2021 NH Div 4 Middle School Championships Date: 10-23-21   Venue: Coe-Brown Northwood Academy - Northwood, NH
Events
Men's Events Women's Events
Division 4 BOYS Championship Division 4 GIRLS Championship
Division 4 BOYS Non-Scoring Division 4 GIRLS Non-Scoring
Division 4 BOYS Championship Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:01:33 12:18 49 1 7 9 10 22 25  
2 1:02:54 12:34 84 2 5 24 26 27 51 53
3 1:04:49 12:57 114 3 17 28 30 36 37 45
4 1:05:18 13:03 120 4 20 21 35 40    
5 1:05:46 13:09 132 16 18 19 32 47 71 77
6 1:06:38 13:19 134 6 12 15 42 59    
7 1:08:02 13:36 167 11 23 33 39 61 63 67
8 1:12:37 14:31 219 13 29 41 54 82 87 88
9 1:11:17 14:15 228 14 34 50 64 66 68 70
10 North Hampton 1:13:41 14:44 261 43 44 56 58 60 76 98
11 1:13:52 14:46 270 46 48 49 62 65 69 72
12 1:18:25 15:41 298 8 57 74 78 81 83 86
13 1:23:59 16:47 302 31 38 55 84 94    
14 1:23:43 16:44 365 52 73 75 80 85 89 91
15 1:49:50 21:58 449 79 90 92 93 95 96 97
Division 4 BOYS Championship Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Paul, Edward 8 Rye Junior High School 5:47.3 11:34.6 1
2 Northcott, Matthew 6 Fall Mountain Middle School 5:53.9 11:47.8  
3 Lenti, Nicholas 8 Presentation of Mary Academy 5:55.6 11:51.2 2
4 Griffith, Agee 8 Heronfield Academy 6:00.6 12:01.2 3
5 Schartner, Oliver 8 St. Mary Academy 6:02.6 12:05.2 4
6 McLeod, Tyler 8 Presentation of Mary Academy 6:02.8 12:05.6 5
7 Lomax, Namo 8 South Hampton 6:05.6 12:11.1 6
8 Flynn, Tommy 8 Rye Junior High School 6:07.9 12:15.7 7
9 Saturley, Caleb 8 Chichester Cross Country 6:12.8 12:25.5 8
10 Swartz, Derek 6 Rye Junior High School 6:13.4 12:26.7 9
11 Marttila, Robert 5 Rye Junior High School 6:13.4 12:26.7 10
12 Cox, Broden 5 Northwood School 6:14.0 12:27.9  
13 Bellerose, John 8 Nottingham School 6:16.4 12:32.7 11
14 Healy, Colin 6 South Hampton 6:16.7 12:33.3 12
15 Phemester, Braden 8 St Joseph Manchester 6:17.6 12:35.2 13
16 Veeranna, Neal 8 The Derryfield School 6:18.4 12:36.7 14
17 Kime, Lincoln 7 South Hampton 6:19.3 12:38.5 15
18 Travers, Finn 6 Henniker Community School 6:19.6 12:39.2 16
19 Milne, Lucas 8 Heronfield Academy 6:20.2 12:40.4 17
20 Bogle, Desmond 6 Henniker Community School 6:20.3 12:40.5 18
21 Youngs, Samuel 5 Wentworth Elementary School 6:20.9 12:41.7  
22 Patenaude, Austin 8 Henniker Community School 6:21.1 12:42.2 19
23 Velazquez, Ben 6 St. Mary Academy 6:21.2 12:42.3 20
24 Verde, Dylan 7 St. Mary Academy 6:24.5 12:48.9 21
25 Hart, Will 8 Rye Junior High School 6:25.1 12:50.1 22
26 Fletcher, Samuel 8 Nottingham School 6:27.2 12:54.4 23
27 Youngs, Patrick 6 Wentworth Elementary School 6:27.5 12:55.0  
28 Thyne, Braedyn 8 Presentation of Mary Academy 6:27.8 12:55.6 24
29 Reed, Lorax 8 Rye Junior High School 6:28.5 12:57.0 25
