21
23 Nate, Mikel SR NorthWood 6:17.7 19:33.6 22
24 George, Clayton SR DeKalb 6:17.8 19:33.8 23
25 Gibble, Marcus SR Homestead 6:17.9 19:34.2 24
26 Schirch, Josh SR Goshen 6:18.3 19:35.4 25
27 Reiling, Drew SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:18.7 19:36.6 26
28 Rulli, Jacob SR Homestead 6:20.5 19:42.4 27
29 Brown, Michael SR Elkhart Christian Academy 6:20.5 19:42.4 28
30 Pressler, Alex SR Goshen 6:20.6 19:42.8 29
31 Ly, Kennedy SR Ft. Wayne Northrop 6:21.1 19:44.2  
32 Stephen, Daniel SR Ft. Wayne Northrop 6:22.5 19:48.4  
33 Post, Matthias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:22.7 19:49.3 30
34 Koehl, Tommy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:23.1 19:50.3  
35 Love, Zach SR Leo 6:23.9 19:52.9 31
36 Norman, Julian SR Homestead 6:24.0 19:53.3 32
37 Thompson, Nathaniel SR Leo 6:24.2 19:53.8 33
38 Jensen, Dawson SR Ft. Wayne Northrop 6:24.5 19:54.8  
39 Arron, Smith SR NorthWood 6:25.2 19:56.9 34
40 Moore, Jakob SR Homestead 6:25.9 19:59.2 35
41 Lichty, Jacob SR Goshen 6:26.1 19:59.8 36
42 Zuniga, Rafael SR Goshen 6:26.2 19:59.9 37
43 Cameron, Hershberger SR NorthWood 6:26.3 20:00.4 38
44 Schlutz, Eric SR Homestead 6:26.8 20:01.9 39
45 Jones, Jordan SR NorthWood 6:27.9 20:05.5  
46 Maggart, Jacob SR Homestead 6:29.5 20:10.2  
47 Kevin, Schrock SR NorthWood 6:29.9 20:11.5  
48 Neuenschwander, Nathan SR Homestead 6:30.4 20:13.1  
49 Jonathan, Dauber SR NorthWood 6:31.3 20:16.0  
50 Hochstetler, Daniel SR NorthWood 6:31.5 20:16.4  
51 White, Mac SR Elkhart Christian Academy 6:33.1 20:21.3 40
52 Haberly, Cameron SR Homestead 6:33.9 20:24.1  
53 Sanchez, Chris SR Goshen 6:34.0 20:24.3  
54 Moore, Joe SR Homestead 6:34.3 20:25.2  
55 Thompson, Charles SR Homestead 6:34.7 20:26.6  
56 Fowerbaugh, Erik SR Leo 6:35.2 20:27.9 41
57 Thompson, Jaret SR DeKalb 6:35.5 20:29.0 42
58 Smith, John SR Homestead 6:35.7 20:29.6  
59 Crain, Brain SR Goshen 6:35.9 20:30.1  
60 Gloudemans, Jake SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.9 20:30.2  
61 Campbell, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.2 20:31.2  
62 Lybarger, Cole SR Churubusco 6:36.8 20:33.1  
63 Connor, Yoder SR NorthWood 6:37.3 20:34.6  
64 Ramos, Alec SR Homestead 6:37.5 20:35.1  
65 Thoma, Richie SR Leo 6:37.6 20:35.6 43
66 Ethan, Silveus SR NorthWood 6:37.8 20:36.0  
67 Romo, Jose SR Goshen 6:37.8 20:36.2  
68 Ratliff, Peyton SR Homestead 6:38.6 20:38.5  
69 Green, Max SR DeKalb 6:39.1 20:40.2 44
70 Rosales, Vince SR Homestead 6:39.6 20:41.7  
71 Klinker, Derek SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:40.2 20:43.5  
72 Record, Ron SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:40.2 20:43.6  
73 Landrigan, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:42.3 20:49.9  
74 Salisbury, Luke SR Ft. Wayne Northrop 6:42.8 20:51.7  
75 DeMoya, Lucas SR Goshen 6:44.4 20:56.6  
76 Tranter, Cory SR Homestead 6:44.7 20:57.6  
77 Seiler, Zack SR DeKalb 6:45.1 20:58.7 45
78 Sutphin, Harrison SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:45.4 20:59.7  
79 Howe, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.6 21:00.3  
80 Boucek, Robertson SR Elkhart Christian Academy 6:46.0 21:01.5 46
81 Hill, Doug SR Columbia City 6:46.6 21:03.4 47
82 Dunn, Matt SR Homestead 6:46.8 21:04.0  
83 Adams, Josh SR Leo 6:47.0 21:04.6 48
84 McCullough, Evan SR West Noble 6:47.2 21:05.4  
85 Wyngarden, Dain SR Elkhart Christian Academy 6:47.4 21:05.8 49
86 Figueroa, Pablo SR Ft. Wayne Northrop 6:47.6 21:06.4  
87 Gonzalez, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:48.1 21:08.1  
88 Banks, Victor SR Ft. Wayne Northrop 6:48.8 21:10.2  
89 McMasters, Pat SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:50.4 21:15.3  
90 Good-Elliot, Ben SR Goshen 6:51.2 21:17.8  
91 Heckman, Taylor SR Ft. Wayne Northrop 6:52.9 21:22.9  
92 Sheron, Anthony SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:53.1 21:23.6  
93 Werling, Jackson SR Leo 6:54.4 21:27.6 50
94 Schumacher , Josiah SR Leo 6:54.6 21:28.1 51
95 Kercher, Trent SR Elkhart Christian Academy 6:55.2 21:30.2 52
96 Towner, Kyle SR Homestead 6:55.4 21:30.8  
97 Miles, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:56.6 21:34.4  
98 Elsasser, Luke SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:57.0 21:35.7  
99 Valdez, Enrique SR Goshen 6:57.5 21:37.3  
100 Schipper, Josh SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:58.7 21:41.0  
101 Akkarakanoksin, Itthikorn SR Goshen 6:59.7 21:44.0  
102 Crowell, Reece SR Homestead 7:01.0 21:48.3  
103 Nichelson, Caleb SR Ft. Wayne Northrop 7:01.0 21:48.3  
104 Noah, Price SR NorthWood 7:02.4 21:52.4  
105 Salisbury, Nick SR DeKalb 7:02.4 21:52.6 53
106 Kersey, Jake SR Elkhart Christian Academy 7:03.0 21:54.4 54
107 Wallace, Jeff SR Churubusco 7:03.6 21:56.2  
108 Perez, Cody SR Garrett 7:03.9 21:57.2 55
109 Roy, Brock SR Columbia City 7:04.5 21:59.0 56
110 Hinen, Jake SR Columbia City 7:04.6 21:59.3 57
111 Smith, Conor SR Homestead 7:05.0 22:00.6  
112 Michael, Bowen SR NorthWood 7:05.7 22:02.8  
113 Walter, Owen SR Garrett 7:06.0 22:03.6 58
114 Anderson, Caleb SR Elkhart Christian Academy 7:06.9 22:06.6 59
115 McKee, Brenn SR Goshen 7:07.2 22:07.3  
116 Shepherd, Jacob SR Garrett 7:07.9 22:09.7 60
117 Merz, Nathan SR Homestead 7:09.0 22:13.1  
118 Hernandez, Rafael SR Goshen 7:10.2 22:16.8  
119 Willson, Joe SR Columbia City 7:10.3 22:17.2 61
120 Crume, Payton SR Goshen 7:10.8 22:18.5  
121 Hidalgo, Daniel SR Goshen 7:14.2 22:29.2  
122 Steffen, Alex SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:15.5 22:33.2  
123 Kieran, Schrock SR NorthWood 7:15.5 22:33.2  
124 Trahin, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:16.0 22:34.6  
125 Radalia, Casey SR Homestead 7:16.4 22:36.0  
126 Record, Dylan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:17.8 22:40.3  
127 Meintel, Jordan SR Homestead 7:17.9 22:40.7  
128 Teran, Giovani SR Goshen 7:19.4 22:45.4  
129 Taylor, Turk SR Garrett 7:19.8 22:46.5 62
130 LaMaster, Kevin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:20.9 22:50.0  
131 Herrmann, Matt SR Goshen 7:21.0 22:50.2  
132 Schriber, Chandler SR Leo 7:22.1 22:53.8  
133 Haltom, David SR Ft. Wayne North Side 7:23.1 22:56.9  
134 Christner, Michael SR Leo 7:23.2 22:57.3  
135 Colten, Silveus SR NorthWood 7:24.8 23:02.3  
136 Wolfe, Joshua SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:27.6 23:10.8  
137 Dykstra, Andrew SR Homestead 7:27.8 23:11.5  
138 Schweller, Michael SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:29.6 23:16.9  
139 Yarian, Kamron SR Garrett 7:31.9 23:24.1 63
140 Scheumann, Brady SR Leo 7:33.2 23:28.3  
141 Woolever, Anthony SR DeKalb 7:34.1 23:31.1 64
142 Victoriano, Andrew SR NorthWood 7:39.1 23:46.5  
143 Logan, Berger SR NorthWood 7:39.5 23:47.8  
144 Dylan, Carter SR NorthWood 7:39.5 23:47.9  
145 Dauterman, Nathan SR Homestead 7:40.0 23:49.4  
146 Klinger, Joey SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:41.5 23:54.0  
147 Watson, Nick SR DeKalb 7:43.0 23:58.5 65
148 Schafer, Evan SR Ft. Wayne North Side 7:46.3 24:09.0  
149 Ramos, Aiden SR Homestead 7:47.2 24:11.7  
150 Campbell, Zach SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:47.3 24:12.1  
151 Cole, Minder SR NorthWood 7:47.9 24:14.0  
152 Clark, Drew SR Northfield 7:48.5 24:15.6  
153 Perez, Alan SR Goshen 7:49.3 24:18.4  
154 Schall, Aaron SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:54.0 24:33.0  
155 Otto, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:58.4 24:46.5  
156 Fudge, Eli SR Columbia City 7:59.4 24:49.5 66
157 DiGregory, Ben SR Homestead 7:59.9 24:51.1  
158 Smith, Eric SR Goshen 8:05.2 25:07.5  
159 Moyer, Mitchell SR Central Noble 8:05.4 25:08.2  
160 Gonzalez, Demitri SR Ft. Wayne North Side 8:07.0 25:13.3  
161 Closson, Micheal SR Central Noble 8:08.6 25:18.1  
162 Bryce, Clouse SR NorthWood 8:09.8 25:22.1  
163 Eckelbarger, Evan SR Northfield 8:11.4 25:26.8  
164 Ice, Collin SR Garrett 8:13.0 25:31.8 67
165 Lehman, Treyvor SR Northfield 8:13.3 25:33.0  
