FHSAA District 1A-5 Date: 10-26-21   Venue: Rogers Park Golf Course - Tampa, FL
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5000 Meters Girls 5000 Meters
Boys 5000 Meters Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:29:30 17:54 40 4 5 6 12 13 36 73
2 1:29:21 17:52 56 1 2 10 21 22 27 28
3 1:32:50 18:34 80 14 15 16 17 18 19 23
4 1:39:55 19:59 174 20 26 29 30 69 85  
5 1:41:25 20:17 189 31 34 35 42 47 49 51
6 1:41:21 20:16 194 8 24 46 52 64 80 83
7 1:41:34 20:18 197 3 37 43 53 61 62 82
8 1:44:28 20:53 220 9 38 56 58 59 63 76
9 1:47:33 21:30 269 33 48 54 60 74 75 78
10 1:50:49 22:09 269 11 25 50 90 93    
11 1:47:55 21:35 275 39 44 55 66 71 77  
12 1:54:50 22:58 333 40 41 79 81 92 97  
13 1:57:07 23:25 336 32 57 68 84 95 96 98
14 1:55:21 23:04 360 45 70 72 86 87 88  
15 2:20:05 28:01 398 7 91 99 100 101    
16 2:13:56 26:47 417 65 67 89 94 102    
Boys 5000 Meters Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Giller, Christian SR Seffner Christian 5:16.3 16:22.7 1
2 Stowe, Andrew SR Seffner Christian 5:29.2 17:03.0 2
3 Poe, Barret JR Tampa Bay HEAT 5:33.3 17:15.5 3
4 Legg, Braxton JR Cambridge Christian 5:38.2 17:30.8 4
5 Cano, Ryan SO Cambridge Christian 5:39.2 17:33.9 5
6 Escribano , Christian SO Cambridge Christian 5:39.5 17:35.0 6
7 Bailey, Dylan JR Canterbury (SP) 5:39.9 17:36.1 7
8 Overholt, Jackson SR Lakeland Christian 5:43.5 17:47.4 8
9 Fiorillo, Peter JR St. Petersburg Catholic 5:48.6 18:03.3 9
10 Perkins, Liam JR Seffner Christian 5:49.3 18:05.2 10
11 Welling, Daniel SO Santa Fe Catholic 5:49.4 18:05.8 11
12 Escribano , Dominic SR Cambridge Christian 5:54.8 18:22.4 12
13 Yarborough , Jett SR Cambridge Christian 5:56.7 18:28.2 13
14 Luna, Mateo SR Indian Rocks Christian 5:57.0 18:29.3 14
15 Young, Landon SR Indian Rocks Christian 5:57.1 18:29.6 15
16 Young, Blake FR Indian Rocks Christian 5:59.5 18:36.9 16
17 Griffin, Aidan SO Indian Rocks Christian 5:59.6 18:37.5 17
18 LaBrant, Charles SO Indian Rocks Christian 5:59.6 18:37.5 18
19 Zamora, Nicholas SO Indian Rocks Christian 5:59.6 18:37.5 19
20 Wilson, Sam JR Admiral Farragut 6:02.8 18:47.2 20
21 Anderson, William SO Seffner Christian 6:04.4 18:52.3 21
22 Claassen, Casey 8 Seffner Christian 6:06.4 18:58.5 22
23 Welch, Riley SR Indian Rocks Christian 6:07.0 19:00.5 23
24 Smith, Jack SR Lakeland Christian 6:08.9 19:06.2 24
25 Lovely, James SO Santa Fe Catholic 6:09.4 19:07.8 25
26 Sokolowski, Jack SR Admiral Farragut 6:10.0 19:09.7 26
27 Brocks, Julius 8 Seffner Christian 6:10.4 19:10.9 27
28 Davis, Aiden 8 Seffner Christian 6:10.7 19:11.8 28
29 Miner, Braedon SO Admiral Farragut 6:15.5 19:26.8 29
30 Winn, Mark SO Seffner Christian 6:15.5 19:26.9  
31 Pearson, MacLean FR Seffner Christian 6:18.7 19:36.7  
