2021 NH Div 3 Middle School Championships Date: 10-23-21   Venue: Coe-Brown Northwood Academy - Northwood, NH
Events
Men's Events Women's Events
Division 3 BOYS Non-Scoring Division 3 GIRLS Non-Scoring
Division 3 BOYS Championship Division 3 GIRLS Championship
Division 3 BOYS Non-Scoring Team Scores
Division 3 BOYS Non-Scoring Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Foster, Colin 7 Newfound Middle School 6:35.6 13:11.1  
2 Petersons, Hayden 8 Three Rivers School 7:11.9 14:23.7  
3 Towne, Wyatt 7 Newfound Middle School 7:20.3 14:40.6  
4 Tourville, Matthew 7 Indian River School 7:30.4 15:00.8  
5 Felder, Ethan 7 Saint Christopher Academy 7:31.3 15:02.6  
6 Starr, Cole 8 South Meadow School 7:39.0 15:17.9  
7 Smith, Ben 8 Indian River School 7:39.6 15:19.2  
8 Watts, Mason 6 Three Rivers School 7:46.7 15:33.3  
9 Royce, Wyatt 8 Three Rivers School 7:54.4 15:48.7  
10 Perkins, Billy 6 Auburn Village School 7:56.0 15:52.0  
11 Palleschi, Matt 8 Three Rivers School 7:59.3 15:58.6  
12 Pinson, Micha 6 Auburn Village School 8:43.5 17:26.9  
13 Gamtso, Tenzin 6 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 8:55.0 17:50.0  
14 Lai, Nathan 8 Hampstead Middle School 9:06.9 18:13.8  
15 Dunn, Tommy 6 Newfound Middle School 9:21.6 18:43.2  
16 Motherway, Nathaniel 8 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 9:26.0 18:52.0  
17 Greeley, Ryan 7 Seabrook Middle School 9:32.9 19:05.7  
18 Box, Benjamin 8 Seabrook Middle School 9:35.1 19:10.2  
19 Towne, Carson 6 Newfound Middle School 10:05.5 20:10.9  
20 Bielunis, Jackson 7 Hampstead Middle School 10:26.0 20:52.0  
21 Brookshire, Konnor 6 Auburn Village School 10:31.6 21:03.2  
22 Arnold III, William 7 Weare Middle School 10:34.6 21:09.1  
23 Krishna, Siddharth 6 Auburn Village School 10:38.4 21:16.7  
24 Michaud, Ben 8 South Meadow School 10:47.2 21:34.4  
25 Bouvier, Finley 8 Saint Christopher Academy 11:29.3 22:58.5  
26 Desforges, Richard 8 Weare Middle School 11:35.6 23:11.2  
27 Ost, Harold 8 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 11:38.5 23:17.0  
28 Foss, Edward 6 Hampstead Middle School 12:06.0 24:12.0  
29 Spence, Alistair 6 Newmarket Junior High School 15:47.1 31:34.1  
Division 3 BOYS Championship Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:05:17 13:03 128 1 5 7 42 73 103  
2 1:09:25 13:53 157 20 22 24 37 54 72 77
3 1:10:29 14:05 182 4 13 23 40 102 113  
4 1:10:05 14:01 183 11 31 43 46 52 53 79
5 Weare Middle School 1:10:55 14:11 188 9 18 29 36 96 108 109
6 1:09:57 13:59 190 2 12 19 57 100 110  
7 1:10:57 14:11 198 17 21 28 49 83 90 93
8 1:11:27 14:17 200 14 16 35 41 94 97  
9 1:10:54 14:10 205 10 30 34 64 67 68 105
10 1:11:05 14:13 229 6 39 56 58 70 85 107
11 1:12:09 14:25 248 3 15 50 81 99 101 104
12 1:12:40 14:32 249 27 47 51 55 69 82 88
13 1:12:48 14:33 258 26 33 59 65 75 78  
14 1:13:37 14:43 285 8 61 62 74 80 84  
15 1:13:37 14:43 285 25 60 63 66 71    
