Lake Forest Cross Country Invitational Date: 09-10-11   Venue: Killens Pond State Park, DE
Events
Men's Events Women's Events
Men's 5k Open Boy Women's 5k Open Gir
Men's 5k Var Women's 5k Var Girl
Men's 5k Var Women's 5k Var Girl
Men's 5k JV Women's 5k JV
Men's 5k JV Women's 5k JV
Men's 5k JV Women's 5k JV
Men's 5k Open Boy Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Middle School Open 1:05:18 13:03 15 1 2 3 4 5 6 7
Men's 5k Open Boy Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Perry, Bryan Middle School Open 4:06.7 12:46.4 1
2 Bamforth, Ben Middle School Open 4:08.4 12:51.8 2
3 Bailey, Adam Middle School Open 4:09.9 12:56.5 3
4 Castaneda, Ulises Middle School Open 4:13.3 13:06.9 4
5 Menzer, Jake Middle School Open 4:23.1 13:37.6 5
6 Seefried, Liam Middle School Open 4:23.8 13:39.7 6
7 Hundley, Blake Middle School Open 4:34.6 14:13.3 7
8 Bell, Lafayette Middle School Open 4:38.8 14:26.4  
9 Gomer, Nick SR Broadwater Academy 4:42.9 14:39.0  
10 Fakhoury, Reagen SR Broadwater Academy 4:44.1 14:42.8  
11 Diaz, Luis Middle School Open 4:46.4 14:49.9  
12 Cessna, Zach Middle School Open 5:00.4 15:33.3  
13 Mankuss, James Middle School Open 5:02.0 15:38.5  
14 Menzer, Alec Middle School Open 5:10.5 16:04.8  
15 Butto, Jon Middle School Open 5:13.8 16:14.9  
16 Brokako, Ricky Middle School Open 5:15.2 16:19.3  
17 Brown, Daniel Middle School Open 5:16.5 16:23.5  
18 Mankuss, Daniel Middle School Open 5:28.8 17:01.5  
19 Buchholz, Jack SR Broadwater Academy 5:39.3 17:34.4  
20 Cabrera, David Middle School Open 5:43.6 17:47.7  
21 Drosehn, Daniel Middle School Open 6:04.8 18:53.5  
22 Bogetti, Eli Middle School Open 6:07.3 19:01.3  
23 King, Jalen Middle School Open 6:14.1 19:22.5  
24 McKee, Matthew Middle School Open 6:17.0 19:31.5  
25 Kuykendall, Addison Middle School Open 6:18.3 19:35.4  
26 Bogetti, Ethan Middle School Open 6:19.3 19:38.5  
27 Bailey, Zachary Middle School Open 6:21.1 19:44.1  
28 Ainsworth, Michael Middle School Open 6:28.9 20:08.4  
29 Tatnall, Josh Middle School Open 6:41.3 20:47.1  
30 King, Dakota Middle School Open 7:28.9 23:14.9  
Men's 5k Var Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 St. Albans 1:29:22 17:52 74 5 7 16 22 24 47  
2 1:29:10 17:50 77 1 2 19 27 28 37 45
3 1:30:11 18:02 94 6 9 14 29 36 60 68
4 1:31:08 18:13 96 3 18 20 23 32 56 64
5 1:30:31 18:06 98 8 10 15 30 35 48 62
6 Sidwell Friends 1:32:41 18:32 128 12 21 26 31 38 41  
7 1:37:09 19:25 222 17 43 46 53 63 76 98
8 Georgetown Prep 1:38:32 19:42 256 4 39 55 72 86    
9 1:39:21 19:52 270 34 44 50 65 77 103 112
10 Appoquinimink 1:39:14 19:50 276 11 42 69 75 79 84 92
11 1:42:30 20:30 333 25 52 54 94 108 115 127
12 1:44:24 20:52 372 33 49 81 104 105 132 142
13 Queen Annes County 1:44:52 20:58 384 40 74 85 90 95 99 102
14 1:47:44 21:32 418 58 61 78 91 130 144 150
15 Tower Hill 1:48:48 21:45 468 73 87 96 101 111 129 135
16 Sanford School 1:50:15 22:03 471 57 66 110 114 124 138 151
17 1:58:26 23:41 484 13 51 134 141 145 152  
18 Broadwater Academy 1:50:22 22:04 487 80 88 89 107 123 143 149
19 Conrad Schools of Science 1:52:16 22:27 520 70 106 109 117 118 119 120
20 1:53:17 22:39 538 82 100 113 121 122 131  
21 1:55:07 23:01 538 71 83 125 126 133 136 140
22 1:57:50 23:34 556 67 97 116 137 139 148  
23 2:05:06 25:01 573 59 93 128 146 147    
Men's 5k Var Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Mascioli, John SR Archmere 5:21.7 16:39.5 1
2 Guerin, Evan SR Archmere 5:27.7 16:58.4 2
3 Richardson, Carl SR Milford 5:29.0 17:02.3 3
4 Chapin, Joey SR Georgetown Prep 5:29.1 17:02.7 4
5 Dodge, Sam SR St. Albans 5:31.4 17:09.9 5
6 Salvadori, Cavender SR Wilmington Friends 5:32.5 17:13.0 6
7 Dinger, Tai SR St. Albans 5:34.9 17:20.5 7
8 Weaver, Henry SR St. Andrews 5:37.9 17:30.0 8
9 Connelly, Thomas SR Wilmington Friends 5:38.1 17:30.4 9
10 Hill, Alec SR St. Andrews 5:38.5 17:31.7 10
11 Kahler, Vincent SR Appoquinimink 5:39.2 17:33.9 11
12 Losey, Colin SR Sidwell Friends 5:40.1 17:36.9 12
13 Zavala, Jose SR Glasgow 5:43.6 17:47.6 13
14 Higginbotham, Chazz SR Wilmington Friends 5:43.7 17:47.8 14
15 Roger, Jeff SR St. Andrews 5:44.0 17:48.9 15
16 Graham, Miles SR St. Albans 5:44.9 17:51.8 16
17 mcgovern, matt SR Delaware Military Academy 5:46.1 17:55.3 17
18 Phalen, Henry SR Milford 5:53.5 18:18.5 18
19 Takata, Colton SR Archmere 5:54.1 18:20.4 19
20 Rueda, Victor SR Milford 5:55.3 18:24.0 20
21 Smith, Colin SR Sidwell Friends 5:56.6 18:28.2 21
22 Jalota, Alexander SR St. Albans 5:56.9 18:29.0 22
23 Savage, Taiwan SR Milford 5:57.5 18:30.9 23
24 Pasco, Kieran SR St. Albans 5:57.8 18:31.8 24
25 Miller, Sidney SR Cape Henlopen 5:57.9 18:32.1 25
26 Campbell, Jason SR Sidwell Friends 5:58.7 18:34.5 26
27 Porth, Tom SR Archmere 5:59.0 18:35.5 27
28 Newton, Chris SR Archmere 5:59.6 18:37.2 28
29 Miller, Jesse SR Wilmington Friends 5:59.7 18:37.6 29
30 Hammond, Davis SR St. Andrews 6:01.4 18:42.8 30
31 Weiss, Julian SR Sidwell Friends 6:01.6 18:43.7 31
32 Doughty, Mike SR Milford 6:04.7 18:53.1 32
33 Szwetkowski, Connor SR Caravel 6:05.0 18:54.2 33
34 Tyris, Andrew SR Brandywine 6:05.6 18:56.0 34
35 Moffitt, Bobby SR St. Andrews 6:06.4 18:58.6 35
36 Napoletano, Nick SR Wilmington Friends 6:07.9 19:03.2 36
37 Donaghy, Connell SR Archmere 6:11.1 19:13.0 37
38 Brown, Gabe SR Sidwell Friends 6:12.8 19:18.5 38
39 Posniewski, Sam SR Georgetown Prep 6:13.3 19:19.8 39
40 Welsh, Caleb SR Queen Annes County 6:14.5 19:23.6 40
41 Steinbach, David SR Sidwell Friends 6:15.0 19:25.3 41
42 Tressler, Joseph SR Appoquinimink 6:15.3 19:26.2 42
43 bidgood, reed SR Delaware Military Academy 6:15.4 19:26.4 43
44 McCoy, Eamon SR Brandywine 6:15.8 19:27.8 44
45 Byrnes, Jack SR Archmere 6:18.4 19:35.9 45
46 swain, kyle SR Delaware Military Academy 6:18.8 19:37.1 46
47 Cozza, Vince SR St. Albans 6:19.1 19:37.8 47
48 Witchard, Jonathan SR St. Andrews 6:19.3 19:38.7 48
49 Sewell, Trent SR Caravel 6:20.6 19:42.6 49
50 Helmick, Jesse SR Brandywine 6:20.8 19:43.3 50
51 Paredes, Miguel SR Glasgow 6:21.2 19:44.3 51
52 MacElrevey, Austin SR Cape Henlopen 6:22.2 19:47.6 52
53 gebhart, andrew SR Delaware Military Academy 6:22.5 19:48.4 53
54 Thornburg, Ryan SR Cape Henlopen 6:26.4 20:00.6 54
55 Lee, Matthew SR Georgetown Prep 6:27.3 20:03.3 55
56 Hagen, James SR Milford 6:27.4 20:03.6 56
57 Gibson, Ocean SR Sanford School 6:27.7 20:04.7 57
58 Kaczowka, Daniel SR Red Lion Christian 6:28.9 20:08.5 58
59 Shelton, Tyler SR Lake Forest 6:29.0 20:08.6 59
60 Hollingsworth, Jack SR Wilmington Friends 6:29.4 20:10.0 60
61 Costello, Travis SR Red Lion Christian 6:31.9 20:17.6 61
62 Dowling, Kevin SR St. Andrews 6:32.5 20:19.7 62
63 fearn, nick SR Delaware Military Academy 6:33.5 20:22.8 63
64 Maloney, Trevor SR Milford 6:33.7 20:23.4 64
65 Gross, Andrew SR Brandywine 6:33.8 20:23.6 65
66 Cook, Ben SR Sanford School 6:34.2 20:24.9 66
67 Anderson, Kenny SR St. Thomas More 6:35.7 20:29.5 67
68 Conner, Brendan SR Wilmington Friends 6:36.0 20:30.4 68
69 Shand, Michael SR Appoquinimink 6:37.0 20:33.5 69
70 Cook, Brett SR Conrad Schools of Science 6:37.9 20:36.4 70
71 Tworig, Joshua SR Polytech 6:38.4 20:37.8 71
72 Long, Roland SR Georgetown Prep 6:38.8 20:39.0 72
73 Harris, Brendan SR Tower Hill 6:39.7 20:41.9 73
74 Roy, Matt SR Queen Annes County 6:39.7 20:42.1 74
75 Barry, Dan SR Appoquinimink 6:40.8 20:45.3 75
76 hanley, zach SR Delaware Military Academy 6:41.7 20:48.3 76
77 Andreas, Matthew SR Brandywine 6:42.7 20:51.2 77
78 Fieger, Jordan SR Red Lion Christian 6:43.1 20:52.6 78
79 Cochran, Connor SR Appoquinimink 6:44.3 20:56.1 79
80 Fleming, Brandon SR Broadwater Academy 6:46.5 21:02.9 80
81 Blake, Zach SR Caravel 6:48.9 21:10.4 81
82 Morris, Jensen SR Mt. Pleasant 6:50.4 21:15.3 82
83 Burgos-Martinez, Alberto SR Polytech 6:50.5 21:15.7 83
84 Cho, Chris SR Appoquinimink 6:52.5 21:21.9 84
85 Young, Stanley SR Queen Annes County 6:54.2 21:27.0 85
86 Yu, Junda SR Georgetown Prep 6:54.6 21:28.1 86
87 Nickel, Mason SR Tower Hill 6:55.5 21:31.1 87
88 Simms, Dallas SR Broadwater Academy 6:55.7 21:31.7 88
89 Selph, Blake SR Broadwater Academy 6:56.1 21:33.0 89
90 Brown, Andrew SR Queen Annes County 6:56.3 21:33.6 90
91 Bogetti, Anthony SR Red Lion Christian 6:57.4 21:37.1 91
92 Green, Skyler SR Appoquinimink 6:57.8 21:38.1 92
93 Hood, Matt SR Lake Forest 6:57.8 21:38.3 93
94 Spicer, Matt SR Cape Henlopen 6:58.2 21:39.4 94
95 Byerly, Mitchell SR Queen Annes County 7:00.5 21:46.7 95
