2022 West Noble XC Invit Date: 09-17-22   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Jackson, Owen JR Oak Hill 5:11.9 16:09.2 1
2 Claxton, Tommy SR Goshen 5:12.9 16:12.1 2
3 Shappell, Luke SR Leo 5:15.3 16:19.5 3
4 Loera, Luis SR Goshen 5:18.3 16:29.1 4
5 Schlegel, Will SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:19.1 16:31.5 5
6 Glasgo, Kawliga SR Prairie Heights 5:20.6 16:36.1 6
7 Wilson, Conyer JR Ft. Wayne Northrop 5:20.6 16:36.2 7
8 Neireiter, Wyatt SR Churubusco 5:20.8 16:36.6 8
9 Ridge, Marcus JR Columbia City 5:20.8 16:36.8 9
10 McIntire, Jaren JR DeKalb 5:20.9 16:37.1 10
11 Sweet, Trenton JR Oak Hill 5:21.6 16:39.1 11
12 Steidinger, Jaydon JR Leo 5:22.6 16:42.4 12
13 Sutter, Pablo SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:23.0 16:43.7 13
14 Nix, Brendan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:23.8 16:46.0 14
15 Hendrickson, Vaughn JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:26.0 16:52.9 15
16 Hostetler, Caden SR Lakeland 5:26.2 16:53.6 16
17 Flora, Grant SR West Noble 5:26.6 16:54.8 17
18 Bentz, Ben JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27.3 16:56.8 18
19 Nietert, Blake SR Carroll (Fort Wayne) 5:28.3 17:00.2 19
20 Borbiev, Aidan FR Carroll (Fort Wayne) 5:29.1 17:02.4 20
21 McMahon, Evan SO Homestead 5:29.5 17:03.8 21
22 Sneed, Toby JR Oak Hill 5:30.0 17:05.3 22
23 Panning, Hunter FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:30.1 17:05.6 23
24 Knowles, Landon SR DeKalb 5:30.4 17:06.5 24
25 Diaz, Dorian FR Goshen 5:30.7 17:07.4 25
26 Ford, David SR Wabash 5:31.0 17:08.4 26
27 Waugh, Aiden SO Homestead 5:31.5 17:10.0 27
28 Wachtman, Ezekiel SR Lakeland 5:32.1 17:12.0 28
29 Vogel, Kaden JR Wabash 5:32.5 17:13.1 29
30 Silcox, Elijah JR Carroll (Fort Wayne) 5:32.7 17:13.6 30
31 Spielman, Nick JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:32.8 17:14.1 31
32 Lopez, Alex JR Goshen 5:33.4 17:15.8 32
33 Lembke, Riley FR Homestead 5:33.8 17:17.2 33
34 MacDonald, Alex FR Homestead 5:35.8 17:23.2 34
35 Bontrager, Jesse JR Bethany Christian 5:36.1 17:24.4 35
36 Kleber, William JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:36.1 17:24.4 36
37 Busch, Brandon SO Ft. Wayne Bishop Luers 5:36.4 17:25.3 37
38 Church, Jonas SO Wabash 5:36.6 17:25.7 38
39 Yoder, Ryan SO Homestead 5:36.8 17:26.5 39
40 Knoblauch, Cooper FR Homestead 5:37.6 17:28.9 40
41 Flores, Fernando JR Leo 5:39.7 17:35.4 41
42 Conrad, Trent JR Elkhart Christian Academy 5:40.5 17:37.9 42
43 Shaw, Nate SR West Noble 5:40.6 17:38.3 43
44 Welch, Grayson SR Homestead 5:41.2 17:40.1 44
45 Mullett, Daniel SO Columbia City 5:41.3 17:40.5 45
46 Blackburn, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 5:41.4 17:40.6 46
47 Haupert, Will JR DeKalb 5:41.4 17:40.7 47
48 O'Keefe, Tim JR DeKalb 5:42.0 17:42.5 48
49 Lashure, Will SO Leo 5:42.5 17:44.1 49
50 Hoover, Cillian SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:42.7 17:44.8 50
51 Abney, Brady JR Goshen 5:43.2 17:46.4 51
52 Johnson, Austin JR Leo 5:43.2 17:46.5 52
53 McComb, Tommy JR Ft. Wayne Bishop Luers 5:43.5 17:47.4 53
