University of Georgia Invitational Date: 08-31-13   Venue: UGA Equestrian Farm - Bishop, GA
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5k Run CC HS-Varsity Girls 5k Run CC HS-Varsity
Men 8k Run CC University Women 5k Run CC University
Boys 5k Run CC HS-Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:27:53 17:34 41 1 6 7 11 16 18 19
2 1:31:40 18:20 93 3 12 15 17 46 49 51
3 1:32:40 18:32 103 10 13 21 27 32 34 39
4 1:33:11 18:38 114 9 20 23 29 33 37 41
5 1:35:04 19:00 139 14 22 24 25 54 55 56
6 1:34:22 18:52 145 4 26 30 38 47 50 53
7 Forsyth Central 1:34:26 18:53 146 5 28 35 36 42 43 44
8 1:35:07 19:01 153 2 8 40 45 58 59  
9 1:42:47 20:33 248 31 48 52 57 60 61 62
Boys 5k Run CC HS-Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Farmer, Kenan SR Walton 5:12.2 16:09.9 1
2 Poteet, Logan SR Kell 5:19.6 16:33.1 2
3 Jones, Tyler SR North Oconee 5:33.4 17:15.9 3
4 Schaich, Noah SR Lambert 5:36.7 17:26.3 4
5 Warner, Max SR Forsyth Central 5:40.9 17:39.1 5
6 Pate, Dale SR Unattached 5:41.6 17:41.5  
7 Singh, Andrew SR Walton 5:41.9 17:42.3 6
8 Kilch, Connor SR Walton 5:42.8 17:45.1 7
9 Miller, Andy SR Kell 5:43.6 17:47.6 8
10 Koblitz, Bryan SR Centennial 5:46.0 17:55.0 9
11 Bevins, Robert SR Mountain View 5:46.1 17:55.4 10
12 Greer, Miles SR Walton 5:47.1 17:58.4 11
13 Thornton, Cole SR North Oconee 5:48.7 18:03.3 12
14 Shelton, Donald SR Mountain View 5:50.3 18:08.3 13
15 Hans, Michael SR Oconee County 5:51.6 18:12.4 14
16 Potts, Anthony SR North Oconee 5:52.3 18:14.7 15
17 Dahlgren, Ben SR Walton 5:53.3 18:17.8 16
18 Moore, Thomas SR North Oconee 5:55.7 18:25.1 17
19 Eisenman, Robbie SR Walton 5:55.8 18:25.5 18
20 Azar, Matt SR Walton 5:57.2 18:29.8 19
21 Mack, Colton SR Centennial 5:57.2 18:29.8 20
22 Ratchick, Corey SR Walton 5:58.7 18:34.6  
23 Barber, Tyler SR Mountain View 6:00.0 18:38.5 21
24 Gogal, Jon SR Oconee County 6:00.2 18:39.2 22
25 Robbins, Seth SR Walton 6:00.6 18:40.5  
26 George, Ian SR Centennial 6:01.6 18:43.4 23
27 Goss, Cullen SR Oconee County 6:02.8 18:47.4 24
28 Reed, Marshall SR Oconee County 6:02.9 18:47.5 25
29 Grogan, Hank SR Lambert 6:03.1 18:48.2 26
30 Tucker, Bobby SR Mountain View 6:03.6 18:49.8 27
31 Webb, Charlie SR Forsyth Central 6:04.1 18:51.3 28
32 Cohen, Brett SR Centennial 6:05.0 18:54.2 29
33 Grogan, Byron SR Lambert 6:07.5 19:02.0 30
34 McKenna, Rus SR Sprayberry 6:08.0 19:03.4 31
35 Durden, Drew SR Mountain View 6:09.7 19:08.7 32
36 Dallow, Eric SR Centennial 6:09.7 19:08.8 33
37 Yin, Ben SR Mountain View 6:10.3 19:10.5 34
38 Scott, Will SR Forsyth Central 6:11.2 19:13.3 35
39 Gizelback, Cole SR Forsyth Central 6:11.7 19:14.9 36