16 1:16:53 15:22 348 32 48 86 87 95 106  
17 1:22:22 16:28 390 44 45 92 98 111 112  
18 1:28:32 17:42 408 38 76 89 91 114    
Division 3 BOYS Championship Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Joslyn, Peyton 8 Monadnock Reg. Middle School 5:34.5 11:08.9 1
2 Divers, Wyatt 8 Belmont Middle School 5:35.6 11:11.1  
3 Fischer, Ethan 6 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 5:44.7 11:29.3 2
4 Gustavson, Joseph 7 Chester Academy 5:46.3 11:32.5 3
5 Hayman, Tate 8 Inter-Lakes Junior High 6:01.5 12:03.0  
6 Couitt, Aidan 8 Newport Rec Cross Country 6:02.0 12:04.0 4
7 Brunjes, Jacob 8 Monadnock Reg. Middle School 6:05.8 12:11.6 5
8 Callahan, Dylan 8 Boynton Middle School 6:08.8 12:17.5 6
9 Bentley, Jed 8 Monadnock Reg. Middle School 6:13.8 12:27.5 7
10 Bellino, Dominic 8 Litchfield Middle School 6:25.6 12:51.1 8
11 Brunini, Shane 7 Weare Middle School 6:27.3 12:54.5 9
12 Lecain, William 6 Three Rivers School 6:30.5 13:01.0 10
13 Rogers, Karson 7 Indian River School 6:32.7 13:05.4 11
14 Motherway, Matthew 8 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 6:35.1 13:10.2 12
15 Palmer, Bryce 8 Newport Rec Cross Country 6:36.6 13:13.2 13
16 Graham, Aaron 7 Jaffrey-Rindge Middle School 6:36.6 13:13.2 14
17 Doherty, Theodore 8 Chester Academy 6:38.8 13:17.6 15
18 Hale, Ethan 7 Jaffrey-Rindge Middle School 6:40.2 13:20.3 16
19 Goupil, Max 6 Hopkinton Middle School 6:41.2 13:22.3 17
20 Veilleux, Owen 7 Weare Middle School 6:41.8 13:23.5 18
21 Perrin, Chris 6 Hillsboro-Deering Middle Schoo 6:43.6 13:27.2  
22 Dasari, Pranav 7 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 6:43.9 13:27.8 19
23 Magnan, Ian 8 Auburn Village School 6:45.0 13:30.0 20
24 Lavers, James 7 Hopkinton Middle School 6:45.8 13:31.5 21
25 Bedard, Cooper 8 Auburn Village School 6:47.0 13:33.9 22
26 Jordan, Josh 8 Newport Rec Cross Country 6:47.8 13:35.6 23
27 Sowa, Marcus 7 Auburn Village School 6:48.3 13:36.6 24
28 Ferguson , Mateo 5 Barrington Middle School 6:49.1 13:38.2 25
29 Nordstrom, Sam 8 Saint Christopher Academy 6:50.6 13:41.2 26
30 Stevens, DJ 8 South Meadow School 6:52.3 13:44.6 27
31 Normand, Ben 8 Hopkinton Middle School 6:53.1 13:46.2 28
32 Spooner, Grant 8 Weare Middle School 6:53.3 13:46.6 29
33 Camidge, Miles 6 Three Rivers School 6:53.4 13:46.8 30
34 Woodward, Reece 8 Indian River School 6:54.3 13:48.5 31
35 Mailloux, Trainor 8 Hampstead Middle School 6:55.9 13:51.8 32
36 Griebel, Adam 6 Saint Christopher Academy 6:58.5 13:56.9 33
37 Sapounas, Alex 5 Three Rivers School 7:00.9 14:01.8 34
38 Parent, Liam 7 Jaffrey-Rindge Middle School 7:01.1 14:02.2 35
39 Grolljahn, Rylan 7 Weare Middle School 7:01.7 14:03.4 36
40 Swett, Carter 7 Auburn Village School 7:01.7 14:03.4 37
41 Karlsson, Oscar 5 Gilford Middle School 7:03.4 14:06.8 38
42 Cicchetti, Gavin 7 Boynton Middle School 7:03.7 14:07.3 39
43 Clark, Connor 8 Newport Rec Cross Country 7:04.1 14:08.1 40
44 Baez, Jesse 6 Jaffrey-Rindge Middle School 7:04.8 14:09.5 41