30 DiNitto, Jonathan 6 Presentation of Mary Academy 6:30.3 13:00.5 26
31 Nigbor, Oliver 5 Presentation of Mary Academy 6:30.9 13:01.8 27
32 Riccio, Ben 6 Heronfield Academy 6:35.3 13:10.6 28
33 Erilla, Derek 8 St Joseph Manchester 6:37.0 13:14.0 29
34 Mussulman, Dana 8 Heronfield Academy 6:37.8 13:15.5 30
35 Benoit, Anthony 6 St. Joseph-Salem 6:37.9 13:15.8 31
36 Furness, Evan 7 Henniker Community School 6:38.4 13:16.8 32
37 Boulter, Gregory 5 Nottingham School 6:43.9 13:27.8 33
38 LaFlamme, Ben 8 The Derryfield School 6:47.9 13:35.7 34
39 Salvatore, Nolan 6 St. Mary Academy 6:49.2 13:38.3 35
40 Rourke, Gus 6 Heronfield Academy 6:51.0 13:42.0 36
41 Newton, Ben 8 Andover Elementary Middle Schl 6:54.5 13:49.0  
42 Bain, Nate 8 Andover Elementary Middle Schl 6:55.5 13:50.9  
43 Lewis, Conor 7 Heronfield Academy 6:56.8 13:53.6 37
44 Murray, Tristan 8 St. Joseph-Salem 6:57.5 13:55.0 38
45 Polzin, Finn 6 Nottingham School 6:58.5 13:56.9 39
46 Jumper, Connal 6 St. Mary Academy 7:02.2 14:04.4 40
47 Beck, Joey 8 St Joseph Manchester 7:02.3 14:04.5 41
48 Melo, Ben 8 South Hampton 7:04.5 14:09.0 42
49 Mahoney, Liam 8 North Hampton 7:05.0 14:10.0 43
50 Ebert, Tyler 5 North Hampton 7:07.6 14:15.2 44
51 Mussulman, Finn 6 Heronfield Academy 7:08.1 14:16.1 45
52 Goodridge, Jack 6 Deerfield Community School 7:10.9 14:21.7 46
53 DeCew, Cal 5 Henniker Community School 7:14.1 14:28.2 47
54 Baker, Kellan 6 Deerfield Community School 7:14.9 14:29.8 48
55 Jawitz, Khai 6 Deerfield Community School 7:18.1 14:36.1 49
56 Rogers, Jackson 7 The Derryfield School 7:19.3 14:38.5 50
57 Harrison, Miles 8 Fall Mountain Middle School 7:20.6 14:41.2  
58 McLeod, Jackson 8 Presentation of Mary Academy 7:21.7 14:43.3 51
59 McKnight, Stockton 6 Alton Central School 7:23.2 14:46.4 52
60 Trudel, Colin 6 Presentation of Mary Academy 7:23.8 14:47.6 53
61 Roth, Brandon 7 St Joseph Manchester 7:24.9 14:49.7 54
62 Bisson, Declan 8 Andover Elementary Middle Schl 7:25.2 14:50.4  
63 Dinino , Devin 5 St. Joseph-Salem 7:26.7 14:53.3 55
64 Champney, Brodie 8 Lincoln Akerman School 7:28.1 14:56.2  
65 Loftus, Alex 8 The Cornerstone School 7:29.1 14:58.2  
66 Gagalis, Andrew 7 Lincoln Akerman School 7:30.1 15:00.2  
67 Rochford, Max 8 North Hampton 7:31.6 15:03.2 56
68 Fish, Major 8 Chichester Cross Country 7:31.9 15:03.8 57
69 LeBlanc, Derek 7 North Hampton 7:32.7 15:05.4 58
70 Headrick, Gus 7 South Hampton 7:33.5 15:07.0 59
71 Garofalo, Corbin 7 North Hampton 7:33.8 15:07.6 60
72 Folkins, Joseph 7 Nottingham School 7:35.3 15:10.5 61
73 Miles, Devon 6 Deerfield Community School 7:35.7 15:11.4 62
74 Fletcher, Owen 6 Nottingham School 7:36.0 15:11.9 63
75 Willett, Adam 6 The Derryfield School 7:36.5 15:12.9 64