166 Barton, Michael SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:18.5 25:48.9  
167 Gutierrez, Esteban SR Goshen 8:23.1 26:03.4  
168 Redmond, JJ SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:23.7 26:05.2  
169 Burch, Chris SR DeKalb 8:26.0 26:12.4  
170 Mowery, Jim SR Central Noble 8:42.6 27:03.7  
171 Studebaker, Christopher SR Goshen 9:20.8 29:02.5  
172 McKowen, Conner SR Lakeland 10:13.1 31:45.1  
173 Schleinkofer, Alec SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 11:10.9 34:44.6  
174 Miller, Jacob SR Ft. Wayne Northrop 12:59.9 40:23.3  
MS Girls Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:02:50 12:34 15 1 2 3 4 5 6 7
2 1:07:06 13:25 64 8 9 12 17 18 21 22
3 1:09:02 13:48 95 11 14 19 23 28 30 39
4 1:09:17 13:51 102 13 15 16 25 33 36 40
5 1:11:09 14:13 153 24 29 31 32 37 44 47
6 1:11:30 14:18 168 10 26 27 35 70 72 75
7 1:12:57 14:35 205 20 43 45 46 51 59 62
8 1:13:51 14:46 231 34 38 52 53 54 57 60
9 1:14:39 14:55 245 41 42 49 50 63 79 84
10 1:16:01 15:12 284 48 55 56 61 64 66 68
11 1:19:57 15:59 373 58 67 76 85 87 93 94
12 1:20:16 16:03 377 65 71 73 80 88 89 91
14 1:24:12 16:50 446 82 86 90 92 96 99 101
15 1:27:32 17:30 462 78 81 98 102 103 104 106
16 1:42:36 20:31 539 105 107 108 109 110    
MS Girls Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Minton, Ashlyn JR Maple Creek Middle School 6:38.2 12:22.5 1
2 Kreilach, Ava JR Maple Creek Middle School 6:41.3 12:28.1 2
3 Brennan, Danielle SO Maple Creek Middle School 6:41.9 12:29.4 3
4 Wilkins, Maya SR Maple Creek Middle School 6:50.2 12:44.8 4
5 Mullins, Sarah JR Maple Creek Middle School 6:50.8 12:45.9 5
6 Landwehr, Cobi JR Maple Creek Middle School 6:50.9 12:46.0 6
7 Thurber, Kiana SR Maple Creek Middle School 6:50.9 12:46.1 7
8 Stock, Maggie JR Woodside Middle School 6:56.6 12:56.7 8
9 Cesar, Audrey JR Woodside Middle School 7:00.1 13:03.2 9
10 Barnett, Winnie JR Edgewood Middle School 7:06.4 13:14.9 10
11 Shotts, Rylee JR Maple Creek Middle School 7:08.2 13:18.3  
12 Arnold, Grace SO Maple Creek Middle School 7:08.7 13:19.4  
13 Wilson, Ally SR Indian Springs Middle School 7:15.2 13:31.4 11
14 Kunkle, Sasha SR Woodside Middle School 7:17.2 13:35.0 12
15 Sheafer, Scarlett-Ann JR Summit Middle School 7:18.2 13:37.0 13
16 Gilbert, Kurstyn JR Indian Springs Middle School 7:19.7 13:39.7 14
17 Sheefel, Mallory SO Summit Middle School 7:19.8 13:39.9 15
18 Fedele, Josie JR Maple Creek Middle School 7:19.9 13:40.1  
19 Moore, Aneka SR Summit Middle School 7:20.4 13:41.2 16
20 Moon, Makayla SO Woodside Middle School 7:21.8 13:43.8 17
21 Amstutz, Aleah JR Maple Creek Middle School 7:23.3 13:46.6  
22 Hans, Lauren JR Woodside Middle School 7:24.2 13:48.1 18
23 Wineland, Mackenzie SR Indian Springs Middle School 7:24.4 13:48.5 19
24 Justice, Sarai SR Manchester 7:24.6 13:48.9 20
25 McLaughlin, Emily SR Woodside Middle School 7:25.1 13:49.8 21
26 Landrigan, Lizzie SR Woodside Middle School 7:26.4 13:52.3 22
27 Herendeen, Tess SO Woodside Middle School 7:26.6 13:52.7  
28 Sowders, Emma SR Indian Springs Middle School 7:27.7 13:54.8 23
29 Dinius, Hannah SO Maple Creek Middle School 7:28.9 13:56.9  
30 Flores, Joci SO West Noble Middle School 7:30.3 13:59.5 24
31 Krizon, Gwen SR Summit Middle School 7:31.2 14:01.2 25
32 Hurley, Alyssa SR Edgewood Middle School 7:32.5 14:03.6 26
33 Doyle, Ella SR Edgewood Middle School 7:34.6 14:07.6 27
34 Hoag, Kaitlyn JR Indian Springs Middle School 7:35.1 14:08.4 28
35 Haverstock, Jaedyn SR Woodside Middle School 7:35.9 14:10.0  
36 Miller, Mykaela SR West Noble Middle School 7:37.0 14:12.0 29
37 Hill, Macey JR Indian Springs Middle School 7:37.4 14:12.8 30
38 Smith, Jazmyn SO West Noble Middle School 7:39.2 14:16.1 31
39 Bonilla, Samantha SO West Noble Middle School 7:39.2 14:16.2 32
40 Gearhart, Maddison JR Maple Creek Middle School 7:40.4 14:18.3  
41 Saine, Caydance JR Summit Middle School 7:40.4 14:18.4 33
42 Hissong, Mary Kate SR Leo Jr/Sr High School 7:40.6 14:18.7 34
43 Hans, Maya SO Woodside Middle School 7:41.5 14:20.5  
44 Aguilar, Jocelun SR Woodside Middle School 7:42.0 14:21.4  
45 Hepler, Aubrey JR Edgewood Middle School 7:42.6 14:22.4 35
46 Warner, Heidi JR Summit Middle School 7:43.0 14:23.2 36
47 Denice, Anna SO Woodside Middle School 7:43.4 14:24.0  
48 Dennis, Becky JR West Noble Middle School 7:44.4 14:25.9 37
49 Lemley, Audrey SO Maple Creek Middle School 7:45.2 14:27.4  
50 Bontrager, Abby SO Westview Jr. High 7:45.4 14:27.7  
51 Fahl, Reece SO Leo Jr/Sr High School 7:46.8 14:30.4 38
52 Ruppert, Sydney SR Woodside Middle School 7:47.2 14:31.0  
53 Stinson, Joey SO Indian Springs Middle School 7:48.2 14:32.9 39
54 Walczak, Harlee JR Summit Middle School 7:52.5 14:41.0 40
55 Jauregui, Jessie JR DeKalb Middle School 7:52.8 14:41.5 41
56 Leslie, Morgan JR DeKalb Middle School 7:52.9 14:41.6 42
57 Schmidt, Madisyn SR Manchester 7:53.5 14:42.8 43
58 Silva, Adamaris JR West Noble Middle School 7:53.6 14:43.1 44
59 Creager, Keilan SO Manchester 7:54.1 14:44.0 45
60 Leimkuhler, Ava SO Maple Creek Middle School 7:54.7 14:45.1  
61 Evans, Kaylee SR Maple Creek Middle School 7:54.9 14:45.3  
62 Miller, Jenna JR Manchester 7:54.9 14:45.4 46
63 Plank, Madeline SR West Noble Middle School 7:55.4 14:46.3 47
64 Tranter, Adrienne SO Woodside Middle School 7:56.2 14:47.8  
65 Heckman, Kamryn SO NorthWood Middle School 7:56.9 14:49.2 48
66 Baumgartner, Sarah SR DeKalb Middle School 7:58.9 14:52.8 49
67 Faley, Sarah SO Summit Middle School 7:59.5 14:54.0  
68 Ward, Kate SR Summit Middle School 8:00.1 14:55.1  
69 Kneller, Allison SO DeKalb Middle School 8:00.2 14:55.3 50
70 Rickert, Mckenna SO Manchester 8:01.1 14:56.9 51
71 Pocock, Brook SO Maple Creek Middle School 8:01.3 14:57.4  
72 Claxton, Jacia SO Maple Creek Middle School 8:02.5 14:59.7  
73 Moon, Lauren SR Indian Springs Middle School 8:02.7 15:00.0  
74 Lauer, Lexy JR Leo Jr/Sr High School 8:02.9 15:00.4 52
75 Simcox, Lily SO Leo Jr/Sr High School 8:03.0 15:00.5 53
76 Kern, Nina JR Leo Jr/Sr High School 8:03.9 15:02.1 54
77 Tilbury, Anna SR Summit Middle School 8:05.2 15:04.6  
78 Egolf, Kaicee SR NorthWood Middle School 8:06.6 15:07.2 55
79 Schaefer, Payton SO Summit Middle School 8:07.5 15:08.9  
80 Caldwell, Lauren JR Maple Creek Middle School 8:09.0 15:11.7  
81 Lehman, Alana SO NorthWood Middle School 8:09.4 15:12.4 56
82 Werling, Katelin JR Leo Jr/Sr High School 8:10.1 15:13.8 57
83 Dirr, Brooke SR Prairie Heights Middle School 8:10.8 15:15.1 58
84 Blocher, Lace SO Manchester 8:12.4 15:18.1 59
85 Foreman, Gabby SR West Noble Middle School 8:12.8 15:18.7  
86 Willson, Cassidy SO Indian Springs Middle School 8:13.2 15:19.5  
87 Hamilton, Jessica SR Leo Jr/Sr High School 8:13.9 15:20.9 60
88 Geoffray, Mia SR Summit Middle School 8:15.3 15:23.5  
89 Young, Shauna SR Indian Springs Middle School 8:15.7 15:24.1  
90 Barrera, Janysse SO NorthWood Middle School 8:15.7 15:24.2 61
91 Schleinkofer, Sarah JR Leo Jr/Sr High School 8:15.8 15:24.4  
92 Barrett, Lauren SO Manchester 8:16.5 15:25.8 62
93 Gloyd, Kaitlyn SO Maple Creek Middle School 8:17.1 15:26.9  
94 McCoy, Caitlyn SO Indian Springs Middle School 8:17.3 15:27.1  
95 Martinez, Anahy JR DeKalb Middle School 8:18.1 15:28.7 63
96 Bowser, Lilly SR NorthWood Middle School 8:18.1 15:28.7 64
97 Andersen, Angelicia SO Manchester 8:18.6 15:29.6  
98 Weigold, Kelsey JR West Noble Middle School 8:18.7 15:29.7  
99 Koshmider, Sophie SR Goshen Middle School 8:20.9 15:33.9 65
100 Ely, Julie SO NorthWood Middle School 8:21.3 15:34.6 66
101 Myers, Kennedy JR Prairie Heights Middle School 8:21.4 15:34.8 67
102 Thornton, Abi SO NorthWood Middle School 8:21.7 15:35.3 68
103 Mayorga, Jaqueline JR West Noble Middle School 8:23.6 15:38.9  
105 Campbell, Abi JR Edgewood Middle School 8:25.5 15:42.5 70
106 Lee, Laureen SR Indian Springs Middle School 8:26.0 15:43.4  
107 Mora, Thalia JR NorthWood Middle School 8:26.9 15:45.2  
108 Galloway, Rhian SR Wawasee Middle School 8:27.4 15:46.1  
109 Hasselman, Paige SO Leo Jr/Sr High School 8:28.7 15:48.4  