45 Ellis, Jackson 5 Monadnock Reg. Middle School 7:05.3 14:10.5 42
46 Russell, Carl 7 Indian River School 7:05.3 14:10.6 43
47 Zheng, Oscar 8 Newmarket Junior High School 7:06.6 14:13.1 44
48 Zimmermann, Tristan 7 Newmarket Junior High School 7:08.8 14:17.6 45
49 DeFelice, Nic 6 Indian River School 7:09.9 14:19.7 46
50 Schultz, Griffin 7 South Meadow School 7:12.4 14:24.7 47
51 Conti, Andrew 7 Hampstead Middle School 7:14.8 14:29.5 48
52 Madden, Indy 7 Hopkinton Middle School 7:18.5 14:37.0 49
53 Iverson, Sig 8 Chester Academy 7:19.2 14:38.3 50
54 Howell, Owen 6 South Meadow School 7:19.3 14:38.5 51
55 Lopez-Ramirez, Jaylen 7 Indian River School 7:20.5 14:41.0 52
56 Martell, Logan 6 Indian River School 7:20.6 14:41.1 53
57 Krygeris, Maxwell 5 Auburn Village School 7:21.0 14:42.0 54
58 Jadlocki, Wesley 5 South Meadow School 7:21.2 14:42.3 55
59 Crawford, Reino 6 Boynton Middle School 7:21.4 14:42.8 56
60 Printz, Ethan 6 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 7:21.5 14:43.0 57
61 Winn, Anthony 5 Boynton Middle School 7:21.8 14:43.5 58
62 Troy, Jackson 7 Saint Christopher Academy 7:22.3 14:44.5 59
63 Reilly , Dominic 6 Barrington Middle School 7:23.0 14:46.0 60
64 Dascanio, Ryan 8 Inter-Lakes Junior High 7:25.6 14:51.1  
65 Towsley, Landon 6 Litchfield Middle School 7:25.7 14:51.4 61
66 Anctil, Sage 7 Litchfield Middle School 7:26.5 14:53.0 62
67 Totty , Fionn 7 Barrington Middle School 7:29.0 14:57.9 63
68 Belanger, Justin 8 Three Rivers School 7:29.1 14:58.2 64
69 Parks, Tyler 8 Saint Christopher Academy 7:29.4 14:58.7 65
70 Marhefka , Frank 5 Barrington Middle School 7:29.4 14:58.8 66
71 Baldoumas, Orion 5 Three Rivers School 7:33.4 15:06.8 67
72 Ryan, Connor 7 Three Rivers School 7:34.0 15:07.9 68
73 Sweet, Jordan 8 South Meadow School 7:35.2 15:10.4 69
74 Vaillancourt, Logan 7 Boynton Middle School 7:37.4 15:14.8 70
75 Dearborn, Eli 8 Barrington Middle School 7:38.7 15:17.3 71
76 Cataldo, Noah 7 Auburn Village School 7:38.8 15:17.6 72
77 Tilton, Max 7 Monadnock Reg. Middle School 7:39.8 15:19.5 73
78 Ercha, Logan 5 Litchfield Middle School 7:43.1 15:26.2 74
79 Emond, Luke 7 Saint Christopher Academy 7:43.9 15:27.8 75
80 Brown, Max 8 Gilford Middle School 7:44.9 15:29.8 76
81 Tyburski, Colin 7 Auburn Village School 7:46.2 15:32.3 77
82 Nelson, Julius 6 Inter-Lakes Junior High 7:47.0 15:34.0  
83 Zeman, Eli 7 Saint Christopher Academy 7:47.3 15:34.6 78
84 Rogers, Kaden 5 Indian River School 7:47.7 15:35.3 79
85 Guay, Colby 6 Litchfield Middle School 7:48.2 15:36.3 80
86 Kench, Jacob 6 Chester Academy 7:48.2 15:36.3 81
87 Gonzalez, Alex 6 South Meadow School 7:49.7 15:39.4 82
88 Rosenholf, Leif 7 Hopkinton Middle School 7:50.4 15:40.7 83
89 Pelletier, Jaxon 6 Litchfield Middle School 7:54.4 15:48.7 84
90 Teague, Ryan 8 Boynton Middle School 7:56.7 15:53.4 85
91 Baker, Collin 7 Hampstead Middle School 7:56.9 15:53.7 86