40 Whitaker, Will SR Centennial 6:12.9 19:18.5 37
41 Langley, Sean SR Lambert 6:12.9 19:18.7 38
42 Frangi, Zachary SR Mountain View 6:14.2 19:22.6 39
43 Musick, Eric SR Kell 6:14.8 19:24.4 40
44 Truax, Jake SR Centennial 6:14.9 19:24.9 41
45 Hasse, Will SR Forsyth Central 6:15.8 19:27.8 42
46 Rank, Joseph SR Forsyth Central 6:18.0 19:34.4 43
47 Bacastowe, Wesley SR Forsyth Central 6:18.0 19:34.5 44
48 Mitchell, Reese SR Forsyth Central 6:18.2 19:35.1  
49 Carmichael, Alex SR Mountain View 6:18.2 19:35.1  
50 McWhorter, Sam SR Mountain View 6:19.1 19:38.0  
51 Morris, Nate SR Kell 6:19.2 19:38.1 45
52 Muniz, Gabriel SR Walton 6:19.2 19:38.1  
53 Cowick, Andrew SR North Oconee 6:20.1 19:41.1 46
54 Hicks, Luke SR Mountain View 6:20.7 19:42.9  
55 Salgado, JT SR Lambert 6:22.1 19:47.1 47
56 Schuelke, Will SR Sprayberry 6:24.9 19:55.9 48
57 Debuys, Ryan SR Centennial 6:26.7 20:01.5  
58 Bowden, Scott SR North Oconee 6:27.0 20:02.5 49
59 Schwind, Jonathon SR Lambert 6:27.0 20:02.5 50
60 Joost, Austin SR North Oconee 6:27.6 20:04.4 51
61 Pilgrim, Matthew SR North Oconee 6:29.0 20:08.8  
62 Young, Zach SR Sprayberry 6:31.5 20:16.4 52
63 Spiro, Jackson SR Lambert 6:32.0 20:18.0 53
64 Whitesel, Nathan SR Lambert 6:32.9 20:20.7  
65 House, Michael SR Lambert 6:36.2 20:31.0  
66 Willis, Zach SR Oconee County 6:38.4 20:37.8 54
67 Wilkons, Ryan SR Forsyth Central 6:38.8 20:39.1  
68 Pace, Colton SR Oconee County 6:44.0 20:55.2 55
69 Perkins, Wyatt SR Oconee County 6:44.8 20:57.9 56
70 Cobb, Taden SR Forsyth Central 6:45.4 20:59.5  
71 Buckley, Michael SR Centennial 6:52.0 21:20.1  
72 Grant, Connor SR Sprayberry 6:53.7 21:25.3 57
73 Faber, Ethan SR North Oconee 6:59.6 21:43.8  
74 Vasquez, Zach SR Kell 6:59.6 21:43.8 58
75 Sheffield, Aaron SR Centennial 7:02.4 21:52.6  
76 West, Daniel SR Kell 7:06.1 22:04.1 59
77 Bright, Kurt SR Sprayberry 7:06.9 22:06.4 60
78 Hadden, Jake SR Oconee County 7:11.7 22:21.4  
79 Hardell, Davis SR Oconee County 7:21.9 22:53.1  
80 Tam, Robert SR Lambert 7:26.0 23:05.9  
81 Ducay, Jacob SR Sprayberry 7:35.9 23:36.5 61
82 Coleburn, Graham SR Sprayberry 8:03.9 25:03.5 62
Girls 5k Run CC HS-Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:48:12 21:38 42 1 8 9 10 14 22 28
2 1:50:18 22:03 66 3 6 7 24 26 29 31
3 Lambert 1:51:21 22:16 67 11 12 13 15 16 20 25
4 1:53:39 22:43 103 2 19 23 27 32 39 55
5 1:58:38 23:43 128 4 21 30 36 37 38 41
6 2:05:20 25:04 164 5 18 42 46 53 54 56
7 Sprayberry 2:04:08 24:49 172 17 33 35 40 47 49 52
8 2:11:17 26:15 214 34 43 44 45 48 50 51
Girls 5k Run CC HS-Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Bussjager, Avery SR Walton 6:29.7 20:10.9 1