96 Combs, Joshua SR Tower Hill 7:01.1 21:48.3 96
97 humphries, john SR St. Thomas More 7:01.7 21:50.4 97
98 brady, aj SR Delaware Military Academy 7:03.6 21:56.3 98
99 Roderick, Matthew SR Queen Annes County 7:05.8 22:03.0 99
100 Babatunde, Adeola SR Mt. Pleasant 7:07.1 22:07.3 100
101 Sullivan, Sean SR Tower Hill 7:07.3 22:07.8 101
102 Vance, Ely SR Queen Annes County 7:07.8 22:09.3 102
103 Graney, Grant SR Brandywine 7:08.1 22:10.3 103
104 Capone, Drew SR Caravel 7:10.1 22:16.3 104
105 Gauding, Matt SR Caravel 7:11.7 22:21.3 105
106 Fintak, Nick SR Conrad Schools of Science 7:12.0 22:22.3 106
107 Simms, Cody SR Broadwater Academy 7:12.8 22:24.7 107
108 Kreis, Corey SR Cape Henlopen 7:14.9 22:31.3 108
109 Williamson, Kyle SR Conrad Schools of Science 7:15.8 22:34.1 109
110 Waegerle, Craig SR Sanford School 7:17.6 22:39.7 110
111 Jung, Linus SR Tower Hill 7:17.6 22:39.9 111
112 White, Mark SR Brandywine 7:19.3 22:45.2 112
113 Hopkins, Mitchell SR Mt. Pleasant 7:21.0 22:50.2 113
114 Long, Trevor SR Sanford School 7:27.7 23:11.0 114
115 Bittner, Casy SR Cape Henlopen 7:29.2 23:15.8 115
116 Kopunek, Phillip SR St. Thomas More 7:30.2 23:18.8 116
117 Meyer, Rhett SR Conrad Schools of Science 7:30.3 23:19.2 117
118 Rossi, Mark SR Conrad Schools of Science 7:32.0 23:24.3 118
119 Speer, Kevin SR Conrad Schools of Science 7:32.1 23:24.7 119
120 Allen, Zachary SR Conrad Schools of Science 7:32.2 23:25.0 120
121 Temesgen, Fitru SR Mt. Pleasant 7:33.1 23:27.9 121
122 Taylor, Keith SR Mt. Pleasant 7:36.2 23:37.5 122
123 Yeung, Stephen SR Broadwater Academy 7:40.3 23:50.2 123
124 Fleming, Justin SR Sanford School 7:42.0 23:55.5 124
125 Cook, Zia SR Polytech 7:42.5 23:57.2 125
126 Maraboli, Anthony SR Polytech 7:45.5 24:06.5 126
127 Sheehan, Sean SR Cape Henlopen 7:47.2 24:11.6 127
128 Bundschuh, Alan SR Lake Forest 7:52.5 24:28.2 128
129 Schauber, Frank SR Tower Hill 7:56.7 24:41.1 129
130 Ammerman, Daniel SR Red Lion Christian 7:59.3 24:49.2 130
131 Skelding, Nathan SR Mt. Pleasant 7:59.7 24:50.7 131
132 Ferrazzo, Clint SR Caravel 8:05.4 25:08.3 132
133 Colman, Patrick SR Polytech 8:06.2 25:10.7 133
134 Bolin, Thomas SR Glasgow 8:07.8 25:15.7 134
135 Schom, Thomas SR Tower Hill 8:08.9 25:19.1 135
136 Mick, Joel SR Polytech 8:10.2 25:23.1 136
137 welch, charles SR St. Thomas More 8:11.3 25:26.5 137
138 Madden, Nick SR Sanford School 8:21.9 25:59.6 138
139 dhue, gordon SR St. Thomas More 8:36.6 26:45.3 139
140 Monroe, Cameron SR Howard Tech 8:38.6 26:51.3  
141 Carter, Dawson SR Polytech 8:39.1 26:53.1 140
142 Damron, John SR Glasgow 8:46.8 27:16.9 141
143 Casey, Jeremy SR Caravel 8:50.1 27:27.1 142
144 Fakhoury, Kyle SR Broadwater Academy 8:51.8 27:32.5 143
145 Costello, Austin SR Red Lion Christian 9:07.6 28:21.5 144
146 Mack, Javaree SR Glasgow 9:07.7 28:21.8 145
147 Welch, Zackery SR Lake Forest 9:25.4 29:16.9 146
148 Williams, Nick SR Lake Forest 9:31.1 29:34.5 147
149 sastre, tyler SR St. Thomas More 9:33.4 29:41.6 148
150 Fetters, Bobby SR Broadwater Academy 9:37.8 29:55.4 149
151 Guseman, Luke SR Red Lion Christian 9:56.1 30:52.4 150
152 Brennan, Mike SR Sanford School 10:01.6 31:09.5 151
153 Bond, Thomas SR Glasgow 10:07.5 31:27.7 152
Men's 5k Var Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:27:49 17:33 30 1 3 4 8 14 24 29
2 1:31:57 18:23 91 2 6 25 27 31 40 48
3 1:34:11 18:50 114 17 19 20 26 32 34 39
4 1:34:06 18:49 121 9 15 18 37 42 50 63
5 1:34:51 18:58 127 12 16 28 30 41 47 52
6 1:34:34 18:54 130 10 11 22 43 44 45 56
7 Garnet Valley 1:35:09 19:01 138 5 13 33 38 49 68  
8 1:38:52 19:46 210 21 35 46 51 57 61 66
9 1:42:59 20:35 247 23 36 59 64 65 77  
10 1:43:36 20:43 250 7 54 58 62 69 70 74
11 1:50:28 22:05 319 53 55 60 75 76 80 81
12 1:58:25 23:41 361 67 71 72 73 78 79  
Men's 5k Var Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Tuntivate, Kieran SR Charter 5:27.5 16:57.5 1
2 Steenkamer, Chris SR St. Mark's 5:29.1 17:02.7 2
3 Brooks, Brad SR Charter 5:34.8 17:20.2 3
4 Binder, Zach SR Charter 5:35.1 17:21.2 4
5 O'Donnell, Brian SR Garnet Valley 5:38.4 17:31.5 5
6 Corrigan, Mark SR St. Mark's 5:40.7 17:38.7 6
7 Frazier, Erik SR Smyrna 5:41.3 17:40.4 7
8 O'Connor, Nolan SR Charter 5:42.1 17:43.0 8
9 Rowe, Daniel SR Concord 5:43.8 17:48.4 9
10 Fontal, Ken SR Newark 5:50.7 18:09.7 10
11 Smith, Ben SR Newark 5:53.3 18:17.8 11
12 Gallucci, P.J. SR Caesar Rodney 5:53.8 18:19.2 12
13 Smart, Nick SR Garnet Valley 5:56.3 18:27.1 13
14 Cox, Dalton SR Charter 5:56.6 18:27.9 14
15 Caldwell, Mack SR Concord 5:57.1 18:29.6 15
16 Stevenosky, Bryce SR Caesar Rodney 5:57.9 18:32.2 16
17 Varrato, Dylan SR Sussex Tech 5:58.1 18:32.8 17
18 Rouviere, Eric SR Concord 5:58.6 18:34.3 18
19 Westhoff, Robby SR Sussex Tech 6:00.6 18:40.5 19
20 Hernandez, Rick SR Sussex Tech 6:00.9 18:41.4 20
21 Geissler, Kyle SR Middletown 6:01.0 18:41.8 21
22 Milham, Andrew SR Newark 6:01.9 18:44.5 22
23 Shockley, Skyler SR A.I. duPont 6:03.3 18:49.0 23
24 Sorouri, Darian SR Charter 6:03.9 18:50.8 24
25 Alt, Robert SR St. Mark's 6:06.0 18:57.2 25
26 Harmon, Elias SR Sussex Tech 6:06.1 18:57.7 26
27 Wood, Jon SR St. Mark's 6:08.3 19:04.5 27
28 Phillips, Sam SR Caesar Rodney 6:09.2 19:07.1 28
29 Thompson, Robbie SR Charter 6:10.1 19:10.1 29
30 Mitchell, Trey SR Caesar Rodney 6:11.5 19:14.2 30
31 Cope, Nathaniel SR St. Mark's 6:11.6 19:14.6 31
32 Townsley, Bobby SR Sussex Tech 6:13.2 19:19.5 32
33 Stoyer, Dave SR Garnet Valley 6:13.3 19:19.9 33
34 Hete, Sam SR Sussex Tech 6:15.0 19:25.2 34
35 Tucker, Nathaniel SR Middletown 6:15.2 19:25.7 35
36 Browne, Chris SR A.I. duPont 6:17.6 19:33.2 36
37 Leone, Lucas SR Concord 6:18.1 19:34.9 37
38 Smart, Anthony SR Garnet Valley 6:18.7 19:36.7 38
39 Singh, Sudesh SR Sussex Tech 6:18.9 19:37.3 39
40 Feely, Matt SR St. Mark's 6:19.1 19:37.9 40
41 Horne, Brendan SR Caesar Rodney 6:19.4 19:38.8 41
42 Leahan, Charles SR Concord 6:19.6 19:39.5 42
43 Brophy, Matt SR Newark 6:19.8 19:40.1 43
44 Diego, Andrew SR Newark 6:20.5 19:42.3 44
45 Hersh, Matt SR Newark 6:22.5 19:48.6 45
46 Monroe, Ken SR Middletown 6:23.3 19:50.9 46
47 Tinsley, Korbin SR Caesar Rodney 6:23.5 19:51.5 47
48 Donlon, Nick SR St. Mark's 6:28.9 20:08.5 48
49 Zankowsky, Greg SR Garnet Valley 6:30.9 20:14.5 49
50 Scheibe, Phillip SR Concord 6:31.0 20:14.8 50
51 Nandagopal, Bhawathwaj SR Middletown 6:31.3 20:15.7 51
52 Pearson, Zach SR Caesar Rodney 6:31.9 20:17.7 52
53 Palomo, JoJo SR William Penn 6:33.0 20:21.1 53
54 Wattay, Benn SR Smyrna 6:33.5 20:22.7 54
55 Brown, Brian SR William Penn 6:34.9 20:27.2 55
56 Kitson, Christopher SR Newark 6:35.1 20:27.7 56
57 Prescott, Ronald SR Middletown 6:38.6 20:38.7 57
58 Hughes, Jake SR Smyrna 6:44.9 20:58.2 58
59 McCarthy, Trevor SR A.I. duPont 6:45.4 20:59.6 59
60 Palomo, Nico SR William Penn 6:47.2 21:05.2 60
61 Maniatis, Garrett SR Middletown 6:47.9 21:07.4 61
62 Archangelo, John SR Smyrna 6:52.3 21:21.0 62
63 Holdsworth, Max SR Concord 6:52.9 21:23.1 63
64 White, James SR A.I. duPont 6:55.7 21:31.8 64
65 Pegram, Will SR A.I. duPont 7:06.9 22:06.6 65
66 Mitchell, Daniel SR Middletown 7:10.6 22:18.0 66
67 Edmondson, Andrew SR Christiana 7:13.5 22:26.9 67
68 James, Andrew SR Garnet Valley 7:26.7 23:08.1 68
69 Baker, Travis SR Smyrna 7:28.9 23:14.7 69
70 Pritt, Tyler SR Smyrna 7:32.5 23:25.9 70
71 Hamilton, Paul SR Christiana 7:37.0 23:39.9 71
72 Bhatt, Jay SR Christiana 7:38.4 23:44.5 72
73 Ferguson, Isaiah SR Christiana 7:39.9 23:48.9 73
74 Francis, Ludric SR Smyrna 7:40.8 23:52.0 74
75 Ope, Kenny SR William Penn 7:45.7 24:07.2 75
76 Vongphila, Soulivan SR William Penn 7:52.4 24:28.0 76
77 Burcham, Eric SR A.I. duPont 7:54.1 24:33.1 77
78 Santiago, Justin SR Christiana 7:57.9 24:45.1 78
79 Phipps, Rob SR Christiana 7:58.5 24:46.9 79
80 Harding, Rob SR William Penn 7:59.2 24:49.2 80
81 Bacon, Lamar SR William Penn 8:21.6 25:58.7 81
Women's 5k Open Gir Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Middle School Open 1:14:36 14:55 15 1 2 3 4 5 6 7
Women's 5k Open Gir Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Shuttleworth, Logan Middle School Open 4:27.4 13:50.8 1
2 Matusevich, Mallory Middle School Open 4:44.2 14:42.9 2
3 Phillips, Meagan SR Broadwater Academy 4:47.0 14:51.8  
4 Perry, Emily Middle School Open 4:53.9 15:13.1 3
5 Beston, Rachel Middle School Open 4:54.5 15:15.2 4
6 Burleigh, Ave Middle School Open 5:00.7 15:34.3 5
7 Menzer, Emma Middle School Open 5:08.0 15:57.0 6