32 Esposito, Ethan FR Indian Rocks Christian 6:22.9 19:49.8  
33 Cronin, Pacey SR Admiral Farragut 6:23.7 19:52.3 30
34 Wisotsky, Alex JR Shorecrest Prep 6:24.0 19:53.1 31
35 Coston, Drew FR Foundation Christian 6:26.3 20:00.4 32
36 Chois, Jos SO Tampa Prep 6:27.0 20:02.6 33
37 Anderson, Garrett SO Indian Rocks Christian 6:28.0 20:05.5  
38 Hart, Ellis SO Shorecrest Prep 6:28.4 20:06.9 34
39 Kowalski, Jake JR Shorecrest Prep 6:29.7 20:10.9 35
40 Martin, Kai FR Cambridge Christian 6:31.0 20:14.9 36
41 Collins, Ryan SO Tampa Bay HEAT 6:31.1 20:15.1 37
42 Bailey, Nathan JR St. Petersburg Catholic 6:31.3 20:15.8 38
43 Hawkins, Maddux FR Carrollwood 6:31.4 20:16.2 39
44 Zomermaand, Landon 6 Keswick Christian 6:32.3 20:19.0 40
45 Cole, Anderson SO Keswick Christian 6:33.8 20:23.5 41
46 Walton, Asher 8 Shorecrest Prep 6:34.0 20:24.2 42
47 Fulford, Eli JR Tampa Bay HEAT 6:34.3 20:25.2 43
48 Columbia, Bricen JR Indian Rocks Christian 6:35.6 20:29.2  
49 Walsh, Owen FR Carrollwood 6:36.8 20:33.1 44
50 Crowley, Carson SR Northside Christian 6:41.1 20:46.2 45
51 Denton, Jadin SO Lakeland Christian 6:42.3 20:50.0 46
52 Estremera, Nate SO Shorecrest Prep 6:42.6 20:50.9 47
53 Chois, Isaieh SR Tampa Prep 6:42.6 20:51.1 48
54 Jaquish, Brody FR Shorecrest Prep 6:44.5 20:56.8 49
55 Kitchens, Orrin FR Santa Fe Catholic 6:46.5 21:03.0 50
56 Bean, Alex JR Shorecrest Prep 6:48.5 21:09.3 51
57 Tritton, Jake 7 Lakeland Christian 6:51.8 21:19.7 52
58 Harris, Braden SO Tampa Bay HEAT 6:53.9 21:26.2 53
59 Bedke, Wyatt SR Tampa Prep 6:56.8 21:35.1 54
60 Anderson, Lucas 7 Shorecrest Prep 7:00.4 21:46.2  
61 Jacob, Chernin SO Carrollwood 7:01.9 21:51.0 55
62 Matala, Parker JR St. Petersburg Catholic 7:03.1 21:54.7 56
63 Sullivan, Jake SO Foundation Christian 7:06.2 22:04.4 57
64 Bailey, Carter JR St. Petersburg Catholic 7:07.1 22:07.0 58
65 Niemi, Anthony FR St. Petersburg Catholic 7:07.2 22:07.4 59
66 Calvin, Vo FR Tampa Prep 7:07.4 22:07.9 60
67 Collins, Ethan SR Tampa Bay HEAT 7:08.8 22:12.4 61
68 Damron, Walker 8 Tampa Bay HEAT 7:08.9 22:12.8 62
69 Puodzuinas, Algimantas JR St. Petersburg Catholic 7:09.4 22:14.4 63
70 Cleveland, Isaac 8 Lakeland Christian 7:10.7 22:18.2 64
71 Pizana, Tomas FR Fort Meade 7:14.2 22:29.3  
72 Parrow, Adian SR Victory Christian (LL) 7:14.5 22:30.1 65
73 McGrath, Connor 8 Carrollwood 7:14.7 22:30.7 66
74 Chenowith, Nate FR Victory Christian (LL) 7:15.4 22:32.9 67
75 McCarthy, Cian SR Shorecrest Prep 7:16.3 22:35.8  
76 Liriano, Bryan 8 Foundation Christian 7:16.9 22:37.6 68
77 Brucculeri, Noah SO Admiral Farragut 7:17.5 22:39.4 69
78 Macking, Brendan SO Northside Christian 7:17.8 22:40.2 70
79 Ragan, Aidan SR Carrollwood 7:19.2 22:44.7 71
80 Hoff, Jacob FR Northside Christian 7:19.4 22:45.4 72
81 Ellis, Stavon FR Cambridge Christian 7:21.9 22:53.0 73