76 Oxnard, Pender 6 Deerfield Community School 7:37.0 15:14.0 65
77 Kellner, Sam 8 The Derryfield School 7:37.1 15:14.1 66
78 DeButts, Garin 8 Nottingham School 7:40.8 15:21.6 67
79 Corriveau, Jac 8 The Derryfield School 7:41.3 15:22.5 68
80 Libby, Luke 5 Deerfield Community School 7:43.0 15:25.9 69
81 Hartranft, Lukas 7 Strafford School 7:43.4 15:26.7  
82 Ginn, Landon 6 The Derryfield School 7:44.4 15:28.8 70
83 Adler, Eli 5 Henniker Community School 7:45.8 15:31.6 71
84 Dunham, Graham 5 Deerfield Community School 7:47.1 15:34.2 72
85 Gahm, Ethan 7 Lincoln Akerman School 7:53.4 15:46.8  
86 Libby, Brock 7 Alton Central School 7:59.6 15:59.1 73
87 Behl, Nicholas 5 Strafford School 8:06.6 16:13.1  
88 Stone, Asher 6 Chichester Cross Country 8:10.3 16:20.5 74
89 Wainwright, Caiden 7 Alton Central School 8:15.3 16:30.5 75
90 Becker, Justin 5 North Hampton 8:21.1 16:42.2 76
91 Murray, Tylen 5 Henniker Community School 8:22.4 16:44.7 77
92 Harris, Gabe 7 Chichester Cross Country 8:23.8 16:47.5 78
93 Vivathana, Kheenan 8 The Cornerstone School 8:36.3 17:12.5  
94 Sirois, Dominic 8 Epsom Central School 8:40.9 17:21.7 79
95 Kane, Isaiah 5 Alton Central School 8:46.8 17:33.5 80
96 Soares, AJ 8 Chichester Cross Country 8:54.2 17:48.4 81
97 Zinck, Sullivan 7 St Joseph Manchester 8:57.3 17:54.5 82
98 Rowell, Pacey 5 Strafford School 9:08.8 18:17.6  
99 Lurvey, Brandon 8 Chichester Cross Country 9:14.2 18:28.4 83
100 Peterson, Cole 7 St. Joseph-Salem 9:16.1 18:32.2 84
101 Mullaney, Ricky 6 Alton Central School 9:27.2 18:54.4 85
102 Love, Thomas 8 Chichester Cross Country 9:31.2 19:02.4 86
103 McGrath, Liam 7 St Joseph Manchester 9:33.5 19:07.0 87
104 De La Torre, AJ 8 St Joseph Manchester 9:35.2 19:10.3 88
105 Henly, Nate 6 The Cornerstone School 9:39.0 19:18.0  
106 Roberge, Eyan 5 Alton Central School 9:46.5 19:32.9 89
107 Heichlinger, Zachery 8 Epsom Central School 9:54.0 19:47.9 90
108 Meehan, Brian 5 Strafford School 10:03.3 20:06.6  
109 Hedderig, Cooper 8 Andover Elementary Middle Schl 10:32.8 21:05.5  
110 Fuller, Evan 6 Alton Central School 10:33.6 21:07.2 91
111 Gruber, Billy 7 Epsom Central School 11:27.9 22:55.7 92
112 Mahle, Cameron 5 Epsom Central School 11:31.2 23:02.3 93
113 Taft, Nolin 5 St. Joseph-Salem 11:42.0 23:23.9 94
114 Chatwin, Brock 5 Epsom Central School 13:21.4 26:42.8 95
115 Craigue, Alex 6 Epsom Central School 13:42.0 27:24.0 96
116 Bellorado, Silvio 5 Epsom Central School 13:46.7 27:33.3 97
117 Failey, Wyatt 7 North Hampton 13:55.4 27:50.8 98
Division 4 GIRLS Championship Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:08:37 13:43 55 1 4 7 21 22 24 33
2 1:09:46 13:57 73 3 8 15 18 29 30 31
3 1:12:36 14:31 116 5 20 25 32 34 38 58