2 Measel, Emily SR North Oconee 6:41.0 20:46.0 2
3 Tavani, Grace SR Centennial 6:46.5 21:03.2 3
4 SANFORD, HANNAH SR Unattached 6:47.1 21:04.8  
5 Winslow, Rebecca SR Mountain View 6:49.3 21:11.8 4
6 Terwilliger, Olivia SR Kell 6:52.0 21:20.1 5
7 McKay, Haley SR Centennial 6:53.0 21:23.1 6
8 Meyer, Katie SR Centennial 6:56.0 21:32.7 7
9 Sanders, Christie SR Walton 6:56.3 21:33.4 8
10 Paulk, Madie SR Walton 7:05.3 22:01.4 9
11 McSwigan, Caitlyn SR Walton 7:07.1 22:07.0 10
12 Schaich, Mackenzie SR Lambert 7:07.5 22:08.3 11
13 McKenna, Mae SR Lambert 7:07.7 22:08.8 12
14 McKinnon, Bonnie SR Forsyth Central 7:07.8 22:09.2  
15 Gianini, Megan SR Lambert 7:08.4 22:11.0 13
16 Bridges, Vivian SR Walton 7:11.2 22:19.8 14
17 Gilleland, Madeline SR Lambert 7:11.3 22:20.0 15
18 Angle, Jamie SR Lambert 7:15.7 22:33.8 16
19 Frazier, Areal SR Sprayberry 7:16.9 22:37.6 17
20 Poteet, Reagan SR Kell 7:17.4 22:39.0 18
21 Dominicali, Allie SR North Oconee 7:17.7 22:39.9 19
22 Gauthier, Amanda SR Lambert 7:21.3 22:51.3 20
23 Dreggors, Liz SR Mountain View 7:23.3 22:57.3 21
24 West, Gretchen SR Walton 7:24.6 23:01.4 22
25 Faber, Dorie SR North Oconee 7:26.0 23:05.7 23
26 Beam, Natalie SR Centennial 7:26.4 23:07.0 24
27 Hardy, Samantha SR Lambert 7:26.6 23:07.7 25
28 Hodges, Jacqueline SR Centennial 7:28.1 23:12.3 26
29 Lowring, Emma SR North Oconee 7:28.2 23:12.5 27
30 Thompson, Amanda SR Lambert 7:32.6 23:26.4  
31 Spencer, Katelyn SR Walton 7:34.7 23:32.7 28
32 King, Brianna SR Centennial 7:37.9 23:42.8 29
33 Bree, Britton SR Mountain View 7:38.2 23:43.7 30
34 Smith, Caitlyn SR Walton 7:38.8 23:45.5  
35 Bridges, Emily SR Walton 7:38.9 23:45.8  
36 Truax, Anna SR Centennial 7:40.3 23:50.3 31
37 Sigler, Rachel SR North Oconee 7:41.9 23:55.1 32
38 Bergman, Eliza SR Centennial 7:45.9 24:07.6  
39 Curtis, Caroline SR Sprayberry 7:50.8 24:22.9 33
40 Walshe, Kelsey SR Oconee County 7:52.9 24:29.3 34
41 Peacock, Rachel SR Walton 7:55.3 24:36.8  
42 McGhee, Morgan SR Sprayberry 7:56.3 24:40.0 35
43 Perrella, Cara SR Lambert 7:56.7 24:41.2  
44 Bolt, Haley SR Lambert 8:06.1 25:10.3  
45 Coriell, Kate SR Lambert 8:08.2 25:17.0  
46 Cozuallo, Isabella SR Centennial 8:09.1 25:19.8  
47 Faloni, Elayna SR Mountain View 8:09.2 25:20.1 36
48 Darwish, Viviana SR Mountain View 8:11.1 25:25.8 37
49 Gomez, Julie SR Mountain View 8:11.6 25:27.6 38
50 Parks, Julia SR Lambert 8:14.1 25:35.2  
51 Bowden , Stacey SR North Oconee 8:14.1 25:35.3 39
52 Adler, Ariel SR Sprayberry 8:16.0 25:41.2 40
53 Lucas, Rachel SR Centennial 8:17.1 25:44.6  
54 McCarthy, Anna SR Lambert 8:17.6 25:46.2  
55 Ruiz, Kenia SR Mountain View 8:18.0 25:47.4 41