110 Eppert, Anika SO Fairfield 8:29.2 15:49.4  
111 Collins, Chloe SO Goshen Middle School 8:30.0 15:50.9 71
112 Slabach, Hannah SR Edgewood Middle School 8:30.8 15:52.4 72
113 Whiteleather, Hailey SO Indian Springs Middle School 8:31.4 15:53.5  
114 Chupp, Morgan SR Goshen Middle School 8:32.0 15:54.6 73
115 Hurst, Mariah SO Wawasee Middle School 8:32.1 15:54.7  
116 Porter, Kassidy SO Indian Springs Middle School 8:32.3 15:55.1  
118 Bollinger, Hudson SR Edgewood Middle School 8:34.6 15:59.4 75
119 Penick, Miah SO Prairie Heights Middle School 8:35.4 16:00.9 76
120 Cole, Brynn SO Leo Jr/Sr High School 8:35.5 16:01.0  
121 Reyes, Zulia JR West Noble Middle School 8:35.8 16:01.7  
122 Schrader, Anna SO Indian Springs Middle School 8:35.9 16:01.8  
123 Christlieb, Alexis SR Leo Jr/Sr High School 8:36.7 16:03.4  
124 Miller, Melissa JR Westview Jr. High 8:37.6 16:05.0  
125 Yoder, Sarah SO Wawasee Middle School 8:37.6 16:05.1  
127 Harris, Lauren JR New Haven Middle School 8:38.6 16:06.8 78
128 Bardwell, Eliana JR Woodside Middle School 8:38.8 16:07.2  
129 Roa, Brooke JR NorthWood Middle School 8:39.7 16:08.9  
130 Olvera, Jasmine SR NorthWood Middle School 8:39.7 16:09.0  
131 Haupert, Allysa SR Northfield 8:40.2 16:09.8  
132 Kelley, Olivia SO DeKalb Middle School 8:42.4 16:14.0 79
133 Wilson, Olivia SR NorthWood Middle School 8:43.7 16:16.4  
134 Merz, Megan SR Summit Middle School 8:44.4 16:17.7  
135 Davis, Delaney SR NorthWood Middle School 8:44.8 16:18.4  
136 Markham, Jenna SO NorthWood Middle School 8:44.9 16:18.6  
137 Perez-Diener, Camila SO Goshen Middle School 8:45.0 16:18.8 80
138 Saine, Aly SO Summit Middle School 8:45.0 16:18.9  
139 Kuhn, Sydney JR New Haven Middle School 8:45.3 16:19.3 81
140 Siffer, Annelise SR Summit Middle School 8:45.8 16:20.3  
141 Bolinger, Sapphire SO East Noble Middle School 8:46.5 16:21.6 82
143 Blank, Olivia SR Indian Springs Middle School 8:47.3 16:23.2  
144 Peconge, Chyene JR Indian Springs Middle School 8:47.9 16:24.3  
145 Shepherd, Whitney JR Edgewood Middle School 8:48.5 16:25.3  
146 Bright, Mckenzie SO Maple Creek Middle School 8:49.3 16:26.8  
147 Moore, Eliot JR Summit Middle School 8:49.4 16:27.1  
148 Shaffer, Summer SR Summit Middle School 8:50.1 16:28.4  
149 Roller, Mariah SR DeKalb Middle School 8:50.4 16:28.8 84
150 Stultz, Alana SO Indian Springs Middle School 8:51.1 16:30.2  
151 Dailey, Katlyn JR Prairie Heights Middle School 8:51.1 16:30.2 85
152 Tappy, Grayce SO Maple Creek Middle School 8:51.2 16:30.4  
153 Hardiek, Grace JR East Noble Middle School 8:51.2 16:30.4 86
154 Novotny, Katelyn SO Maple Creek Middle School 8:51.2 16:30.4  
155 Nofzinger, Grace SO DeKalb Middle School 8:52.0 16:31.8  
156 Shartzer, Elizabeth SO Westview Jr. High 8:52.2 16:32.2  
157 Bartley, Makayla SR Prairie Heights Middle School 8:54.8 16:37.2 87
158 Hammer, Allyson SO DeKalb Middle School 8:55.1 16:37.7  
159 Darnell, Chloe SO Goshen Middle School 8:55.7 16:38.7 88
160 Snyder, Shayna SO Goshen Middle School 8:56.4 16:40.1 89
161 Miller, Julia SO Westview Jr. High 8:57.3 16:41.7  
162 Moellering, Emma SO Woodside Middle School 8:58.4 16:43.8  
163 Mummert, Lea SO Woodside Middle School 8:59.1 16:45.1  
164 Ayres, Hannah SR Manchester 9:00.5 16:47.7  
165 Hartman, Hannah JR East Noble Middle School 9:01.7 16:49.9 90
166 Gillespie, Adeline JR DeKalb Middle School 9:02.1 16:50.7  
167 Best, Sadie JR Garrett Middle School 9:02.1 16:50.7  
168 Oaks, Kamden SR Maple Creek Middle School 9:02.2 16:50.9  
169 Owens, Gabby SO Indian Springs Middle School 9:04.5 16:55.2  
170 Mikel, Marissa SR Edgewood Middle School 9:04.6 16:55.3  
171 Hart, Rory SO Goshen Middle School 9:04.7 16:55.5 91
172 Clegg, Eliza JR Woodside Middle School 9:05.3 16:56.8  
173 Hargan, Kate JR Summit Middle School 9:05.6 16:57.2  
174 Price, Carlie SO Indian Springs Middle School 9:06.5 16:59.0  
175 Trosper, Dorian JR Goshen Middle School 9:08.0 17:01.8  
176 Greiner, Riley SO Goshen Middle School 9:08.5 17:02.7  
177 Davies, Kallie JR East Noble Middle School 9:09.9 17:05.2 92
178 Rojas, Melany SR Goshen Middle School 9:10.5 17:06.4  
179 Persley, Ashley JR Goshen Middle School 9:10.7 17:06.8  
180 Hess, Lexy SO NorthWood Middle School 9:11.2 17:07.6  
181 Lamb, Kira JR Indian Springs Middle School 9:11.5 17:08.2  
182 Yarian, Caliegh SO DeKalb Middle School 9:12.0 17:09.2  
183 Sexton, Jolie SO Prairie Heights Middle School 9:12.2 17:09.4 93
184 Leland, Alyssa JR Prairie Heights Middle School 9:15.2 17:15.2 94
185 Metzger, Morgan SO Manchester 9:16.9 17:18.2  
187 Hunter, Kiera SO Woodside Middle School 9:17.9 17:20.1  
188 Boucher, Sheri JR Garrett Middle School 9:18.9 17:22.0  
189 Billingsley, Selena JR Woodside Middle School 9:19.0 17:22.3  
190 Meintel, Reagan SO Woodside Middle School 9:19.7 17:23.5  
191 Eling, Americus SO East Noble Middle School 9:20.8 17:25.5 96
192 Johnson, Madison JR Edgewood Middle School 9:21.0 17:25.9  
193 Lester, Kaesyn SO Manchester 9:22.2 17:28.2  
194 Esterline, Sophia JR DeKalb Middle School 9:23.4 17:30.4  
195 Kell, Janelle JR DeKalb Middle School 9:24.7 17:32.9  
196 Silva, Jessica SO West Noble Middle School 9:25.0 17:33.4  
197 Trammell, Grace SO Fairfield 9:25.5 17:34.3  
199 Vela, Noemi JR Goshen Middle School 9:27.9 17:38.8  
200 Remocaldo, Sandra JR Edgewood Middle School 9:28.1 17:39.1  
201 Scheumann, Rachel SR Leo Jr/Sr High School 9:29.3 17:41.4  
202 Schmitt, Lydia JR NorthWood Middle School 9:29.8 17:42.4  
203 Sheafer, Cat SO Summit Middle School 9:30.6 17:43.8  
204 Leazier, Emily JR New Haven Middle School 9:31.9 17:46.2 98
205 Dunn, Nikita JR Northfield 9:33.1 17:48.4  
206 Boyd, Rebecca SO Indian Springs Middle School 9:36.0 17:54.0  
207 Arnett, McKenna JR East Noble Middle School 9:36.6 17:55.0 99
208 Justice, Ahlai SO Manchester 9:36.9 17:55.6  
209 Lopez, Michelle SR Goshen Middle School 9:38.9 17:59.3  
210 Collins, Brooklynn SO Goshen Middle School 9:41.8 18:04.8  
212 Arnett, Madison JR East Noble Middle School 9:43.8 18:08.4 101
213 Shenfeld, Aryiana JR Maple Creek Middle School 9:44.1 18:09.1  
215 Ferreya, Amalia JR East Noble Middle School 9:47.7 18:15.6  
216 Blucker, Kelsi JR NorthWood Middle School 9:53.9 18:27.2  
217 Quinn, Samantha SO NorthWood Middle School 9:57.2 18:33.5  
218 Minton, Yevonna SO New Haven Middle School 9:59.8 18:38.4 102
219 Morton, Laurel SO Summit Middle School 9:59.9 18:38.5  
220 Fleischer, Rainia SO Maple Creek Middle School 10:01.3 18:41.1  
221 Roller, Kori SO New Haven Middle School 10:02.0 18:42.4 103
222 Majewski, Lydia SR Summit Middle School 10:02.3 18:43.0  
223 Parks, Jessica SO Prairie Heights Middle School 10:04.7 18:47.5  
224 Groholski, Keely SO Woodside Middle School 10:09.9 18:57.0  
225 Urioste, Izzy SO New Haven Middle School 10:10.7 18:58.6 104
226 Buuck, Megan JR Leo Jr/Sr High School 10:12.1 19:01.2  
227 Boston, Lily JR Lakeview Middle School 10:13.7 19:04.1 105
228 Ayres, Stephanie SO Manchester 10:13.7 19:04.2  
229 Kiger, Elizabeth SO Manchester 10:14.5 19:05.7  
230 Hooten, Alexa SO Woodside Middle School 10:15.3 19:07.3  
231 Satterwaite, Ella SO Northfield 10:20.2 19:16.3  
232 Yoder, Chloe JR Leo Jr/Sr High School 10:22.2 19:20.1  
233 Hoover-Pelfrey, Hailey SO New Haven Middle School 10:25.5 19:26.3 106
234 Weiss, Vanessa SO Woodside Middle School 10:26.7 19:28.5  
235 Zawadzki, Paige JR Lakeview Middle School 10:26.9 19:28.9 107
236 Gonzalez, Neomi JR East Noble Middle School 10:27.2 19:29.4  
237 Williams, Kendra JR Lakeview Middle School 10:28.0 19:30.8 108
238 Hogg, Kaitlyn SO New Haven Middle School 10:28.9 19:32.6  
239 Ratkos, Illyanna SR Summit Middle School 10:34.2 19:42.5  
240 Villegas, Vanessa SO Goshen Middle School 10:38.0 19:49.6  
241 Yahne, Eedyn SO East Noble Middle School 10:38.9 19:51.2  
242 Clise, Acadia SO NorthWood Middle School 10:54.1 20:19.5  
243 Reedy, Iolana SO NorthWood Middle School 10:54.1 20:19.5  
244 Clark, Amy SO New Haven Middle School 10:55.2 20:21.6  
245 DeBoest, Mel JR Lakeview Middle School 10:59.2 20:29.1 109
