2022 West Noble XC Invit Date: 09-17-22   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Adair, Max JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:50.6 18:09.2 1
2 Beall, Gideon FR Homestead 5:51.6 18:12.6 2
3 Hess, Tyler JR Homestead 5:56.1 18:26.3 3
4 Habib, Zaraab FR Carroll (Fort Wayne) 5:56.9 18:28.9 4
5 Widenhoefer, Ethan JR Homestead 5:57.9 18:32.0 5
6 Hobbick, Grayson FR Carroll (Fort Wayne) 5:59.0 18:35.6 6
7 Ellingson, E.J. SO Carroll (Fort Wayne) 5:59.8 18:37.9 7
8 LeCoque, Will FR Carroll (Fort Wayne) 6:00.2 18:39.2 8
9 Malone, Brendan SR Homestead 6:03.3 18:48.7 9
10 Smith, Tim SO Homestead 6:03.7 18:50.0 10
11 Schreiner Landes, Quinn SO Goshen 6:07.2 19:00.9 11
12 Schuller, Logan SR West Noble 6:08.0 19:03.4 12
13 Webb, Jack SR Homestead 6:08.9 19:06.2 13
14 Miller, Morgan JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:09.0 19:06.4 14
15 Tomaszewski, Anthony SO Homestead 6:09.0 19:06.6 15
16 Sandoval, Andres JR West Noble 6:09.1 19:06.9 16
17 Wagner, Maylan FR Columbia City 6:10.3 19:10.6 17
18 Bestul, Kael SO Goshen 6:11.7 19:15.0 18
19 Parmerlee, Austin JR Leo 6:12.4 19:17.0  
20 Beuchel, Gregory JR Carroll (Fort Wayne) 6:12.5 19:17.4 19
21 Norrod, Matthew SR Homestead 6:12.8 19:18.2  
22 Shumard, Britton JR Homestead 6:12.9 19:18.7  
23 Beall, Noah JR Homestead 6:13.0 19:19.0  
24 Mulhall, Hudson SO Homestead 6:14.8 19:24.6  
25 Rizzo, Reece SO Columbia City 6:15.0 19:25.3 20
26 Kinsey, Daniel FR Goshen 6:18.1 19:34.8 21
27 Jones, Alex JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:20.3 19:41.5 22
28 Valdez, Izreal FR Homestead 6:21.9 19:46.5  
29 Graves, Chase SO Columbia City 6:22.0 19:47.0 23
30 Byall, Austin JR Columbia City 6:22.3 19:47.8 24
31 Gernhardt, Levi SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:22.7 19:49.2 25
32 Gustafson , Nathan FR Leo 6:23.1 19:50.2  
33 Stout, Caleb FR Homestead 6:23.2 19:50.8  
34 Corzine, Andy JR Carroll (Fort Wayne) 6:23.8 19:52.6 26
35 Malone, Kyle FR Homestead 6:24.9 19:55.8  
36 Bridgwater, Will SR Carroll (Fort Wayne) 6:26.1 19:59.8 27
37 Potchka, Jack JR Carroll (Fort Wayne) 6:28.6 20:07.4  
38 Corzine, Aiden FR Carroll (Fort Wayne) 6:28.8 20:08.1  
39 Carsten, Andrew FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:29.0 20:08.8 28
40 Biek, Oliver SR Goshen 6:29.6 20:10.4 29
41 Eckert, Will FR Homestead 6:30.3 20:12.8  
42 Meyers, Landon FR Columbia City 6:32.5 20:19.6 30
43 Nix, Carson SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:34.3 20:25.0 31
44 Johnson, Hyatt JR Carroll (Fort Wayne) 6:35.0 20:27.4  
45 LaLonde, Patrick FR Carroll (Fort Wayne) 6:35.2 20:27.8  
46 Hostetler, Koen FR Lakeland 6:35.7 20:29.5  
47 Kruger, Owen FR Homestead 6:37.4 20:34.8  
48 Dietrich, Brant JR Carroll (Fort Wayne) 6:38.4 20:37.9  
49 Sparks, Tyler JR Columbia City 6:39.6 20:41.5 32
50 Cochran, Kaden SR Carroll (Fort Wayne) 6:40.5 20:44.5  
51 Habegger, Jack SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:45.3 20:59.4 33
52 Rigley, Ryland SO Homestead 6:45.9 21:01.1  
53 Hartleroad, Calvin SR Leo 6:46.5 21:03.0  
54 Bible, Jacob FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:47.5 21:06.1  
55 Vnuk, Ben FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:48.4 21:09.1  