8 Horne, Stephanie Middle School Open 5:08.5 15:58.6 7
9 Marshall, Aliah Middle School Open 5:12.7 16:11.7  
10 Stevenosky, Madeline Middle School Open 5:15.7 16:20.8  
11 Carr, Rose Middle School Open 5:17.3 16:25.8  
12 Brokaw, Grace Middle School Open 5:17.7 16:27.1  
13 Parks, Sydney SR Broadwater Academy 5:23.3 16:44.6  
14 Ferguson, Leah Middle School Open 5:25.7 16:52.1  
15 DePrince, Elizabeth Middle School Open 5:26.2 16:53.6  
16 Wagner, Laura Middle School Open 5:26.5 16:54.4  
17 Kelly, Zoe Middle School Open 5:38.9 17:33.0  
18 Rambo, Sarah Middle School Open 5:50.3 18:08.4  
19 Thornburg, Cailey Middle School Open 5:51.6 18:12.5  
20 Addison, Kellam SR Broadwater Academy 6:00.2 18:39.2  
21 Rambo, Lindsay Middle School Open 6:06.7 18:59.5  
22 Szymanski, Christina Middle School Open 6:14.6 19:24.0  
23 Yeager, Ashley Middle School Open 6:34.6 20:26.3  
24 Shoemaker, Katelyn Middle School Open 6:41.5 20:47.5  
25 Floyd, Elizabeth SR Broadwater Academy 6:45.5 21:00.0  
26 Richmond, Sarah Middle School Open 6:48.3 21:08.7  
27 Thomas, Allison Middle School Open 6:58.0 21:38.7  
28 Quinn, Lillian Middle School Open 6:58.0 21:39.0  
29 Eissmann, Sarah Middle School Open 7:51.9 24:26.4  
30 Walker, Abby Middle School Open 7:55.7 24:38.2  
31 McKee, Hannah Middle School Open 7:59.3 24:49.3  
32 Perry, Allyson Middle School Open 8:01.7 24:56.7  
Men's 5k JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:36:06 19:13 23 1 3 4 7 8 15 19
2 1:38:03 19:36 42 2 5 9 12 14 16 29
3 1:40:51 20:10 71 6 11 13 20 21 23 25
4 1:43:51 20:46 98 10 17 18 22 31 34 43
5 1:50:22 22:04 157 26 28 30 36 37 40 44
6 Garnet Valley 1:51:26 22:17 159 24 27 32 35 41 46  
7 2:07:15 25:27 220 33 42 47 48 50    
8 2:07:06 25:25 222 38 39 45 49 51 52  
Men's 5k JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Puhl, Michael SR St. Mark's 6:00.0 18:38.7 1
2 Fish, Francis SR Charter 6:08.2 19:04.1 2
3 Keeper, Ben SR St. Mark's 6:09.1 19:07.0 3
4 Prettyman, Andrew SR St. Mark's 6:10.8 19:12.2 4
5 Brickhouse, David SR Charter 6:11.9 19:15.5 5
6 Fitzgerald, Ryan SR Sussex Tech 6:14.9 19:24.8 6
7 Nigro, Luke SR St. Mark's 6:17.5 19:33.1 7
8 Frost, Matt SR St. Mark's 6:18.3 19:35.6 8
9 Dias, Ryan SR Charter 6:19.2 19:38.3 9
10 Virdin, Austin SR Caesar Rodney 6:21.4 19:45.2 10
11 Breckner, Kyle SR Sussex Tech 6:22.7 19:49.2 11
12 Chillakuru, Yesh SR Charter 6:24.1 19:53.5 12
13 Robles, Robert SR Sussex Tech 6:26.5 20:01.1 13
14 Hershberger, Sam SR Charter 6:30.2 20:12.4 14
15 McGuire, Phil SR St. Mark's 6:30.3 20:12.9 15
16 Ho, Brian SR Charter 6:31.3 20:15.9 16
17 Horne, Brett SR Caesar Rodney 6:34.9 20:27.1 17
18 Yearick, Brandon SR Caesar Rodney 6:36.1 20:30.7 18
19 Ciolek, Alex SR St. Mark's 6:36.1 20:30.9 19
20 Clifton, Chris SR Sussex Tech 6:40.4 20:44.1 20
21 Patel, Pyrani SR Sussex Tech 6:43.3 20:53.0 21
22 Sironen, Joseph SR Caesar Rodney 6:45.5 21:00.0 22
23 Whaley, Jevon SR Sussex Tech 6:47.5 21:06.1 23
24 Holtzinger, Nate SR Garnet Valley 6:47.6 21:06.5 24
25 Kelley, Adam SR Sussex Tech 6:52.2 21:21.0 25
26 Holveck, Brandon SR Newark 6:54.2 21:27.1 26
27 Washington, Pat SR Garnet Valley 6:57.4 21:36.9 27
28 DeMonte, Justin SR Newark 6:58.7 21:40.9 28
29 Beam, Chris SR Charter 6:59.9 21:44.9 29
30 Farr, Eric SR Newark 7:04.5 21:59.1 30
31 Berry, Will SR Caesar Rodney 7:07.5 22:08.3 31
32 Hauser, Jake SR Garnet Valley 7:10.9 22:19.0 32
33 Stowell, Matt SR A.I. duPont 7:11.2 22:19.9 33
34 DeMarreau, Presten SR Caesar Rodney 7:12.1 22:22.6 34
35 Yang, Richard SR Garnet Valley 7:12.5 22:24.0 35
36 Collier, Andrew SR Newark 7:16.5 22:36.2 36
37 Miller, Paul SR Concord 7:16.8 22:37.3  
38 DeMonte, Trevor SR Newark 7:17.5 22:39.5 37
39 Scott, Ian SR Concord 7:18.0 22:40.9  
40 Boody, Jeremy SR Middletown 7:25.5 23:04.3 38
41 Granda, Andrew SR Middletown 7:26.7 23:08.0 39
42 Zavala, Fernando SR Newark 7:31.9 23:24.2 40
43 Cleary, James SR Garnet Valley 7:43.6 24:00.5 41
44 Semmel, Jesse SR William Penn 7:45.1 24:05.1  
45 Bailey, Sam SR Concord 7:45.9 24:07.8  
46 Suh, Sam SR A.I. duPont 7:46.1 24:08.3 42
47 Crowley, Michael SR Concord 7:46.3 24:08.9  
48 Willis, Gary SR Caesar Rodney 7:52.4 24:28.0 43
49 Cutter, Noah SR Newark 8:03.2 25:01.4 44
50 Herrera, Caylab SR Middletown 8:08.9 25:19.0 45
51 Lawton, Jake SR Garnet Valley 8:20.2 25:54.2 46
52 Goldie, Ian SR William Penn 8:21.1 25:57.2  
53 Clark, Brian SR A.I. duPont 8:26.5 26:13.7 47
54 Peters, Desmond SR Christiana 8:31.3 26:28.8  
55 Demarest, Sullivan SR A.I. duPont 8:33.1 26:34.2 48
56 Bennett, Matthew SR Middletown 8:35.8 26:42.6 49
57 Symphorian, Julian SR A.I. duPont 9:00.6 27:59.9 50
58 Martinez, Everardo SR Christiana 9:04.3 28:11.3  
59 Baker, Alex SR Middletown 9:17.7 28:52.8 51
60 Baker, Nick SR Middletown 9:25.2 29:16.3 52
61 Blondin, Drew SR Christiana 9:47.6 30:25.8  
Women's 5k Var Girl Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 National Cathedral 1:48:40 21:44 62 3 10 11 17 21 27 40
2 1:50:47 22:09 101 2 6 9 39 45 80 85
3 1:51:54 22:22 118 1 20 28 31 38 49 55
4 1:53:03 22:36 125 14 16 24 29 42 44 59
5 1:53:20 22:40 145 4 13 23 41 64 72 106
6 1:55:24 23:04 174 15 22 26 51 60 71 73
7 Appoquinimink 1:56:35 23:19 205 5 34 47 58 61 100 122
8 2:00:20 24:04 273 37 46 52 63 75 94 103
9 2:00:32 24:06 288 19 53 68 70 78 87 98
10 2:04:19 24:51 316 32 33 36 107 108 117 123
11 Queen Annes County 2:03:22 24:40 329 18 48 65 97 101 120 125
12 2:03:18 24:39 344 56 57 69 74 88 99 102
13 2:07:20 25:28 348 8 12 91 118 119 140  
14 2:05:11 25:02 371 35 67 84 89 96 113 130
15 Sanford School 2:05:28 25:05 372 25 66 83 93 105 112 114
16 2:06:49 25:21 375 30 43 82 109 111 133  
17 Conrad Schools of Science 2:06:54 25:22 403 50 76 77 90 110 115 134
18 Tower Hill 2:18:23 27:40 453 7 54 128 129 135 138 143
19 2:14:42 26:56 477 62 81 86 116 132 136 137
20 2:22:01 28:24 531 79 92 95 124 141    
21 2:28:30 29:42 609 104 121 126 127 131 139 142
Women's 5k Var Girl Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hazel, Ali SR Archmere 6:31.1 20:15.3 1
2 Wong, Kennedy SR Ursuline 6:40.3 20:43.7 2
3 Terzian, Polly SR National Cathedral 6:42.7 20:51.4 3
4 Bliss, Molly SR Milford 6:46.2 21:02.2 4
5 Pascoe, Celia SR Appoquinimink 6:47.5 21:06.1 5
6 Wallace, Courtney SR Ursuline 6:48.9 21:10.5 6
7 Hughes, Juliana SR Tower Hill 6:50.2 21:14.5 7
8 Cooper, Tia SR Mt. Pleasant 6:53.4 21:24.7 8
9 Foley, Meaghan SR Ursuline 6:56.4 21:33.8 9
10 Leidl, Bethany SR National Cathedral 6:57.2 21:36.3 10
11 Graham, Annie SR National Cathedral 6:57.5 21:37.3 11
12 Cooper, Tyra SR Mt. Pleasant 6:59.2 21:42.4 12
13 Cabrera, Kelsey SR Milford 7:00.0 21:45.0 13
14 Schoenbeck, Taylor SR Padua 7:01.2 21:48.7 14
15 foley, ashlynne SR Delaware Military Academy 7:06.3 22:04.5 15
16 Spadaccini, Angie SR Padua 7:06.7 22:06.0 16
17 Gigot, Carolyn SR National Cathedral 7:07.7 22:08.8 17
18 Maio, Shannon SR Queen Annes County 7:10.6 22:18.1 18
19 Hendriks, Liza SR Wilmington Friends 7:12.0 22:22.4 19
20 O'Keefe, Meghan SR Archmere 7:12.5 22:24.0 20
21 Forman, Ellie SR National Cathedral 7:13.5 22:26.9 21
22 shellenberger, jen SR Delaware Military Academy 7:14.2 22:29.2 22
23 Groce, Alexis SR Milford 7:14.8 22:30.9 23
24 Sutton, Maddie SR Padua 7:16.3 22:35.8 24
25 Alfieri, Silvana SR Sanford School 7:16.8 22:37.2 25
26 fraczkowski, adrienne SR Delaware Military Academy 7:17.4 22:39.1 26
27 Gaines, Sararose SR National Cathedral 7:20.2 22:47.8 27
28 Malfitano, Clee SR Archmere 7:20.8 22:49.6 28
29 Allegretto, Olivia SR Padua 7:21.5 22:51.9 29
30 Bove, Ally SR Red Lion Christian 7:22.1 22:53.7 30
31 Bradley, Alana SR Archmere 7:22.6 22:55.2 31
32 Porrazzo, Caitlin SR St. Andrews 7:26.8 23:08.4 32
33 Porrazzo, Emma SR St. Andrews 7:27.1 23:09.1 33
34 Brinsky, Courtney SR Appoquinimink 7:27.3 23:10.0 34
35 Perry, Kailey SR Polytech 7:28.1 23:12.2 35
36 Bristow, Charlotte SR St. Andrews 7:32.7 23:26.8 36
37 Hildreith, Meghan SR Maryvale Prep 7:33.8 23:30.1 37
38 Henjes, Leigh SR Archmere 7:33.9 23:30.4 38
39 Desch, Katie SR Ursuline 7:34.3 23:31.6 39
40 Murphy, Cara SR National Cathedral 7:34.6 23:32.6 40
41 Wilson, Amy SR Milford 7:35.5 23:35.4 41
42 Harkins, Leanne SR Padua 7:37.5 23:41.6 42
43 Choi, Nicky SR Red Lion Christian 7:37.7 23:42.3 43
44 Ryan, Alexis SR Padua 7:38.9 23:45.9 44
45 Bullock, Caroline SR Ursuline 7:39.4 23:47.6 45
46 Moritz, Jackie SR Maryvale Prep 7:39.5 23:47.9 46