246 Johnston, Heather SO New Haven Middle School 11:00.3 20:31.1  
247 DeMoya, Salome SO Goshen Middle School 11:11.5 20:52.0  
248 Brandt, Alex SO New Haven Middle School 11:17.7 21:03.6  
249 Hartley, Sophia SO Woodside Middle School 11:20.3 21:08.4  
251 Smith, Keirstyn SO New Haven Middle School 11:36.3 21:38.2  
252 Brewbaker, Natalie JR Fremont Middle School 11:46.5 21:57.3  
253 Banks, Lana SO Fremont Middle School 12:07.2 22:35.9  
254 Miller, Jaquelyn JR NorthWood Middle School 12:12.4 22:45.6  
255 Easton, Kerri SO NorthWood Middle School 12:28.3 23:15.2  
256 Chapman, Katie SO NorthWood Middle School 12:31.1 23:20.3  
257 Perry, Lia JR Lakeview Middle School 12:54.2 24:03.5 110
HS Varsity Boys Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:26:10 17:14 51 1 9 12 14 15 30 62
2 1:27:18 17:27 59 5 7 10 17 20 27 90
3 1:29:37 17:55 123 13 16 26 31 37 38 45
4 1:30:34 18:06 166 3 22 33 40 68 84 95
5 1:32:03 18:24 201 18 19 46 54 64 67 85
6 1:32:33 18:30 209 23 25 44 57 60 74 76
7 1:32:18 18:27 222 8 36 52 61 65 100 101
8 1:33:33 18:42 254 28 49 51 55 71 92  
9 1:33:49 18:45 268 34 39 41 63 91 102 106
10 1:35:58 19:11 313 24 35 47 83 124 142 143
11 1:35:36 19:07 324 29 58 73 77 87 111 114
12 1:35:31 19:06 329 6 32 82 96 113 117 118
13 1:35:32 19:06 331 4 53 59 103 112 125 127
14 1:36:59 19:23 362 2 11 94 121 134 137  
15 1:36:30 19:18 363 21 69 70 99 104    
16 1:36:35 19:19 364 48 72 78 80 86 89 97
17 1:39:08 19:49 435 42 81 88 108 116 129 133
18 1:40:31 20:06 470 56 79 105 107 123 126 135
19 1:40:33 20:06 475 43 93 109 110 120 131 136
20 1:44:08 20:49 535 66 75 115 139 140    
21 1:46:17 21:15 542 50 98 119 130 145    
22 1:49:44 21:56 661 122 128 132 138 141 144  
HS Varsity Boys Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Starnes, Dustin SR Ft. Wayne Northrop 5:20.3 16:35.2 1
2 Perkins, Mitch SR Prairie Heights 5:24.0 16:46.6 2
3 Beakas, Jack SR DeKalb 5:26.5 16:54.4 3
4 Miller, Landon SR Fairfield 5:28.4 17:00.4 4
5 Campos, Salvador SR West Noble 5:31.8 17:10.9 5
6 Eyer, Jacob SR Churubusco 5:32.1 17:11.9 6
7 Thompson, Dakota SR West Noble 5:33.0 17:14.8 7
8 Emery, Will SR Leo 5:33.0 17:14.8 8
9 Guingrich, Quin SR Ft. Wayne Northrop 5:33.5 17:16.3 9
10 DeLuna, Alex SR West Noble 5:34.1 17:18.2 10
11 Perkins, Joshua SR Prairie Heights 5:34.1 17:18.3 11
12 Bayne, Connor SR Ft. Wayne Northrop 5:34.7 17:20.0 12
13 Tretter, Bryson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:35.8 17:23.4 13
14 Cambron, AJ SR Ft. Wayne Northrop 5:35.8 17:23.5 14
15 Prochaska, Josh SR Ft. Wayne Northrop 5:39.8 17:35.8 15
16 Barton, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:40.3 17:37.3 16
17 Contreras, Erick SR West Noble 5:41.3 17:40.5 17
18 Perez, Juan SR Goshen 5:42.3 17:43.5 18
19 Barahona, Jason SR Goshen 5:45.6 17:53.8 19
20 Contreras, Justin SR West Noble 5:45.6 17:53.9 20
21 Roth, Jonathon SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:47.5 17:59.6 21
22 Beckmann, Scotty SR DeKalb 5:47.6 18:00.0 22
23 Waycaster, Kris SR Elkhart Christian Academy 5:47.9 18:01.0 23
24 Busch, Stephen SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:49.4 18:05.8 24
25 Springer, Austin SR Elkhart Christian Academy 5:49.9 18:07.1 25
26 Cahill, Collin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:50.0 18:07.4 26
27 Shoemaker, Jordan SR West Noble 5:50.1 18:07.8 27
28 Emanuel, Olvera SR NorthWood 5:50.2 18:08.1 28
29 McFarland, Andrew SR Columbia City 5:50.2 18:08.3 29
30 Derickson, Nick SR Ft. Wayne Northrop 5:50.3 18:08.4 30
31 Delaney, Emmett SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:50.8 18:09.9 31
32 Springer, Trey SR Churubusco 5:51.4 18:11.8 32
33 Turner, Evan SR DeKalb 5:51.5 18:12.3 33
34 Wadsworth, Kaleb SR Lakeland 5:51.7 18:12.7 34
35 Deiser, Joe SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:52.4 18:14.9 35
36 Lauer, Chris SR Leo 5:53.6 18:18.6 36
37 Malone, Blake SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:53.8 18:19.4 37
38 Manning, Michael SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:54.0 18:20.0 38
39 Eagleson, Kent SR Lakeland 5:54.4 18:21.1 39
40 Stokes, Cameron SR DeKalb 5:54.7 18:22.2 40
41 Burchett, Kyle SR Lakeland 5:55.5 18:24.7 41
42 Shear, Noah SR Northfield 5:57.5 18:30.8 42
43 Malcolm, Micah SR Garrett 5:57.5 18:30.9 43
44 McKee, Garrett SR Elkhart Christian Academy 5:58.3 18:33.4 44
45 Pocock, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:59.4 18:36.6 45
46 Perez-Diener, Felix SR Goshen 5:59.7 18:37.6 46
47 Derloshon, Simon SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:59.8 18:38.0 47
48 Ruppert, Ryan SR Homestead 5:59.8 18:38.1 48
49 Caleb, Darr SR NorthWood 6:00.1 18:38.8 49
50 Biddle, Kegan SR Eastside 6:00.6 18:40.6  
51 Wright, Josh SR Whitko 6:01.4 18:43.0 50
52 Mason, Pippenger SR NorthWood 6:01.8 18:44.1 51
53 Werling, Nathan SR Leo 6:02.0 18:44.7 52
54 Kintigh, Mason SR Fairfield 6:02.1 18:45.2 53
55 Oyer, Zach SR Goshen 6:02.5 18:46.4 54
56 Marcus, Hershberger SR NorthWood 6:02.5 18:46.4 55
57 Boyle, Josh SR Ft. Wayne North Side 6:04.9 18:53.9 56
58 Magaldi, Lucas SR Elkhart Christian Academy 6:05.1 18:54.4 57
59 Emrick, Gage SR Columbia City 6:05.7 18:56.3 58
60 Lerch, Xander SR Fairfield 6:05.8 18:56.7 59
61 Kautzmann, Trent SR Elkhart Christian Academy 6:06.1 18:57.7 60
62 Dimond, Hunter SR Leo 6:06.2 18:57.9 61
63 Miller, John SR Ft. Wayne Northrop 6:06.3 18:58.2 62
64 Grogg, Joshua SR Lakeland 6:06.9 19:00.0 63
65 Villegas, Erik SR Goshen 6:07.7 19:02.4 64
66 Miller, Kienan SR Leo 6:07.8 19:03.0 65
67 Smith, Kaleb SR Central Noble 6:08.5 19:05.1 66
68 Arrelo, Angel SR Goshen 6:08.5 19:05.1 67
69 Anderson, Matt SR DeKalb 6:08.8 19:05.9 68
70 McIntosh, Austin SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:08.9 19:06.3 69
71 Nygaard, Jacob SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:10.6 19:11.4 70
72 Brown, Evan SR Bethany Christian 6:10.8 19:12.3  
73 Nathaniel, Williams SR NorthWood 6:12.1 19:16.1 71
74 Zelt, Jake SR Homestead 6:12.2 19:16.6 72
75 Matteson, Jake SR Columbia City 6:12.8 19:18.3 73
76 Miller, Trevor SR Elkhart Christian Academy 6:13.2 19:19.5 74
77 Lundquist, Connor SR Central Noble 6:13.6 19:20.8 75
78 Casaletto, Lucas SR Elkhart Christian Academy 6:13.8 19:21.4 76
79 Hearld, Tim SR Columbia City 6:15.7 19:27.4 77
80 Carroll, Walker SR Homestead 6:15.7 19:27.5 78
81 Capps, Mathew-Briley SR Ft. Wayne North Side 6:15.8 19:27.7 79
82 Behrens, Kolin SR Homestead 6:15.9 19:28.1 80
83 Frye, Peyton SR Northfield 6:17.0 19:31.6 81
84 Grey, Mason SR Churubusco 6:17.6 19:33.3 82
85 Moore, Steve SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:20.1 19:41.2 83
86 Knepper, Seth SR DeKalb 6:20.7 19:42.8 84
87 Suarez, Irving SR Goshen 6:21.0 19:43.7 85
88 Dunn, Jake SR Homestead 6:21.4 19:45.1 86
89 Watts, Daniel SR Columbia City 6:21.9 19:46.8 87
90 Carey, matt SR Northfield 6:22.6 19:49.0 88
91 Falloon, Benjamin SR Homestead 6:23.1 19:50.3 89
92 Burke, Aden SR West Noble 6:23.3 19:50.9 90
93 Keller, Christian SR Lakeland 6:23.3 19:51.0 91
94 Ryne, Venable SR NorthWood 6:23.9 19:52.9 92
95 Weaver, Evan SR Garrett 6:24.1 19:53.4 93
96 Dyer, Matthew SR Prairie Heights 6:24.1 19:53.5 94
97 Bell, Trevor SR DeKalb 6:24.1 19:53.6 95
98 Skinner, Jacob SR Churubusco 6:24.4 19:54.4 96
99 Suozzi, Ezra SR Homestead 6:24.7 19:55.3 97
100 Busz, Logan SR Whitko 6:24.7 19:55.3 98
101 Rumple, Matthew SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:25.0 19:56.2 99
102 Just, John SR Leo 6:25.4 19:57.5 100
103 Hunt, Tysen SR Lakewood Park Christian 6:28.1 20:05.9  
104 Hochstetler, Jonah SR Bethany Christian 6:28.4 20:06.7  
105 Harding, AJ SR Leo 6:29.4 20:10.0 101
106 Arseneau, Daniel SR Lakeland 6:29.9 20:11.4 102
107 Doriot, Spencer SR Fairfield 6:30.1 20:12.2 103
108 Fink, Victor SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:31.6 20:16.9 104
109 Walden, Billy SR Ft. Wayne North Side 6:33.9 20:24.0 105
110 Hostetler, Deklyn SR Lakeland 6:34.2 20:24.9 106
111 McCard, Parker SR Ft. Wayne North Side 6:34.8 20:26.8 107