56 Datelle, Brooke SR Lambert 8:23.0 26:02.8  
57 Kaufman, Rebecca SR Centennial 8:24.8 26:08.5  
58 Rohan, Holly SR Kell 8:28.9 26:21.4 42
59 Davis, Becca SR Centennial 8:31.3 26:28.8  
60 Crozier, Megan SR Oconee County 8:31.4 26:28.9 43
61 Pincheon, Emma SR Centennial 8:33.5 26:35.5  
62 Ferguson, Caroline SR Oconee County 8:34.3 26:38.2 44
63 Carver, Jocelyn SR Oconee County 8:34.9 26:40.0 45
64 Silvia, Avery SR Kell 8:36.0 26:43.4 46
65 Cerulli, Krystina SR Sprayberry 8:37.2 26:47.0 47
66 Sturges, Sara SR Oconee County 8:41.7 27:00.9 48
67 Bates, Hannah SR Lambert 8:43.8 27:07.6  
68 HÝrdum, Caroline SR Sprayberry 8:45.2 27:12.0 49
69 Fletcher, Eden SR Lambert 8:45.7 27:13.4  
70 Terpin, Bethany SR Oconee County 8:46.5 27:16.1 50
71 Guthrie, Bailey SR Oconee County 8:51.2 27:30.7 51
72 Knezek, Rebecca SR Centennial 8:52.4 27:34.2  
73 Bergman, Abigail SR Centennial 8:53.3 27:37.2  
74 Whipple, Victoria SR Sprayberry 8:55.4 27:43.7 52
75 Erickson, Allie SR Centennial 8:58.6 27:53.5  
76 Archer, McKenzie SR Oconee County 9:00.8 28:00.3  
77 Mayville, Emily SR Centennial 9:01.5 28:02.5  
78 England, Emma SR Oconee County 9:02.8 28:06.7  
79 Phillips, Calla SR Lambert 9:03.9 28:09.9  
80 Black, Mary Ann SR Lambert 9:05.1 28:13.8  
81 Springer, Angeline SR Kell 9:06.0 28:16.5 53
82 Tavani, Clare SR Centennial 9:06.6 28:18.4  
83 Serro, Lauren SR Sprayberry 9:09.5 28:27.5  
84 Calbert, Taylor SR Kell 9:11.2 28:32.6 54
85 Boyd, Hilary SR Centennial 9:15.0 28:44.4  
86 Fonseca, Maria SR Centennial 9:16.2 28:48.2  
87 Cholewinski, Sarah SR Mountain View 9:16.5 28:49.2  
88 Bourgeios, Maddlyn SR Centennial 9:17.8 28:53.1  
89 Beckstead, Alyssa SR Oconee County 9:19.2 28:57.5  
90 Leach, Callie SR Lambert 9:21.3 29:04.2  
91 Spiecher, Faith SR Centennial 9:21.4 29:04.5  
92 Hernandez, Candy SR Sprayberry 9:26.2 29:19.4  
93 Kim, Hannah SR Mountain View 9:27.3 29:22.6  
94 Smith, Payton SR Lambert 9:29.2 29:28.8  
95 Eberhart, Kelsey SR Oconee County 9:30.3 29:32.0  
96 Zachensky, Kristy SR Sprayberry 9:33.3 29:41.5  
97 Collins, Meggan SR Mountain View 9:39.9 30:01.8  
98 Cozuallo, Ana SR Centennial 9:42.7 30:10.7  
99 Morris, Maggie SR North Oconee 9:45.5 30:19.2 55
100 McCall, Caroline SR Centennial 9:47.7 30:26.0  
101 Buck, Rachel SR Lambert 9:51.4 30:37.5  
102 Ostendorf, Kaitlin SR Oconee County 9:53.1 30:42.9  
103 Fass, Carlie SR Oconee County 9:55.5 30:50.5  
104 Geraghty, Sinead SR Kell 9:57.5 30:56.7 56
105 Brewer, Kate SR Lambert 10:02.7 31:12.9  
106 Thompson, Ashley SR Lambert 10:08.2 31:29.9  
107 Fletcher, Erin SR Lambert 10:11.5 31:40.1  
108 Natchtmann, Cecilia SR Centennial 10:12.8 31:44.0  