4 1:12:49 14:33 122 2 13 28 36 43 59 60
5 1:16:06 15:13 163 12 14 42 47 48 56  
6 1:23:33 16:42 175 6 19 23 46 81    
7 1:17:27 15:29 179 16 17 44 50 52 64 66
8 North Hampton 1:17:57 15:35 187 11 27 45 49 55 72 73
9 1:26:25 17:17 241 9 35 53 67 77    
10 1:25:13 17:02 243 10 41 51 70 71 76 78
11 1:25:11 17:02 257 26 40 57 65 69    
12 1:29:22 17:52 294 37 54 61 63 79    
13 1:33:38 18:43 318 39 62 68 74 75 80  
Division 4 GIRLS Championship Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Danielson, Luvy 7 Heronfield Academy 6:24.6 12:49.2 1
2 Englund, Elli 8 Sant Bani Middle School 6:31.0 13:02.0 2
3 Dumont, Lola 7 Presentation of Mary Academy 6:33.7 13:07.4 3
4 Preneta, Brady 6 Heronfield Academy 6:35.9 13:11.7 4
5 Fillion, Jenna 8 Fall Mountain Middle School 6:38.8 13:17.6  
6 Kerivan, Meredith 8 Strafford School 6:44.6 13:29.2  
7 Wennberg, Hilary 5 Nottingham School 6:45.2 13:30.3 5
8 Fazelat, Anna 6 The Derryfield School 6:46.1 13:32.2 6
9 Baker, Mallory 7 St. Patrick School 6:48.5 13:37.0  
10 Seymour, Emerson 8 Heronfield Academy 6:49.2 13:38.4 7
11 Cormier, Evalyn 6 Presentation of Mary Academy 6:50.6 13:41.2 8
12 Peters, Harper 6 The Cornerstone School 6:50.9 13:41.7 9
13 McAllister, Nell 6 St. Patrick School 6:54.7 13:49.3  
14 Smith, Nora 6 Henniker Community School 6:54.7 13:49.4 10
15 McCown, Vera 5 North Hampton 6:54.8 13:49.5 11
16 Lila, Draper 7 St. Joseph-Salem 6:54.8 13:49.6 12
17 Davis, Violet 6 South Hampton 6:55.8 13:51.5  
18 Abbott, Eloise 5 Sant Bani Middle School 6:58.9 13:57.7 13
19 Quadros, Isabella 6 St. Joseph-Salem 6:59.9 13:59.8 14
20 Gilbert, Cecilia 8 Presentation of Mary Academy 7:00.4 14:00.8 15
21 Malloy, Ava 8 St. Mary Academy 7:01.5 14:03.0  
22 Doperalski, Clover 8 Deerfield Community School 7:02.1 14:04.2 16
23 Dubois, Camryn 7 Deerfield Community School 7:06.7 14:13.3 17
24 Forsyth, Shannon 6 Presentation of Mary Academy 7:08.4 14:16.7 18
25 Beekman, Kelsey 7 The Derryfield School 7:10.0 14:20.0 19
26 LaRoche, Elena 7 Nottingham School 7:10.4 14:20.8 20
27 Taylor, Madison 8 Strafford School 7:11.7 14:23.4  
28 Marshall, Evelyn 6 Heronfield Academy 7:13.7 14:27.4 21
29 Dooling, Phoebe 7 Heronfield Academy 7:15.4 14:30.7 22
30 Jennings, Anna 7 St. Patrick School 7:16.3 14:32.5  
31 Lande, Caitlin 6 The Derryfield School 7:17.2 14:34.3 23
32 Jordan, Annabel 6 Heronfield Academy 7:17.5 14:34.9 24
33 LaRoche, Anika 8 Nottingham School 7:17.9 14:35.7 25
34 Harding, Paige 8 Barnstead School 7:19.0 14:37.9 26
35 Goucher, Samantha 8 North Hampton 7:19.6 14:39.1 27
36 Pietroniro, Casey 6 Sant Bani Middle School 7:20.2 14:40.4 28
37 Ntengeri, Addison 6 Presentation of Mary Academy 7:20.3 14:40.5 29
38 Wright-Moore, Lyla 7 Winchester School 7:22.6 14:45.2  