112 Zolman, Mason SR Northfield 6:36.1 20:30.7 108
113 Hinkle, Chance SR Garrett 6:37.3 20:34.4 109
114 Losbichler, Max SR Garrett 6:37.3 20:34.5 110
115 Whittaker, Justin SR Ft. Wayne South Side 6:37.8 20:36.0  
116 Clark, Tanner SR Columbia City 6:37.9 20:36.4 111
117 Wesseler, Ethan SR Fairfield 6:38.5 20:38.4 112
118 Kolvoord, Bradlee SR Churubusco 6:39.1 20:40.0 113
119 Lee, Ashtin SR Columbia City 6:39.2 20:40.4 114
120 Calvalege, Michael SR Central Noble 6:39.3 20:40.8 115
121 Augustus, Noah SR Northfield 6:41.2 20:46.5 116
122 Geiger, Reed SR Churubusco 6:41.8 20:48.6 117
123 Stucker, Noah SR Churubusco 6:43.0 20:52.2 118
124 Freel, Zack SR Whitko 6:44.4 20:56.5 119
125 Souder, Brent SR Garrett 6:45.6 21:00.2 120
126 Aguilar, Andrew SR Prairie Heights 6:46.5 21:03.1 121
127 Chadwell, Andrew SR Eastside 6:49.2 21:11.6  
128 Erlacher, Evan SR Bethany Christian 6:49.5 21:12.3  
129 Fuller, Eric SR Woodlan 6:50.6 21:15.8 122
130 Fellman, Nathaniel SR Ft. Wayne South Side 6:51.0 21:17.0  
131 Reinhart, Anthony SR Ft. Wayne North Side 6:51.7 21:19.3 123
132 Gosche, Tyler SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:51.7 21:19.3 124
133 Miller, Ethan SR Fairfield 6:52.1 21:20.4 125
134 Cobos, Maximillian SR Ft. Wayne North Side 6:52.7 21:22.5 126
135 Carpenter, Clark SR Fairfield 6:53.0 21:23.2 127
136 Gentz, Jacob SR Woodlan 6:53.1 21:23.6 128
137 Shibata, Gaku SR Eastside 6:54.3 21:27.2  
138 Knepp, Keegan SR Northfield 6:56.3 21:33.6 129
139 Miller, Ezra SR Whitko 6:56.5 21:34.2 130
140 Dreier, Jordan SR Fairfield 6:58.5 21:40.3  
141 Hartman, Noah SR Garrett 6:58.6 21:40.8 131
142 Van Horn, Tyler SR Woodlan 6:59.2 21:42.6 132
143 Carey, Logan SR Northfield 7:03.7 21:56.7 133
144 Levitz, Doug SR Prairie Heights 7:04.4 21:58.6 134
145 Zmudzinski, Zane SR Bethany Christian 7:07.3 22:07.8  
146 Mang, Willie SR Ft. Wayne North Side 7:09.2 22:13.7 135
147 Mix, Matt SR Garrett 7:12.0 22:22.4 136
148 Perkins, Kendall SR Prairie Heights 7:13.5 22:27.0 137
149 Kurtz, Eric SR Woodlan 7:14.2 22:29.1 138
150 Wolf, Dakota SR Central Noble 7:14.8 22:31.0 139
151 Stump, Austin SR Central Noble 7:14.8 22:31.1 140
152 Walton, Keegan SR Woodlan 7:22.2 22:53.9 141
153 Carpenter, Conner SR Fairfield 7:22.9 22:56.1  
154 Ealey, Clay SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:25.6 23:04.5 142
155 Rorick, Patrick SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:36.7 23:39.2 143
156 Schaber, Tim SR Woodlan 7:51.7 24:25.6 144
157 Coffin, Stefan SR Ft. Wayne South Side 7:57.2 24:42.7  
158 Gebert, Kort SR Whitko 8:05.5 25:08.7 145
159 High, Michael SR Ft. Wayne South Side 8:37.4 26:47.8  
HS Varsity Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:39:23 19:52 34 2 3 5 8 16 18 19
2 1:43:09 20:37 96 1 6 13 30 46 55 63
3 1:47:58 21:35 150 17 20 26 43 44 49 50
4 1:47:25 21:29 154 7 10 33 48 56 57 120
5 1:48:49 21:45 195 12 14 24 71 74 99  
6 1:50:56 22:11 219 15 32 41 51 80 82 93
7 1:50:53 22:10 222 23 25 47 62 65 103 106
8 1:51:34 22:18 254 11 31 69 70 73 76 91
9 Lakeland 1:52:26 22:29 264 22 29 34 83 96 108 118
10 1:53:43 22:44 290 27 35 66 67 95 131 132
11 1:54:25 22:53 300 38 53 60 72 77 78 88
11 1:54:27 22:53 300 28 39 59 85 89 94 116
13 1:55:39 23:07 322 37 42 54 92 97 110 111
14 1:56:36 23:19 348 45 52 61 90 100 112 130
15 1:55:51 23:10 352 4 64 84 98 102 124 129
16 1:58:46 23:45 392 21 36 105 107 123 133 134
17 1:59:22 23:52 403 40 58 75 109 121 125 128
18 1:59:52 23:58 423 9 79 104 114 117 122 127
19 2:03:39 24:43 502 81 86 101 115 119    
20 2:11:31 26:18 529 68 87 113 126 135 136  
HS Varsity Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Schwartz, Tyler SR DeKalb 6:00.4 18:39.8 1
2 Walther, Grace SR Homestead 6:04.6 18:52.9 2
3 Distelrath, Madison SR Homestead 6:20.6 19:42.7 3
4 Marriott, Lindsey SR Leo 6:24.3 19:54.0 4
5 Batt, Kelsey SR Homestead 6:24.7 19:55.2 5
6 Beckmann, Lauren SR DeKalb 6:26.3 20:00.5 6
7 Wappas, Hannah SR Columbia City 6:28.8 20:08.0 7
8 Norris, Saige SR Homestead 6:29.1 20:09.1 8
9 Yeakey, Hannah SR Bethany Christian 6:29.6 20:10.5 9
10 Brown, Bailie SR Columbia City 6:31.3 20:15.9 10
11 McManus, Emily SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:32.9 20:20.8 11
12 Wilchar, Makyla SR Ft. Wayne North Side 6:34.6 20:26.2 12
13 McCormick, Krista SR DeKalb 6:36.3 20:31.5 13
14 Wilchar, Chaelynn SR Ft. Wayne North Side 6:36.7 20:32.8 14
15 Stutsman, Erica SR NorthWood 6:39.8 20:42.3 15
16 Bultemeyer, Evie SR Homestead 6:40.3 20:43.8 16
17 Ebetino, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:44.2 20:55.9 17
18 Johanningsmeier, Hannah SR Homestead 6:44.9 20:58.2 18
19 Henschen, Izabella SR Homestead 6:45.0 20:58.5 19
20 Smith, Abby SR Homestead 6:46.2 21:02.2  
21 Brelage, Megan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:46.2 21:02.3 20
22 Folland, Julia SR Churubusco 6:46.5 21:03.0 21
23 Linn, Brittany JR Lakeland 6:46.7 21:03.6 22
24 Grider, Alexis SR Ft. Wayne South Side 6:48.0 21:07.9  
25 Perez Diener, Ariana SR Goshen 6:48.5 21:09.4 23
26 Curry, Emma SR Ft. Wayne North Side 6:51.1 21:17.4 24
27 Rangel, Nora SR Goshen 6:52.0 21:20.1 25
28 Brelage, Abby SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:52.9 21:22.8 26
29 Weaver, Sydney SR Garrett 6:53.5 21:24.9 27
30 Miller, Madison SR Fairfield 6:54.6 21:28.1 28
31 Burchett, Michaella JR Lakeland 6:54.7 21:28.6 29
32 Fetter, Sarah SR DeKalb 6:56.7 21:34.8 30
33 Landrigan, Andrea SR Homestead 6:57.0 21:35.9  
34 Busch, Madison SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:57.3 21:36.8 31
35 Nemitz, Brigit SR Whitko 6:58.1 21:39.2  
36 Jarvis, Kate SR NorthWood 6:58.3 21:39.8 32
37 Keller, Lauren SR Columbia City 6:58.8 21:41.4 33
38 Maskow, Massie SR Lakeland 7:02.2 21:52.0 34
39 Malcolm, Maranda SR Garrett 7:03.2 21:55.0 35
40 Zeigler, Jamie SR Churubusco 7:05.2 22:01.2 36
41 Plank, Morgan SR West Noble 7:05.8 22:03.0 37
42 Leland, Natasha SR Northfield 7:06.0 22:03.6 38
43 Howell, Calyn SR Fairfield 7:06.0 22:03.8 39
44 Arata, Jie-Ling SR Homestead 7:06.1 22:04.0  
45 Giraldo, Patricia SR Ft. Wayne Northrop 7:07.9 22:09.6 40
46 Wolfe, Whtiney SR NorthWood 7:08.4 22:11.3 41
47 Wallen, Casey SR West Noble 7:10.3 22:16.9 42
48 McMasters, Caroline SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:10.6 22:17.9 43
49 Groves, Olivia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:11.3 22:20.2 44
50 Morehead, Maddie SR Elkhart Christian Academy 7:12.0 22:22.4 45
51 Smith, Aiden SR DeKalb 7:12.2 22:23.1 46
52 Wiebe, Annelise SR Goshen 7:12.9 22:25.2 47
53 Kayser, Elana SR Woodlan 7:14.4 22:29.9  
54 Johnson, Natalia SR Columbia City 7:14.5 22:30.0 48
55 Schroeder, Maggie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:14.5 22:30.1 49
56 Wyatt, Olivia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:17.8 22:40.5 50
57 Birr, Gabby SR NorthWood 7:18.5 22:42.7 51
58 Richer, Sierra SR Elkhart Christian Academy 7:18.8 22:43.4 52
59 Thompson, Olivia SR Northfield 7:19.0 22:44.0 53
60 Sickafoose, Suzanne SR Whitko 7:19.8 22:46.4  
61 Swink, Elizabeth SR Homestead 7:19.9 22:46.9  
62 Flores, Araceli SR West Noble 7:20.3 22:48.1 54
63 Comfort, Claire SR DeKalb 7:20.4 22:48.3 55
64 Trump, Shay SR Columbia City 7:20.9 22:49.9 56
65 Little, Maggie SR Homestead 7:20.9 22:50.0  
66 Coy, Emma SR Columbia City 7:21.5 22:51.8 57
67 Kim, Yejee SR Ft. Wayne Northrop 7:21.6 22:52.3 58
68 Saine, Chalaina SR Homestead 7:21.8 22:52.8  
69 Miller, Madalynne SR Fairfield 7:21.9 22:53.1 59
70 Ross, Abbey SR Northfield 7:22.2 22:54.0 60
71 Deardorff, Bridget SR Elkhart Christian Academy 7:22.5 22:54.9 61
72 Graves, Kirsten SR Goshen 7:22.9 22:56.1 62
73 Daniels, Kayla SR DeKalb 7:23.3 22:57.4 63
74 Hamilton, Katie SR Leo 7:23.8 22:59.1 64
75 Meador, Zariah SR Woodlan 7:24.5 23:01.1  
76 Rangel, Paola SR Goshen 7:25.0 23:02.7 65
77 Gloudemans, Nikki SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:25.4 23:03.9  
78 Weldon, Sam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:25.4 23:04.1  
79 Evans, Madison SR Garrett 7:26.0 23:05.7 66