82 Dann, Thomas SO Tampa Prep 7:23.1 22:56.9 74
83 Lord, Roman SO Seffner Christian 7:24.2 23:00.3  
84 Mitchell, Leo JR Tampa Prep 7:25.3 23:03.6 75
85 Dougherty, Emmanuel SO St. Petersburg Catholic 7:35.8 23:36.4 76
86 Carter, Casey JR Carrollwood 7:38.6 23:45.0 77
87 Fishman, Aryeh JR Tampa Prep 7:39.2 23:47.0 78
88 Reyes, Miguel SR Fort Meade 7:40.3 23:50.3  
89 Cabrera, Andres JR Keswick Christian 7:42.5 23:57.0 79
90 Fountain, Rylee 8 Lakeland Christian 7:42.5 23:57.1 80
91 Yeater, Aaron SO Keswick Christian 7:43.6 24:00.4 81
92 Osborne, Luke SO Tampa Bay HEAT 7:43.7 24:00.9 82
93 Roger, Josiah SO Tampa Bay HEAT 7:45.7 24:07.1  
94 Bailey, Aiden JR Tampa Bay HEAT 7:47.2 24:11.7  
95 Masson, Alex 8 Tampa Bay Christian 7:48.7 24:16.4  
96 Reese, Sawyer 7 Lakeland Christian 7:48.8 24:16.6 83
97 Shiflet, Connor SR Foundation Christian 7:48.9 24:17.1 84
98 Hall, Walker FR Admiral Farragut 7:53.1 24:30.1 85
99 Hollbrook, Scott SR Northside Christian 7:54.6 24:34.8 86
100 Parker, Jackson FR Northside Christian 7:54.8 24:35.2 87
101 Lechner, Michael JR Lakeside Christian 8:00.3 24:52.5  
102 Puyda, Alex SO Lakeside Christian 8:03.8 25:03.3  
103 Shore, Miles FR Northside Christian 8:06.0 25:10.3 88
104 Leavitt, Gavin JR St. Petersburg Catholic 8:07.3 25:14.1  
105 Osborne, Wesley FR Tampa Bay HEAT 8:08.3 25:17.2  
106 Milne, Logan 8 Lakeside Christian 8:12.6 25:30.8  
107 Riddle, Aaron SO Victory Christian (LL) 8:15.2 25:38.6 89
108 Fulco, Bradyn SO Santa Fe Catholic 8:16.0 25:41.2 90
109 Oscar, Geisz FR Tampa Prep 8:16.4 25:42.4  
110 Milic, Tadeja 8 Canterbury (SP) 8:19.5 25:52.1 91
111 Schwankoff, Drew JR Keswick Christian 8:25.4 26:10.4 92
112 Townson, Ronnie FR Santa Fe Catholic 8:38.9 26:52.4 93
113 Senentz, Isiah FR St. Petersburg Catholic 8:43.8 27:07.6  
114 Medina, Jax 7 Lakeland Christian 8:54.5 27:40.9  
115 Harris, Antonio SO Victory Christian (LL) 9:00.8 28:00.5 94
116 Salzberg, Nick SR Foundation Christian 9:03.5 28:08.7 95
117 Ben, Blunt FR Tampa Prep 9:14.0 28:41.3  
118 Salzberg, Tyler FR Foundation Christian 9:20.7 29:02.2 96
119 To, Jeffrey SR St. Petersburg Catholic 9:24.1 29:13.0  
120 Gorski, Sam FR Keswick Christian 9:36.6 29:51.6 97
121 Ramses, Remy 6 Foundation Christian 9:49.6 30:32.0 98
122 Casey, Kittredge FR Tampa Prep 10:17.0 31:57.1  
123 Maloney, Christian SO Canterbury (SP) 10:20.9 32:09.5 99
124 Roberts, William SO Canterbury (SP) 10:22.2 32:13.5 100
125 Moorefield, Collin 6 Canterbury (SP) 10:22.6 32:14.7 101
126 Chaison, Conner SO Victory Christian (LL) 11:20.4 35:14.2 102
Girls 5000 Meters Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:37:59 19:35 16 1 2 3 4 6 8 11
2 1:50:58 22:11 74 7 13 17 18 19 35 37
3 1:56:49 23:21 122 10 23 28 29 32 36 42