54 Rodgers, Josh SO Homestead 5:43.7 17:48.0  
55 Silva, Isaac SR West Noble 5:45.0 17:51.8 54
56 Belcher, Corre SO Churubusco 5:45.5 17:53.4 55
57 Hill, Owen SO Homestead 5:45.5 17:53.6  
58 Good, Gavin SO Columbia City 5:46.6 17:57.0 56
59 Mattocks, Sawyer SR Carroll (Fort Wayne) 5:46.8 17:57.5 57
60 Palmer, Evan JR Churubusco 5:47.3 17:59.0 58
61 Kieffer, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 5:47.5 17:59.7 59
62 Cordes, Isaiah FR Wabash 5:48.0 18:01.2 60
63 Rodriguez, Evan JR West Noble 5:49.0 18:04.4 61
64 McCarel, Chase JR Ft. Wayne Northrop 5:49.1 18:04.6 62
65 Basham, Charles JR Carroll (Fort Wayne) 5:50.0 18:07.6 63
66 Moser, Peter SO Goshen 5:50.2 18:08.1 64
67 Beuchel, Tyler JR Carroll (Fort Wayne) 5:51.0 18:10.5  
68 Strong, Andrew FR Eastside 5:51.2 18:11.1 65
69 Shull, Brett FR Wabash 5:51.8 18:13.0 66
70 Dominguez, David SR Goshen 5:52.1 18:14.0 67
71 Anspach, Dylan SR Columbia City 5:52.2 18:14.2 68
72 Yoder, Evan FR Carroll (Fort Wayne) 5:52.5 18:15.3  
73 Sixtos, Bryan SR Goshen 5:52.8 18:16.1  
74 Tippey, Corban FR Oak Hill 5:53.1 18:17.0 69
75 Troxel, Nathan FR West Noble 5:53.4 18:18.0 70
76 Keefer, Benjamin SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:54.0 18:20.0 71
77 Sanders, Gavin SO Homestead 5:55.5 18:24.6  
78 Austin, AJ JR Oak Hill 5:56.1 18:26.5 72
79 Schramm, Luke SR Elkhart Christian Academy 5:56.3 18:27.0 73
80 Bartlett, Devon SO West Noble 5:56.4 18:27.4 74
81 Pletcher, Zachary SR Columbia City 5:56.7 18:28.4 75
82 Rassi, Jayden JR Benton 5:57.4 18:30.6 76
83 Rentschler, Isaac SR Columbia City 5:57.6 18:31.2 77
84 Donahey, Jace SO Leo 5:57.8 18:31.8 78
85 malcalm, malachi SO Central Noble 5:57.9 18:32.1 79
86 Whiteleather, Devon SO Columbia City 5:57.9 18:32.1 80
87 Uncheselu, Antonio SO Carroll (Fort Wayne) 5:58.1 18:32.5  
88 Howard, Chase SO Wabash 5:58.1 18:32.5 81
89 Carter, Devonti SO Ft. Wayne Northrop 5:58.9 18:35.2 82
90 Smith, Elijah SO Churubusco 5:59.5 18:36.9 83
91 Meyers, Ian SO Columbia City 5:59.7 18:37.6  
92 Steele, Henry JR Ft. Wayne Bishop Luers 5:59.9 18:38.2 84
93 Clark, Lincoln JR Goshen 6:01.0 18:41.7  
94 Abernathy, Levi SR DeKalb 6:01.7 18:43.9 85
95 Decker, Kaden SO Fairfield 6:01.9 18:44.5  
96 James, Nathan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:02.4 18:45.9 86
97 Smith, Zeke FR Benton 6:03.3 18:48.8 87
98 Cook, Max SR Prairie Heights 6:04.1 18:51.4 88
99 Hofmeister, Xavier FR West Noble 6:04.6 18:52.7 89
100 Boardman, Casey JR Southwood 6:04.8 18:53.5  
101 Sommers, Brayden FR Oak Hill 6:05.5 18:55.8 90
102 Meyer, Braylon JR DeKalb 6:06.3 18:58.1 91
103 Clauser, Jude FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:06.3 18:58.2 92
104 Yoder, Luke SO Lakeland 6:06.4 18:58.4 93
105 Trotter, Arionn SR Ft. Wayne South Side 6:06.5 18:58.7 94
106 Dickmeyer, Gavin JR Columbia City 6:06.7 18:59.3  
107 Delaney, Eric SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:07.0 19:00.4 95
108 Clements, Devyn JR Elkhart Christian Academy 6:07.9 19:03.0 96
109 Andrews, Luke SO Southwood 6:08.2 19:04.1  
110 knafel, kyle FR Central Noble 6:08.4 19:04.8 97