80 Lehman, Raistlyn SR Garrett 7:26.1 23:06.1 67
81 Rice, Kalie SR DeKalb 7:26.3 23:06.6  
82 Yoder, Hannah SR Eastside 7:26.4 23:07.2 68
83 Emmett, Kaitlin SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:27.0 23:09.0 69
84 Cicchiello, Margaret SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:27.1 23:09.2 70
85 Landrigan, Mary SR Homestead 7:27.3 23:09.9  
86 Perez-Takaya, Serena SR Ft. Wayne North Side 7:27.9 23:11.7 71
87 Davis, Kara SR Homestead 7:29.4 23:16.4  
88 Burcroff, Bailey SR Northfield 7:30.1 23:18.7 72
89 Lill, Maria SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:30.1 23:18.7 73
90 McGuire, Grace SR Homestead 7:30.4 23:19.6  
91 Derrick, Ariel SR Ft. Wayne North Side 7:30.9 23:21.2 74
92 Gonzalez, Alexis SR Ft. Wayne Northrop 7:32.0 23:24.5 75
93 Wigent, Marisa SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:32.3 23:25.6 76
94 Moore, Liz SR Northfield 7:32.4 23:25.7 77
95 Ewing, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:35.5 23:35.3  
96 Norton, Paige SR Homestead 7:35.7 23:35.9  
97 Sculer, Attie SR Northfield 7:37.0 23:40.0 78
98 Youngberg, Elaina SR Bethany Christian 7:37.0 23:40.1 79
99 Martinez, Jennifer SR NorthWood 7:37.1 23:40.2 80
100 Poff, Hailey SR DeKalb 7:37.2 23:40.6  
101 Rumple, Michaela SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:37.6 23:41.7 81
102 Brubaker, Hannah SR NorthWood 7:37.7 23:42.3 82
103 Maskow, Ashlyn SR Lakeland 7:38.6 23:45.1 83
104 Erlandson, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:39.3 23:47.3  
105 Peel, Jillian SR DeKalb 7:40.4 23:50.6  
106 Miller, Caroline SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:41.9 23:55.2  
107 Hodson, Katrin SR Homestead 7:41.9 23:55.4  
108 Goldman, Lauren SR Leo 7:42.2 23:56.3 84
109 Federspiel, Lauryn SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:42.4 23:56.7  
110 Bobeck, Kenzie SR Fairfield 7:42.9 23:58.4 85
111 Meuter, Claire SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:43.1 23:59.1 86
112 Schlie, Faith SR Eastside 7:43.5 24:00.1 87
113 Brewster, Brandie SR Prairie Heights 7:43.6 24:00.7  
114 Klingenberger, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:44.0 24:01.9  
115 Hunt, Michelle SR Northfield 7:44.7 24:04.0 88
116 Lau, Cierra SR Fairfield 7:45.0 24:04.8 89
117 Reynolds, Lily SR Elkhart Christian Academy 7:45.2 24:05.5 90
118 Moore, Krista SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:45.4 24:06.1 91
119 Hall, Leah SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:45.5 24:06.3  
120 Leatherman, Maddie SR West Noble 7:45.8 24:07.5 92
121 Jenkins, Amanda SR NorthWood 7:45.8 24:07.5 93
122 Yohe, Hanna SR Whitko 7:46.1 24:08.2  
123 Dallas, Karly SR Fairfield 7:46.6 24:09.8 94
124 Carroll, Sally SR Garrett 7:47.2 24:11.6 95
125 McCoy, Grace SR NorthWood 7:47.8 24:13.5  
126 Bussard, Brittany SR Northfield 7:47.9 24:14.0  
127 Sustaita, Hope JR Lakeland 7:49.0 24:17.2 96
128 Cox, Katelyn SR West Noble 7:51.1 24:23.8 97
129 Greer, Claire SR Leo 7:52.3 24:27.5 98
130 Scott, Christie SR Prairie Heights 7:52.9 24:29.4  
131 Thieme, Lakeisha SR Ft. Wayne North Side 7:53.1 24:30.1 99
132 Kautzmann, Natalie SR Elkhart Christian Academy 7:53.1 24:30.2 100
133 Flegge, Lydia SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:53.8 24:32.2 101
134 Burton, Josie SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:54.0 24:32.9  
135 Eberle, Marisa SR Leo 7:54.7 24:35.0 102
136 Baldus, Dana SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:55.1 24:36.3  
137 Roberts, Claire SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:55.9 24:38.8  
138 Martinez, Anna SR NorthWood 7:58.3 24:46.1  
139 Meyer-Reimer, Elena SR Goshen 7:58.4 24:46.6 103
140 Kim, Yejin SR Bethany Christian 7:58.6 24:47.2 104
141 Zeigler, Heidi SR Churubusco 7:59.1 24:48.6 105
142 Toliver, Alexis SR Homestead 7:59.2 24:49.0  
143 Reyes, Montserrat SR Goshen 7:59.3 24:49.4 106
144 Uecker, Ashley SR Churubusco 7:59.6 24:50.2 107
145 Chrisman, April FR Lakeland 8:01.1 24:55.0 108
146 Elward, Kelsey SR Ft. Wayne Northrop 8:01.5 24:56.3 109
147 Byers, Nicole SR West Noble 8:02.4 24:59.1 110
148 Malone, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:02.9 25:00.6  
149 Bougher, Angela SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:03.0 25:00.9  
150 Diamond, Desirae SR NorthWood 8:03.4 25:02.1  
151 Kolkman, Elizabeth SR Ft. Wayne South Side 8:06.0 25:10.3  
152 Smith, Brandi SR Goshen 8:07.3 25:14.2  
153 Rojas, Yvette SR West Noble 8:09.6 25:21.5 111
154 Thomas, Lexy SR Homestead 8:09.7 25:21.7  
155 Deardorff, Bryden SR Elkhart Christian Academy 8:09.9 25:22.3 112
156 Deweese, Mary SR Eastside 8:10.3 25:23.4 113
157 Tracy, Catherine SR Northfield 8:11.0 25:25.6  
158 Stangland, Annetta SR Central Noble 8:12.5 25:30.2  
159 Yeakey, Fiona SR Bethany Christian 8:12.7 25:31.0 114
160 Farrell, Angelica SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:13.3 25:32.7 115
161 Jain, Shirya SR Homestead 8:13.7 25:34.2  
162 Straw, Brooklyn SR Fairfield 8:13.9 25:34.8 116
163 Kreamer, Elle SR Homestead 8:14.9 25:37.8  
164 Pilnock, Abbey SR Central Noble 8:15.1 25:38.5  
165 Tippmann, Rose SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:16.7 25:43.5  
166 Kim, Yujin SR Bethany Christian 8:16.9 25:43.9 117
167 Schroeder, Becca SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:17.2 25:45.0  
168 Larimer, Gabrielle FR Lakeland 8:17.8 25:46.8 118
169 Shirk, Katie SR Goshen 8:19.1 25:50.7  
170 Force, Leah SR Homestead 8:19.6 25:52.3  
171 Holtmeyer, Caitlyn SR Homestead 8:19.9 25:53.3  
172 van de Leur, Brittany SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:20.1 25:54.1 119
173 Hunter, Isabel SR Columbia City 8:21.2 25:57.5 120
174 Baird, Tabitha SR Ft. Wayne Northrop 8:22.1 26:00.3 121
175 Baumgartner, Sophie SR Fairfield 8:22.5 26:01.5  
176 Mast, Carissa SR Bethany Christian 8:22.5 26:01.5 122
177 Kiess, Holly SR Homestead 8:22.8 26:02.5  
178 Gross, Brein SR Churubusco 8:23.1 26:03.4 123
179 Monnier, Hannah SR Leo 8:23.9 26:05.8 124
180 Hoang, Tien SR Ft. Wayne Northrop 8:24.8 26:08.4 125
181 Mueller, Kaitlyn SR Homestead 8:25.7 26:11.4  
182 Lewis, Delaney SR Homestead 8:26.4 26:13.7  
183 Redinger, Ruby SR Eastside 8:26.9 26:15.2 126
184 Foutz, Lizz SR Whitko 8:29.9 26:24.6  
185 Shear, Indi SR Northfield 8:30.5 26:26.2  
186 Cook, Kelsi SR Prairie Heights 8:30.5 26:26.2  
187 Kirtlan, Mariah SR Northfield 8:30.6 26:26.6  
188 Schroeder, Claire SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:30.8 26:27.1  
189 Thomas, Alicia SR Bethany Christian 8:35.6 26:42.2 127
190 Getty, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:36.6 26:45.2  
191 Vallejo, Alejandra SR West Noble 8:36.8 26:45.8  
192 Lawson, Jordan SR Woodlan 8:37.5 26:48.2  
193 Radalia, Charly SR Homestead 8:39.8 26:55.2  
194 Amato, Phoenix SR Ft. Wayne Northrop 8:39.8 26:55.3 128
195 Jauregui, Melissa SR DeKalb 8:41.2 26:59.6  
196 Miller, McKynze SR NorthWood 8:41.5 27:00.6  
197 Holsopple, Lydia SR Fairfield 8:41.6 27:00.9  
198 Grabner, Carly SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:44.6 27:10.1  
199 Molla-Lopez, Inmaculada SR Leo 8:45.9 27:14.1 129
200 Grounds, Kimberly SR Goshen 8:46.5 27:16.0  
201 Kwon, Hyein SR Bethany Christian 8:47.0 27:17.6  
202 Rubrake, Karina SR Columbia City 8:47.5 27:19.2  
203 Hochstetler, Abby SR Bethany Christian 8:49.7 27:26.1  
204 Hernandez, Yareli SR Goshen 8:50.5 27:28.4  
205 Barben, Ariana SR Elkhart Christian Academy 8:52.0 27:33.0 130
206 Zak, Noel SR Goshen 8:52.5 27:34.6  
207 Bola, Penny SR Homestead 8:55.9 27:45.3  
208 Klepper, Emily SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:56.7 27:47.8  
209 Haverstock, Jenna SR Homestead 8:56.8 27:47.9  
210 Haro, Stephanie SR West Noble 8:56.8 27:48.0  
211 Dietsch, Erinrose SR DeKalb 8:57.6 27:50.4  
212 Poland, Karlie SR Northfield 8:58.6 27:53.5  
213 Alwine, Shianne SR Garrett 8:59.6 27:56.8 131
214 Novy, Bonnie SR Garrett 9:00.5 27:59.4 132
215 Dyck, Sabrina SR Elkhart Christian Academy 9:02.4 28:05.3  