47 Fitzpatrick, Kelsey SR Appoquinimink 7:39.6 23:48.2 47
48 DeStefano, Darby SR Queen Annes County 7:39.9 23:48.9 48
49 Baeurle, Kate SR Archmere 7:40.5 23:50.8 49
50 Fisher, Tayler SR Conrad Schools of Science 7:40.8 23:52.0 50
51 capuano, delanie SR Delaware Military Academy 7:42.0 23:55.7 51
52 Moritz, Maddie SR Maryvale Prep 7:42.1 23:56.0 52
53 Napoletano, Joelle SR Wilmington Friends 7:42.4 23:56.9 53
54 Slatko, Sydney SR Tower Hill 7:42.8 23:58.2 54
55 Chartier, Mercedes SR Archmere 7:44.7 24:04.1 55
56 Belcher, Haley SR Brandywine 7:45.1 24:05.1 56
57 McCoy, Megary SR Brandywine 7:46.0 24:08.0 57
58 Montague, Alissa SR Appoquinimink 7:47.4 24:12.2 58
59 Tillison, Iesha SR Howard Tech 7:47.7 24:13.3  
60 Allegretto, Ally SR Padua 7:48.1 24:14.6 59
61 mcmillan, jill SR Delaware Military Academy 7:48.7 24:16.5 60
62 Wilson, April SR Appoquinimink 7:49.6 24:19.1 61
63 Mogel, Ashley SR Lake Forest 7:49.8 24:19.9 62
64 Tizard, Emma SR Maryvale Prep 7:51.0 24:23.5 63
65 Uebele, Hannah SR Milford 7:52.3 24:27.4 64
66 Strawbridge, Faith SR Queen Annes County 7:52.4 24:27.9 65
67 Gannon, Ines SR Sanford School 7:52.5 24:28.1 66
68 Alcocer, Taylor SR Polytech 7:55.2 24:36.7 67
69 Freilich, Emily SR Wilmington Friends 7:55.8 24:38.5 68
70 Pradell, Halley SR Brandywine 7:56.0 24:39.0 69
71 McGinnis, Ellie SR Wilmington Friends 7:56.1 24:39.4 70
72 mcmillan, sarah SR Delaware Military Academy 7:56.2 24:39.7 71
73 Cole, Lydia SR Milford 7:56.3 24:40.1 72
74 swain, jordan SR Delaware Military Academy 7:56.4 24:40.4 73
75 Sowards, Jasmine SR Brandywine 7:56.6 24:40.8 74
76 Prestel, Sam SR Maryvale Prep 7:57.5 24:43.8 75
77 Dyer, Emily SR Conrad Schools of Science 7:58.9 24:48.1 76
78 DiIorio, Tess SR Conrad Schools of Science 7:59.9 24:51.2 77
79 Romano, Emily SR Wilmington Friends 8:01.4 24:56.0 78
80 Kutchen, Trudy SR Caravel 8:02.3 24:58.7 79
81 DePiero, Lauren SR Ursuline 8:03.8 25:03.4 80
82 Rosser, Taylor SR Lake Forest 8:05.2 25:07.8 81
83 Navarro, Brianna SR Red Lion Christian 8:05.6 25:09.0 82
84 Marcozzi, Peyton SR Sanford School 8:06.9 25:13.0 83
85 Hartigan, Bridget SR Polytech 8:08.2 25:17.0 84
86 Woods, Emily SR Ursuline 8:10.2 25:23.3 85
87 Cubbage, Gabrielle SR Lake Forest 8:15.5 25:39.6 86
88 Ramos, Amanda SR Wilmington Friends 8:16.0 25:41.1 87
89 Buckley, Meghan SR Brandywine 8:17.6 25:46.1 88
90 Gordy, Chanel SR Polytech 8:19.9 25:53.4 89
91 Whiteman, Josephina SR Conrad Schools of Science 8:20.3 25:54.6 90
92 May, Madalyn SR Mt. Pleasant 8:21.3 25:57.8 91
93 Morrell, Kayla SR Caravel 8:21.8 25:59.2 92
94 Lewis, Kristin SR Broadwater Academy 8:21.8 25:59.4  
95 Yung, Megan SR Sanford School 8:22.4 26:01.3 93
96 Wanamaker, Myra SR Howard Tech 8:24.3 26:06.9  
97 Volker, CeCe SR Maryvale Prep 8:24.8 26:08.6 94
98 Owens, Rachel SR Caravel 8:25.6 26:10.9 95
99 Mahaffey, Jordyn SR Polytech 8:26.0 26:12.2 96
100 Edsall, Cerah SR Queen Annes County 8:26.2 26:13.1 97
101 Nagaswami, Fiona SR Wilmington Friends 8:26.8 26:14.8 98
102 Roberts-Jolly, Zoe SR Brandywine 8:28.4 26:19.7 99
103 Mulligan, Julia SR Appoquinimink 8:29.4 26:22.9 100
104 Wojtowicz, Olivia SR Queen Annes County 8:33.2 26:34.6 101
105 Berkel, Adia SR Brandywine 8:37.4 26:47.8 102
106 Flahive, Caroline SR Maryvale Prep 8:41.7 27:00.9 103
107 Sullivan, Megan SR St. Thomas More 8:43.9 27:07.8 104
108 Thomas, Jamie SR Sanford School 8:44.4 27:09.6 105
109 Downes, Jessica SR Milford 8:44.8 27:10.6 106
110 Miller, Bertie SR St. Andrews 8:46.6 27:16.3 107
111 Barnowski, Aggy SR St. Andrews 8:47.6 27:19.5 108
112 Sturgis, Rachel SR Broadwater Academy 8:48.5 27:22.1  
113 Arterbridge, Belinda SR Red Lion Christian 8:49.7 27:26.1 109
114 Williams, Casey SR Conrad Schools of Science 8:50.7 27:29.1 110
115 Lucarini, Chrissy SR Red Lion Christian 8:53.8 27:38.8 111
116 McGaurn, Erica SR Sanford School 8:55.6 27:44.3 112
117 Nelson, Elisha SR Polytech 8:56.4 27:46.6 113
118 Benson, Lucy SR Sanford School 9:00.5 27:59.5 114
119 Kane, Megan SR Conrad Schools of Science 9:04.9 28:13.2 115
120 Guallpa, Marisa SR Lake Forest 9:13.0 28:38.2 116
121 Donoho, Susannah SR St. Andrews 9:13.9 28:41.0 117
122 White, Rachel SR Mt. Pleasant 9:19.0 28:56.9 118
123 Giorgi, Nicole SR Mt. Pleasant 9:26.1 29:18.9 119
124 Claybaugh, Carter SR Queen Annes County 9:26.1 29:19.2 120
125 McElligott, Molly SR St. Thomas More 9:28.7 29:27.3 121
126 Medeiros, Megan SR Appoquinimink 9:32.7 29:39.5 122
127 Cameron, Vera SR Broadwater Academy 9:35.2 29:47.3  
128 O'Leary, Jamie SR St. Andrews 9:36.7 29:51.9 123
129 Grau, Malena SR Glasgow 9:41.1 30:05.5  
130 Tait, Pheobe SR Caravel 9:41.6 30:07.2 124
131 Hobson, Kate SR Queen Annes County 9:45.6 30:19.7 125
132 white, jasmine SR St. Thomas More 9:48.6 30:28.8 126
133 Rodriquez, Leah SR St. Thomas More 9:48.9 30:30.0 127
134 Cecil, Roxanne SR Tower Hill 9:50.4 30:34.5 128
135 Churchwell, Alexandria SR Tower Hill 9:52.6 30:41.3 129
136 West, Bethany SR Polytech 9:53.5 30:44.1 130
137 williams, natasha SR St. Thomas More 9:57.5 30:56.6 131
138 Foster, Christina SR Lake Forest 9:57.6 30:57.0 132
139 Revell, Sydney SR Red Lion Christian 9:59.6 31:03.2 133
140 Carmody, Rachael SR Conrad Schools of Science 10:01.8 31:10.0 134
141 Reith, Julia SR Tower Hill 10:16.5 31:55.8 135
142 Hatten, Charese SR Glasgow 10:43.7 33:20.4  
143 Bundschuh, Holly SR Lake Forest 10:44.4 33:22.3 136
144 Guallpa, Brittany SR Lake Forest 10:47.5 33:31.9 137
145 edmonds, barbara SR Tower Hill 10:57.3 34:02.5 138
146 taylor, aneya SR St. Thomas More 11:07.9 34:35.4 139
147 Vanderloo, Julia SR Mt. Pleasant 11:08.2 34:36.3 140
148 Finney, Rachel SR Broadwater Academy 11:10.7 34:44.2  
149 Dang, Melissa SR Caravel 11:11.4 34:46.1 141
150 Salas, Sunny SR St. Thomas More 11:11.8 34:47.4 142
151 Adams, Reagan SR Tower Hill 11:39.3 36:12.9 143
152 Lopez, Martha SR Glasgow 12:26.7 38:40.2  
Women's 5k Var Girl Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:46:28 21:17 52 1 2 8 20 21 32 34
2 1:54:38 22:55 84 10 11 16 22 25 28 46
3 1:54:32 22:54 84 7 12 18 23 24 30 35
4 1:55:28 23:05 104 3 5 19 38 39 45 53
5 1:56:44 23:20 108 4 17 27 29 31 42 60
6 1:57:45 23:33 117 9 13 26 33 36 37 40
7 2:08:06 25:37 179 6 15 43 57 58    
8 2:07:42 25:32 208 14 41 48 51 54 55 59
9 2:11:01 26:12 242 44 47 49 50 52 56 61
Women's 5k Var Girl Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Macedo, Julie SR Charter 5:39.9 17:36.3 1
2 Rickert, Amanda SR Charter 6:34.4 20:25.4 2
3 Wharton, Isabel SR Sussex Tech 6:48.0 21:07.8 3
4 Vickers, Tori SR Smyrna 6:48.1 21:08.1 4
5 Killmon, Bethany SR Sussex Tech 6:50.7 21:16.0 5
6 Coning, Ali SR Cape Henlopen 6:51.1 21:17.5 6
7 Wegrzyn, Danielle SR St. Mark's 6:55.7 21:31.8 7
8 Santer, Lexi SR Charter 6:59.9 21:44.9 8
9 Dunkley, Ashton SR Middletown 7:01.6 21:50.1 9
10 Mills, Rebekah SR Caesar Rodney 7:02.6 21:53.3 10
11 Jones, Karly SR Caesar Rodney 7:11.4 22:20.6 11
12 Trofa, Danielle SR St. Mark's 7:13.1 22:25.9 12
13 Brown, Gabby SR Middletown 7:18.2 22:41.7 13
14 McKinney, Paige SR Concord 7:18.3 22:41.9 14
15 Dickens, Shanel SR Cape Henlopen 7:20.7 22:49.4 15
16 Seiwell, Amanda SR Caesar Rodney 7:22.5 22:55.0 16
17 Hossler, Maura SR Smyrna 7:23.5 22:58.2 17
18 McGovern, Katie SR St. Mark's 7:25.2 23:03.4 18
19 Sava, Amanda SR Sussex Tech 7:28.4 23:13.4 19
20 Ford, Erin SR Charter 7:29.8 23:17.7 20
21 Walsh, Rachel SR Charter 7:32.2 23:25.0 21
22 Wells, Leah SR Caesar Rodney 7:37.0 23:40.2 22
23 Worsh, Hannah SR St. Mark's 7:38.0 23:43.2 23
24 Chamness, Marisa SR St. Mark's 7:39.7 23:48.6 24
25 Andaya, Alexa SR Caesar Rodney 7:40.1 23:49.6 25
26 Carey, Kathleen SR Middletown 7:41.2 23:52.9 26
27 Virdin, Emilee SR Smyrna 7:44.6 24:03.6 27
28 Mihok, Jackie SR Caesar Rodney 7:44.8 24:04.2 28
29 Grinnage, Deaetta SR Smyrna 7:48.1 24:14.5 29
30 Armiger, Kaki SR St. Mark's 7:49.2 24:17.8 30
31 Cooper, Erin SR Smyrna 7:50.0 24:20.4 31
32 Moore, Emily SR Charter 7:51.3 24:24.4 32
33 Davis, Alexandra SR Middletown 7:53.7 24:31.9 33
34 Langrehr, Mae SR Charter 7:54.6 24:34.6 34
35 Ferguson, Samantha SR Christiana 7:57.2 24:42.8  
36 Gagnon, Rachel SR St. Mark's 7:58.2 24:45.8 35
37 Lurty, Brittany SR Middletown 7:59.3 24:49.3 36
38 Rinaldi, Erin SR Middletown 7:59.5 24:50.0 37
39 Schroder, Kate SR Sussex Tech 8:00.8 24:53.9 38
40 Zwiebel, Laura SR Sussex Tech 8:01.9 24:57.4 39
41 Lintz, Rachel SR Middletown 8:02.8 25:00.2 40
42 Cusack, Jessica SR Concord 8:07.0 25:13.3 41
