Meet
Results
Upcoming
Meets
Rankings
Search
About
Sign Up
2021 Wamego Cross County Invitational
Date:
09-11-21
Venue:
Wamego, KS
Place
Name
Year
Team
Avg. Mile
Time
Score
1
Fouard, Carson
SR
Ell-Saline
5:45.8
17:54.5
1
2
Zerger, Garrison
JR
Ell-Saline
5:48.5
18:02.9
2
3
Kern, Kelton
SR
Ell-Saline
5:49.2
18:05.2
3
4
Hines, Spencer
SR
Buhler
5:53.8
18:19.4
4
5
Trumpp, Henry
JR
Buhler
5:57.9
18:32.0
5
6
Yutzy, Christopher
SR
Buhler
6:12.8
19:18.2
6
7
Yutzy, Cameron
SR
Buhler
6:13.4
19:20.1
7
8
Burkett, Samuel
SR
Christ Preparatory
6:19.0
19:37.8
8
9
VanDePol, William
SR
Christ Preparatory
6:19.8
19:40.0
9
10
Heinrich, Benjamin
JR
Southeast of Saline
6:20.8
19:43.1
10
11
Thumann, Sam
SR
Republic County
6:24.0
19:53.0
11
12
Fagan, Isaac
SR
Christ Preparatory
6:24.6
19:55.0
12
13
Koehn, Gage
SR
Wamego
6:25.6
19:58.1
13
14
Martin, Ethan
SR
Christ Preparatory
6:28.2
20:06.3
14
15
Doza, Joey
SR
Wamego
6:28.5
20:07.2
15
16
Johnson, Caleb
SR
Christ Preparatory
6:28.9
20:08.3
16
17
Fultz, Boden
SR
Wamego
6:29.5
20:10.2
17
18
Banning, Dawson
SR
Buhler
6:30.2
20:12.4
18
19
Shea, Tony
JR
Wamego
6:32.4
20:19.3
19
20
Helus, Ben
SR
Buhler
6:33.3
20:22.2
20
21
Richardson, Drew
SR
Southeast of Saline
6:33.5
20:22.8
21
22
Glenn, Henry
SR
Christ Preparatory
6:33.8
20:23.5
22
23
Soemer, Evan
SR
Christ Preparatory
6:35.6
20:29.1
23
24
Nurnberg, Hart
SR
Southeast of Saline
6:37.0
20:33.7
24
25
Fultz, Dagan
SR
Wamego
6:37.5
20:35.2
25
26
Wilber, Isaac
SR
Wamego
6:39.2
20:40.4
26
27
Gillin, Scott
SR
Topeka-Hayden
6:39.8
20:42.3
27
28
Blasdel, Carson
SR
Buhler
6:40.1
20:43.2
28
29
Williams, Nick
JR
Bennington
6:40.2
20:43.4
29
30
Hartley, Chase
JR
Augusta
6:40.3
20:43.8
31
Stegman, Liam
JR
Topeka-Hayden
6:40.7
20:45.2
30
32
Ibendahl, Ethan
SR
Wamego
6:41.1
20:46.3
31
33
Young, Steven
SR
Eudora
6:42.4
20:50.5
32
34
Frasier, Riley
JR
Christ Preparatory
6:42.5
20:50.6
35
Duerr, Ryan
SR
Ell-Saline
6:45.2
20:59.0
33
36
Dieter, Patrick
SR
Augusta
6:46.0
21:01.6
37
White, Talon
SR
Wamego
6:48.8
21:10.2
38
Metzger, Hunter
SR
Buhler
6:50.1
21:14.3
39
White, Conner
SR
Topeka-Hayden
6:52.8
21:22.5
34
40