111 Buell, Talan FR Ft. Wayne Northrop 6:08.8 19:06.0 98
112 Keister, Dylan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:09.2 19:07.2  
113 Leeper, Ben SO Elkhart Christian Academy 6:09.9 19:09.4 99
114 Fudge, Andrew SO Columbia City 6:10.0 19:09.6  
115 Barton, Gabe SR DeKalb 6:10.2 19:10.3 100
116 Harl, Casen FR Ft. Wayne South Side 6:10.7 19:11.9 101
117 Kauffman, Todd SO Goshen 6:10.9 19:12.4  
118 Shaw, Biruk FR Ft. Wayne Northrop 6:11.0 19:12.8 102
119 Reagan, Alexander SR Ft. Wayne Northrop 6:11.6 19:14.6 103
120 knight, keegan FR Central Noble 6:11.8 19:15.3 104
121 Denham, Jordan FR Oak Hill 6:12.1 19:16.2 105
122 Davis, Landon SR Garrett 6:12.3 19:16.7 106
123 Gould, Jiler FR Leo 6:12.6 19:17.7 107
124 Palmer, Konner SR Lakeland 6:12.9 19:18.5 108
125 Burch, Daniel SR Elkhart Christian Academy 6:13.0 19:19.1 109
126 Hofer, Oliver SO Lakeland 6:13.9 19:21.8 110
127 Troyer, Christian SR Lakeland 6:14.8 19:24.5 111
128 Roth, Owen SO Oak Hill 6:15.8 19:27.8  
129 Quinn, Aaron SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:16.3 19:29.2  
130 Jaeger, Landon SO Lakeland 6:18.7 19:36.7 112
131 Brown, Keenan SR DeKalb 6:19.2 19:38.3  
132 Baas, Boston SO Prairie Heights 6:19.6 19:39.6 113
133 Kenner, Grayson FR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:20.2 19:41.2 114
134 Diaz, Alexander JR Eastside 6:22.0 19:46.8 115
135 James, A'Careon "AJ" SR Ft. Wayne Northrop 6:23.8 19:52.5 116
136 Allen, Joe JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:24.4 19:54.4 117
137 Borden, Eliott JR Bethany Christian 6:25.8 19:58.8 118
138 Massey, Ryan SO Ft. Wayne South Side 6:26.0 19:59.3 119
139 Hurraw, Jagger SO Hamilton 6:27.1 20:02.7 120
140 Burkett, Cayden FR Eastside 6:28.1 20:05.8 121
141 Mitchell, Landon JR Southwood 6:28.3 20:06.6  
142 Knafel, keith JR Central Noble 6:28.4 20:06.9 122
143 kitchen, jaxson SO Central Noble 6:28.6 20:07.3 123
144 Prater, Dyllan SO Prairie Heights 6:28.7 20:07.6 124
145 Lemmon, Jeremiah JR Ft. Wayne Northrop 6:28.8 20:07.9  
146 Williams, Blaise SO Churubusco 6:28.8 20:07.9 125
147 Burns, David JR Eastside 6:29.2 20:09.4 126
148 Oubei, Ahmed JR Ft. Wayne Northrop 6:30.2 20:12.4  
149 Weigand, Jackson FR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:31.0 20:14.8 127
150 Clem, Jon SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:32.3 20:19.0 128
151 Sassen, Connor SR Ft. Wayne South Side 6:33.2 20:21.6 129
152 Boltz, Conner FR Garrett 6:33.3 20:22.1 130
153 Renner, Daniel SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:34.0 20:24.2 131
154 Doden, Jones JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:34.9 20:26.9 132
155 Hoffman, Jacob JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:37.7 20:35.8  
156 Cearbaugh, Riley JR Prairie Heights 6:37.8 20:36.1 133
157 Rinker, Isaac SR Churubusco 6:39.0 20:39.6 134
158 Chioatero, Gabriel JR DeKalb 6:39.5 20:41.2  
159 Suvar, Owen SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:40.5 20:44.4 135
160 Klump, Jordan SO Prairie Heights 6:40.6 20:44.8 136