39 Katis, Mia 7 Presentation of Mary Academy 7:23.0 14:45.9 30
40 Dawson, Bella 8 Presentation of Mary Academy 7:24.5 14:49.0 31
41 Bergeron, Mary 8 Nottingham School 7:25.8 14:51.6 32
42 Ryan, Leah 8 St. Mary Academy 7:30.8 15:01.5  
43 Girouard, Delana 5 Epsom Central School 7:31.7 15:03.4  
44 Smith, Lucy 6 Heronfield Academy 7:32.0 15:03.9 33
45 Carr, Lydia 7 Nottingham School 7:39.3 15:18.5 34
46 Scherr, Mia 7 The Cornerstone School 7:40.3 15:20.5 35
47 Pietroniro, Ellis 8 Sant Bani Middle School 7:41.5 15:23.0 36
48 Gilbert, Jillian 7 St Joseph Manchester 7:44.9 15:29.8 37
49 Lovett, Annabelle 7 Nottingham School 7:46.7 15:33.4 38
50 White, Lyndi 7 Alton Central School 7:49.5 15:38.9 39
51 Gauvin, Haley 7 Barnstead School 7:50.9 15:41.7 40
52 Ruffo, Harper 5 Henniker Community School 7:51.6 15:43.2 41
53 Rihani, Alexia 7 St. Joseph-Salem 7:52.4 15:44.8 42
54 Warzocha, Anna 8 Sant Bani Middle School 7:53.1 15:46.2 43
55 Doperalski, August 7 Deerfield Community School 7:56.1 15:52.1 44
56 Needham, Olive 6 North Hampton 7:56.4 15:52.7 45
57 Burns, Eloise 6 The Derryfield School 8:00.7 16:01.4 46
58 Joyner, Alison 8 St. Joseph-Salem 8:04.5 16:08.9 47
59 McIntyre, Indira 8 Andover Elementary Middle Schl 8:05.2 16:10.4  
60 Souther, Bethany 7 St. Mary Academy 8:05.9 16:11.7  
61 Pelletier, Lillian 5 Strafford School 8:06.6 16:13.2  
62 Currier, Mia 5 Strafford School 8:07.3 16:14.5  
63 Balzano, Julia 7 St. Joseph-Salem 8:11.9 16:23.7 48
64 Queenan, Riley 7 North Hampton 8:18.1 16:36.1 49
65 Cora, Cooney 7 Deerfield Community School 8:18.7 16:37.3 50
66 Demmons, Joie 7 Henniker Community School 8:20.2 16:40.3 51
67 Stimmell, Josie 5 Deerfield Community School 8:20.7 16:41.3 52
68 Kavanaugh, Mary 7 The Cornerstone School 8:26.7 16:53.4 53
69 Donnelly, Sarah 7 St Joseph Manchester 8:29.1 16:58.1 54
70 Stein, Molly 6 North Hampton 8:30.0 16:59.9 55
71 Balzano, Laura 8 St. Joseph-Salem 8:30.1 17:00.1 56
72 Moriarty, Hayden 8 Andover Elementary Middle Schl 8:32.8 17:05.6  
73 McCartney, Eva 8 Barnstead School 8:36.5 17:13.0 57
74 Metz, Quinn 7 Nottingham School 8:39.2 17:18.3 58
75 conklin, sydney 5 Sant Bani Middle School 8:39.7 17:19.4 59
76 Brand, Suzy 7 Sant Bani Middle School 8:42.2 17:24.3 60
77 Erilla, Jodi 7 St Joseph Manchester 8:43.1 17:26.2 61
78 Sachetti, Lillyanne 5 South Hampton 8:50.3 17:40.6  
79 Campanile, Kira 6 Alton Central School 8:50.4 17:40.8 62
80 Davalos, Kallie 7 St Joseph Manchester 8:52.2 17:44.3 63
81 King, Celina 8 Lincoln Akerman School 8:52.2 17:44.4  
82 Labrie, Ella 8 Andover Elementary Middle Schl 8:54.1 17:48.1  
83 Menard, Charlotte 7 Deerfield Community School 8:57.5 17:55.0 64
84 Walker, Harper 7 South Hampton 8:57.5 17:55.0  