Eccles, Piercen
JR
Tonganoxie
6:53.8
21:25.8
35
41
Frees, Payton
JR
Buhler
6:53.9
21:26.1
42
Morgan, Matthew
SR
Buhler
6:57.2
21:36.3
43
Homlgren, Colton
SR
Tonganoxie
6:57.8
21:38.2
36
44
Garrett, Derion
SR
Bennington
6:59.9
21:44.8
37
45
Staples, Roman
SR
Tonganoxie
6:59.9
21:44.9
38
46
Krause, Joshua
SR
Christ Preparatory
7:00.2
21:45.7
47
Fountaine, Josiah
JR
Tonganoxie
7:00.4
21:46.3
39
48
Oman, Austin
JR
Christ Preparatory
7:02.9
21:54.1
49
Aagaard, Vitus
SR
Louisburg
7:03.2
21:54.9
50
VanFoeken, Noah
SR
Eudora
7:03.2
21:55.1
40
51
Proctor, Ben
JR
Louisburg
7:03.8
21:56.9
52
Ballenger, Noah
SR
Wamego
7:04.3
21:58.3
53
Nisbeth, Parker
SR
Bennington
7:05.8
22:03.2
41
54
Duever, Andrew
SR
Marysville
7:05.9
22:03.5
42
55
Frese, Nick
JR
Marysville
7:06.0
22:03.7
43
56
Hahn, Jeremiah
SR
Wamego
7:06.2
22:04.4
57
Scheer, Cole
SR
Topeka-Hayden
7:08.7
22:12.2
44
58
Smith, Nikolas
JR
Winfield
7:09.2
22:13.6
59
Beckman, Brody
SR
Topeka-Hayden
7:10.1
22:16.4
45
60
Argo, Sayiant
SR
Marysville
7:10.2
22:16.8
46
61
Reeves, Cody
SR
Wamego
7:10.7
22:18.2
62
Williams, Tayton
JR
Ell-Saline
7:11.5
22:20.8
47
63
Frizzell, Zyrain
JR
Wamego
7:11.7
22:21.3
64
Grauerholz, Ben
SR
Southeast of Saline
7:12.1
22:22.7
48
65
Thompson, Caiden
SR
Clay Center
7:12.3
22:23.2
49
66
Jones, Tyler
Bennington
7:12.5
22:23.8
50
67
Hanson, Ian
SR
Christ Preparatory
7:12.7
22:24.5
68
Farrar, Ben
SR
Tonganoxie
7:14.7
22:30.9
51
69
Traub, Gabriel
SR
Christ Preparatory
7:15.9
22:34.3
70
Speer, Jack
SR
Winfield
7:17.5
22:39.6
71
Padgham, Topher
JR
Wamego
7:17.7
22:40.1
72
King, Samuel
SR
Christ Preparatory
7:22.5
22:55.0
73
Davies, Brian
JR
Osage City
7:24.9
23:02.5
74
Morford, Miles
SR
Eudora
7:25.2
23:03.3
52
75
Brin, Ramsey
JR
Ell-Saline
7:25.2
23:03.4
53
76
Shoup, Gavin
SR
St. George-Rock Creek
7:25.4
23:03.9
54
77
King, Noah
SR
West Franklin
7:26.2
23:06.3
78
Dines, Jackson
SR
Eudora
7:26.6
23:07.7
55
79
Allen, Tristan
SR
Republic County
7:26.7
23:07.9
56
80
Patterson, Robby
SR
Tonganoxie
7:27.0
23:08.9
57
81
Shea, Joey
SR
Wamego
7:27.9
23:11.8
82
Heideman, Wyatt
St. George-Rock Creek
7:28.3
23:13.0
58
83
Alton, J.T.