92 Lavoie , Christopher 7 Hampstead Middle School 7:57.3 15:54.5 87
93 Bouchard, Cole 8 South Meadow School 8:03.4 16:06.8 88
94 Prue, Aiden 7 Gilford Middle School 8:03.6 16:07.2 89
95 Wilkinson, Charlie 6 Hopkinton Middle School 8:05.7 16:11.4 90
96 Rangelov, Alex 8 Gilford Middle School 8:16.3 16:32.5 91
97 Herman, Emrys 7 Newmarket Junior High School 8:17.2 16:34.4 92
98 Sala, Nico 7 Hopkinton Middle School 8:19.0 16:37.9 93
99 Beaton, Gary 8 Jaffrey-Rindge Middle School 8:21.4 16:42.8 94
100 Matuszak, Chase 6 Hampstead Middle School 8:22.4 16:44.7 95
101 Palmer, Dawson 7 Weare Middle School 8:23.9 16:47.7 96
102 Shirey, Clay 7 Jaffrey-Rindge Middle School 8:24.0 16:48.0 97
103 Hill, Sawyer 8 Newmarket Junior High School 8:28.7 16:57.4 98
104 Poland, Keegan 7 Hillsboro-Deering Middle Schoo 8:30.7 17:01.4  
105 Thoekas, Esai 8 Chester Academy 8:32.3 17:04.6 99
106 Joby, Milan 7 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 8:33.5 17:07.0 100
107 Holmes, Olof 8 Chester Academy 8:34.6 17:09.1 101
108 Waterman, Bentley 6 Newport Rec Cross Country 8:44.5 17:28.9 102
109 Ball, Brandon 6 Monadnock Reg. Middle School 8:50.2 17:40.3 103
110 Lewandowski, Zachary 7 Chester Academy 8:52.3 17:44.5 104
111 Hewitt, Dacota 7 Three Rivers School 9:01.5 18:03.0 105
112 Cipriano , Austin 8 Hampstead Middle School 9:04.8 18:09.5 106
113 Volpe, Angelo 6 Boynton Middle School 9:12.1 18:24.2 107
114 Albers, Connor 6 Weare Middle School 9:28.9 18:57.7 108
115 Bowen, Evan 6 Hillsboro-Deering Middle Schoo 9:28.9 18:57.8  
116 Thompson, Calvin 6 Weare Middle School 9:33.5 19:07.0 109
117 Ravindran, Tarun 7 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 9:58.2 19:56.4 110
118 Tessier, Chris 7 Newmarket Junior High School 10:10.0 20:20.0 111
119 Fournier, Aiden 7 Newmarket Junior High School 10:10.6 20:21.2 112
120 Lord, Justin 8 Newport Rec Cross Country 10:22.5 20:44.9 113
121 Wilson, Jacob 6 Hillsboro-Deering Middle Schoo 12:50.6 25:41.2  
122 Newton, Jack 6 Gilford Middle School 13:08.3 26:16.5 114
Division 3 GIRLS Non-Scoring Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:31:11 18:14 24 1 2 4 8 9 10  
2 1:33:52 18:46 32 3 5 6 7 11 12  
Division 3 GIRLS Non-Scoring Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Wing, Teagan 8 Three Rivers School 8:11.4 16:22.7  
2 Coates-Moran, McCalie 6 Newport Rec Cross Country 8:15.4 16:30.8  
3 Szelog, Ashlyn 6 Newmarket Junior High School 8:35.0 17:10.0 1
4 DeGange, Riley 8 Belmont Middle School 8:36.1 17:12.2  
5 Krauss, Lindsey 7 Newmarket Junior High School 8:42.9 17:25.7 2
6 Rusin, Khloe 5 South Meadow School 8:42.9 17:25.7 3
7 Hernandez, Omaris 7 Newmarket Junior High School 8:45.8 17:31.6 4
8 Mackie, Sara 8 South Meadow School 9:08.1 18:16.1 5
9 Delworth, Avery 8 South Meadow School 9:12.4 18:24.7 6
10 Pelkey, Lila 8 Monadnock Reg. Middle School 9:19.6 18:39.2  
11 Diven, Phoebe 8 Monadnock Reg. Middle School 9:25.4 18:50.7  