85 Cowser, Natalie 7 Barnstead School 9:12.1 18:24.2 65
86 Schaeffer, Ava 5 Deerfield Community School 9:23.7 18:47.3 66
87 Ordway, Cheyenne 5 Epsom Central School 9:35.0 19:09.9  
88 Shea-McAskill, Gwenivere 8 The Cornerstone School 9:36.2 19:12.3 67
89 Beaton, Juliana 6 Alton Central School 9:36.5 19:12.9 68
90 Hart, Magdelena 7 Barnstead School 9:37.6 19:15.2 69
91 Spring, Ameilia 8 Henniker Community School 9:43.0 19:25.9 70
92 Wasserman, Caitlyn 8 Henniker Community School 9:47.7 19:35.3 71
93 Johnson, Maddie 6 North Hampton 9:50.3 19:40.6 72
94 Seiboth, Isabella 7 North Hampton 9:54.1 19:48.2 73
95 Tusi, Jayden 8 Alton Central School 10:10.4 20:20.8 74
96 Parsons, Aiyana 8 Alton Central School 10:22.6 20:45.1 75
97 O'Donnell, Macy 5 Henniker Community School 10:36.6 21:13.1 76
98 Henly, Joanna 8 The Cornerstone School 10:38.9 21:17.7 77
99 Wilson, Milly 5 Henniker Community School 10:41.8 21:23.6 78
100 Keeshan, Abby 7 St Joseph Manchester 10:52.2 21:44.4 79
101 Kane, Adelaide 6 Alton Central School 10:54.8 21:49.5 80
102 Maradapu, Samhitha 7 The Derryfield School 12:32.8 25:05.6 81
Division 4 GIRLS Non-Scoring Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:19:37 15:55 29 1 5 6 8 9 10 17
2 1:22:12 16:26 36 2 4 7 11 12 13 15
3 1:32:34 18:30 70 3 14 16 18 19    
Division 4 GIRLS Non-Scoring Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Wilkins, Mia 7 Presentation of Mary Academy 7:20.5 14:41.0 1
2 Price, Amelia 7 Heronfield Academy 7:39.2 15:18.4 2
3 Jones, Mollie 6 St. Joseph-Salem 7:44.9 15:29.8 3
4 Parrott, Georgia 8 Rye Junior High School 7:49.6 15:39.1  
5 Rourke, Alice 7 Heronfield Academy 7:50.7 15:41.4 4
6 Hutt, Caterina 8 Portsmouth Christian 7:52.9 15:45.7  
7 Dillaby, Ayla D 8 Presentation of Mary Academy 7:54.0 15:47.9 5
8 Holland, Lillian 8 Shaker Road School 7:56.2 15:52.4  
9 Wibowo, Bianca 8 Portsmouth Christian 7:56.3 15:52.6  
10 Rivera, Olivia 6 Presentation of Mary Academy 8:03.7 16:07.4 6
11 Sweet, Paige 8 Heronfield Academy 8:04.0 16:07.9 7
12 Bostwick, Brielle 6 Presentation of Mary Academy 8:11.4 16:22.8 8
13 Jarvis, Sophie 7 Sant Bani Middle School 8:12.9 16:25.7  
14 Hill, Sophia 7 Deerfield Community School 8:13.8 16:27.5  
15 Brennan, Ava 7 Presentation of Mary Academy 8:19.2 16:38.3 9
16 Belanger, Charlotte 6 Shaker Road School 8:24.9 16:49.7  
17 Trudel, Reagan 8 Presentation of Mary Academy 8:25.2 16:50.4 10
18 Lawson, Lana 7 Heronfield Academy 8:35.5 17:10.9 11
19 Nicjerson, Alivia 6 Portsmouth Christian 8:45.3 17:30.5  
20 Bishop, Sara 6 Portsmouth Christian 8:46.7 17:33.4  
21 King, Peyton 6 Milan Recreation Department 8:49.2 17:38.3  
22 Sahr, Chloe 7 Shaker Road School 8:55.1 17:50.1  
23 Mayo, Reilly 6 Heronfield Academy 8:57.1 17:54.1 12