JR
Clay Center
7:28.7
23:14.4
59
84
Dalton, Owen
SR
Wellsville
7:28.8
23:14.7
85
Entgelmeier, Jordan
SR
Clay Center
7:29.2
23:15.7
60
86
VanFoeken, Nate
JR
Eudora
7:32.3
23:25.4
61
87
King, Ian
JR
Wamego
7:33.2
23:28.3
88
Wassom, Titus
SR
Marysville
7:35.0
23:33.9
62
89
Lovendahl, Jaxon
SR
Bennington
7:36.1
23:37.3
63
90
Reaves, Michael
SR
Marysville
7:37.5
23:41.5
64
91
Douglas, Chase
SR
Wellsville
7:39.0
23:46.3
92
Pembleton, Greyson
SR
Southeast of Saline
7:39.9
23:49.0
65
93
Crank, Gavin
SR
El Dorado
7:40.6
23:51.2
66
94
Williams, Jordan
SR
Republic County
7:42.0
23:55.7
67
95
Benton, Nakos
SR
Baldwin
7:42.2
23:56.1
96
Kempke, Jackson
SR
Southeast of Saline
7:42.2
23:56.2
68
97
Sly, Samual
SR
Republic County
7:43.0
23:58.7
69
98
Evert, Isaiah
SR
Republic County
7:43.1
23:59.0
70
99
Mock, Bradyn
JR
Topeka-Hayden
7:43.5
24:00.4
71
100
Ahlstedt, Derek
JR
Topeka-Hayden
7:44.5
24:03.3
72
101
Patterson, Chance
SR
Flint Hills Christian
7:45.1
24:05.3
102
Steeves, Jacob
SR
St. George-Rock Creek
7:46.0
24:07.9
73
103
Broeker, Josiah
SR
Christ Preparatory
7:47.6
24:12.9
104
Rincon, Andrew
JR
Ell-Saline
7:47.7
24:13.3
74
105
Tromp, Cale
JR
Clay Center
7:47.9
24:13.8
75
106
Prettyman, Colton
JR
Louisburg
7:49.4
24:18.5
107
Hendrickson, Canyon
SR
Tonganoxie
7:51.1
24:23.9
76
108
Albert, Huston
JR
Tonganoxie
7:54.3
24:33.7
109
Weekes, Ty
SR
Wellsville
7:55.2
24:36.5
110
Gomez, Gage
JR
El Dorado
7:55.2
24:36.6
77
111
Allen, Brandon
SR
Republic County
7:56.0
24:39.2
78
112
Barlow, CJ
JR
El Dorado
7:56.7
24:41.1
79
113
Campidilli, Cooper
JR
Silver Lake
7:56.8
24:41.4
80
114
Whitten, Lyndall
JR
Eskridge-Mission Valley
7:57.6
24:44.1
115
Schierling, Daniel
St. George-Rock Creek
7:57.7
24:44.3
81
116
Hancock, Jonah
JR
Eskridge-Mission Valley
8:01.8
24:57.0
117
Solem, Zacharias
SR
Christ Preparatory
8:03.4
25:02.0
118
Beam, Colter
SR
Silver Lake
8:03.8
25:03.3
82
119
Hamilton, Keegan
JR
Silver Lake
8:05.5
25:08.6
83
120
Dillner, Michael
JR
El Dorado
8:08.2
25:17.1
84
121
Springer, Jacob
SR
Republic County
8:08.7
25:18.5
85
122
Blubaugh, Jaxon
SR
Silver Lake
8:08.8
25:18.9
86
123
Poe, Garrett
JR
Louisburg
8:11.5
25:27.3
124
Cole, Owen
JR
Republic County
8:13.1
25:32.2
125
Tipsword, Alek
SR
Clay Center
8:13.4
25:33.2
87
126
Glotzbach, Brandyn
JR
Alma-Wabaunsee
8:14.0
25:34.9
127
Quaney, Seth
JR
Osage City
8:16.0
25:41.1
128
Ashburn, Derek
SR
Wellsville
8:17.7
25:46.6
129
McCord, Presten
SR
Ellinwood
8:18.3
25:48.4
130
Dillner, Thomas
JR
El Dorado
8:20.0
25:53.6
88
131
Broeker, Zechariah
SR
Christ Preparatory
8:21.7
25:59.1
132
Wassom, Simeon
SR
Marysville
8:21.9
25:59.7
89
133
Haverkamp, Brady
SR
Marysville
8:23.9
26:05.8
90
134
Lowery, Warren
SR
Osage City
8:24.2
26:06.8
135
Hanks, Aidan
SR
Christ Preparatory
8:25.3
26:10.0
136
Phillips, Benjamin
JR
Chapman
8:27.7
26:17.5
137
Tuter, Jacob
SR
Tonganoxie
8:28.8
26:21.0
138
Pfizenmaier, Taige
SR
Clay Center
8:29.2
26:22.4
91
139