4 1:56:29 23:17 124 5 14 33 34 38 49 53
5 2:00:12 24:02 155 15 30 31 39 40 44 46
6 2:00:38 24:07 156 20 21 26 41 48 61  
7 2:07:30 25:30 188 12 24 47 51 54    
8 2:06:42 25:20 190 16 22 43 52 57 60 63
9 2:11:20 26:16 206 9 27 55 56 59    
10 2:15:05 27:01 240 25 45 50 58 62 64 65
Girls 5000 Meters Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Eudaly, Mary Ellen SR Cambridge Christian 5:54.9 18:22.6 1
2 Lehman, Caroline SR Cambridge Christian 5:55.0 18:23.1 2
3 Gear, Madeleine SO Cambridge Christian 6:27.0 20:02.4 3
4 Black , Elli 8 Cambridge Christian 6:28.9 20:08.3 4
5 Beckett, Ella JR Keswick Christian 6:31.1 20:15.2  
6 Chambless, Reagan FR Seffner Christian 6:38.2 20:37.3  
7 Poe, Eliza SR Tampa Bay HEAT 6:43.3 20:53.0 5
8 Spadaro, Madelyn JR Cambridge Christian 6:46.6 21:03.4 6
9 Wilkinson, Emma 6 Lakeland Christian 6:47.4 21:05.9 7
10 Friedman, Micah FR Cambridge Christian 6:48.9 21:10.5 8
11 Mularoni, Julia SO Admiral Farragut 6:55.8 21:32.0 9
12 Hernandez, Jasmine SR Northside Christian 6:57.8 21:38.3 10
13 Budwick, Kaiya FR Cambridge Christian 6:59.3 21:43.0 11
14 Marsh, Myla 6 Keswick Christian 7:01.7 21:50.3  
15 Johnson, Amirah FR Cambridge Christian 7:02.2 21:51.8  
16 Liriano, Lindsay 8 Foundation Christian 7:05.4 22:01.9 12
17 Friedman, Moriah SR Cambridge Christian 7:05.9 22:03.5  
18 Bayes, Sarah JR Lakeland Christian 7:06.3 22:04.5 13
19 Haddad, Rebekah SR Tampa Bay HEAT 7:09.3 22:13.8 14
20 McFarland, Meagan SO Tampa Prep 7:12.0 22:22.4  
21 Estremera, Alex 8 Shorecrest Prep 7:12.2 22:23.1 15
22 Walsh, Ava SR Carrollwood 7:14.3 22:29.5 16
23 Green, Emma 8 Lakeland Christian 7:15.4 22:32.8 17
24 Bayes, Lauren FR Lakeland Christian 7:16.6 22:36.8 18
25 Caswell, Gretchen JR Lakeland Christian 7:17.2 22:38.7 19
26 Bennett, Alana FR Indian Rocks Christian 7:17.3 22:39.0 20
27 Anderson, Kaci SR Indian Rocks Christian 7:17.5 22:39.4 21
28 Gross, Alexa SR Carrollwood 7:19.9 22:46.9 22
29 Shields, Sarah SO Keswick Christian 7:24.5 23:01.2  
30 Englenton, Meseret SO Tampa Prep 7:26.5 23:07.5  
31 Roberts, Erica SR Northside Christian 7:27.8 23:11.6 23
32 Powers, Chloe JR Canterbury (SP) 7:27.9 23:11.6  
33 Childs, Abby 7 Foundation Christian 7:33.6 23:29.6 24
34 Chapman, Sofia SO St. Petersburg Catholic 7:35.1 23:34.3 25
35 Martin, Ayden FR Indian Rocks Christian 7:36.1 23:37.2 26
36 Huebner, Emelia SR Seffner Christian 7:37.4 23:41.4  
37 Palma, Sofia JR Tampa Prep 7:38.5 23:44.6  
38 Cheedy, Tekoyia SO Admiral Farragut 7:40.4 23:50.5 27
39 Rodriguez, Sofia 8 Northside Christian 7:40.6 23:51.1 28
40 Shore, Lila 6 Northside Christian 7:43.3 23:59.7 29
41 Camp, Lizzie SR Shorecrest Prep 7:44.7 24:03.8 30
42 McDonough, Mylie JR Shorecrest Prep 7:45.1 24:05.3 31