12 Woodhouse, Mariah 8 South Meadow School 9:25.6 18:51.2 7
13 Tribou, Elise 6 Saint Christopher Academy 9:44.8 19:29.5  
14 Benson, Anika 7 Newmarket Junior High School 9:44.8 19:29.6 8
15 Zundell, Ava 7 Newmarket Junior High School 9:47.4 19:34.8 9
16 Brackett, Haley 6 Gilford Middle School 9:47.4 19:34.8  
17 Godfrey, Sarah 6 Newmarket Junior High School 9:48.0 19:36.0 10
18 Russell, Maddox 7 Newport Rec Cross Country 9:48.7 19:37.3  
19 Ledoux, Amelia 6 Saint Christopher Academy 10:05.1 20:10.1  
20 Krygeris, Ava 7 Auburn Village School 10:27.2 20:54.4  
21 Woodhouse, Selena 7 South Meadow School 10:27.5 20:55.0 11
22 Burt, Contestza 6 Monadnock Reg. Middle School 11:49.6 23:39.2  
23 Brace, Sarah 8 South Meadow School 12:03.7 24:07.3 12
Division 3 GIRLS Championship Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:11:01 14:12 84 7 8 16 18 35 50  
2 1:11:45 14:21 119 1 2 24 30 62 67  
3 1:14:53 14:58 143 11 28 32 33 39 87 89
4 1:15:55 15:11 152 9 12 26 52 53 95 98
5 1:16:10 15:14 170 5 21 36 45 63 69 72
6 1:17:31 15:30 188 14 34 43 48 49 58 80
7 1:19:55 15:59 224 29 38 47 51 59 77 81
8 1:37:54 16:19 237 27 60 40 46 64 74 76
9 1:20:08 16:01 248 15 31 41 78 83 84 99
10 1:22:25 16:29 263 3 6 61 96 97    
11 Weare Middle School 1:22:38 16:31 265 19 20 65 70 91 92 94
12 1:22:15 16:27 280 13 42 57 82 86 88 93
13 1:29:50 17:58 280 10 17 44 103 106    
14 1:23:01 16:36 299 4 56 75 79 85    
15 1:27:17 17:27 300 23 54 55 66 102    
16 1:34:05 18:49 345 25 37 71 105 107    
17 1:29:43 17:56 353 22 68 73 90 100 101 104
Division 3 GIRLS Championship Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Bentley, Summer 8 Monadnock Reg. Middle School 6:07.9 12:15.7 1
2 Gibson, Sadie 8 Monadnock Reg. Middle School 6:19.6 12:39.2 2
3 O'Shea , Kaitlin 8 Boynton Middle School 6:28.8 12:57.5 3
4 Bezanson, Haley 7 Barrington Middle School 6:30.9 13:01.7 4
5 Bedard, Gabrielle 8 Auburn Village School 6:32.0 13:03.9 5
6 O'Shea , Erin 8 Boynton Middle School 6:32.1 13:04.2 6
7 Valliere, Gabrielle 8 Newfound Middle School 6:41.9 13:23.8 7
8 Alpers, Addison 8 Newfound Middle School 6:48.4 13:36.7 8
9 Hill, Amelia 8 Jaffrey-Rindge Middle School 6:54.3 13:48.6 9
10 Carr, Estelle 7 Chester Academy 6:54.5 13:48.9 10
11 Guay, Ashlynn 6 Litchfield Middle School 6:59.0 13:58.0 11
12 Richard, Olivia 6 Jaffrey-Rindge Middle School 6:59.4 13:58.7 12
13 Knapp, Chloe 6 Saint Christopher Academy 7:00.7 14:01.3 13
14 Bergeron, Caitrin 6 Three Rivers School 7:01.4 14:02.7 14
15 Tilley, Maria 8 Gilford Middle School 7:02.1 14:04.1 15
16 Cutting, Reece 8 Newfound Middle School 7:09.3 14:18.6 16
17 Doherty, Madison 6 Chester Academy 7:10.2 14:20.3 17
18 Irving, Ceili 8 Newfound Middle School 7:10.4 14:20.7 18
19 Barriere, Kayla 8 Weare Middle School 7:19.3 14:38.6 19
20 Barnard, Rylee 8 Weare Middle School 7:19.4 14:38.8 20
21 Lenzi, Violet 7 Auburn Village School 7:19.9 14:39.8 21
22 Hideriotis , Lola 6 Hampstead Middle School 7:20.1 14:40.1 22