43 Hernandez, Alanis SR Smyrna 8:08.9 25:19.1 42
44 Trugman, Emma SR Cape Henlopen 8:18.7 25:49.6 43
45 Pham, Jenny SR Newark 8:19.2 25:51.1 44
46 Davidson, Meghan SR Sussex Tech 8:19.5 25:52.1 45
47 Lebeau, Lexi SR Caesar Rodney 8:21.5 25:58.2 46
48 Rowley, Sam SR Newark 8:22.7 26:02.0 47
49 Grzybrowski, Sarah SR Concord 8:24.0 26:06.1 48
50 Delaney, Allison SR Newark 8:25.9 26:12.0 49
51 Donnelly, Ashlei SR Newark 8:26.6 26:14.1 50
52 Desir, Dieunise SR William Penn 8:32.0 26:30.8  
53 Culp, Brandi SR Concord 8:32.2 26:31.5 51
54 Elder, Helena SR Newark 8:35.8 26:42.6 52
55 Shapley, Lauren SR Sussex Tech 8:39.8 26:55.1 53
56 Doherty, Alexis SR Concord 8:44.6 27:10.0 54
57 Howe, Kathryn SR A.I. duPont 8:47.6 27:19.4  
58 Krauthauser, Margaret SR Concord 9:06.0 28:16.6 55
59 Sweigart, Sarah SR Newark 9:17.0 28:50.8 56
60 Hetfield, Grace SR Cape Henlopen 9:19.9 28:59.7 57
61 Heffernan, Maggie SR Cape Henlopen 9:23.4 29:10.5 58
62 Holland, Kelley SR Concord 9:38.1 29:56.5 59
63 Hoffman, Brittany SR Smyrna 9:39.2 29:59.8 60
64 Desir, Milaine SR William Penn 10:02.3 31:11.6  
65 Weng, Cindy SR Newark 10:02.4 31:11.8 61
66 McCloskey, Brenna SR A.I. duPont 10:20.2 32:07.3  
67 Akojie, Kenny SR Christiana 11:12.8 34:50.7  
68 Akojie, Taiwo SR Christiana 11:16.5 35:02.1  
69 Ope, Leslie SR William Penn 11:25.2 35:29.3  
70 Cawley, Shannon SR A.I. duPont 12:22.3 38:26.5  
71 Judefind, Jamie SR A.I. duPont 12:22.3 38:26.7  
Women's 5k JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:55:39 23:07 15 1 2 3 4 5 6 7
2 2:09:24 25:52 59 8 11 12 13 15 16 19
3 National Cathedral 2:12:47 26:33 85 9 10 14 20 32 39 42
4 2:16:50 27:22 125 17 24 26 27 31 33 34
5 2:16:59 27:23 127 22 23 25 28 29 30 40
6 2:23:39 28:43 156 18 21 36 38 43    
7 2:45:21 33:04 202 35 37 41 44 45    
Women's 5k JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Paolucci, Emily SR Padua 7:19.7 22:46.2 1
2 Hayes, Shannon SR Padua 7:22.7 22:55.4 2
3 Manning, Irlanda SR Padua 7:24.5 23:01.3 3
4 D'Amico, Jacki SR Padua 7:27.0 23:09.0 4
5 LeNoir, Mary Catherine SR Padua 7:39.5 23:47.9 5
6 Hrivnak, Mimi SR Padua 7:48.0 24:14.2 6
7 Whitmarsh, Alana SR Padua 7:49.0 24:17.3 7
8 Lucey, Haley SR Padua 7:50.4 24:21.8  
9 Blow, Mallory SR Padua 7:55.0 24:36.1  
10 Holowka, Kristen SR Padua 7:57.2 24:42.9  
11 Robertson, Regan SR Padua 8:09.4 25:20.6  
12 Mason, Natalie SR Archmere 8:10.8 25:25.0 8
13 Nihill, Marissa SR Padua 8:14.7 25:37.1  
14 Manhardt, Sarah SR National Cathedral 8:15.5 25:39.7 9
15 Samore, Kate SR National Cathedral 8:18.8 25:49.9 10
16 McDougal, Mackenizie SR Archmere 8:19.6 25:52.5 11
17 Rabil, Alexandra SR Archmere 8:20.7 25:55.9 12
18 Bolner, Michelle SR Archmere 8:22.6 26:01.6 13
19 Taylor, Alaina SR Padua 8:23.5 26:04.4  
20 Hanley, Elinor SR National Cathedral 8:24.0 26:06.0 14
21 Raisis, Pauline SR Archmere 8:25.1 26:09.5 15
22 Clements, Megan SR Archmere 8:26.0 26:12.3 16
23 Martin, Olivia SR Charter 8:26.2 26:12.8 17
24 Eldridge, Julianna SR Middletown 8:26.7 26:14.5 18
25 Reid, Tyra SR Caesar Rodney 8:32.3 26:32.0  
26 McCormick, Caley SR Padua 8:34.2 26:37.9  
27 Quinn, Savvy SR Archmere 8:35.0 26:40.1 19
28 Jeppsen, Charlotte SR National Cathedral 8:36.7 26:45.6 20
29 O'Dwyer, Devon SR Archmere 8:40.0 26:55.9  
30 Calhoun, Alyssia SR Middletown 8:40.9 26:58.5 21
31 Spurrier, Allison SR St. Mark's 8:41.8 27:01.3 22
32 Dougherty, Caroline SR Archmere 8:42.1 27:02.3  
33 Boswick, Shannon SR Archmere 8:42.2 27:02.6  
34 Cochran, Nicole SR Padua 8:43.5 27:06.6  
35 Langan, Tara SR St. Mark's 8:44.2 27:08.8 23
36 McAdams, Jaime SR Charter 8:45.9 27:14.0 24
37 Caroll, Lauren SR St. Mark's 8:47.8 27:20.1 25
38 Disabella, Sarah SR Archmere 8:52.1 27:33.4  
39 Storm, Liz SR Charter 8:52.4 27:34.4 26
40 Fournaris, Anna SR Archmere 8:52.8 27:35.5  
41 Storm, Holly SR Charter 8:54.0 27:39.4 27
42 Hicks, Chandler SR Archmere 8:55.1 27:42.8  
43 Duplessis, Allison SR St. Mark's 8:55.4 27:43.7 28
44 Falchuck, Hanna SR St. Mark's 8:56.1 27:45.9 29
45 Charamella, Krista SR St. Mark's 8:56.2 27:46.2 30
46 Diggins, Megan SR Archmere 9:00.7 28:00.1  
47 Breevort, Nicole SR Charter 9:03.9 28:10.0 31
48 Salameda, Bryn SR Archmere 9:05.9 28:16.3  
49 Kellogg, Camille SR National Cathedral 9:09.3 28:27.0 32
50 Ehrlich, Lauren SR Charter 9:12.9 28:38.0 33
51 Selekman, Emily SR Charter 9:16.0 28:47.8 34
52 Bragg, Ellen SR Charter 9:17.8 28:53.2  
53 Shivery, Kylie SR Charter 9:21.8 29:05.8  
54 Fabres-Parker, Mia SR Milford 9:22.2 29:07.0 35
55 Lynch, Maryanna SR Archmere 9:24.3 29:13.4  
56 Steel, Morgan SR Archmere 9:25.4 29:17.0  
57 Reilly, Christina SR Archmere 9:25.8 29:18.2  
58 Burgess, Kristen SR Middletown 9:26.2 29:19.4 36
59 Harmon, Elise SR Charter 9:29.9 29:31.0  
60 Sweeney, Greta SR Charter 9:31.6 29:36.1  
61 Fitzgerald-Lorah, Morgan SR Milford 9:31.8 29:36.7 37
62 Fulda, Grace SR Archmere 9:32.3 29:38.2  
63 McKenna, Jillian SR Charter 9:32.8 29:39.8  
64 Eastburn, Mariah SR Middletown 9:34.2 29:44.1 38
65 Pic, Rachel SR Charter 9:34.2 29:44.4  
66 Smart, Kate SR National Cathedral 9:39.6 30:01.0 39
67 Cirillo, Melissa SR Archmere 9:40.2 30:02.8  
68 Byrnes, Colleen SR Archmere 9:43.0 30:11.5  
69 Copeland, Steph SR Archmere 9:43.1 30:12.0  
70 Smith, Amanda SR St. Mark's 9:44.3 30:15.8 40
71 Young, Ashley SR Milford 9:47.9 30:26.8 41
72 Lucey, Kelley SR Archmere 9:48.1 30:27.3  
73 Houser, Katie SR Ursuline 9:50.3 30:34.1  
74 Varela, Kayla SR Archmere 9:51.2 30:37.1  
75 Dlugos, Sarah SR Archmere 9:56.8 30:54.4  
76 Phillips, Arden SR Caesar Rodney 9:59.4 31:02.4  
77 Clark, Maddie SR National Cathedral 9:59.8 31:03.9 42
78 Bryant, Bridie SR Archmere 10:01.4 31:08.6  
79 Karnavas, Elizabeth SR Charter 10:03.1 31:14.0  
80 Mulrooney, Megan SR Charter 10:03.2 31:14.3  
81 Binder, Julie SR Charter 10:06.1 31:23.3  
82 Heitzmann, Lindsey SR Middletown 10:06.2 31:23.6 43
83 Cumiskey, Kelsey SR Ursuline 10:07.9 31:28.8  
84 Cole, Lydia SR Charter 10:08.7 31:31.3  
85 Fortunato, Maria SR Archmere 10:10.4 31:36.7  
86 Kelly, Lindsey SR St. Mark's 10:12.7 31:43.9  
87 Cao, Shing Shing SR Archmere 10:12.9 31:44.4  
88 Richards, Emily SR Charter 10:13.0 31:44.9  
89 fanning, kaitlin SR Delaware Military Academy 10:23.9 32:18.6  
90 Fu, Zhibing SR St. Andrews 10:31.9 32:43.5  
91 Pham, Lisa SR Sussex Tech 10:33.3 32:47.8  
92 Ristine, Alyssa SR St. Mark's 10:34.4 32:51.3  
93 Cates, Amanda SR Milford 10:37.8 33:01.9 44
94 Nicoletti, Isabella SR Sussex Tech 10:41.4 33:13.2  
95 Lopez, Dulce SR Sussex Tech 10:42.6 33:16.9  
96 Dhanawade, Joy SR Charter 10:59.8 34:10.3  
97 Shannon, Spencer SR St. Mark's 11:03.1 34:20.4  
98 Das, Tapasya SR St. Andrews 11:13.0 34:51.1  
99 Denoon, Tamyra SR Appoquinimink 11:14.0 34:54.5  
100 Simons, Emily SR Archmere 11:26.0 35:31.7  
101 Kalloo, Heidi SR Charter 11:44.7 36:29.8  
102 henry, lizzie SR Delaware Military Academy 11:57.7 37:10.1  
103 Wayne, Rachel SR St. Mark's 12:01.4 37:21.7  
104 Dalrymple, Carolyn SR St. Andrews 12:20.5 38:21.0  
105 Cabrera, Tiffany SR St. Andrews 12:20.6 38:21.2  
106 Lucey, Emily SR Appoquinimink 12:22.2 38:26.2  
107 Sommer, Kaitlyn SR Queen Annes County 12:24.0 38:31.7  
108 Hedgepeth, Caitlyn SR Archmere 12:46.2 39:41.0  
109 Furrowh, Dominique SR Charter 12:46.3 39:41.3  
110 flanigan, amy SR Delaware Military Academy 12:51.4 39:56.9  
111 Linder, Rebecca SR Appoquinimink 12:52.7 40:01.1  
112 Kelly, Brydie SR Queen Annes County 13:45.4 42:44.7  
113 Lacey, Lovely SR Charter 13:49.1 42:56.3  
114 Doughty, Alexis SR Milford 13:53.2 43:09.2 45
Men's 5k JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 St. Albans 1:38:45 19:45 36 5 6 7 8 10 11 15
2 1:39:47 19:57 53 1 2 13 18 19 30 42
3 Sidwell Friends 1:42:41 20:32 87 9 14 16 23 25 39 52
4 1:45:36 21:07 126 12 22 27 32 33 35 43
5 1:46:09 21:13 132 20 24 28 29 31 36 38
6 Queen Annes County 1:48:18 21:39 157 4 17 41 47 48 51 58
7 Georgetown Prep 1:48:29 21:41 163 3 21 44 45 50 53 62
8 1:56:44 23:20 236 34 37 40 55 70 73 74
9 Appoquinimink 1:57:22 23:28 249 26 49 56 57 61 71  
10 2:05:45 25:09 303 46 54 66 68 69    
11 Sanford School 2:12:04 26:24 334 60 63 64 72 75 77  
12 2:16:57 27:23 345 59 65 67 76 78 79  
Men's 5k JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Mascioli, Andrew SR Archmere 6:07.7 19:02.6 1
2 Deely, Chris SR Archmere 6:08.4 19:04.6 2
3 Canning, Connor SR Georgetown Prep 6:14.1 19:22.6 3