109 Cooper, Taylor SR Sprayberry 10:12.8 31:44.1  
110 Augello, Maggie SR Lambert 10:15.0 31:51.0  
111 McKenzie, Mimi SR Lambert 10:15.4 31:52.2  
112 Lopez-Castillo, Ahtziri SR Mountain View 10:30.9 32:40.4  
113 Cohen, Alexis SR Sprayberry 10:33.0 32:47.0  
114 Bhatt, Jigna SR Centennial 10:42.1 33:15.2  
115 Harden, Abigail SR Centennial 10:47.0 33:30.5  
116 Hunt, Riley SR Sprayberry 10:49.2 33:37.4  
117 Bielen, Evie SR Oconee County 11:11.7 34:47.1  
118 Fischer, Grace SR Mountain View 11:35.1 35:59.8  
119 Castellon, Raquel SR Mountain View 12:05.9 37:35.6  
120 Stearns, Kathryn SR North Oconee 12:06.7 37:38.2  
121 Vaughn, Jordan SR Mountain View 12:22.6 38:27.4  
122 Dallow, Jenna SR Centennial 12:45.8 39:39.7  
Men 8k Run CC University Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Georgia Tech 2:11:37 26:19 15 1 2 3 4 5 7 10
2 Mercer 2:19:15 27:51 46 6 8 9 11 12 13  
Men 8k Run CC University Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Lord, Brandon SR-4 Georgia 5:11.6 25:49.2  
2 Baker, Lucas SR-4 Georgia 5:12.8 25:55.3  
3 Greenwald, Jeremy SO-2 Georgia Tech 5:14.2 26:01.8 1
4 Sims, Zack JR-3 Georgia 5:14.6 26:03.8  
5 Sparks, Charles SR-4 Georgia 5:15.5 26:08.6  
6 Clifford, Alec JR-3 Georgia Tech 5:16.4 26:12.9 2
7 Roberts, Shawn SR-4 Georgia Tech 5:17.1 26:16.7 3
8 Lasater, Brandon SO-2 Georgia Tech 5:17.7 26:19.3 4
9 Hoban, Brendan JR-3 Georgia 5:18.7 26:24.4  
10 Malanoski, Morgan Georgia 5:21.3 26:37.2  
11 Spevacek, Steven SO-2 Georgia 5:22.9 26:45.5  
12 Speir, Sidney FR-1 Georgia Tech 5:23.3 26:47.3 5
13 Prosper, Sony SR-4 Mercer 5:23.9 26:50.4 6
14 Tanner, Rashaun JR-3 Emmanuel 5:24.3 26:52.3  
15 Estes, Nat JR-3 Georgia Tech 5:24.4 26:52.6 7
16 Grant, Trevor Georgia 5:24.4 26:52.9  
17 Hayden, Troy Unattached 5:25.0 26:55.7  
18 Hort, Brad Unattached 5:25.5 26:58.0  
19 Smalley, D'Andre SO-2 Emmanuel 5:26.1 27:01.1  
20 Holbert, Jonah JR-3 Emmanuel 5:26.4 27:02.6  
21 Hicks, Jimmy Unattached 5:26.7 27:04.0  
22 Ayala, Leonel JR-3 Emmanuel 5:28.9 27:15.3  
23 Guiliano, Michael Unattached 5:29.0 27:15.4  
24 Hilley, Tucker JR-3 Emmanuel 5:30.1 27:21.2  
25 O'Bryant, Zaven Atlanta Track Club 5:31.2 27:26.4  
26 Trexler, Davis JR-3 Mercer 5:31.8 27:29.6 8
27 Sullivan, Brian Unattached 5:32.1 27:30.9  
28 Nix, Witt Unattached 5:33.3 27:36.8  
29 Kemmerer, Jesse JR-3 Emmanuel 5:33.9 27:40.1  
30 Abdullah, Kasib SR-4 Mercer 5:34.9 27:44.9 9
31 Stabb, Eric Atlanta Track Club 5:35.3 27:46.8  
32 Wagenbrenner, Cameron SR Unattached 5:36.0 27:50.6  
33 Reid, Cameron Unattached 5:36.1 27:50.7  
34 Voyles, Wade Unattached 5:36.2 27:51.5  