23 Emerson, Maisie 6 Hopkinton Middle School 7:20.4 14:40.7 23
24 Daugherty, Abigail 7 Monadnock Reg. Middle School 7:21.6 14:43.1 24
25 Ballard, Montana 6 Indian River School 7:27.9 14:55.7 25
26 Seppala, Josie 6 Jaffrey-Rindge Middle School 7:28.6 14:57.1 26
27 Mendez, Paige 8 South Meadow School 7:31.1 15:02.2 27
28 DiMambro, Heidi 8 Litchfield Middle School 7:31.4 15:02.8 28
29 Thompson, Lilli 8 Newmarket Junior High School 7:32.1 15:04.2 29
30 Gibson, Elle 5 Monadnock Reg. Middle School 7:32.3 15:04.6 30
31 Boelig, Aubrey 7 Gilford Middle School 7:34.0 15:08.0 31
32 Masson, Lyla 8 Litchfield Middle School 7:34.7 15:09.4 32
33 Silver, Kate 7 Litchfield Middle School 7:35.9 15:11.8 33
34 Kennedy, Grace 7 Three Rivers School 7:38.6 15:17.1 34
35 Butler, Edith 8 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 7:40.8 15:21.6  
36 Larsen, Olivia 6 Newfound Middle School 7:40.9 15:21.8 35
37 Murphy, Mia 6 Auburn Village School 7:43.3 15:26.6 36
38 Petty, Victoria 6 Indian River School 7:43.9 15:27.8 37
39 OConnell, Carrigan 7 Newmarket Junior High School 7:45.2 15:30.4 38
40 Berry, Julia 7 Litchfield Middle School 7:46.1 15:32.2 39
41 Borges, Sydney 7 South Meadow School 7:46.1 15:32.2 40
42 Eckhardt, Tess 6 Gilford Middle School 7:46.6 15:33.2 41
43 Lynn, Penelope 6 Saint Christopher Academy 7:48.4 15:36.8 42
44 Crowe, Kylie 8 Hillsboro-Deering Middle Schoo 7:49.8 15:39.5  
45 Blake, Jasmine 8 Three Rivers School 7:52.1 15:44.1 43
46 Gustavson, Elizabeth 5 Chester Academy 7:55.9 15:51.8 44
47 Herlihy, Emma 6 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 7:56.0 15:52.0  
48 Johnson, Bridget 6 Auburn Village School 7:57.4 15:54.8 45
49 Palmer, Iris 7 South Meadow School 7:57.7 15:55.4 46
50 Hiera, Grace 6 Newmarket Junior High School 8:02.4 16:04.7 47
51 Jacobs, Olive 7 Three Rivers School 8:05.4 16:10.8 48
52 Gibson, Gabriella 5 Three Rivers School 8:08.7 16:17.3 49
53 Drake, Sophie 7 Newfound Middle School 8:13.9 16:27.8 50
54 Redmond, Magnolia 8 Newmarket Junior High School 8:15.9 16:31.8 51
55 Mormando, Lily 7 Jaffrey-Rindge Middle School 8:17.6 16:35.2 52
56 Hendren, Abigail 7 Jaffrey-Rindge Middle School 8:18.0 16:36.0 53
57 O'Rourke, Thea 8 Hopkinton Middle School 8:18.4 16:36.8 54
58 Weldon, Aubrey 8 Hopkinton Middle School 8:18.6 16:37.2 55
59 Natale , Ava 6 Barrington Middle School 8:19.7 16:39.3 56
60 Thomas, Hannah 7 Saint Christopher Academy 8:20.7 16:41.3 57
61 Bemis, Paige 5 Three Rivers School 8:20.7 16:41.4 58
62 Redmond, Sahalie 6 Newmarket Junior High School 8:22.2 16:44.4 59
63 Bates, Berkley 6 South Meadow School 8:22.8 16:45.6 60
64 Chabot, Kaylee 8 Boynton Middle School 8:28.2 16:56.3 61
65 Daugherty, Sadie 6 Monadnock Reg. Middle School 8:31.3 17:02.6 62
66 Pidhurney, Charlotte 6 Auburn Village School 8:33.1 17:06.1 63
67 Rogers, Breigha 5 South Meadow School 8:33.6 17:07.1 64
68 Fuller, Elka 7 Weare Middle School 8:33.6 17:07.2 65