4 Clark, Brian SR Queen Annes County 6:17.2 19:31.9 4
5 Kerry, Josh SR St. Albans 6:17.5 19:33.0 5
6 McClure, Grant SR St. Albans 6:19.1 19:38.1 6
7 Atwood, Woody SR St. Albans 6:21.9 19:46.8 7
8 Cavanaugh , Sam SR St. Albans 6:22.3 19:47.9 8
9 Charo, Ben SR Sidwell Friends 6:22.6 19:48.9 9
10 Bader, Phillip SR St. Albans 6:26.0 19:59.4 10
11 Abboud, Philip SR St. Albans 6:27.0 20:02.4 11
12 davis, philip SR Delaware Military Academy 6:29.7 20:11.0 12
13 McCarthy, Will SR Archmere 6:30.1 20:12.1 13
14 Levinson, Derek SR Sidwell Friends 6:32.5 20:19.6 14
15 Jay, Chris SR St. Albans 6:33.4 20:22.5 15
16 Sandel, Jamie SR Sidwell Friends 6:33.9 20:24.0 16
17 Vanderlinden, Nick SR Queen Annes County 6:36.1 20:30.6 17
18 Lobo, Jon SR Archmere 6:39.8 20:42.2 18
19 Jordan, Liam SR Archmere 6:41.2 20:46.6 19
20 Thomas, Ryan SR Milford 6:44.3 20:56.1 20
21 Peters, Riley SR Georgetown Prep 6:44.6 20:57.2 21
22 amos, chris SR Delaware Military Academy 6:45.2 20:58.9 22
23 James, Alex SR Sidwell Friends 6:45.3 20:59.4 23
24 Clendening, Frank SR Milford 6:46.8 21:04.2 24
25 Anderson, Eric SR Sidwell Friends 6:48.6 21:09.7 25
26 Piane, Jake SR Appoquinimink 6:49.7 21:13.1 26
27 miller, vincent SR Delaware Military Academy 6:49.8 21:13.3 27
28 Firch, Kierian SR Milford 6:50.3 21:15.0 28
29 Munce, Derek SR Milford 6:51.8 21:19.7 29
30 Quinn, Matt SR Archmere 6:55.8 21:32.1 30
31 Munce, Brandon SR Milford 6:56.7 21:34.8 31
32 freeman, hunter SR Delaware Military Academy 6:57.1 21:36.1 32
33 brenneman, josh SR Delaware Military Academy 6:57.4 21:36.8 33
34 Beneck, Ryan SR Wilmington Friends 7:00.3 21:46.0 34
35 daniels, derrick SR Delaware Military Academy 7:03.0 21:54.4 35
36 Morgan, Jeremy SR Milford 7:04.5 21:59.1 36
37 Ly, Steven SR Wilmington Friends 7:04.8 22:00.0 37
38 Benson-Reid, Chandler SR Milford 7:04.9 22:00.2 38
39 Stevens, Ben SR Sidwell Friends 7:06.5 22:05.4 39
40 Aerenson, Caleb SR Wilmington Friends 7:07.6 22:08.7 40
41 Palmer, Jack SR Queen Annes County 7:08.1 22:10.2 41
42 Bree, Brandan SR Archmere 7:08.3 22:11.0 42
43 mcgovern, tyler SR Delaware Military Academy 7:10.5 22:17.8 43
44 Chapin, Archer SR Georgetown Prep 7:11.0 22:19.2 44
45 Leanos, Marcus SR Georgetown Prep 7:16.5 22:36.3 45
46 Bixby, Matt SR Brandywine 7:19.8 22:46.7 46
47 Cannon, Mitchell SR Queen Annes County 7:23.7 22:58.7 47
48 Quinn, Colin SR Queen Annes County 7:26.6 23:07.8 48
49 Taylor, Ryan SR Appoquinimink 7:27.0 23:08.8 49
50 Madaras, Steve SR Georgetown Prep 7:28.7 23:14.2 50
51 Mocombe, Jean SR Queen Annes County 7:29.3 23:16.2 51
52 Nash, Noah SR Sidwell Friends 7:30.8 23:20.8 52
53 Wood, Joey SR Georgetown Prep 7:32.7 23:26.7 53
54 Allport, Jake SR Brandywine 7:38.4 23:44.2 54
55 Endo, Kenji SR Wilmington Friends 7:38.9 23:45.8 55
56 Cox, Kevin SR Appoquinimink 7:38.9 23:46.0 56
57 McConomy, Jon SR Appoquinimink 7:42.1 23:55.7 57
58 McArdle, Johnny SR Queen Annes County 7:45.0 24:05.0 58
59 Strickroth, Cody SR Seaford 7:46.1 24:08.4 59
60 Vied, Matthew SR Mt. Pleasant 7:54.4 24:34.1  
61 Meehan, Nick SR Sanford School 7:57.3 24:43.1 60
62 Inkster, Aubrey SR Cape Henlopen 8:07.1 25:13.5  
63 McConomy, Jacob SR Appoquinimink 8:08.9 25:19.1 61
64 Harris, Oliver SR Georgetown Prep 8:09.7 25:21.7 62
65 Oberle, Kyle SR Sanford School 8:13.3 25:32.7 63
66 Chen, Howie SR Sanford School 8:13.7 25:34.1 64
67 Pleasant, Andre SR Mt. Pleasant 8:14.8 25:37.6  
68 Thomas, Patrick SR Mt. Pleasant 8:14.9 25:37.9  
69 Michel, Christopher SR Seaford 8:15.8 25:40.5 65
70 Lee, Alex SR Conrad Schools of Science 8:19.0 25:50.6  
71 Burd, Kaleb SR Polytech 8:20.2 25:54.1  
72 Norris, Eric SR Polytech 8:20.5 25:55.3  
73 Jones, Merven SR Brandywine 8:20.7 25:55.7 66
74 White, Alonzo SR Polytech 8:25.8 26:11.6  
75 Daniels, Christian SR Seaford 8:25.9 26:12.0 67
76 Sigmund, Sam SR Brandywine 8:28.0 26:18.5 68
77 Collier, Sam SR Brandywine 8:41.5 27:00.5 69
78 Johnson, Roth SR Wilmington Friends 8:42.8 27:04.4 70
79 Young, Brandon SR Appoquinimink 8:48.5 27:22.2 71
80 Grandel, Sam SR Sanford School 8:49.3 27:24.8 72
81 Noszek, Joseph SR Conrad Schools of Science 8:59.6 27:56.6  
82 Jabbar-Bey, Elijah SR Wilmington Friends 9:02.3 28:05.2 73
83 Dubowy, Ryan SR Wilmington Friends 9:06.9 28:19.4 74
84 Czerwinski, Grant SR Cape Henlopen 9:09.0 28:25.8  
85 VanderLaan, Jack SR Sanford School 9:16.9 28:50.4 75
86 Kloetzli, C.J. SR Cape Henlopen 9:21.5 29:04.8  
87 Davis, Alex SR Red Lion Christian 9:27.3 29:22.6  
88 Bradford, Spencer SR Polytech 9:42.0 30:08.6  
89 Taylor, Matt SR Seaford 9:44.2 30:15.2 76
90 Smith, Stefan SR Sanford School 9:49.0 30:30.2 77
91 Kinnikin, James SR Seaford 9:52.5 30:41.2 78
92 Palmieri, Jared SR Red Lion Christian 10:14.8 31:50.4  
93 Shoemaker, David SR Red Lion Christian 10:26.2 32:25.8  
94 Wingate, Michael SR Seaford 11:03.5 34:21.8 79
Women's 5k JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:59:29 23:53 17 1 2 3 4 7 8 11
2 2:03:59 24:47 49 5 9 10 12 13 14 18
3 2:10:54 26:10 89 6 17 19 23 24 30  
4 2:12:50 26:34 103 15 20 21 22 25 26 29
5 2:24:29 28:53 134 16 27 28 31 32    
Women's 5k JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Anderson, Maria SR Charter 7:26.5 23:07.3 1
2 Reyes, Emma SR Charter 7:39.7 23:48.4 2
3 Rinschler, Natalie SR Charter 7:42.2 23:56.2 3
4 Saunders, Jenna SR Charter 7:43.9 24:01.4 4
5 Crouse, Lauren SR St. Mark's 7:48.4 24:15.6 5
6 Nickerson, Tie'Naira SR Caesar Rodney 7:51.9 24:26.5 6
7 Barnes, Emma SR Charter 7:55.2 24:36.5 7
8 McGough, Anna K SR Charter 7:58.1 24:45.5 8
9 Brabson, Cailyn SR St. Mark's 8:00.2 24:52.3 9
10 Ciolek, Danielle SR St. Mark's 8:00.7 24:53.7 10
11 Martin, Amanda SR Charter 8:01.2 24:55.3 11
12 McCabe, Rachel SR St. Mark's 8:01.9 24:57.5 12
13 Riley, Erin SR St. Mark's 8:02.9 25:00.4 13
14 Prechtl, Carin SR St. Mark's 8:08.0 25:16.3 14
15 Li, Esme SR Middletown 8:14.1 25:35.2 15
16 LeCates, Chelsea SR Sussex Tech 8:15.6 25:39.9 16
17 Green, Marcianna SR Caesar Rodney 8:20.4 25:55.0 17
18 Schweizer, Taryn SR St. Mark's 8:22.3 26:00.6 18
19 Reyes, Brighton SR Caesar Rodney 8:22.4 26:01.2 19
20 Bignall, Stephanie SR Middletown 8:23.3 26:03.9 20
21 Deliberty, Sara SR Middletown 8:26.2 26:12.8 21
22 Roeper, April SR Middletown 8:44.1 27:08.7 22
23 Northam, Jennifer SR Caesar Rodney 8:45.5 27:12.9 23
24 Skocik, Nicole SR Caesar Rodney 8:47.4 27:18.8 24
25 Beston, Caroline SR Newark 8:51.4 27:31.2  
26 Davis, Sarah SR Middletown 8:57.5 27:50.1 25
27 Carroll, Kristen SR Middletown 8:59.9 27:57.7 26
28 Castaneda, Kassandra SR Sussex Tech 9:06.6 28:18.5 27
29 Boyles, Paige SR Sussex Tech 9:10.5 28:30.5 28
30 Gibbons, Caitlin SR Middletown 9:15.1 28:44.8 29
31 Reynolds, Macy SR Cape Henlopen 9:17.9 28:53.7  
32 Brown, Hope SR Caesar Rodney 9:33.4 29:41.9 30
33 DeLeon, Samantha SR Sussex Tech 9:45.7 30:19.9 31
34 Snyder, Crysta SR Concord 10:05.3 31:21.0  
35 Taylor, Olivia Cape Henlopen 10:09.2 31:33.1  
36 Lopez, Maria SR Sussex Tech 10:11.9 31:41.3 32
37 Hogan, Katie SR Newark 10:27.2 32:29.1  
38 Welch, Cassidy SR Concord 10:30.6 32:39.6  
39 Euler, Bethany SR Cape Henlopen 10:38.3 33:03.4  
Men's 5k JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 St. Albans 1:39:25 19:53 26 2 3 6 7 8 10 11
2 1:44:28 20:53 76 12 13 16 17 18 21 27
3 1:46:32 21:18 97 5 14 19 28 31 47 49
4 1:45:55 21:11 105 1 9 22 35 38 42 43
5 1:48:22 21:40 134 4 20 26 33 51 54 68
6 1:50:56 22:11 158 24 29 30 36 39 40 53
7 1:55:45 23:09 219 15 23 50 64 67 70 74
8 Sidwell Friends 1:56:02 23:12 223 25 37 44 58 59 65 76
9 1:55:12 23:02 234 34 45 48 52 55 60 62
10 Georgetown Prep 1:59:31 23:54 263 32 41 56 61 73 79 81
11 2:11:30 26:18 340 46 63 69 80 82 83 84
12 Queen Annes County 2:06:41 25:20 341 57 66 71 72 75 77 78
Men's 5k JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 DiNardo, Trent SR Archmere 6:11.4 19:14.0 1
2 Gaines, Joey SR St. Albans 6:13.9 19:21.7 2
3 Patton, James SR St. Albans 6:20.9 19:43.5 3
4 bugher, ben SR Delaware Military Academy 6:26.3 20:00.4 4
5 Pala, William SR St. Mark's 6:26.7 20:01.4 5
6 Kiernan, Tommy SR St. Albans 6:26.8 20:02.0 6
7 Feest, John SR St. Albans 6:28.3 20:06.5 7
8 Campbell, Austin SR St. Albans 6:29.9 20:11.5 8
9 Brawley, Anthony SR Archmere 6:30.1 20:12.3 9
10 La Violette, Fred SR St. Albans 6:30.5 20:13.4 10
11 Hopson, Thomas SR St. Albans 6:30.9 20:14.6 11
12 Ford, Will SR St. Albans 6:31.6 20:16.9  
13 Smith, Dan SR Charter 6:31.7 20:17.3 12