56 James, Brendan FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:48.9 21:10.6 34
57 Cecil, Zachary FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:50.3 21:15.0  
58 Loraine, Kyler SO Leo 6:50.8 21:16.4  
59 Reyes, Javier SR Goshen 6:50.8 21:16.5 35
60 Olry, Brady SO Homestead 6:50.9 21:16.8  
61 Hanna, Mason FR Homestead 6:51.0 21:17.0  
62 Clauser, Isaac JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:51.7 21:19.2 36
63 Stanton, Kristian SO Wabash 6:51.9 21:19.7  
64 Sims, Xavier FR Homestead 6:52.8 21:22.7  
65 Thurber, David SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:54.3 21:27.3 37
66 Cavacini, Marco FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:54.4 21:27.5 38
67 Niles, Matthew FR Wabash 6:56.2 21:33.1  
68 Copland, Logan FR Columbia City 6:56.8 21:35.1 39
69 Faley, Chris JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:57.3 21:36.6  
70 Gensic, Liam JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:58.2 21:39.4 40
71 Kleber, Nicholas FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:58.2 21:39.5 41
72 Bieberich, River JR West Noble 6:59.4 21:43.2 42
73 Furnas, Max FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:00.8 21:47.6 43
74 Fish, Cooper FR Goshen 7:01.3 21:49.2 44
75 Heck, Broderic SO Homestead 7:02.4 21:52.4  
76 Morlan, Joseph FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:06.1 22:04.0  
77 Mason, Tyler FR Carroll (Fort Wayne) 7:06.3 22:04.7  
78 Pope, Chase SO Carroll (Fort Wayne) 7:09.0 22:13.1  
79 Moser, Michael SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:14.4 22:29.7  
80 Ables, Ethan SO Homestead 7:16.2 22:35.2  
81 Stuckey, Alex JR DeKalb 7:16.7 22:36.8  
82 Quinto, Rorick FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:18.5 22:42.5  
83 Lasley, Harrison SR Homestead 7:18.8 22:43.3  
84 Ramos, Desmond FR DeKalb 7:19.0 22:44.0  
85 Knuth, Tyler SO Ft. Wayne Northrop 7:21.0 22:50.2  
86 Moctezuma, Bailey SO Columbia City 7:24.9 23:02.4  
87 Sommers, Maverick FR Wabash 7:27.6 23:10.7  
88 Bautista, Oliver FR Ft. Wayne Northrop 7:28.1 23:12.4  
89 Compton, Oliver SO Homestead 7:31.2 23:22.0  
90 Elkins, Griffin FR DeKalb 7:32.0 23:24.3  
91 Ring, Ethan FR Carroll (Fort Wayne) 7:32.1 23:24.8  
92 Solyom, Benjamin FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.5 23:32.1  
93 Boyd, Steven FR Columbia City 7:36.5 23:38.5  
94 O'Brien, Matthew FR Homestead 7:37.7 23:42.2  
95 Motter, Nick SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:37.8 23:42.5  
96 Lopez-Paredes, Miguel FR Ft. Wayne Northrop 7:39.2 23:46.9  
97 Zink, Andrew JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:44.7 24:03.8  
98 Murillo, Alonso SO West Noble 7:56.0 24:39.0 45
99 Molargik, Andrew SR Garrett 8:01.6 24:56.4  
100 Basham, Frederick FR Carroll (Fort Wayne) 8:21.0 25:56.8  
101 Cranmer, Dawson FR Carroll (Fort Wayne) 8:22.1 26:00.0  
102 Woolard, Tatenur SR Garrett 8:30.9 26:27.6  
103 Burke, Ben FR West Noble 8:31.9 26:30.5 46
104 Mullen, Mason FR Lakeland 8:32.2 26:31.5  
105 Moyer, Caleb FR Ft. Wayne Northrop 8:50.1 27:27.1  
106 Morel, Rocky FR Carroll (Fort Wayne) 9:23.9 29:12.1  
107 Clingan, Connor FR DeKalb 11:59.5 37:15.8