69 Brooks, Clara 7 Hopkinton Middle School 8:36.6 17:13.1 66
70 Fawcett, Adrienne 7 Monadnock Reg. Middle School 8:38.8 17:17.6 67
71 Gray, Lindsay 5 Hampstead Middle School 8:40.0 17:19.9 68
72 Hakoun, Elli 6 Auburn Village School 8:40.0 17:19.9 69
73 Powers, Izabel 6 Weare Middle School 8:40.5 17:21.0 70
74 Currier, Isabella 7 Indian River School 8:40.8 17:21.5 71
75 Bernier, Avery 7 Auburn Village School 8:45.5 17:31.0 72
76 Pas, Jordan 8 Hampstead Middle School 8:46.0 17:32.0 73
77 Fraley, Kate 6 South Meadow School 8:46.3 17:32.5 74
78 Caron , Sam 6 Barrington Middle School 8:47.1 17:34.1 75
79 Ellis, Natalie 5 South Meadow School 8:47.5 17:35.0 76
80 Yount, Reagan 7 Newmarket Junior High School 8:47.6 17:35.2 77
81 Stewart, Aria 5 Gilford Middle School 8:48.2 17:36.4 78
82 Verweij , Drew 6 Barrington Middle School 8:48.9 17:37.8 79
83 Dyjak, Kinslie 8 Three Rivers School 8:49.3 17:38.6 80
84 Armstrong, Kayla 7 Newmarket Junior High School 8:49.6 17:39.1 81
85 Lamarre, Briley 8 Inter-Lakes Junior High 8:52.3 17:44.5  
86 Kumar, Anya 7 Saint Christopher Academy 8:53.1 17:46.1 82
87 Dalzell, Isabella 8 Gilford Middle School 8:53.5 17:47.0 83
88 Eastman, Morgan 6 Gilford Middle School 8:53.6 17:47.2 84
89 Pincins , Hadley 5 Barrington Middle School 9:04.2 18:08.4 85
90 Horan, Ashley 8 Saint Christopher Academy 9:05.4 18:10.7 86
91 Mailloux, Madelyn 6 Litchfield Middle School 9:11.1 18:22.1 87
92 Tyrell, Colette 6 Saint Christopher Academy 9:11.8 18:23.6 88
93 LaFavre, Paige 8 Inter-Lakes Junior High 9:12.1 18:24.1  
94 DeCosta, Ella 7 Litchfield Middle School 9:20.0 18:40.0 89
95 Ruiz, Teresa 7 Acad. for Sci. & Des. (Nashua) 9:22.7 18:45.4  
96 Norke, Alexis 5 Hampstead Middle School 9:23.7 18:47.3 90
97 Chavez, Yuliana 8 Weare Middle School 9:26.3 18:52.6 91
98 Wilcoxen, Harmony 6 Weare Middle School 9:35.1 19:10.2 92
99 Saltzman, Jenny 6 Saint Christopher Academy 9:37.2 19:14.4 93
100 Williams, Lauren 6 Weare Middle School 9:44.4 19:28.8 94
101 Carey, Ashlynd 8 Jaffrey-Rindge Middle School 9:48.4 19:36.7 95
102 Rogers, Talia 7 Boynton Middle School 9:50.6 19:41.1 96
103 Dye, Kalli 5 Boynton Middle School 9:53.3 19:46.5 97
104 Clark, Grace 8 Jaffrey-Rindge Middle School 10:03.4 20:06.7 98
105 Mossey, Khloe 5 Gilford Middle School 10:20.4 20:40.8 99
106 Ushkevich, Alexa 6 Hampstead Middle School 10:42.4 21:24.7 100
107 Cegelis, Isabella 8 Hampstead Middle School 10:42.4 21:24.8 101
108 Swirko, Liana 8 Hillsboro-Deering Middle Schoo 10:58.6 21:57.1  
109 Smith, Salem 8 Hopkinton Middle School 11:05.1 22:10.2 102
110 Richardi, Madisyn 6 Chester Academy 11:18.0 22:35.9 103
111 Beauregard, Emma 7 Hampstead Middle School 11:19.2 22:38.4 104
112 Hill, Baylee 8 Indian River School 11:25.2 22:50.4 105
113 Kirsch, Atari 6 Chester Academy 11:37.0 23:14.0 106
114 Hatch, Layla 5 Indian River School 11:45.3 23:30.6 107
115 Barrick, Maddison 6 Hillsboro-Deering Middle Schoo 11:51.0 23:42.0