14 Henderson, Landon SR St. Albans 6:32.6 20:20.1  
15 Baker, Calvin SR St. Albans 6:32.9 20:20.9  
16 Dever, Sam SR Charter 6:39.4 20:41.0 13
17 Bryski, Max SR St. Albans 6:40.6 20:44.6  
18 Gerber, Jamie SR St. Albans 6:43.6 20:54.0  
19 Thumpasery, Tony SR St. Albans 6:43.7 20:54.3  
20 Togias, Iason SR St. Albans 6:45.6 21:00.3  
21 Myrick, David SR St. Mark's 6:46.5 21:03.2 14
22 Garvey, Robert SR Caesar Rodney 6:46.8 21:03.9 15
23 Barnes, Liam SR Charter 6:47.0 21:04.7 16
24 Harmon, Josh SR St. Albans 6:48.2 21:08.5  
25 Williamson, Corlan SR Charter 6:48.6 21:09.5 17
26 Richardson, Brandon SR St. Albans 6:49.1 21:11.2  
27 Russell, Isaac SR Charter 6:50.6 21:16.0 18
28 Freda, Sam SR St. Mark's 6:51.3 21:17.9 19
29 archangelo, ryan SR Delaware Military Academy 6:52.0 21:20.2 20
30 Miles, Lane SR St. Albans 6:53.0 21:23.2  
31 Medish, Nikolai SR St. Albans 6:53.2 21:23.8  
32 Detmer, Lee SR St. Albans 6:54.3 21:27.5  
33 Gardner, Gabe SR St. Albans 6:54.5 21:27.8  
34 Porth, Owen SR Charter 6:54.8 21:28.8 21
35 Jordan, Luke SR Archmere 6:55.1 21:29.8 22
36 Graham, Jack SR Caesar Rodney 6:55.2 21:30.1 23
37 Rae, Ephrem SR St. Albans 6:57.3 21:36.6  
38 Dopler, Steven SR Sussex Tech 6:58.0 21:38.7 24
39 Kalicki, Sasha SR Sidwell Friends 6:58.2 21:39.3 25
40 gail, josh SR Delaware Military Academy 6:58.4 21:40.1 26
41 Stockton, Will SR St. Albans 7:01.9 21:50.8  
42 Rutz, Greg SR Charter 7:02.5 21:52.8 27
43 O'Donnell, Dan SR St. Mark's 7:03.5 21:56.1 28
44 Dopler, Mike SR Sussex Tech 7:03.8 21:56.9 29
45 Ricks, Wilson SR St. Albans 7:04.2 21:58.2  
46 Xu, Joseph SR Charter 7:04.4 21:58.7  
47 Carr, Josh SR St. Albans 7:04.7 21:59.7  
48 Richards, Peter SR St. Albans 7:07.4 22:07.9  
49 Hassett, John SR St. Albans 7:08.9 22:12.6  
50 Hignutt, Dave SR Sussex Tech 7:09.0 22:13.0 30
51 Ryan, Steven SR St. Mark's 7:09.3 22:13.9 31
52 Hedden, Philip SR St. Albans 7:10.6 22:18.1  
53 Srere, Reed SR St. Albans 7:11.3 22:20.1  
54 Banse, Will SR Georgetown Prep 7:11.4 22:20.4 32
55 ellis, tucker SR Delaware Military Academy 7:11.5 22:20.6 33
56 Ward, Alec SR St. Albans 7:11.8 22:21.8  
57 Parrino, Chris SR St. Albans 7:11.9 22:22.1  
58 Lee, Kevin SR Charter 7:12.2 22:23.1  
59 Cordova, Brandon SR Charter 7:12.4 22:23.6  
60 Becker, Evan SR Milford 7:12.8 22:24.8 34
61 Graf, Collin SR Archmere 7:13.2 22:25.9 35
62 Summers, Walt SR Sussex Tech 7:14.7 22:30.8 36
63 Richer, Ben SR Sidwell Friends 7:15.0 22:31.6 37
64 Clampitt, Peter SR Charter 7:15.4 22:32.8  
65 Wilson, Zane SR Archmere 7:15.6 22:33.5 38
66 Wiechecki, Jonathan SR Charter 7:15.9 22:34.4  
67 Balaban, Hank SR St. Albans 7:16.2 22:35.3  
68 Bredenkamp, Alex SR St. Albans 7:16.3 22:35.7  
69 Jackson, Eric SR Charter 7:16.4 22:35.9  
70 Dahlberg, Desmond SR St. Albans 7:16.5 22:36.2  
71 Jones, Darian SR Sussex Tech 7:16.9 22:37.6 39
72 Wharton, Ike SR Sussex Tech 7:17.2 22:38.6 40
73 Rurka, Chris SR Georgetown Prep 7:17.7 22:40.0 41
74 Anderson, Noah SR Archmere 7:17.9 22:40.6 42
75 Sullivan, David SR Archmere 7:18.2 22:41.5 43
76 Honnold, Evan SR Sidwell Friends 7:19.1 22:44.4 44
77 Murphy, Ty SR Charter 7:19.4 22:45.4  
78 McCormick, Jesse SR Milford 7:19.7 22:46.3 45
79 Kennedy, Alex SR Charter 7:19.8 22:46.6  
80 Trimble, Will SR St. Albans 7:20.1 22:47.4  
81 Banks, Mason SR Newark 7:21.6 22:52.1 46
82 Zhang, Brian SR Archmere 7:21.7 22:52.5  
83 Simons, John SR Archmere 7:22.0 22:53.3  
84 Palermo, Matt SR St. Mark's 7:22.3 22:54.4 47
85 Blarel, Tristan SR St. Albans 7:22.7 22:55.5  
86 Harper, Jeremy SR Milford 7:23.1 22:56.7 48
87 Coyle, Brian SR St. Mark's 7:23.6 22:58.3 49
88 Reynolds, Sean SR St. Mark's 7:23.8 22:59.0  
89 Elmer, Seth SR Caesar Rodney 7:24.3 23:00.6 50
90 trexler, brock trexler SR Delaware Military Academy 7:24.7 23:01.8 51
91 Turochy, Max SR Charter 7:24.9 23:02.5  
92 Redlich, Jeremy SR Milford 7:26.4 23:07.0 52
93 Han, Steven SR Archmere 7:30.6 23:20.0  
94 Steenkamer, Ben SR St. Mark's 7:30.8 23:20.8  
95 Viscuso, Sebastian SR St. Albans 7:31.5 23:23.1  
96 Robles, Hunter SR Sussex Tech 7:32.6 23:26.3 53
97 Constantinou, Stephen SR St. Mark's 7:33.7 23:29.9  
98 Tull, Ethan SR Sussex Tech 7:34.7 23:33.0  
99 Hafycz, Shane SR Charter 7:35.7 23:36.1  
100 Goodman, Misha SR St. Albans 7:36.5 23:38.6  
101 Hastings, Matt SR St. Mark's 7:37.0 23:40.0  
102 Williamson, Colby SR Charter 7:37.2 23:40.8  
103 Gomes, Edward SR Archmere 7:38.6 23:44.9  
104 D'Aurizio, Kenny SR Archmere 7:39.4 23:47.6  
105 Powers, Joe SR Sussex Tech 7:39.9 23:48.9  
106 Davidsen, Thomas SR St. Albans 7:41.2 23:53.1  
107 Kellogg, Martin SR St. Albans 7:41.8 23:55.0  
108 rodriques, jose SR Delaware Military Academy 7:42.1 23:55.8 54
109 Walsh, Liam SR Archmere 7:42.2 23:56.1  
110 McCormick, David SR Milford 7:42.6 23:57.6 55
111 McGuire, Pat SR Georgetown Prep 7:43.1 23:58.9 56
112 Dooley, Nick SR Charter 7:49.0 24:17.2  
113 Wharton, Logan SR Sussex Tech 7:49.5 24:18.9  
114 Loukanov, Alex SR St. Albans 7:50.1 24:20.7  
115 Matson, Nolan SR Queen Annes County 7:50.5 24:22.1 57
116 Buxton, Nathan SR Charter 7:52.9 24:29.5  
117 Hutt-Sierra, Peter SR Sidwell Friends 7:54.1 24:33.1 58
118 Lilienfeld, Aidan SR Sidwell Friends 7:54.6 24:34.7 59
119 Barlow, Kenny SR Milford 7:55.8 24:38.5 60
120 Smith, Griffin SR Georgetown Prep 7:55.9 24:38.8 61
121 Gewirz, Graham SR St. Albans 7:58.1 24:45.6  
122 Kraft, CJ SR Archmere 7:58.5 24:46.8  
123 Palmer, Cameron SR Charter 7:59.1 24:48.6  
124 Kelley, Will SR St. Albans 7:59.3 24:49.4  
125 Gerard, Chris SR St. Mark's 7:59.9 24:51.3  
126 Manley, Corey SR Archmere 8:00.1 24:51.8  
127 Morris, Cory SR Milford 8:01.2 24:55.1 62
128 Kerrigan, Mike SR Newark 8:01.4 24:55.9 63
129 Danjoint, Seth SR Caesar Rodney 8:02.0 24:57.8 64
130 Tse, Stanley SR Charter 8:02.2 24:58.3  
131 Elliott, Danny SR Milford 8:02.3 24:58.7  
132 Makihara, Kazuma SR St. Albans 8:04.6 25:05.7  
133 Wilkins, Wesley SR Milford 8:04.9 25:06.7  
134 Carroll, Danny SR St. Albans 8:06.2 25:10.8  
135 Ogden-Lord, Benjamin SR Sidwell Friends 8:06.3 25:11.1 65
136 Reston, James SR St. Albans 8:06.4 25:11.4  
137 Alderson, Hartwell SR Queen Annes County 8:06.8 25:12.6 66
138 Feliciano, Brandon SR Caesar Rodney 8:06.9 25:13.0 67
139 Wang, Eric SR Archmere 8:07.3 25:14.2  
140 boys, matt SR Delaware Military Academy 8:08.0 25:16.4 68
141 Burris, Daltrey SR Newark 8:09.4 25:20.8 69
142 Onufrovich, Robert SR Caesar Rodney 8:10.7 25:24.8 70
143 Casscells, Henry SR St. Albans 8:11.5 25:27.2  
144 Bounds, John SR Charter 8:12.4 25:30.0  
145 Hammer, Caleb SR Queen Annes County 8:12.5 25:30.2 71
146 Hastain, Nick SR Charter 8:13.3 25:32.7  
147 Flynn, Ethan SR Brandywine 8:13.8 25:34.4  
148 Michels, Conor SR Brandywine 8:14.0 25:34.9  
149 Marien, Sean SR St. Mark's 8:14.7 25:37.1  
150 Gabriel, Will SR St. Albans 8:14.9 25:37.7  
151 Rice, Hayden SR Queen Annes County 8:15.3 25:39.0 72
152 Aggarwal, Gavy SR Charter 8:15.6 25:39.8  
153 Lueking, Will SR Charter 8:15.7 25:40.4  
154 Freeh, Liam SR Archmere 8:16.7 25:43.5  
155 Siskin, Jared SR Charter 8:17.0 25:44.4  
156 Leonard, Eddie SR Archmere 8:18.0 25:47.3  
157 Strudwick, Grant SR St. Albans 8:18.4 25:48.8  
158 Dillon, Mike SR Charter 8:19.0 25:50.7  
159 Leonard, Dylan SR Georgetown Prep 8:20.1 25:54.0 73
160 Mortazavi, Armin SR St. Albans 8:20.3 25:54.7  
161 McMurray, Tyler SR Caesar Rodney 8:20.9 25:56.3 74
162 Zients, Matt SR St. Albans 8:20.9 25:56.6  
163 Rice, Connor SR Queen Annes County 8:21.5 25:58.2 75
164 Chandradt, David SR Sussex Tech 8:23.0 26:03.1  
165 Griffith, Matthew SR Sidwell Friends 8:23.6 26:04.8 76
166 Hodges, Drew SR Sidwell Friends 8:25.0 26:09.1  
167 Matson, Calvin SR Queen Annes County 8:25.3 26:10.1 77
168 Larson, Michael SR St. Albans 8:27.2 26:16.2  
169 Abate, Sean SR Appoquinimink 8:27.3 26:16.4  
170 Saulsbury, Dakota SR Queen Annes County 8:27.9 26:18.1 78
171 Clements, Kurt SR Archmere 8:28.0 26:18.4  
172 Dunmeyer, Michael SR Queen Annes County 8:29.9 26:24.5  
173 Stack, Joe SR Queen Annes County 8:30.9 26:27.6  
174 Flanagan, Owen SR Georgetown Prep 8:31.6 26:29.6 79
175 Cosentino, Justino SR Milford 8:33.4 26:35.3  
176 Kraft, Christian SR Archmere 8:35.9 26:42.9  
177 Bastian, Patrick SR Archmere 8:40.2 26:56.5  
178 Wilhelm, Andrew SR Queen Annes County 8:42.2 27:02.7  
179 Diamanty, Thomas SR Archmere 8:42.7 27:04.3  