24 Kim, Ellina 6 Heronfield Academy 8:58.0 17:56.0 13
25 Langlois, Isabelle 7 Deerfield Community School 9:04.9 18:09.8  
26 Tagliamonte , Eva 7 St. Joseph-Salem 9:07.7 18:15.3 14
27 Robinson-Wood, Inaya 6 Sant Bani Middle School 9:08.3 18:16.5  
28 Robinson-Wood, Adia 6 Sant Bani Middle School 9:08.5 18:17.0  
29 Milne, Casey 7 Heronfield Academy 9:09.8 18:19.5 15
30 Monteiro, Rae 6 St. Mary Academy 9:16.4 18:32.8  
31 Jones, Lily 8 St. Joseph-Salem 9:17.9 18:35.7 16
32 Milne, Ada 7 Heronfield Academy 9:18.0 18:36.0  
33 Lyons, Jane 6 Heronfield Academy 9:18.6 18:37.1  
34 Marquis, Kaitlyn 6 Presentation of Mary Academy 9:21.5 18:43.0 17
35 Dube, Emmy 6 Milan Recreation Department 9:22.1 18:44.1  
36 Sandeep, Diya 6 North Hampton 9:56.0 19:52.0  
37 El-achar, Gianna 7 St. Joseph-Salem 9:59.5 19:59.0 18
38 Wheeler , Elise 5 St. Joseph-Salem 10:07.6 20:15.1 19
39 Tennent, Allyana 8 North Hampton 10:11.4 20:22.8  
40 Crumrine, Zoe 6 Shaker Road School 10:26.0 20:51.9  
41 Cressey-Dodge, Lydia 7 Heronfield Academy 10:40.8 21:21.6  
42 Dinan, Madelynn 6 North Hampton 10:43.4 21:26.7  
43 Herrick, Elise 6 Henniker Community School 11:02.8 22:05.5  
44 Savino, Ellie 8 Presentation of Mary Academy 11:12.4 22:24.8  
45 Monteiro, Amelia 8 St. Mary Academy 11:16.0 22:32.0  
46 Power, Maeve 6 Deerfield Community School 11:16.6 22:33.1  
47 Lupien, Carol 7 Sant Bani Middle School 11:38.7 23:17.4  
48 Bissett, Lucy 7 St. Mary Academy 11:52.0 23:44.0  
49 Mendenhall, Grace 7 St. Mary Academy 11:52.6 23:45.1  
50 Allen, Victoia 6 Barnstead School 14:35.1 29:10.1  
51 Hamilton, Autumne 7 Barnstead School 14:38.4 29:16.7  
52 Reed, Jackson 6 Barnstead School 14:44.3 29:28.5  
Division 4 BOYS Non-Scoring Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:11:18 14:15 27 2 3 4 5 13 25 26
2 1:16:21 15:16 56 6 7 8 15 20 27  
3 1:20:41 16:08 75 10 11 17 18 19 21 23
4 1:23:11 16:38 81 9 12 14 22 24    
5 1:28:59 17:47 104 1 16 28 29 30 31 32
Division 4 BOYS Non-Scoring Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Lignos, PJ 8 Portsmouth Christian 6:28.6 12:57.1  
2 Gage, Jakai 8 Sant Bani Middle School 6:32.4 13:04.7  
3 Blake, Garrett 8 Shaker Road School 6:47.0 13:33.9  
4 Polanec, Kyler 8 Shaker Road School 6:51.2 13:42.3  
5 Fort, Roger 6 Heronfield Academy 6:51.6 13:43.2 1
6 Moran, Finn 7 Rye Junior High School 6:52.1 13:44.1 2
7 LaBlond, Will 7 Rye Junior High School 6:55.2 13:50.4 3
8 Londoff, Apollo 6 Rye Junior High School 6:55.4 13:50.8 4
9 Kindstedt, Thatcher 8 Rye Junior High School 6:58.4 13:56.8 5
10 Ballard, Adam 8 Presentation of Mary Academy 6:58.7 13:57.4 6
11 Savino, Jack 6 Presentation of Mary Academy 7:11.2 14:22.3 7
12 Holt, Harrison 7 Milan Recreation Department 7:15.2 14:30.3  