161 Baas, Brady SR Prairie Heights 6:41.9 20:48.8 137
162 Moshier, Simon SR Bethany Christian 6:42.9 20:52.0 138
163 Kirby, Wade FR Garrett 6:43.8 20:54.7 139
164 Hale, Derek FR Oak Farm Montessori School 6:44.0 20:55.4  
165 Hatfield, Korben FR Ft. Wayne South Side 6:44.6 20:57.1 140
166 Stoller, Bradford JR Ft. Wayne South Side 6:44.8 20:57.7 141
167 Knepper, Elijah SR DeKalb 6:45.2 20:59.0  
168 Gater, Tyler SR Garrett 6:47.4 21:05.9 142
169 frey, mason SO Central Noble 6:48.3 21:08.5 143
170 Horner, Stefan SO Benton 6:48.5 21:09.4 144
171 Johnson, Julian FR Ft. Wayne North Side 6:48.9 21:10.6 145
172 Leeper, Isaac SR Elkhart Christian Academy 6:49.1 21:11.0 146
173 Oliveira, Henrique SR Hamilton 6:53.9 21:26.0 147
174 Harl, Evan JR Ft. Wayne South Side 6:54.0 21:26.4 148
175 Britt, DaVon SR Ft. Wayne South Side 6:54.0 21:26.5  
176 Fielden, Carter FR Garrett 6:54.5 21:27.8 149
177 Brenneman, Nico JR Bethany Christian 6:55.5 21:30.9 150
178 Bledsoe, Evan FR Oak Hill 6:55.8 21:32.1  
179 Kueber, David SO Garrett 6:56.1 21:33.0 151
180 Bearman, Enzo SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:57.5 21:37.3 152
181 Sierra, Ramon FR Garrett 6:58.0 21:38.7 153
182 Moreland, Nick FR Fairfield 6:58.5 21:40.3  
183 Bolinger, Kendal FR Whitko 6:58.9 21:41.7  
184 Barnes, Paul SO Ft. Wayne North Side 7:00.2 21:45.7 154
185 Polk, Damian JR Ft. Wayne North Side 7:00.4 21:46.2 155
186 Castro, Damian SO Garrett 7:00.6 21:46.8  
187 Sierks, Aiden SO Ft. Wayne South Side 7:03.1 21:54.5  
188 Keolasy, Evan SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:05.3 22:01.6 156
189 Miller, Blake FR Fairfield 7:06.6 22:05.4  
190 Schrock, Holt SR Prairie Heights 7:09.7 22:15.1  
191 Craig, Badon SO Ft. Wayne Bishop Luers 7:11.7 22:21.4 157
192 Morales, Gio SO Ft. Wayne Bishop Luers 7:13.6 22:27.3  
193 Firestine, Seth JR Eastside 7:15.4 22:33.0 158
194 Sikorski, Mark SR Ft. Wayne Northrop 7:15.5 22:33.2  
195 Jones, Jakob SR Garrett 7:16.7 22:36.8  
196 Dilts, Larsen FR Prairie Heights 7:18.1 22:41.3  
197 Bontrager, Hudson FR Fairfield 7:20.2 22:47.9  
198 Desrosiers, Haendel SO Ft. Wayne North Side 7:21.5 22:51.8 159
199 Deetz, Matthew FR Prairie Heights 7:21.6 22:52.0  
200 Wait, Hunter SR Central Noble 7:22.1 22:53.7 160
201 Spaw, Clayton SO Hamilton 7:24.0 22:59.7 161
202 Danzy, Devin SR Southwood 7:30.5 23:19.7  
203 Sanders, Luke FR Benton 7:35.3 23:34.7 162
204 Tice, Jacob FR Elkhart Christian Academy 7:36.4 23:38.0 163
205 Richter, Harry SO Hamilton 7:37.9 23:42.8 164
206 Beasley, Aaron FR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:38.4 23:44.2 165
207 Lopez, Miguel FR Ft. Wayne North Side 7:47.1 24:11.5 166
208 Clark, Gabe SR Bethany Christian 7:49.0 24:17.3 167
209 Lickey, Gabe SO Churubusco 7:53.2 24:30.2 168
210 Villegas, Carlos SO Ft. Wayne North Side 7:57.1 24:42.5 169
211 Pickney, Cain SR Ft. Wayne North Side 8:02.3 24:58.6 170
212 Switzer, Peter SR Ft. Wayne North Side 8:04.7 25:06.2  
213 McMullen, Caleb SO Hamilton 8:32.7 26:33.1 171
214 Bentrup, John FR Benton 8:55.9 27:45.2 172
215 Lockwood, Sam FR Hamilton 9:08.0 28:22.7 173