180 Olsen, Ryan SR Archmere 8:45.4 27:12.6  
181 Harper, Jevon SR Milford 8:46.6 27:16.2  
182 Riehle, Alex SR Charter 8:49.0 27:23.8  
183 Schadt, James SR Archmere 8:50.5 27:28.3  
184 Yang, Shawn SR Caesar Rodney 8:51.9 27:32.8  
185 Clark, Noah SR St. Albans 8:52.3 27:33.9  
186 wood, jason SR Delaware Military Academy 8:52.9 27:36.0  
187 Wolfe, Ray SR Archmere 8:53.6 27:38.1  
188 Smith, Staats SR Archmere 8:54.9 27:42.0  
189 Rausch, Lucas SR Queen Annes County 8:55.8 27:45.0  
190 Cannard, Andrew SR Sidwell Friends 8:56.2 27:46.2  
191 Desai, Shlok SR Charter 8:57.0 27:48.7  
192 Van Dyke, Jordan SR Queen Annes County 8:59.4 27:56.1  
193 Anderson, Kurt SR Caesar Rodney 8:59.7 27:57.2  
194 Walker, Ben SR Charter 9:02.0 28:04.3  
195 Pinkett, PJ SR Charter 9:02.4 28:05.6  
196 O'Leary, Daniel SR Charter 9:04.7 28:12.4  
197 Michels, Colin SR Brandywine 9:08.4 28:24.0  
198 Anderson, Alex SR Caesar Rodney 9:09.5 28:27.5  
199 Jones, Logan SR Queen Annes County 9:12.1 28:35.6  
200 Blunt, Jacob SR Milford 9:13.6 28:40.3  
201 Davis, Colin SR Queen Annes County 9:14.2 28:42.1  
202 Mancini, Michael SR St. Mark's 9:15.1 28:44.8  
203 Andaya, Rafael SR Caesar Rodney 9:16.2 28:48.4  
204 zembrowski, nathan SR Delaware Military Academy 9:17.3 28:51.6  
205 McCann, Schuyler SR Newark 9:17.4 28:51.9 80
206 Hendrix, Aaron SR Georgetown Prep 9:20.8 29:02.6 81
207 Pratt, Shane SR Queen Annes County 9:22.6 29:08.2  
208 Zlupko, TJ SR Charter 9:24.5 29:14.1  
209 Beck, Alec SR Sussex Tech 9:27.2 29:22.4  
210 Spoehr, Luke SR Archmere 9:27.4 29:23.3  
211 Beech, Patrick SR Newark 9:29.6 29:29.9 82
212 Taylor, Ryan SR Sussex Tech 9:40.9 30:05.0  
213 Bornemann, Daniel SR Newark 9:55.7 30:50.9 83
214 Bedford, Cole SR Newark 9:56.6 30:53.8 84
215 Parks, Jamie SR Newark 9:57.1 30:55.4  
216 Zhou, Jesse SR Charter 10:02.9 31:13.4  
217 Robinson, Alex SR Caesar Rodney 10:07.7 31:28.3  
218 Lowenfeld, Jack SR Georgetown Prep 10:16.5 31:55.8  
219 Xiao, Nicholas SR Archmere 10:23.0 32:15.9  
220 Marcolongo, Noah SR Archmere 10:34.0 32:50.0  
221 Foy, Michael SR Appoquinimink 10:41.0 33:11.9  
222 McCormick, Josh SR Milford 10:46.2 33:28.0  
223 McCartan, Shane SR St. Mark's 10:49.0 33:36.8  
224 Finch, Nicholas SR Georgetown Prep 10:57.0 34:01.5  
225 Hafycz, Paul SR Charter 11:06.5 34:31.1  
226 Rairigh, Geoffery SR Appoquinimink 11:31.8 35:49.5  
227 Parry, Thomas SR Queen Annes County 12:14.3 38:01.8  
Women's 5k JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:59:28 23:53 18 1 2 3 4 8 55 57
2 National Cathedral 2:04:16 24:51 57 5 9 10 15 18 58 68
3 2:04:56 24:59 65 6 11 13 16 19 25 27
4 2:11:46 26:21 121 12 20 23 28 38 60 62
5 2:14:19 26:51 136 14 17 24 32 49    
6 2:15:00 27:00 147 7 22 31 39 48 52 66
7 2:20:14 28:02 189 21 36 37 42 53 64  
8 2:21:18 28:15 201 26 34 45 46 50 51 54
9 Appoquinimink 2:24:21 28:52 215 29 40 43 44 59 61 65
10 Queen Annes County 2:33:51 30:46 260 30 41 47 69 73 77 79
11 Conrad Schools of Science 2:43:02 32:36 305 35 56 67 71 76 78  
12 2:45:10 33:02 312 33 63 70 72 74 75  
Women's 5k JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Ciritella, Jill SR Padua 7:35.2 23:34.4 1
2 Kelly, Kerri SR Padua 7:39.3 23:47.2 2
3 Wecht, Katie SR Padua 7:40.0 23:49.4 3
4 Walhgren, Brooke SR Padua 7:41.6 23:54.3 4
5 Messick, Maria SR National Cathedral 7:43.9 24:01.6 5
6 Hicks, Camryn SR Archmere 7:45.5 24:06.3 6
7 Cook, Colleen SR Maryvale Prep 7:48.6 24:16.1 7
8 Marini, Jessica SR Padua 7:50.9 24:23.1 8
9 Farquhar, Charlotte SR National Cathedral 7:53.7 24:31.9 9
10 Hilton, Meredith SR National Cathedral 7:54.1 24:33.3 10
11 Xu, Raylin SR Archmere 7:57.0 24:42.3 11
12 McNichol, Maggie SR Ursuline 7:58.1 24:45.5 12
13 Gilroy, Sarah SR Archmere 7:58.6 24:47.1 13
14 geobel, madison SR Delaware Military Academy 8:09.2 25:20.0 14
15 DiMarco , Louise SR National Cathedral 8:11.4 25:27.0 15
16 Smack, Abigail SR Archmere 8:13.3 25:32.8 16
17 jones, rachel SR Delaware Military Academy 8:13.5 25:33.5 17
18 Durling, Ellie SR National Cathedral 8:16.4 25:42.6 18
19 McVey, Kassidy SR Archmere 8:18.1 25:47.9 19
20 Collins, Leslie SR Ursuline 8:19.3 25:51.4 20
21 Decker, Olivia SR St. Andrews 8:19.8 25:53.0 21
22 Fioravante, Cara SR Maryvale Prep 8:20.2 25:54.2 22
23 Field, Emma SR Ursuline 8:26.1 26:12.5 23
24 foran, kim SR Delaware Military Academy 8:28.0 26:18.5 24
25 Aulen, Jordan SR Archmere 8:31.4 26:28.9 25
26 Schulze, Kristen SR Milford 8:34.3 26:38.1 26
27 Reilly, Katie SR Archmere 8:36.9 26:46.0 27
28 Tyler, Ali SR Ursuline 8:37.7 26:48.7 28
29 Powell, Madison SR Appoquinimink 8:49.2 27:24.5 29
30 Coleman, Haley SR Queen Annes County 8:51.9 27:32.7 30
31 Flahive, Anna SR Maryvale Prep 8:52.8 27:35.6 31
32 Russ, Julia SR Wilmington Friends 8:54.0 27:39.2  
33 hanus, vernoica SR Delaware Military Academy 8:55.4 27:43.8 32
34 Collins, Elizabeth SR Red Lion Christian 8:56.1 27:45.8 33
35 Corporan, Rosali SR Milford 8:58.2 27:52.2 34
36 Podesta, Rachel SR Conrad Schools of Science 8:59.9 27:57.7 35
37 Campbell, Carbery SR St. Andrews 9:01.1 28:01.5 36
38 Duncan, Jessie SR St. Andrews 9:01.7 28:03.2 37
39 Saber, Olivia SR Wilmington Friends 9:03.1 28:07.7  
40 Baker, Lauren SR Ursuline 9:03.5 28:08.8 38
41 Valletta, Anna SR Maryvale Prep 9:04.7 28:12.4 39
42 McDowell, Taylor SR Appoquinimink 9:06.3 28:17.6 40
43 Miller, Krystina SR Queen Annes County 9:06.6 28:18.4 41
44 Song, Eunice SR St. Andrews 9:08.2 28:23.5 42
45 Zwier, Hayley SR Appoquinimink 9:10.1 28:29.2 43
46 Kramer, Alexis SR Appoquinimink 9:11.3 28:33.2 44
47 Parsley, Morgan SR Milford 9:13.2 28:39.0 45
48 Guzman, Alexis SR Milford 9:14.8 28:43.8 46
49 Begley, Mackenzie SR Queen Annes County 9:15.7 28:46.8 47
50 Moriconi, Sophia SR Maryvale Prep 9:20.8 29:02.7 48
51 MacKelcan, Rachel SR Wilmington Friends 9:22.0 29:06.4  
52 Cote, Emma SR Polytech 9:27.1 29:22.0  
53 daniels, rachel SR Delaware Military Academy 9:27.5 29:23.5 49
54 Robbins, Cayley SR Milford 9:28.2 29:25.7 50
55 Sefiane, Dina SR Milford 9:35.0 29:46.8 51
56 Nerenberg, Heather SR Maryvale Prep 9:35.4 29:48.0 52
57 Lee, Clara SR St. Andrews 9:37.2 29:53.4 53
58 Zang, Katie SR Milford 9:42.6 30:10.3 54
59 Wright, Elizabeth SR Polytech 9:47.4 30:25.3  
60 Spadaccini, Erin SR Padua 9:48.3 30:28.0 55
61 Wrightson, Lena SR Brandywine 9:51.2 30:37.0  
62 Jaquette, Jamielee SR Conrad Schools of Science 9:53.7 30:44.8 56
63 Panella, Karlee SR Padua 10:00.9 31:07.1 57
64 Kinoshita, Satowa SR National Cathedral 10:01.4 31:08.7 58
65 Mecca, Mary SR Sanford School 10:01.8 31:10.0  
66 Baker, Brittany SR Appoquinimink 10:10.6 31:37.2 59
67 Bussard, Rebecca SR Ursuline 10:12.9 31:44.6 60
68 Finch, Emily SR Appoquinimink 10:15.6 31:52.9 61
69 Porth, Cecilia SR Ursuline 10:25.7 32:24.2 62
70 Parsons, Leslie SR Red Lion Christian 10:26.0 32:25.0 63
71 Friedman, Emily SR Sanford School 10:27.3 32:29.2  
72 Navarro, Isabel SR St. Andrews 10:37.2 33:00.0 64
73 Sheron, Alex SR Appoquinimink 10:39.8 33:08.1 65
74 Reynolds, Austin SR Polytech 10:40.4 33:09.9  
75 Horner, Kelsey SR Maryvale Prep 10:46.5 33:29.0 66
76 Diaz, Chelsae SR Sanford School 10:48.9 33:36.4  
77 Wisniewski, Molly SR Conrad Schools of Science 10:49.4 33:37.9 67
78 Terrell, Chelsea SR Wilmington Friends 10:51.9 33:45.6  
79 Crehan, Emily SR National Cathedral 10:52.5 33:47.5 68
80 Proctor, Adriana SR Queen Annes County 10:55.3 33:56.2 69
81 Wiesnegger, Elise SR Sanford School 10:55.5 33:57.0  
82 Sigai, Jordan SR Seaford 10:55.7 33:57.5  
83 Boulanger, Miranda SR Red Lion Christian 11:03.9 34:22.8 70
84 Hanley, Sarah SR Brandywine 11:09.9 34:41.7  
85 Cyrus, Emily SR Conrad Schools of Science 11:10.1 34:42.3 71
86 Foster, Katie SR Lake Forest 11:11.2 34:45.6  
87 Hamil, Lauryn SR Lake Forest 11:19.6 35:11.9  
88 Paine, Brittany SR Red Lion Christian 11:20.0 35:12.9 72
89 Sprecher, Taylor SR Queen Annes County 11:21.6 35:17.9 73
90 Berry, Angela SR Red Lion Christian 11:23.7 35:24.6 74
91 Bansbach, Chrissy SR Red Lion Christian 11:25.1 35:28.8 75
92 Greenzweig, Sarah SR Conrad Schools of Science 11:35.2 36:00.2 76
93 Schaeffer, Dijou SR Polytech 11:41.8 36:20.8  
94 Ocampo, Sophia SR Queen Annes County 12:03.6 37:28.6 77
95 Hayes, Jennifer SR Conrad Schools of Science 12:10.2 37:48.9 78
96 Annotti, Vanessa SR Brandywine 12:18.8 38:15.6  
97 Barlow, Brook SR Lake Forest 12:45.0 39:37.2  
98 Peet, Emily SR Queen Annes County 13:01.6 40:28.9 79