Peterson, Brycen
SR
Clay Center
8:30.3
26:25.7
92
140
Lewellyn, Trevor
SR
Republic County
8:30.9
26:27.6
141
Schmid, TJ
SR
Tonganoxie
8:32.5
26:32.6
142
Ditmer, Ryan
JR
Silver Lake
8:33.6
26:35.9
93
143
Herrera, Karim
SR
St. John-Hudson
8:34.3
26:38.1
144
Muniz, Ayden
JR
Chapman
8:34.5
26:38.8
145
DeLong, Aydin
SR
St. Marys
8:34.9
26:39.9
146
Metzler, Evan
SR
Santa Fe Trail
8:35.9
26:43.2
147
Jewers, Kale
JR
Winfield
8:39.0
26:52.7
148
Schurle, Keagen
JR
Clay Center
8:40.8
26:58.4
149
Hoge, Chase
SR
Republic County
8:43.0
27:05.1
150
Kraemer, Alex
JR
St. George-Rock Creek
8:47.3
27:18.5
94
151
Keenan, Benedict
JR
St. Marys
8:48.4
27:22.0
152
Potter, Robert
SR
Alma-Wabaunsee
8:52.8
27:35.7
153
Ross, Doug
SR
Eskridge-Mission Valley
8:53.4
27:37.4
154
Martin, Charlie
JR
Eudora
8:56.3
27:46.4
95
155
Campbell, Kyle
SR
Riley-Riley County
9:02.3
28:05.0
156
Johnson, Luke
SR
Christ Preparatory
9:06.9
28:19.3
157
Sperry, Raichle
SR
Eskridge-Mission Valley
9:08.0
28:22.7
158
Moore, Mason
SR
Ellinwood
9:13.5
28:40.0
159
Sage, Jackson
SR
Osage City
9:15.5
28:46.1
160
Schmitz, Benedict
SR
Marysville
9:22.8
29:09.0
161
Nolte, Cole
SR
Marysville
9:26.7
29:21.0
162
Holloway, Erik
SR
Clay Center
9:29.1
29:28.3
163
Chapman, Josh
JR
St. John-Hudson
9:33.6
29:42.3
164
Lee, Parker
SR
Christ Preparatory
9:39.0
29:59.0
165
Pryor, Gabe
JR
Topeka-Hayden
9:44.4
30:16.0
166
Karst, Eli
SR
El Dorado
9:45.5
30:19.2
96
167
King, Gideon
JR
West Franklin
9:49.8
30:32.6
168
Hilt, Laekyn
JR
St. George-Rock Creek
9:56.3
30:53.0
97
169
Uebelein, Elijah
SR
Christ Preparatory
10:14.4
31:49.2
170
Hendrickson, Robert
JR
Clay Center
11:05.8
34:28.9
171
Merei, Harold
SR
Tonganoxie
11:15.0
34:57.5
Johnson, Kemper
SR
Louisburg
DNS
Walters, Crayton
SR
Baldwin
DNS
Smith, Gaige
SR
Alma-Wabaunsee
DNS
Jackson, Damion
SR
Southeast of Saline
DNS
Scott, James
JR
Tonganoxie
DNS
Kern, Marcus
JR
Ell-Saline
DNS
Batz, Lucas
JR
Holton
DNS
Shaffer, Sid
SR
Wamego
DNS
Kessler, Logan
JR
Baldwin
DNS
Zutterman, Sander
SR
Marysville
DNS
Beckman, Bryce
SR
Riley-Riley County
DNS
Webb, Caleb
JR
Christ Preparatory
DNS
Tomlinson, Nolan
SR
Holton
DNS
Johnson, Nick
JR
Baldwin
DNS
Johnson, Mack
SR
Southeast of Saline
DNS
Weston, Kristian
SR
Riley-Riley County
DNS
Carlson, Justin
SR
Alma-Wabaunsee
DNS
Tipton, Corbin
SR
Augusta
DNS
Drew, Griffin
SR
Louisburg
DNS
Weiss, Charlie
SR
Southeast of Saline
DNS
Porter, Steven
JR
El Dorado
DNS
LaMont, Kason
SR
Eudora
DNS
Allen, Trent
SR
Louisburg
DNS
Carlin, Cooper
JR
Southeast of Saline
DNS
Miller, Aidan
SR
Eudora
DNS
Leue, Ian
SR
El Dorado
DNS
Richards, Rance
SR
Christ Preparatory
DNS
Poulter, James
SR
Alma-Wabaunsee
DNS
Reischman, Gabe
SR
Tonganoxie
DNS
Jensen, Duke
JR
El Dorado
DNS
Barton, Austin
SR
Republic County
DNS
Mesalles, Ethan
JR
Clay Center
DNS
Heilman, Peyton
JR
El Dorado
DNS
Perrin, Grady
JR
Alma-Wabaunsee
DNS
Watt, Trenton
SR
Clay Center
DNS
Eaton, Davyn
JR
Republic County
DNS