43 Speight, Shy'la SO Northside Christian 7:46.3 24:09.0 32
44 Orozco, Hannah SR Tampa Bay HEAT 7:49.1 24:17.6 33
45 Simons, Rebecca 8 Tampa Bay HEAT 7:51.2 24:24.2 34
46 Allen, Kenley 6 Lakeland Christian 7:52.1 24:26.9 35
47 Christsen, Chloe 8 Northside Christian 7:54.3 24:33.8 36
48 Trejo, Jocelyn FR Fort Meade 7:55.9 24:38.8  
49 Anderson, Audri SR Lakeland Christian 7:56.1 24:39.4 37
50 Turner, Ashylnn FR Tampa Bay HEAT 7:56.8 24:41.5 38
51 Schuller, Sabina 8 Shorecrest Prep 7:57.7 24:44.3 39
52 Aboud, Sabrina SR Shorecrest Prep 8:01.5 24:56.3 40
53 Reed, Victoria SO Indian Rocks Christian 8:03.3 25:01.7 41
54 Berget, Lilly SO Canterbury (SP) 8:06.3 25:11.1  
55 Richason, Anna SR Northside Christian 8:13.4 25:33.0 42
56 Meaney, Erin SR Carrollwood 8:16.2 25:41.9 43
57 Brittingham, Ella 7 Shorecrest Prep 8:20.0 25:53.7 44
58 Vedova, Ciara SO St. Petersburg Catholic 8:20.3 25:54.7 45
59 Spadaro, Riley FR Cambridge Christian 8:21.5 25:58.2  
60 Moss, Alexandra 8 Shorecrest Prep 8:28.8 26:20.9 46
61 Wright, Brooke SR Shorecrest Prep 8:31.1 26:28.1  
62 Marshall, Audrey 7 Foundation Christian 8:33.4 26:35.2 47
63 Glenn, Erin FR Indian Rocks Christian 8:35.4 26:41.4 48
64 Brown, Jessica JR Tampa Bay HEAT 8:35.5 26:41.8 49
65 Pesch, Julia 8 Academy Lakes 8:37.0 26:46.5  
66 Cardona, Ariadna SR St. Petersburg Catholic 8:41.6 27:00.7 50
67 Scheirer, Kaitlin SR Foundation Christian 8:41.8 27:01.3 51
68 McCartney, Hannah SR Carrollwood 8:42.6 27:03.8 52
69 Medina, Bella FR Lakeland Christian 8:49.1 27:23.9  
70 Farris, Katelynn FR Fort Meade 8:53.2 27:36.7  
71 Simons, Hailey FR Tampa Bay HEAT 8:55.3 27:43.3 53
72 Woolever, Isabelle JR Santa Fe Catholic 9:01.1 28:01.4  
73 Bezerra, Mirela FR Tampa Prep 9:06.2 28:17.1  
74 Howard, Makayla 6 Foundation Christian 9:07.9 28:22.6 54
75 Gottlieb, Charlotte 8 Admiral Farragut 9:11.7 28:34.2 55
76 Graham, Elise SO Admiral Farragut 9:12.8 28:37.6 56
77 Miniati, Maddie JR Carrollwood 9:13.8 28:40.9 57
78 Lazar, Alisa JR St. Petersburg Catholic 9:14.0 28:41.5 58
79 Nichols, India SO Admiral Farragut 9:15.7 28:46.8 59
80 Flook, Elizabeth 8 Tampa Bay Christian 9:18.0 28:53.9  
81 Stabler, Lydia 8 Lakeland Christian 9:18.6 28:55.9  
82 McCartney, Sarah SR Carrollwood 9:21.4 29:04.6 60
83 Fountain, Mattie 6 Lakeland Christian 9:28.5 29:26.6  
84 Dumm, Rebecca SO Indian Rocks Christian 9:37.1 29:53.3 61
85 Senentz, Olivia SR St. Petersburg Catholic 9:37.4 29:54.2 62
86 Hernandez, Lisyeny SR Carrollwood 9:41.2 30:06.1 63
87 Tripp, Lauren SR Carrollwood 9:54.5 30:47.3  
88 Rodriguez, Mia JR Tampa Bay HEAT 10:13.1 31:45.0  
89 Virelli, Ella 6 Canterbury (SP) 10:18.3 32:01.3  
90 Hernandez, Brianna FR St. Petersburg Catholic 10:49.7 33:39.0 64
91 Cunningham, Sara SR St. Petersburg Catholic 10:53.8 33:51.6 65