35 Thomas, Bradley Atlanta Track Club 5:36.4 27:52.4  
36 Gutierrez, Austen SR-4 Georgia Tech 5:36.8 27:54.4 10
37 Eldredge, Chance FR-1 Georgia Tech 5:37.5 27:57.7  
38 Selvey, Scott Unattached 5:38.8 28:04.3  
39 Hewitt, John SR Unattached 5:40.3 28:12.0  
40 Fleming, Patrick Unattached 5:40.5 28:12.6  
41 Dwyer, Henry Unattached 5:41.3 28:16.8  
42 Burnett, Chris FR-1 Georgia Tech 5:43.1 28:25.9  
43 Law, Jeff JR-3 Mercer 5:43.4 28:27.4 11
44 Tommy, Tommy Unattached 5:43.8 28:29.1  
45 Lindsey, John Unattached 5:43.9 28:29.6  
46 Veith, Austin FR-1 Georgia Tech 5:45.0 28:35.2  
47 Wilcox, Steve Atlanta Track Club 5:46.4 28:42.2  
48 Pfeifer, Austin JR-3 Mercer 5:46.7 28:43.5 12
49 May, Matt Atlanta Track Club 5:48.0 28:49.9  
50 Dayoub, Miles Unattached 5:50.6 29:03.2  
51 Feller, Glen SR Unattached 5:52.3 29:11.6  
52 Abay, Abel Unattached 5:56.8 29:33.9  
53 Ham II, Tracy SR Unattached 5:57.5 29:37.2  
54 Rosbury, Ryan JR-3 Emmanuel 6:04.5 30:12.2  
55 Pimentel, Orlando SR Unattached 6:04.8 30:13.6  
56 Alexander, Ethan JR-3 Emmanuel 6:10.9 30:44.1  
57 Riden, Maurice JR-3 Emmanuel 6:13.1 30:55.0  
58 McGowan, Jesse SO-2 Emmanuel 6:15.6 31:07.1  
59 Stewart, Phillip JR-3 Emmanuel 6:16.7 31:12.6  
60 Burden, Eddie JR-3 Emmanuel 6:29.5 32:16.7  
61 Campbell, Hank JR-3 Mercer 6:33.5 32:36.5 13
62 Glaze, Tevin SO-2 Emmanuel 6:48.8 33:52.6  
63 Cronin, Alfred Atlanta Track Club 7:38.5 37:59.5  
Women 5k Run CC University Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Georgia Tech 1:36:29 19:17 17 1 2 3 5 6 7 8
2 Mercer 1:41:28 20:17 46 4 9 10 11 12 13 14
Women 5k Run CC University Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 DiMercurio, Nicole SR-4 Georgia 5:56.6 18:28.0  
2 Ramsey, Erika JR-3 Georgia 6:01.4 18:43.1  
3 Townsend, Katie JR-3 Georgia Tech 6:03.3 18:48.8 1
4 Kirk, Savannah SR-4 Georgia 6:06.2 18:58.0  
5 Christoforou, Stella JR-3 Georgia 6:07.9 19:03.0  
6 Malasarte, Megan JR-3 Georgia 6:08.9 19:06.3  
7 Ainslie, Morgan Unattached 6:09.6 19:08.3  
8 Koblitz, Brooke JR-3 Georgia 6:09.9 19:09.5  
9 Meyer, Kelly JR-3 Georgia Tech 6:09.9 19:09.5 2
10 Marshall, Sydney Unattached 6:11.6 19:14.7  
11 Cora, Jenn FR-1 Georgia 6:12.5 19:17.5  
12 Kissel, Caroline SO-2 Georgia Tech 6:14.2 19:22.8 3
13 Wrede, Linda FR-1 Mercer 6:14.4 19:23.3 4
14 Wilson, Payton FR-1 Georgia 6:14.9 19:25.1  
15 Fairey, Melissa Unattached 6:15.4 19:26.4  
16 Keadey, Hayley Unattached 6:15.6 19:27.0  
17 LaPorte, Kathleen JR-3 Georgia 6:16.5 19:29.8  
18 Hammond, Rachel JR-3 Georgia Tech 6:17.4 19:32.8 5
19 Martin, Tori Unattached 6:18.1 19:34.9  
20 Pressel, Diana SO-2 Georgia Tech 6:18.5 19:36.1 6