216 Hettinger, Kaylee SR Goshen 9:04.6 28:12.2  
217 Didier, Helen SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:06.3 28:17.4  
218 Linder, Joanna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:07.3 28:20.5  
219 Munoz, Yudith SR West Noble 9:07.5 28:21.3  
220 Patel, Mansi SR DeKalb 9:08.5 28:24.5  
221 Potter, Mallory SR Ft. Wayne Northrop 9:11.6 28:33.9  
222 Alyvia, Nelson SR Goshen 9:13.0 28:38.3  
223 McClees, Leah SR Leo 9:14.1 28:41.7  
224 Snyder, Madison SR Northfield 9:15.4 28:45.7  
225 Chapman, Kayla SR NorthWood 9:16.4 28:49.0  
226 Yenser, Carly SR Homestead 9:17.8 28:53.2  
227 Englehart, Grace SR Homestead 9:18.2 28:54.5  
228 Hall, Jade SO Lakeland 9:18.5 28:55.6  
229 Martinez, Erika SR NorthWood 9:19.1 28:57.3  
230 Lopez, Christina SR Goshen 9:20.9 29:02.9  
231 Aung, Alexia SR Churubusco 9:23.2 29:09.9 133
232 Sohail, Ameena SR Homestead 9:23.6 29:11.3  
233 Pocock, Lanie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:23.8 29:11.9  
234 Obergfell, Gina SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:25.0 29:15.6  
235 Moore, Emily SR Leo 9:29.1 29:28.5  
236 Simpson, Emma SR Goshen 9:30.3 29:32.1  
237 Miller, Megan SR Northfield 9:31.2 29:34.8  
238 Dallich, Jayda SR Woodlan 9:33.1 29:40.9  
239 Cook, Kerstin SR Prairie Heights 9:39.1 29:59.6  
240 Esquibel, Lydia SR West Noble 9:44.6 30:16.7  
241 Najera, Gabriela SR West Noble 9:46.9 30:23.8  
242 Hogeston, Isabelle SR Churubusco 9:48.4 30:28.3 134
243 Carroll, Laura SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:51.0 30:36.4  
244 Obergfell, Caroline SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:52.1 30:39.9  
245 Clark, Mikayleigh SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 10:06.0 31:23.1  
246 Cochran, Rebecca SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 10:06.1 31:23.2  
247 Puitz, Molly SR Ft. Wayne Bishop Luers 10:06.1 31:23.4  
248 Epple, Anna SR Ft. Wayne Bishop Luers 10:16.1 31:54.4  
249 Jackson, Kelly SR Ft. Wayne Bishop Luers 10:18.4 32:01.5  
250 Herschberger, Madison SR Eastside 10:32.5 32:45.5 135
251 Garrison, Natalee SR Garrett 10:36.7 32:58.5  
252 Nolt, Lydia SR Goshen 10:41.3 33:12.8  
253 York, Olivia SR Leo 10:42.6 33:16.8  
254 Redinger, Maggie SR Eastside 10:56.6 34:00.3 136
255 Garcia, Vanessa SR DeKalb 10:59.3 34:08.5  
256 Criqui, Alex SR Central Noble 11:17.1 35:04.1  
257 Castaneda, Yesenia SR West Noble 11:39.2 36:12.7  
258 Rakes, Lorraina SR Churubusco 11:58.6 37:12.8  
259 Castaneda, Jessica SR West Noble 12:03.8 37:29.1  
260 Pham, Thi SR Ft. Wayne Northrop 12:12.2 37:55.1  
MS Varsity Boys Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 54:40 10:56 49 1 5 7 14 22 32 33
2 56:15 11:15 111 3 25 26 28 29 30 55
3 56:56 11:23 147 6 9 40 43 49 134 144
4 57:26 11:29 189 4 12 50 54 69 95 131
6 57:53 11:34 199 16 24 39 48 72 81 82
7 58:38 11:43 245 18 46 58 60 63 67 79
8 58:14 11:38 250 2 8 27 105 108 110 149
9 59:03 11:48 273 13 42 45 86 87 124 137
10 59:14 11:50 280 10 36 66 83 85 96 111
11 59:26 11:53 292 37 38 53 76 88 146 187
12 59:31 11:54 301 47 51 59 64 80 89 92
13 1:00:16 12:03 340 21 35 62 109 113 115 121
14 1:00:46 12:09 368 20 41 84 93 130 135 157
15 1:01:53 12:22 439 57 65 91 100 126 128 132
16 1:02:04 12:24 452 71 78 94 97 112 114 118
17 1:02:10 12:26 454 23 73 107 122 129 166 170
18 1:03:02 12:36 494 19 102 116 117 140 141 151
19 1:03:07 12:37 516 74 90 106 119 127 145 178
20 1:04:58 12:59 543 34 56 123 159 171 194  
21 1:05:07 13:01 612 99 101 125 139 148 173  
22 1:06:06 13:13 627 68 104 138 153 164 174 185
23 1:06:50 13:22 637 11 133 142 175 176    
24 1:06:34 13:18 649 61 136 147 150 155 165 186
25 1:10:45 14:09 701 31 143 168 169 190    
26 1:09:14 13:50 751 103 158 161 162 167 180 183
27 1:13:49 14:45 805 98 156 177 182 192    
28 1:12:31 14:30 819 120 160 172 179 188 191 193
29 1:12:23 14:28 834 152 154 163 181 184 189  
MS Varsity Boys Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Schwartz, Anthony SR Westview Jr. High 5:37.5 10:29.2 1
2 Wakeman, Landon SR Indian Springs Middle School 5:38.3 10:30.7 2
3 Mullett, Hayden SR Maple Creek Middle School 5:42.4 10:38.3 3
4 Berelsman, Tedros SR Edgewood Middle School 5:43.8 10:41.0 4
5 Carpenter, Spencer JR Westview Jr. High 5:46.2 10:45.5 5
6 Perkins, Mike SR Prairie Heights Middle School 5:47.2 10:47.4  
7 Longoria, Abraham SR West Noble Middle School 5:53.1 10:58.3 6
8 Nowicki, Dylan SR Westview Jr. High 5:54.0 10:59.9 7
9 Mills, Nathan SR Indian Springs Middle School 5:54.8 11:01.4 8
10 Weaver, Michael SR West Noble Middle School 5:55.2 11:02.2 9
11 Liepe, Austin SR East Noble Middle School 5:56.3 11:04.3 10
12 Schramm, David SR Elkhart Christian Academy 5:56.6 11:04.8 11
13 Marsh, Blake SR Edgewood Middle School 5:58.7 11:08.8 12
14 Fowerbaugh, Joel SR Leo Jr/Sr High School 5:59.0 11:09.4 13
15 Carpenter, Remington JR Westview Jr. High 6:00.1 11:11.3 14
17 Neff, Jarred SR Summit Middle School 6:01.3 11:13.6 16
19 Gramling, Seth SR DeKalb Middle School 6:01.7 11:14.4 18
20 Harmelink, Ryan SR Goshen Middle School 6:01.9 11:14.8 19
21 Thompson, Hunter JR Lakeview Middle School 6:02.1 11:15.0 20
22 Cripe, Colten SR Fairfield 6:02.1 11:15.1 21
23 Miller, Jay SR Westview Jr. High 6:02.2 11:15.2 22
24 Keily, Sam SR Churubusco jr high 6:02.2 11:15.4 23
25 Sheppard, Aiden JR Summit Middle School 6:03.2 11:17.1 24
26 Habib, Zayaan SR Maple Creek Middle School 6:05.4 11:21.3 25
27 Almalahi, Mammer SR Maple Creek Middle School 6:06.0 11:22.3 26
28 Mills, Nick SR Indian Springs Middle School 6:06.9 11:24.1 27
29 Schneider, Ryan SR Maple Creek Middle School 6:08.3 11:26.7 28
30 Mack, Alex SR Maple Creek Middle School 6:08.3 11:26.7 29
31 Gardner, Riley JR Maple Creek Middle School 6:08.5 11:26.9 30
32 Copas, Jakob SR Central Noble Junior High 6:08.5 11:27.1 31
33 Oliver, Payton JR Westview Jr. High 6:09.1 11:28.1 32
34 Niccum, Avery SR Westview Jr. High 6:09.4 11:28.7 33
35 Shank, Caleb SR Bethany Christian Middle Schoo 6:11.4 11:32.5 34
36 Miller, AJ JR Fairfield 6:11.5 11:32.5 35
37 Diehm, Lucas JR East Noble Middle School 6:12.6 11:34.6 36
38 Powell, Camden SO Wawasee Middle School 6:12.8 11:35.1 37
39 Faurote, Isiah SR Wawasee Middle School 6:13.0 11:35.4 38
40 McArdle, Donald JR Summit Middle School 6:13.3 11:36.0 39
41 Mast, Nathan SR West Noble Middle School 6:13.5 11:36.4 40
42 Bazzoni, Nicholas SR Lakeview Middle School 6:13.7 11:36.7 41
43 Vazquez, Carlos SR Leo Jr/Sr High School 6:13.7 11:36.7 42
44 Flora, Isaac JR West Noble Middle School 6:14.2 11:37.6 43
46 Drudge, Chad SR Leo Jr/Sr High School 6:14.6 11:38.4 45
47 Beard, Harrison SR DeKalb Middle School 6:15.2 11:39.5 46
48 Richards, Austin SR Woodside Middle School 6:16.0 11:41.0 47
49 McClain, Jackson SR Summit Middle School 6:16.7 11:42.4 48
50 Dupuy, Cam SO West Noble Middle School 6:16.8 11:42.5 49
51 Bass, Jacob SR Edgewood Middle School 6:17.7 11:44.1 50
52 Gery, Dominic SR Woodside Middle School 6:18.1 11:45.0 51
54 Coblentz, Evan SR Wawasee Middle School 6:19.4 11:47.4 53
55 Bass, Christan JR Edgewood Middle School 6:20.2 11:48.8 54
56 Leininger, Seth SO Maple Creek Middle School 6:20.5 11:49.4 55
57 Damer, Michael SR Bethany Christian Middle Schoo 6:20.8 11:50.0 56
58 Kochanski, Jason SR St. Charles/St. Jude 6:22.5 11:53.1 57
59 Taylor, Hunter SR DeKalb Middle School 6:22.5 11:53.2 58
60 Weaver, Logan SR Woodside Middle School 6:23.0 11:54.0 59
61 Harig, Kirk JR DeKalb Middle School 6:23.3 11:54.7 60
62 Pickett, Mason SR New Haven Middle School 6:24.0 11:56.0 61
63 Martin, Lance JR Fairfield 6:24.5 11:56.8 62
64 Skidmore, Jack SR DeKalb Middle School 6:24.7 11:57.2 63
65 Jenkins, Karson SO Woodside Middle School 6:25.5 11:58.8 64
66 Wiseman, Atticus JR St. Charles/St. Jude 6:25.8 11:59.2 65
67 Eggering, Chandler SR East Noble Middle School 6:26.6 12:00.9 66
68 Van Gessel, Carter SO DeKalb Middle School 6:26.9 12:01.4 67
69 Burns, Andrew JR Northfield 6:27.7 12:02.7 68
70 Lechlitner, Sam JR Edgewood Middle School 6:28.2 12:03.7 69
72 Edwards, Trent SR NorthWood Middle School 6:28.6 12:04.5 71