13 Holt, Patrick 5 Milan Recreation Department 7:24.6 14:49.2  
14 Dumont, Kyle 5 Presentation of Mary Academy 7:25.2 14:50.4 8
15 Jones-Yellin, Nico 5 Shaker Road School 7:38.2 15:16.4  
16 Duffy, Trevin 8 Deerfield Community School 7:43.4 15:26.8 9
17 Cairns, Will 8 The Derryfield School 7:49.8 15:39.6 10
18 Barreto, Noah 6 The Derryfield School 7:52.1 15:44.2 11
19 Dupuis, Jack 6 Milan Recreation Department 7:52.9 15:45.7  
20 Sullivan, Connor 6 Deerfield Community School 7:57.4 15:54.8 12
21 McGowan, Declan 7 Rye Junior High School 7:58.4 15:56.7 13
22 Pinault, George 7 Deerfield Community School 8:00.4 16:00.8 14
23 Dawson, Dante 5 Presentation of Mary Academy 8:01.9 16:03.8 15
24 Lewis, Ben 6 Heronfield Academy 8:06.4 16:12.8 16
25 Kerwin, Thomas 7 The Derryfield School 8:10.3 16:20.5 17
26 Connarn, Andy 7 The Derryfield School 8:13.7 16:27.4 18
27 Emond, Andrew 7 The Derryfield School 8:15.0 16:29.9 19
28 Donovan, Cash 7 Nottingham School 8:15.9 16:31.8  
29 Colon, Nathaniel 7 Sant Bani Middle School 8:33.8 17:07.6  
30 Fondakowski, Samuel 6 Presentation of Mary Academy 8:33.9 17:07.8 20
31 Patenaude, Noah 6 Henniker Community School 8:44.4 17:28.8  
32 Shi, Jadon 8 The Derryfield School 8:49.2 17:38.4 21
33 Carroll, Joe 6 Deerfield Community School 8:54.5 17:48.9 22
34 Wagner, Joey 8 The Derryfield School 8:55.1 17:50.1 23
35 Dooley, Wyatt 6 Deerfield Community School 9:00.4 18:00.8 24
36 Hart, Josh 6 Rye Junior High School 9:04.0 18:08.0 25
37 Lokko, Adom 7 St. Mary Academy 9:04.1 18:08.2  
38 Cronin, Wes 8 Rye Junior High School 9:13.2 18:26.3 26
39 Sauers, Joel 7 Portsmouth Christian 9:24.7 18:49.4  
40 Bartlett, Tyler 8 Nottingham School 9:30.1 19:00.2  
41 Pelletier, Gunnar 6 Presentation of Mary Academy 9:32.3 19:04.5 27
42 Sorber, George 6 Heronfield Academy 9:33.9 19:07.7 28
43 Gerwig, Josh 7 Portsmouth Christian 9:51.1 19:42.2  
44 Meng, David 6 Heronfield Academy 9:53.1 19:46.1 29
45 Magnus, Aidan 7 The Derryfield School 10:00.0 19:59.9  
46 Reed, Trew 7 Barnstead School 10:01.4 20:02.8  
47 Wolfram, Luke 8 Shaker Road School 10:03.7 20:07.4  
48 Routetski, Daniel 6 Heronfield Academy 10:05.0 20:09.9 30
49 Smith, Ethan 6 St. Mary Academy 10:32.9 21:05.8  
50 Hikel, Cole 6 Alton Central School 10:33.6 21:07.1  
51 Nadeau, Wesley 7 Fall Mountain Middle School 10:44.0 21:27.9  
52 Roets, Mason 8 Portsmouth Christian 10:47.6 21:35.2  
53 Hutchinson, Liam 6 Henniker Community School 10:50.5 21:41.0  
54 Benton, Jacob 6 Heronfield Academy 10:51.3 21:42.5 31
55 Andrade, Sam 6 Heronfield Academy 11:07.7 22:15.4 32
56 Confer, Lucas 7 Henniker Community School 11:23.9 22:47.8  
57 Ronner-Bland, Oscar 6 Heronfield Academy 11:56.2 23:52.4