21 Bowles, Sarah Unattached 6:20.2 19:41.4  
22 Bowles, Anna JR-3 Georgia 6:21.0 19:43.8  
23 Brackin, Allison SO-2 Georgia Tech 6:21.6 19:45.6 7
24 Northrop, Kate Unattached 6:25.4 19:57.4  
25 Boff, Maria FR-1 Georgia Tech 6:25.9 19:59.0 8
26 Jackson, Morgan SO-2 Georgia Tech 6:25.9 19:59.1  
27 Breitbach, Megan SR-4 Georgia Tech 6:26.5 20:01.1  
28 Orrender, Kami SO-2 Mercer 6:27.0 20:02.6 9
29 Hubbard, Elena SR-4 Georgia Tech 6:29.8 20:11.2  
30 Kalafut, Marion JR-3 Georgia 6:30.8 20:14.4  
31 Selent, Paige Unattached 6:31.2 20:15.6  
32 Saylor, Hannah FR-1 Georgia 6:32.0 20:18.0  
33 Hamvas, Lena SR-4 Mercer 6:32.7 20:20.3 10
34 Robison, Shelby SR-4 Georgia 6:33.7 20:23.2  
35 Fulton, Gabby JR-3 Georgia 6:35.1 20:27.8  
36 Charbeneau, Megan FR-1 Georgia 6:35.4 20:28.6  
37 Hester, Jordan FR-1 Mercer 6:40.7 20:45.0 11
38 Isaacs, Kaylee SO-2 Georgia Tech 6:41.2 20:46.7  
39 Langley, Andrea JR-3 Emmanuel 6:41.7 20:48.0  
40 Drosky, Hayley JR-3 Georgia Tech 6:42.8 20:51.5  
41 Lacksen, Elizabeth JR-3 Georgia Tech 6:43.0 20:52.4  
42 Green, Morgan Unattached 6:44.3 20:56.3  
43 Gipperich, Jenna SO-2 Mercer 6:44.8 20:58.0 12
44 Vonck, Anna FR-1 Georgia 6:44.9 20:58.0  
45 Rogers, Victoria FR-1 Mercer 6:45.0 20:58.4 13
46 Kiblinger, Samantha FR-1 Georgia Tech 6:46.2 21:02.2  
47 Donovan, Sheila JR-3 Georgia 6:47.1 21:04.8  
48 Wahy, Brianna FR-1 Mercer 6:48.1 21:08.2 14
49 Millikin, Shannon FR-1 Mercer 6:48.2 21:08.3  
50 Alligood, Katie-Rose FR-1 Mercer 6:49.2 21:11.5  
51 Hill, Devonna FR-1 Georgia 6:51.9 21:19.8  
52 Bordes, Natalie Unattached 6:52.5 21:21.9  
53 Toole, Lindsey SO-2 Emmanuel 6:53.5 21:24.7  
54 Watson, Amelia SO-2 Georgia 6:57.6 21:37.5  
55 Bray, Elyse FR-1 Georgia 7:00.0 21:45.1  
56 Nelson, Laura SO-2 Georgia Tech 7:00.3 21:46.1  
57 Garcia, Iliana JR-3 Mercer 7:03.5 21:56.0  
58 Konnick, Jazmin FR-1 Emmanuel 7:05.0 22:00.5  
59 Gardner, Sarah FR-1 Georgia 7:06.0 22:03.7  
60 Ruiz, Socorro SO-2 Emmanuel 7:06.4 22:05.0  
61 Cranford, Caley SR-4 Mercer 7:07.7 22:08.9  
62 Hill, Gabriella SO-2 Emmanuel 7:12.6 22:24.2  
63 Hibbitt, Kim SR-4 Emmanuel 7:15.9 22:34.4  
64 Sewell, Lia SO-2 Mercer 7:17.9 22:40.7  
65 Hallman, Neely FR-1 Unattached 7:25.3 23:03.8  
66 Sharry, Ryan FR-1 Mercer 7:25.6 23:04.6  
67 Drosky, Hannah FR-1 Georgia 7:32.7 23:26.8  
68 Boyd, Abigail FR-1 Mercer 7:37.1 23:40.4  
69 Hernandez, Kiara SO-2 Emmanuel 7:40.0 23:49.3  
70 Chimenti, Danielle SO-2 Mercer 7:51.6 24:25.4  
71 Jacques, Cana SO-2 Emmanuel 8:06.1 25:10.6  
72 Smith, Emily SO-2 Emmanuel 8:07.2 25:13.9  
73 Rosbury, Amity SO-2 Emmanuel 8:10.6 25:24.6  
74 Riley, Riley Emmanuel 8:47.7 27:19.8