73 Leslie, Zach SR Summit Middle School 6:28.8 12:04.9 72
74 Skinner, Levi JR Churubusco jr high 6:29.2 12:05.6 73
75 Connelly, Donovan Blackhawk Christian School 6:29.2 12:05.6 74
76 Bedke, Carter JR Manchester 6:29.3 12:05.9  
78 Yoder, Benson SR Wawasee Middle School 6:30.9 12:08.8 76
80 Hunsberger, Brady SO NorthWood Middle School 6:32.0 12:10.9 78
81 Adams, Clayton SR DeKalb Middle School 6:32.4 12:11.6 79
82 Herendeen, Jake SR Woodside Middle School 6:33.1 12:12.9 80
83 Leslie, Griffin SR Summit Middle School 6:33.7 12:14.0 81
84 Conarty, Andrew SR Summit Middle School 6:34.3 12:15.1 82
85 Hand, Ben JR East Noble Middle School 6:34.6 12:15.7 83
86 Stiver, Tanner JR Lakeview Middle School 6:35.4 12:17.1 84
87 Roque, Noah SR East Noble Middle School 6:36.3 12:18.9 85
88 Neuhouser, Cordell SR Leo Jr/Sr High School 6:36.7 12:19.5 86
89 Berghoff, Kaleb SR Leo Jr/Sr High School 6:36.8 12:19.9 87
90 Brooks, Grant SO Wawasee Middle School 6:36.9 12:20.0 88
91 Pinkley, Kevin SR Woodside Middle School 6:37.1 12:20.3 89
92 Connelly, Gabriel SO Blackhawk Christian School 6:37.4 12:20.9 90
93 Getty, Henry JR St. Charles/St. Jude 6:38.9 12:23.7 91
94 MacDonald, Eli SR Woodside Middle School 6:40.1 12:26.0 92
95 Howard, Luke SR Lakeview Middle School 6:40.8 12:27.2 93
96 Vincent, Ben JR NorthWood Middle School 6:42.4 12:30.3 94
97 Kuhl, Darryn SR Edgewood Middle School 6:42.6 12:30.7 95
98 Stinson, Tyler SR East Noble Middle School 6:42.7 12:30.7 96
99 Symons, Wriley SO NorthWood Middle School 6:42.8 12:31.0 97
100 Yoder, Mason SO Lakeland Lakers 6:43.6 12:32.4 98
101 Hull, Jacob SR Fremont Middle School 6:43.7 12:32.7 99
102 Cava, Daniel JR St. Charles/St. Jude 6:43.8 12:32.8 100
103 Bock, Ethan SO Fremont Middle School 6:44.5 12:34.2 101
104 Gulec, Shawn SR Goshen Middle School 6:45.0 12:35.1 102
105 Firestine, Matt JR Eastside 6:45.1 12:35.2 103
106 Long, Jasper SR Northfield 6:46.3 12:37.5 104
107 Jagger, Cameron JR Indian Springs Middle School 6:46.7 12:38.2 105
108 McIntosh, Andrew Blackhawk Christian School 6:47.1 12:39.0 106
109 Lantz, Eli JR Churubusco jr high 6:47.4 12:39.6 107
110 Mills, Seth SO Indian Springs Middle School 6:47.8 12:40.4 108
111 Long, Jenson SO Fairfield 6:48.9 12:42.4 109
112 Iden, Colyn SR Indian Springs Middle School 6:49.1 12:42.7 110
113 Corbin, Kyler JR East Noble Middle School 6:49.3 12:43.1 111
114 Balasa, Logan JR NorthWood Middle School 6:52.1 12:48.3 112
115 Alwine, Justice SR Prairie Heights Middle School 6:52.5 12:49.0  
116 Miller, Matthew JR Fairfield 6:52.8 12:49.7 113
117 Hunsberger, Quinten SR NorthWood Middle School 6:53.7 12:51.2 114
118 Senn, Joey SO Fairfield 6:53.9 12:51.7 115
119 Near, Jacob JR Goshen Middle School 6:55.5 12:54.7 116
120 Hetler, Griffin SR Goshen Middle School 6:55.8 12:55.2 117
121 Cronkright, Tyler SR NorthWood Middle School 6:56.3 12:56.1 118
122 Sheron, Andrew SR Blackhawk Christian School 6:56.4 12:56.3 119
123 Elkins, Dominick SO Woodlan 6:57.1 12:57.7 120
124 Schrock, Norman SO Fairfield 6:58.2 12:59.7 121
125 Graft, Cody SR Churubusco jr high 6:58.8 13:00.8 122
126 Yeakey, Aaron JR Bethany Christian Middle Schoo 6:59.1 13:01.3 123
127 Crawford, Will JR Leo Jr/Sr High School 6:59.5 13:02.1 124
128 McLatcher, Carson SO Fremont Middle School 6:59.9 13:02.9 125
129 Engelhaupt, Trevor SO St. Charles/St. Jude 7:00.8 13:04.5 126
130 McInturff, Eli Blackhawk Christian School 7:01.3 13:05.5 127
131 Maskal, Noah JR St. Charles/St. Jude 7:01.9 13:06.5 128
132 Brown, Kyler JR Churubusco jr high 7:03.4 13:09.3 129
133 Fisher, Josh SR Lakeview Middle School 7:04.0 13:10.5 130
134 Martinez, Jose JR Edgewood Middle School 7:06.5 13:15.2 131
135 Schipper, Joe JR St. Charles/St. Jude 7:07.4 13:16.9 132
136 Frost, Sam JR Elkhart Christian Academy 7:07.8 13:17.7 133
137 Diaz, Brian SO West Noble Middle School 7:08.3 13:18.5 134
138 Long, Lennon JR Lakeview Middle School 7:08.5 13:19.0 135
139 Felger, Riley JR New Haven Middle School 7:08.6 13:19.1 136
140 Fahl, Brayden SR Leo Jr/Sr High School 7:08.7 13:19.3 137
141 McMain, Tanner SO Garrett Middle School 7:09.9 13:21.5  
142 Kissel, Ben SO Northfield 7:10.4 13:22.4 138
143 Welch, Lucas JR Fremont Middle School 7:10.4 13:22.4 139
144 Johnston, Cole SO Goshen Middle School 7:10.6 13:22.8 140
145 Kamalakanth, Manith SO Goshen Middle School 7:10.9 13:23.4 141
146 Dyck, Josiah SO Elkhart Christian Academy 7:11.0 13:23.5 142
147 Brewster, Braden SR Central Noble Junior High 7:12.1 13:25.6 143
148 Bailer, Rickie SR Prairie Heights Middle School 7:13.6 13:28.4  
149 Carrizales, Yean SO West Noble Middle School 7:14.2 13:29.5 144
150 Volkert, Kelsen Blackhawk Christian School 7:14.2 13:29.5 145
151 Ruff, Kaiden JR Wawasee Middle School 7:15.9 13:32.7 146
152 Hiatt, Tyler SR New Haven Middle School 7:16.5 13:33.9 147
153 Brewbaker, Caleb SR Fremont Middle School 7:17.5 13:35.7 148
154 Mills, Jack SO Indian Springs Middle School 7:18.2 13:37.0 149
155 Stomm, Octavian SR New Haven Middle School 7:21.5 13:43.2 150
156 Gaby, Jackson SO Goshen Middle School 7:21.6 13:43.3 151
157 Akers, Devon SR Whitko Middle School 7:23.7 13:47.3 152
158 Howard, Broodie SO Northfield 7:27.3 13:54.0 153
159 Delaughter, Christian JR Manchester 7:29.7 13:58.3  
160 Spurlin, Luke SR Whitko Middle School 7:29.9 13:58.8 154
161 Knippen, Nicholas JR New Haven Middle School 7:31.9 14:02.5 155
162 Schiffli, Cole SO Lakeland Lakers 7:33.0 14:04.7 156
163 Graney, Will SR Lakeview Middle School 7:33.2 14:05.0 157
164 Vinson, Braden SR Eastside 7:34.2 14:06.8 158
165 Siemens-Rhodes, Theo JR Bethany Christian Middle Schoo 7:34.4 14:07.2 159
166 Wyss, Gus SR Woodlan 7:34.7 14:07.7 160
167 Vinson, Brock SR Eastside 7:35.1 14:08.5 161
168 Geyer, Jacob SR Eastside 7:35.4 14:09.0 162
169 Frazier, Holden SR Prairie Heights Middle School 7:35.5 14:09.2  
170 Dial, Alex SR Whitko Middle School 7:35.8 14:09.9 163
171 Reed, Alex SO Northfield 7:36.1 14:10.4 164
172 Robinson, Tyler SR New Haven Middle School 7:36.7 14:11.4 165
173 Kolvoord, Bryce JR Churubusco jr high 7:36.7 14:11.5 166
174 Lower, Konner JR Eastside 7:38.5 14:14.8 167
175 Ellet, Josh JR Central Noble Junior High 7:41.5 14:20.5 168
176 Griffin, Collins JR Central Noble Junior High 7:42.3 14:22.0 169
177 Brown, Klayton SR Churubusco jr high 7:44.6 14:26.3 170
178 Mast, Caleb SO Bethany Christian Middle Schoo 7:45.1 14:27.2 171
179 Bemus, Michael JR Woodlan 7:45.2 14:27.4 172
180 Corber, Sammual SR Fremont Middle School 7:45.5 14:27.8 173
181 Halderman, Jake SO Northfield 7:45.9 14:28.6 174
182 Morehead, Reese SR Elkhart Christian Academy 7:47.2 14:31.0 175
183 Baccus, Caleb JR Elkhart Christian Academy 7:48.4 14:33.3 176
184 Wood, Dominick SR Lakeland Lakers 7:52.0 14:40.1 177
185 Meuter, David SR Blackhawk Christian School 7:54.6 14:44.9 178
186 Jones, Cade SO Manchester 7:56.1 14:47.6  
187 Steiglitz, Gage JR Woodlan 7:56.1 14:47.7 179
188 Hedges, Seth SR Eastside 8:01.3 14:57.3 180
189 Compton, Caden SR Whitko Middle School 8:02.6 14:59.7 181
190 Haines, Gabe SR Lakeland Lakers 8:08.3 15:10.4 182
191 McDonnel, Chase SO Eastside 8:09.1 15:11.9 183
192 Maxton, Elijah JR Lakewood Park Christian School 8:11.3 15:15.9  
193 Stump, Zack JR Whitko Middle School 8:17.7 15:28.0 184
194 Snyder, Jett JR Northfield 8:21.1 15:34.3 185
195 Kirsch, Sam JR Lakewood Park Christian School 8:23.2 15:38.2  
196 Turnwald, Lukas SR New Haven Middle School 8:25.4 15:42.3 186
197 Eryman, Chad SO Wawasee Middle School 8:38.8 16:07.2 187
198 Loucks, Tyler SO Woodlan 8:40.9 16:11.1 188
199 Leman, Andrew SR Lakewood Park Christian School 9:01.6 16:49.8  
200 Moyer, Levi SR Whitko Middle School 9:07.0 16:59.8 189
201 Matthew, Justin JR Lakewood Park Christian School 9:10.2 17:05.7  
202 Clupper, Mason JR Central Noble Junior High 9:12.6 17:10.2 190
203 Thomas, Kilib JR Woodlan 9:17.3 17:19.1 191
204 Guldin, Jake SO Lakeland Lakers 9:19.0 17:22.2 192
205 Wyss, Henry SR Woodlan 9:59.5 18:37.8 193
206 Yoder, Christian SR Bethany Christian Middle Schoo 10:21.8 19:19.3 194